ÏTl~\ ft E a L A ft if ÏÏAlKÏBJiSfilÜHTM. Laatste berichten. Dit laatste begint toch eindelijk een wei nig op eene langzame zegepraal van liet recht te gelijken. Andereu zijn nog niet vrij van het denk beeld, dat het vertrek van Kaulbars uit Bulgarije slechts de voorbode is van eeue Russische bezetting. Uit Sofia meldt de Standarddat Kaul bars bij zijn vertrek de weinige omstanders toesprak en zeide, dat hij heengaat, omdat de ouderdrukkers van Bulgarije niet luis teren willen naar Ruslaud's raadgevingen, zoodat Bulgarije voortaan Rusland'3 steun ontberen moet. Kaulbars wilde, te Philip- popel aangekomen, afdrukken van zijn af- scheidsmauifest ouder het volk ronddeelen, maar de politie noodigde Kaulbars uit, de uitdeeliiig te staken, daar deze odwettig was wegens den staat van beleg. De Rus sische commissaris voer daarop hevig uit tegen de Bulgaarsche Regeeriug. Ü8 Rus sische consul te Phiiippopei verzekerde zij nen vrienden Vrijdag, dat de Czaar onher roepelijk besloten had Bulgarije en Oost- Rumelië te doen bezetten. Er heeft te Madrid eene bijeenkomst van socialisten plaats gehad, zonder dat er iets bizouders is voorgevallen. GEMENGDE BERÏCHÏEnT' Voor geest en hart. Hoe minder in 't hoofd, hoe gladder vaak de tong. Wie zich aan de schil de tanden uit bijt, komt zelden tot de pit. Die door andermans eer te stelen, rijk meent te worden, zal zich eindelijk met armoede moeten troosten. Wat van netelaard is, brandt op zijn tijd. Wie het oude tegen het nieuwe ver koopt, wordt vaak bedrogen. Da overwinnares. Al 1 e r 1 e i. Kerknieuws. De Israëlieteeu Rotterdamscli blad, behandelt de Zondagswet en keurt die natuurlijk af: „Hoofd zaak is," zegt dit blad, „dat de Staat den Zon dag, door de Christenkerk tot rustdag gewijd, stempelt tot een maatschappelijken officiëeleu rustdag, tot een „rustdag van Staat." En juist dat ia bedenkelijk bij zijne ueutraliteit, jegens de verschillende belijdenissen in ons midden. Te genover den Staat is er, wat zijn wetgeving en houding betreft, noch meerderheid, noch minder heid uit het oogpunt van „belijdenis// en wat van kerkelijk karakter is. De Zondagswet kunnen we hier gerust buiten bespreking laten. Daarover hebban we 't onze reeds voldoende gezegd en wij wenscheu baar thans niet opnieuw te verdedigen. Alleen zouden wij willen vragen^ wat er van de „neutraliteit", door de Israëliet vooropgezet, overblijft in de „ueutraie" school, waar de kinderen moeten wor den opgevoed volgens maatschappelijke en chris telijke deugden? Men ziet't alweer, neutraal kan de openbare school in geen geval zijn! C. De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid brengt ter algemcene kennis, dat over eenkomstig art. 37 van het Rijkstelegraaf-regle- inent, goedgekeurd bij kon. besluit van 29 Juni 1886 {Staatsblad No. 114), op den aanstaanden Nieuwjaarsdag gelegenheid zal bestaan tot over brenging per telegraaf van nieuwjaarskaarten, in het onderling verkeer der Nederlaudsche Rijks- telegraaf kan toren. Formulieren voor deze nieuwjaarskaarten, voor zien van een stempelafdruk van het kantoor van uitgifte, zijn gedurende de maand December bij alle Rijkstelegraafkantoren verkrijgbaar tegen den prijs van tien cent. De op deze formulieren gesehreven nieuwjaarskaarten Icunuen, zonder ver dere bijbetaling of frankeering, op 31 December 1886 en op den 1 Januari 1887 bij alle Rijks- telegraafkantoren ter overseiuing worden aange boden naar plaatsen, waar Nederlaudsche Rijks telegraaf- of teleplioonkaiitoren zijn gevestigd. Eike nieuwjaarskaart m-ig ten hoogste tien woorden bevatten. De naam der plaats van af zending wordt ambtshalve medegeseind. De aflevering ter piaatse van bestemming, ook van de op 31 December aangeboden kaarten, geschiedt, indien eenigszins mogelijk, op 1 Ja nuari, zonder omslag en zonder ontvangbewijs te vorderen. Bezorging buiten den gewonen bestei- kring der kantoren vindt niet plaats. Naar aanleiding van eeu adres, door de Vereeniging tot zedelijke verbetering van ge vangenen, gericht aan den Minister van justitie is door de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen bepaald, dat gevangenen met hunne geleiders steeds zoo mogelijk zuilen worden ver voerd in afzonderlijke rijtuigafdeelingen en het in- en uitstappen, waar het oponthoud van den trein zulks toelaat, zal geschieden vóór of na dat der overige reizigers. Op een verzoek van Mevr. Bulkley, om de bekende, door haar onderteekende verkiariug te- lug te geven en haar daardoor vrij te maken van eene belofte, waardoor zich zedelijk gebonden rekent, maar die zij onbillijk en voor nakoming niet vatbaar acht, is, volgens het Vaderland, door den Minister van Justitie afwijzend beschikt. Rotterdam. 21 Nov. Heden bad alhier het aangekondigde feest plaats ter herdenking van het 25-jarig bestaan van het regiment Pauselijke Zouaven. Om 8 uur werd dit geopend mi t eei e generale Communie in de kerk van O. L. Vr. De Zouaven hadden liet geluk dezen dag het Brood des Le vens te mogen ontvangen uit de handen van hem, dia zooveel voor ben bad gedaan. Mgr. Sacré oud-aalmoezenier van het Pauselijke leger reikte de 11. Communie uit en droeg te 10 uur eene plechtige H. Mis voor hen op. Na het Evan gelie hield de Zeereerw. liter J. W. Brouwers, Pastoor te Bovenkerk, eene feestpredikatie. Des middags had een kameraadschappi lijken maaltijd plaats, waarbij het niet aan toosten ontbrak. Door Mgr. Sacié werd gedronken op Z. H. den Paus; door den heer Herring, voorzitter der Pius-so- ciëteit te Antwerpen, op den Koning der Neder landen; door den heer Luyk uit's Bosch, op den Koning van België; door den heer Wiilemse uit Rotterdam cp Generaal De Charette enz. Den gauschon dag heerachte er gulle vroolijkheid, en met lie btste herinneringen aan dit feest trokken de oud-Zjitaven en hunne vrieudtn huiswaarts. Is het hoon, wanneer men iemand voor een „Kaulbars" uitscheldt? Deze quaestie zal de kantonrechter niet in ons land maar te Meerane in Saksen weldra moeten uitmaken. In eene vergadering eener vereeniging werd den voorzitter ten laste gelegd, dat hij bij het ne men van eeuige maatregelen, waarbij da belan gen der kas gemoeid wareu, eigenmachiig had gehandeld. Hierover ontstond een heftig debat, waarbij een opgewonden tegenstander den voor zitter toeriep: Sis sind ja der reine Kaulbars"! Deze uitroep deed ouder de aanwezigen e: u oorvenloovend gelach opgaan, zoodat de voor zitter den hamer wegwierp en toornig de ver gadering verliet. Een paar dagen later ontving het lid eene uitnoodiging om voor den rechter te verschijnen. De voorzitter gevoelde zich door de benaming Kaulbars beleedigd en eiacht dat de man, die hem iu 't openbaar aldus noemde, zal gestraft worden. Dezer dagen werd gemeld, aldus lezen wij iu De Zoom, dat een Kapelaan, die in den omtrek van Hoofdplaat zonder akte op jacht was, door een beambte gesnapt werd, waarna de Kapelaan zijn „snapper" f 10 aanbood om de zaak blauvr-blauw te laten. Geen wonder, dat dit kostelijk nieuwtje bliksemsnel de ronde deed door de liberale pers. Een beambte willen omkoopen, ten einde zijn p'icht te verzakenWat wil men nog meer? Jammer echter voor de liberale pers,dat het geval zich geheel anders heeft toegedra gen.De Kapelaan was til. met drie heereu ter jacht, had wel degelijk eeue akte, maar werd bekeurd omdat hij nog i:a zonsondergang had geschoten. Natuurlijk ondervond de Kapelaan datgene, wat ieder fatsoenlijk man gevoelt, als hij onwillens met justitie of politie in botsing komt eu dat gevoel deed hem de woorden bezigen: „ik wilde wel om tien gulden, dat het niet ge beurdware". De legendaiische matroos, die ten tijde van den tulpenhandel ten huize van zijn reeder voor tijdverdrijf een bol van eeuige duizenden guldens opat, maar vond, dat de ui niet veel smaak had gehad, is er nog goed afge komen. Dezer dagen toch is eeu Wanueperveensch gezin met vergiftigingsverschijnselen ziek ge- geworden, omdat bij vergissing, iu plaats van uien, bloembollen iu de soep waren gekookt. Als eene curiositeit vermelden wij, dat Zaterdag-middag door den bouwman Teuuis Breet nog gemaaid werd op een stuk land in der. Zuid piaspolder, bij Nieuwerkerk. Natuurlijk was de bedoeliug het frissche gras aau eenige runderen te geven, die reeds stal- waarts waren gebracht. Op zekeren dag onderteekende Lodewijk XV een doodvonnis en zeide daarop tot zijn Minister, den Hertog De Choiseul: „Die kerel heeft twintig inenscheu vermoord en dit niettegenstaande ik hem den eersten keer gratie had verleend." „Sire,// antwoordde de Minister, „die kerel heelt maar een moord begaau; de overige negentien zijn doorüweMajesteit gepleegd." Volgens de opgaven van den Seine- prefect, bedroog de consumptie van paardtn- vleesch te Parijs gedurende 1885 reeds 3,834,206 kilogr. liet paardeuvleeseh kostte gemiddeld 60 en dat van ezels eu muilezels 70 centimes per kilogram. Een New-Yorksch haarkundige beweert, dat de algemeene invoering van electri- sch verlicbtiug bet aantal kaalhoofdige» aanmer kelijk zou doen verminderen. Onder geleerden, karnoo bedienden, wiukelitrs enz zoo redeneert hij, vindt meu de meeste kaalkoofuigen, omdat de waimte van gas- ol lamplicht, in welks on middellijke nabijneid zij werken, het haar, dat die warmte gretig opneemt, doet verdrogen, eu eindelijk de wortels duet sterven. Bij algemeen gebruik van electrisch licht, dat niet zulk eene 'uitte geeft, zou dat kwaad verholpen wezen. Het is te hopen, dat hij gelijk heelt. Eeu Londeusche magistraat heeft de verklaring afgelegd, dat er onder de werklie den geen grooter dronkaards zijn, dan de kleer makers en de schoenmakers. Alleen de laatste hebben tegen deze uitspraak geprotesteerd. De eet su n tot nog toe niet. Er wordt tegenwoordig in Duitse h- land staaldraad vervaardigd, dat fijn naaigaren evenaart; dit wordt vernikkeld, en dient alsdan om tot kant te worden verwerkt. In den tuin van de pastorie der Herv. Gem. te Sc'uageu stuitte men bij het plan ten van hoornen op een steen. Men lichtte dien steen op eu vond daaronder een stukje lood, liggende cp een twetden steen. Op het stukje lood stonden, met duidelijke letters, de woorden: „Al die dit vindt moet dieper graven. Abraham Koning 1736." Dat men met groeten ijier die per groei, behoeft niet te worden vtrmeld; echter vond men niets dan een pot met keisteeneu. Waarschijnlijk heeft men hier te denken aan eene grap van dominee Abraham Koning, die van 17501790 predikant was te Schagen. Te R ij sen in Overijsel heeft eene vrouw, die 't niet al te breed had, terwijl zij bezig was de keuken van het huis, dat zij wel dra zal gaan verlaten, nog eens flink te reinigen, onder een der vluersteenen eeue som van f 1000 gevonden, waarschijnlijk afkomstig van eene vrouw, die reeds jaren geleden in dezelfde woning had gehuisd en plotseling was overleden. De helft dier som zul aan de vindster komen, ingevolge de bepalingen van het burgerlijk wetboek, indien tenminste het gevondene als eeu „ichat" kan worden beschouwd. OnbegrijpelijkErgens in Engeland leeft een man, die nu zijne vijlde vrouw, zeventien kinderen eu drie schoonmoeders heeft, en toch is hij niet gelukkig! Eene piano, waarop men in zijn eentje quatre-muins kan spden, is uitgevonden door eeu Duitscher, Paul van Jauko, die voor eenige dagen te Berlijn een concert gaf met dat instrument. De toetsen van die piano zijn kleiner en korter dan die van de gewone en loopen terrasgevvijze op in zes rijen. Daardoor kan men accoorden aanslaan, weike anders alleen bij het spel van vier handen mogelijk waren. {Een sprookje.) Er ontstond eens een ontzettende, een echte Titaueustrijd, Alle deugden ea alle ondeugden wor stelden met elkander op leven en dood. Vreeselijke wouden gaapten, het bloed stroomde. Sluwheid en list hadden de ge rechtigheid overweldigd en haar den aim verlamd. Ontvlceschd, door de tanden en klauwen van den haat eu den nijd stierf de liefde. De grootmoedigheid reutelde ou der de worgende handen der hebzucht. Vele deugden hadden het bang op dien dag, doch ook vele ondeugden meenden aau hun einde te zijn. Iu de gansche groote heirschaar bleek slechts eeue ongedeerd, het was eene der deugden, het was de goedheid. Met sfceeutm geworpen, met de pijlen van den oudank doorboord, honderdmaal neergebogen, verhief zij zich altijd weder, onkwetsbaar, onoverwinnelijk, eu trad op nieuw iu den verwoeden strijd. Het werd avond en nacht, de strijd bleef onbeslist, de strijders lagen uitgeput ter neder. De goedheid alleen wandelde over het slagveld, frisch als eene opborrelende wel, liefelijk als het morgenrood, eu laafde de lijdenden, eu in dit oogeublik gaven zelfs bare vijaudeu toe: Da sterkste zijt gij! Oprecht. Professor (nadat hij eeu zijner col lega's een gedeelte van ziju nieuwste werk heeft voorgelezen). Maar ik verveel u waarschijnlijk, collega? Collega. O, dat doet niets ter zake. In den dienstijver. Sergeant. Kerel, je bent zoo dom, dat ik geloof, dat je niet eens een ou derscheid vindt tusschen mij en een ezel. Grenaenloos. Vrouw des huizes. Wat wou je? Brooü? Gekt? Bedelaar. O, de ware weldadig heid kent geene grenzen, mevrouw. Op het douanen-kantoor. Verificateur. Hoe durft u het te wagen, mijnheer, een kist sigaren te smokkelen? Reiziger. Pardon, mijnheer de verificateur, ik droeg het in gedachten hij mij eu gedachten zijn immers tolvrij. De oorzaak. Marie. Ik gevoel mij iu 't ge heel niet wel, ik heb zeker kou gevat. Augusta. Je hebt je verdiende loon, Waarom heb je gis teren je nagels zoo kort geknipt. Altijd overdrijven. Mevrouw, Pimperbol droomde 's nachts, dal haar man haar vermoordde en op deu dag draaide het op een gewoon pak slaag uit. Op "t examen, Professor. Gij antwoordt mij zeer dikwijls verkeerd op mijne vragen; weet ge het onderscheid tusschen menschelijk eu humaan Candidaat. Jawel, professor; menschelijk zijn mijue vele dwalingen en als u mij door mijn examen laat komen, dan zou zulks zeer humaan zijn. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: W Augustinus cn J Beintema; A Klaassen en K Huiziuga. Getrouwd: W Alellema en G De Vries: JA Roelofs eu J Terol; J Pel'rij eu J 1' Heiusbergen; O Dirks eu J v. d. Afauukker; J T Kors en E Veering; F v. Kessel eu A M C Dekker; J De Z'.euw eu J Porre. Eevallen: M O Donker geb Voorhof d. R C Verdel geb. Hauegiaaf d. J D« Brie geb. Smits d. G Geerliugs geb. Duivenvoorden d. C Bouger geb. v. llosenbeek z. J F Ter Dorst geb' Smits z. eu d. A J Warnier geb. Serué z. E Wijkhuizen geb. v. Koningsbruggen z. O J De Graaf geb. Heiligers 1. 11 Deruison geo. Weerets d. J G Schoon geb. Alone d. G Okel geb. Koois.ra d. J M lnpijn geb. W'ijers d. M Bergman geb. Boufrer z. A C R Scbeelings geb. Sikmau z. C Damiaans geb. Vroom 1. H D De Graat geb. v. Petteu d. G Al De Heij geb. Stiphout d. Al Taekema geb. Hummel z. J P Kruup geb. Stammen z. J Al Cramer geb. Cliteur d. J Biethoti' geb' Esmeijer d. B Baai geb Lin- gerak z. J J v. d. Berg geb. v. Petten d.J Jansse geb. Peper z. S Hes geb. Polak 1. A De Dood geb. Beuraat d. C Leiaiug geb. Smits z. Overleden: J Weide 40 j. Zomervaart; Een als levenl. aangeg. v/h. mannelijk geslacht van A Timmer, Spaaruew. straat: J G v. d. Ven 65 j, Ged. Kraaieu- hurstergi acht; G B Korner 71 j. wed. J B Dievelaar, Gr. Houtstraat; N Kok 71 j. Sehotersirgel; J W Alees 6 j. z. Korte Poellaan; A Simous 30 j. Wijde Appelaarsteeg A J Laugeveld 1 mi. d. Wijde Gelde- loozepad; P v. d. Staal 73 j. Smedeatraat; B v. Beek 63. j. Hagestiaat; J Al Freuseu 3 j. d. Brouwer- straat; SC Kiom 6 ma. d. Z-B. Spaarue; J Duijtters 65 j. Amste'damscke vaart; Al De Beurs 29 j. eciitg. v. C Scheut, Tal penstraat: C Al Aliezenbeek 2 j. d. Klerksteeg, BA Eijking 8 mn. d. Lange Heerensteeg:Al J Iupijn 1 dg. d. Leidsehestraat; P Beugeling 1 inu. z. Liusckoteustraat; A Butters 77 j. wed. S v. Zoelen, Ged. Kraaienhorstergracht. Z. D. II. Mgr. A. GodschalkBisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Tilburg, parochie Korvet deu Weleerw. heer P. Verschueren; tot Pavtoor le Beikel den Weleerw. AI. G. P. Aiuisaers; tot Pastoor te Maria- Polder onder Dussen den Weleerw. heer J. A. De Croon; tot Rector aan het Liefdegesticht te Oerle deu Weleerw heer F. J. A. Boex; tot rector aan het liefdegesticht ta Moergestel den Weleerw. heer S. J. F. Van deu Eijnde; tot Kapelaan te Dinther den Weleerw. heer A. F. Van Roessel; tot Kapelaan te Raamsdouk den Weleerw. heer J. W. Der Kinderen en tot Assistent te Brengel den Weleerw. heer A. C. Bertens Priester van het Seminarie. HAARLEM, 22 Nov. Ter graanmarkt van lieden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 6.50 a f7'75 rogge 1' 5.a f 5.50 Haver f3.00 a f3,62 gerst f 4 90 5,30; dnivenboouen f 6,65 a 6,70, paardenboouen fo65 a 6.70 bruine boonen f a f Gr. erwteu f- 7;50. AMSTERDAM, 22 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 514 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.65. dito 2de qual. f 0.58 dito 3deqnaliteit J'0,52 per kilo-.melk- en kalfkoeien - 100 a 260, ^16 graekalv. f 20 a 35, 31 nuchter kalveren ƒ7* 17, 31 schapen en lammeren a vette varkens 36 a 40 c.; beiden per kilobiggen a paarden a ROTTË1ED AM,23Nov. Op de veemarkt wareu gisteren en heden aangevoerd: 5 paard, 303 runderen, 176 vette- en graskal veren, 7 nuchtere kalveren, - scha pen of lamineren, - varkens, 273 biggen, - bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qnaliteit 65 c. 2de qual. 60 c.t 3de qual. 55 c.; kalveren late qual. 90 c. *2de qual. 80 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 56 2de f 50 3de qual. f 46. ALKMAAR, 20Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: - koeya—18 nuchtere kalveren 13 a 25 vette kalveren a43 schapen 14 ay 21 varkeus f 16 per kilo, 110 ma gere dito f 13 a 17,— bokken J apaarden a f - lamineren f a 22Nov. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 160 a 74 kalveren van f 35 a 130 13 nuchtere dito van f 16 a 25,schapen f a 166varkens 36 a 44 c. 14 magere 12 a 14 c. per kilo. SCHIEDAM, 23 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f7,25 Jenever f 12,50 Amaterd. proef f 13,75 Spoeling fl,80 dito commissie f 1,80. LOiNTDEN, 22 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4400, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 100, Zwijnen Prijzen: Boste Runderen 3/9 5/9 Schapen eu Lammeren 3/- a 4/8, Kalveren 3/8 a 5/- Zwijnen 2/4 4/6. LEIDEN, 20 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter-azomer- f »-» heet.rogge winter- -,a .zomer- a heet. gerst zomer- a chevalier a heet. haver, zware- f De prijs der boter was heden per l/* ls*e qual 44.— a 62.2de qual. f a HOORN, 20 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 6,25 a 8,— - heet. rogge f heet. gerst 5 45 4 25heet. haver f 4,mosterdzaad a karwijzaad f 18,75 a heet. boonen: heet. bruine 1 10, a 11,50 gele heet. p-.arueboonen f a hec*. erwten f a heet. groeney 11,25 a 14, heet. grauwe j 13,50 a 20, heet. witte J heet. aardappelen J 2,a 2,40 manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 25 tot 230 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 28 tot 14, schapen van 18tot 25,— lammeren van tot varkens vau 14 u 18, —zeugen 25 a 36,biggen van 4 a 8, PURMEREND.23 Nov. Kaas: aangevoerd 265 stapels; prijs der kleine kaas i 32,middelbare j 32 50. Bote; 1.20 a 1.25 per kilo; 368 Rundereu: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 71 Vette kalveren aanvoel 105 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito: aanvoer 110 stuks prijs f 10 s 25 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 96 stuks, prijs 38 43 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 35 stuks, prijs f 10 a 14 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 256stuks, prijs 3 a f 6. DELFT, 20 Nov Heden werden aangevoerd 28 stapels kaas, wegende te zamen 7088, kilo; f14a 19.per 100 kilo. ALKMAAR, 19Nov. Aangev. 4500 H.L'Granen.Men be steedde voor tarwe J 7,75 a 8,50. rogge 5,75, a 6,50 gerst 4,— a 4,50, dito chev. y 4,90 a 5.35 haver J 3.— 4,00 paardenboonen ƒ6,a bruine dito 10,a y 11,duiven dito f kanariezaad a rood mosterdzaad ƒ1475 a geel dito karwijzaad a 19blauw maanzaad groene erwten f 9, a 1650, grauwe dito 15,— a.^18,— vale dito 9, a 16,50 Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen— stapels, wegende kilo. hooi kleine fcommissie fmiddel bare f laagste prijs f.—Gras kleine fcom missie f middelb. f. per 50 kilo. KONSTANTINOPEL, 23 November. Kaulbars heeft heden, vergezeld van deu Russischeu AmbassadeurNelidoff, eeu bezoek gebracht aan deu Grootvizier eu deu Mi nister vau buiteulandsche Zaken. ROME, 23 November. De Opinione noemt het bericht ongegrond, dat Rusland in Bulgarije aau de Frausche consuls de be scherming zijner landgenooteu opgedragen zou hebben. Die bescherming werd aau de Duitsche vertegenwoordigers toevertrouwd eu aau de Fransche alleen daar, waar geeue Duitsche vertegenwoordigers ziju. LONDEN, 23 Nomuber. De Times meldt uit Sofia, dat een groot aantal aan hangers vau Zaukoff, met dezeu zelf eu Karaveloff, Bulgarije met Russische pas poorten verlaten. BOMBAY, 23 November. Uit Aden wordt bericht dat de Engelsche politieke resident te Aden het. eiland Socotra geannexeerd heeft op deu 30steu October jl. MEDEDEELI N G E N, a 10 Cents per regel. De modei ne wetenschap kent slechts eeu middel tegen de verkoudheden, de brou- chites et de tering, d. z. de Capsulen Guyot. Het gesuikerde teer, dat deze Capsulen be vatten, is overdekt met wit gom, waarop de beer Guyot zijne handteekeniug gezet heeft. De dosis is van twee tot drie Cap- suleu voor eiken maaltijd, eu de prijs fl 1,25 por flacon vau zestig stuks, zoodat meu dagelijks slechts 10 of 15 centiemen be hoeft te verteren om voor verkoudheden eu brouchites te zorgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 2