Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. phsmie-leeningen. ging heen met het bedongen geld. Maar toen C. thuis kwam bleek hem, dat de man hem een paar valsche, koperen oorbellen in de hand had gestopt, in een étui, volkomen gelijk aan dat van de echte. En in zijne woede was hij zoo dwaas, de zaak te gaan aangeven. Nu werd nog tegen hem proces-verbaal opgemaakt, wegens medeplichtigheid aan diefstal: het toeëigenen van iets wat op den openbaren weg werd gevonden. In een „Brief uit de Hofstad* aan het socialistisch Groninger Weekblad wordt ge sproken van de moddersloot onzer politiek, die, sinds de riolen van het Hof er in uitloopen, be paald een stinksloot is geworden*. Naar dat ééne staaltje kan men den overigen inhoud van dat orgaan beoordeelsn. Eene Egyptische plaag. Sedert eenige dagen worden de steden en dorpen in Zuid-Lin- colnshire door eene ware plaag geteisterd. I)e lucht ziet er namelijk zwart van muggen, die overal neervallen, zoodat zich mensch noch dier buiten durven begeven. Zij dringen echter de huizen binnen en zetten zich met honderden op handen en aangezicht neer. Geen middel om hen en vervolgens de onuitstaanbare pijnen, die zij veroorzaken, te ontsnappen. Alleen door veel te rooken slaagt men er in, de insecten voor een gedeelte te verdrijven. Een veehouder te Bloemfoatein (Z.-Afrika) heeft onlangs 1000 schapen verloren door vergiftiging. De dood van deze dieren moet te wijten zijn aan eene oplossing van een arsenicum bevattend poeder, waarmede zij gewasschen werden, ter geneziug van het schurft. Een gewezen hoog1eera ar in de letterkunde aan de Parijsche Universiteit is dezer dagen naar een bedelaarsgesticht opgezonden; hij was, door drankgewoonte, al dieper en dieper gezonken, tot hij thans wegens oplichterij voor den rechter verscheen, die hem uit medelijden een onderkomen bezorgde, dat hij reeds dagen lang had gemist. Succi heeft een concurrent. Ze kere Jacques te Londen beweert een drank te hebben, die hem in staat stelt 35 dagen zou- der voedsel te blijven, alleen nu en dan wat water drinkende. Jacques is een werkman van over de 40 jaren, van middelbare lengte en flink gebouwd. De 21 jarige Maria D.v a n G a r- merwolde, die Dinsdag jl. door de Arr. recht bank te Assen wegens diefstal van een japon tot 21/2 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is in de gevangenis plotseling krankzinnig gewor den en dientengevolge overgebracht naar het krankzinnigengesticht te Medemblik. De Hooge Raad heeft verworpen de cassatievoorziening van W. C. V., gemeente ontvanger te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, door het Gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot 2 jaren eenzame opsluiting en geldboeten, wegens verduistering van gelden, hem uithoofde van zijn post ter hand gesteld en misbruik van vertrouwen. De nieuwste modebloem der Pa rijsche „kleedkunstenaressen", voor patroons op japonstofïen, fluweel, linten enz. is de tot dusverre nooit gebruikte scabiosa („schurftkruid", ook wel „duivenkruid.") Het is vooral de keuze der Koningin van Griekenland, welke deze nieuwig heid opgang deed maken. In België zal eerlaDgeenelijst der namen van vrijmetselaren tot nog toe geheim gehouden openbaar worden gemaakt. De armen in het gesticht Calva- riënberg (Maastricht) hebben nogal eens een bui tenkansje. Zoo zijn nu onder hen een 40-tal brooden verdeeld, die bij een bakker wegens on voldoend gewicht in beslag waren genomen. Zoo heeft de inhaligheid van een bakker ook haar goede zijde! Een optocht van ongeveer vijftig buitengewoou vroolijke mannen had dezer dagen op de Boulevards te Parijs niet weinig bekijks. Allen hadden ze eene courant in de hand, waarin zij schenen te lezen, en de eene lachte nog harder dan de andere. Deze bleef telkens staan om, met het hoofd achterover, uit te schateren; die hield zich den buik vast van het lachen, een ander proestte het telkens uit, enz. Men wist niet wat men er van denken moest; menigeen hield het er voor, dat er een krankzinnigengesticht was leeggeloopen. Maar weldra bleken de vroolijke menschen reclames-mannen te zijn, zoogenaamde Sandwichman, die in dienst waren van een nieuw- opgericht humoristisch blad, en zeker wel extra betaald werden voor hunne buitengewone pret. Mevrouw Boucicaut, eigenares van de magazijnen Au Bon Marehé te Parijs, heeft de door haar reeds vroeger gestichte pensioen kas ten behoeve harer bedienden en beambten op nieuw eene som geschonken, en wel eene van vier millioen. Het kapitaal dier kas bedraagt nu reeds meer dan vijf millioen. Te Straatsburg is nu ook eene on- derneming gevestigd, welke concurreert met de Rijkspost, in het bezorgen van brieven en pak ketten enz. Ook te Mannheim, Heidelberg en eenige andere Duitsche steden, bestaan zulke par ticuliere postondernemingen. Uit 's Gravenkage meldt men aan de Arnh. Ct.dat op het verzoek om gratie, door Kloppers ingediend, afwijzend is beschikt. Op Vrijdag 22 October zal in eene der zalen van het Paleis voor Volksvlijt te Amsteidam eene vergadering gehouden worden, tot uitreiking der diploma's aan de bekroonden der bakkerij-tentoonatelliDg. De Burgemeester van Amsterdam heeft zich bereid verklaard deze plech tigheid met zijne tegenwoordigheid te vereeren, en persoonlijk de diploma's uit te reiken. Een Amerikaan, met den zonde r- ling toepasselijken naam van Dubois, heeft zijn bloedverwanten te Philadelphia een vermogen nagelaten van bijna 200,000,000 Nederlandsche guldens. Genoemde Dubois begon zijne loopbaan, 20 jaar geleden, als houtdrager. Hij schijnt ech ter later zijne fortuin te hebben gemaakt met het bouwen van houten hutten, die hij, geheel afgewerkt, naar alle oorden van Amerika aan de kolonisten afzond. Vlijt betaalt schulden, moedeloosheid vermeerdert die. De hoogmoed ontbijt met den over vloed, gebruikt het middagmaal met ar moede en het avondmaal met schande. De lekkerbek is niet ver van den bedelstaf. Het is gemakkelijker twee haarden te bouwen, dan op een het vuur te on derhouden. Pas op de kleine uitgaven; een klein lek kan een groot schip doen zinken. God, die den mensch zoo zeer heeft be mind, dat Hij zich uit liefde voor hem heeft opgeofferd, wil van den mensch zoo bemind wordeu, dat daarbij op den even- mensch worde acht geslagen. Wie dus den naaste om God bemint, doet niets te kort aan de liefde tot God. Niemand is zoo onbeduidend, of hij bezit nog iets dat liefde waardig is, en al had hij dat niet, dan nog zou men hem geene liefde mogen wei geren, daar hij het eigendom van God, de prijs van Christus' Bloed en het beeld der Godheid is. Voor de planken. „Eu boe komt u er eigen lijk toe om tooneelspeler te willen worden," vraagt een schouwburg-directeur aau een jong- menech, dat zich bij hem beeft aangemeld en waarin zijn kennersoog hoegenaamd niets ont dekt. „O, Mijnheer," is het antwoord, „ik voel iets in mij, 't welk mij zegt, dal ik voor de planken geboren ben „Nu vriend/' her vat de directeur, „wil ik je eens wat zeggen: word jij dan kastenmaker." Critiek. Een aristocratisch Duitsch auteur welke al meermalen duelleerde met hen, die maar niet aau zijn talent wilden gelooven, zond onlangs aan een letterkundige van naam zijn nieuwste poëzie ter recensie en verzocht hem alle feilen streng en oprecht aan te wijzen. Weldra ont ving de voorname, ridderlijke dilettant zijne scheppiüg van zeer twijfelachtige waarde terug met weinige woorden, waarin de criticus zijn oordeel over werk en auteur samenvatte; die wei nige woorden waren: „Ik heb uw manuscript zeer opmerkzaam doorgelezen en laat u de keuze der wapenen over.// Onbegonnen werk. Mama neemt kleinen Thomas mede naar een doovcn oom, die een hoorn gebruikt. Staroogend van verbazing ziet de kleine man zijn bloedverwant met het in strument manoeuvreeren en vraagt eindelijk: „Ma, hij kan het immers niet?" „Wat niet ventje?" „Wel met zijn oor er op blazen. Waarom probeert hij het dan telkens weer zoo, en niet met zijn mond? Tijdrekening. A. Kunt ge mij ook zeggen hoe laat het is? B. Wacht eens even, toen ik mijn horloge verpand heb, was het juist negen uur. Een half uur is het van de Bank van lee- ning tot hier, onderweegs heb ik twee glazen bier gedronken, dat is ook een kwartier, 't zal nu dus ODgeveer kwart voor tienen zijn. Feriphrase. Moeder. Men heeft mij, tot mijne groote outstelteuis verteld, dat gij uwen echtge noot een oorveeg hebt gegeven. Dochter. O, welk een laster, Mama; ik bood hem er slechts een aan, doch de ongelukkige liad geen tijd meer hem te ontwijken. De hoogste tijd. Dokter (met zijn zijne fa milie op het land). Zeg eens, vrouw, vandaag is het al drie wekeD, dat we van huis zijn. We moeten noodzakelijk terug naar de stad, anders worden alle mijne patiënten gezond. Naïeve herinnering. De kleine Bertha (tot haar gierigen oom, die van eene buitenlandsche reis terugkomt). Oom, heeft u voor broer Karei ook niets meegebrachi? Haarlem, 20 Oet. De commissie, benoemd om in overleg met der. Raad van Administratie der Hollaudsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij een plan te beramen tot wegneming der belem mering van het verkeer bij de overgangen van den spoorweg aan den Kruis- eu Jansweg, heeft zieh in betrekking gesteld met den hoogleeraar Telders te Delft, welke geleerde thans een plan heeft ingedieud, waarbij in hoofdzaak het volgende wordt voorgesteld. De geheele spoorbaan, voor zoover ze de stad snijdt met inbegrip van de brug over bet Spaarne wordt 2 a 3 meter verhoogd. Daardoor wordt het mogelijk, zoowel aau den Jans- als aan den Kruisweg ruime doorgangen voor rijtui gen en voetgangers onder de spoorbaan te ver krijgen. Trams, rijtuigen en voetgangers zullen daardoor geheel onafhankelijk worden van het verkeer op de spoorbaan en een vrij en onbelem merd verkeer tusschen Noord- en Zuid-Haarlem wordt verkregen. De verlioogiug der Spaarnehrug geeft nagenoeg alle schepen en stoombooten, thans in de vaalt, gelegenheid om met gestreken schoor steen of masten onder de gesloten brug door te varen. De scheepvaart wordt daarmede aanmer kelijk gebaat. Aan het plan is verbonden het maken van eene spoorweghaven, waardoor vau de schepen direct in en uit de waggons zal kunnen gelost worden, hetgeen tot nu toe hier ter stede niet mogelijk was. De los- en ladingplaats zulleu eene aan merkelijke verbetering ondergaan; bij de spoor weghaven zijn eene hooge en eene lage loskade geprojecteerd. Die verbeteringen zullen zoowel aau de Spoorweg-Maatschappij als aan handel en industrie ten bate komen. Eindelijk wordt met behoud van het bestaande stationsgebouw, eene geheel nieuwe, veel doel matiger en veiliger inrichting van het station verkregen. De kosten vbd dit plan werden door hem geraamd op f 750,000. De Raad van Administratie der H. IJz. Spoor weg-Maatschappij kon zich met dit plau in hoofd zaak wel vereenigen, maar was van oordeel, dat de noodige wijzingen, daarin aan te breDgen, het bovengemelde bedrag zouden opvoeren tot een millioen gulden. Omtrent de verdeeliug dezer som stelde laatstgenoemde voor, 39 pc. te bren gen ten laste der gemeente en 61 pc. ten laste der Maatschappij. De gemeente Haarlem zou derhalve ƒ390,000 hebben bij te dragen. Aangezien evenwel in de begrooting eenige perceelen grond waren opge nomen, toebehoorende aan de stad, en deze pos ten ad j 105,000 in rekening waren gebracht, moet daarmede het bovenbedoelde bedrag wor den verminderd, om het juiste cijfer te verkrij gen van hel door de gemeente te betalen aan deel. De commissie achtte de bestaande bezwaren door het voorgelegde plan uiterst gelukkig op gelost, hoewel zij meent, dat de fiuauciëele rege ling nog wel punten bevat, die vatbaar zijn voor debat. Deze meening van de Commissie is ook de onze. De som, welke van de Gemeente Haarlem wordt geëischt is veel te hoog. Werd zij door den Gemeenteraad toegestaan, dan zou zulk een besluit een kolossaleu aanval zijn op de beurzen der ingezetenen, 't Komt ons intusschen wen- schelijk voar, dat de Commissie zich ook met nog andere deskundigen in betrekking stelle en het advies inwinne van practische zaakkundigen, die wel niet op den titel van „Hooggeleerd" aan spraak kunnen maken, doch wier advies hooge waarde kan hebben en zeer ten bate zou kuunea komen van de beurs der belastingschuldigen in deze gemeente. Naar wij vernemen is de Haarlemsche Mannen-Zangvereeniging Crescendovoorne mens, ter viering van haar tienjarig bestaau bin nen kort aan hare Kunstlievende Leden en hunne dames aan te bieden een buitengewoon feest- Coacert in de muziekzaal der Sociëteit Vereeni- ging alhier. Op dit Concert zal Crescendo voornamelijk voordragen nummers waarmede zij in verschil lende wedstrijden prijzen heeft behaald. BURG-. STAND DEE GEM. HAARLEM Ondertrouwd: B De Wildt en M Arons; Cv. Berlo en M G Bouwer; HP Schuijleman en J A Kloosman; A Vermeren en G Steenbergen; H Cornet en A P M Wiggers; H Boerrigter en M P Hagen; —KM Gerbertij eu A Maat; C Bakker en Dirkse; R Velthuijs en M M v. Kesteien C Borst en M A M Groen; J Verzijlbergen en A Van Os. Getrouwd: L Toeset en C M Demkes; B J Kerk hof!' en E W v. Oostveen; G Schous en C J Hom- merich; C J Puts en E Stornebrink; P v. d. Meer en B G Oudshoorn; PC Schoen en A v. d. Zee; A De Graaf en J W Leenaerts: EN Roozen en C J v. Staveren. Bevallen: J Lode geb. Van Gelder z. A Koster geb. Diruism d. S J Nederlof geb. Keijzer z. H M v. Buurcn geb. Geerlings z. CE Henskens geb. Puts z. G v. Veen geb. Diepenveen z. A Behage geb. v. Duijnkovc z. J II. Kedde geb. Dikkers z. AM Koelemijer geb. Erf d. E Janse geb. Lindeman d. M Cramer geb. v. d. Wateren z. T Beugeling geb. Schuit z. Cv. Dijk geb. Stornebrink d. B C Bareudseu geb. Barendsen d. S E Scher- penhuijsen geb. v. d. Steeg z. J W Lapet geb. Herzog z. J M Beinema geb. Voetelink d.C M Waaiewijn geb. Langevcld z. M Boeree geb. Boeré d. CE Verbeek geb. Wetsman 1. C Wijkhuise geb. v. Kampen d. N Keetelaar geb. Sterk d. Jl E Harkmans geb. Teeuwen d. J J De Jongn geb. Matblener z. M Traanberg geb. Van Soest z. R Kemp geb. Haven z. W C Kroonsberg geb. Teunisse z. W Mijnders geb. Vopges z. J Jansen geb. Stoevecbelt z. G Metselaar geb. v. Honschoten d. Overleden: G A Riugwalda 50 j. Lange Raamstraat; A M M E r. Uden 1 dg. d. Fraukestiaat; C M v. d. Landen 13 mn. d. Kousebaadlaan; G Kluit 16 j. z. Groot Heiligland; A C v. Hogeveen 5 j. d. Val- kensteeg; M F Wiegant 1 mn. z. Groote Houtstraat; J Koster 5 mn. d. Kenaustraat; K Bokina 87 j. wed. v. H Middeldorp, Jansstraat; J J v. Delden 66 j. Jausstraat; R. Weber 3 j. t. Koningstraat; C Verkruisen 78 j. wed. v: G Kruijt, Raamsteeg; P De Jongb 64 j, Ged. Voldersgrschtj J M Martens 3 mn. d. Linschotenstraat: H Uilenburg 22 j. Breesteeg; TAS Rijke 66 j. Statenbolwerk; J J Beresteijn 47 j- Jansweg. J Nibberiug 14 dg. z. Brouwerstraat; W J Zonneveld 4 mn. z. Tuchtbnisstraat, K H v. d. Berg 5 mn. z. Zoetestraat, M Pollé 79 j. echtg. van P Diles Peuzelaarateeg, H v. Kouingabruggen 43 j. Linschotenstraat, A v. d. Putten 19 j. Koudenhorn. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 18 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 6.50 a f7'50 rogge f4.85 a f 4.90 Haver f3.30 a f3,35 gerst f 4,60 duivenbooneu f6,75n 7,10; paardenboonen f—a 6.bruine booueu f a f Gr. erwten f 7;5°. AMSTERDAM, 18 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 585 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.66. dito 2de qual. f 0.64 dito 3de qualiteit 0,58 per kilo;melk- eu kalfkoeien 100 a 250, graskalv. a 61 nuchter kalveren 6 a 13, 64 schapen en lammeren a gvette varkens 38 a 42 c.; beiden per kilo biggen f 5 paarden a ROTTERDAM, 19 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 9 paard, 1009 runderen, 364 vette-en graskalveren, 11 nuchtere kalveren 8 scha pen of lammeren, - varkens, 295 biggen, 6 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2de qual. 65 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 80 e. 2de qual. 65 c., schapen 55 o., alles per kilo. De prijzen der bote. waren beden ala volgt lste f 64 2de f 60 3de qual. f5 6. ALKMAAR, 16 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 12 koeien/160 a 230, 6 nuchtere kalveren 16 a 26 vette kalveren a —,191 schapen 22 a/ 14 varkens fper kilo, 125 ma gere dito 14 a 18,— 23 bokken/ 6 al7, 3 paarden 125 a 83, lammeren f a 18 Oct. Ter veemarkt werden verkocht 8 koeien van 160a 212, 161 kalveren van f 35 a 125 13 nuchtere dito van f 14 a 26,1128scbapen f 22 a 31,132varken» 40 a 48 c. 8 magere 12 a 14 o. per kilo. SCHIEDAM, 19 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Amsterd. proef f 13,50 Spoelingf,50 dito commissie f -,80. LONDEN, 18 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4500, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 90, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/8 Schapen en Lammeren 3/6 a 6/ Kalveren 3/- a 4/9 Zwijnen 2/8 5/-. LEIDEN, 9 Oct. Aan de markt van beden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - beet tarwe winter- a-,zomer- ƒ->— f - heet. rogge winter- -,a -,.zomer- -,— a -,beet. gerst zomer- -.— a chevalier -,a -.beet. haver, zware- -,— -. De prijs der boter was beden pel vat lste qual a 2de qual. f a DELFT, 9 Oct. Heden werden aangevoerd stapels kaas, wegende te zamenkilo; f—a per 100 kilo. HOORN, 16 Oet. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - beet. tarwe f 7a 8,— - beet. rogge f beet. gerst 5.4 50beet. haver f 3,50 mosterdzaad a karwijzaad f 18,— a heet. boonen: beet. bruine/11, a 13,— gele heet. p'.ardeboonen l -,a heet. erwten a beet. groene f ,11 a 13, heet. grauwe 16,a 17, beet. witte 1 beet. aardappelen 2,a 2,40 manden appelen a alles per beet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van l 30 tot 225 veulens f a koeien van ttotkal veren van 20 tot 14 schapen van 25 tot 18,— lammeren van14 tot 20,— varkens van 12 a 22, zeugen a biggen van 4 a 8, PURMEREND, 19 Oct. Kaas: aangevoerd 441 stapels prijs der kleiuek.as 134,middelbare ƒ31.—. Boter 1.20 51.30 per kilo. Runderen: aangevoerd 325 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 117 Vette kalveren aanvoer stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel ving; nuch- gere dito: aanvoer 101 stuksprijs f8 a 24 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 93 stuks, prijs 38 47 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs f 11 a 18 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 226stuks, prijs 4 a f8. beursberichten] Amsterdam, 19 Oct. 1886. Prijzen der onderstaande elfecten Nederland. Oertif. Werk. Sohuld. 2', 8 3i, Hongarije. Obi. Leaning 1867 Goud leening Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) u zilver (Jan.Juli). Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope Ik Comp. Oude Ruasoii 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bniteul. 1867, 1871 75 I1 2 4 5 6 4 4', 4 Turkije. Egypte. 1876. (Perpetueele) Obl. Alg. Sohuld 1865. w 1869. Obl. Leening 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. voig. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Hallo. Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsob. Aand.. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand.5 Kursk Chark. Obl. 1000.. 5 Morscbansk Sysran Aand.. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumania. Aandeeleu Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Grediet.. 8 JBelgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864.. 5 18665 Geldkaor» prolongatie 3 pet. genoteer pUt. de koers- 76'/» 90 100 lOl'/i 927e 951/, 667, 67»/, 52% 102»/, 87"/.. 98?/., 48 587, 757e 1097, 1227, 27?/g 14»/, H»/e U77j 147 1097, 71 130 87 ll1/, 62"/., 120'/, 61'/» 947, 100»/, 53 61'/» 143 357, 133»/, 110 109 105 103 102 106 1117, 136 135»/, 127 LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 19 Oct. Ia de Russische nota aan de mogendheden wordt de wettigheid der Bulgaarsche verkiezingen voor de So- branje bestreden, op grond dat ook Oost- Rumelië er aan heeft deelgenomen, hetgeen in strijd is met het Berlijnsche tractaat. Dit bezwaar schijnt door andere mogend heden gerechtvaardigd te worden, waardoor er meer waarschijnlijkheid bestaat op eene verdere vredelievende behandeling der PARIJS, 10 Oct. De Minister van bin- neulandsche zaken heeft zijn ontslag in getrokken, nadat men hem onder het oog had gebracht, dat big bet votum der Ka mer de verantwoordelijkheid van het geheele Kabiuet, evenzeer als de zijne, betrokken was. De heer Carnas, Minister van finan ciën, heeft iugeljjks zijn aanvrage om ont slag teruggenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3