MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kunstnieuws. Knnst en Letteren. mededeelingen, sporing van <3en badarts, een mineiaal bier ge brouwen, dat de specifieke bestanddeelen der mineraalbron bevat. Het is tevens aangenaam van smaak en volgens prof. Reclam zeer gezond. De operette-zangeres Hedvvig Chantale droeg, toen zij in de «Grande duchesse de Gérolstein" debulaerdt», een cosluum vaD eene met zilver doorweven stof met eene guirlande van.... 400 kolibrietjes. Bah! Opnieuw is te Arnhem proces- verbaal opgemaakt tegen eene vrouw uit Wester- voort, die kunstboter voor natuurboter trachtte te verkoopen. Als maatregel van veiligheid zijn in het centraal-bureau der staatsspoorwegen te Utrecht brandschellen geplaatst, die bij het uitbreken van brand het alarmsein geven. De constructie is eenvoudig en doelmatig. Langs de binneuzijde van bet gebouw op de corridors loopen buizen, waardoor een koord gaat, dat aan de schel is verbonden. De buizeu zijn op eiken corridor verbroken, zoodat het koord zichtbaar is. Dit laatste wordt omsloten door een kastje, dat gesloten is door middel van een draad voor zien van een zegel. Dit wordt bij brandgevaar verbroken, en zoodoende kan de schel in bewe ging worden gebraaht. In den tuin achter het diaconie- huis te Ond-Beier!aud werden Zaterdag een aan tal rijpe aardbeziën geplukt o. a. tien aan eene plant. Volgens the Lancet, is in Ooste, nrijk een verbod uitgevaardigd om vernikkelde kook- toestellen te maken of in den bacdel te brengen omdat aangetoond zou zijn, dat azijn en andere stoffen op nikkei inwerken. De schadelijke in vloed van het nikkel openbaart zich zelfs bij geringe hoeveelheden door brakingen. In 't alge meen schijnt het nog gevaarlijker dan koper. Te Chalon sur Saöne is een maker van valsche postzegels, zekere Conry, redacteur van het blad le Chicard, in hechtenis genomen Twee mannen en twee vrouwen, die zijne mede plichtigen waren, zijn ook gevat. John Ward, een Londensch socia list, die bij de volksbijeenkomst op Trafalgar Square in hechtenis genomen werd, heeft voor de rechtbank verklaard, dat hij zich in overleg met de hoofden der partij opzettelijk heeft laten vatten teneinde aan de justitie gelegenheid te geven te beslissen of de politie al dan niet het recht heeft om, zooals zij doet, eene openbare vergade ring, door de Grondwet veroorloofd, te beletten. Hij is, tegen borgstelling, door de socialisten Burns en Champion betaald, op vrije voeten gelaten en de zaak werd verdaagd. Het Lord-Mayors-^ astmaal te Lon den kost den nieuwen burgervader, volgens de Pall Mall Gazette, niet minder dan ƒ30,000, een vierde van zijn inkomen, dat ƒ120,000 be draagt. Gewoonlijk zijn er 800 a 900 genoodig- den, dames en hoeren. Dezen ontvangeu eerst eene voorloopige uitnoodiging, en, nemen zij die aan, dan wordt hun een kunstvol geïllustreerde toegangskaart gezonden, met een plan van de tafel, waarop hunne plaats is aangewezen, een fraai menu, een programma vau de muziekstukkeu, welke gedurende het maal uitgevoerd worden, en een sierlijk gebonden album, met photogra- phische afbeeldingen der zalen van de Guild-Ilall, en een aantal toelichtingen. Alleen de schildpad soep, waarvan meu tusschen de 600 en 700 liters had toebereid, kostte ƒ5000. Daarna wer den twee stukken rundvleescb, ieder van 75 kilogr., voorgediend en voorts 140 schotels met wildbraad, 400 kippen, 83 kalkoenen, 150 scho tels kreefteusalade, 36 hammen, 60 groote vleesch- pastij-n en 200 schotels met gebak. Daarbij waren 1200 a 1500 flesschen champagne en vele andere wijnen gedronken. Men gebruikte er 9000 borden, 4000 glazen, 1200 servetten en 700 meter tafelgoed. Er deden 300 knechts dienst, die ieder 6 a 7 sh. kregen en 26 koks. In het begin drzer eeuw kostte het Lord Mayors-maal niet meer dan ƒ7600. Het plan vaneen spoorwegbrug over het Kanaal van Galais naar Dover, ont worpen door den Pranschen ingenieur Hersent, vindt bij verscheidene deskundigen in Engeland eene gunstige ontvangst. Eeu der voornaamste Eugelsche werktuigkundigen, de heer Baker, heeft in een brief aan de „Kanaalbrug-en spoor wegmaatschappij" verklaard, dat bet bouwen van zulk eene brug een werk ongeveer gelijk aan de nieuwe Fort-brug volstrekt geen bezwa ren zal opleveren. Het te Gent verschijnend socialis- tenblad Vooruit heeft van de Propaganda-club der vrouwen aldaar,een verzoek ontvangen, te bewerken dal de echtgenoot ééu dag per maand tehuis moge blijven om op de kinderen te passen, ten einde de vrouw gelegenheid hebbe alsdan de zitting van haar club bij te wonen! Gij stelt de zorg voor u zeiven tot ds volgende maand, ja tot eeu volgend jaar uit. Goede hemel! waar put gij het ver trouwen op zulk een lang leven? Wie zich zeiven kent, spot niet met anderen. Wie iedereen aanhoort is eeu geplaagd menseh, wie echter niemand aanhoort, is er veel slechter aan toe. Als het vonnis is uitgesproken, komt de raad te laat. Waar het effen loopt is het goed voerman spelen. Neen, het is niet verloren wat men God geeft, want hoe meer dampen de aarde naar den hemel opzendt, des te meer vrucht baren regen zal zij uit den hemel ontvan gen; en geeft eene goede aarde het ontvan gen zaad honderdvoud terug, zal dau de Schepper in vruchtbaarheid on mildheid voor zijn schepsel onderdoen? Verschillende uitwerking. A. Zeg eens, amice, drink je geen koffi:? B. Neen, merci, ik kau geen koffie verdragen. Als ik koffie drink kan ik niet slapen. A. Kijk, da's bij mij nu juist andersom; als ik slaap kau ik geen koffie drinken. Scherp. (In een vischwinkel). Dame. Heeft u haringen? Winkelier. Zeker, mevrouw. Dame. Zijn ze goed? Winkelier. O, uitmuntend me vrouw. Dame. Zijn ze duur? Winkelier. 10 cents per stuk. Dame. Wil u er dan eeu thuis laten bezorgen? Winkelier (uijdig tot den kucelit) Jun, breng paard en wagtn voor en bezorg één ha ring bij mevrouw aan huis. Zware rouw. Mevrouw de Gravin van Pom pelmoes is over den dood vau haar gemaal zoo bedroefd, dat zij bij 't piano spelen slechts de zwarte toetsen aanslaat. Onbeslist. Een millioen heeft die Hakken berg, maar nu weet ik niet precies of hij een millioen vermogen of schuld heeft. Een geluk. Huisknecht. Als u niet over mij tevreden is, mevrouw de Hertogin, jaag mij dau weg: wij zijn, den hemel zij dank, niet met elkaar getrouwd. Bijtend. Mijnheer Pilienberger is op de jacht geweest en brengt zijne vrouw een prachtigen haas te huis: Toen deze 's middags op tafel ver scheen, bleek het, dat hij eenigszins «adellijk" was. «Beste vent," zei mevrouw Pillenberger, «je hebt goed gedaan, dezen haas te schieten .'t Was inderdaad meer dan tijd." Op de thee-visite. Barones. Mag ik de heeren beletfd verzoeken, mij te willen zeggen of zij de thee met of zonder rum weuschen te gebruiken. U, mijnheer de opperstalmeester? Op perstalmeester. Als ik verzoeken mag ton der thee. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 17 Nov. Bij degisleren ge houden verkiezing vau ledeu der Kamer vau Koophandel eu Fabrieken, ter ver vulling van de vacaturen, met 1 Januari e. k. outstaaude door gewone aftreding van 5 leden, zijn uitgebracht 168 geldige stemmen. Herkozen zijn: de heeren J. H. Kersten met 157 stemmen, J. Sabelis met 157 st.Mr. J. Enschedé met 149 st. en gekozeu is de heer P. Dyserinck. met 139 st. Herstemming moet geschieden tus schen de heereu J. J. F. Beyncs met 79 st. en J. J. Kerbert (aftredend lid) met 77 st. Voor de verkiezing van een lid zijn 166 geldige stemmen uitgebracht. Herstem ming moet plaats hebben tusschen tie hee ren H. T. Peltenburg, met 82 st. eu A. F. Kremer Jr. met 62 st. Maandag-middag is uit den Klopper singel opgehaald het lijk van den 55 ja rigen timmerman K. B., die sedert Zondag werd vermist. Het is ons hoogst aangenaam te kunnen berichten, dat onze zeer geachte stadgenoot, de heer J. J. JBeijnes, die sinds eenigen tijd ernstig ongesteld was, lang zamerhand in beterschap toeneemt. ABROND. RECiTTB. TE HAARLEM. Terechtzitting vau 11 Nov. 1886. I. J M. te Haarlem, overtreding hondenbelasting; 2 boeten elk van f 9 of 2 dagen hechtenis voor elk boete c. e. 2. S S. te Edam, (gedet.) bedelarij; 3 dagen hechtenis c. e. en plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 6 maanden. 3. J P. te Groningen (gedet.) bedelarij; 6 dagen hechtenis c. e. en verder als voren. 4. P De G. te Koog aan De Zaan, het veroorzaken van een lichame lijk letsel waaruit verhindering in de uitvoering van beroepsbezigheden is ontstaan; vrijgesproken. 5. P. K. te Oostzaan, mishandeling (gedet.) 6 dagen gev. straf c. e. 6. L A W. te Beverwijk, mish. van ean bed. beambte; 14 dagen gev. straf c. e. 7. L v. d. R. L De V. J P d. zich noemende R. de le te Schiedam, de 2e te Aalsmeer, de 3e te Rotterdam, mish., de 2e (bij verstek) de le en 3e ieder eene maand ge?, straf de 2e twee maanden gev. straf en solidair in de kosten. 8. J A. te Zaandam, diefstal; 14 dagen gev. straf c. e. 9. M V. te Zaandam, feit en straf als voren. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een goud hangertje van een oorbel. Een knipmesje. Een knoop van een dameskostuum. Een zakdoek. Twee ledige portemounaies. Een paar glacé handschoenen. Een blauw katoenen boezelaar. Een onderstuk van een gouden oorbel. Eeu gebedenboekje voor R. K. Een ring waaraan 5 sleuteltjes. Een goud oorbelletje. Eenige Rozenkransen. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer Stammcijer, Ged. Oudegracht No. 80: een gouden medaillon, waarin een heeren- en damesportcetbij den heer Looinan, Beeksteeg No. 15: eene quitantie voor geleverde petroleum. In een der tramwagens achtergelaten: Een sigarenkoker met 2 sigaren. Een kindertaschje. Dc Haarlemsche Mannen-Zaugvereenigïng Crescendo alhier, herdacht Zaterdag-avond met een feestconcert en casino haar tienjarig bestaan. De muziekzaal van de Sociëteit Vereeniging was schier te klein om de honder den bezoekers te bevatten, die opgekomen waren om dit feest met haar te vieren en te haver eer mag gezegd worden, dat de uitvoering van het zeer aantrekkelijk programma de verwachtingen verre overtrof. Medewerking tot dit welgeslaagde conceit werd ver leend door mejuffrouw J. G. HeijerCoucertzaugeres te 's Hage en den heer Joh. SteenmanViolist te dezer stede. Eerstgenoemde jeugdige artiste, die eenige jaren geleden voor Crescendo''s leden hare muzikale talenten tentoonspreidde, heeft sinds haar optreden in deze stad groote vorderingen gemaakt. Eene stem van een schoon timbre, prijkend in hare eerste frischheid, daarbij eene voordracht fraai van stijl eu bezield door gevoel, zoo toegerust mag Mej. Heijer zich waarlijk tot de geluks kinderen rekenen. Op keurige wijze, gansch con amore vertolkte zij hare soli. Met de voordracht van Brahms Liebestreue eu Tauberts Hem Her xallerlieb stenwon zij aller harten. Zij werd dan ook herhaaldelijk terug geroe pen en zag zich verplicht no£ een nummer als toegift voor te dragen, 't welk opnieuw met uitbundig applaus werd begroet. De heer Joh. Steenmanonze geachte stadgenoot, had jl. Zaterdag-avond een buitengewoon succes. Sinds wy met het keurige vioolspel van dezen jongen artist (bij gelegenheid van de eerste zijner vier matinees) kennis maakten, is hij in onze schatting zeer gerezen. Voorspel lingen zijn nergens gewaagder dau op kunstgebied. Maar aan dezen jeugdigen kunstenaar met zijne vele talenten, durft men wel eene schoone toekomst te profeteeren. De heer Steenman ving zijn spel aan met het beroem.1,e Aria van Bachwaarop hij een Adagio van Mendelssohn en de Legende van Wieniawski liet volgen. Deze nummers leveren verbazende moeilijkheden op, die echter door don solist glansrijk werden overwonnen. Groote techniek, fijnheid en geacheveerdheid, ziedaar drie eigenschappen, welke het spel van den heer Steenman karakteriseeren. Schitterend kwamen zijne talenten uit in de Romance van Svendsen. Maar bovenal met het Air Russe van Wieniawski wist hij het talrijke auditorium zoo te be- tooveren, dat aan de daverende toejuichingen geen einde kwam vooraleer hij een bisnummer schonk, waartoe hij eene Mazurka van Wieniawski koos, eene geestige compo sitie, welke door den heer Steenman eveneens met groot succes werd vertolkt. Ounoodig is het zeker te zeggen hoe Crescendo's mannenkoor onder geniale leiding van den heer N. H. Andriessen, zijn ouden roem gestand deed. Ook nu weder was het publiek in de gelegenheid het fraaie klankge halte, de volheid en rondheid vau toon. de fijne nuan- eeering en de flinke attaques te bewonderen, waardoor deze zangvereeuigiüg zich in zoo hooge mate onderscheidt. Het auditorium wist dan ook door warm applaus elk stuk naar verdiensten te beloonen en drukte daardoor blijkbaar het verlangen uit Crescendo spoedig wederom eens te hooren. Alvorens ons verslag te eindigen, willen wij nog onze hulde brengen aan de leden van het soloqunriet, die jl. Zaterdag-avond twee nummers ten beste gaven, nl. Goe morgen van R. Hol en He geboortegrond van J. F. Hupo?it. Vooral de vertolking van het laatstgenoemde num mer bewees uit welke uitstekende elementen dit quartet is samengesteld. Het genoot dan ook een beslist succes. Bij gelegenheid van dit feestconcert werden der Mannen-zangver. Cresce?ido twee prachtige lauwerkransen aangeboden. De eene uit naam vau een bewonderaar van 's heeren Andriessens talenten, de andere bij monde van den heer G. J. Fan Gasterenpresident der letterlievende Vereeniging J. J. Cremer alhier, uit naam vau de ge noemde corporatie. De president van Crescendode heer II. Savrijde toespraak van den heer Van Gasteren beantwoordende, betuigde in keurige bewoordingen dank voor de bewezeu eer eu onderscheiding en voor de sympathie, welke Cres- cendo algemeen mocht ondervinden. Vervolgens bracht de heer Savrij welverdiende hulde aan den heer N. II. Andries senCrescendoes talentvollen en genialen directeur, door wiens bezielenden invloed en uitmuntenden tact Crescendo tot de achtenswaardige hoogte is gekomen, welke zij thans op het gebied van den manrenzaug heeft bereikt. Met den wensch, die voorzeker door alle aanwezigen werd gedeeld, dat Crescendo, onder de uitmuntende leiding van den heer Andriessensteeds mocht blijven crescen- deeren, eindigde de heer Savrij zijne keurige redevoering, welke met fanfares en oorverdoovend applaus werd begroet. Inhoud van „He Wetenschappelijke Nederlander Tweede Serie No. 23. Op Universiteitsgebied. Nic. Nylles: Syrnbolae. ad illustr. historiam Eccles. Orientalis Prof. Kneuen eu Prof Palmieri over de Verisimilia. N. Russo: The true Religion and its Dogmas, door J. W. Br. Jacquinot: L' Eglise vcugée par 1' histoire, door JW.Br. Petro Fea: Alessacdro Farnese, door J. W. Br. Do Vlaamsche Academie. V. d. Lans, Maagdepalmen. Mededeeliugeu. Inhoud van lijd- schrifteu. HAARLEM.15 Nov. Ter graanmarkt van lieden gedaan: mode tarwe f a f-,witte f 6.7o n 17 40 rogge f4.80 a f 5.20 Haver f3.05 a f3,35 gerst f 5,— 5,30; duivettboouen f 6,65 a 7,— paardenboonen f3—a 6.10 bruine booneu f a f Gr. erwten f— 7,50. AMSTERDAM, 15 Nov; Ter veemarkt ware» aangevoerd 626 runderen, vau weike de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.64. dito 2de qual. f 0.58 dito 3de qualiteit 0,50 per kilo,melk- eu kalfkoeien 100 a 270, 10 graskalv. 20 a 40, 40 nuchter kalveren 8 a 10, 70 sohapeu en lammeren a yette varkens 38 a 41 c.; beiden per kilobiggen 5 paarden f a ROTTERDAM,16Nov. Op de veemarkt waren gisterrn en lieden aangevoerd: 5 paard, 303 runderen, 176 vette-eu graskalveren, 7 nuchtere kalveren, - scha pen of lammeren, - varkens, 273 biggen, - bokken. Da prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 65 e. 2de qual. 60 o., 3de qual. 55 c.; kalveren iste qual. 85 c. 2de qual. 75 e., schapen 50 c., alles per kilo. De prijzen der butei waren beden als volgt lste f 56 2de f 50 3de qual. f 46. ALKMAAR, 13Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 2 koe J 160 a 185, 15 nuchtere kalveren f 13 a 24 vette kalveren a -76 schapen 11 ay 19 varkens f 16 per kilo, 80 ma gere «lito 12 a 16,— bokken J af paarden a f •- lammeren f a 15Nov. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 160 a 81 kalveren van f 35 a 130 8 nuchtere dito van f 12 a 23, 903 schapen f 22 a 31,— 199varkens 36 a 44 c. magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 16 Nov. Muutwiju per Ned. vat a fo,75 Jenever f 12,25 Amstord. proef f 13,50 Spoeling fl,80 dito commissie f 1,80. LONDEN. 15Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4500, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 170, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/8 Schapen en Lamineren 3/9 a 5/9, Kalveren 3/8 a o/- Zwijnen 2/6 4/8. LEIDEN, 13 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f a zomer- 8 heet.rogge winter- -,,iomer- _f heet. gerat zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- -■ -• De prijs der buter was beden per '/i vat lste qual m a 2de qual. f a— HOORN, 13 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als vojgt: - heel. tarwe f 6,a 8,25 - heet. rogge f-,heet. gerst 5 50 4 25heet. haver f 4,mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine f 12, a 9,50 gele f f heet. piardeboouen f a heet. erwten a heet. groene/ 10,25 a 14, heet. grauwe 12,50 a 20, heet. witte heet. aardappelen 2,a 2,40 manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:paarden van f 40 tot 150 veulens f a koeien van ftotkal veren van 22 tot 12 schapen van 20tot 24,— lammeren van tot varkens van 12 a 16, zeugen 25 a 35,biggen van 4 a 8, PCHMEREND,16 Nov. Kaas: aangevoerd 265 stapels; prijs der kleine kaas f31,middelbare f 34.—Boter 1.20 5 1.25 per kilo; 426 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 199 Vette kalveren aanvoel 105 stuks, prijs 60 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito: aanvoer 107 stuks prijs f 10 a 25 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 192 stuks, prijs 18 48 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 65 stuks, prijs f 10 a 15 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 405stuks, prijs 3 a f6. DELFT, 30 Nov. Heden werden aangevoerd 30 stapels kaas, wegende te zamen 6810, kilo; f14a 19.— per 100 kilo. Amsterdam, 16 Nov. 1886. Prijzen dar onderstaande effecten genoteer- pLt. ae koer». Nederland. Oeitif. Werk. Sobuld. 2' 75'/u v u 8 89'/, v 31100 Hongarije. Obi. Loeuing 18676 i00«/4 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Goiulleening6 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 silver (Jan.Juli) 5 Obl. buiten). 1853-84 3 bij Iiope& Oomp. Oude Kutten 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 1S77 Amat. L 20-100. 5 Obl. buiteui. 1867, 1871 75 1» 18762 (Perpetueels)4 Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 ObJ. Leeuing 18764 N.-Amorlk«. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4®, Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. JJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boztel Wezel OM4' 1875S Italia. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand.. 5 Baltiscbe Spw. AandS Jeloz Griasi OM5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Ohark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschausk Syarau Aand. 5 Riaschk Wiasrna 5 Humeuis. Aandeden Spwdi" Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas T'eias Obl. Cert.. 7 PUffiMlE-LRSlNINGKN. NederlandLoten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Orediet.. üelgie. sud Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staat»!. 1854 1860 1864 1864 1866 Geldkoers prolongatie 3 pet. 92'/j 9»7s 67% 67%, 53% 102% 87% 99% 47 80% 76% 110 122'/, 30% 14% IB'/is US'/a 149 HOi/4 71 130 87 '/8 11 627, 120s/8 62 95 Ï011/4 5l5/s 507, 140 35Vs 136 108'/z 109*/4 105 103«/, 102 106'/, US%s 139'/, 137 127'/, BRUSSEL, 16 November. In de Kamer legde de minister Beernaert het wetsont" wetp over tot conversie der 4 pets. Belgi sche staatsschuld in 31/2 pet. De beraad slaging over het adres van antwoord werd gevoerd. De heer Bara ontzegde, uitnaam der linkerzijde, ziju steun aan de Regeermg. De heer Beernaert beantwoordde hem. Het adres werd daarna vastgesteld,met de rechter zijde en liet centrum tegen de linkerzijde. PARIJS, 16 November. De Kamer maakte een aanvang met de beraadslaging over de artikelen der begrooting. Men verwacht levendige debatten ten gevolge van den strijd tusschen de voorstellen van de Re geering eu die der commissie. Garnot, bestreed het voorstel van Casimir Perier. Floquet deed opmerken dat de toe stand er'stig was, aangezien de Kamer te beslissen had tusschen de Commissie en het Gouvernement. De Kamer heeft hare stemming tot Donderdag uitgesteld, naar aanleiding van Garnot 's belofte van nieuwe ophelderingen te zullen verstrekken. GENEVE, 16 November. In den kauton- nalen Grooten Raad zijn gekozen 51 radi calen en 49 conservatieve democraten. a 10 Cents per regel. De Capsules Guyot zijn bij voorkeur het middel der bronchites, aamborstigheid, zin kingen. De handteekeuing E. Guyot staat in liet zwart op elke witte capsule. Prijs: fl. 1.25. »Ik leed aan een zinking en hoestte dag »eu nacht. Na verscheideue geueesheeren mijner stad geconsulteerd te hebber., smaakte ik van de Capsules Guyot gebruik »en werd onmiddellijk vcrlickt. Thans be- vind ik mij wel en ik kau niet auders dan »ze aau lijdende personen racommaudee- »reu> Aguet, aannemer te Lausanne.*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3