Bijvoegsel behoorende bij de NIEUWE van Zondag VI December 1886. GEMENGDE BERICHTEN. HiiRLEIH^CHE COMMIT. Oude postzegels kunnen nog steeds veel geld waard zijn. Een postzegelhan delaar te Parijs wil voor elk Toscaansch post zegel van vóór 1860 f 57 geven, en 190 voor liizonder fraaie soorten. Voorts schat hij Mauri- tiuspostzegels van 1817 op ƒ900 en postzegels van Britsch Guyana van 1836 op f 250 a f 480. Twee Engel s e he velocipedisten hebben besloten op hunne rijwielen de reis om de wereld te maken. Maandag passeerdeu zij Ka- merijk, 's avonds waren zij te Charleroi, Dins dag hadden zij den afstand van Nijmegen naar Roermond, d. i. 85 K. M. in 5Vs uur afgelegd, dus ongeveer 17 K. M. per uur. Vrijdag-nvoud waren zij te Parijs, van daar gaan zij naar Lyon, Nice en Italië. De jongste, dezer reizigers is 14 jaar en schijnt iu't geheel niet vermoeid te zijn. Het kleine wiel van hun ijzeren paard is voor het groote aangebracht, wat de snelheid zeer schijnt te verhoogen. Men moet juist Eugelachen of Amerikanen hebbeu, om in December op deze wijze eene reis om de wereld te beginnen! Aan het Panamakanaal werd tot aan het eind van Juni 1886 reeds een kapitaal verwerkt van 18,845,3 L3 pond sterling. Iu Ne- derlandsche munt overgezet zijnde, is dit de res pectabele som van ruim 226 millioen guldens! De zwarte Koning der Hawaï-ei- lauden, Kalakaua, heeft aan de Pransche Regee- riug doen mededeelen, dat hij iu gezelschap van de Koningin, den Kroonprins en de Prinsessen Lihelika en Kalain de tentoonstelling van 1889 met eeu bezoek zal vereeren. David Kalakaua was, voor hij den troon besteeg, eenvoudig ma troos en speelde iH koffiehuizen op de fluit om zijn inkomsten te vermeerderen. Na een twaalf jarige regeeriug, welke roemrijk was voor zijne financiën, bezit Kalakaua nu bijna al de gronden vau de eilanden, waarover hij den scepter zwaait. Hij heeft slechts één hartstocht: kaartspelen. Van Batavia wordt bericht, dat eene weduwe aldaar, die siuds jaren blind was geweest, door zoo hevig met het hoofd tegen eeu deurpost te stooten, dat zij in zwijm viel, het gezicht heeft terugbekomen. Toeneen scheikundige van het Peabody-Museum te New-Haven, Conn, vooreenige dagen eeu aantal struisvogeleieren onderzocht, welke hij uit Afrika ontvangen had, barstte een er van met zulk een geweld uiteen, dat de ge leerde bewusteloos op den grond werd geworpen. De zending struisvogeleieren, waarvan het gespron gen ei deel uitmaakte, was, daar het schip, waar op het zich bevond, gestrand was, bijna een jaar onderweg geweest. Daardoor laat zich verklaren, dat het bewuste ei vuil geworden was en zich daarin gassen ontwikkeld hadden, welke de uit barsting veroorzaakt hebben. Deze werd in het geheele huis gehoord. De cylinders gaan uit demode' Althans op een bal, dat gegeven werd op een kasteel bij Nemours, verschenen al de heeren van de aristocratie met een zwarten of grijzen vilten fantasie-hoed. Eeu zonderling en gelukkig zeld- zaarn proces is te Turijn gevoerd. Bij de politie aldaar waren drie beambten iu dieust geweest, die eene vreemde opvatting van hun beroep haddtn. Dit drietal, bestaande uit den onder-brigadier Ziuzani en de agenten Goriano en Pezzoui, maak ten er hun werk van, aan de herbergiers, onder bedreigingsu, wijn en bier af te persen; zij gingen zelfs zoo ver, dat zij des nachts rustige burgers op straat overvielen, hen in het eachot wierpen en mishandelden. Wegens deze feiten zijn deze vreemdsoortige politiemannen veroordeeld: de onder-brigadier tot vijf jaren gevangenisstraf, de twee anderen tot drie en twee jaren. Margaretha Halm, eene schrijfster uit Graz, die zich in den laatsten tijd veel met spiritisme bezighield, is dientengevolge krankzin nig geworden. Op eene pachthoeveaan deHuzzah Creek, in Crawford Couuty, in het zuidoostelijk gedeelte van Midden-Missouri, heeft een appel boom dit jaar tweemaal vruchten gedragen. Na den eersten oogst bloeide de boom opnieuw in Juli en de tweede oogst was bijna rijp, toen de jougste vorst intrad. Volgens de Arnh. Courant verkeert Jeanne Lorette in hoogst bedenkelijken toestand en zal zij waarschijnlijk niet lang meer in het Om aan te toonen hoe slecht het in Eiuland met den postdienst is, verhalen de Pinlandsche bladen, dat de chef van het post wezen aldaar bij zijne iuspectiereis zoodanig met klachten overladen werd, dat hij in wanhoop in een gewonen brief zijn verzoek om ontslag naar Helaiugfors zond: deze brief is echter verloren gegaan. De stierenvechters in Spanje hebben eene zeer gevaarlijke mededingster gekregen. Een jong meisje, dat zich La Fragosa noemt, heeft zich als vrouwelijke toreador reeds zeer veel naam weten te verwerven. Een nieuw soort van impresario-zwendel. Te Mexico, waar twee concerten van Adelina Patti waren aangekondigd, had zich een persoon door middel vau valsche aanbevelingsbrieven voor haar impresario uitgegeven en was ijverig aan het plaatsen verkoopen gegaan. Toen de politie argwaan kreeg en naar Nsw-York telegraphsenle was het te laat. De gauwdief was er met 30,000' dollars van door. Geheele varens-kweekerijen vindt men iu het Hannoversche plaatsje Gemseu, al waar eene vereeuiging den pluk en handel daarin ten goede laat komen van minvermogende mannen en vrouwen, die in het najaar den kost verdienen door de varens te plukken en aan te voeren. De handel gaat bij baaltjes van 25 K.G. en ze wor den veelal gebruikt tot vulling van matrassen en kussens. In de groote bleekerijen in het Erz- gebergte droogt men de verzamelde varens en gebruikt ze tot brandstof, waarna de asch

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 5