Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. men. De telegrammen mogen niet in overeen gekomen taal of cijferschrift gesteld zijn en alleen mededeeliugen bevatten, bestemd ter opneming in het blad. Elk misbruik,of elke onregelmatig heid, wordt gevolgd door intrekking der verlaging. Bij het onweder vanDonderdaer jl. was de 21jarige Aldegonda Goeden, te Mijel, met haren broeder op zolder bezig met het water, dat ingeregend was, te verwijderen, toen eensklaps een bliksemstraal het meisje trof en onmiddellijk doodde; zij had eene lamp in de hand waarvan de ring zich om haren arm en hals zoodanig door den bliksem vast gewerkt had, dat men den ring met geweld heeft moeten losslaan. De broeder, die bij haar stond, viel bewusteloos neder, zonder echter eenig letsel te bekomen. De bliksemstraal kwam beneden te recht, het huis vatte vlam en werd geheel in de asch gelegd. Slechts eenige huismeubelen werden gered. Alles was tegen brandschade verzekerd. Een drietal telegrafisten van het hoofdkantoor te Amsterdam hebben zich aan gemeld voor gelijke betrekkiug in Transvaal. In de buitenlandsche pers zijn de ongeloofelijkste verhalen openbaar gemaakt, natuurlijk alle van //ooggetuigen" afkomstig, omtrent den treurigen brand van het Kurhaus te Scheveningen. Zoo komt in de Neue Freie Presse b. v. een verhaal voor, nog wel van een lid van den gemeenteraad te Weenen, die zich vooral ergert over iets, dat buiten hem wel nie mand anders zal hebben waargenomen, nl. dat, terwjjl het gebouw nog in volle vlam stond, de mannen der brandweer //op de daken der otn- liggeude gebouwen gemoedelijk zaten te rooken." Ook onverdedigbaar acht hij het, dat de militairen, in stede van tot blussching van den brand dienst te doen, „gebruikt werden tot het vormen vau een groot cordon." Eu hij herinnert aan de groote branden in zijne geboorteplaats, waar iedereen aan het blusschen medehelpt. Na hetgeen er over de onvoldoende voorzorgsmaatregelen en over de gebrekkige bluschmiddelen in de Haagsche bladen is gezegd, zullen wij zeker niet ontken nen, dat daaraan blijkbaar zeer veel heeft ont broken, maar als wij de keuze hebben tusschon de te Weenen heerschende gewoonte, dat Jan en alleman tot het blusschen medewerkt en men daardoor onvermijdelijk elkander iu den wegloopt, éu het in Nederland aaugenomeu stelsel, om hen, voor wie het blusschen van brand beroeps plicht is, te vrijwaren voor de belemmerende hulp van het publiek, dan stellig geven wij aan dit laatste verre de voorkeur. Bij de vele klachten over de ma- denziekte onder het wolvee meldt men ons, dat een landbouwer in het Noorden van Leeuwarde- radeel geregeld iu de maand Juni zijne schapen met een weinig terpeutijn begiet, waardoor de schadelijke insecten, naar het schijnt, geweerd worden. Zijne schapen hebben jaar op jaar geen hinder van de kwaal. In een ingezonden stuk in de Standaard wordt medegedeeld, Jat op 13 Augus tus jl. het volgende telegram aan het spoorweg station te Meppel werd aangeboden: D. Deddens half zeven Overtoom. Het kwam aan zijn adres en luidde toen: D. Deddens half zeven overleden. Gevolg hiervan was, schrik, ontsteltenis en droef heid. Het gold toch den hoofdonderwijzer der chr. school te Haarlemmermeer, die dien dag met zijn gezin van eeu vacantie-reisje te huis zou komen. De voorzitter der schoolcommissie ging met een der bloedverwanten des heeren D. per trein direct naar Meppel. Zij kwamen daar 's avonds circa negen uur, zochten en informeer den, maar zelfs op het rijkstelegraafkantoor wist niemand iets van heel de zaak, en deze werd elke minuut vreemder, totdat eindelijk aan het spoorwegstation te Meppel het raadsel werd opge lost. De betrokken personen hebben bij den Mi nister van Waterstaat eene klacht ingediend, en daarop ten antwoord bekomen, dat de ambtenaar die oorzaak werd niet slechts van geldelijke scha de, maar ook van groote ontsteltenis, daarover zeer ernstig onderhouden is en met geldboete wordt gestraft. Aan het verzoek om den aan de verminking schuldigen ambtenaar tot vergoeding der gemaakte reiskosten te verplichten, kan geen gevolg worden gegeven. IJsland beeft dezer dagen zijne eerste werkstaking gehad. Slechts een dag trou wens heelt ze geduurd. Voor het hek van de Israëliet i- sche begraafplaats te Middelharnis is dezer da gen door schooljongens het lijkje gevonden van een knaapje, dat deu leeftijd vau een week kon hebben bereikt. Het lijkje was in een kistje gelegd. Een agent van politie werd er opmerk zaam op gemaakt door de jongens, die het kistje daar vonden. Politie en Justitie togen onmid- dellijk aan het werk om de schuldigen te ontdek ken. Het geheele dorp was ontsteld door dien kindermoord, een zeer hooge zeldzaamheid iu Middelharnis. Daar vervoegde zich een eenvoudig dorpeling bij de politie met de mededeeling, dat de ouders van het kindje, Israëlieten, hem voor eenige dagen reeds hadden opgedragen het lijkje van een op natuurlijke wijze gestorven kind te gaan begraven, maar dat hij, voor het hek der begraafplaats komende, bemerkende den sleutel vergeten te hebben, terugkeerde om dien te ha len, onderwijl het lijkje voor het hek latende staan. Op dien terugweg evenwel werd hem eene commissie van een paar brillen opgedragen, waardoor hij de geheele begrafenis had vergeten! Het hooger beroep inde zaak van Domela Nieuwenhuis, zal 16 dezer voor het Hof te 's-Hage worden behandeld. Een der tramwagens te Par ij sis 's nachts te half een, in de Rue de la Chapelle, aangevallen door zeven mannen. Dezen sprongen op den wagen en trachtten den conducteur, die zich daar alleen bevond, zijn geld, dat hij bezig was te tellen, af te nemen. Maar de man ver weerde zich dapper, en het gelukte hem eindelijk den koetsier, die niets bemerkt had, het sein tot stilhouden te geven. Toeu kozen de dieven het hazenpad. Zij hadden een gedeelte van het geld weten meester te worden. De conducteur is vrij ernstig gewond. Ter zitting van het gerechtshof in zake Belderok, is door het Openbaar Mi nisterie tegen dezen beschuldigde een eisch in gesteld van drie jaar gevangenisstraf. Te Noorbeck is Woensdag jl. de 17-jarige Willem Lemlijn, die b zig was met mestspreiden in het open veld, aan hoofd, hals en been verwond door een jagersschot, afkom stig van een der gebroeders Hollman, die aan het verkennen waren van het jachtterrein. Zoowel de beide jagers als de twee hem als gids verge zellende boeren (Vossen en Frins) zijn onmiddel lijk na het gebeurde afgedropen, zonder zich om het lot van den armen jongen te bekreunen. Volgens geneeskundig onderzoek, schijnen de wouden gelukkig niet gevaarlijk te zijn. De moe der van Lemlijn, eene weduwe, heeft van het voorval aangifte gedaan bij de politie. Te Baarn is eene commissie tot stand gekomen, welke wil zorgen, dat het na tuurschoon van Baarn en omstreken zooveel mo gelijk in stand wordt gehouden en verhoogd wordt, en tevens des winters werk wil verschaffen. Tegen het hazardspel in de clubs om grof geld heeft de prefect van politie te Parijs maatregelen genomen, die ook van toepassing zullen wezen op de clubs enz. in de badplaatsen. De directeur der algemeene veiligheid, de heer L3- vaillant, heeft eene circulaire tot de overheid in de badplaatsen gericht, waarin gezegd wordt, dat de hazardspelen strikt worden verboden. Er mag niet anders dan om contant geld worden gespeeld, zoodat het spelen met fiches, die geld vertegen woordigen, niet meer mag worden toegelaten. Geen speler mag voortaan geld van den kassier, of van eeu anderen beambte van de club, leeuen. Verder worden eeu aantal hazardspelen als ver boden opgenoemd, zooals: baccarat, trente-et-un, treute-et-quarauts, lansqueuet, chemin de fer, viugt-et-un, roulette, quinze enz. Dat er in den Z. O. hoek r an Pries- land weinig waterwild wordt gevonden, schrijft men algemeen toe aan de vermenigvuldiging vau het kraaienras Corvus frugilegus, dal er zich in groote getale ophoudt eu bij duizenden eieren wegkaapt. Het is kwaad te rechten, dal vau jongs krom gewassen is. God wederstaat den hoogvaardige, maar den nederige geeft hij genade. Het goud komt uit de duisternis, het woont in de duisternis eu het voert menigeen in de duisternis. Het gemak is de halve broer van de luiheid. Do luiheid gaat zoo langzaam, dat de armoede haar schielijk inhaalt. Niets ongelukkiger op aarde dan be stendig geluk. Even als de aarde, welke geen ploeg snijdt, geen spade omzet, slechts onkruid voort brengt, zoo kweekt een lang durige voorspoed oudeugdea; immers hij maakt de ziel weekelijk eu doet den ijver voor de deugd verflauwen. Meer zijn door vermaken, dan door wedervaardigheaen, meer door overdaad, dan door houger, meer door voor- dan door tegenspoed verloren gaan. Slechts rampen kweekeu het ware geluk. Een goed zanger. Reiziger (in eene dorps herberg). Wal zal ik uu eigenlijk drinken? Het bier is mij niet goed genoeg en iu koffie heb ik geen trek. Ha! daar hoor ik het geloei der koe, geef mij eeu glas melk. Herbergierster. De koe is op 't land, dat is miju man, die zingt. Verdeeling van den tijd. Bedelaar. Een aalmoes als 't u belieft. Heer. Waarom werk je niet? Bedelaar. Ik kan toch 's nachts niet ar beiden. Heer. Maar toch wel over dag. Bedelaar. Dan moet ik immers slapen om 's avonds en s' nachts te bedelen. Familiezaken. Rechter. Gij waart uitgcr.00- digd hier des morgeus om 10 uur te verschijnen en nu is het reeds 12 uur; waarom zijt ge niet op bet bepaalde uur gekomen? Beschuldigde. We gens familie-aangelegenheden, mijnheer de rechter. Rechter. Eu vau welken aard waren deze? Be schuldigde. Ik moest varkens koopen. Bij de exercitie. Onderofficier (voor het gelid). Als ik zeg, presenteer '1 geweer! dan kijk je recht voor je uit. Jansen, hoor je me niet? Waarom kijk je naar beneden Jansen. Er zit een vlieg op m'n neus, sergeant! Sergeant. Al zat er een olifant op, je doet wat ik zeg! Slim.Een landman, die in de stad zijne beurs is kwijtgeiaakt, gaat het geval bij de politie aan geven. „Hoeveel zat er in?// vraagt de commissa ris. „Vijftig gulden," antwoordt het boertje, „maar schrijft u liever vijf, want als ze weten dat er zooveel inzit, mochten ze het eens houdeu!" Bij den boekverkooper. Laat mij eens wat postpapier zien, maar van je beste qualiteit hoor. Zoo, hm, is dat al wat je hebt? Vraag excuus, mijnheer. Hier heb ik uog extra-best eu daar nog allerbest. Het „baste" is maar derde qualiteit. Te veel verlangd. Rechter. Hoor eens, be schuldigde, bij de eerste instructie heb je juist het tegeudeel gezegd van hetgeen je nu verklaart; hoe rijm je dat te zameu? Beschuldigde. Te za- men rijmen? Neen, r.u wordt het goed! Als men nu voor 't gerecht komt, moet men ook nog ver zen kunnen maken. Wie heeft daar vroeger van gehoord?! STEDELIJK NIEUWS- Haarlem, 8 Sept. Gisteren-avond werd in de Kathedrale kerk alhier, de negendaagsche H. Missie, op verzoek van den Herder dier parochie-kerk, den Hoogeerwaarden Heer J. A. Van den AkJcer, door de Eerwaarde Heeren Bless, Van Bergen en Baartmans, Paters Re demptoristen, gegeven, op eene hoogst plechtige en iudrukwekkeude wijze gesloten. Groot was de ijver van de geloovigen gedurende deze heerlijke dagen van geestelijke gunstbewijzen,dagen vangroot geluk en ware zaligheid. Ondanks het snikheete weder vulde meermalen des daags eene groote menigte het tempelgebouw, om uiet alleen de grondwaarheden dos Geloofs uit den mond dier Apostolische Mannen te hooren verkondigen, maar ook om de plichten, aan eiken levensstaat verbonden, nauwkeurig te kennen en vlijtiger in beoefeniug te brengen. De krachtige en zalvende woorden dezer eerwaarde Priesters maakten zichtbaar een diepen indruk; zij vloeiden uit het hart helder, duidelijk en verstaanbaar ook voor de minder ontwikkelden. Het lijdt derhalve geen twijfel of deze ver nieuwde opwekking van den goeden geest bij de geloovigen heeft een indruk te weeg gebracht, die zeker eene zoete en aangename herinnering in het godmiuneud hart zal achterlaten van hen, die de oefeningeu der H. Missie hebben bijge woond. Gisteren-morgen omstreeks 7 uur vertrok van hier de Haarlemsche Processie naar Kevelaar per extra-trein met ruim 450 bedevaartgangers uit Haarlem en omstreken. Te Amsterdam, Hil versum en Utrecht sloten er zich nog ruim 150 bij aan. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: T v. d. Wiel eu A M Bauk; CE Perk en Jonkvrouw D C A Strick v. Linsclioten; K L»9et en D Modoo; J A Geerlings en J C Toemen. Getrouwd: J Hof ea C A W Klaver; C G Niemann en M E Bijster; C J Smit en M E Pel. Bevallen: S C Beekelaar geb. De Meijer z. W M Lips geb. De Heij z, D Poorter geb. Klein d. S Waalewiju geb. Vollenga z. C Brian geb. Jansen z. CM De Jong geb. Kruup z.G M Renes geb. Geijtenbeek d. AM TiOurenbnrg geb. De Nijs z. H K Van Halen geb. Hoenson z. A v. Gnlik geb. v. Heulen d. AM Piers geb. Krase z. H C M v. Deinen geb. Ebrenfeldt d. H Pull geb. Hensen d. S Lin deman geb. Koelemeijer z. G J Zvvikker geb. De Klerk d. M Peeters geb. Luiten z. M J H Wie- gant geb. Daemen d. eu z. R Spier geb. De Vries 2z. AM v. Rooijen geb. Seholtes z. B J Habes geb. Viets z. D Peschar geb. Rees d. E De Vries geb. Wijkhuizen z. S P. Jansen Hendriks geb. v. Leeuwen d. C Lammers geb. Keesmaat d. AC Giebing geb. Gieskeu d. A Verbruggen geb. Van Eijk z. J M Vooges geb. Antonisse d. d. G C Seliraders geb. Verschoor d. S Willemse geb. v. d. Pieterman d. en z. SE Schreuder geb. De Munck z. AM Philippo geb. Boeré d. A v. d. Ploeg geb. Smit d. H Kamp geb. Muller z. K Mok geb. Brandon z. B Heerens geb. v. d. Steijle d. M J v. Eeden geb. v. Werkhoven z. Overleden: L J Muijlaert 5 rnn. z. Smedestraat. L v. Suijters 2 mn. z. Brouwerstraat; HA Elfrink 10 mn. z. Spaarnwouderstraat; D R Balsma 71 j. echtg. v. K B De Graaf Witte Heerenstraat: AH Perdaan 21 dg. Delftstraat, J Roeland 6 mn. d. KI. Houtstraat, CMS Smit 5 mn. d. ïeijlerstraat; M v. Schagen 7 mn. d. Kenuemerplein; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van B Caris, Oranjeboomslaan; C Slootemaker 28 j. qphtg. v. N G v. d. Erf, Brouwersvaart; H C Schouten 1 mn. z. Voortingstraat; KW Schram 15 mn. z. Kruisweg; W M Maas 11 mn. z. Groote Markt; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van D Lind, Leidschestraat; M Sleeven 82 j wed. v. P J De Graaf, Hagestraat; M Brinkman 38 j. Helmbrekersteeg, M v. d. Wal 10 mn. Drappenierstraat, PM Dirks 4 mn. z. KI. Houtstraat, J Hontwipper 62 j. echtg. v. J v. Gulik Kerkhofstraat, E Spier 2 dg. z. Smede straat, E v. Gulik 10 mn. z. Sophiastraat, WC Boogaard 3 mn. d. Doelstraat, Jonkvr. W C Q v.d. Poll 56 j. wed. J P v. d. Brandeler, Kenaustraat, C G Zwikker 2 dg. d. Kinderhuisstraat, MC YVilhaus 6 mn. d. Korte Houtstraat; A J D Lodewijks 1 mn. z. Nieuwegracht. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 31 Aug. 1886- 1. A W. h/v. G H. te Zaandam, hoon, f 1 boete of een dag subs. gev. straf e. e. 2. P II. te Heemstede, openbare dronkenschap 2e herh. bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 3. F Van V. te Zandvoort, tappen zonder vergunning, f 5 boete of 3 dagen subs. gev. Btraf c. e. 4. J N. te Wijk aan Zee en Duin; drijven van vee langs den spoorweg 15 dagen cell. gev. stiaf e. e. 5. J S. te Haarlem, onwillige verwonding 15 dagen celstraf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. atraf c. e. 6. K B. te Koog aan de Zaan, moedw. misb. f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 7. P v. d. A. te Lisse, moedw. mish. f 3 boete of een d g subs. gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere. 8. A Van V. te Assendelft, moedw. mish. f 25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c.e. 9. H T. v. d. A. te Haarlem, bel. bed. beambte in functie geweldpleging en verzet tegen idem, 3 maanden celstraf 2 X f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf voor elke boete c. e. 10. P S. en J D. beiden te Haar lemmermeer, geweldpleging tegen de politie en moedw. mish. de le 3 dagen eell. gev. straf met vrijspraak van bet meerdere de 2e vrijgesproken. 11. G Z. te Bever wijk, diefstal in eene herberg, 3 maanden cell, gev straf c. e. Twee en dertigste muziekuitvoering in deu Hout, op Woensdag 8 Sept. 1886, des avonds van half 8—10 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. MullerKapelmeester. Programma: 1. Defileennarseh, Francke. 2. Onv. l'Italienno en Alger, Rossini. 3. Kinder Fr iih lings wal z er, IFaldteufel. 4. Nocturne, JLilenherg. 5. Pant. Lucie di Lammermoor, Donizetti. 6. Onv. Zampa, Ilérold. 7. Le Carillonueur de Bruges, Qrisar. 8. Le bouton d'or, Ma zurka, Brijfenu. De Osservatore Romano deelt mede, dat in gevolge eeu Pauselijk decreet, de maand October weer, evenals verleden jaar, niettegenstaande het Jubilé, zal gehouden worden met het bidden van den Rozenkrans en de Lorettaansche litanie op alle dagen van genoemde maand. Z. D. H. Mgr. P. Leyten, Bisschop van Bre da, heeft benoemd tot Pastoor en Deken van Hulst, den Zeereerw. heer Th. P. Hessels; tot Deken van Aardenburg, den Zeereerw. heer S. H. Nuss, Pastoor te Aardenburg; tot Pastoor te lJaeudijke, deu Weleerw. heer P. C. M. Verhoe ven; tot Kap. te Oosterhout, den Weleerw. heer A. Canters; te Hulst, deu Weleerw. heer J. Wil lemse; te Wouw, den Weleerw. heer B. F. Wij nen; te Bergen-op-Zoom, den Weleerw. heer M. J. M. Verhoeven; tot Rector in het Pensionnaat te Dongen, den Weleerw. heer J. Schrauwen; tot Kapel, aan onze Lieve Vrouwekerk te Breda, den Weleerw. heer J. B. E. Brouwers; te Kruis land den Weleerw. heer E. van Acker; te Ruk- fen, den Weleerw. heer P. J. N. Pillot. MARKTBERICHTEN. HAARLEM6 Sept. Ter graanmarkt van beden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 7.— a f6,25 rogge f 4.25 a f 4.75 Haver f3.50 a f gerst f 8,70 5.05; duiveuboonen f-,a -,paardenboonen f—a bruine booneu f a f Gr. erwten f6 6,25. AMSTERDAM, 6 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 553 rundereu, van welke de prijzen waren vette late qual. f 0.72. dito 2de qnal. f 0.66 dito 3de qualiteit f 0,60 per kilojmelk- en kalfkoeien 100 a 270, 3 graskalv. J a 41 nuchter kalveren 8 a 15, 16 schapen en lammeren a vette varkens 38 a 43 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 7 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard, 488 runderen, 145 vette-en graskaiverea, 16 nuchtere kalveren 9 scha pen of lammeren, 1 varkens, 117 biggen, 4 bokken. De prijzen van het Vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 70 c. 2de qual. 65 c., 3de qual. 60 e.; kalveren 1ste qual. 90 c. 2de qual. 80 c., schapen 65 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 48 2de f 44 3de qual. f 40. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR, 4 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 24 koeien 170 a 250, 22 nuchtere kalveren 13 a 27 vette kalveren a —,225 schapen 25 a 14 varkens f per kilo, 61 ma gere dito 12 a 16,— 8 bokken 3 a 6, - paarden -a/ 120 lammeren f9 a 15. 6 Sept. Ter veemarkt werden verkocht 7 koeien van 160a 240, 173 kalveren van f 35 a 130 24 nuchtere dito van f 14 a 27, 670 schapen f 21 a 30,119varkena 46 a 38 c. 28 magere 12 a 17 c. per kilo. SCHIED AM, 7 Sept. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Ainsterd. proef f 13,50 Spoelingf,60 dito commissie f -,60. LONDEN 6 Sept. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3600, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 50, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/6 4/9 Schapen en Lammeren 4/4 a 4/ Kalveren 2/6 a 4/8 Zwijnen 3/8 4/2. LEIDEN, 4 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,— a -,zomer- f f heet. rogge winter- -,a -,zomer- -,a heet. gerst zomer- a chevalier a -.heot. haver, zware- De prijs der boter was heden per 7« vat lste qual. 42.— 5 56.—, 2de qual. f a— DELFT, 4 Aug. Heden werden aangevoerd 72 stapels kaas, wegende te zamon 25448, kilo; f 15—h 21.per 100 kilo. HOORN, 4 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f -,a -,— - heot. rogge f heot. gerst 4.5.—heet. haver f 3,50 mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine 112, a 14,— gele f heet. piardcbooneu f -,— a heet. erwten a heet. groene f ,10 a 12, heet. grauwe f a heet. witte f 9,— heet. aardappelen f 1,80 A 2,40 manden appelen f 4 a 6.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paardenvan l 40 tot 120 veulens f a koeien van ftot - veren van tot schapen van 20 tot 26,— lammeren van/ 8 tot 18,— varkens van 10 a 17, —zeugen f 30 a 35, biggen van 5 a 8, PÜRMEREND, 7 Sept. Kaas: aangevoerd 451 stapels prijs der kleine kaas '2g,— middelbare f Boter BE CRSBERICHTEN. Amsterdam, 7 Sept. 1886. Prijzen der onderstaande Bloten o|eer pCt. de koer» Nederland. Gerlit. Werk. Schuld. 2' 75'7i« Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. 412 Hongarije. Obl. i,coning 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Paniel. Leen. 1860-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 6 silver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope& Oomp. Oude Russen 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 1877 Amat. L 20-100. 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 76 1» 18762 (Perpetueele)4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 SIgypte. Obl. Leeuiug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation43< Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. dirid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand ltijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Hallo. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand.. 8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Sysran Aand.. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumeule. Aandeelen Spwd>». Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864 18665 Geldkoers prolongatie 2 pet. 917, 100V. 1017/a 95 94?/, 667s 87'Vi. 51"/i. 1027, 887a 997, 477, 557, 727, 108>/4 1227, 20 147, lOVs 116 148 108 707, 131 85 11 627, 1207., 62 967, 1007., 55 53 1397, 33 136 1127, 1097, 1047, 103 1007, 106 1137s 1347, 136 131 LAATSTE BERICHTEN. SOFIA, 6 September. Iu eene bijeenkomst met officieren heeft Prins Alexander het voornemen te kennen gegeven om Bulgarije den 13 dezer te verlaten, en hun dringend verzocht, zich niet tegen zijn vertrek te verzetten. Het regentschap is samengesteld. Het bestaat uit 99 heeren Stambouloff, Moutkourof en Karaveloff.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3