B i ft N L A E van 16 dezer in liet midden wag gebraelit. Onder anderen toonde hij, in antwoord op hetgeen de heer Wilson, rapporteur, had beweerd, door cijfers aan, dat de begroo ting der commissie evenzeer een tekort in haren nasleep heelt, waarin door nieuwe belastingen moet voorzien worden. De dooi de commissie voorgestelde bezuinigingen zijn ook mogelijk met de regeeringsvoor- dracht. De Minister kwam ten slotte op tegen elke verdaging der beslissing over hoofd stuk 4. Dat zou doelloos zijn. Er moet goed- ol afkeuring volgen. De Minister verliet de tribune, zonder dat zich eenige bijval deed hooren. Op voorstel van den heer Douvil!e-Mail- lefeu heeft de Kamer besloten, de beide begrootiugeu, die van de Regeeriug en die van de commissie, aan laatstgenoemde te rug to zenden, met uitnoodigiug om het budget zonder leening en zonder nieuwe belastingen in evenwicht te brengen. GE MENGDE BERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. o. De Heraut, een protestantsch blad, over de uitlegging der. H. Schrift in wetenschappelijke» zin sprekende, zegt onder auderen, dat van de zestieuhonderd predikanten daartoe ook maar weinigen van verre bekwaam zijn. Bijna kan men tegenwoordig zeggen,niet éeu theoloog kan dat. Ea des ondanks wil men, dat zoo moeilijk te begrijpen boek in de hand stoppen vnn den eerstan botterik den besten. Men gebruikt alle listen en lagen, om het zelfs in handen van Katho lieken te spelen. De Heraut keurt door bovenstaande verklaring stilzwijgeud goed, wat de katholieke Kerk omtrent het leze» der Schriftuur haren kinderen gebiedend voorschrijft. Da Revue des Deux-Mondes, die men geens zins van clericalisms, veel minder van ultra- montatiisme zal verdenken, is zeer streng in da veroordeeling vau de nieuwe schoolwet in Erankrijk. Deze wtt, zegt ze, veeleer eene partijwet, eene wel die onlust stookt, dan eene schoolwet, is een der geduchtste en gevaarlijkste wapenen van nationale verdeeldheid. Zij roept eene onherstelbare tweespalt in het leven, zij verstoort de zedelijke eenheid van Erankrijk, dat zij in twee onverzoenlijke kampen verdeelt. Mannen met ten greintje staatkundige voorzichtigheid, met een weinig gezond verstand zelfs, geroepen om een nieuw regiem in het le ven te roepen, zouden het hun eersten plicht geacht hebben, zouden als van het hoogste be lang hebben geoordeeld, geene nieuwe moeilijk heden, geenszins nieuwe vijandelijkheden tegen de beslaande instellingen, ir. het leven te roepen. Zij zouden begrepen hebbeu, dat hun plicht is ook bij hervormingen de godsdienstige overtui gingen, zeden en gewoonten te eerbiedigen. Peter Van Humbeeck, alias de doodgraver, die zich ten taak had gesteld, als vrijmetselaar het cadaver van het Katholicisme onder den grond te stoppen, is heelemaal van het openbaar tooueel verdwenen. Eerst viel hij als Minister, daarna als Afgevaardigde van de Tweede Kamer; eindelijk heeft hij wegens oneenigheid met zijue liberale Br.: zijn ontslag moeten nemen als Kolonel der schutterij of garde civique. Quand on mange du Pape on en meurt, dat wij vrij vertaald wedergeven door: Wie tegen de Kerk en hare instellingen stoot, beukt zich zelf het hoofd stuk. V. W. Bij de de Tweede Kamer is een wetsvoor stel ingekomen van de heereu W K. Van Dedem, Van Gennep en Mees. Hit betreft eene wijziging van de wet op de Indische in- en uitvoerrechten, tot opheffing van het uitvoerrecht op de suiker, alsmede een voorstel omtrent de Ontheffing van de ondernemingen, iu contract met het Gouver nement werkende, van den cijns voor den vrijen aanplant in en na 1887 verschijnende. Ook de B. K. kiesvereeuigiug Recht voor al len, in het kiesdistrict Arnhem, heeft besloten, bij de aanstaande verkiezing voor een lid der Tweede Kamer (vacature wegens de bevordering van den heer Van der Sleydtn lot honger rang), geen caudidaat te stellen. Het Indische spoorwegoutwerp is in de Tweede Kamer geamendeerd aangenomen, zoodat aangelegd wordt de lijn Tjilaljap-Waror.g-Badeng- Gadoes voor 4 Va millioen. Beide middelenwetten zijn aangenomen na eenige gedacbtenvvisseliug over sommige belastingen en cultures. Heiloo, 19 November. Maandag-avond had in de pa rochiekerk alhier, eene buitengewone plechtigheid plaats. Aldaar toch werd de Jubilé-Missie besloten met eene godsdienstoefening, inzonderheid ten doel hebbende het weder aanknoopen aan „eene overlevering die" zooals vóór een dertiental jaren de Zeereerw'. Zeergel. heer Prof. J. A. Be Rijk verzuchtte iu het artikel „Heilige Plaatsen in het Bisdom van Haarlem (f) „bijna verdwenen is". Alzoo bestond die plechtigheid in het terugkomen op, en, voor zoover de omstandigheden thans gedoogen, in eene hernieuwing van de aloude devotie tot O. L. Vr. ter Nood, eeuw aan eeuw aangeroepen, en met tal van bedevaarten vereerd in de Gapelle tot Runcksputte te Ileil), in Oesdom: met welke bedevaarten, gelijk bekend ia, mede het godvruchtig bezoeken van St. Wulbertaput vergezeld ging. Op genoemden avond nu werd in het reeds daartoe opgerichte Maria-altaar eene, zooveel mogelijk der aloude voorstelling, of althans der aloude benaming, waarmede hier ter plaatse de II. Moeder Gods vereerd en aangeroepen werd, getrouwe leeltenia geplaatst: nl. de maagdelijke Moeder met het Lichaam van den gestorven Verlosser op haar schoot, terwijl boven dit beeld weder de eeuwen heugende titel: Onze Lieve Vrouw ter Nood. B. V. O., de geloovigeu aan de godsvrucht hunner voorvaderen blijft herinneren. Door een der Zeereerw. heereu, welke de Missie geleid hadden, werd in de slotpredikatie den parochianen gewezen op de eerbiedwaardigheid dezer devotie, zoowel om hare oudheid als om hare zegenrijke vruchtbaarheid; getuige hiervoor de trouw, waarmede zelfs nog in het begin dezer eeuw de bedevaarten aanhielden. Vervolgens werd hun in het geheugen teruggeroepen, hoe hun geloovig voor geslacht, in vereeniging met duizenden pelgrims van alom toegesneld, steeds de Moeder des lleeren onder genoeindeu titel in al hunne nooden hadden anngei oepen; waarna zij ten slotte werdenopgewekt door dit luchtigvoor- beeld te volgen, en althans in hunmidden van nu af aan de de;otietot O. L. Vr. ter Nood in eere te herstellen. Als weerklank van het gesprokene, hief daarna al het volk eenparig aan: het Liedeke van Hèylo: O Moeder Maegt, siet na beneden enz. van welic lied bovengenoemde Prof. Be Rijk den afdruk en de verspreiding welwillend heeft toegestaan. Door een gelukkig toeval was men bovendien in het bezit gekomen van eeu oud lied op de St. Willibrordnsput, welk lied, schier dreigend aan algeheels vergetelheid te worden prijs gegeven, nu door algemeene verspreiding daaraan is onttrokken. De eenvoud cn schoonheid van dit lied wettigen ons tevens om de onverwachte en gelukkige wedervinding dit hier in zijn geheel mede ta deelen: EEN OUD LIED van St. Wulbertsput te Heyloo, mede van ouds als geheiligde plaats in de bedevaart van O. L. Vrouw ter Nood begrepen. Hoe lieflijk ligt het lrlein Heiloo, Door 't booge bosch beschut, Een kerk, zeer oud, staat daar gebouwd Daar achter leit een put. Voor menig, menig honderd jaar Was daar geen enkele drop, 'tWas alles zand en heidenseh land; Daar groeiden dist'len op. (bis). Toen bracht de heil'ge Willibrord De christenleer alhier Zijn droge borst versmacht van dorst Bij 't brandend zonnevier: Zyn oog vergeefs naar water zoekt, Langs alle kanten rond, Nu knielt hij neêr, aanbidt zijn Heer.... Daar opent zich de grond! (bis). Daar vloeit een heldre, klare bron En borrelt over't zand. Waar Willibrord zijn dank bij stort, Zich lavend uit zijn hand. Dit is de bron van 'toud Heyloo In Ken'merland vermaard: Die 't wonder looft, ontdekt zicli 't hoofd, En trekt ter bedevaart, (bis). (f) Zie genoemde bijdragen, Deel I. pag. 290. Met (ie particuliere postonderue- mingen te Berüju er bestonden daar drie loopt het treurig af. In plaats van, gelijk men verwacht had, de Bijkspost tot tarief-verlaging te dwingen, verbeurden ze al spoedig wat de Bijkspost in zoo booge mate bezithet. vertrou wen van het publiek, door slordigheid en traag heid bij de bezorging van brieven en pakketten. Soms wierpen de bestellers geheele posten weg, of knoeiden hunne flauwe grappen op de brief kaarten. Twee der ondernemingen, de Lloyd en de Hansa, hebbeu dan ook reeds opgehouden te bestaan. De derde, de Packetf ahrt, leeft uog. Zoords men weet, werden nog onlangs in eenige andere Duitsche steden particuliere postonderue- miiigen gesticht. Of het daar beter zal gaan? Opgrond van art. 446 van het ff et- boek van strafrecht is door de maréchnussée te Beek proces-verbaal opgemaakt tegen eeu per soon aldaar, die bij den op Vrijdag jl. onder deze gemeente gewoed hebbenden brand gewei gerd heett de hulp te verleeueD, die de openbare macht van hem vorderde. Men schrijft ons uit Veen huizen; Kan volgens het nieuwe wetboek van stralrecht, alééii voor hem, die wegens bedelarij of laud- looperij wordt verooideeld, zoo hij tot werken iu staat is, tevens plaatsing in eene rijkswerkinrichting worden gelast, dan is de opname van 1 September tot nu toe nl zeer groot; gedurende dat tijdsverloop zijn hier reeds aangebracht 220 personen, waar onder er verscheidene voorkomen, wier verblijf op drie jaar is bepaald. We hebben langen t ij d g e h o o r d van ultramontane»: thaus heeft men ook oultre- montaueu. Dit woord vindt men dagelijks in de Belgische couranten, sedert Graaf D'Ouitremout zijne voorstellen betreffende den militairen dienst plicht heeft ingevoerd. Hans von Bülow isop een co neer' in zijue geboorteplaats Dresden uilgtfloten en uitgejaauwd door eeu groot gedeelte van liet pu bliek, dat op deze onhebbelijke manier ziju mis noegen wilde betuigen over de sympathie, welke Bülow in Bohemeu voor de Czechen heeft be toond. De tusscheukomst der politie was noodig om de orde iu de zaal te herstallen. De beroemde pianist hield zich zeer kalm. Hij wachte tot het rumoer bedaard was, en speelde toen ziju muziekstuk tot de laatste noot. Toen hij voor de tweede maal optrad, werd het geweld her haald. Te Philadelphia zijn plannen ontworpen en bij het bestuur ingediend voor den aanleg van een onderaardschen electrischen staatsspoorweg. Het voornemen is om reeds in het a. s. voorjaar met den houw te begiuuen. De historische tentoonstelling van wapens en militaire unilormen, die in het volgende jaar te Parijs zou plaats hebben, is op verlangen vau den Minister Lockroy uitgesteld tot 1889, om tegelijkertijd met de wereldtentoon stellingen gehouden te worden. De te itooiisteiliug van wapens en uniformen zal opklimmen tot de tijden der Galliërs, eu daaraan zal eene verbon den worden, die de nijverheids-voortbrengselen in verband met den oorlog en de krijgskunst te aanschouwen zal geven. De Koningin vau Engeland had onlangs eene ridderorde aan den Sultan vanMuscate gezonden. 4>tze heeft nu op zijne beurt aan H. M, tien pursang Arabische paardeu gezonden van J 12,000 het stuk. Te Maastricht, waar geen honden- markt bestaat en wellicht iu eeu geheel jaar geen enkele hond in het openbaar wordt verhandeld, ziju nochtans 40 personen als kooplieden iu hou den gepatenteerd. Het patent wordt door hen genomen om de hondenbelasting te ontduiken. Sedert lang zint men op middelen om die ont duiking tegen te gaan, doch tot heden is er geen afdoende maatregel tegen gevonden. Aan de Pruisische Munt worden bij voortduring Egyptische muntstukken vervaar digd. De verwerkte waarde zou 80 millioen piaster bedragen. Wat zal de Sultan van Turkije den onder-Koning van Egypte benijden! Als een bewijs van buitengewone groeikracht in dezen tijd des jaars, werd iu den laatsten tijd herhaaldelijk melding gemaakt van in bloei staande peer- en nppAbootn eu aardbe- ZiënplBDlen. Zaterdag werd echter aan hel bureel der Dordsehe Crt. door den heer Van Zijp, te Dordrecht wonende, getoond een geheel rijpe framboos van gewone grootte, een minder ont wikkelde, een die nog groen was en een takje bloesem, alles afkomstig van een struik, welke naast zijne woning in den open grond is geplant, en volstrekt niet beschut was tegen Noordelijke of Oostenlijke winden. Aan bedoelden struik be vonden zich nog m; er vruchten, waarvan er wel- lioht nog een paar tot geheele rijpheid kunnen komen. Hst feit is zeker merkwaardig genoeg, oc door de sprokkelaars van zeldzame dingen iu de natuur, opgeteekend te worden. De onlangs te Boermond veroor deelde brievenbesteller, die aan de politie hulp weigerde, daar hij in dienst was, heeft van dat vonnis cassatie aangeteekeud. Waar de vooruitgang zal op hou den in zake van spoorwegen weet niemand; wij hebben al sleepingcars, speelwaggons, hotels, salons. In Busland is nu besloten, dat er des Zon dags, op de treinen in hot Z dd-westen, eeu bi- zonderen waggon zal ingericht worden, waar er godsdienst zil plaats hebben. Zoo doende zullen de reizigers hunne godsdienstige plichten kunnen vertullen, evenals de treinbedienden. Het is op dezer aanvraag, zegt da Warsch. Zeit., dat het hooger bestuur dezen maatregel genomen heeft, die algemeen wordt toegejuicht. In den laatsten tijd hebben in en om Enschede herhaaldelijk kleine diefstallen plaats gehad van goud eu zilverwerk, kleediugstukken, parnpluies enz., maar het zonderlingste geval is wel de ontvreemding van een nieuwe overjas van den Burgemeester, uit diens bureau iu het raadhuis, tegen ackttrlatiug van eeu oud versleten wambuis. Bij den Duitsche n Bondsraad is een voorstel iu behandeling, volgens hetwelk voor- taau het gebruikmaken van „kersen-, morellen-en gezouten rozenbladeren" zal zijn vergund aan die tabaksfabrikanten,welke van die oladeren ten minste 50 kilogram per jaar verwerken. Tot nu toe moet worden aangetoond, dat er ten minste 100 kilo gram als bijmengsel voor rooktabak wordt ver werkt. Uit de toelichting tot het voorstel blijkt, dat de kersenbladereu worden gebruikt bij bei maken van bepaalde ordinaire soorten van rook tabak, „eu wel iu geringe mate" (wordt er ge zegd,) alsmede dat „ook morellen-en rozenblade reu slechts iu kleine hoeveelheden worden bij gemengd." ïn de duinen nabij Egmond aan Zee is door een jager eeu groote adelaar ge schoten. De vogel heeft eene vlucht van 1.80 M. en werd geschoieti juist toen hij met eeu haas iu zijne klauwen de lucht invloog. Vier gelukkige landbouwers. De bladen te New-York deelen mede, dat dezer dngeu te Bye, Westchester County, eene oude vrouw, die geheel alleen woonde, Hannah Sands genaamd, in de armoedigste omstandigheden overleed. Zij was nooit gehuwd geweest en had slechts vier neven, die meenden, dat zij verplicht zouden zijn de begrafeniskosten te betalen. Bij het nazien vau haar armoedig boeltje, vond men in een oude rok genaaid viermaal honderdduizend dollars aan geld eu obligatiëu, zoodat aan de vier ge lukkige neven, iu plaats van eene kleine uitgave, eerie belangrijke som ten deel viel. Te Heereuveen, ging zekere T. W., nadat hij was getrouwd, zich zoo te buiten aan sterken drank, dat de politie genoodzaakt was, hem achter het slot eD grendel te brengen, zoo dat de pas getrouwde vrouw zeer onverwacht van haar echtgenoot werd beroofd. Deze scène bracht eeu ongewoon groote menigte volks op de been, waardoor 't jonge paar alle redenen heeft om udank te brengen voor de vele blijken van belang stelling, op den huwelijksdag ondervonden" De Oostenrijksche Aartshertog Karel-Salvator heeft patent genomen voor een nieuw repetitiegeweer, dat hij heeft uitgevonden. Het Handelsblad e n De Heraut z ij n het er niet over eens, hoeveel Amsterdammers des Zondags gewoonlijk de kerken bezoeken. Het laatste blad bevatte iu een zijner laatste nummers zelfs een vrij uitvoerige becijfering aangaande het verband tusscheu de collecten eu de kerkbezoekers. Die becijfering leidde De Heraut, o. a. tot de volgende uitkomst. „Als uitkomst van deze vol komen vertrouwbare statistiek nu staat het vast, dat door de back, het ééue jaar het andere ge nomen, het getal kerkelijk meelevende personen ouder de 375,000 leden sterke kerk van Amster dam niet hooger klimt dan tot 17000, eu dat sinds de geweldadigheden «au Januari dit getal tot op 7000 Blonk, terwijl een 10,000 naar de lokaleu gingen. „De 375,000 leden sterke kerk." Als alle cijfers der door „De Heraut" aangevoerde statistiek zoo betrouwbaar ziju als dit, dan kun nen wij aan hunne waarde slechts weinig ge wicht hechten. De Heraut heeft maar eventjes niet anders gedaan, dan de Boomschen, Luther- scheu, Menisten, Joden en wat dies meer zij, ingelijfd bij het Herv. kerkgenootschap. Iu het Engelse he Kanaal werden dezer dagen, ongeveer een halve mijl ter hoogte van Saudgate, 6 walvieschen, elk van 40 tot 60 voeten lengte, gezien. Zij zwommeu iu de rich ting van Folkestone. Men houdt het er voor, dat zij op de hariugjacht zullen geweest ziju en door het ruwe weer uit den Atlantische» Oceaan zijn verdreven. Waarin de wet al niet moet voor zien. Hel bestuur der Duitsche gemeente Delmeu- horst vestigt er nogmasls de aandacht op, dat het verboden is bij begrafenissen, zoowel na als voor den lijkdieust, en zoowel iu de sterfhuizen zelf, als in andere particuliere huizen of in herbergen, groote smulpartijen aan te leggen. De overtreding van deze politie-verordeuingen wordt gestraft met een hechtenis van 14 dageu of eene boete van 60 mark, op te leggen aan gasten en gastheer. Domheid is altijd armoede maar veel welen is niet altijd rijkdom. Eerlijkheid wandelt steeds op vasDn bodem. Wie 's avonds wat geven wil, moet's mor geus spareu. DLlels wassen spoediger dan rozen. Wie met de domheid strijdt, moet scherpe pijlen hebben. Da meeste meuschen worden door schade wijs maar wanneer zij eindelijk was geworden zijn, dan zija ze zoo beschadigd, Jat die wijsheid hen niet veel meer baat. Bij den geneesheer. Patiënt. Dokter, ik heb mijn eetlust verloren, anders gebruik ik eeu bief stuk, zes eieren ea vier glazen bier voor mijn ontbijt en nuDokter. Nu is het maar te hopen, dat uw eetlust niet door een armen drom mel wordt gevonden. Natuurlijk. Graaf. Johan, ik heb je gezegd mij om vijf uur te wekken, waarom heb je dat niet gedaan? Johan. Als ik zelf slaap, hoe kan ik u dan wekken? Moderne romanschildering. Twee dikke tranen rolden uit zijne oogen langs de wangeu door den nog pas uitloopendeu baard, veree- cigden zich op de kin tot eeu uog dikkeren droppel, liepeu over de geel gei uiten overjas naar beneden en druppelden ten slotte in de met wol gevoerde laarzen, waarin zij eeu roemloos einde vouden. Vermoedelijke oorzaak, 't Is een koude voorjaarsdag eu eene jonge dame zit te rilleu iu de spoorweg-wachtkamer. „Heeft u het zoo koud?" vraagt eene andere dame medelijdend. „Ja, vreeselijk!" „O, maar u zit daar ook vlak bij het biljet vau den winterdien sl! Dat ze dat ook nu uog laten hangen!" Per telephooa. A. vraagt per telephoo aan eeu vriend, dieu hij eeu bezoek heeft gebracht, of hij zijne parapluie daar niet heefl vergeten? B. antwoordt: Ja, hier staat er eeu. la het de uwt? Van den katheder. „Bookt maar gerust door, heertn!" zegt eeu Professor tot een paar jougelui, dia met een sigaar op het college komen. „Zelf doe ik er wel niet aan, maar ik mag het andareu wei zieu doen, nel zaoals ik bij voorbeeld ook zelf niet graag hooi zon gebruiken, maar het door anderen le zLn eten, daar heb ik altijd schik in." Op eene hoogere burgerschool voor meisjes. (Leervak: geschiedenis.) Leerares.Otto I. kwam op het 'leukbeeld om ter oefeuiug vau den rid derstand iu de wapenen, da spiegelgevechten of tournooieu iu te voeren. Sedert (lieu tijd bleven ze lang in gebruik. (Eeu dag later bij de repe titie vau de les). Leerares. Gij, Amanda, waar door onderscheidde zich Otto I Amanda. Otto IOito 1 vond de tournures uit. ARROND. RECHTR. TE HAARLEM. Terechtzitting van 18 Nov. 1886. 1. J B. tc Haarlem, overtreding hondenbelasting; f6 boete of 8 dageu hechtenis c. e. 2. G J G. zonder woon plaats (gedet.) landlooperij; 12 dagen hechtenis c. e. ea plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor een jaar. 3. B De K. te Haarlemmermeer, rnish. vrijgesproken. 4. J C H. te Utrecht, rnish. bij verstek vrijgesproken, J. P P C S te Haarlem, mish. met oordeel des onderscheids 4 dagen gev. straf c. e. 6. J P K. te Jan Gijzenvaart, rebellie, 14 dagen gev. straf c. e. 7. W A. te Haarlem, diefstal, 3 maanden gev. straf c. e. 8. C O. te Wormer, diefstal, bij brand, 8 dageu gev. straf c. e. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dugtiijks, uitgezonderd des Zondags, tusscheu 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Eene portemouuaie met fl,17'/a. Eene portemonuaie met f0,22. Eene wit boezelaar. Een koperen kruis met Chris tusbeeld. Een onderstuk vau eeu gouden oorbel. Eene parapluie. Een kindeischoentje. Eeu breiwerk met 4 pennen. Eeu kinderhuudechoen. Uit het water van deu Kloppersingel opgevischt: een zwart Amerikaanseh linnen kofferije, o. a. bevattende eenige witte onderkleedereu gemerkt V. A. benevens een blikje met zalm en eene Üeseh citroenlimouade. Terug te bekomeu bij den heer P. Baggerman, Kleine Houtstraat No. 7: eeue sauella dames parapluie; Bij dcu heer Boogaard, Spsarne: eeue platte kruiwagen; Bij den heer J. Vel, Spaarnew. straat No. 10: een zak meel; Bij den heer L. Van Zonneveld; Lange Hofstraat No. 3. eeue nieuwe zwarte parapluie met zwarten stok; aan het Bureau der Nieuwe Haarlemsche Ct. een Rozenkrans, Donderdag avond in het Jokaal van den heer Rrinsen, gevonden, MARKTBEBICHTEN. HAARLEM, 18 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopeu eu prijzen als volgt koeien verkocht 55, vuor i 120 a 190. stier verk. vuur f vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht 4 voor I 35 a 50 graskulv. verk. voor 1 a nuchtere kalveren, Sl verk. voor lO.i 16, 34 sishapsn, verk. voor 1 i4 a 24 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 85 stapels kaas,10,062 stuks, wegende 20529 kilo, hoog ste pnjs i 27,75 middelbare prijs per 50 kilo tot 1 a AMSTERDAM, 17 Nov. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: 3 runderen,179 vette kalveren, istequal J 0,78 2de quai. 0,55 per kilo. graskaify a28 ^nuchtere kalveren, 7 a 15, 2 schapen en lammerou a f139 vette varkens 40 a 36 c. per kilo. QOUhA. 18 Nov. Op de ku&smmkt waren 51 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 23 u 26. Boter met lainehjkeu aanvoer, prijs der koeboter f 4.30 1,40; der weiboter 11.05 a 1.20 per kilo. Handel zeer vlug. ÖCHIEDAM 12 Nov. Moutwijn, per ned. vat 6,75 Jenever f 12,25, Amsterd.proef 13,50 spoeling 1,80 duo oommissie f i,80. HOOR-N.18 Nov. Ter waag gewogen 281 stnpels kaas wegende, 79401 kilo,-hoogste prijs per 50 kilo/ 31,50 voor kleine ƒ35,— voor commissie, voor mid delbare LEIDEJN, :9 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt wareuaanvoeren eu prijzen als volgt: paarden 15 a f75; 12 stieren [48 a 18ü; 395 osseu( 120 a 268 224 melkkoeien f 116 a 255 kalveren dito 1 a 68 „231 vare dito f 114 a 232, 33 vette dito 130 a 90 graskal veren a vette a a 9 nuchtere dito f 18 a 10, 790 vette schapea 16 a 30,194, weide dito J14, a 23,lammeren 38 magere varkeus 16 a 29, 240 biggen 4,— a 15.— LOiSDEiN 18 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 700, Schapen en Lammeren 2UÜ0. Kalveren 80, twijnenBrijzenBeste Runderen 3/4 a 4/8 Schapen eu Lammeren 4/ a 6/ Kalveren 2 6a 5/- Zwynen 3/8 a 4/6. DELFT, 18 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen vau het vee ais volgt: vette koeien le qual 190 a 214 dito 2de quai. J 130 a 170, kalf koeien, 1ste qual. J 200 a J 240, dito 2de qual. j 160 a 180, vaarkoeien le qual. 160 a 200, dito 2dq

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 2