Bijvoegsel behoorende bij de NIEUWE van Donderdag 25 November 1886. GEMENGDE BERICHTEN. HIARLEMCHE OOVl Naast (te „vasters" Merlatti en Sucoi moet nu te Parijs ook een „eter" zijn opge staan. Die man beweert,, dat hij dagelijks 50 kilogram voedsel, rauw of gekookt kan verorberen. Of die veelvraat evenveel opzien zal baren als de hongerlijders, is twijfelachtig. Het aantal sollicitanten voor de betrekking van directeur der tram Breskens- Maldeghem is thans geklommen tot 316. Om werk te verschaffen een vraagstuk dat bij ons ook weer aan de orde is heeft een weldadig landedelman, de'heer Fleming, op een dorp in Engeland, getracht het spinnen •veder iu zwang te brengen, om behoeftige vrou wen opweg te helpen iets te verdienen. Met twaalf spinnewielen en een tachtigjarig moedertje als onderwijzeres begonnen, is zijne poging zoo goed geslaagd, dat het handgespin te dier plaatse een belangrijke tak van werkzaamheid geworden is, en vele vrouwen en meisjes 's weeks ƒ3 a ƒ4 verdienen. Hans von Bulow heeft verklaard, dat hij, na hetgeen te Dresden is voorgevallen, niet weder op een concert in Duitschland wil optreden. Te Woolwich had een zot voorval plaats tusschen een olifant, eene vrouw en een politieagent. Een olifant, behoorende tot een rond reizend circus, had 's nachts zijn bewaker ver schalkt en was op avontuur gegaan. Hij was begonnen met eene schutting omver te loopen en stond nu voor de achterdeur van een huis, door den ambachtsman Adams bewoond. Het deurtje bood niet lang weerstand, maar hoe de olifant ook wrong, hij kon den kop niet in het gangetje krijgen. Weldra beproefde hij dan ook iets anders. Hij verbrijzelde de ruit, waardoor zijn snuit toe gang kreeg tot de kamer. De restjes van het avondmaal, die nog op tafel stonden, waren in een oogwenk naar binnen. Gelijk lot onderging het middagmaal, in een doek geknoopt, dat de werkman den volgenden morgen zou meenemen. De olifant maakte den knoop netjes los en at het maal op. Toen niet* meer viudende, begon hij met zijn snuit het huisraad stuk te slaan. Yrouw Adams, door het leven gewekt, snelde toe met een pook in de hand. Slaperigheid en duisternis beletten haar juist te zien. Zij onder stelde een dief en riep onder den indruk van bet oogenblik met iets theatraals in baar stem: „2a weg of geef je over!" Hel zwarte voorwerp liet zich echter niet van zijn stuk brengen en kwam nader. Toen nam zij haar pook en gaf den gewaande» 'dief een harden slag op 't hoofd. De olifant trok zijn snuit in en liet een ver vaarlijk gebrul hooren, waardoor de ontsteltenis nog grooler werd. De vrouw riep nu de hulp in van een politieagent, die den snuggeren inval bad eene kaars op te steken, wat den waren staat van zaken aan het licht bracht. Een der kuechten van het circus werd daarop gewaarschuwd en de olifant weder iu verzekerde bewaring genomen. De crypt der kerk op Montmartrei te Parijs, gewijd aan het H. Hart van Jezus, is eer gisteren onder leiding van den Kardinaal Lange- nieux en den Aartsbisschop van Parijs ingewijd. Tot nu toe zijn 17 millioen aan de kerk ten koste gelegd. In bet geheel zal ze omstreeks 40 millioen kosten. Neg er slimheid. De Vorsten van de ne- gerstammeu Dunkas en Aradas in Afrika moeten elke week eenmaal in het openbaar eten, om het volk te overtuigen, dal zij eetlust hebben en gezond zijn. Daarentegen zijn zij op die dagen, wat. drinken betreft, tot enkel water gedoemd. Daar heeft men echter een uitweg op bedacht. Zoodia de Vorst drinken wil, slaat hij met een staf op de tafel, en oogenblikkeiijk werpen al de toeschouwers zich plat op hun buik ter aarde. Natuurlijk kan niemand dan zien of hij water of brandewijn drinkt. Als een twijfelaar zich op richt, dau wordt hij als schuldig aan majesteits schennis met den dood gestraft, 't Is niet te ont kennen, dat op die wijze de maatschappelijke orde, ten minste iu West Afrika, allergemakke lijkst kan bewaard worden. Papieren laarzen zijn een der nieuwste uitvindingen van de Araerikaanscke nijverheid. Zij moeten goedkooper en duurzamer zijn, dan het gewone lederen schoeisel; zij laten, wat water-dichtheid betreft, niets te wenscben over en kunnen zeer fraai worden gepoetst. Daarbij hebben zij het voorrecht zonder naden te zijn. Ook eene landmeting. Een Engelsche pachter, wiens land nooit gedraineerd was, be sloot naar eene andere boerderij uit te zien. Toen bij zijn landheer ontmoette zeide hij: „Ik moet u de pacht opzeggen; niets kan op dien grond groeien." „Het spijt mij dat te hooren," zeide de landheer; „maar als ik hel u voor vijf shillings per morgen minder verhuur, wil je dan Wijven?// „Neen dau toch niet," antwoordde de pachter; „zulk land moest niet bij het morgen, maar bij het gallon worden verpacht." De hoogeschool te Bologna, een der oudste van Europa, heeft, op grond van onlangs nieuw ontdekte oorkonden, besloten, in bet voorjaar van 1888 haar 800-jarig bestaan te vieren. Tot dusverre meende men, dat deze hoo geschool eerst in 1119 werd gesticht. Ferdinand De Lesseps, „degroote Franschman," zooals hij genoemd wordt, is eer gisteren zijn 82a jaar ingetreden. Maleische beleefdheid. Een ambtenaar op Sumatra voerde een gesprek met een Maleisch hoofd, waarvan de loop aanleiding gaf, dat over den ouderdom der beide interlocutoren van ge dachten werd gewisseld. De ambtenaar, de rege len der Europeesche beleefdheid in acht nemende, schatte den Maleier eenige jaren jonger dau hij was, en prees ook, om hem bovendien een compliment te maken, zijn goed voorkomen. Nu was de Maleier aau de beurt om den ouderdom van den eerst 35jarigen ambtenaar te sahatten, en hij schreef dezen niet minder dan 60 jaren toe. Onze ambtenaar was zeer verbaasd, en trachtte, met die soort van meerderheid, die zich de Europeaan tegenover den inlander toekent, hem ouder het oog te brengeo, dat hij zich aan de wetten der beleefdheid, naar Europeesche begrip pen, vergrepen had door hem blijkbaar een veel te hoogen ouderdom toe te keuueu. „Mijuheer,"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 5