Voor geest en hart. Scholen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS^ Kerknieuws. Kunst en letteren- voor het overige een cheque op zijn bankier, welke werd uitbetaald. Eenige ingezetenen te Breda hebben besloten tot de oprichting eener coöpe ratieve slachterij. Zij zijn daartoe geloid door de omstandigheid, dat de slagers daar ter plaatse den prijs van het vleesch, in verhouding tot de tegenwoordige veeprijzen, veel te hoog houden. Sueci, de vaster, heeft aan D r. Marechal te Parijs, die in de Echo de Paris met hem den draak had gestoken, eene weddenschap van 10,000 frs, aangeboden, over en weder te depo- neeren in de bank van Erankrijk, dat hij te Parijs veertig dagen vasten zal, ten aanschouwe van iedereen, welke som hij zeker is te winnen, zegt hij, en bij voorbaat beschikbaar stelt voor de armen. Den heer Marechal zelf zal hij in de eerste plaats uitnoodigen om een degelijk, weten schappelijk toezicht te houden. Niettegenstaande de vooruitzie h- ten droevig zijn, hebben zich bij de 55 oude studenten aan de Indische Instelling te Delft toch nog weer 15 nieuwe gevoegd. Bij den stads-dokter teWezelis in de vorige week een ouderenpaar uit Isselburg gekomen om hun zoontje van 13 maanden, tot dusver alleen met moedermelk gevoed, te laten onderzoeken. Zij maakten zich ongerust over den buitengemeen voordeeligsn groei van het ventje, dat 99 centimeter lang is, 25 kilogr. weegt en eene borstkas ter breedte van 72 centimeter be zit, alzoo nagenoeg die van een volwassen mensoh. De doktor echter vond den jongen vol komen gezond en de ouders zullen dus alleen hebben af te wachten, welke verdere afmetingen hun zuigeling zal aannemen. In de zaak van een Oostenrijksch- onderdaan, die van nationaliteit wenschte te ver wisselen, hebben de autoriteiten te New-York beslist, dat een atheïst niet als Amerikaansch burger kan worden toegelaten. Eene pian o-o nderwijzeres uit Lei- den stond voor de rechtbank te 's-Gravenhage terecht, beschuldigd van diefstal. De juffrouw gaf onderwijs in piano-spel ten huize van eene Leidsche familie, en zou gedurende een der les uren een gouden ring met diamanten steen uit eene kamer hebben weggenomen en aan den vin ger gedragen, tot op den dag dat het vermiste sieraad aan haar hand werd teruggevonden. Het feit, dat de ring in haar bezit werd gevonden, geruimen tijd na de verdwijning uit de woning, kon zij niet loochenen, maar onder een stortvloed van tranen, en voor zoover zij spreken kon, verzekerde zij niet te weten, hoe eigenlijk de ring van de plaats waar hij lag, aan haar vin ger was gekomen. Hoeveel vragen haar daarom trent ook door den rechter gesteld werden, de beweegreden voor den te laste gelegden dief stal bleef met een dichten sluier omhuld. Het O. M., haar voor de daderes houdende, vor derde eene maand gevangenisstraf. Zaterdag-ochtend daalde de heer Godard met een grooten luchtballon met vier medereizigers, waarmede hij te Luik was opge stegen, te Maastricht neder. Nadat een der rei zigers was uitgestapt, steeg de heer Godard met de andere weder op en kwam eenige uren later te Deurne behouden neder. In den loop van het vorige jaar werden in Saksen wederom vier personen gedood door besmetting van bloed, afkomstig van lijken van aan miltvnur overleden runderen. Dezeu waren allen slachters of vilders. Zelfs verhaalt Dr. Kretzmar, dat een koetsier, die de bebloede hand van een dezer slachters had gedrukt, en een meisje, dat de bebloede laarzen had gepoetst, zeer ernstig door miltvuur werden aangetast. Het museum van het hoofdpos t- kantoor te Berliju ontving voor eenige dagen een eigenaardig geschenk, nl. een stuk perkament, opgesloten in een hollen ijzeren kogel. Die kogel werd in 1475 uit de belegerde stad Neuss ge schoten naar de legerplaats van de bevriende Keulenaars, die tot ontzet waren opgedaagd. De brief bevat eene aangrijpende beschrijving van den hoogen nood waarin de bezetting van Neuss verkeerde. Toevallig werd deze brief met omhulsel onder ouden rommel gevonden in de Keulsche stads-archieven. In de Pruisische grensplaats Straelen werd voor ruim 25 jaren eene hoeve aangekocht voor f180,000, welke later het eigen dom werd van de firma Wolters, te Vonloo, voor ƒ100,000. Ten behoeve tan den faillieten boedel der firma, is deze hoeve thans publiek verkocht voor ƒ38,400. De H e e r A. H a t z, die in The Electri cal World over electrotherapeutiek schrijft, deelt daar het volgende belangrijke feit mede: In een door Swammerdam tegen het einde van de 17e eeuw onder den titel Biblia Naturae openbaar gemaakt boek, spreekt de schrijver van een door hem in 1678 genomen proef, welke hij naar hij opmerkt de eer had uit te voeren voor den Groothertog van Toscane. Aan een zenuw van een in een glazen huis zich bevindende spier werd het eindo van een fijnen zilverdraad beves tigd, waarvan het andere einde met een reep koper was verbonden. Werd nu met dit koper het andere einde der zenuw aangeraakt, dan trok de spier samen. Is deze mededeeling juist, dan blijkt daaruit, zegt het Dbld., dat onze Swammerdam reeds meer dan 100 jaar vroeger met Galvani's beroemde ontdekking vertrouwd was. Te Milaan overleed dezer dagen een kapper, zekere Eabbri, een vermogen van 150.000 lires aan de scholen zijner geboortestad Forli nalatende. Men is nog geen buitengewoon menscb, al ziet men met geringschatting op zijne omgeving neer. Men doet kwaad genoeg, als men geen goed doet. Eene vrouw zonder Godsdienst, is een klok zonder klank. Wie zich aan God overgeeft, behoeft den duivel niet te vreezen. Wie niet zich zeiven weet te beheer- schen, dien beheerschen anderen. Wat is er schooner in de menschenwe- reld dan scholen, wat is beter, wat is er zegenrijker? Scholen! Mijn hart is steeds geopend geworden, zoo ik daartoe een ge bouw zag verrijzen, of een voornemen ver nam, dat een nieuwe school zou worden opgericht. Als het goed is, dan waakt en zorgt daar een helder hoofd en een liefde rijk hart voor de zoo onnoozele wichten, als het goed is Moeder en Vader vervan gende. De Meester, met ervaring en be leid toegerust, brengt die kinderen, welke daar in onkunde komen, verder op den weg van het kennen en kunnen, dan de ouders het veelal doen kunnen. Wanneer men mij vraagde: wat zijn de grondslagen van Kerk en Staat? dan zou ik zeggen: ten eerste de scholen, ten tweede de scholen en ten derde de scholen. Watervrees. Patroon (tot zijn leerling). Zeg eens, Hendrik, haal me eene kruik bier, maar spoel de kruik eerst met een weinig bier om, er is water in geweest. Beleefd. Vreemdeling (den koetsier een goud tientje gevende om te wisselen). Wat kost mij deze rit? Koetsier. Dat zul je wel zien aan het geen ik je terug geef. Verkeerde wereld. Wat is het grootste com pliment voor een patiënt, die de onvettiugsknur ondergaat? „Lieve hemel, wat ziet ge er slecht uit!» Onze dienstboden. Mevrouw, 't Komt mij voor, dat ge het in uwe diensten niet lang kunt uithouden. Ik zie uit uwe getuigschriften, dat ge in één jaar tijds bij 20 familiën hebt gediend. Dienstbode, 't Is waar, doch kan ik het helpen, dat alle familiën mij hebben willen. Slim. Kastelein (tot den architect). In mijn oude zaal klaagt men altijd zoo over de slechte ventilatie. Doe mij het genoegen en laat dat ding in de nieuwe zaal geheel en al weg. Verrassende ontdekking. Een landbouwer die een rechtsgeleerde wil raadplegen, vindt in de kamer, waar hij wachten moet, eene geopende piano. Nadat hij het instrument eenigen tijd met aandacht heeft beschouwd, slaat hij eenige toetsen aan, juist op het oogenblik, dat de rechtsgeleerde binnentreedt. Advocaat. Zoo, vriend, kunt ge ook piano spelen? Landbouwer. Ja, ik ben er zelf over verwonderd, ik wist niet, dat ik dit ook al kon. Gemotiveerde zuinigheid, Gierigaard (een bord met heerlijke abrikozen in de hand hou dende). Hier, mijn jongen, heb je eene lekkere abrikoos. Meer heb je niet coodig, de een smaakt toch net als de andere. Haarlem, 13 Oct. De Kamer van Koophan del en Fabiieken heeft, Daar aanleiding van een bij haar ingekomen verzoek van de Vereeniging tot behartiging der Nederlandsche Stoomvaart- belangen, een adres bij den Gemeenteraad inge diend, waarbij in het algemeen belang der scheep vaart wordt aangedrongen op eene wijziging der alhier bestaande verordening op de heffing van haven- en kaaigeld, en tevens de wensch wordt geuit, dat het bruggeld of geheel afgeschaft of voor de schipperij minder bezwarend worde ge maakt. Bij Kon. besluit van 10 Oct. jl. is o. a. bij de dienstdoende schutterij alhier eervol ont slag verleend aan den heer W. A. A. Eecker als lsten luit.en benoemd tot lsten luit. de heer J. A. Fonteinthans 2de luit. Bij den Haarlemschen Gemeenteraad zijn in den laatsten tijd verscheidene adressen tot af schaffing, en ook tot behoud van de kermis in gekomen. Dezer dagen werd in eene verga dering van leden van den Volksbond de vraag behandeld, of het wenschelijk was, dat van deze vereeniging een adres zou uitgaan om de af schaffing te vragen. Hoewel erkend werd, dat de Volksbond het misbruik van sterken drank, dat ook ter gelegenheid van de kermis voorkomt, moet bestrijden, werd een voorstel, om door den Volksbond de afschaffing te doen bevorderen, met groote meerderheid verworpen. Van andere zijde werd het denkbeeld geopperd, dat deze vereeni ging, die alhier ongeveer 200 leden telt, aan een paar sociëteiten het verzoek zou rich ten, om in den keimistijd de feestelijkheden bijv. te middernaoht te doen eindigen, dan kon er bij den Burgemeester op worden aangedrongen, geene nachtvergunningen voor de kroegen te geven na dat uur. Door een en ander zou de gelegenheid tot uitspattingen belangrijk kunnen beperkt worden. Aan de Bakeneseergracht alhier worden twee oude perceelen afgebroken. Op het daar door verkregen terrein, ter grootte van bijna 5 aren, zal door de heeren R, Lans tf Zoon eeue Beierschbier-brouwerij worden opgericht. Door de Iram-OmDibus-Maatschappij tusschen deze gemeente en Bloemendaal is de bekende oude omnibusdienst in haar geheel over genomen. De door Burg. en Weth. opgemaakte lijst van kiesgerechtigden voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier, telt 602 personen. De verkiezing zal worden gehouden op Dinsdag 16 Nov, e. k. en de herstemming, zoo uoo lig, op 30 Nov. e. k. Aau de beurt van aftreding zijn de heeren A. L. Dyserinck, J. H. Kers ten, J. Sabelis, J. J. Kerbert en Mr. J. En schede. Maandag-namiddag heeft op het terrein der gemeentereiniging, in tegenwoordigheid van leden van het Dagelij ksch Bestuur, leden van den Baad en eenige gemeente-ambtenaren,eene openbare proef met brandbluschgranaten plaats gehad, vervaar digd door de firma H. C. van Blommestein Porqalky te Apeldoorn. De proefneming ge schiedde met twee houten voorwerpen. Het ééue stelde voor een gebouwtje, besmeerd met teer, met krullen gevuld en gedrenkt met petroleum. Ongeveer vijf minuten na het ainsteken werd een brandbluschgranaat daarin geworpen en werd de brand bijna onmiddellijk daarna gebluscht. Het tweede voorwerp stelde een schoorsteen voor van drie a vier meter hoogte, met dezelfde za ken besmeerd, gevuld en vochtig gemaakt; voor de blus8ching was slechts een halve granaat noo- dig. De krullen en dennenhout waren verteerd, de gebouwen hadden klaarblijkelijk wel gebrand, doch ten hoogste ter dikte van weinige milli meters. BUKG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: A Willemsen en J C Eggera; M N De Ridder en C H A v. Petersom Ramriug; C Langeveld eo J Noë; E A J Zoons en A F Mi Lem- kes: PM Paanakker en M E v. d. Weiden; J v. d. Sluis en W C Waaniug; HF Kessens en A Bijster; W Korsljens en M H Nelis; P L v. d. Berg en T De Groot; W v. Kiramenaede en J M Scheelings. Getrouwd: G H v. Leeuwen en H Dweelaard Bevallen: C Iking geb. Rooter d. E v. d. Wolf geb. Soorbeek d. J P Groenendaal geb. Bottelier z. H W Duits geb. Scheelings d. S Rien geb. Rozenhart d. E De Vries geb. Naiwitter i. MG Smit geb. Kampman z. H v. Buuringen geb. Smeets d. G Heeris geb. Werdum z. J Smink geb. Snoek z. C Kaptein geb. v. Gestel d. C Wernik geb. Blij z. HM Hagedoorn geb. De Droog z. E Brand geb. Taffijn z. E v. Heulen geb. Erdtsiek z. J B Brittijn geb. Poeliejoe d. C De Boer geb. Vos d. A J Weiland geb. Held z. C Elfcring geb. Dam d. T Lenaarts geb. Zwart z. M C J Snethlage geb. De Bruijn Kops z. A Langeveld geb. De Bruijn d. J M Goeden geb. Greeve z. M M Roosloot geb. Westhoff d. E Hoenderdos geb. Smit d. A Comajta geb. Ziegelaar d. M E v. Udeu geb. Spoor d. C Zuurendonk geb. Elffers z. AM Lubhers geb. v. d. Molen z. AG v. Dijk geb. Merle d. C Bloemzaad geb. Hulsthof d. AC Daudeij geb. Lijbrink z. G v. d. Wijden geb. Veenings d. H M Bergman geb. Harpermam d. H J De Vries geb. Bartelau d. AC Weijers geb. v. Emmerik z. J Y v. Hamburg geb. De Vries d. M Berkemeijer geb. Wiedemeijer. z. Overleden: H C Toorrend 3 ma. z. Korte Heeren straat; GA Mees 8 mn. d. Korte Poellaau; J C Knijper 3 mn. z. Tulpenstraat; NB Bargers 6 mn. z. Sehoterweg; H Kloon 68 j. wed. J A Kessens, Bakenessergraeht; T M v. Koningsbruggen 4 j. d. Linschotenstraat; AM Copes Van Hasselt 80 j. Gr. Houtstraat; J Langevoort 64 j. Glasblazenitraat; J v. d. Broek Dubb. Buurt; S De Boer 41 j echt. van W Hos, Oranjestraat; C.Fortgens 5 j. z. Palm straat; J Janssen 72 j. Schotersingel; H L v. Loevesijn 3 dg. d. Leliestraat; AG Giebels 54 j. echtg. van W B De Graaff, Korte Heerenstraat; J Mons 53 j. Groote Houtstraat; H C v. Bilderbeek, 32 j. Helmbrekersteeg; J Jansen 1 mn, d. Sehoterweg. "aËROND. RECffTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 30 Sept. 1886. 1. J Z. te Beverwijk, bedelarij, vrijgesproken. 2. E J. en G. te Kaag, gem. Alkemade, hoon in geschrift,f 10 boete of 3 dagen hechtenis, c. e. 3. A W E. te Middel burg, W V. te Zaandam, rebellie en mish. de le bij verstek 15 dagen gev. straf, de 2e en 3e ieder 8 dagen gev. straf c. e. 4. A W. te Koog aan de Zaan, mish. fl boete of een dag hechtenis c. e. 5. H Van E te Amsterdam, A W E. te Middelburg, W V. te Zaandam, mish.vernieling en dronkenschap de 1 e en 2e l.ij verstek, ieder 15 dagen gev. straf de le bovendien f3 boete of een dag hechtenis c. e. de 3e vrijgesproken 6. G. Van H. en J B S. beiden te Haarlem, de le diefstal, de 2e heling, ieder 3 maanden gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere. 7. W Van V. te Hilversum, igedet.) diefstal en dienstbaarheid, 6 maanden gev. straf e. e. 8. J L B. te Haarlem, diefstal, zonder oord. des onderscheids; vrijgesproken met last tot plaatsing in een verbeterhuis tot 1 Mei 1890. 9. N Jl. zonder woonplaats (gedet.) bedelarij, 2 dagen hechtenis en opzending naar eene rijks werkinrichting voor 6 maanden. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht. Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd den Weleerw. heer H. B. Bodifée tot Kapelaan te Eist en den Weleerw. Zeergel. heer A. M. A. J. Ariëns S. Th. Dr. tot Kapelaan te Enschede. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd den Zeereerw. Zeergeleerden heer M. A. Van Zanten, Professor aan het Seminarie Hageveld, tot Pastoor te Nes bij Ouderkerk. Z. D. H. de Bi8chop van 's-Bosch, Mgr. A. Godschalk, heeft benoemd tot Rector der EE. Zusters Francisca nessen te Haren bij Megen den Eerw. heer B. J. W. De Hoog, tot Kapelaan te Driessen den Eerw. heer Th. Rijbroek, tot Kapelaan te Ewijk den Eerw. heer H. V. M. Van Rijckevorael Van Kessel, tot Kapelaan te Tongelre den Eerw. heer W. Van Lieshout, en tot Kapelaan te Heeze den Eerw. heer J. J. F. Bronsgeest. Door de gezamenlijke Hoogeerw. Heeren Kanunniken van het Kapittel te Utrecht wordt aan de Kathedraal aldaar een nieuw hoofdaltaar geschonken, welks vervaar diging aan den vermaarden E trechtschen kunstenaar Mengelberg is opgedragen. MAB.KTBERICHTE14. HAARLEM11 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 7.— a f7'50 rogge f 4.25 a f -.Haver f3.20 a f3,35 gerst f 5,10 5,15; dnivenboonen f,—a paardenboouen fa 5.75 bruine boonen f a f Gr. erwten f-,—- AMSTERDAM, 11 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 519 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.66. dito 2de qual. f 0.54 dito 3dequaliteit ƒ0,50 per kilo;melk- en kalfkoeien 110 a 240, graskalv. a 44 nuchter kalveren 6 a 16, 60 sohapen en lammeren a vette varkens 37 a 42 c.; beiden per kilo.—biggen a j paarden a ROTTERDAM, 12 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 15 paard, 846 runderen, 414 vette-en graskalverea, 12 nuchtere kalveren 12 scha pen of lammeren, - varkens, 306 biggen, - bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 70 e. 2de qnal. 65 c., 3de qual. 60 c.; kalveren 1ste qual. 85 c. 2de qual. 70 c., schapen 55 o., alles per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 64 2de f 60 3de qual. (56. ALKMAAR, 9 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 20 koeien J 170 a 270, 27 nuchtere kalveren 14 a 24 vette kalveren a,366 schapen 23 zj 15 varkens fper kilo, 120 ma gere dito 12 a 17,14 bokken J 5 a 8, 1 paarden 180 4 - lammeren f a 11 Oct. l'er veemarkt werden verkocht - koeien van a 115 kalveren van f 25 a 106 13 nuchtere dito van f 14 a 23, 409 schapen f 29 a 22,76 varken» 47 a 38 c. 17 magere 12 a 14 c. per kilo. SCHIEDAM, 12 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Amsterd. proef (13,50 Spoeling f,40 dito commissie -,60. LONDEN 11 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4300, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 180, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/9 Schapen en Lammeren 3/8 a 6/ Kalveren 3/- a 4/9 Zwijnen 2/8 5/-. LEIDEN, 9 Oct. Aan de maikt van heden waren de aanvoeren en pryzen der granen als volgt: - heet tarwe winter--,—a-,zomer- -,— f heet, rogge winter- -,a -,.zomer- a -,heet. gerat zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- -. De prijs der boter was heden per 1/4 vat lste qual 48.a 72.2de qual. f a DELFT, 9 Oct. Heden werden aangevoerd 83 stapels kaas, wegende te zamen 25837, kilo; f 16a 22.50 per 100 kilo. HOORN, 9 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,50 a 8,50 - heet. rogge heet. gerst 5.4.heet. haver f 3,75 mosterdzaad a karwijzaad f 16,— a 17,— heet. boonen: heet. bruine l a gele heet. psardeboonen f -,a heet. erwten a heet. groene ,11 a 13, heet. grauwe a -, heet. witte —heet. aardappelen 2,4 2,40 manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 40 tot 250 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 10 tot 18schapen van 20 tot 33,— Uinmereu van 12 tot 25,varkens van 13 i 20, zengen abiggen van 4 a 9, PURMEREND, 12 Oct. Kaas: aangevoerd stapels prijs der kleine kaas f—middelbare Boter 1.20 4 1.30 per kilo. Runderenaangevoerd 325 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 117 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito: aanvoer 101 stuks prijs f8 a 24 per stuk, stug- gen haudel. Vette varkens: aanvoer 93 stuks, prijs 38 47 o. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs fll a 18 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 226stuks, prijs 4 a f8. ALKMAAR, 8 Oct. Aangev. 4000 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ7,a 8,50, rogge 6,—a 6,75 gerst 4,50 a 5,dito chev. 4,75 a 5,50 haver 4. 2,90 paardenboouen -,a brnine dito a ƒ10,50, duiven dito kanariezaad a rood mosterdzaad ƒ1350 a geel dito karwijzaad 17,25 a 17, blauw maanzaad 13,50 groene erwten 10,a 17, grauwe dito 13,— a 19,— vale dito 9,a 12,— Witte 4 Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 570 stapels, wegende 137,043, kilo. hooi kleine f commissie f middel bare flaagste prijs f.Gras kleine (34,com missie f 30,50 middelb. f. 30.50 per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 12 Oct. 1886. Prijzen der onderstaande effecten genoteer- de koer». ffederiAnd. Certif. Werk. Schuld. 2', 8 H H 31J Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiteul. 1858-84 8 Rusland, bij Hope Sc Comp. Oude Rusieu 5 Obl. Nie. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871 75 1' 18762 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 v 1869. 6 Egypte. Obl. Leening 18764 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4® 4 Peru. Leening 18706 1872 6 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Bxpl. St. Spw. Aaod. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand. Ry'n Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Znid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand.. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest A and5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Sjaran Aand.. Riasohk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Miss Kaneaa Texas Obl. Cert.. 7 jPHBMIE-LEBNINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatal. 18544 18605 1864.. i i Rusland. 18645 18665 Geldkoer» prolongatie 2l/j, 3 pet. Italië. Rusland 5 5 div. 74 V. 90 lOOi/a 101 93V« 94»/4 66 l/t 67V, 32V.S 1021/, 88>/< 993/4 48 58>/4 74'/, 1091/s 122'/, 24 14'/,, ll'/ia 118 146 109 70®/, 130 85 II1/4 631/4 120i7i„ 621/, 96i/, 1017, 541/4 521/, 142 35 1351/, 1131/, 109 1051/, 103 1027, 106 112?/i« 1357, 1381/, 130 LAATSTE BERICHTEN. SOFIA, 12 October. Voor de 490 zetels in de Sobranje is de verkiezing bekend van 420 aanhangers der nationale Regeering en van 20 vrienden van Zankoff. De uitslag van 50 verkiezingen is nog onbekend. Gisteren had hier eeue groote volks- betooging plaats om de gekozenen te gaan gelukweusckeu. Voor het Russische con sulaat riep men: »Leve de Czaar!« en »Leve het vrije Bulgarije!De Regeering zal de drie Russische nota's heden beant woorden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3