Galanterieën. Gevraagd, GRAANRECHTEN, Uitgeloot Een R. K. Jongeling, OPENING fl. W. KUITERS, Boekhandel, Jansstraat, Haarlem. Meid-Huishoudster. porcelein Eetservies Broodprijzen, Loon Kantoor- en Schrijfbehoeften. MARKTBERICHTEN. ADVERTED Tl E N. Zuigkunsttanden Katholieke Illustratie, Te koop: Schoolboeken, voor Gymnasiën en andere inrich tingen van onderwijs, Cahiers van 4 Cents en hooger, bij dozijn of 100 stuks minder in prijs, Plaatst Advertentlën in alle Couranten der wereld, Ontvangen Kantoor-Agenda's 1887. Voor geest en Hart. Ter behartiging. Kerknieuws. Kunst en letteren. Nederlandsche St. Gregorius- Vereeniging. De macht der gewoonte is bij den Een fraai 12-persoons, en nog wat economie, Woensdag 15 September. het eiland gekomen bereiken wij eene hoogte van 1400 M. en nu wordt het merkelijk kouder. De muziek uit den Parkschouwburg was reeds spoedig overstemd geworden door de daverende hoera's wij hoorden nog een tijdlang de rij tuigen op de straten ratelen, den hoefslag op de steenen, het gehamer op de scheepswerven, eenige zwakke kreten en ten slotte enkel bet ruischen der zee. Het schouwspel ie verrukkelijk. Op den rand van de mand gezeten zien wij nu de Zuiderzee onder ons, die vrij woelig was; tal van visck- schuiteu zetten koers naar Amsterdam en door sneden de witgekuifde golven; als zwarte stippen zien wij geheele zwermen meeuwen diep onder ons. Noordwaarts is Westfriesland tot Medem- blik duidelijk te onderscheiden eu verliest zich in den nevel. Achter ons ligt het Gooi, en Amsterdam, door de zon helder beschenen. De hemel is hel blauw en alleen aan den ho rizon ontdekken wij eeuige kleine wolken. Urk komt in zicht en wij bereiken onze groot ste hoogte, 1860 meter. De koude wordt door dringender en wij wikkelden ons in de plaids. Amsterdam is thans geheel opgelost in de glin sterende zee van licht, die uit het water opstijgt. Schokland vertoont zich als eene drijvende liniaal, wij dalen tot op 1200 M. en krijgen herhaald antwoord van de schepen, die wij aanroepen. De echo op bet water is zeer sterk en zelfs hoorden wij zeer duidelijk eene flesch neerploffen, die op 1000 M. hoogte werd nedergeworpen zij dead er 22 sec. over. De bochtige Overijselsche kust wordt zichbaar en wij passeeren da zuidpunt van Schokland, welke bijna geheel door water bedekt is. Op 450 M. hoogte zweven wij boven Kampen waaruit eene jubelende menigte ons luide hoera's toeroept; Zwolle blijft rechts liggen en op 250 M. hoogte drijven wij boven Genemuiden. De inwoners zijn daar zeer opgewonden, ons wuiven wordt blijkbaar duidelijk waargenomen en zelfs met een geweerschot beantwoord. Heel Hasselt is ook op de been, het groene doek waarmede wij wuiven, ontglipte en daalde in groote zwenkingen even buiten Hasselt neer. Ons plan, Groningen te bereiken, moest wegens den westelijken wind opgegeven worden, wat ons deed besluiten bij Meppel te dalen. De wind was inmiddels bijua gaan liggen, wij daalden tot op 40 M. en wierpen het aDker uit. Dit pakte zeer spoedig in eene sloot en precies 7 uur stond onze mand op de weide. Van alle kanten kwamen nu de inwoners toe schieten, zij hielpen ons bereidwillig den ballon ledigen, op een kar laden en brachten ons naar Meppel. Om 10 uur reisden wij nog per trein naar Kampen, waar de nachtboot ons opnam. Dezen morgen om 6 uur waren wij in Am sterdam terug. Den hi er L'Hoste mijn oprechten dank, zoo wel voor het genot dat deze reis mij verschaft heeft, als voor zijn aangenaam gezelschap. Wie door nadeel wijs wordt, betaalt duur leergeld. De nijd is de eerstgeborene van den hoogmoed. Heeft iemand u belasterd, zwijg, en gij hebt reeds overwonnen. Wie bet groote wil, moet het kleine opofferen. Teder mensehelijk wezen heeft veel te dragen; het voornaamste verschil is daarin gelegen, hoe men het draagt. Geleerdheid is eene banknoot; zij kan slechts daar gebruikt worden, waar zij geldig is. Gezond verstand is klinkende munt; zij komt bij elke gelegenheid te pas. Allerlei. Pedagogische kunstbeschouwing. Kleine Frits, met mama een museum bezoekende, blijft voor een beeld van Milo staan. Mama, vraagt hij, waarom heeft men die vrouw de ar men afgehakt? Opdat ze niet altijd, zooais Fritsje, den vinger in den mond zal steken. Kinderlijke zelfzucht. Marietje (die de zwanen voedert). „Niet waar mama, als de zwa nen sterven, zingen ze.// „Ja, kindje! Maar geef ze nu niet meer, anders worden de beestjes ziek!" „Dat zou juist aardig zijn Mama! Want als ze dan zooveel gegeten hebben, gaan ze dood, en ik zou er zoo graag eens een hooren zingen!" In een dames-hoedenwinkel. Dame. Nu reeds winterhoeden voor het raam! Denkt u ze nu leeds te verkoopeis? Winkeljuffrouw. Neen, dat niet; het is slechts eene herinnering aan de da mes, dat het zoetjes aan tijd wordt om bij de heeren te beginnen met de tranen en flauwten van wege de nieuwe hoeden. Ook een uitvlucht. „Zeg, krijg ik die Re vue Suisse nu eens van je terug? Ik heb haar noodig!" „Met een paar dagen heb je haar. Je begrijpt, dat Zwitsersohe Fransch leest zoo moeilijk!" Egoïstisch. Ben je bij den kleermaker geweest, Brigitte? Ja, mevrouw, maar ik kon het kleed niet krijgen, want de kleermaker is gisteren gestorven. Mijn hemel, die man beeft altijd allerlei uitvluchten, als hij niet op tijd gereed isl Onbeleefd, „'t Is tegenwoordig toch wat met het werkvolk! Verbeeld je, dat ik laatst bij mijn kleermaker kom en dat hij al dien tijd, dat ik met hem spreek, zijn vingerhoed aan den vinger houdt!" Zoo zijn er. Advocaat (tot zijn cliënt)- Ik moet, voor ik u van raad dieu, de zaak ter dege onderzoeken. Cliënt. Waarvoor is verder onderzoek noodig? Gij hebt mij immers zelf ge zegd, dat ik gelijk heb! Advocaat. Maar dat ontken ik immers niet? Gelijk hebt gij, maar of gij gelijk krijgt, dat kan ik eerst zeggen na een nauwkeurig onderzoek van onze wetboeken. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd dea Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een boezelaar. Een sleutel. Eene vrouwenmuts. Een sigarettenkoker. Een onderstuk van eene rijtuiglantaren.Een gouden doekspeld met haar. Een teekendoos. Een kinder hoedje. Een grijs vest. Een duimstok. Een gewicht. Eene ruode kous. Alles op staat gevonden. In de tramwaggons achtergelaten: Een taschje voor tram-kaartjes; een gouden ring; een en-tous-caseen portemonnaie. Terug te bekomen Bij den heer J. Jansen won. Wilsonsplein No. 4: Een zilveren dameshorloge, bij den heerJ. v. Berg, Groote Houtstraat: Een bruin paard. Drie en dertigste muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 12 Sept. 1886, des middags van twee tot vier uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Marsch, de Harmonie, M. S. Muller. 2. Onv. Dichter n. Baner, Suppé. 3. Walzer, Morgenbliitter. Strauss. 4. Potp La fille dn régiment, JDonnizetti, arr. p. M. H. Muller. 5. Ouv. Die weisse Dame, Boieldieu, 6. Potp. Die Fledermaus, Strauss. 7. Potp. d' operas, J. Straling. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Sniclcers, heeft den Weleerw. heer W. J. Brandhoffthans Kapelaan te Uithuizen, benoemd tot Pastoor te Wijnberg. De inhoud van Be Wetenschappelijke Nederlander Tweede Serie No. 17, is als volgt: Paus Leo XIII, ter bevordering van de fraaie Letteren. Cardinaal Pitra en de Catalogi, J. IF. Br. Dr. Van Hoonacker, De rerum creatione ex nihilo, door Dr. A. Bupont. Het Museum Ubagks te Maastricht. Nog eene bijzon- devheid in het autograaf der Navolgingdoor V. Becker. Ludwig I van Beieren, door Dr. Vermeulen. De Rossi en het hervonden Repertorium. Concours théo- logique. Feest ter eere van Professor P. J. Van Be neden te Leuven. Mededeelingen. Inhoud van tijdschriften. De zesde Algemeene Vergadering der Nederlandsche St. Gregoriuv-Vereeniging ter bevordering van Kerkelijke muziek, ouder bescherming van Z.D.H. Mgr. B. M. Snic kers, Aartsbisschop van Utrecht, welke Donderdag jl. te Utrecht plaats had, werd meer dan ooit door een zeer aanzienlijk aantal leden en belangstellenden bezocht. In de Kathedrale Kerk werd dea morgens te 10 uur de plech tige Hoogmis opgedragen voor het welzijn der Vereeni- ging. In deze H. Mis waren ook tegenwoordig Mgr. Snic kers en Mgr. BaronciniPauselijk Zaakgelastigde te 's-Gra- venhage. Het Zangkoor dier kerk (Paroch. Afd. der St. Greg. Ver.) bracht, onder directie van den Weleei waarden Heer F. Eppink, de Mis Vide speciosam van L. Vittoria ten gehoore. Op de vergadering, welke te half een in het lokaal Buitenlust werd gehouden, riep de Zeereerw. Zeergel. Heer M. J. A. La?is den aanwezigen het welkom toe en gaf Z. E. het jaarlijksch verslag, waaruit bleek, dat de St. Gregorius-Ver. thans reeds 113 afdeelingen met ruim 2000 leden telt. Vooral in de laatste jaren waren een aanzienlijk getal Afd. toegetreden. Wijzende op dit hoogst verblijdende succes, betuigde ZE. zijne innige dank baarheid aan den Allerhoogste, aan Wien ook daarvoor alleen de eer toekomt en sprak ZE. de beste wenschen uit voor den groei en bloei der zoo heilzaam werkende Vereeniging. De Zeereerw. Heeren A. J. Aukes en L. Hezemans gaven ieder eene schoone redevoering ten beste. Eerstgenoemde had tot onderwerp Eene groote deugd voor de koorzangerslaatstgenoemde gaf Een paar koor- photographie én te genieten. Beide toespraken werden met groote aandacht gevolgd en uitbundig toegejuichd. Dit was ook het geval bij de repetitie van Gregoriaansche gezan gen, gegeven door den Weleerw. Heer J. M. Gerrits. Te vijf uur werden door de Afdeelingen der Kathedrale en der St. Martinuskerk, deels afzonderlijk, deels geza menlijk, verschillende gezangen uitgevoerd. De plechtig heid werd met den zegen van het Allerheiligste Sacra ment besloten. Des avonds had er in het lokaal Buiten- lust nog eene gezellige bijeenkomst plaats, welke door zeer vele leden en belangstellenden werd bezocht. De uitvoering van de verschillenden koren, welke de3 morgens en des namiddags werden gezongen, is boven onzen lof verheven. Onze plaatsruimte gedoogt niet een uitvoerig verslag van het gehoorde te geven. Trouwens onze woor den zouden niet anders dan een zeer zwakken indruk kunnen teweegbrengen,van denschoonen en hartverheffenden kerkzang, welken wij te Utrecht hebben genoten. Ten hoogste dankbaar en voldaan over hetgeen wij zagen en hoorden, verlieten wij Donderdag-avond de aloude Bis schopsstad, vervuld met de aangenaamste herinneringen aan de zesde Alg. Vergadering der St. Gr eg orius -Veree niging, welke ook wij een voortdurenden groei en bloei toewenschen, ter verheffing van den waren, liturgischen kerkzang. Aan het Bestuur der St. Gregorius-Vereeniging bren gen wij onzen dank en hulde voor de uitmuntende wijze, waarop het schoone feest der zesde Alg. Verg. werd georganiseerd en geleid. Ook aan de Weleerw. Heeren F. Eppink en J. M. Gerrits betuigen wij onze innige erkentelijkheid en hooge waardeering voor het geen door hunne onvermoeide zorgen en door hunne bewonderenswaardige talenten op het gebied van den kerkzang ook ditmaal werd ten gehoore gebracht. HAARLEM, 8 Sept. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 28, voor 120 a 290. 5 stier verk: voor f 80 a 50, vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht - voor f a graska- verk. voor f a nuchtere kalveren, 34 verk. vuor tl a 14, 68 schapen, verk. voor f 13 a 24. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 84 stapels kaas, 10,597 stales, wegende 20439 kilo, hoog ste prijs f 25,— middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 8 Sept. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd- runderen,136 vette kalverenlate qual ƒ0,75 2de qual. 0.60 per kilo, graskalf/ a22 nuchtere kalveren, 7 a 15, 4 schapen en lammeren a 237 vette varkeus 43 a 36 c. per kilo. GOUDA, 9 Sept. Op de kaasmarkt waren 129 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 24 a 26. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl .30 a 1,45; der weiboter f 1.00 a 1.10 per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM 10 Sept. Moutwijn, per ned. vat 6,75 Jeneverfl2,25, Amsterd.proef f 13,50 spoeling f-,60 dito commissie f ,60. HOORN, 9 Sept. Ter waag gewogen 451 stapels kaas wegende,136137 kilo; hoogste prijs per 60 kilo/ 29,50 voor kleine ƒ23,50 voor oommissie, voor mid delbare LEIDER, 10 Sept. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a f—36 stieren f50 a 160; 245 ossen f122 a 262 140 melkkoeien f 117 a 265 kalveren dito f a 100 vare dito f 114 a 230, 70 vette dito i 27 a 70 graskalveren f a vette f a a 10 nuchtere dito f 15 a 6, 975 vette schapen 16 a 31— ,855 weide dito /10, a 25,lammeren 48 magere varkens 16 a 28, 310 biggen f 4,75 a 13. LORDEN, 9 Sept. Ter Veemarkt zyn aangevoerd Runderen 400, Schapen en Lammeren A0O0, Kalveren 200, ZwijnenPrijzenBeste Runderen 3/6 a 4/9 Schapen en Lammeren 4/4 a 6/-, Kalveren 3/- a 5/- Zwijnen 3/8 a 4/4. DELFT, 9 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual 220 a 248 dito 2de qual. 145 a 190, kalf koeien, 1ste qual. '_200 a ,330, dito 2de qnal. 140 a 170, vaarkoeien le qual. 150 a 170, dito 2de qual. 83 a 1,35 vette kalveren, lste qual. 55 a 70 dito 2de qnal. 28 a 40 vette schapen lste qual. 25 a 30, dito 2de qual. a lam scha pen le qual. a 2de qual. a vette lamineren 13 a 19, weilammeren a magere varkens 14 a 24 biggen f 4.50 a 10,— nuchtere kalveren f 9 a 21, paarden f 35 a 130 stieren f 50 a 110, ossen f a Rundvleesch 54, 64 a 70 c.vet kalfsvleesch 60, 70 80 o.schapevleesch 50 a 60 c., lamsvleesch c. alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.25 8.25 mindere en blauwe dito f 7,25 a 6,25, roode dito f 7.65 8.65 min dere en blauwe dito f a -,— nieuwe Zeeuwsche dito f-,a rogge f 5.— a 6.—, nieuwe dito f a -,n. wintergerst f 3,95 a f 4,70 n. zomerdito f 395 4,95, n. chevalier dito f 5,55 f 6„55, haver f 4,a 450 n. groene erwten f 8,a a9,mesting f 7 a f 6 paardeboonen f 6.a 7.—, duiveboonen 7.75 a 7— bruine boonen f 8.50 a .10, koolzaad 1886 f8,10 a 710 hennepzaad f 9.25 a 8,25 kanariezaad f 9.a 11.25 Aan de stadswaag gewogen van27 Aug tot 9 Sept en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 841/8 en 78/16 p. boter, wegende te zamen 17600 kilo: prijs f 44 a 52 per 40 kilo, f 1.10 a f 1.32 per kilo. RÜRMEREND, 9 Sept. Kaas: aangevoerd 415 stapels prijs der kleine kaas '2g,50 middelbare Boter 1.15 a 1.25 per kilo. Runderen: aangevoerd 431 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 166 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere ditoaanvoer 112 stuksprijs f 8 a 24 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 156 stuks, prijs 38 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 85 stuks, prijs f 12 a 20 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 265 stuks, prijs 4 a f7. LAATSTE BERICHTEN. Naar wij vernemen, zal de Regeering voor het volgende dienstjaar wederom de heffing van 5 buitengewone opeenten op het personeel voorstellen. In de begrootingen ziju verschileude bezuinigingen aangebracht, doch de begrootiug van marine is wederom booger dan verleden jaar. DARMSTADT, 10 September. Prin» Alexander van Battenberg is heden-namid dag te half 5 uur aangekomen. Hij werd aan het station begroet door den Engel- scben Zaakgelastigde en den eersten Bur gemeester, en is na een kort oponthoud doorgereisd naar Jungenbeim. MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. menscb buitengewoon groot. Daarom gaat het slechts zeer moeilijk baar te verbreken. Toch raden wij allen, die tot nu toe bij habitueelo verstoppingen, aambeien of der gelijke kwalen de gewone laxeermiddelen zooals Rabarber, Engelsch zout, Sulzber ger droppels, euz. toepasten, nu eeus te besluiten eene proef te nemen met de be kende Zwitserscbe Pillen van den apotheker R. Brandt. Deze proef zal stellig tot ieders tevredenheid uitvallen, en bewijzen dat de Zwitsersche pillen de beste van alle laxeermiddelen zijn. Men overtuige zich steeds, dat elke doos Zwitserscbe Pillen van den apotheker R. Brandt (a 70 Cent per doos in de apotheken verkrijg baar) een wit kruis op een rood veld dragen en weigere alle, die anders zijn ingepakt. Verkrijgbaar bij den beer P. RAA.SEN, Ko ningstraat 48, alhier. Tot onze diepe droefheid over- 1 leed heden, na eene langdurige ziekte, voorzien van de HH. Sa cramenten der Stervenden, onze innig geliefde Dochter en Zuster, MAB.IA, in den ouderdom van zeventien jaren. Uit aller naam 3. W. SWANE. Waalre, 5 Sept. 1886. In bovengenoemd vak wordt een B. K. BEDIENDE gevraagd, van goedegetuig- schriften voorzien, alsook een LEER LING, met kost en inwoning, tegen nader overeen te komen conditiën. Brieven franco, lett. A. H., bij DEK KER Van der VEGT te Utrecht. In een Burgergezin te Delft, waar de vrouw des huizes zich hoofdzakelijk met de zaken moet bezighouden, wordt terstond of later gevraagd eene alles zins bekwame R. K. DIENSTBODE, als Zij, die de regeling van het geheele huishouden op zich kunnen nemen en voorzien zijn van goede getuigen, ge nieten hoog loon, terwijl eene goede be handeling wordt verzekerd. Franco brie ven, met opgaaf van leeftijd en wan neer men in betrekkiug kan komen, worden ingewacht onder lett. O M, bij de Boekhandelaren A. M. VAN DIJK ZOON, te Delft. te Rotterdam, eene JUFFROUW, van fatsoenlijke R. K. Familie, tusschen 25 a 30 jaar oud, ter Assistentie in de Huishouding en geschikt met Kinderen om te gaan. Brieven franco, onder lett. A, bij E. DE BONT ZOON, Boek handel te Rotterdam. worden geplaatst zonder oude wortels te trekken, door KOEKENHEIM, Mee. Dentiste, Nieuwendijk 108, Am sterdam. met daarbij behoorende Lepels, Vorken, Messen, Groentelepels etc. is de prijs, verbonden aan den eersten REBUS van den TWINTIGSTEN JAARGANG der "W AAR VAN de abonnementsprijs bedraagt drie gul den zestig cents per jaar of een cent per dag. Degeen, die zich op dezen Twin tigsten Jaargang abonneert, ontvangt als gratis premie, het fraai en wel gelijkend Portret van Dr. H. J. M. A. SCHAEPMAN, den hooggevierden Schrijver en Redenaar. Verschenen bij ANTOINE ARTS te Tilburg-. naar aanleiding van bet antwoord der Regeering op de Landbouw-adressen uit Limburg en Groningen, door ARMAND DIEPEN, Industriëel. 120 pagina's postformaat f0,00 INHOUD: Inleiding. De stijging der broodprijzen kan niet deren aan de industrie, noch aau de bedrijven die dagloon te betalen hebben. II. Kan eene stijging der broodprijzen, tenge volge van invoerrechten op het vreemde graan, van nadeel zijn voor den werk man en voor de overige consumenten? III: Over „bescherming en Niet-Be- scherming". IV: De bescherming van den Landbouw is noodzakelijk en plicht matig. V: Richard Cobden eu de af schaffing der graanrechten in Enge land. VI: De Europeesche crisis VII: De „Handelsbalans" en bet Stelsel van Vrije Invoer „quand même". Slotwoord. Deze belangwekkende brochure is bij iedereu boekhandelaar verkrijgbaar en wordt na ontvangst van postwissel van f O 90 franco toegezonden door den Uit gever ANTOINE ARTS te Tilburg. Eiken en Grenen SLOOPHOUT, bij HUIGENS VAN GELDER, Oosten- burgervoorstr. 29, Arasterdam. No. 80, groot 500, in de geldlee- ning der Kerk van O. L. V. Hemel vaart te Leiden. De uitbetaling zal ge schieden door T. STIJNMAN, Penningmeester. Leiden, Burgtsteeg 7. 17 jaar oud en van fatsoenlijke fa milie, wenscht zich geplaatst te zien in eene solide handelszaak om daarin op geleid te worden. Brieven franco, onder letter M. aan het Bureau van dit blad. DER BIBLIOTHEEK VAN DEN Verder is er eiken Zaterdag en Woensdag, 's namiddags van 8 tot 9 uur, gelegenheid tot het bekomen van andero boeken. Zij, die nog boeken der bibliotheek ouder hunne berusting hebben, worden verzocht dezelve spoedig terug te be zorgen. J. C. Van REIJSEN, Pres.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3