den wagen en bevonden, dat, wat kaas scheen, feitelijk niets anders was dan gerolde tabak, in geel geverfd linnen gepakt. Onnoodig te zeggen, dat het glas landwiju voor den koetsier een «enigs zins bitteren nasmeak had. S TED SLIJK NIEUWS. Haarlem, 4 Dec. Donderdag jl. is het ge sticht De Groene Twin in de Warmoesstraat alhier, door den Hoogeerwaarden Heer J. A. Van den AkkerDeken van Haarlem, op plechtige wijze ingewijd, waarna het door de op inwoning rechthebbenden werd be trokken. De plechtigheid der inwijding werd o. a. bijgewoond door de heereu Re genten van het Gesticht en den architect van het nieuwe gebouw, de heer C. Robbers. In de Woensdag j!. gehouden verga dering van den Gemeenteraad werden ver schillende missives van Ged. Staten voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot aankoop van grond voor uitbreiding van de Begraafplaats werd goedgekeurd. Het rapport der speciale com missie voor de inrichting vau do Vleesch- hal werd in hoofdzaak aangenomen. Een voorstel om aan den heer P. J. Schwartz te vergunnen, zijn gebouw op den vest- muur te behouden wordt goedgekeurd. Het verzoek van deu heer P. Jung tot het in huur verkrijgen van grond iu de Jacobstraat is van de hand gewezen. Het verzoek der Haarl. Tramweg-Maatschappij om verlen ging van vrijdom van retributie wordt uit gesteld. De voorgestelde verhooging der toelage voor de commissie van toezicht op het lager ouderwijs wordt goedgekeurd. De 3de suppletoire begrooting voor 1886 wordt vastgesteld. Tot lid van de commissie voor de Gymuastiekschool wordt benoemd de heer D. De Clercq. Het stembureau voor de verkiezing van een lid van den Gemeen teraad zal beslaan uit de heereu Krehge De HaanFigee en Macaré. De missive der Haarl. Katoen Maatschappij wordt in han- deu van B. en W. gesteld. De overige stuk ken worden aangehouden. Door Burg. en Weth. dezer gemeente is bepaald, dat de verkiezing voor een lid van deu Gemeenteraad, ter vervulling van de plaats van den heer Dr. W. B. J. Van Eyk, naar elders vertrokken, zal plaats hebben op Dinsdag den 21sten Dec. e. k. en de herstemming, zoo noodig op Dinsdag 4 Jan. d. a. v. In de maand November werd het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oud heden op het Raadhuis alhier bezocht door 108 betalende personen en door 206 zonder betaling. De heer A. Van Tonderen, chef de bureau le kl. bij de admiuistratie der Holl. IJz. Spoorweg-Maatschappij alhier, heeft Woensdag jl. zijne veertigjarige dienstver vulling herdacht en mocht zich bij die ge legenheid in het ontvangen van talrijke bewijzen van belangstelling en vriendschap verheugen. De rechtbank heeft deu vruchtenkoop man J. P. Mok, die de vorige week terecht- stoud, veroordeeld, wegens beleediging van deu Commissaris van politie, tot 25 boete of 5 dagen liechteuis, en deu metselaar Roele, wegens oplichterij tot 6 maanden gevangenisstraf, met bepaling, dat de pre ventieve hechtenis, die hij heeft ondergaan, daarvan zal afgetrokken worden. Woensdag-morgen heeft, nadat Dins dag eene proefneming uitstekend geslaagd was, de officiëele opening plaats gehad van een nieuwe ijzeren draaibrug, inplaats van de Melkbrug alhier. Verschillende auto riteiten waren daarbij tegenwoordig, als: het college van B. en W., de commissie van fabricage, eenige raadsleden, de ge meente-architect de heer J.Leyh, de aanne mer de heer G. P. J. Beccari, de heer Van Diggeleningenieur van de ijzergieterij Prins van oranje,uit deu Haag en tal van belangstellenden. De brug voldeed uitstekend aan hare bestemmiug en kan met groot gemak door een man worden bediend. Iu de verschillende toespraken werd grooten lof toegezwaaid aan den aannemer, aan de gieterij en aan den architect, voor hetgeen door hen tot het welslagen van dezen gewichtigeu arbeid was verricht. Door het prov. bestuur vau Noord- Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed het 3jarig onderhoud der rijkszeewerken op het eiland Wiel ingen (raming f 5700 per jaar.) Minste iuschrijver de heer J. Hermans te Wieringen, voor f 6679 per jaar. De uitvoering van eeuig baggerwerk iu het Noorzeekanaal voor de zoogenaamde Maal- sluis te Spaarmlam, beboerende tot de werken van het Noordzeekanaal. Minste inschrijver de heer C. Bos Az. te Dordrecht, voor f 5140. Gedurende de maand November zijn door de politie alhier 45 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. Iu de maand November van het vorig jaar was dit ge tal 57 dus 12 meer. Kathedrale en Parochiekerk van den H. JozeJ. Zondag te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 3 uur het Rozen hoedje met de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere vau het H. eu O. Hart van Maria tot bekeering der zondaars, met Preek. Eiken dag in de week, met uitzonde ring van Zaterdag, te 12 uur de Cate chismus voor de kindereu, die tot hunne eerste H. Communie worden voorbereid. Elkeu middag te 3 uur het Rozenhoedje. Dinsdag van 3 tot 5 uur gelegenheid om te biechteu. Woensdag de HH. Missen als op Zon dag, 's avonds te 7 uur plechtig Lof enPreek. Douderdag-avoud te 7 uur het Lof ter eere vau het A.H. Sacrament. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot be keering der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 uur het Lof tot intentie van Z. H. den Paus, en vau 5 tot 10 gelegen heid om te biechten. Iu de week de Hn. Missen te 8, half 9 en half tieu, en de Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van den 11. Antonin* van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van St. Aatonius, te 6 uur het Lof. Woensdag de HH. Misseu als des Zon dags, des avonds te 7 uur zal het Jubilê in deze Kerk plechtig geopend worden met Lof eu Predikatie. Gedurende het Jubilé des morgens te 6 uur H. Mis met Predikatie, te 7, 8 en half 9 stille HH. Missen, te half 10 uur H. Mis met Preek, 's avonds te 7 uur Lof en Pre dikatie. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, 's avonds te half 7 Lof en Predikatie. Maandag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag te half 9 uur Requiem voorde Overledenen op St. Bavo begraven. Woensdag, feest van de Oubevl. Ontvan genis der H. Maagd Maria, de HH. Missen als des Zondags, 's avonds te 7 uur het Lof. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 49e WEEK VAN HET JAAR 1886. DECEMBER, (Wintermaand.,) 31 dagen Toegewijd aan de Onbevlekte Ontvangenis der allerzuiverste Maagd Maria. 5. Zondag. 2e Zondag van deu Advent. H. Petrus Chrysologus, Bisschop, Be lijder en Leeraar, f 450. Evaug. Joannes in de gevangenis. 6. Maandag. H Nieolaas, Bisschop eu Be lijder, f 342. 7. Dinsdag. H. Ambrosius, Bisschop, Be lijder en Leeraar, f 397. 8. Woensdag. Vastendag. Onbevlekte Ont vangenis der H. Maagd Maria, ver plichting om de II. Mis te booren. 9. Donderdag. H. Valeria, Maagd eu Mar telares. 10. Vrijdag. Vastendag. H. Melchiades, Paus en Martelaar, f 314. 11. Zaterdag. H! Dainasus, Paus eu Belij der, f 384. 7 O KERKBERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 6