MARKTBERICHTEN, Laatste berichten. Voor geest en hart. Die een ander blameert, veroordeelt zich zeiven. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. premie-leuningen. aldaar overgebracht, om daar het overige van zijn straftijd te verblijven. Dientengevolge is hij ontheven van de voorrechten der pistole, die hij tot dusver genoot. De Burgemeester vanPhiladel- phia, de heer Smith, moet in hechtenis genomen zijn onder verdenking van geldafpersingen. Sedert de invoering van de Drank- wet is het aantal stille kroegen in het Zuid- Oosten van Drente schrikbarend toegenomen. Veel gebruik wordt er van gemaakt, terwijl de houders zoowel vergunningsrecht als patentbe lasting ontduiken. In tegenwoordigheid van kom miezen en pclitie-agenten wordt van het bui- tenlandsch vocht geproefd. Men gaat soms nog liever een stille kroeg dan een erkende herberg binnen. Velen koopen hun drank van de smok kelaars, die het geheele jaar door ijverig in de weer zijn en tallooze malen de kommiezen door allerlei kunstgrepen verschalken. Vooral in den winter, als er geen werk is, hebben deze ambte naren buitengewoon veel te doen. TeVenloo is eergisteren eene land- bouw-tentoonstelling geopend, die de verwach ting overtreft en aantoont, dat de Limburgsche dorpen volstrekt niet achterlijk zijn in het ge bruiken van nieuwe machines enz. Voor belangstellenden en „ha bitué»» in de huizen van bewaring is het niet ondienstig te weten, dat het menu sinds de in voering van het nieuwe strafwetboek is veran derd. Werd vroeger tweemaal daags brood en een voedzaam middagmaal verstrekt, sedert 1 Sept. jl. wordt, ingevolge de nieuwe wet, aan alle gevangenen gedurende de eerste twee et malen van hun straftijd slechts water en brood toegediend. Dit vooruitzicht is zeker niet uit lokkend voor hen, die tot dusver bij het over treden dar politie-verordeningen het „gaan zitten" boven het betalen der vastgestelde boete, ver kozen. Te Berlijn wendt men thans eene nieuwe soort van straatsteeuen aan bij het be straten van de Charlotten-burgerbrug. Die steenen bestaan uit ijzerslakken, cokesslakken en cement, en worden kunstmatig gemaakt. Zulk een steen weegt 18 tot 20 pond. Behalve dat deze steenen goedkooper zijn, bezitten ze, vergeleken met de natuursteenen, eene grootere duurzaamheid. Zij worden in Opper-Silezië gefabriceerd. Tb Gent, inBelgië, is dezer dagen de botermarkt plotseling door de politie overvallen Niet minder dan 2000 kilo vervalschte boter werden in beslag genomen en tegen 200 dusge naamde boterboeren en boerinnen proces-verbaal opgemaakt. Het Kamerlid Mr. Buys Van Bee- renbroek is Zondag-avond met zijn gezin aan een groot gevaar ontsnapt. Met den trein te half tien uur uit Maastricht aangekomen, gingen de paarden vbb het rijtuig, waarin hij en ziju gezin hadden plaats genomen, nabij den overweg op hol, juist op het oogenblik dat de weg was af gesloten voor den naar Luik vertrekkenden trein. De paarden verbraken de afsluiting, waardoor zij zich op de rails bevonden, en zeker zou een ongeluk onvermijdelijk zijn geweest, indien niet de baanwachter de tegenwoordigheid van geest had gehad, den anderen slagboom te openen en zoo den paarden de gelegenheid te geven den grooten weg op te gaan, waar zij tot staan wer den gebracht. Gelukkig bekwam niemand eenig letsel. Te Nieuwvliet is bij Iz. Hoste een aardappelstruik gegroeid zoo groot, dat daarachter een persoon zich kon verschuilen. Aan dien reusachtigen struik zijn gegroeid 105 eetbare aardappelen, waarvan de grootste 4 kilogram woog. De volgende niet malse he woor den leest men in het Nwsbl. v. Ned.. Armzaliger figuur, dan de held der socialisten Donderdag voor de Haagsche Rechtbank maakte, is nauwe lijks denkbaar. Na in twee iustantiën erkend te hebben de schrijver te zijn van het stuk tegen den Koning, dat hem eene vervolging op den hals haalde, heeft hij thans nu hij ziet, dat het ernst wordt een stroopop opgezocht, die voor hem in de kast wil. Eerst zegt Domela Nieuweuhuis, dat men hem toch niets maken kan. Thans krabbelt hij terug en laat zekeren Boelens uit Amsterdam een onbekende groot heid voor hem opdraaien. Man kan hieruit opmaken van welk flauwhartig karakter de groote leider der sociaal-democraten is. In Engeland heeft de politiek zoozeer de belangstelling der dames-wereld ge wekt, dat zij zich zelfs van de hoeden heeft meester gemaakt en men bij den eersten aanblik kan zien, welke politieke partij de sympathieën der fashionable ladies bezit. De hoeden der conservatieven waren in den jongsten tijd met bouquetjes van gele en witte primulae getooid, terwijl de unionistische partij Chamberlain s lievelingsbloemen, de zonderling gevormde orchi deeën als symbool had gekozen en de aanhang sters van Gladstone's home-rule politiek Iersche klaver en blauwe korenbloemen op hare hoeden droegen. De Grieksche Zigeuners, die over Amsterdam naar Hamburg vertrokken, hebben daar niet mogen landen en zijn in dezelfde stoomboot naar Huil teruggekeerd. De overheid van Huil echter heeft ook hunne landing verboden, en men zit letterlijk met hen opgescheept. La France heeft uitbundigen lof over voor eene Elzasserin, die haar man, een te Grand- fontaine in de Berner Jura wonenden Eranschen deserteur, op listige wijze over de grens gelokt heeft en hem door de Eransche overheid heeft laten gevangen nemen, Le Journal des Debats daarentegen verwacht, dat de Eransche overheid den op zulk eene onnatuurlijke wijze overgelever- den deserteur niet gevangen houden zal, en haalt em geval van 1872 aan, waarbij een op dezelfde listige wijze over de greus gelokte deserteur, op de vertoogen der Zwitsersche overheden, op vrije voeten werd gesteld. Te Rome is zekere Ram a n i, een 42-jarig man, portier van beroep, die reeds 18 nachten en 18 dagen slapeloos doorbrengt. Hij is, behalve portier, tevens schoenlapper, werkt den geheelen dag en loopt 's nachts rond, zonder andere behoefte te gevoelen dan die, om van tijd tot tijd het hoofd in koud water te dompe len en anmoniac in te ademen. Hij eet weinig, rookt nieten beweegt zich liefst in de schaduw. Voor erfgenamen. In een Amerikaansch blad leest men de volgende advertentie: „De uieuspiritus van Dr. Samuel S., volkomen reuke loos, mat een aangenamen bijsmaak, verwekt binnen weinige seconden de beste, mooiste tranen. Groote flesschen, sierlijk verpakt, 1 Dollar. Men gelieve vooral te letten op het fabrieksmerk. Ge bruiksaanwijzing: De oogleden ziju met het vocht gemakkelijk te bevochtigen." Op de tentoonstelling te Bour- ges prijkte een klos ijzerdraad, door de Tréfilerie van Oommentry-Eourchambault ingezonden, die wel zijns gelijke niet zal hebben. Het is volkomen homogeen ijzerdraad van 0.4 mM dik, en ont wikkeld is de lengte aan een stuk 56,375, zegge zes en vijftig duizend drie honderd vijf en zeventig Meter! Dezelfde draadtrekkerij maakt zich sterk een nog veel langeren draad te vervaardigen. D e n i e u w s t e n i e u w i g h e id op het tooneel te Londen is de verschijning van een sportstuk, waarin een vos door zestien ruiters en een koppel honden wordt gevangen. Later heeft eene hardrennerij plaats, waarbij twee paarden om den prijs kampen. Zeker in de ronde? Gebakken ijs. Al z ij n de m e n u 's d e r Chineezeu ook van zoo zonderlingen aard, dat de haaienvinnen of vier jaar lang in leem begraven eieren bij een goed diner niet mo gen ontbreken, toch is het niet te ontkennen, dat er onder hen werkelijk meesters in de kook kunst zijn, hoewel het ook niet is tegen te spre- kan, dat hunne knnst dikwijls in kunstenarij ontaard. Immers, wat anders dan kunstenarij is dat vermaarde gerecht te noemen, dat slechts de ervareu8tn Chineesche koks weten te bereiden, namelijk: gebakken ijs? Tot algemeen nut en stichting, zullen wij het weinig bekende recept van deze lekkernij mededeelen. Een stuk zuiver vast rivierijs wordt in staafjes, ongeveer ter dikte van een potlood, gespleten, elk staafje met een zoet, specerijachtig bakdeeg vast omwikkeld en dan in ziedend vet gebakken. De moeilijkheid bestaat alleen daarin om het gerecht zoo snel toe te bereiden en op te disschen, dat men het ijs binnen in het deeg ongesmolten in den mond kan brengen, zoodat men zich eerst de lippen brandt en dan dadelijk daarop de lauden verkoelt. Te Berlijn is dezer dagen een ker- kelijk feest voor doofstommen gegeven, dat door niet minder dan 800 doofstommen werd bijge woond, en waarbij in vingerspraak werd ge- predik. Parijs telt 42,646 personen, die op den naam van //kunstenaar" aanspraak maken. Iets meer dan 20,000, dus bijna de helft van deze kunstenaars, behooren tot het schoone ge slacht. Deze cijfers zijn echter niet meer zoo bizonder groot, als men bedenkt, dat in Frankrijk bijna allen, die zich aan de kunsten wijden, te Parijs wonen; van de 3000 personen, die zich voor de tentoonstelling van kunst aanmelden, wonen er geen 300 buiten Parijs, ofschoon er een twaalftal zeer goede scholen voor kunst in de provincie zijn. De practjjk heeft reeds vele eeuwen geleden geleerd, dat niets zoo gezond werkt dan zoulicht. Da theorie komt dat nu bevestigen. Proeven met bacillen hebben geleerd, dat deze meer en meer haar vernietigende kracht ver liezen, naarmate ze langer aan het zonlicht wor den blootgesteld. Eene dame van hoogen adelzat onlangs met haar zoontje en de bonne in den trein naar Weeuen. De conducteur komt de kaartjes ophalen en ontvangt er twee van de aris tocrate. De man neemt haar kind op met cti- tisch oog en vraagt ten slotte of de kleine wer kelijk nog geen twee jaar is. Daar treft hem een verontwaardigde blik en verachtelijk klinkt het van de trotsche lippen: „In den almanak de Gotha kan u zwart op wit lezen, hoe oud Zijne Doorluchtigheid is." Den len October zal de winter- dienst bij de Nederl. spoorwegen ean aanvaug nemen. In Frankrijk worden nu acht mi litaire stations voor luchtscheepvaart ingericht, en wel: te Epinal, Toul, Gard, Belfort en in de vier regimentsscholen van het geniekorpste Montpellier, Grenoble, Arras en "Versailles. Een aan het Haagsch Dagbl. gezonden zeer vertrouwbare mededeeling bevestigt de als gerucht vermelde lijding, dat Mevr. Hansen en de stuurman van de Hok Kanton door Toeng- koe Oemar, tegen inwisseling van gevaugeuen, in vrijheid zijn gesteld. Die genoeg heeft om mede te doen, leeft gerust. Die voor zich zeiven niet deugt, deugt ook niet voor een ander. Spreken vóór denken is schieten zon der zien. Houdt u laag, dan valt ge niet hoog. De veinzaard bedriegt eer zich zeiven, dan anderen; en in den kuil, dien hij voor een auder graaft, valt hij zelf het eerste. Dat is de straf der rechtvaardige vergel ding, waardoor de boosheid in dezelfde strikken wordt gevangen, die zij voor an deren had gespannen. Voorteeken. Zij. Het heerlijke wiuterseizoen nadert (le dagen worden steeds korter. Hij. Ik merk zulks ook, want de rekening uwer mo diste wordt steeds langer. Geestig. Fritsje. Waarom houdt ons rijtuig hier stil? Mama. Wij moeten hier tol betalen. Fritsje. Maar wie betaalt dan den tol als het rij tuig leeg is? Mama. Dat weet ik niet, beste jongen, ik heb nog nimmer in een leeg rijtuig gereden. In den circus. Toeschouwer (tot een kunst rijder, die zoo even een salto mortale heelt uit gevoerd). Zeg eeus vriend, heb je daarbij nog nooit den nek gebroken? Zeker teeken. Eerste dame. Uw Karei zal dus professor worden, zegt ge? Dan zal hij wel uitstekehd leeren op school? Tweede dame. Dat juist niet, maar hij is van tijd tot tijd al aardig „verstrooid". Ootmoedig. Vorst. Dus dat is de Mont- blanc? Een kolossale berg! Kamerheer. Zeker Uwe Hoogheid, maar tegenover Uwe Hoogheid, nog veel te klein. 't Hoogste medelijden. Heeft Mevrouw al van dat verschrikkelijke ongeluk gehoord? O, zeker, 't is afgrijselijk. Toen ik het las, was ik zoo zielsbedroefd, dat mijn echtgenoot mij een nieuwen hoed moest koopen, om mij eenigszins gerust te stellen. Modern. Bedelaar. Een aalmoes als 't u be lieft. Dame. Ik zal u een bord soep geven, kom maar even binnen. Bedelaar. Dat gaat niet, ik heb mijne velocipede bij mij. STEDELIJK NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Haar lem zullen, op Donderdag 30 September 1886, 's namiddags te 2 uur, ten Raad- huize der Gemeente, in het openbaar aan besteden, bjj enkele iuschrjjving: De leve ring van brandstoffenten dienste van de verschillende Gemeente-inrichtingen. De voorwaarden der aanbesteding liggen ter lezing op de Gemeente-Secretarie op alle werkdagen, van 104 uur. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: F W V*u .Dijk en J Kreuiter; C Van Duijn en A Weber; H J Zegwssrt en A P Meier; P J Prenen en J M Swoerik. G-etrouwd: C E Perk en Jonkvr. D C A Strick v. Linschoten; S Hangjas en S Mok; H Antonisse en B Oudeniol; K L»9et en D Modoo; JA Geer- lings en J C Toemen. Bevallen: G C Malefijt geb. Diepenbeek z. E Roose boom De Vries geb. De Nijs z. C Oomen geb. Doorn bos d. S Kruijff geb. Bleijcnberg z. J Veilings geb. Mulder d. G Den Toom geb. Plomp d. G Freijer geb. Wernik d. M Kolderie geb. v. d. Broek d. J Houtkamp geb. Van Hoof d. —HF Blom geb. Romp z. C Terpoortan geb. Scholte d. J Heemskerk geb. Kaarsgareu z. H P v. Dijk geb. Hirdes z. A De Graaf geb. Valk z. J C v. Hei ningen geb, De Gruiter z. M Tijssen geb. Booms d C M Toepoel geb. Bernhard d. G J Alders geb. Langendijk d. G Stevenhagen geb. Smelter z. Al Martens geb. Hogenes z. M J De Vries geb. v Oldenmark d, A Westrik geb. Volkers d. AI G Koning geb. Menks d. H Smits geb. Krommenkoek d. J Kuijken geb. Rademaker d. S J E v. Bijn- deren geb. Schornagel z. S v. d. Roest geb. v. d. Lijn d. K A Waterma geb. Blom d. T v. Waard geb. Munnik z. Overleden: M AI v. Leeuwen 3 mn. d. G. Raam gracht; H Meeuwig 80 j. KI. Heiligland; IJ M Remmé 6 mn. d. Vronwensteeg; AL Voortiug 18 dg. z. Wagenm. laan; LH Heuperman 1 mn. z. JC, Lakenstraat; A J Huijsmans 9 j. s. Zomervaart; D v. d. Heide 60 j. v. AInrnmstraat; J v. d. Stad 07 K. Anuastraat; A J Snoek» 2 mn. d. Oraujeb. laan; C J J Burgers 5 ma. z. Zijlstraat; AI G Van Poolen 13 mu. d. L. Poellaan; M J Verloop 4 mn. d. Pijlslaan; HP Leusen 3 mn. z. Brouwers- ssraat; HM Martens 2 mn. d. L. Lakenstraat; C H M Buurman 6 mn. d. Harmenj. weg; C A J v. Dam 3 mn. z. Koningstraat; W Grijm 91 j. KI. Heiligland; L Van Looij 4 mn. z. v. Marumstraat; J L M Lohman 4 inn. d. Leidsche straat; W Ra makers 9 mn. d. Ged. Raamgracht; CL Brian 11 mn. d. Voortingstraat: M J Verzijlbergen 23 mn. d. K. Poellaau; H Kalkman 5 j. z. Voortingstraat: :M Jansen 12 mn. d. Schotenveg, A Traarbach 40 v. Marumstraat, A H Goossens 8 mu. d. Leliestraat Z. D. H. Mgr. A. GodschalkBisschop van Bosch, heeft de H. Priesterwijding toegediend aan den Eerw. Frater Clemens Joseph Olfermaus, Tan de Congregatie der Paters-Missionarissen van het H. Hart te Tilburg. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 18 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een blikken kruikje. Een duimstok. Een potlood. Een ring met 4 sleutels. Eene melkmaat. Een zwart-geelharige hond. Een zilveren lorgnet. Een passer. Een vrouwenzak. Een rijtuigbus. Een boezelaar. Eene portemonnnaie. Een moer van een wagenas. Een bloedkralen ketting met gouden slot. Een gele reiszak. Eene nachtmuts benevens kousen. Een kinderzak. Een kerkboek voor R. K. Een zilveren penuing. Alles op staat gevonden. In de tram waggons achter gelatenEen parasol en een sleutel HAARLEM 20 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 5.75 a I7'40 rogge f 5.—a f 4.75 Haver 13.07 a f3,42 gerst f 4,— 5.00; duivenboonen f7,15 a -,paardenboonen f—a bruine boonen f a f Gr. erwten f 6,— 6,25. HOÏTEHDAM, 21 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paard, 507 runderen, 271 vette-en graskalveren, 18 nuchtere kalveren 9 scha pen of lammeren, - varkens, 192 biggen, 3 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 70 e. 2de qual. 65 c., 3de qual. 60 e.; kalveren 1ste qual. 80 c. 2de qual. 70 c., schapen 50 c., alles per kilo. Deprjjzon der botei waren heden als volgt 1ste f 62 2de f;58 3de qual. f54. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a e. per kilo. ALKMAAR, 18 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 24 koeien 160 a 240, 22 nuchtere kalveren 9 a 24vette kalveren a —,404 schapen 23 a/ 17 varkens f per kilo, 120 ma gere dito 10 a 14,— 12 bokken/ 3 a 7, 4 paarden 225 A f 95, 120 lammeren f a SCHIEDAM, 21 Sept. Aloutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Amsterd. proef f 13,50 Spoeling f ,50 dito commissie f -,60. LONDEN, 20 Sept. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 310, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/9 Schapen en Lammeren 3/8 a 6/ Kalveren 3/2 a 4/9 Zwfjnen 2/8 5/-. LEIDEN, 18 Sept. Asn de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,— a -,zomer- f a f ,-, heet. rogge winter- -,a -,zomer- -,a -,heet. gerat zomer- -.— a -.—chevalier -,— a -.heet. haver, zware- f -• De prijs der boter was heden per x/< vat lste qual 48.— a 66.—, 2de qual. f a HOOKN, 18 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,a 8,— - heot. rogge f 6,50,heet. gerst 4.4.50heet. haver f 3,75 mosterdzaad a karwijzaad f 16,50 a 17,— heet. boonen: heet. bruine f 12, a 13,— gele f heet. paardeboonen f -,— a -,— heet. erwten - heet. groene f ,12 a heet. grauwe f a heot. witte 9,— heot. aardappelen 1,80 A 2,40 manden appelen f 4 a 6.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prfjzen betaalde waren als volgt: paarden van f 60 tot 240 venlens f a —koeien van f120 tot 170 kal veren van 10 tot 20schapen van 30 tot 24,— lammeren van 12 tot 16,— varkenB van 10 a 18, zeugen f abiggen van 5 a 8, PURMEREND. 21 Sept. Kaas: aangevoerd 378 stapels prijs der kleine kaas f30,50 middelbare ƒ20.—. Boter ALKMAAR, 17 Sept.Aangev. 4500 H.L-Granen.Men be steedde voor tsrwe J 7,a 8,—, rogge 5,75, a 6,20 gerst 4,00 a 450,, dito} ohev. 5,— a 5,50 haver 3.— 3,75 paardenboonen -,— a bruine dito ƒ10,50, duiven dito kanariezaad rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 16,75 a 17, blauw maanzaad -,— groene erwten 16,— a grauwe dito 16,50 a vale dito 8,— a 10,50 Witte f A -.— Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 650 stapels, wegende 175,000, kilo. hooi kleine f commissie f middel bare f laagste prijs f.—Gras kleine f30,50 oom missie f 26,50 middelb. f. 26.per 50 kilo. BETJKSBERICHTEN. Amsterdam, 21 Sept. 1886. Prijzen der onderstaande ®ffeo'engenoiaer. PCI. de koers. Nederland. Gertif. Werk. Schuld. Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. e e 8 3'j Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 silver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1856-84 8 bij Hope As Comp. Oude Russeu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6# 4 1877 Amat. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. V 18762 (Ferpetneele)4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Obl. Lcening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4» Peru. Leaning 18706 18785 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand, Ceut. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand R(jn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsoh. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand.. 8 Jeloz Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Syaran Aand.. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Brio W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Gert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet.. Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatal. 1864 1860 1864.. Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 27, pet. 757» 91»/. 1007. 100»/4 953/, 94'/. 67 68 51'/i. 1037. 887/, 1007. 48 56»/. 74 108»/. 1227, 22'/, 14"/', 117» 116 148 108 697/, 126 85 11 62"/.. 120»/. 62 97 1007, 55 53'/,, 143 357. 136 1187, 109 105 103 102 1067, 1127. 1357, 136 1327, MADRID, 21 September. Alle tot muiterij overgesla gen soldaten van. het regiment Gerellano hebben zich onderworpen. Dertig soldaten van het regiment Albuera hebban zich nog niet onderworpen; maar alles kan als geëindigd worden beschouwd. Te Madrid en in de pro vinciën heerscht rust. De arrestatiën houden aan. Ver scheidene soldaten en officieren zijn in de omstreken van Madrid gevangen genomen. De Minister-President Sagasta is naar la Granja vertrokken. LONDEN, 21 September. In het Lagerhuis verklaard» Churchill, dat de Regeering geene ernstige moeilijkheden in Bulgarije verwacht. Mochten die evenwel ontstaan, dan zal de Regeering constitutioneel te werk gaan en aan de Koningin zoodanigen raad verstrekken, als zij in 's Rijks belang noodig acht. Het debat over Parnell's bill werd door Morley hervat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3