MARKTBERICHTEN. Laatste bericht, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Correspondentie. eene boot in zee, men roeide naar het monster en met een behendigen harpoenworp was de jacht bijna gelukt; maar het monster, met den harpoen in 't lichaam, ging bliksemsnel(l) op de vlucht en sleepte de boot mee; daarna zich eens klaps keerende, verbrijzelde het de boot met een hevigen staartslag. De kapitein vloog wel twintig voet hoog, kwam in zijn neerdaling juist, op den walvisch terecht en viel toen erg gekwetst in de zee. De harpoenier, die met den kapitein in de hoogte werd geslingerd, viel insgelijks op den rug van den walvisch, maar kon er op blijven zitten. Gedurende twee volle uren bleet doze harpoenier op den walvisch rondzwalken, maar toen hij in de nabijheid van zijn schip terugkwam, zei hij „goeien avond" en zwom naar de William A Grosier toe. Kapitein Mars hall lag reeds aan boord en had inwendig ge vaarlijke wonden bekomen. Tengevolge van het overmatig gebruik van pruimepitten kreeg dezer dagen een meisje te Zwaag, westeinde, hevige brakingen, die de duidelijke kenteekenen droegen van vergif tiging. Men wete, dat de pitten het vergiftige blauwzuur bevatten. Haar toestand is thans ge lukkig bevredigend. Den 3e n September a. s. zal het 55 jaar zijn geleden, dat de luit.-generaal P. G. J. Van der Schrieck, de oudste officier van het Nederl. leger, thans op nonactiviteit en lid van de Tweede Kamer, benoemd werd tot officier. Hij werd op 19-jarigen leeftijd den Sen Sept. 1831 benoemd tot 2e luitenant bij de infanterie en bezit sedert 3 Sept. 18S1 zijn tegenwoordigen rang. Generaal Van der Schrieck fe o. a. gerech tigd tot het dragen van het metalen kruis en is versierd met het onderscheidingsteeken voor 50-jarigen officiersdienst. De heer F. A. Onderwater, uitDor- drecht, maakt met een harddraver voor een rij tuig gespannen eene reis door Europa. Hij kwam 21 Aug. na 13 dagen rijdens uit Dordrecht te Frankfort a. M. aan. Hij is voornemens naar Pe tersburg te rijden. Het paard was in uitmun tenden toestand. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van de admini stratie der belastingen tegen den heer Lohrman, directeur der gemeente-gasfabriek aldaar. Bij uitvoerig gemotiveerd vonnis heeft de rechtbank de niet patentplichtigheid van den directeur eener gasfabriek, waarvan eene gemeente jure publico eigenares is, aangenomen en derhalve de tegen den gedaagde wegens het niet voldoen aan de verplichtingen der patentwet ingestelde vervolging afgewezen. Volgens een bericht, voorkomen de in The Engineer, en ook in andere Eugelsche technische bladen, wordt tegenwoordig eene naai machine in den handel gebracht, die men dwerg machine zou kunnen noemen. De Maldacot weegt bijna een Engelsch pond 453 gram) en wordt voor slechts eenige shillings verkocht. Het is eene zg. stiksteek-machine, en de toestel kan met een klem- schroef aan elke tafel worden bevestigd. Om een goed begrip van de grootte te geven, vermelden wij, dat de machine verpakt wordt in een doos of kistje, lang 2V2 decimeter, breed 5 centimeter en hoog 2y2 centimeter. Het werktuig is van Duitsche vinding. Niet lang geleden ontving Frans Liszt een brief van een rijken bankier, die zich zelf voor een groot componist hield, maar tot de lastigste en vervelendste dilettanten behoorde. De brief begint met de woorden: «Geachte collega!" «Wat", riep Liszt uit, „ben ik dan bankier?// TeSchonbaoh, in het noor d-w e s- ten van Bohemen, waar bijna in elk huis één of twee families wonen, die hun brood verdienen met het vervaardigen van violen of hetgeen daar voor noodig is, worden jaarlijks meer dan 120,000 kubieke meter hout gebruikt. Behalve violen worden er ook pianofortes, bassen, violoncels, guitaren, cithers en verscheiden blaasinstrumenten gemaakt. Wekelijks worden er ongeveer 800 violen afgeleverd, dat is du3 ruim 40,000 stuks 'sjaars. Wat een vreeselijke gedachte als men bedenkt, dat op al deze violen niet alleen ge speeld, maar ook gestudeerd wordt! De telephoon babbeldraad. Te Enschedé noemt men de telephoon: de „kuierdraad." „Kuie ren" is hier niet in de beteekenis van: slenteren, maar in de Twentsche beteekenis van „het ma ken van een praatje." De agent van politie Doornewaard, die op den 25sten Juli jl., te Amsterdam in het onbewoonde huis op de Lindengracht het touw afsneed, waaraan de paling hing, waarmede het middeleeuwsche spel werd gespeeld, is door den hoofdcommissaris van politie aldaar bevor derd tot rechercheur aan het hoofdbureau in de Spinhuissteeg. De Arnh. Ct. maakt eene opmerking, die ook ons al eens in de pen heeft gezeten. Sprekende over een concert der grenadiers, zegt zij nl.: „Het laatste stuk, „le Partisan", beviel ons het minst. Een zoo snelle opeenvolging van taptoes, roffels en „mopjes" moet iemand duizelig maken. Een dertigtal jaren geleden was het mu ziekstuk van Dunkier zeer populair, men verdrong elkander om het te hooren, maar de tijdgeest is veranderd. Stukken als de „Scblacht von Leipzig" en dergelijke zijn sinds lang van het répertoire verdwenen. Wij meenen, dat ook „Le Partisan" dit voorbeeld zou kunnen volgen." Tot heden zijn te Scheveningen aangekomen 6446 badgasten en 681 dienstboden. B ij den winkelier M. te Gronin gen werd sedert eenige dagen telkens eene hoe veelheid eenten uit zijn gesloten winkellade ont vreemd, zonder dat het mocht gelukken den dader op te sporen. Te dien einde vervoegde hij zich om raad bij de politie, die hem een middel aan de hand deed, dat spoedig probaat bleek te zijn. M. toch liet Maandag-avond een 100 stuks centen van een kenmerk voorzien et legde die bij de overige soortgelijke muntstukkeu in eene geldlade, na echter alle gezamenlijk te hebben gewogen. Den volgenden morgen, om streeks half acht, werden die centen opnieuw op de weegschaal gelegd en bleek, dat er een aan merkelijk gewicht minder aanwezig was. Het ver moeden viel thans op den pakhuisknecht H. Z. die vóór dien tijd alleen in den tinkel was ge weest. De hulp van twee rechercheurs, die zich in de nabijheid der woning van den winket^r hadden opgesteld, werd ingeroepen, waarna dezen den pakhuisknecht in verhoor namen, die evenwel voorgaf van niets te weten en aan den diefstal onschuldig te zijn. De politie-beambten twijfelden terecht aan zijne waarheidsliefde, begonnen dep verdachte te betasten en jawel, zij haalden wel dra eene menigte centen, met het bewuste ken merk voorzien, te voorschijn. Liegen was nu niet meer mogelijk. De man moet dan ook reeds eene volledige bekentenis hebben afgelegd. In het Hbl. wordt een zeereeD- voudig middel aangegeven, om aan het stempe len van bankbiljetten een einde te maken. Wan neer aan de Nationale Bank van België wordt aangeboden een biljet, voorzien van een stempel, dan worden naam en woonplaats van den per soon zeer nauwkeurig opgenomen, het biljet tot onderzoek teruggehouden en eerst na eenige dagen het bedrag uitbetaald. Deze lastige forma liteit is oorzaak, dat een Belgisch bankbiljet, waarop een stempel is afgedrukt, tot de zeld zaamheden behoort. Ook de Fransche biljetten, even als de Belgische bizonder geschikt om te worden bestempeld, ziet men, om eene dergelijke reden, nooit tot adreskaart gebruikt. Dordrecht heeft een 90jarigen porder, aan wien opgedragen is nagenoeg al de bakkers der stad des ochtends te wekken. Ia weerwil vau dien hoogen ouderdom begeeft hij zich iederen nacht door alle weer en wind trouw op tijd op weg. de man geniet nog eene goede gezondheid en is daarbij ook levenslustig. Als een staaltje van veelzijdig talent van den vermaarden blindelings-schaak- speler R. J. Loman, vermeldt De Tijd de aardi ge bizouderheid, dat hij op het dezer dagen te Utrecht gehouden tournooi van den Nederl. Schaakbond, tusscheu de partijen door, zich ver- maakte met zijn potlood portretten te teekenen van verscheiden der zich daar bevindende schaak spelers. Personen, die zich aan het andere einde der zaal bevonden en met den rug naar hem ge keerd zateD, behoefde hij maar even te gaan aan zien, om onmiddellijk naar zijn tafeltje terug te keereu en frappant gelijkende afbeelsels op het papier te werpen. Hij gebruikte daartoe minder tijd dan wij noodig hebben het te vermelden. Men meldt uit Nizza, dd. 26 Aug.: Te La Briga, in de bergen, heeft gisteren een herdershond, die door een wolf gebeten was, 13 personen gebeten. Het Gemeentebestuur is er op bedacht om de slachtoffers naar Pasteur te zenden. Sommige menscheu maken van do boe keu gebruik, als van de groote keereu, zjj kennen slechts hunDe titels en pochen op hen, alsof het hunne beste vrienden waren. De luie mensck zegt: »Ik heb geen kracht. Het geluk bestaat niet in veel te bezit ten, maar in tevreden te zjjn met hetgeen wij bezitten. Hij, wien weinig ontbreekt, heeft altijd genoeg. Het geluk is de sleutel der vreugde. Op het tooneel van het leven heet de souffleur meestal egoïsme. Waar liefde is, daar heeft men geduld met de gebreken van den naaste. Men is billijk, zoodat men niet altijd naar streng recht handelt. Men heeft hoop om den afgedwaalde nog terecht te brengen. Men heeft vertrouwen op den goeden aanleg, die niet geheel wegsterft. Juist vertrouwen is in staat dien aanleg te doen herleven. Men heeft spijt dat de mensch zichzelf vergeet en vernedert. Verontschuldiging. Gast (in de restaura tie). Hoe kunt ge mij zulk een vuil servet geven? Kellner. Excuseer me, mijnheer, men heeft het verkeerd gevouwen. Ook een almanak. Iste Student. De hoe veelste is het vandaag? 2de Student (in zijne portemounaie kijkende). Zoo wat om en bij den twintigsten. 1 ste Student. Vindt je den datum in je portemonnaie? 2de Student. Ja! dat is mijn almanak. Zie je, er zijn twee zakjes in. Van den eersten tot den tienden is het goud rechts en het kleingeld links, van den tienden tot den twintigsten is het kleingeld rechts en links niets, en van den twintigsten tot den der tigsten zijn beide afdeeling leeg. Onvermoeide oogen. Welke oogen sluiten zich nooit? Eksteroogen, en toch hoe ver moeiend! staan ze dag en nacht op de teenen. Snugger. Iemand krijgt zijn nieuwe vest van den kleermaker thuis, doch vindt er geen horlo gezakje in. „Wat beteekent dat? vroeg hij gram storig," Ik dacht, dat het overtollig zou zijn, (antwoordde de snuggere kleermaker,) omdat ik in uw oude vest slechts een lombardbriefje voor uw horloge heb gevondeu! Eene nieuwe oplossing. Waarom zijn de landbouwers doorgaans slechte musici? Omdat een mol voor hen een kruis is. Goed begrepen. Zeker winkelier gaf onlangs zijn bediende een brief om daar dertig afschiif- ten van te maken en die naar de opgegeven adressen af te zenden. De brief was van den vol genden inhoud: „Geachte heet! Daar gij mijn eenige voor name crediteur zijt dus meld ik u in ver trouwen en mijue andere schulden nauwelijks noemenswaardig zijn, zal ik u het verschuldig- bedrag eerstdaags overmaken, enz. enz." Den volgenden ochtend vroeg dc winkelier zijn bediende: „Heb je de' brieven verzonden?" „Ja,// was het antwoord van der. slimmen bedien de. //Gisteren-avond nog heb ik ze even gein eto- grapheerd!" Landpartij. Vrouiv. Ik geloof, Frits, dat je vergeten hebt, de glazen meê te nemen. Man. Ja, dat heb ik ook, maar wij hebben ze niet noodig. Vrouw. Niet noodig! hoe bedoel je dat? Man. Omdat ik den wijn ook heb vergeteu. Haarlem, 1 Sept. Men heeft onze gemeente wel eens „De stad der Hofjes" genoemd. En inderdaad zij telde reeds van ouds, binnen have wallen een groot aantal van die stichtingen. In den laatsten tijd zijn er verscheidene tenge volge van ruiling van gronden en andere omstan digheden verplaatst en in ruimer en beter ge bouwen overgebracht of belangrijk vergroot, zooals het Hofje van Beresteijn, tengevolge van verbeterde financiëele omstandigheden. Zoo zal nu binnenkort het hofje De Groene Tuin, dat slechts door eene poort of gang gemeenschap had met de openbare straat en verder geheel ingesloten lag te midden van tuinen en woon huizen binnen de stad, in een zeer fraai nieuw gebouw overgaan, dat in de Warmoesstraat is verrezen en bestaat uit een middengebouw nut vestibule en doorgang naar den tuin van het oude hofje, en twee zijgebouwen in oud-Holland- schen stijl opgetrokken, en te zarnen drie flinke gevels uitmakende, ter plaatse waar in den gra felijken tijd eene herberg of logement stond, het Hof van Holland, en dat drie honderd jaar ge leden tot woning verstrekte van Haarlems Bur gemeester Francois De Kies. Dan naam vau Ho/ van Holland bleef het behouden, ook toen het later tot een lokaal van publieke verkoopingen werd ingericht. Het gerucht gaat, dat de Minister van jus titie de gebouwen en gronden van de gemeente school letter C. gelegen tusschen de St. Jansstaat en de Lange Begijnesfraat, te Haarlem zou heb ben aangekocht ten behoeve van de stichting van een waardigen tempel vau Themis, die zich tot nogtoe erg behelpt in het gebouw in de Zijlstraat, alwaar rechtbank en kantongerecht beide sedert velen jaren, helaas! klagen over veel te weinig ruimte met het oog op de behoefte. Een paar ingezetenen hebben Zaterdag avond groote moeite gehad om eene jeugdige dienstbode, die in de Nieuwe Gracht was ge vallen of gesprongen, uit haren gevaarlijken toe stand te redden. Zij werd bewusteloos opgenomen in de woning van Jhr. Schot-er, Commissaris des Konings, en ondervond daar eene liefderijke ver pleging, zoodat zij spoedig naar het ouderlij c huis kon worden overgebracht, waarheen de heer Schorer persoonlijk haar vergezelde. J. H. ZuurendonTc, onlangs alhier gearre steerd wegens ontvreemding van eene partij hout, is door de arr.-rechtbank alhier veroordeeld tot 183 dagen cell, gevangenisstraf en f 25 boete of 2 dagen cell, gevangenisstraf. De heer 11. Koetser en mevrouw H. Koet- serHeimans alhier, herdeukeu hedeu deu dag waarop zij nu zestig jaren geleden door het huwelijk werdeu verbondeu. Beide Jubilarissen genieten nog eene goede gezondheid. Te hunner eere laten de bewoners der Korte Junsstraat, waar de feestelingen wonen, de Vaderlaudsche driekleur Wapperen. Een en dertigste muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 1 Sept. 1886, des avonds van halt 8—10 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie vau deD heer M. ff. Muller, Kapelmeester. Programma: 1. Faust-Marsch, Gounod. 2. Ouv. Robin des mers, Nihoul. 3. Pauiine-Walzer, Labitsky. 4. Fant. Alt. und doch neu, Gartner. 5. Potp. Der Bettelstudcnt, Millöcher. 6. Ouv. festival, Leutner. 7. Potp. Der lustige Krieg, Strauss. 8. Deuxièm» potp. populaire, Clément. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertouwd: H Antonissc en B v. Oudonniel; II A Stokman en C v. Riel; Getrouwd: C F Henuing en C 11 J Jansen; H. Kors en C W Holtus; J N Slenders en A v. d. Grootenpoort; 3 J v. d. Steeg en C Bouman; P v. Delden en A M De Haan; J P Misset en S M Splinter. Bevallen: E M Weddepohl geb. Allebrandi z. J Ders geb. Bouwmeester d. M A Frederiks ,geh. Buss» z. M Hogendoom geb. Ott. d. E M Roozen geb. Vermeer d. M Plantje geb. Wellema J v. d. Raadt geb. Huijboom z. M v. Giezeu geb. Bacbmann z. H A Sanders geb. Snoek z. H v. Cnmpen geb. Jansen d. CF Vermeer geb. Sacre' z. SP Barthel geb. Jukes z. —MC Fortgens geb. De Roever z. J Cornelisse geb. v. d. Meije d. A Kamp geb. Span jaard z. en d.M G Tweebuijsen geb. Boogaard z. T v. Schoonhoven geb. Tent z. J De Nobel geb. Kroonsberg d. M W C Voorting geb. Goes z. II v. d. Bergen geb. Slotemakcr z. M E Oderkerk geb. De Haan d, G v. Zonneveld geb. Poelstra z. A v. Beaumart geb. Abbestc z. G Boerkoel geb. Bruin z. J B Teunis geb. Muller d. B A Duijs geb. Dc Wilde d. J F De Vries geb. Frank z. C Mei land geb. Min z. M Smit geb. Kolfschoten d. J Gun it r geb. v. Deenen d. M Kooru geb. Winter z. C J v. Looij geb. Wnalewiju z. ME Ilnrdenberg geb. Bijster z. H M v. Duivenboden geb. Timmermans d. W M Schoppenhorst geb. v. d. Berg z. M W v. d. Berg geb. v. Lieint d. M Roose geb. Outhof z. Overleden: J Ij Divendal 4 mn. z. Eiuscbotenstr. S Rond 9 mn. z. Raamstraat; E M Kok 2 mn. d. Raamsingel; G v. d. Spek 15 j. z. Korte Vlannistr. M Poelgeest 30 j. eebtg. van J Timmer, Sophiastr. W F Stöver 6 mn. z. Witte Heerenstraat; Een als levenloos aangegeven kind van bet viomvelijk geslacht van M Van Orden, Kamperstraat; W Jansen 7 mn. z. Meesterlottelaan; D Scheltema 71 j. Ged. Oude gracht; II Knijper 41 j. Tulpenstraat; A I' Kind- liraen 56 j. Gasthuisstraat; J v. Zeeland 24 j. Kin derhuisstraat; B JH Proot 5 mu. z. Ged. Oudegracht F W Braad 1 mn. z. Ursulassteeg; M Grimtnelik- huijzen 13 dg. d. Doukev Begijnhof; G M Kuijken 17 j. Ceciliasleeg: J Blad 14 mu. z. KL Iloutstr. A Lodder 15 dg. z. Jansstraat; T Spruijt 80 j. Schecp- makersdijk; II Zoomers 55 j. wed. van A D Keller, Zoetestraat, A Kamp 1 dg. d. H Kamp 1 dg. z. Boerensteeg; T Ruijg 64 j. wed. v. J Leegwater, KL Houtstraat, J Beers 20 j. Oranjeboomslaan, A E Pbilippo 5 mn. d. Hagestraat, A II Vcrmeijs 21 dg. 7.. Lauge Heerenstraat, A M A Kruijer 11 mn. d. Hoogstraat, M Bernard 89 j. wed. v. B De Nijs, Lange Veerstraat, B Dekker 9 j. z. Tulpenstraat. Jl. A. te A. Wanneer er aanleiding toe is, gaarne. DB RED. HAARLEM., 30 Aug. Ter graanmarkt van beden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 7.50 af, rogge f4.75 a f 5.10 Haver f3.50 a f gerst f 4,50 5.duiveuboonen fa -,paardenboonen f—a bruine boonen f a f Gr. erwten f 6,— 6,25. AMSTERDAM, 23 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 511 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.65 dito 3de qualiteit J' 0,60 per kilo;melk- en kalfkoeien 100 a 260, 8 graskalv. f a 35 nuchter kalveren 7 a 16, 18 sohapeu en lammeren a vette varkens 36 u 40 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 31 Aug. Op de veemarkt waren giateren en beden aangevoerd: 2 paard, 283 runderen, 193 vette- en graskalveren, 9 nuchtere kalveren 50 scha pen of lammeren, 1 varkens, 145 biggen, - bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Rundoren lste qualiteit 70 e. 2de qual. 65 c., 3de qual. 69 e.; kalveren lste qual. 90 c. 2de qual. 80 c., schapen 60 e., alles per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 48 2de f 44 8de qual. f 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 28 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 23koeien 160 a 250, 12 nuchtere kalveren 14 a 26 vette kalveren a92 schapen 24 t\J 15 varkens f per kilo, 67 ma gere dito 10 a 16,— 3 kokken f 4 a 6, 1 paarden —-a/125, 120 lammeren f9 a 15. SOAug. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van 175a 200, 137 kalveren van I 45 a 130 9 nuchtere dito van f 14 a 24, 338 schapen f 20 a 80,71 varken» 40 a 48 c. 31 magere 12 a 16 c. per kilo. SCHIEDAM, 31 Aug. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Ainaterd. proef 118,50 Spoelingf,70 dito commissie f -,60. JLONDBN, 30 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3600, Sohapeu en Lammeren 9000, Kalveren 280, Zwijnen Prijzen: Boste Runderen 3/0 5/ Schapen en Lammeren 4/6 a 4/ Kalveren 2/6 a 4/8 Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 28 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en pry zen der granen al» volgt: - heet tarwe winter- zomer- ƒ-,— aft-.-' beet. rogge winter- a -,zomer- a -,beet. gerst zomer- a chevalier -,a' -.beot. haver, zware- -• De prijs der boter was beden per vat lste qual. 40.— d 54,—, 2de qual. f a DELFT, 28 Aug. Heden werden aangevoerd 115 stapels kaas, wegende te zamen 39406, kilo; flG—a 22.per 100 kilo. HOORN, 28 Aug. Op de weekmarkt vau heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7a 8,50 - heet. rogge I -,heet. gerst 3.75 5.—heet. haver i 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f 14,50 a 15,— heet. boonen: heet. bruine a gele f f heet. paardeboonen 1 -,— a heet. erwten f heet. groene ƒ9,50 a 12, heet. grauwe f - beet. witte f 9,— heet. aardappelen f 1,80 2,40 manden appelen f 4 a 5.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren alt volgt:paarden j van f 45 tot 180 veulens f a —koeien van t 140 tot 250 kal veren van 12 tot 23 schapen van 20 tot 25,— lammeren van 10 tot 17,varkens van 12 a 18, —zeugen a biggen van 5 a 8, PURMEREND, 31 Aug. Kaas: aangevoerd 261 stapels prijs der klei ue kaas f27,50 middelbare fBotei BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 31 Aug. 1886 Prijzeu der ouderstaande effecten pCt NoJotiaud. Cortif. Werk. Schuld. 2' e 3 v a 4 Hongarije. Obl. Loeuiug 18675 Goudlecning5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. iu papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75 I1 18762 (Perpetuecie)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', v 1877 4 Columbia. Obligatien43, Peru. Leeniug 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M, tot Eipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 ltalte. Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsoh. Aaud.. 6 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Chark. Obl. /'lOOü.. 5 Morschansk Syzran Aand., 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeoleu Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam.8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Qostonrljk. Stasi»). 18544 18805 1864 Rusland. 18645 18685 Geldkoers prolongatie 2 pet. genotecr de koers 74 90 100>/4 101 t/s 95'/, 947, 663/,6 Mu/l6 51 1027, 991/j 477a 557» 71'A 10S3/, 1227, 19s/s lA'/s 107, 115 148 108 707» 131 85 11 62'/» 1197, 82«/« 90»/, 99»/, 557„ 5374 142 31»/4 136 113 109»/, 104'/» 1037» 101 1043/, 1127» 1357. 138 7, 1317, TIRNOVA, 31 Augustus. Prins Alexander is gisteren avond te zes uur alhier aangekomen. Het gebeurde op 21 dezer heeft deu Prins ontwijfel baar ontzaglijk veel aan populariteit doen winnen. Langs den geheeleu weg vau Sistova af snelde dc bevolking toe om hem te begroeten en toe te juichen. De volks menigte vergezelde hem tot op 5 kilometer van liruova,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3