MARKTBERICHTEN Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. ïoovi, De heer CHARLES TOULET, Bil jartfabrikant, verwittigt zijue Hollandsche clientèle, dat de heer Désiré P. HONO- REY uiet in eer met de vertegenwoordiging van zijn huis belast is. De bestellingen inzendeu: Groenmarkt 37a te s HAGE, of Rue de Laeken, 140 te BRUSSEL. Hiernaar berekend, duurt een wiel van een per- souenwagen circa 5 en van een goederenwagen circa 8 jaar. In Fries1 and be9ta at sedert jaren de gewoonte om de timmermansknechts en andere werklieden, op den dag als de Meiboom op de nieuwe woning wordt geplaatst, te tracteeren op sterken drank. De wed. O. Veenstra te Kollum, die eene nieuwe boerenplaats laat bouwen, heeft in plaats daarvan het beter geacht van die ge woonte af te wijkeu, en al de werklieden, ten getale van twintig, op aardappels, ham en rijst onthaald. Er werden te Gent, sinds gerui- men tijd klachten over botervervalsching gehoord. De politie had zich reeds er mee bemoeideen paar van knoeien overtuigde leveranciers werden gestraft, maar men bleef klagen. Maar dezer dagen werd de botermarkt overrompeld door de politie, die overal boter in beslag nam om te keuren. Tweehonderd boeren en boerinnen wilden zich uit de voeten maken, maar zij werden aan de uitgangen, door politieagenten in burgerkleeding, aangehouden en naar het bureau gebracht. De Gentsche huismoeders, die in grooten getale op de markt waren, juichten de politie zeer toe. Iu de troonzaal van het raadhuis waren de tal rijke keurmeesters vergaderd, die de boter onder zochten. Er werden terstond vier duizend kilogr. boter als vervalscht in beslag genomen, en hon derd' gerechtelijke vervolgingen ingesteld. Op Vrijdag 8 October a. s., den gedenkdag van Alkmaar's ontzet, zal op het Doetenveld aldaar een luchtballon worden op gelaten, systeem Montgolfière, bestaande uit 12 baneu, met de nationale en stedelijke kleuren en het opschrift: „Opgelaten ter eere van het 25-jarig bestaau der Sociëteit Alkmaai's Victorie 1861. 8 October 1886—1573." Z. H. do Paus heeft 10,000 franks geschonken voor de slachtoffers der aardbevin gen in Griekenland en eene zelfde som voor de slachtoffers der vervolging in Tonkin. In verscheidene deelen van Zwit- serland, vooral in het kanton Grauwbunder- latid, zijn Zondag en de beide voorafgaande dagen schokken van aardbeving waargenomen. In het genoemne kanton gingen die schokken vergezeld van een onderaardsch gerommel. Een Zwitser, Rog et geheeten, stelt voor, weerspannige jongens op school te straffen met electrische vonken; de pijn duurt niet lang en laat geen sporen achter. Het gerechtshof te Amsterdam heeft bij arrest van gisteren den gewezen ge meente-ambtenaar Van Wulften aan verduiste ring schuldig verklaard en hem tot vier jaren gevangenisstraf veroordeeld. Ten aanzien der ten laste gelegde valschheden, werd hij ontslagen van rechtsvervolging. Naar men uit Par ij s bericht is een knaap, Matthieu Bidand, die den 24stcn Febr. door een dollen houd gebeten, den 25sten door Pasteur in behandeling genomen, en den 5den Maart als gerezen ontslagen werd, thans, na verloop van reven maanden, aan dolheid ge storven. Te Chiasso, in Italië, werd dezer dagen eene brutale smokkelarij ontdekt. Terwijl namelijk een ambtenaar aan het douanenkantoor eene ton, die zoogenaamd kaas inhield, op zijde schoof, trof het hem, dat zij zoo licht was. Zon der eenigen achterdocht te koesteren, wilde hij zich echter vergewissen of de ton werkelijk de opgegeven hoeveelhoid kaas inhield, waartoe hij zijne hand door eene opening naar binnen stak. Hoe groot was echter zijne verbazing, toen hij bemerkte, dat de ton in plaats van werkelijke, nagebootste kazen bevatte, gevuld met prima qualiteit tabak, terwijl bij nader onderzoek bleek, dat zich onder de lading nog twee tonnen, met dergelijke kazen gevuld, bevonden. De drie tonnen bevatten te zamen 308 K.G. tabak. Wie weet hoeveel reeds op deze wijze is gesmokkeld. Succi de Italiaansche vaster, is nu te Milaan druk bezig zich te versterken, met biefstuk en goede wijnen. Hij heeft in de eerste twaalf dagen reeds 9 kilogram van het verloren gewicht teruggekregen. Maar men ziet, dat men zijn elixertje ook al niet voor de zuinigheid be hoeft te gebruiken, als de schade op die wijze moet ingehaald worden. Op h et eiland Schiermonnikoog zal een badhuis worden gebouwd, waarvan op 14 October reeds de aanbesteding zal geschieden. Onder de. hovelingen van Konin gin Victoria is eene epidemie uitgebroken, maar gelukkig niet van gevaarlijken aard, nl. eene verlovings-epidemie. Niet minder dan twintig heeren en dames waaronder H. M. eerste kamerheer zijn dezer dagen ongeveer te gelijk verloofd, en zullen allen voor Kerstmis iu het huwelijk treden. Een geneesheer (dr. H.) s c h r ij f t, naar aanleiding van de herlevende magnetomanie, aan het N. v. d. D: „Het verwondert mij ten hoogste, dat er tot nu toe (ten minste zoover mij bekend is) geen psycholoog of krankzinui- genarts tegen de handelingen van den heer Donato is opgekomen en zijne waarschuwende stem heeft doen hooren. Zij toch weten, dal dit magne tisme, of hoe men het ook noerae, geece verhoo ging van het zieleleven, maar wel eene verlaging, een vermindering en zelfs vernietiging er van kan teweeg brengen. Keeds eenige jaren geleden kwam iu De Gids een stuk voor, behelzende een verslag van zulke zittingen, door de studenten der Edinburgsche Academie gehouden, waarin het gevaarlijke van die kunstenarijen naar waar heid werd vermeld. Enkele der jongelieden waren geheel en al, velen een geruimen tijd tot alle hersenwerkzaamheden ongeschikt, zoodat die proefnemingen moesten gestaakt worden, wilden ze niet meer ongelukken veroorzaken, dan ze reeds hadden gpdaan." Te Apeldoorn zijn door eender voornaamste slagers de prijzen van het vleesch opnieuw met 10 ct. per kilo afgeslagen. Men koopt het daar nu reeds voor 50 en 60 ct. ptr kilo, zoodat daar althans niet enkel de slager, maar ook het publiek profiteert vbd de zeer lage veeprijzen. Door eene vulkanische uitbar- sting op het eiland Niapu, behoorende tot de Vriendschaps-eilanden, is twee derde van dat eiland volkomen bedekt door vulkanische stof. Er is eene stoomboot heen gezonden, ten einde hulp te bieden. De inwoners werden gered. Te leeren zien is de moeilijkste van alle kunsten. Geluk om zich heen te bereiden is de zalige taak der vrouw en het geluk des huizes. Deugd verzoet tegenspoed. Stel nooit een plicht of weldaad uit, Doe gauw wat eens uw hart besluit. Houd moed en de zwaarste last wordt licht. De wjjsheid dezer wereld is dwaasheid voor God, indien zij niet tot de kennis van den eenigen God wordt teruggebracht. Te vergeefs matten wij ons af en slijten wij ons leven, immers hoeveel wij ook leeren, er is even zooveel, ja nog meer dat ons onbekend blijft-; duisternis in plaats van licht zullen wij verwerven, indien wij niet trachten in de kennis en liefde Gods ge leerd te worden. En daarvoor is geen groot verstand, geen scherpzinnige leermeester noch rijke boekerij noodig; want de keu nis van God wordt geleerd in stilte en nederig zwijgen, in de eenzaamheid des harten. Verboden genot. Schrijnwerker (tot zijn nieuwen leerjongen) zie zoo, dat is nu het eerste werk, dat je moet doen. En als je honger hebt, zeg het dan aan mijne vrouw, maar snoep niet van de lijm, want dat kan ik niet uitstaan. Zelfkennis. Baron A. Ja, ja, ik zeg u, cher baron, er zijn paarden, die verstandiger zijn dan hun meester. Baron B. O, zeer zeker, ik zelf heb zulk een paard. Spraak-mechanisme. Professor G. heeft be rekend, dat een mensch gemiddeld drie uren per dag spreekt en wel is waar honderd woorden per minuut, alzoo per uur 6000 en per dag 18000 woorden. Toen onlangs Prinses A. aan genoemden hooglecraar vroeg, of deze berekeuiug ook geldig was voor dames, antwoordde Z. Hooggeleerde: „Niet geheel en al, Uwe Hoogheid, dan moet men nog een klein nulletje achter de getallen zetten." Slechte spelling. Psych* staat op een plei— zier-vaartuigje, dat aan de kade ligt vastgemeerd. Zeker iemand, die voorbijkomt, tracht te vergeefs dien zonderlingen naam te spellen en te ontcij feren. Mismoedig roept hij eindelijk „P-s-y-c-h-e, het zal Visch moeten wezen, maar zóó heb ik het toch nog nooit gespeld gezien 1" A la Miinchhausen. Is u snelschrijver, mijnheer? Ja mijnheer. Is het niet erg moeilijk zoo vlug alles neer te schrijven, wat iedereen zegt? Ik zou het niet kunnen. Och, als je de menschen kunt verstaan, is het zoo erg niet. Ik heb eens in eene vergadering, die ik bijwoonde, beproefd hoe süel ik schrijven kon, als het er om te doen was en misschien zal het u moeilijk vallen het te gelooven maar geen der sprekers kon mij bijhoudeD. Bodemloos. Krijg ik geen prijsje, vrouw? Honderd gulden voor je, om rekeningen te be talen. Zeker man! ik bisseer je al in ge- dachtenl Gevat. Mijnheer Brommer heeft een ver schrikkelijk lastig humeur. Zijn knecht zeide hem daarom gisteren deu dienst op. Waarom wil je heen gaan? vroeg Brommer. Als ik u de waarheid moet zeggen, omdat u zoo vreeselijk driftig bent, was het antwoord. Ja, dat is wel waar, autwoordde zijn meester, maar mijue driftige buien zijn pas opgekomen, of ze zijn al weer voorbij ook. Goed en wel, mijnheer, maar daarentegen zijn ze pas voorbij of ze komen ook weer op. Haarlem, 6 Oct. Als een merkwaardig feit op 't gebied van den zangwedstrijd, is het ons aangenaam te kunnen vermelden, dat de drie liedertafels Caeoilia en Musis Sacrum te Am sterdam en Crescendo van hier) bij welke onze geachte stadgenoot de heer N. H. Andriessen als Directeur fungeert, alle bekroond weiden op den grooten internationalen zangwedstrijd, die dezer dagen te Meehelen werd gehouden en waar aan rnim 3000 zangers deelnamen. In de tweede afdeeling van dit concours behaalde Caecilia den tweeden en Crescendo den vierden prijs, terwijl Musis Sacrum in de derde ajd. eene loffelijke vermelding mocht erlangen. Aan den wedstrijd in de derde afd. namen 12 liedertafels deel, terwijl Caecilia en Crescendo in de tweede afd. tegen 10 gezelschappen, waarvan vele een groo- ter aantal leden telden, hadden te kampen. Wij wenschen den heer Andriessen geluk met de behaalde lauweren, die voorzeker opnieuw ean volslagen bewijs hebben geleverd van de groote verdiensten, welke onze talentvolle stadgenoot ook als koor-directeur bezit. Op een succes als hij te Meehelen behaalde, zullen weinigen zijner kunstbroeders kunnen bogen. In den tuin van mejuffrouw de wed. H. Kooper, gelegen in de Dubb. Buurt alhier, staat een appelboom voor de tweede maal in bloei en dragen aarbeziënstruiken opnieuw vruchten. Gedurende de maand September zijn door de Politie alhier 33 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In dezelfde maand van het vorige jaar was dit 52 dus 19 meer. Bij de bewoners van de aan de noorde lijke zijde dezer stad gelegen straten en wegen gaat een adres aan den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid t r onderteekening rond, in hoofdzaak de grieven inhoudende over den gevaarlijken staat der overwegen over den spoorweg aan de Kruis- en Janswegen alhier. Adressanteu vragen zoo spoedig mogelijk voor ziening in deze aangelegenheid. Drie voorname Kussen, Prins en Prinses Schuwolaff Prins d'Iwe'réiic en Graaf, Gregorius Straganoff, uit St. Petersburg, hebban Zondag aan deze gemeente een bezoek gebracht en er de verschillende merkwaardigheden, o. a. het Museum op het Kaadhtiis, bezichtigd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: G Schous en C J Hommerich: B J Kerkhoff en E W v. Oostveen; P v. d. Meer en B G Ondshoorn: T C Schoen en A v. d. Lee; A De Graaf en .T W Leenaert. Getrouwd: F W v. Dijk en J Kreuiter;C v. Duijn en A Weber; P Visser en M Paaij; P J Preneu en J M Swoerik; M .T Zegwaart eu A P Meier. Bevallen: M A Van Oploo geb. De Graaff d. A v. Rossum geb. Jantz. z. A Lammere geb. v. d. Linden d. T Honeweer geb. Mooij z. M v. Opzee- land geb. Hommmers d. E Serné geb. Bijster d. J Vasen geb. v. d. Vosse z. S Godefrooi geb. Steen- kist d. A Bijster geb. Poelman z. AM Wit geb. Dors d. M T M A Middeldorp geb. Berkbout z. FM Kuipers geb. Rijgers z A W Houtman geb. v. Nimwegen z. W Grandia geb. Antonissez. E Kok geb. Beute z. C Karsen geb. Molanaar z. D Casander geb. v. d. Molen z. K v. Bruggen ge1», v. Doorn d. M Roozen geb. Heemskerk z. WE Visser geb. v. d. Mnijden z. MM Slieter geb. v. Duivenboden d. J S Eekhart geb. Renooij d. enz C E v. d. Aardweg geb. Kenselaar d. Ar. d. Meer geb. De Lngt d. J C Beateman geb. De Ridder z. E C Hetem geb. Moet z. E E M Serné geb. Kuijten z. A Nibberlng geb. Zuurbier z. A Rijbroek geb. v. d. Bogaard z. J De Jong geb. Peeters e E Oudshoorn geb. Renses d. G Heins geb. v. d. Lande z. A v. d. Sleen geb. Maudemaker z. L v.Loeve- sijn geb. Kraai d. A Kuijt geb. Heesterbeek d. Overleden: A Vring 65 j. Magdalenastraat; F J M Hommes 9 inn. z. Z.-B Spaarne; J Snellens 73 j. Schotersingel; AL Luikel 61 j. Zonnesteeg; G Kroonstuiver 2 j. z. Wijde Appelaarsteeg; W H De Laat 2 mn. z. Ged. Kraaienhorstergracht; F Jonker 14 mn. z. Wijde Boogaardstraat;A Kolderie 15 dg. d. Klerksteeg; J v. Zonneveld 20 mn. z. Wijde Gelde- loozepad; J Hessels 2 mn. z. Korte Hofstraat; J v. d. Bos 62 j. wed. van. J Heeremans, Ged. Zijdgracht; J H Bouckaert 4 mn. z Brouwerstraat; J C Bernelot Moens 49 j. Wilhelminastraat; E Kraak 12 j. p. Korte Poellaan; M E De Vries 8 mh. d. Schoep- makersdijk; LA Barthez 68 j. Kruisweg; H J De Vos 3 mn. z. Mr. JooBtelaan; G Oorver 64 j. wed. J J Honigh KI. Houtstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 30 Sept. 1886. 1. J P. te Zaandam, het zeilen met een schip bij avond zonder licht (appèl kantongerecht Zaandam,) het vonnis vernietigd en bekl. veroordeeld tot f 10 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 2. G v. O. te Zaandam, hoon, f 3 boete of een dag hechtenis c. e. 3'J N. te Oude-Wetering, bel. en gewelddadigheid tegen de politie, 6 dagen gev. straf f 8 boete of 3 dagen hechtenis c. e. 4. P G., W G. en K G. de le en 2e te Krommenie, de 3e te Wormerveer, verzst tegen de politie, de le 8, de 2e 6 dagen de 3e een dag gev. straf c. e. de 2e vrijgesproken van het meerdere. 5. B S K. te Haarlem, moedw. mish. f 6 boete of 3 dagen hechtenis c. e. met vrijspraak van het meerdere. 6. C R. te Koog aan de Zaan. opz. verbreking van afsluiting, f 10 boete of 3 dagen hechtenis o. e. 7. L B. te Koog aan de Zaan, opz. verbreking van afsluiting f 10 boete of 3 dagen hechteniB c. e. 8. K K. J K. J S. de le en 2e wonende aan boord, de 3e te Hasselt, opz. verbleking van afsluiting, weigeren betaling belasting haven- en kaaigeld en bel. van een magistraatspersoon de le 2 X f 6 en f20 boete de 2e en 3e ieder f5 boete subs, voor elke boete van f5 2 dagen en voor de boete van f20 3 dagen hechtenis c. e. 9. D F van S te Delft (gedet.) diefstal, 5 maanden gev. straf met bepaling dat de voor- loopige hechtenis in mindering zal gebracht worden c. e. 10. M P P. te Haarlem, (gedet.) diefstal,3 maanden gev. straf c. e. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. Godschalk, heeft benoemd tot Rector aan het gesticht der Broeders van den H. Joh. de Deo te 's-Boich den Weleerw. heer A. G. Scheffers, laatstelijk Kapelaan te Alem. Z. D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. I. A. M Boermans, heeft tot Deken der Kathedraal aldaar benoemd den Zeereerw. heer Corten, Pastoor te Stein, oud-Kape laan der St. Servaas-kerk te Maastricht, en tot Pastoor te Tegeien den Zeereerw. heer Meerteus, thans Kapelaan der kathedraal. HAARLEM.4 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,—witte f 6.85 a f7'50 rogge f 5.—a f 5.30 Haver f3.20 a f3,37 gerst f 4,50 4,70; duiveuboouen f 6,50 a 6,85 paardenboonen f— a 6.25 bruine boonen f a f Gr. erwten f-,— 'AMSTERDAM, 4 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 644 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.66. dito 2de qnal. f 0.64 dito 3de qualiteit 0,50 per kilojmelk- en kaifkoeieu 130 a 230, 12 graskalv. 15 a 80, 43 nuchter kalveren 6 a 15. 51 schapen en lammeren 10 a 24 vette varkens 38 a 42 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden A ROTTERD AM, 5 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paard, 688 runderen, 893 vette-en graskalveren, 8 nuchtere kalveren 9 scha. pen of lammeren, - varkens, 273 biggen, 3 bokken. De pryzen vao het vee, besteed Ier markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 70 e. 2de qual. 65 c., 3de qual. 60 c.; kalveren 1ste qual. 80 c. 2de qual. 70 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden alt volgt lste f 64 2de f 60 3de qual. f54. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens a c. per kilo. ALKMAAR,2 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzm volgt: 29 koeien J 140 a 230, 35 nuchtere kalveren 12 a 25 vette kalveren a —,667 schapen 24 a 14 varkena f per kilo, 70 ma gere dito /12 a 16,25 bokken J 3 a 7, 7 paarden 275 85, 120 lammeren f a 4 Oct. Ter veemarkt werden verkocht 6 koeien van 130a 200, 176 kalveren van f 35 a 135 12 nuchtere dito van f 14 a 25, 636 schapen f 29 a 20,U9varkens 49 a 38 c. 40 magere 12 a 16 c. per kilo. SCHIEDAM, 5 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 AmBterd. proef f 13,50 Spoeling f ,60 dito commissie f-,70. LONDEN4 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 9 000, Kalveren 120, Zwijnen Prijzen: Beate Runderen 3/- 4/8 Schapen en Lammeren 3/4 a 6/ Kalveren 3/2 a 4/8 Zwijnen 2/6 4/8. LEIDEN, 2 Oct. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prjjzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,— a -,zomer- f ,-, heet. rogge winter- -,a -,.zomer- -,a -,heet. gerst zomer- a chevalier -,a -.heet. haver, zware- f -• De prijs der boter was heden per vat lste qual 50.— a 72.—, 2de qual. f a DELFT, 2 Oct. Heden werden aangevoerd 85 stapels kaas, wegende te zamen 24222, kilo; f 16—a 22.50 per 100 kilo. HOORN, 2 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe t 7,a 8,— - heet. rogge f -,heet. gerBt 5.4 50heet. haver f 4,mosterdzaad a karwijzaad f 16,a 17,— heet. boonen: heet. bruine 112, a 10,— gele f heet. paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene ,12 a 14, heet. grauwe a heet. witte 10,heet. aardappelen 2,2,60 manden appelen ƒ4 a 6.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren ala volgt: paarden van f 30 tot 260 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 10 tot 20, schapen van 20 tot 30,— lammeren van10 tot 20,— varkens van 12 a 18, zeugen abiggeD van 4 a 9,— PURMEREND. 5 Oct. Kaas: aangevoerd 366 stapels prijs der kleiuekaas f33,middelbare Boter 1.25 5 1.35 per kilo. Runderen: aangevoerd 312 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 187 Vette kalveren aanvoer stuks, prijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito: aanvoer lpO stuksprijs f 8 a 22 per stuk, stug- gen handel. Vette varkensaanvoer 129 stuks, prijs 40 48 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 130 stuks, prijs 112 a 24 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 429stuks, prijs 5 a f8. ALKMAAR, 1 Oct. Aangev. 5000 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ7,25 a 8,15, rogge/6,a 6,60 gerat 4,25 a 5,dito chev. 5,— a 5,50 haver 3. ƒ3,80 paardenboonen -,— a bruine dito a ƒ10,50, duiven dito f kanariezaad rood mosterdzaad ƒ1650 a geel dito karwijzaad ƒ17,22 a 17, blauw maanzaad f 13,75 groene erwten 16,50 a grauwe dito 16,25 a 19,— vale dito 8,50 a 16,— Witte f 5 -.— Kaas. Heden zijn ter wang gewogen 600 stapels, wegende 150,000, kiio. hooi kleine fcommissie fmiddel bare f laagste prijs f.—Gras kleine f33,— com missie f 27,50 middelb. f. 29.50 per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 5 Oct. 1886. Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Certif. Werk. Sokuld. aeuoteer- pLt. ne koers. 8> 8 3' Hongarije. Obl. Leouing 18675 Goudleeningi Italië. Obl. Fausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 v silver (Jan.—Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Rusland, bij Hope& Comp. Oude Rutseu 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. I1 Spanje. 1876. (Perpetueele) Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 1869. Egypte. Obl. Leeuiug 1876. Columbia Peru. 9 4 5 6 4 4', 4 4» Hallo. Rusland. N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Obligation Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestomp. Obl Indisohe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtol Wezel Obl 1875. Zuid-Hal. Spoorw. Obl.. Gr. Spw. Mantach. Aand.. Baltiache Spw. Aand.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand Knrsk Chark. Obl. ƒ1000.. Morachansk Sysran Aand.. Riasohk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cort.. 7 PRJBMIE-LEENINGBN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente (Jrediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18«45 18665 Geldkoers prolongatie 2'/a P6t- Kumeule. Amerika. s 4' 5 8 5 8 5 5 5 5 6 div 758/t 90 100»/, 94»/« 96 66 88 51 102V, 88»/, 100 4.7-/4 56'/, 75»/, 109'/, 122'/, 23 14»'/,, U1/, 116'/, 148 109 70'/, 130 84'/, 63»/i« 120»/, 62 95'/. 101 54?/,, 58»/,, 142 35'/, 135'/, 114 109'/, 106 103'/, 101'/, 106'/, 112'/, 136 138 181 LAATSTE BERICHTEN. MADRID, 5 October. Aan de ter dood veroordeelden is gratie verleend. LONDEN, 5 October. Do Standard verneemt uit Sofia dat het Macedonisch opstandelingenhoofd Rabadjan ge- vangen genomen is. M EDEDEELINGEN, d 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3