Voor geest en hart. Een raad. Allerlei. Verschil in tijdberekening. Zij. Morgen zijn we tien jaren getrouwd. Hij. Zoo? Ik dacht dat het al veel langer was. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. Kunst en Letteren. De Noordbrab. stemt hiermede in, maar voegt er bij: „Melieve, deuk toch eens aan die dure scholen waar moet in 's Hemelsnaam al dat geld van daan komen? zou dat niet een der redenen zijn waarom de fiscus zoo onverbiddelijk is? Gij en uwe partijgenooten hebben het zoo besteld. Wie zich op eene lastige plaat» brandt, moet op de blaren zitten." Een Belgisch correspondent, die partij trekt voor Vandersmissen en zijne vrijspraak wenscht, heeft voor dit pleidooi plaats gevonden iu De Grondwet, echter niet zonder daarbij tegenspraak van de redactie te ondervinden. Hij verzekert daarbij o. a. dat bij de gezworenen, die het schuldig hebben uitgesproken, politieke haat heeft voorgezeten en dat het lot dan veroordeelde on gunstig is geweest, daar vier conservatieve of gematigd liberale gezworenen, door het O. M. gesteld, bij loting vervangen werden door vier fanatieke liberalen. Als het lot anders beslist had, zegt de correspondent, dan ware de veroordeelde vrijgesproken. Deze mededeelingen geven der Redactie van De Grondwet aanleiding tot deze even onweer legbare als kernachtig geformuleerde opmerking: //Als zulke dingen mogelijk zijn, dan is, dunkt ons, het stelsel van gezworenen veroordeeld." Den 34u dezer zullen de drie afdeelingon van de Staatscommissie voor het onderzoek van de la idbouwtoestanden te 's-Hage bijeengekomen. Na afloop dezer afzonderlijke bijeenkomsten zal de Commissie eeno algeraeene vergadering houden. De Tweede Kamer heeft het algemeeu de bat over de Indische begrootiug aangevangen. De heer W. Van Dedem handhaafde ziju be toog omtrent den materiëalen achteruitgang van Indië, tengevolge van gebrek aan initiatief bij de Regeering. Hij critiseerde hare spoorwegpo- litiek, hare economische houding, ook tegenover particuliere nijverheid, en hare niet naleving van het Regeeringsreglement in zake de Gouverne- ments-koffiecultuur. De heer Van Gennep deelde hoofdzakelijk die meaning en wees op benadeeling van het prestige van het gezag door ongemotiveerde handelingen der administratie, waardoor de persoonlijke vrij heid en de vrijheid van drukpers worden aan gerand. De heer Rooseboom bleef aandringen op ver sterking V8u het Indische leger met vier batail- lons. De heer Schimmelpenninch van der Oye drong aan op intrekking van het besluit, waarbij in- landache hulpzendingen niet worden toegelaten zonder advies van de iulaudsche hoofden. De heer Keuchenius sloot zich hierbij aan; hij wees verder op de benadeeliug vau onze waardigheid door de toelating van vlaggen door cousuls in Indië op feestdagen in vreemde lan den. Voorts kwam hij op tegen de drukpersver volgingen, als niet overeenkomstig den geest van het drukpers-reglement, waartoe hij zelf had meegewerkt, en tegen de benoeming van den heer Barnaby Lautier tot Resident van Baselen. Haarlemmermeer, 13 November. Woensdag ochtend om half zeven is afgebrand de boerderij van den heer W. Meyer te Haarlem, bewoond door P. Steenhoven, aan don Veldweg, nabij de Hillegommerbrug. Etu gedeelte van het woon huis eu de schuren zijn behouden gebleven. De oorzaak is onbekend. De nieuwe spuit van Nieuw- Vennep is derwaarts vervoerd. In het geheel hebben er thaus 194 branden in Haarlemmermeer plaats gehad, zijnde gemid deld over 30 jaren ruim 6 per jaar. Zondag en Maandag jl. zijn cr in de herberg //Klein Amsterdam" in deze gemeente socialistische vergaderingen gehouden, waarin op eerstgenoemde» dag als spreker optrad de be kende socialist V. d. Stadt uit Zaandam. Hij behandelde de tegenwoordige ondenvijs-wetgeviug doch hield zich iu zijne rede uiterst kalm, waar schijnlijk om dat het eene eerste vergadering was. Slechts 8 werklieden en 2 politie-agenten woon den deze vergadering bij. GEMENGDE BERICHTEN- Het grotte Vrijheidsbeeld iu de haven van Ncw-ïork is, naar men bericht, sedert Zaterdag niet vellicht, omdat hel Congres vergeten heeft, de noodige gelden daar voor toe te staan. Aan baron VonGarmissen tcDas- sel (Hannover) werd dezer dagen uit zijn huis eene som van 300 0 Mark ontstolen: een biljet van duizend Mark, eenige van honderd Mark en goudstukken. E-mige dagen later ontving de baron het biljet vau duizend Mark terug, met een brief van den volgenden inhoud: //Wij zenden je het biljet van duizend Mark terug. Indien wij de biljetten van honderd Mark ook niet kwijl kun nen raken, zulleu we je ze ook weeromzeuden.// Voor de meegenomen goudstukken zulleu wij een genoegelijken winter vieren. Binnenkort komen weer een paar dappere krijgslieden lerug." Volgens de Nowaje Wremja z ij n te Odessa weder twee sterfgevallen aau hondsdol heid voorgekomen, ondanks dat bij beiden iu het te Odessa gevestigde bacteriologische instituut de inentingen volgens Pasteur regelmatig waren toegepast. Iemand had een retourbiljet van de Holl. IJt. Spw. Mij., g6ldig voor 27 eu 28 Juni; 27 dHg van uitgifte (27 Juni) was op be kende wijte, in het biljet gestempeld. Ten einde den duur van het kaartje met één dag te kunnen verlengen, veranderde hij het cijfer 27 in 28. De vervalsching werd door een conducteur ont- dekt en tor kennis van de justitie gebracht. Het Gerechtehof te Amsterdam veroordeelde den man wegens vulschheid in geschriften van koophan del tot eene maand gevangenisstraf. Maandag 11. werd de kwartier- meester B., van de mailboot Willem, Prins van Oranje, te Queenborough door de Engelsche douanen aangehouden, omdat hij 2 kilo tabak bij zich had, waarvoor hem t me boele van I 2 5. (fl. 27) of teie gevangenisstraf van 5 dagen werd opgelegd. Hij verkoos het laatste. Uit Bennebroek wordt ons gemeld: Heden nacht had er op den huize //Middendorp", bewoond door den heer v. Ldiefstal door raid- de! van inbraak plaats. Ook op de Glip werd bij zekeren D. ingebroken en werden eene nieuwe jas en een paar schoenen ontvreemd. Goede melk te Londen. Een Londe- naar houdt eene koe op de binnenplaats van ziju huis »u reeds 152 melkverkoopers hebben over de schutting gegluurd, om te zien hoe zoo'n dier er wel uitziet Het cassatieberoep van E. Domei» Nieuwenhuis zal Maandag 29 November door den Hoogen Raad worden behandeld. Men beweert, dat Celsius en Re aumur republikeinen waren, wijl door beiden de vorst op 0 werd gesteld. Te Chicago is eene maatschappij gesticht, bij welke men zich voor 3 dollars 's jaars abonneeran kan voor alle kleine her stellingen, als: van gebroken ruiten, gas- en wa- terleidinglekken, electrische schelleu enz. Elke week komt iemand hooren, of er iets te doen is, en iu gevallen van dringenden aard kan men hulp ontbieden. De politie te Tiel heeft, overeen- komstig het nieuwe wetboek van strafrecht, twee personen vervolgd, een wegens het opzettelijk en wederrechtelijk dooden van eens anders houd, en den ander wegens mishandeling van een hond iu het openbaar. Dezer dagen is een postzegel van Nieuw Brunswijk, O'Connell 5 cent, bruin (pracht exemplaar) hetwelk in het Dagblad te koop werd aangeboden voor tweehonderd vijftig gulden door mejuffrouw Cornelia H. Mingelen verkocht. Eeu operazanger, te Madrid, die vroeger voor f2 per avond iu een cafe-chantant zoug, heeft verleden week een contract aange gaan met het Bestuur der Opera te Madrid. Bij dit contract is bepaald, dat hij voor 50 voor stellingen f 175,000 zal ontvangen. Brutale dieven hebben teSe ba s- topol een bronzen kanon van 600 pond gestolen, dat op eeu in het oog vallende plaats op een druk bezocht gedeelte van de haven stond, eu gebruikt werd om het middaguur aau te kon digen. Te Arts aan do Moezel bij Metz, is een politie-agent iu hechtenis genomen, omdat hij een driekleurige vaan op graven der daar gevallen Eransche soldaten heeft geplant, en een wijnhandelaar, omdat, hij op die graven kransen met driekleurige linten had uedergelegd. Een kleermaker, die bij het versieren methielp, is over de grens gevlucht. Volgens Figaro zal de Eransche Regecring iu de volgende maand proeven nemen met het vervoer van torpedo's... per spoortrein. Een torpedo van 35 meter zal zoo van Cher bourg naar Toulon worden gebracht. Men zal daartoe, door eene bizoudere inrichting, vijf waggons tot één maken. In het Drentsche gehucht Waspe is een behoeftig geziu met kleine kinderen de woning uitgezet; daar hij geen onderkomen kon vinden, heeft de arme huisvader eene kuil in de heide gegraven en zich met zijn gezin daarin gevestigd. De echte Malaga w ij n dreigt hoe langer hoe zeldzamer te worden. De opbrengst was dit jaar nog geringer dan het voorgaande. De wijnbergen te Malaga ziju op onrustbare wijze door de pbyioxera aangetast; men schat de schade dit jaar op ruim 100,000 franks. Dierlijk voedsel schijnt voor var- kens een voorbehoed middel te wt zen tegen de varkensziekte. Visoh, bij voorbeeld, wordt in zee plaatsen in tamelijke hoeveelheid aan de varkens verstrekt, en ook waar men afval van slachte rijen, vleesch, ingewaudeu enz. aau de varkens geeft, blijven de dieren doorgaans vau de ziekte verschoond. Nu de ziekte alom weder heerscht, zou eene proef aanbevelenswaardig kunnen zijn. Op een bestendig geluk is niet te ver trouwen en dan bestaat de meeste reden tot vrees als alles naar wensck gaat. God verhoort deugene, die Hem aan roept en bekroont kem, die op Hem hoopt. Er is altijd poëzie, daar waar en overtuiging en oprechtheid is. Het is met het eergevoel als met de eerbaarheid, daar kan geen sprake zijn van wat meer of wat minder; het is ja of neen. Bij eiken strijd ouder de menschen krijgt de duivel zijue percenten. Heb een tijd en een plaats voor alles, en doe alles op zijn tijd en te zijuer plaats, en gij zult niet slechts meer uitvoeren, maar ook veel meer vrijen tijd overhouden dan wie altijd haast maken, alsof zij te vergeefs beproeven verloren tijd weer iu te halen. Ook een weldoener. Bediende. De ijskelder is vol, mijnheer, er ligt echter nog wel duizend kilo in den tuin. Wat moeten we daaimedi doen? Heer. Verdeel ze onder de armen der stad. Over en weer. Rechter. Beschuldigde, spreek je de zuivere waarheid? Beschuldigde. Ik dacht, mijnheer de Rechter, dat wij eikaar lang genoeg kenden, om elkaar oter eu wet.r niets meer wijs te maken! Op 't //klassiek// concert. Esn oude heer treedt met twee jonge dames deu kunsttempel bin nen en dringt naar voren. „Toe Pa" zegt een der meisjes „laten we niet zoo vooraan gaau zit ten, dan kunnen we niets praten!" Altijd nobel. Een reiziger laat in het ho tel eene kaars van den kandelaar vallen en ver boekt den logementhouder om do gebroken kaars op de nota te plaatsen. O, mijnheer, met zulke bagatellen houden we ons niet op, zei de hotelhouder met noblesse en hij zette een pakje kaarsen op de rekening. Voor de balie. Rechter. Ik begrijp niet hoe je den moed hebt gehad te stelen in een vertrek, waar elk oogenblik de bewouer kon binnenkomen. Beschuldigde. O, mijnheer de rechter, dat leert men van zelf; als u een paar jaar bij't vak is, kan u dat ook. Kust. „A.ch, beste dokter," zeide eene senti- timenteele dame, die deu ganscheu dag nitt an ders deed dan schelden en razen op hare dienst boden, „ik geloof, dat ik ernstig ziek ben. Wat zou mij mankeereu?" „Gij hebt rust noodig, mevrouw, antwoordde de geneesheer. „Maar zie toch eens naar mijne beslagen tong." „Ook die moet rust hebben," hervatte de dokter droogjes. Haarlem. 13 Nov. De reeks voordrachten in den loop van het winterseizoen voor de leden der R. K. Leesvereeniging alhier te houdeu, werd Donderdag-avond op hoogst waardige wijze geopend door den Zeereerw. Zeergeleerden Heer Jtf. «7. A. LansProfessor aan het 8eminarie Hageveld te Voorhout. Nadat de Voorzitter der R. K. Leesvereenigingde heer G. J. Gonnetde aanwezigen had welkom geheeten, dank had gebracht aan de leden in 't algemeen en vooral aan die, welke de Leesver, reeds 10 jaieu, den tijd van liaar bestaan, hadden gesteund en verklaard had, dat de Leesver. ondanks den druk des tijds, zich in een bloeieii- den toestand mag verheugen, beklom de gewijde Spreker den katheder. Als onderwerp zijner weldoorwr«chte redevoering had de geachte .Redenaar gekozen: de tegenwoordige beweging in de Kerkmuziek. Het was een warm pleidooi voor den waren Kerkzang, tegenover de verbasterde muziek, welke helaas! nog iu vele Katholieke tempels wordt gehoord. Het viel ons niet vreemd, dat de geachte Spreker juist deze stoffe als hoofdonderwerp zijner rede koos; immers de V abondance du coeurla bouche parle. Trouwens aan wien zou de behandeling van zulk een belangrijke onder werp beter ziju toevertrouwd, dan aau den volijverigen kampioen voor de ware, de echte, Katholieke Kerkmuziek? In het eerste deel zijner redevoering bewees de geacht# Spreker op overtuigende wijze, dat de tegenwoordige ba- weging op het gebied van deu Kerkzang geenszins is eene private liefhebberij, geen mode-artikel en evenmin eene vrome dweperij. Hst was Pau» Gregoriua I, het licht en de gloiie der 6e eeuw, die de Kerk met zijue heerlijke gezangen verrijkte en het waren de Conciliën (vooral dat van Trente), het was een heirleger van mannen, aan gevuurd door Pausen en JBisschoppeu, die voor de waardigheid van het Gregoriaansch (de ware kerkmuziek) hebben gestreden. De Conciliën hebben steeds hunue stem doen hooren om de wereldsche muziek uit de Kerk te doen verdrijven en de ware in te voeren. Mogen de .Bisschoppen de aanvoerders der Kruisvaarders worden geheeten, zij waren ook de aanvoerders van de beweging in de Kerkmuziek en zij leidden deze beweging op eene zachtzinnige wijze. De Kerk zelve gaat ook hier vei zoe kend te werk; ruw geweld is trouwens nooit haar wapsn geweest. Hartverheffend waren de woorden, die de geachte Redenaar sprak over de kunst, die bidt en de weteuschap, die gelooft. Eu niet minder xielsverrukkend was de uiting zijner gedachten omtrent het beginsel der kerkelijke toonkunst: geloof eu liefde voor het Altaar, waar zij een zetel inneemt, niet tusscheu, maar boven hare zusteis, de andere schooue kunsten. In het tweede deel beantwoordde de geachte Spreker de vraag: Waar gaat de tegenwoordige beweging der Kerkmuziek heenEn het autwoord luidde: Zij gaat naar den eigen zang der Kerk. De eigenlijke zang der Kath. Ksrk nu is het Gregoriaansch, ofschoon meerstemmige muzisk niet is uitgesloten, want ook deze kan Kerkelijk zijn. Door het Gregoriaansch, dat eene traditie heeft van 12 eeuwen, i» liet woord der liturgie zang geworden en bijgevolg is het Gregoriaansch de zang der Kath. Kerk. Eu dat die zung niet alleen in de Kerk, maar ook daar buiten in hooge mate wordt vereerd, zulks werd door Prof. Lans daghelder bewezen met de uitspraken zelfs van niet-Katholieke kunstkenners en geleerden, zooals Haiévy, Rousseau, Richard Wagner en anderen. Zelfs Mozart getuigde eenmaal, „dat hij afstand zou willen doen van al zijne glorie, als hij er zich op beroemen kon de componist eener enkele Prefatie te zijn." De Gregori- aansche zang is het feestlied van de poëzie der Kerk. Wereldsche melodieën, al zijn ze van de grootste meesters, kunnen nooit de zang der Kerke zijn; zij ziju met de liturgie niet vereenzelvigd, zij passen derhalve niet bij den heiligen Eeredienst, want de zang moet zich noodzakelijker wijze aansluiten bij de harmonie van den Katholieken Godsdienst. Tot welke ongerijmdheden, sprak de geachte Redenaar, moeten zij komen, die zeggen, dat de Bang der Kerk niet schoon is. De Kerk heeft de toonkunst lief. Zij verheft haar boven alle andere kunsten. Zij heeft de toonkunst onder hare hoede janomen eQ nooit heeft eene kunst een schitterender triumf gevierd, dau wanneer zij werd geleid door de Kerk. Is de Kerkmuziek niet schoon, dan heeft de Kerk gefaald in de verzorging der kunsten en heeft zij hare macht niet kunnen aanwenden aan die kunst, welke haar zetel heeft in de onmiddellijke nabijheid van het Altaar. Zulks te beweren nu, mag voorzeker de grootste ongerijmdheid worden geheeten. Aan het einde zijuer heerlijke redevoering maakte Prof. Lans gewag vau het heugelijk feit, dat ook in Nederland de beweging iu de Kerkmuziek zich op hoogst gunstige wijze openbaart. Al wie met haar meegaat doet wel. Den zang der Kath. Kerk, aan den h. Gregorius door den Hemel ingegeven,komt iu hooge mate deu grootsten eerbied, achting eu waardeering toe van ieder welgeaard Katholiek. Die zang komt van het Altaar en voert naar het Altaarhij komt van God en voert tot God. Men schenkt dus eeu heerlijk kunstwerk naar hetAltaar, als men daar de Kerkmu ziek brengt. Ten slotte uitte de geachte Redenaar zijae hoop, dat de beweging in de Kerkmuziek, die eene echt kerkelijke, echt Katholieke is, ook in ons vaderland nog vele goede en schoone vruchten inocht voortbrengen. Die hoop was niet zonder grond. Nederland, dat zich als 't ware almachtig had betoond in de kerkelijke bouwkunst, zal ongetwijfeld bewijzen krachtig te zijn in de toonkunst der Kath. Kerk. Ons bestek laat niet toe van deze schoone redevoering meer te geven dan een nog wel zeer onvolledige schets. Voor een meer uitvoerig verslag ontbreekt ons, helaas! de noodige ruimte.—Aan het einde van onzen arbeid, willen wij den geachten Redenaar den lof niet onthouden, dat hij met groote helderheid en duidelijkheid van voor stelling en op hoogst geestige en onderhoudende wijze zijue gedachte vertolkte. Dat deze belangrijke en welsprekende rede door het talrijk publiek, waaronder vele dames, met groote aandacht en belangstelling werd aangehoord, behoeft wil niet te worden gezegd. Herhaal de en geestdriftige toejuichingen vielen den geachten Spreker dan ook teu deel. Door den Voorzitter werd hem in hartelijke en goedgekozen bewoordingen dank gezegd voor de eer van zijn optreden en voor zijne schoone en belangrijke rede. De Voorzitter voegde daarbij tevens den wensch, dat het Prof. Lans mocht behagen nogmaals over het thans behandelde onderwerp eene lezing ten beste te geven. Die wensch wordt voorzeker door alle leden van de R. K. Leesver, oprecht gedeeld. Da begrootiug der inkomsten en uit gaven der gemeente, dienstjaar 1887, werd Woeusdag jl. door den Gemeenteraad vast gesteld in ontvangst en uitgaat ten bedrage van 924,140.40. De hoofdelijke omslag is bepaald op f 158,000. De heer Mr. JJ. Enschedé, bet oud ste lid der firma Joh. Enschedé tj- Zonen alhier, zal, naar meu on« mededeelt, met 1 Januari a. s. uit de firma treden eu eene welverdiende rust gaan nemen. Ds beide tollaten, die Donderdag-avond in het ttveede Back-concert optraden, hebben door hun fijn talent au kolossale gaven cp het auditorium een hoogst gunstigeu indruk gemaakt. Erischheid, kracht en glans maken het orgaan van Mejuffrouw Hedwig Sicca zeer aantrekkelijk. Met het aria n Wilkommen jetztuit Haydne Jahreszeiten had de zangeres zich eene zware taak opgelegd, van welke zij zich echter vetdien- stelijk kweet. Ook met hare liederen behaalde zij bijval uict het minst met Brahm's Auf dem See en Feldeinsamkeit. De heer D. Bromberger, pianist uit Bremen, die met recht tene plaats inneemt onder de beste hedendaagsche pianisten, bezorgde ods het ge noegen Beethoveus vijfde Concert voor piano te mogen hooren. In dit nummer eu iu Chopiua Nocturne vooral, toonde hij het meesterschap, dat hij op zijn instrument bezit. De heer Brom berger gaf blijken van eene zeldzaam geëvenaarde vir tuositeit. Zijn spel doet opgetogen staan over de kracht, het rijke coloriet, de wonderbare gemak kelijkheid en duidelijkheid iu de voordracht. Van het orkest niets dan goeds. Het hand haafde zijn goeden naam, 't geen pleit voor de tegenwoordige elementen en voor de uitstekende leiding vau den directeur, den heer J. F. Wede- meijer. Met zorg en geest werden de verschil- leude nummers ten gehoore gebracht. Aan het orkest en zijn aanvoerder hebben wij daarvoor nieuwe verplichting. E/euzoo aau bat ijverig Be stuur der Haarlemsche Bachvereeniging, dat in zoo hooge mate de kunst verstaat telkeus iets uitmunteuds op muzikaal terrein aau de talrijke leden aan te bieden. De inhoud van het St Gregoriusblad Xlde jaarg. Nos 10, 11 en 12 is als volgt: Verslag der Ne- derlaudsche St. Gregrorius- Vereeniging, door Ch. F. Le Blanc Br. Over rusiteekeut eu podatue iu het Gregoriaausch, door Joh. Wolf.Aut woord op hot voreuslaando door M. JA Lane, Pr. Vierde alg. Verg. der Belgische St. Gre gorius-Vereeniging, door M. Mededeelingen omtrent de St. Gregorius Vereeniging. Alge raeene berichten.Jaarverslagen over 1885/86. Nieuwe uitgaven. Bij deze afl. is tevens eene muziek-bijlage (No. 9) verzonden iuUoudeude De Herdertjes en Maria, kerstliederen sinds aloude tijden in Ütre«ht gezon gen, geharmoniseerd door C. F. Le Blanc Pr. Als parochiale afdeelingen hebben ïicu gecon stitueerd de Zaugkoreu tcLoener sloot,Velp, üazers- woude, Tilburg (par. O. L, V. Ouüevlekte Onttau- geuis) eu Güze. Hoogst belangrijk mag het verslag van de zesde Alg. Verg. der Ned. St. Gregorius- Ver eeniging genoemd wotden, 't welk iu deze afl. is verschenen. De vrienden van deu wareu Kerk zang maar vooral zij, die met deu oudeu sleur op dit gebied nog niet hebueu gebroken, mogeu niet verzuimen, dit merkwaardig opstel te lezen. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 10 Nov. Aan de veemarkt van heden wareu de aanvoeren, veikoopen eu prfjzen als volgt koeien verkocht 36, voor 1 130 a 200. stier verk. voor f vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht 8 voor t 90 a 75 graskulv. verk. voor f a nuchtere kalveren, 34 verk. voor 10a 18, 31 schapen, verk. voor 1 14 a 24 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht I05stapels kaas, 12,030 stuks, wegende 24599 kilo, hoog ste prijs f 2S,middelbare prijs per 50 kilo tot f a AMSTERDAM, 10 Nov. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: 3 runderen,166 vette kalveren, lstequal ƒ0,80 2de qual. 0,55 per kilo, graskalfy a19 nuchtere kalveren, 9a 15, 6 schapen en lammeren a 160 vette varkens 41 a 38 c. per kilo. GOUDA, 11 Nov. Op de kaasmarkt waren 68 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 24 a 26. Boter met Camelijkeu aanvoer; prijs der koeboter fl.35 1,50; der weiboter 1' 1.10 a 1.25 per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM 12 Nov. Moutwijn, per ned. vat 6,75 Jeneverfl2,25, Amsterd.proef f 13,50 spoeling (1,80 dito commissie f 1,80. HOORN, 4 Nov. Ter waag gewogen 308stapels kaas wegende, 87838 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 35, voor kleine ƒ34,50 voor oommissie, 33,75 voor mid delbare LEIDEN, 12 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt wareu aanvoeren eu prijzen als volgt: paarden 25 a f56; 20 stieren f52 a 195; 510 ossen f 118 a 265 228 melkkoeien f 118 a 256 kalveren dito f a 68,, 270 vare dito f 115 a 230, 37 vette dito I 27 a 76 graskalveren a vette f a -a 6 nuchtere dito f 18 a 9 1020 vette schapen 16 a 30— ,580, weide dito ylS, a 24,lammeren 56 magere varkens /15 a 32, 362 biggen 4,75 a 14.— LONDEN 11 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd R nuleren 1100, Schapen en Lammeren 2000, Kalveren 100, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/ a 4/9 Schapen en Lamineren 3/9 a 5/9, Kalveren 3/8 a 5/— Zwijnen 2/6 a 4/8. DELFT, 11 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual y 220 a 250 dito 2de qual. 135 a 160, kalf koeien, 1ste qual. J 210 a J' 254, dito 2de qualJ iOö a 185, vaarkoeien le qual. 170 a 210, dito 2de qual. y 80 a 1,40 vette kalveren, 1ste qual. f 56 a 70 dito 2de qual. 46 a 36— vette schapen 1st*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 2