STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 30 Oct. Jl. Woensdag heeft in het Verkooplokaal De Gouden Leeuw, in de Zijlstraat alhier, de openbare ver- kooping plaats gehad van het landgoed, genaamd »Duiu en Daal,« gelegen onder Bloemendaal, nabij het Bloemondaalsche Bosch en Park, ten overstaan van den No taris W. Boerlage te Yelzeu. Uit de noti tie van het opbod bleek, dat de hoogste bieder was de heer W. Be Lorme Van Kossem, Makelaar tö Amsterdamvoor 64,430. Te gelijker tijd had de veiling plaats van de heeren-hofstede Duinhoeve, ten Noorden van gemeld landgoed. Het hoogste bod was van den heer J. Willems te Velzen, voor 16,800. Op Woensdag 3 Nov. e. k. zal de verkoop bij afslag wor den gehouden. Dat de bekende dichtregelen van vader van Alphen: „Geduld is zulk 'n schoone zaak, Om bij 'n moeilijke taak", nog niets van hunne waarheid hebben verloren, ondervond eergisteren-namiddag een agent van politie, en dat er in de wetten en verordeningen altijd leemten zijn, bewees het volgende door de Amst. Ct. medegedeelde voorval. Volgens de algemeene politie-vcrordening is het verboden de Gasthuismolensteeg van den kant van den Singel in te rijden. Eergistereu nu reden twee personen met eene handkar in verboden richting, maar ont moetten op hun weg een diender. Wat nu gedaan? Goede raad is duur. Het besluit wordt genomen om de kar maar over de straat te dragen, daar het dragen niet bij de wet verboden is, maar dat de mannen, die zich boven de wet verheven achtten, nog geen Herculessen waren, bewees het feit, dat zij de kar met haar inhoud, na die twee stappen ver gedragen te hebben, weder moesten nederzetten, tot groot vermaak der toeschouwers, maar tot groote ergernis van den onmachtigen handhaver van de wet. Op de Pruisische spoorwegen is nu het wegwerpen van eenig voorwerp wat het ook zij «it de waggons verboden, op straffe van geldboeten tot 100 Mark toe, als er geen grond bestaat tot andere gerechtelijke straffen. De maatregel is genomen ter voorkoming van ongelukken, welke dikwijls veroorzaakt werden door weggeworpen brandende sigaren, flesschen enz. Men meldt uit Nijmegen: In den laatsten tijd kwam het alhier wederom meermalen voor, dat niet alleen op de botermarkt maar ook aan de huizen der ingezetenen een product als zuivere roomboter werd te koop aangeboden of verkocht, dat later bleek niets dan een of ander vet met boterkleursel en veel zout te zijn, waarin zelfs geen spoor van natuurboter aanwezig was, en waarvan de waarde met die van wagensmeer gelijk stond. Het is dubbel raadzaam om vooral niet aan de huizen van als boeren of boerinnen gekleede personen, die men niet kent, boter te koopen, want men kan er haast zeker van zijn, dat men dan bedrogen is. Daarvan zijn reeds een paar kleine winkeliers en particulieren de slachtoffers geworden. Wij worden van bevoegde zijde verzocht, nogmaals de aandacht ouzer lezeressen en lezers er op te vestigen, dat melk is gebleken een der meest geduchte voertuigen te zijn tot „verspreiding en voortplanting van besmettelijke ziekten" en dit gevaar alleen kan worden voor komen, door de melk niet te gebruiken dan na dat zij gekookt is en dus alle zich daarin bevin dende smetstoffen of bosmettingskiemeu gedood znij. Men kooke dus de melk. Voor de door B. en W. gehouden aanbesteding van het dempen vau de Rus- tenburgersloot, het transporteeren en leg gen van een bij de gemeente voorhanden zijnd riool van Portlandsch cement, het ophoogen van het terrein en het plaatsen van schoeiingen aldaar (raming 1400), zijn 3 geldige inschrijvingsbiljetten inge komen. De aanneming is gegund aan den heer H. Londonden laagsten inschrijver, voor 1387. Donderdag-namiddag te ruim 4 uur is een hevige brand uitgebroken in de kleer- bleekerij van den heer J. Snijders, gelegen aan de Amsterdamschevaart, even buiten de stad. Hjj ontstond op een droogzolder, alwaar de opgehangen kleedingstukkeu in aanraking zijn gekomen met de fel bran dende kachel. De bleekerij en het daar naast gelegen woonhuis zijn geheel uitge brand. De politie met haar slangenwagen, beuevens de brandweer hebben de helen de perceeleu behouden. De schade is be langrijk, maar alles was verzekerd. Do door het Armbestuur der Nederl. israëüetische gemeente alhier gehouden collecte heeft opgebracht eene som van ƒ497,57. KERKBERICHTEN. Kathedrale en Parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur degelezeue HH. O O Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 3 uur het Rozen hoedje met de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere vau het H. en O. Hart vau Maria tot bekeeriug der zondaars, met Preek en van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Maandag de HH. Missen als op Zondag, te 3 uur het Rozenhoedje en de Vespers, daarna tot 7 uur gelegeuheid om te biech ten, te 7 uur de Zieleuvespers en Preek. Dinsdag te 7, 8 en half 9 uur de ge- lezene HH. Missen, te 10 uur de plechtige Hoogmis. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje en eiken avond te 7 uur het Lof voor de geloovige zielen, waarbij op Donderdag het Lof tot intentie van Z. H. den Paus en op Vrijdag de Oefening van het God delijk Hart Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot be keeriug der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 uur het Lof voor de geloo vige zielen, en van 5 tot 10 gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen en ook de Catechismus, met uitzondering van Maaudag en Dinsdag, naar gewoonte. De boekjes bevattende de gebeden en gezangen van deze godsdienstoefening zijn bij de uitgevers der NIEUWE HAAR- LEMSCHE COURANT a f 0,15 verkrijg baar. Parochiekerk van den U.Antonius van Pndua- Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te 2 uur de Catechismus voor de Vormelingen, te 4 uur de Vespers. Maandag de HH. Missen als des Zon dags, te 3 uur de Vespers, waarna de Ves pers voor de Overledenen. Dinsdag de HH. Missen te 7, 8 en half 9 uur, te half 10 uur de plechtige gezon gen H. Mis; des avonds te 6 uur de Zielen- Vespers en Oefening van deu H. Kruisweg. Woensdag de HH. Missen te half 7, 7, half 8 eu 8 uur, te 9 uur de H. Mis door Zijue Doorl. Hoogwaardigheid den Bisschop, waarna de toediening van het H. Vormsel aan de jongens, en te 1 uur aan de meisjes; des avonds te 6 uur Lof tot dankzegging. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, te 6 uur het Lof eu de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7, eu half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, 's middags te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Congregatie der H. Familie. Te 7 uur Lof met Predikatie en sluiting van de Oefeningen voor het Jubilé. Maandag, feest van Allerheiligen, de HH. Missen als op Zondag, 's avonds te 6 uur Vespers, daarna Vespers voor de Overle den en Predikatie. Dinsdag, Allerzielendag, de HH. Missen te 6, 7, 8, half 9 en te 9 uur de gezongen H. Mis. Woensdag-avoud het Lof te 7 uur. Donderdag te 9 uur zal Z. D. H. de Bisschop in deze Kerk het H. Vormsel komen toedienen. Vrijdag avond te 7 uur Kruisweg. In de week de HH. Missen te 7, half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 44e WEEK VAN HET JAAR 1886. OCTOBER, Wijnmaand, (31 dagen). Toegewijd aan de HH. Engelbewaarders. 31. Zondag. (20e Zoudag ua Pinkster.) H. Wolfgangus, Bisschop en Belij der, f 994. Evang. I)e zoon van den koninklijken hove ling genezen. NOVEMBER, (Slachtmaand), 30 dagen. Toegewijd aan de zielen in het vagevuur. 1. Maandag. ALLERHEILIGEN. Evang. De acht zaligheden. 2. Dinsdag. Allerzielen. Dag van De votie. 3. Woeusdag. H. Ilubertus, Bisschop en Belijder, f 727. Patroon tegen de dolle houdsziekte. 4. Donderdag. H. Carolus Borromeus, Bisschop en Belijder, f 1584. 5. Vrijdag. H. Bertilla, Maagd, f 702. 6. Zaterdag II. Leouardus, Bisschop en Belijder, f 559

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 6