f I. liipr's khè anketbakkerij. 7. G. Van GESTEL, MARKTBERICHTEN A I) V E it 'I' 11 T 1 li Een fatsoenlijk Meisje, Aandeden Oeslerzaak. LAN ÜB0U WliR8. Te Delden Te koop: Kruisweg 39, Haarlem. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Si'ED LIJK NIEUWS. mm Jansstraat, Haarlem. Tijgerhond. TWEEDE-MEID, met Zilveren en Verguld Zilveren Medailles. aan een of twse arbeiders bij afslag aanbesteed hetwelk zóó goedkoop plaats heeft, dat elke nacht dienst soms liet boven de 15 a 18 cents ver dienste levert, waarbij de aannemer tevens zich zelf vuur en licht moet verschaffen. Bij nog kleinere verdiensten aan geld wordt door ierter der boeren uit het dorp een kruiwagen vol brandstof verschaft. Een aantal „ontwikkelde jonge dames worden, naar men uit Crefeld aan de K'oln. Ztg. bericht, in genoemde stad opgeleid voor.... het vleeschhouwersvak. Wij gaan vooruit Als eetie zoölogische merkwaar- digheid wordt bericht, dat in H-igeubeck's dieren park te Hamburg eene levende zeekoe te zien is liet tweede levende exemplaar, dat ooit naar Dnit&caland werd overgebracht. De immortellen, waarvan men de grafkransen maakt, worden in groote hoeveelheid in hel departement Var verbouwd. Iu de maand Mei, even voor dat de knoppen opengaan, snijdt men deze af, en hangt ze in pakjes op, om ze in de open lucht te drogen. Daarna worden ze in kistjes van ongeveer 250 gram verpakt en verkocht tegen 55 a 60 franks het honderd. Daar een bunder land ongeveer 7000 kilogram immor tellen opbrengt, heelt men elk jaar eene winst van vele honderduizenden franks. De kistjes met immortellen worden naar de voornaamste steden van Frankrijk gezonden, waar men er kransen voor de kerkhoven van maakt, door ze met ijzerdraadjes vast. te stekeu op strooien vormen, even ais men dit doet met levende of kunstbloe men. De K o n i n g i n-R egentes van Span je heeft, ter gelegenheid van den eersten verjaar dag van den dood baars gemaals, besloten tot de stichting vau «en tehuis voor gebrekkige werklieden. Friedich Siemens te Dresden giet tegenwoerdig glas met hetzelfde gemak als ijzer en kopet. Zijn gegoten glas is hard, kost niet meer dan gietijzer, is doorschijnend en zoo goed als ongevoelig voor atmospherische invloe den. Hardheid en weerstand van dit gegoten glas zijn zoo groot, dat Siemens ernstige proeven neemt om ook, behalve glazen spoorweg-dwarsliggers, glazen rails te maken. Yeel heil zien wij iu deze laatste proeven niet, vooral in een tijd dat stalen rails, die bijna onverslijtbaar zijn, tegen ƒ4,75 a 5 per 1000 KG. te krijgen ziju. D e Z u i d-A merikaanscheConpagnie te Londen, welker doel is de exploitatie van de Bulfontijn-diamantmijnen, heeft in bet halfjaar, dat op 30 September eindigde, niet minder dan 32 925l/a karaat diamaut verkocht, voor eene waarde van ongeveer vier honderd duizend gul den met een winst-saldo van honderdeegentig duizend gulden, dat bijua geheel aan dividend kon uitgekeerd worden. Wie tot liet verhevene wil opstijgen, moet zeer diep iu de laagte neerdalen. De ware christelijke liefde bestaat meer iu daden, dan iu woorden. Het zou waarlijk het grootste wonder zijn, indien God Zijne hulp onttrok aan ben, die te zijuer liefde alles hebben ver laten. Wie God in het hart draagt, draagt het paradijs met zich rond. God en eiken goeden geest is het eigen, ware geestelijke vreugde iu de ziel te storten. Door wraakneming dost gij uwen vij and zegevieren; immers gij toont door uw kermen, dat gij de woud, die hij u wilde toebrengen, hebt ontvangen. Wie den las ter weet te verachteu, is er boven verhe ven. Niet uw mond, maar uw leven moet hem doen verstommen. Mislukt. De Rector van een gymnasium had vernomen, dat de studenten der hoogste klasse reeds de gewoonte hadden om 12 uur een bit tertje te gebruiken. Om hen dit af te leeren liet hij den primus omnium 's ochtends om 12 uur te zijnen huize ontbieden en vroeg hem barscb: „Drinkt u 's morgens jenever?" Dank u, Rector, was het antwoord, een volgenden keer eens; 't is me nu nog wat vroeg." Te familiaar. Chef de bureau (tot een on dergeschikt ambtenaar). Mijnbeer, ik was gisteren getuige, dat ge gebruik maaktet van een rijtuig, 't welk ik met mijne echtgen oote juist had ver laten; dergelijke familiariteiten moest ge in 't vervolg achterwege later. Te veel verlangd. Bedelaar. Mag ik u be leefd verzoeken om emiige afgelegde kleeren, maar wollen s. v. p. Ik ben hel stelsel van Dr. Jaeger toegedaan. In den vischwinkel. Jonge huisvrouw. Bok king»? Merci; mijn ebtgenoot heeft mij ten strengste verboden doode visch te koopen. Een blik in de toekomst. Dora. Hé, Anna zoo vlijtig aan den arbeid? Anna. Ja liefste, ik ben bezig aan mijn uitzet. Bora. Beu je dan de bruid? Anna. N<-g niet, doch meu zegt, dat de Referendaris, die het huis aan de overzij heeft gehuurd, een volwassen zoon heeft. Een fraaie toost. Op den verjaardag van den Generaal houdt de Commandant van het garnizoen, aau het feestdiner, eene toespraak; aan het slot van zijn toost gekomen, zegt hij: „En nu, mijneheeren, staat allen op eu (in dit oogenblik laat een der ordonnansen een aantal borden vallen. Verontwaardigd over deze stoor nis en over de lompheid van den ordonnans, keert de Commandant zich om en roept met don derende stem): Gooit dien kerel de deur uit!" Een wenk. Keukenmeid (die den vorigen avond in dienst gekomen is): Mevrouw ik ben nogal driftig eu als ik driftig ben, kan ik wel eens erg brutaal zijn; maar daar moet u zicli maar niet veel van aantrekken met een klein presentje ben ik ook gauw weer in mijn humeur. Haarlem. 1 Dec. .Ti. Maandag had de plechtige uit vaart en begrafenis plaats van den Zeereerwaarden Heer C. L. Van Dijc/c. Priester van de Orde vsn den tl. Fran - ciscus en Kapelaan aan de parochiekerk van deu H. Antouius alhier. De belangstelling eu genegenheid der Katholieke geloovigen openbaarden zich bij deze plechtigheid in eene zoo talrijke opkomst, dat het kerkgebouw geheel was gevuld. Door de aanwezige Priesters werden de Lauden gebeden, waarna het H. Oiler werd opgedragen door deu Zeereer- waarden Heer N. A. A. Aussems. Pastoor, geassisteerd door de Weleerwaarde Paters P. Van de BurglF. Alinkhof eu J. M. A. Lijeken (laatstgenoemde als Ceremoniarius) Kapelaans aan de kerk van den H. Antouius, terwijl de predikatie werd gehouden door den Weleerwaarden Pater jP. Rooijakkers, Kapelaan te Amsterdam. De gewijde Redenaar herdacht iu keurige bewoordingen den dierbaren Overledene als vriend, als Priester eu als medebroeder; schetste hem als een Religieus naar liet hart van den H. Franeiscus en als een Priester naar het hart van Jezus. Vooral gewaagde de Eerwau'de Redenaar van de deugden van gehoorzaamheid, offervaardigheid en toewijding, die den outslapen Herder in zoo h"oge mate hadden gesierd. Met eeue aanbeveling van de ziel des die.barer. Afgestorvene in de gebeden der geloovigen,eindigde de gewijde Redenaar zijne sehooue rede, d'e door de talrijke aanwezigen met de meeste aandacht werd gevolgd. Te 12 uur had op plechtige wijze de begrafenis plaats op het kerkhof te Overveen. Een aantal Eerw. Heeren Geestelijken, waaronder de Hoogeerwaarde Vicaris-Generaal, Mgr. J. F. Vregt, omlerseheide. e corporaties of hare vertegenwoordi gers, namen aan die treurige plechtigheid deel eu bewezen daardoor deu die-baren Overledene de laatste eer. Zijne gedachtenis zal iu zegen Rijven. Zijne goede werken volgen hem na. Hij ruste in vrede. Door Burg. eu Wetli. is voor het jaar 1887 benoemd tot deskundige om ie schatten de huurwaarde der lokaliteiten waar in het klein sterke drank wordt verkocht, de heer IJ. Scherpenhuysen eu tot lievschatter de heer ff. Schoevaart. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid der Kamer van Koophandel eu Fubrieken v oor de vacature wegens gewone aftreding ziju uitgebracht 240 stemmen, waarvan 4 van onwaarde. Gekozen is het aftredend lid de heer J. J. Kerbert mot 123 stemmen; de heer/. J. F. Deynes kreeg 113 steramen. Voor de herstemming ter benoeming van een lid in de plaats van den heer C. J. Smits die zijn ontslag genomen heeft, ziju mede 240 stembriefjes ingeleverd, waarvan 4 -ran onwaarde. Geko zen is de heel- E. T. Peltenlurg met 125 stemmen; de heer A. F. Kremer Jr. erlangde 111 stemmen. De Liedertafel Kunst en Vriendschap" te Ams'er- da ra heeft bij gelegenheid van den TOsten verjaardag van Z. M. den Koning een zangwedstrijd voor quartetteu uitgeschreven, waarvoor drie prijzen, bestaande uit medail- jes, ziju uitloofd. Naar wij vernemen, zal o. a. daaraan worden deelgenomen door zangers van de Liedertafels „Zang en Vriendschap", Crescendoeu ,Zangenot" alhier. De gisteren door diakenen der Nederl. Herv. gemeente alhier gehouden turfcollecte heeft opgebracht de som van f 1130.82. Door den landbouwer E. Moore in de Zilk (gem. Noordwijkeihout) is aan den heer ff. J. Van Gasteren, Mr. Slager in de Gierstraat alhier, een varken geleverd, dat het zeldzame gewicht heeft van 700 halve kilogram. BUltG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: G J Pastor en C T Fellin; A D Broekhuijzen eu A De Jong C E v. Bilderbeek en E Hos; G Kort en S Kliugers. Getrouwd; C J Strakkee en M M Klep; J Bosch en J Van Es. Bevallen: E Klein geb. Vau Brussel, z. S M La9et geb. v. d. Horst z. G Kollaart geb. Bieren- bioodspot d. T v. Langeu geb. Drost d. S Bruijns geb. Brunsting d. G Dullé geb. Daukelmau d. M E Hulsebosch geb. V. d. Siijleu d. A Vau Karnpeu geb. Negrijn z. C Steffera geb. Bronkhorst i. N Kroonstuiver geb. Molievauger z. P Staal geb. Aerls d. S Vau Loon geb. Verzijleuberg z. H M Zuurendonk geb. Boeree z. J Van Es geb. Van Abs z. M Stokman geb. Timmerman d. A M v. Haren geb. Cornet d. C M Hupkens geb. v. Zutphen z. A E Hulsebosch geb. Kuiken d. C G Kaagman geb. Gebhart z. C M Donnee geb. Bloem d. J Sweu- neker geb. Heères d. J E Dommisse geb. v. Looij z. M M Picard geb. v. d. Ben d. A M De Vries geb. Wingauder z. D C Claus geb. Moolevliet d. A Snoeks geb. Schimkies d. J Oudolt geb. Koster z. C B Toepoel geb. Snoek d. J Heidveldt geb. Beentjes x. J C v. Beaumont geb. Groenendaal d. A A Smit geb. Paulen d. F J Ten Brink geb. Var Gastel <1. M Kloos geb. v. d. Werff z. C Schulpzaud geb. v. d. Bijl z. G Zijlstra geb. v. d. Kooij z. E D v. Beek geb. Moet z. J W F v. Ommeren geb. Hos z. M Legel geb. Hoogeboom d. G Kleeft geb. Hartel z. Overleden: C v. d. Berg 4 j. d. Lange Heerenvest; H M Koster 34 j. echtg. van P Spoor, Burgwal; Een als ienvenl. aaugeg. kind van bet mannelijk gesl. vau F De Jong, Spaarne; F Meijer 23 mn. z. Brouwerstraat; CA Allart 66 j. wed. van W J Donker, Krocht; G Boerlage 30 j. Hagestiaat; E O Troll 50 j. echtg. v. W Blad, Ged. Raamgracht; A v. d. Werff 62 j. Spijkermauslaan; W v. d. Weid 59 j. echtg. vun J Waas, Luiteusteeg; C L v. Dijek 66 j. Zoetestraat;R Audringa 1 mn. z. Ainster- damstraat; A C Da Vries 71 j echtg. van J Burgers Zijlvest; CC Jaques 4 j. d. Zijlsingel; H v. d. Goes 24 j. echtg. van P F lvneepkens, Kamperstraat; J H Schoemakor 59 j. Spaari.e, —EG Duijff 14 dg. d. Spaarnew. straat. HAARLEM'29 Nov. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 6.25 a f7'50 rogge 1' 5.10 a f 5.25 Haver f3.00 a f3,50 gerst 1 '195 5,30, duiveubooueu 16,50 a 7,paardenboouen f585 a 5.90 bruine boonen f af Gr. erwten f-, 7,50. AMSTERDAM, 29 Nov; Ier Veemarkt waren aangevoerd 553 runderen, vau weile de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.67. dito 2de qual. f 0.60 dito 3de qualiteit J 0,54 per kilo;melk- eu kalfkueien 100 a 260, 9 graakalv. J 20 a 40, 35 nuchter kalveren J 8 a 17, 28 schapen en lammeren a vette varkens 36 a 40 c.; beiden per kilobiggen f a paarden J a kOTTERD AM.SONov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: g5 paard, 1449 runderen, 315 vette-en graskalveren, 10 nuchtere kalveren. - scha pen of lammeren, - varkens, 241 biggen, - bokken. De prijzen van het vee, besteed Ier markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 70 c. 2de qual. 65 c., 3de qual. 60 c.; kalvereu lste qual. 90 c. 2de qual. 80 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden al» volgt lste f 56 2de t 50 3db qual. f 46. ALKMAAR 27Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt; 14 koeJ 120 a 275, 30 nuchtere kalveren /12 a 25,vette kalveren a43 Schapen 14 a/ 25 varkens f 16 per kilo, 72 ma gere, dito 11 a 14,—bokken/ apaarden 75 a /'250, lammeren f a 29Nov. I'er veemarkt werden verkocht 2 koeien van 130 a 150. 66 kalveren van f 35 a 130 11 nuchtere dito van f 13 a 25,schapen f a I91varkens 36 a 46 c. 11 magere 13 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, 30 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f7,25 Jenever f 12,75 Amsterd. proef f 14,Spoeling fl,80 dito commissie f 1,80. LONDJSN 29 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4000, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 180, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 6/- Schapea eu Lammeren 3/8 a 5/2, Kalveren 3/8 a 5/2 Zwijnen 2/4 4/6. LEIDEN, 27 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoereu en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter--,u -,zomer- ƒ-,a f heet. rogge winter- -,a -,zomer- -,— a heet. gerst zomer- -.a chevalier -,a -.heet. haver, zware- f De prijs der boter was heden pei '/s vat lste qual 48.— a 62.—, 2de qual. f a HOORN, 27 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoereu der granen als volgt: - heet, tarwe f 8,50 a 8,- heet. rogge Iheet. gerst 5 4 50heet. haver f 3,50 mosterdzaad a karwijzaad f 18,75 a 19,25 heet. boonen: heet. bruine 9, a 10,50 gele J f heet piardeboonen f a-,heet. erwten f a heet. groene/'16,a 14, heet. grauwe f 17,a 18, heet. witte J heet. aardappelen J 2,a 2,40 manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 30 tot 120 veulens f a koeien van ftotkal veren van f 24 tot 15 schapen van 18lot 25, lammeren van tot varkens van 15 a 25, zeugen 45 a 30,biggen van 4 a 8, PU RMEREND.30 Nov. Kaas: aangevoerd 215 stapels; prijs der kleine kaas f32,middelbare J 32.Bote! 1.20 a 1.25 per kilo; 42S Runderen- aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager iu prijs kalfkoeien 70 Vette kalveren aaDvoez 105 stuksprijs 80al00c.per kilo, handel vlug; nuch- gere dito: aanvoer 91 stuksprijs f 10 a 26 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 170 stuks, prijs 38 45 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 20 stuks, prijs f 10 a 15 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 287stuks, prijs 3 a f7. DELFT, 27 Nov Heden werden aangevoerd 13 Btnpels kaas, wegende te zumen 3027, kilo; f14a 20.per 100 kilo. ALKMAAR,26 Nov. Aangev. 4000 H.L'Granen. Men be steedde voor tarwe J 7,50 a 8,40. rogge 5,50, a 6,25 gerst 4,25 a 4,50, dito chev. f 5,00 a 5,50 haver 3. 3.87 paardenboouen 6,a bruine dito f 10,50a f 9,duiven dito f kanariezaad f a rood mosterdzaada geel dito J karwijzaad a 1925,blauw maanzaad groene erwten f 9, a 16,50, grauwe dito J 15,a 18,50 vale dito f 11,50 a 16,— Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogenstapels, wegende kiio. hooi kleine fcommissie fmiddel bare f laagste prijs f.—Gras kleine fcom missie f middelb. f. per 50 kilo. LAATSTE BERICHTEN. PARIJS, 30 November. De Kamer heeft met 289 tegen 100 steromen het krediet toegestaan voor Madagascar. BERLIJN, 30 November. Iu deu Rijks dag critiseerde Rickert eenige posten op de begrooting, eu deed een levendigen aauval op de tegenwoordige fiuanciëele politiek. Stepbau eu Scholz dienden daarop van repliek. Scholz zeide, dat wie van het Duitsehe volk beweerde, dat het de tot zijne veiligheid uoodige uitgaven niet kan opbrengen, eene onwaarheid sprak. M E D FJ DE E LINGEHj a 10 Cents per regel. De advertentie, die bestemd is om de goede uittverkseleu van een geneesmiddel te doen kennen, heeft een goed doeleinde, maar als zij dient om een product aan te vallen dat duizenden personen, aangedaan met- brouchites, zinkingen, enz., genezen heeft, is dat een misbruik, dat men wel doet bekend te maken en te bestrijden. Wij lezen in zekere adverteutiën dat het gebruik der capsulen Guyot door aile geueeslteeren afgekeurd wordt; dat is eeue gemakkelijk Ie herstellen vergissing. Onder de talrijke geueeskundige vermaard heden, die het gebruik der Capsulen Guyot aanraden, zullen wij slechts eene, de ver- maardste aanhalen, n. 1.: Professor Bou- chardat. Iu zijn recepteboek van 1885, blatlz. 153 raadt die geleerde Professor in der daad het gebruik dezer Capsulen aan. Sedert 15 jaar, neemt het succes der Capsulen Guyot tegen de aandoeningen der borst meer eu meer toe, eu wel dermate dat daaruit jaloerschheid kan ontstaan. Beulen van een DOCHTER, M. H. KACHS, geliefde Ecntgeunote van II. J. J. RBRINK. Amsterdam, 28 Nov. 1886. Heden overleed, voorzien vst: Ie lastits HH. Sucramei ten, te Horssen de Z ereerw. Heer M. ZWART, Pastoor eu Deken, jNamens Broeders en Zusters, P. C. ZWARTS. Boxmeer en Horesen, 25Nov. 1886 Heden-morgen overleed zacht en kalm onze beminde Medebroeder de Z-ereerw. Pater CAROLUS LUDOVICUS Van DIJCK voor zien met de Genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, in den ouderdom van zes-en-z<-stig jaren In aller naam. N. A. A. AUSSEMS, Pastoor. Haarlem, 26 No». 1886. H den overleed tot mij -e diepe droefheid na een langdurig lij en en tijdig voorzien van de HH. tl S..cram«nten der Stervenden, iu den leeftijd van 71 j .ar eu 2 ma n hj d n, mijne geliefde Eelt tg e oot fel Mej. ALIDA CATARIN DE VRIES. J. BURGER. Haarlem, 26 Nov. 1886 Eenige en algemcene kennisgeving. |1 Heden overleed, na een lang durig en smartelijk lijden, voor zien van de 1111. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echt genoot en zorgvolle Vadi-r, de He r CEPREANUS KOERSVELD, iu den ouderdom van 59 jaren. Wed. D. KOERSVELD-Stut en kinderen. Uitweg (Sloten), 26 Nov. 1386. R. K. 25 jaren oud, zoekt eene Betrek king tot Assistentie in de Huishouding, liefst bij bejaarde Menschen zonder Kin deren. Goede getuigen staan haar ten dienste. Brieven franco, 1 ttcr A. Z aan den Boekhandel. P. N1EROP, te Zaandam. In eene Huisante Oesterzauk worden 4 AANDEELEN te koop aangeboden. Brieven, onder letter O, aan de Post administratie t- 1 rseko. De beste WORTELSNIJDERS, de bes'e STROOSNIIDERS zijn tegen Uge prijzen te verkrijgen bij J. PEIGNAT Co., Warmoesslraat 10, Amsterdam. ter overname aangeboden: eene sinds jaren be-taande, g ed beklante Affaire in Kruidenierswaren eu Manufacturen. Te bevragen bij deu Notaris HOLLING, aldaar. VERSCHENEN Gezangen ter eere van de Aller heiligste Maagd, ten gebruike na h t Lof. 5 Cents. VOORHANDEN: Overdenkingen en Gebeden, ge durende het buitengewoon Jubilé van 1888. 10 Cents. Missiekruisjes, Scapulieren enz. T. Koop: een bij uitstek pruchrig (li u), ud ruim 5 maanden. Adres: Hulpkantoor S'.. Fitipsland. onderscheiden soorten eet jarige TW1JG, geschikt voor fijn en grof Mandenma- kerswerk. Te bevragen bij J. B. WAL HOF, te Voll nhove. Om terstond in dienst te treden, wordt gevraagd een alleszins bekwame R. K. TWEEDE-MEID, goed kunnende tafel- dienen, naaien, stoppen enz. Franco brieven, met opgave van vorige diensten, of in persoon voormiddags 912 uur, Sarphatistraat No. 4, bij het Oosieinde, Amsterdam. Bovengenoemde heeft de eer U te berichten, dat zijn winkel voor het a. s. ST. NIOOLAASFEEST (link voorzien is. Steeds voorhaud-n DÉLICIEUZE BOTERLETTERS, BEULING en HARTEN, geurig bros ST. NICOLA AS. Specialiteit vau fijne CHOCOLADE-ARTIKELEN, iu divers* vormen en CHOCOLADE SUCHARD en MASSON, Van HOUTEN'S CACAO, BLOO- KER'S CACAO,HOOGENSTRAATEN'S ARTIKELEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3