Het bier. De kookschool te Berlijn. Voor geest en hart. Ter behartiging. Kunst en letteren. Kunstnieuws. Het vermogen van Baron Meyer Rothschild wordt op ongeveer 200 millioen ge schat. Zijne schoone;kunstverzameling erft barones Louise; na haar overlijden gaat zij over aan de Engelsche Rothschilds. Een tournure-hater te Pest heeft onlangs de drukst bezochte straat aldaar op en neer gewandeld met een mopshond die eene tournure droeg. Het diertje droeg het uit stekende kleediDgstuk met evenveel gratie als de vernuftigste dame. Het wekte bij de heeren niet weinig gelach, en groote ergernis bij de dames, die zich zoo snel zij konden uit de voe ten maakten. Een allerzonderlingste wet heeft de Tweede Kamer van Uruguay aangenomen. Bij die wet wordt aan buitenlanuers verboden. politieke artikelen in Uruguay openbaar te ma ken. Van een Tweede Kamer, waar men zoo weinig van hoort, had men dit ook wel mogen verzwegen. Door het Dagelijksch Bestuur van Deventer was aan den heer Dr. JE. En klaar, leeraar in de scheikunde aan de H. B. S. voor jongens aldaar, verzocht de vloeistof in de zoogenaamde „Hayward's liandbrandbluschgra- naten te analyseeren. Dr. Euklaar heeft aan dat verzoek voldaan en tegelijk eene vloeistof ver vaardigd, naar zijne meeniug geheel gelijk aan die in de bekende bluschgranaten. Bij een in tegenwoordigheid van het Dagelijksch Bestuur, den Commissaris van politie, den Opperbrand- meester enz. genomen proef, bleek in strijd met den uitslag van elders genomen proeven het bluschvermogen van beide zeer gering te zijn. De Italiaan Succi heeft van een te Crayford (Engeland) woonachtigen Fransch- man, Alexandre Jacques, eene uitdaging ontvangen om tegen elkaar in te vasten. Succi stelde als voorwaarde, dat Jacques zich vooraf voor eeue jury te Londen aan een hongerproef zou onder werpen, om zijn bona fid.it te bewijzen. Er wordt nu een fondsje bijeengebracht om Jacques in staat te stellea, zich met Succi te meten. Men ziet het alweer: voor aller is geld noodig, zelfs om niet te eten. Men heeft te Birmingham ont dekt, dat er een dievencomplot bestond om een kaatje met diamanten op de nijverheids-tentoonstel ling ter waarde van f 360,000 op een ge geven oogenblik stuk te slaan en te plunderen. Het tentoonstellings-bestuur werd echter nog in tijds gewaaischuwd, en de politie verijdelde den aanslag. Te Parqs zijn nu voor het eerst zes jonge Chineezen als studenten in de rechten ingeschreven. Te Deventer is de levering van rundvleesch voor het garnizoen in 1887 aange nomen door dezelfde firma, die sedert tal van jaren de levering heeft. In het vorig jaar bedong zij 47Vs ct.; thans was zij de laagste inschrijver voor 46 ct. per kilo voor vet en vleesch. Zullen wij voortgaan vreemde bieren te drinken? vraagt het Venl. Weekbl. Waarom niet; zij zijn koel, verfrisschend en lekker, en kosten slechts het dubbelu of driedubbele van de iulaud- sche. En dat ondanks het Balicylzuur dat ze moeten bevatten om het verzenden te kunnen verdragen. Ondanks dat salicylzuur,'t welk zoo hoogst nadeelig is voor allen, maar vooral voor bejaarde personeu. Het gebruik van bier, dat salicylzunr bevat, is oneindig nadeeliger, volgens competente genees kundigen, dan het gebruik vau goede jenever. Maar de schadelijke surrogaten zijn in Beieren door de Regeeriug streng verboden! Met uw verlof, mijnheer, voor de bieren voor binneulandsch gebruik, maar niet voor die, welke voor het buitenland zijn bestemd. Deze kunnen zonder eene goede dosis salicylzuur niet tegen het vervoer. In weerwil van de schadelijke surrogaten, die de meeste buitenlandsche en ook wel inlandsche bieren bevatten, gaat men voort ze te gebruiken. Eu waarom? O, het staat zoo alledaagech, zoo niets gekleed, niet hupsch, als men een glas oud of versch van 6 cent drinkt; dat echter in de meeste gevallen beter is, dan het twee of driemaal duurdere Beiersche, dat den gasten in kleine, dikbodemige glazen op een porseleinen telloorke of een vilten schijfje met een breeden schuimen den zoom, die ook meetelt, wordt toegediend. Het is opgemerkt, dat in de groote stedeD, waar veel Beiersoh bier gedronken wordt, van de 800 overledenen, vaak niet een enkele was, die den ouderdom van 60 jaren had bereikt. De dood moet eene oorzaak hebben, doch dit verschijnsel ook. Een zeer eigenaardige inrichting mag wel genoemd worden de Berlijnscha kookschool, die gehouden wordt in het Pestalozzi-Fxöbelhaus, en nu sedert Januari 1885 in volle werking is geweest. Het denkbeeld van eene dergelijke oplei dingsschool moet uitgegegaan zijn van de Duitsche Kroonprinses, Prinses Victoria van Engeland, en uitgevoerd door een speciaal comité van den Yolkserziehungsverein, voorzitter dr. Von Bunseu. De eerste dame, die een ijverig en praktisch aandeel nam aan de beweging, was mevrouw Hedwig Beyl, de echtgenoote van een koopman uit Charlottenburg. Terwijl toch een vleugel van het Pestalozzi-Frëbelhaus voor de kookschool in ge reedheid werd gebracht, was het deze dame, die hare ruim ingerichte keuken beschikbaar stelde als eene eerste of voorloopige oefeuingsschool. Sedert dien tijd heeft de inrichting reeds 100 leerlingen geteld, waarvan de eerst ingesehrevene was Prinses Victoria. Men heeft gemeend de Berlijnsche keukenschool in drie afdeelingen te moeten verdeelen. De eerste is bestemd voor ge huwde en ongehuwde dames uit den deftigen stand, die driemaal 's weeks van 9 tot 1 uur in groepen van tien haar onderwijs in de edele kookkunst ontvangen. De tweede afdeeling be staat uit vrouwen, die zich willen voorbereiden om een burger huishouden te bestieren, terwijl de dorde afdeeling ingericht is voor jonge mei«jes, die later door dienstarbeid in haar onderhoud zullen moeten voorzien. Voor deze leerlingen is het schoolgeld slechts één mark (zestig cents) per maand. De leerstof voor alle drie de af deelingen bestaat uit de kennis van het ruwe materiaal, den inkoop van vleesch en groenten, het berekenen van het voedingsvermogen, de be reiding en vermenging der spijzen, eindelijk de schatting van kosten naar hoeveelheden. Aan de Berlijnsche kookschool is tevens verbonden eene vereeniging voor huiselijke verpleging, die reeds twee praclische werksters heeft. Het motto in de zaal der inrichting, Spare ohne zu entbehren, is klaarblijkelijk eene vertaling van het Engelsche waste not, want not. Wie de schijf van de waarheid niet ziet, die kan haar niet treffen. Wie veel slaapt, droomt veel; wie veel spreekt, liegt veel. De diepste rouw is niet die, welken men aan den hoed draagt. De kunst om eene goede retraite te maken, is eene der gewichtigste in de strategie des levens; maar niet iedereen is een strateeg. Denkende menschen zullen altijd cri- tisch wezen, maar zij mogen wel acht ge ven, dat zij in plaats van critiseeren, met vitten. God is mild; uit Zijne handen ontvan gen wij wat wij in de handen der men schen niet vinden. Mochten dezen niets geven, dan zullen wij alles van God ver krijgen. Allerlei. Wetenschappelijke weer-prognose. Land man. Ik geloof, (lat het zal gaan regenen. Heer. Welken grond hebt ge dit te vermoeden? Land man. Omdat het al druppelt. Verraden. De echtgenoote van den Kapitein drinkt graag een borreltje, het liefst een //klaartje;" 't sterkt de maag, zegt ze. Op zekeren dag komt de echtgenoote van den Majoor haar onvoor ziens een bezoek brengen; intusscben komt Karei, de oppasser van den Kapitein, met de „klare" terug en zegt: „Mevrouw, hier is de jenever." De vrouw van den Kapitein, zich scha mende voor de echtgenoote van deu Majoor, zegt onmiddellijk: „Maar, Karei, wat ben je toch dom, ik heb u gelast jenever-bessen te balen." Karei staat verbaasd en antwoordt met bet leukste gericht van de wereld: „Maar, mevrouw, waarom heeft u mij dan deze flesch meegegeven?' Gegrond motief. Vader (tot zijn zoontje). Welk epos van Homerus bevalt je beter, de Ilias of de Odysseus? Zoon. De Ilias, papa. Vader- En waarom? Zoon. De Ilias hebben we nog niet gelezen. De intelligente Isaao. De kleine Isaac leest: en toen heerscbte er drie dagen lang eene groote duisternis in gansch Egypte.Vader, wat zou daar eene gasfabriek massels hebben kun nen maken!" Altijd chique. Rechter. Welk beroep hebt gij? Voddenraper. Verzamelaar van materialen voor papierfabrieken. Onbeschaamd. Bedelaar (tot een beer, die hem een cent heeft gegeven). Neem uw geld te rug, mijnheer, ik kan het niet wisselen. Onder de rekenles. Wel, sprak de ge duldige gouvernante, dan zal ik een ander voor beeld nemen. Als nu éene meid negen uur noodig heeft, om alles in huis in orde te maken, hoe lang zouden dan drie meiden daarmede bezig zijn? Dat weet ik, riep de kleine Dora uit» dat heb ik ma laatst booren zeggen. Nu dan? Net driemaal zoo lang. STEDELIJK NIEUWS- Haarlem, 3 November. De heer Mr. H. Jacobi, sedert 15 Nov. 1872 Griffier der Staten van Noord-Hollaud, herdacht jl. Maandag den dag, waarop hij vóór 25 jaren als adj .-commies in dienst der provincie trad. Het stedelijk Museum van Schilde rgen en Oudheden op het Raadhuis alhier, is in de vorige maand bezocht door 271 betalende personen en door 359 personen gratis. Naar wij vernemen, is het adres aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid ter verkrijging van een veiligen overgang over den spoorweg aan den Kruisweg alhier, met ruim 500 handtee- keningen voorzien, aan Z. Ex. verzonden. In de maand October zijn door de politie opgemaakt 74 processen-verbaal we gens openbare dronkenschap. In de maand October van verleden jaar bedroeg dit aantal 44, dus nu 30 meer. In de gisteren-avond gehouden vergade ring der Katholieke Kiesvereeniging alhier, zijn als Candidaten voor het lidmaatschap der Kamer van Koophandel en Fabrieken gekozen de heerenJ. J. F. Beijnes, P. DyserincTcMr. JEnschedéJId. Kersten II. T. Peltenburg en J. Sabelis. BUKö STAND DEH GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J P Giliam en J H Raimond; T J Anke8 en G G Becht; J K Van Roon en M Eveleeus-, BH Vefcter en H M v. Maanenberg; J Schuurman en S Aan de Kerk; H Smink en A P v. d. Pol; P G Sadelaar Kenzen en W Honing; P C Waning en S J v. Iioniehoten; A v. Droogeen J v. d. Veen; L Kuijk en M v. Zanten; J De Zeeuw en J Porre; —JA Roelofs en J Terol; J Perrij en J F Heinsbergen. Getrouwd: W Koratjens en M H Neli»; B De Wildt en M Arons; E A J Zoons en A F M Lemkes; P L y. d. Berg en T De Groot; A Vermoren en G Steenbergen; H Cornet en A P M Wiggers; H Boerrigter en M P Hagen; C Bakker en A Dirkse; R Velthuijs en M M v. Resteren; J Verzijlbergen en A Van Os; F J M Pelters en C E Werner; C Borst en M A M Groeü. Bevalleu: H A Swaan geb. Van Es z.—G Haverkorn geb. Zwaag z. E M v. Gend geb. Coeree z. AH Kxuijer geb, Koppen d. H v. d. Stadt geb. Hessel* d. J C Jasper geb. Brinkers d. W Donker geb. y. Gelder d. H G M v. Boddiën geb. Boers z. E A Kemper geb. Brinkman z. A Mink geb. v. d. Molen d. EC Van Norden geb. Vogelzang d. E Ditmar geb. Leenards z. E M J Lindeman geb. Kwant d. H J M Groenveld geb. De Boer z. A Giebels geb. Visser z. A E De Vos geb. De Vos z. G Blokker geb. Hoornman d. E v. Koningsbruggen geb. Meulenbroek d. J M Snoek geb. Homburg z. M J Langerak geb. Leene d. A M Roosen geb. Stammers d. J v. Gend geb. Vreman z. J Blei geb. Keefkens d. A Slenders geb. v. d. Grootepoort d. JS v. Roon geb. Rigter z. C De Zwart geb. Kroese z. J Misset geb. De Vries d. N Hangjas geb. v. d. Werff d. M M Scheffer geb. De Haas z. C Bardok geb. Bloemzaad d. W Scholten geb. Decos z. W C Savrij geb. Brack z. M C Duinker geb. Amiabel 2z. J M Neuman geb v. d. Hoff d. W Lindaard geb. De Bruin z. Overleden: G Scholten 8 mn. d. Leliestraat; A Stam 50 j. eebtg. van K Oud, Camphuijsstraat; JA v. Kessel 33 j. Brouwersvaart; C W F Asses 33 j. echtg. v. V Stroo Cloek, Spsarnew. straat; Een als levenloos aangeg. kind van bet mannelijk geslacht van H Benraadt, Spaarnew. straat; S D v. Daalen 3 mn. d. Raamvest; HA Kooij 2 mn. z. Hagestraat; P Weijngaarden 8 mn. z. Rustenb. sloot; WH Mulder 31 j. Groote Houtstraat; C W Timmer 3 mn. z. Witte Heerenstraat; D Simons 3 mn. z. Lange Margarethastraat; J A De Nobel 49 j. Burgwal, J De Haan 11 dg. z. Dijkstraat, M De Jong 43 j. Leidschestraat, Een als levenloos aangeg. kind van bet vrouwelijk geslacht van J J v. d. Wall, Lange Heeren- vest. ARROND. RECffTB. TB HAARLEM. Terechtzitting van 28 Oct. 1886. 1. J de V. te Zandpoort, mishandeling van een dier, f 3 boete of 3 dagen hechtenis e. e. 2. G E. te Bee nister, bel. van een bedienend beambte; f 3 boete of 3 dagen hechtenis c. e. 3. A L. te Haarlem, mish.; f 3 boete of een dag hechtenis c. e. 4. D v. d. P. te Haarlem, openb. dronkenschap en mish. van een bed. beambte; bij verstek 8 dagen gev. straf f 4 boete of 3 dagen hechtenis c. e. 5. J W. te Velzen, verduistering; vier maanden gev. c. e. 6. W B. zonder woonplaats (gedet.) landlooperij en diefstal; 2 maanden gev. atrai en 12 dagen hechtenis c.e. met bepaling dat de voorloopige verzekerde bewaring in mindering der straf zal worden georaebt. 7- H C. te Haarlem, diefstal; 3 maanden gev. straf c. e. 8. A J J. wed. P B. te Haarlem, diefstal in dienstbaarheid; bij verstek 3 maanden gev. straf c. e. 9. P M. te Haarlem, bedriegelijke bankbreuk; 3 maanden gev. straf c. e. met vrijspraak van bet meerdere. Inhoud van „De Wetenschappelijke Nederlander f Tweede Serie No. 22. Op Universiteitsgebied Joh. Buchardi Diarium, door/. W. Br. Brunengo, La cronologia biblico-assiriea: Paolo Deperis, Cbronologia Evaugelica, door J. W. Br. Clamadieu; Precis de philosophicdoor J. W. Brouwer3. Angiologie: Mgr. Chardon: Mémoires d'uuSéraphin Das KI. Eugelbuch en audere door W. Br. H. Des Houx: Ma Prison, door J. W. Br. The Abbé Liszt. The story of bis Jive. De Universiteit van Leuven. Inhoud van Tijdschriften. Met ingenomenheid maken wij gewag van de eerste matinee muaicale, welke jl. Zondag door den heer Joh. Steenman in de bovenzaal der Soc. Vereeniging werd ge- géven. Deze matinee had voor ons eene bizondere aan trekkelijkheid; eerstens wijl wij in staat werden ge steld kennis te maken met eene noviteit onder de Ne- derlandsehe concertzangeressen en tweedens, omdat wij het genoegen hadden de kennismaking met den heer Steenmanals violist, te hernieuwen Mejuffrouw Gerda Reinders van Amsterdam, welke Zondag-middag voor een uitgelezen auditorium haar debuut iu de Spaarnestad deed, mag zich verheugen in het bezit van eene schoone, klankvolle altstem. Met zeer veel smaak en gevoel ver tolkte zij de liederen, welke op het welgekozen programma waren vermeld. Hare voordracht is natuurlijk en getuigt iu alle opzichteu vau de goede school, weike zij heeft doorloopen. Wij roepen haar vau harte een tot wederzien toe. In den heer Joh. Steenman bewonderen wij een degelijk artist, die den tijd van studie, ouder eminente meesters, in hooge mate nuttig heeft besteed Zijue techniek is uitmuntend ontwikkeld en zijne voordracht laat, ook wat nuaoceering betreft, weinig te wenschen over. Met bewon derenswaardige virtuositeit vertolkte hij zijne soli eu wist hij door zijn edel en beschaafd spel de aanwezigen te boeien. Vooral het Allegro uit het vioolconcert van Mendelssohn, benevens het Adagio van denzellden toon zetter, heeft hij meesterlijk voorgedragen. De heer Michelsen, met wiens rijke talenten als pianist, wij reeds vroeger kennis maakten, had het leeu wen-aandeel, dat echter niet het dankbaarste mag ge noemd worden, op de druk bezochte matinee van jl. Zondag; iu de Sonate van V. Beethoven stond hij den heer Steenman waardig ter zijde eu wat het accompagne ment betreft, 't welk hij bereidvaardig op zich had genomen, hiervan kunnen we getuigen, dat het onverbe terlijk mag genoemd worden. Zijn we goed ingelicht, dan zal de heer M. op de tweede matinee als Solist optreden. Ongetwijfeld zal hij dan in de gelegenheid zijn van zijne virtuositeit nog meer te doen blijken. Dat op deze welgeslaagde uitvoering slechts Nederlandsche kunstenaarszich deden hooren, gaf aan de matinee een eigen aardig cachet. Inderdaad als we iots schoons willen genieten, behoeven we niet altijd in den vreemde ter markt te gaan. Wij wenschen den drie jeugdigen artisten veel succes op hunne verdere loophaan. Concertgezelschappen, die hunne kunstlievende leden op iets uitmuntends willen vergasten, zullen wel doen zich van de medewerking dezer artisten te verzekeren. MARKTBERICHTEN. HAARLEM1 Nov. Ter graa nrnarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,a f-,witte f 7.10 a f7'50 rogge f4.75 a f -.— Haver f3.30 a f3,70 gerst f 4,75 duivenboonen f 6,60 a 7,10; paardeuboonen f615 a 6.bruine boonen f a f Gr. erwten f-,— 7;50. AMSTERDAM, 1 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 603 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.64. dito 2de qual. f 0.58 dito 3dequaliteit J' 0,50 per kilo;melk- eu kalfkoeien 110 a 270, 11 graskalv. 18 a 40, 36 nuchter kalveren 9 a 15, 31 sohapen en lammeren a vette varkens 36 a 41 c.; beiden per kilo biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 2 Nov. Op de veemarkt waren gisteren eu heden aangevoerd: 17 paard, 537 runderen, 557 vette-en graskalveren, 7 nuchtere kalveren ,10 scha pen of lammeren, - varkens, 260 biggen, 3 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 65 e. 2de qnal. 55 c., 3de qual. 50 c.; kalveren late qual. 90 c. 2de qual. 80 c., schapen 50c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 64 2de f 60 3de qnal. f56. ALKMAAR, Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt:koeien/ a 6 nuchtere kalveren a vette kalveren a schapen avarkens fper kilo, ma gere dito a bokken a—paarden hf lammeren f a 1 Nov. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van a 39 kalveren van f 35 a 115 1 nuchtere dito van f 17 a 235 schapen f 22 a 30,23 varkens 40 a 46 e. magere a c. per kilo. Ter najaars-reemarkt waren ongeveer 6000 stuks vee aangevoerd. Handel vlug. Veel aangekocht voor het Bui tenland. SCHIEDAM, 2 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Amsterd. proef f 13,50 Spoeling f2,00 dito commissie f 1,60. LONDEN. 1 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3600, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 220, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 2/9 4/9 Schapen en Lammeren 3/8 a 5/9, Kalveren 3/8 a 5/- Zwijnen 2/8 4/8. LEIDEN, 30 Oei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f a-,zomer- af,-,— heet. rogge winter- -,a -,zomer- a -,heet. gerst zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- f -. De prijs der boter was heden pel vat lste qual 50.— a 72.—, 2de qual. f a HOORN, 30 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7a 8,heet. rogge f -,heet. gerst 5.— 4.75heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f 19,a 19,75 heet. boonen: heet. bruine f 10, a 13,— gele f heet. psardeboonen -,a-,— heet. erwten a heet. groene/-11,50 a 14, heet. grauwe f 18,50 a 19, heet. witte heet. aardappelen 2,a 2,40 manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren ala volgt:paarden van f 40 tot 200 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 20 tot 12, schapen van tot lammeren van 12 tot 20,— varkens van 10 a 16, —zeugen 30 a 40, biggen van 4 a 8, FORMEREND, 2 Nov. Kaas:aangevoerd 250 Btapels; prijs der kleine kaas f33,50, middelbare 32.50. Bote: 1.30 a 1.40 per kilo; 342 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 109 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel ving; nuch- gere dito: aanvoer 72 stuksprijs f 12 a 28 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 142 stuks, prijs 38 46 e. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 30 stuks, prijs f 10 a 16 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 307stuks, prijs 4 a f7. ALKMAAR, 29 Oct. Aangev. 5000 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe /7,60 a 8,30, roggeƒ6,—, a 6,50 gerst 4,30 a 4,50, dito chev. 4,90 a 5,35 haver 3.25 4,— paardenboonen -,a bruine dito a ƒ13,duiven dito f kanariezaad a rood mosterdzaad ƒ15— a geel dito karwijzaad 19,50 a 1975,blauw maanzaad groene erwten 8,50 a 16, grauwe dito 15,— a vale dito 10,— a 16,— Witte f a 13. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen— stapels, wegende kiio. hooi kleine fcommissie fmiddel bare flaagste prijs f.Gras kleine foom missie f middelb. f. per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 2Nov. 1886. Prijzen der onderstaande effecten T* genoteer pUt. de koers- Nedorlaud. Cerlif. Werk. Schuld. u 8 3» 3 Hongorfje. Obl. Leening 18675 Goiulleening5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli)5 Portugal. Obl. bnitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Ilope& Comp. Oude Russen 5 Obl. Nio. Spw. 1867 6» 4 1877 Amst. L 20-100. K Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. I1 18762 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865. 5 186». 6 Egypte. Obl. Leeuiug 18764 N.-Ameilka. Ol.l. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s, Peru. Leeuiug 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. JJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gesteinp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' Italië. Rusland. aumeuie. 1876. Zuid-I tal. Spoorw. Obl.. Gr. Spw. Maatsch. Aand, Baltische Spw. Aaud.. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aaud6 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Mortchansk Syaran Aand.. 5 Riaschk Wiasma 6 Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Rrie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 pafiMIE-IsEBNIN GEN. Nederland. I.oten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Orediet.. Belgte. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866.. Geldkoers prolongatie 3»/, pot. 74.7/8 89 99,3/lt 100»/, 92 95'/, 677/;, 87»/„ 53'/. 102'/;« 877/s 98»/, 47 59 76'/, 110 122'/, 27 14»/. ll'/is 117»/, 150 llO'/a 70», i. 130 90 11 62 120»/,, 61«/, 95 lOO'/i 53 50»/, 141 353/4 135 109 109'/, 104 103»/, 105 1065/, 112 136'/4 1353/4 128»/, LAATSTE BERICHT. BERLIJN, 2 Nov. Naar men zegt wil Turkije tkaus met de bezetting van Varna door Rusland vrede hebben, in geval er tot deze, onder voorwendsel van bescher ming der Ru-iische onderdanen, mocht wor den overgegaan. Mocht echter Rusland ge heel Bulgarjje willen bezetten, dan zou Turkije op de bezetting van Oost-Rumelië, bij wijze van parallelmaatregel, het oog hebben.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3