MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Christelijke liefdadigheid. Allerlei. Boekbeoordeeling. gemeentelijk laboratorium onderzocht werden, waren er niet meer dan 8 verdacht. Het onder zoek van wijnen leverde lang zoo goede uitkom- aten niet op. Van 645 onderzochte wijnen werden slechts 195 „goede" verklaard. In the New-York Herald leest men: „Zuster Louise, hoofd en stichteres der zeven-en-twintig huizen van de Orde van Onze Lieve Vrouw in dit land, met 700 zusters en 23.000 vrouwe lijke pupillen, voor het meermdeel vrije scholieren, ie overleden te Cincinnati, in het klooster nabij Broadway, van hetwelk zij O erste wi-.e. Z s huizen der Orde in de streek lanjrs den S.ilhn Oceaan verliezen eveneens in haar een kunutr voornaam ste stichters. „Zuster Louise was een der merk waardigste vrouwen van haar tijd, en haar ster- vensure was haar werkzaam en aan Christus gewijd leven waardig. Josephiua Susanna Van der Schrieck werd den 14n Nov. 1813 geboren te Bergen-op-Zoom. Haar vader had daar eene belangrijke expeditie-zaak. In 1815 trokken haar ouders naar Antwerpen, waar haar vader een welgesteld koopman werd. Hij was opgeleid voor advocaat en was een ontwikkeld man. Naar het schijnt, heeft Louise van hem vele uitstekende eigenschappen geërfd. Zij bezocht eerst een dag school te Antwerpen, eu ging daarna naar een klooster te Namen, het moeder-huis der Zusters van Onze Lieve Vrouw. Op haar zestiende jaar te Antwerpen teruggekomen, sloot zij zich aan bij eenigeu harer tijdgenooten, om gewoon lager onderwijs te geven aan de arme kinderen in de scholen voor het kantwerk. Zij werd de afgod van deze kinderen. Beeds op dien jeugdigen leef tijd was bij haar de aandrang sterkeom in een klooster te gaan. Haar vader en de overige familieleden verzetten zich daartegen echter sterk, en pas na negen jaren kon zij hare toe stemming verwerven. Zij trad nu in het klooster te Namen in Mei 1839, en kwam in het volgend jaar in Ameiika. Zuster Louise stond daar voort durend in eene of anders betrekking aan het hoofd harer medezusters. Zij moest voor de da- geüjksche zaken zorgen, omdat de Overste het Etigelsch niet goed kon spreken. Zuster Louise zelve had de omgang met anderen noodig om zich in die taal vlot te kunnen uitdrukken. Tn het tweede jaar werd zij plaatselijk Overste, omdat degene, die deze rang bekleedde, naar Dayton ging. In 1845 werd zij, door het veitrek harer voorgangster naar Europa, Overste ovex allen." Een fabrikant in hetNoorden van Engeland heeft, naar eeuiue vakbladen verhalen, in zijne fabriek, en zijn huis een photographisch verspiederstoestel laten maken, waardoor hij ge regeld op de hoogte wordt gehouden van hetgeen er in zijne afwezigheid gebeurt. Het toestel be staat uit een, in den muur bevestigde photogra- phische camera, welke voorzien is van een nieuw uitgevonden soort van papier (uitvinding van Castmann Walker) hetwelk de glasplaten ver vangt, en in zeer korten tijd lichtindrukken op neemt. Die camera nu is verbonden met een uurwerk, waardoor elk uur een stuk van een rol van zulk papier wordt opgerold. Als nu de fabrikant van huis moet, biengt hij het uurwerk in beweging. Elk uur gaat dan, onhoorbaar, de camera open, een stuk van het papier wordt ver licht, en binnen weinige seconden staat daarop een getrouw beeld van de fabriek, zooals die er op dat oogenblik uitzag. Zoo kan de patroon, bij zijne terugkomst, van uur tot uur nagaan wat er in de fabriek is voorgevallen. Voor de betrekkingen van boter- maker, kaasmaker en machinist aan de Coöp. Btoomzuivelfabriek te Warga hebben zich in het geheel ruim 140 sollicitanten aangemeld, waar onder 97 machinisten. Vijf van de zeven ger. eeskundi- gen, die op zich hadden genomen de commissie van toezicht op het vasten van Succi te vormen, hebben zich teruggetrokken. Zij hebben verklaard, dat de zaak van geen nut was voor de weten schap. De vijf genee8heeren vondea het buiten dien raadza im zich terug te trekken, omdat Succi na den zevenden vastendag een drank had inge nomen. Op aandrang der geneesheeren heeft hij dien drank laten onderzoeken, en men bevond dar er morphine in was. Het gebruik daarvan werd door de vijf geneesheeren beschouwd als eene verbreking van de overeenkomst om te vasten. Ook uit Z u i d-A merika wordt nu eene welgeslaagde toepassing der hondsdolheid geneeswijze van Pasteur bericht. Drie kinderen, die door dolle honden gebeten waren, zijn door Dr. Davel, te Buenos Ayres, ingeënt volgens Pasteur's methode, en hebben, na verloop van 50 dagen, geen verschijnselen der geduchte ziekte vertoond, zoodat men hen nu als volko men genezen beschouwt. Aan den heer Simons, ontwerper en voorzitter van het Hoofdcomite der in Augustus 11. te Amsterdam gehouden Bakkerij-tentooustel- ling, werd dezer dagen door vele bakkers, als her innering, een prachtig remontoir-horloge, benevens een album, bevattende de namen der schenkers, aangeboden. Dit geschenk werd door den heer Simons dankbaar aanvaard. Wij deelden onlangs mede, dat proeven hadden geleerd, dat door het vernikke len van de ijzeren platen aan den buitenkant der schepen belet wordt het aangroeien van zeege wassen en dieren. Wij kunnen aan dat bericht nu toevoegen de mededeeling, dat op de keizer lijke werf te Willemshaveu eene klaine stoomboot met genoemde inrichting wordt gebouwd, ten eiude de zaak verder proefondervindelijk uit te maken. Een dergrootste stukken barn steen, welke tot dusverre gevonden werden, is dezer dagen tusscben Hamburg en Altoua op gegraven. Het weegt 850 gram. Bij een te Londen gehouden vei ling van volbloed paarden, zijn ook zestien paar den van den overleden Jockey Fred. Archeu ver kocht. Zij brachten te zamen ƒ46,870 op. De opbrengst der geheele veiling was ƒ147,600. Dagelijks worden karrevrachten viooltjes te Parijs aangevoerd. De geurige bloemen worden aan de poorten der stat), doch mei-stal op de bloemeumarkt, tot de bekende ruikertj s gebonden. Eiken dag snuiven de l'arisienues voor 76000 fr. aan vio dtjesgeu, op. Gemiddeld worden dagelijks vóór middernacht 500.000 ruikers te Parijs verkocht. De Nederlandse he Maatschappij voor Electriciteit en Metallurgie is aangevangen de haar voor eenigen tijd door het Gemeente bestuur van 's Gravenhage verleende coneessie, tot het maken eener centrale electrische verlich ting, tot uitvoering te brengen. Zij heeft zich dezer dagen bij adres tot het Gemeentebestuur gewend met verzoek tot plaatsing van de be- noodigde machines voor beweegkracht en elec triciteit. Onmiddellijk nadatzij daartoe toestemming zal hebben verkregen, zal zij aanvangen met het leggen van de kabels en met den bouw en in richting van het centrale station, zoodat het te verwachten is, dat reeds in de eerste helft van het volgende jaar de ingezetenen, die het verlangen, zich bij deze nieuwe inrichting kunnen aansluiten. Wanneer het oor en het hart gevoelig zijn, dan kwetst eene valsehe noot het ge hoor eu een onedele liaudelwijze het hart. Ieder menschelijk wezen heeft veel leed te dragen; het voornaamste verschil is daarin gelegen, hoe men het draagt. Geen glans, geen geluk, kan de stille vreugde van het ouderlijk huis in de kinds heid vergoeden. Hoe leeger de beurs, des te zwaarder valt zij te dragen. Als gij van een ander hoekeu leent, behoud dan zoo lang mogelijk den inhoud, niet de boekeu. De liefdadigheid heeft enkel den gods dienst tot grondslag. Noch de wetenschap, noch de industrie, wanneer zij niet tot ge zellin hebben de liefdadigheid, strekkeu tot heil van de maatschappij. De ontwik keling eu de uitbreiding van beide, bij gebrek aan liefdadigheid, strekken slechts ten verderve. Men sla de gebeurtenissen in België gade, meu beschouwe van nabij de ar moede, het gebrek, de ellende, de verdier- lijking van het volk in Londen, Berlijn en andere steden, en men zal zich overtuigeu dat én rijkdom, én overvloed, én weten schap, én industrie, zonder liefdadigheid, de ellende helpen vermeerdereu in plaats van ze te lenigen. In het achterlijkste eu armoedigste christelijk dorp wordt in de verste verte die nijpende armoede niet ge leden, waaronder jaar in jaar uit duizenden en duizenden natuurgenooten te Londen, Berlijn enz. enz. gebukt gaan. Men vertrouwe de schatten van drie of vier der rijkste mylords uit Londen aan de zoozeer gevreesde hand der christelijke liefdadigheid, en de wjjkeu van de afzich telijkste armoede zullen met behulp var. den Godsdienst binnen kort van gedaante vex anderen. Men zal er,zoo al geen welvaart, dan toch zeer zeker niet die afzichtelijke mensclien verlagende en verdierlijkende ar moede meer zien. Scherp. A. Waarom kijkt ge zoo naar mijn neus? Hij is rood, maar dat komt omdat ik verkouden ben. B. Waarschijnlijk een gevolg van den kouden grog, dien ge hebt gedronken! Ook eene bijdrage, A. Wilt ge onze „ver- eeniging tot verschaffing van brandstoffen aan noodlijdenden", ook niet door eene bijdrage steu nen? B. Zeker, ik bied mijne warmste wenscheu aau voor den groei en bloei dezer nuttige in stelling. Modern. A. Meijer k Comp. zijn gefailleerd, bebt ge't gehoord? En zij bieden 7 5"/o B. Dwaze lui, met zoo'u accoord, gaan ze totaal ten gronde. De faamA Ik dacht het wel, dat de zaak weer overdreven werd voorgesteld. Uwe vrouw heeft dus maar eenigszius op u gebromd en nu zegt men, dat ze u heeft geslagen. B. Dat is de faam, amice; zoo vertelt men van u, dat ge eene zilvermijn rijk ben, en je hebt slechts een koperen neus. De moeite niet waard. Weet je, dat juffrouw Lotje verloofd is en naar Amerika gaat om te trouwen? Is bet mogelijk? En met wien trouwt ze daar? Met zekeren Muller. En gaat ze daarom naar Amerika? Die zijn er bier toch ook genoeg. Eene slechte bui. Patroon. Mijnheer Meijer, doe als 't u blieft mij het pleizier, niet te roo- ken op bet kantoor. Klerk. Ik rook niet, mijn heer: ik heb een potlood in den mond. Patroon. Potlood of niet, ik wil niet, dat er gerookt wordt. De belooning. Iemand had aan Scbraap- man al meer dan eens een dienst bewezen, zon der ooit de minste of geringste attentie te ont vangen. Gisteren zei Schraapman in eene vlaag van dankbaarheid tot hem: «Zeg, de eerste maal, dat je mij weder ziet, help me dan vooral onthouden, dat ik je eens iets beloof 1" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 22 Dec. De gisteren hier gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad heeft den volgenden uitslag opgeleverd: Aautal ingekomen biljetten 948; geldige stemmen 941; volstrekte meerderheid 471. Er werden uitgebracht op de heeren A. Van der Steur Jr 447, H. T. Peltenburg 368, Dr. J. Bosscha 114 stemmen. Herstemming alzoo tusscben beide eerst genoemde heeren. Het aantal kiezers bedraagt 2119. Z. M. heeft benoemd tot Rechter in de arr.-rechtbank alhier, den heer Mr, J. De Clercq Van Weel, thans Kantonrechter te deze stede. Wij vernemen dat aan het Rijks- telegraafkantoor alhier, nu reeds nieuw jaarsbriefkaarten verkrijgbaar zijn gesteld. Zij kosten 10 ets. per stuk, mogen niet meer dan 10 woorden bevatten en worden op 31 dezer reeds aaugeuonxen om op 1 Januari te worden bezorgd. Naar men wil, heeft alhier een duel plaats gehad tusschen een burger eu een officier, waarbij laastgenoemde vrij ernstig zou gewond zijn. BUfiG. STAND DER GEM. HAARLEM- Ondertrouwd: .T G Kuijten en M A Halderman. Getrouwd: C v. d. Berg en E J Van Waard; B Koster en N Sundag; J C Teding v. Berkhout en J C J Duijmar v. Twist. Bevallen: E Coolen geb. Eomp d. C J Smit geb. Damen d. A A Aarts geb. Koster d. -Cv. Bilder- beek geb. Koenderich z. H E M v. Kimmenaede geb. Wijnen d. A W v. Mook geb. Handgraaf z. AM Baumeister geb. Menke z. D 5e Raaij geb. Veerman d. A Negrijn geb. Dedding z. H Vau Orden geb. Lomans 2 z. L J Gediking geb. V. Bronkborst d. J Van Duin geb. Melchior z C Hoogers geb. v. Maanenberg z. J Hartog geb. De Jong d. A Wijn de ra geb. V. d. Korft d. T C v. Vliet geb. Dikkeboom d. A D v. Dijck geb. v. Brero z. Ij v. Opzeeland geb. Vooges z. A S Poeu geb. Van Dokkum d. -AP Tijken geb. Grossouw z. N Koster geb. Sundag d. C Visman geb. Lap d. AM Lablans geb. V. d. Berg z. M E H Puts geb. v. Koningabrugge z. A J Uitendaal geb. Kamp z. J V. b. Nederend geb. V. d. Raadt d. Overleden: T Bloem 78 j. KL Houtstraat; T Audringa 20 mn. z. Amsterdamstraat; J Kreemers 51 j. Groot Heiligland; G B v. Amstel 48 j. Leidscheitraat: M SeverijDse 12 d. Wijde Geldelooze- pad T Droog 5 mn z. Omvalspoort; J Hogen- doorn 3 mn. d. KI Heiligland; H Bijleveld 38 j. echtg. v. J J Brnakenburg, Ged. Oudegracht; A J G Souwer 3 j. z. Wijde Appelaarsteeg; II Lode 3 j. z. Oranjeboomslaan; P Salade 51 j. echtg. van E Bouman, Lauge Heerenvest; M J Voorham 6 mn d. Antouiestraat; JE Revalk 29 j, Zijlaingel; J C A v. Santen 53 j. wed. J Ten Hope, Gasthuissingel; J P Misset 25 j. Spaarnevv. straat; C Smits 80 j. echtg. v. A v. Duin, Klerksteeg; M Luijten 69 j. wed. L A v. d. Aardweg. Kampersingel; H Handgraaf 9 dg. z. Koudenhorn. De Maatschappij De Katholieke Illustratie zond dezer dagen haren Scheurkalender voor het jaar O. II. 1887 in 't licht. Keuriger dan ooit is zijn kleed en de inhoud is als zijn voorganger, pittig, leerzaam eu amusant, want de Zeereerwnarde Heer B. Van Ueursdie zich op bel— letristisch gebied vaak zoo meesterlijk onderscheidde, heeft opnieuw 1500 Nederlandsche spreekwoorden ver zameld «n dien schat aau de koopers van den Scheur kalender ten beste gegeven. Het feit, dat er onder de Scheurkalenders, welker aantal jaarlijks belangrijk toeneemt, zooveel contrabande schuilt, geeft ons aanleiding den Scheurkalender van de Kath. lllusstratie bizonder aan te bevelen. Moge hij in geen enkel huisgezin, waar men althans op zutk een datumwijzer gesteld is, ontbreken. HAARLEM 20 Dec Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,witte f 6.60 n f7'20 rogge f 5.05 a f -.Haver f2.80 a f3,15 gerst f 5, 5,30; duivenboouen f 6,50 a 6,75; paardenboouen f585 a 6^20 bruine boonen f af Gr. erwten f - AMSTERDAM, 20 Dec; Ter veemarkt waren aangevoerd 702 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.66. dito 2de qnal. f 0.60 dito 3de qualiteit 0,58 per kilo;melk- en kalfkoeien 100 a 270, 11 graskalv. 20 a 50, 35 nuchter kalveren 6 a 15, 11 schapen en lammeren a vette varkens 37 a 41 c.; beiden per kilobiggen a paarden J a ROTTERD AM,21 Dec. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 39 paurd, 589 runderen, 151 vette-en graskal veren, 26 nuchtere kalveren, 7 scha pen of lammeren,varkens, 99 biggen, 4 bokken. De prijzen vaa het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 67 e. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.,- kalveren lste qual. 90 o. 2de qual. 80 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 64 2de f 58 3de qual. f 54. ALKMAAR, 18 Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 9 koe/ 112 a 180, 27 nuchtere kalveren 12 a 24 vette kalveren f a 433 schapen 13 a/ 21 varkens f per kilo, 60 ma gere dito f 12 a 14,bokken a9 paarden 70 a/190, '- lammeren f a 20Dec. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van J30 a 80 kalveren van f 40 a ISO 6 nuchtere dito van f 13 a 21,1145schapen f 31 a 16,145varkens 36 a43 c. 14 magere 11 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, 21 Dec. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Amsterd. prcef 113,50 Spoeling fl,60 dito commissie f 1,80. LONDEN, 20 Dec. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2100, Schapen eu Lammeren 7000, Kalveren 70, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 5/- Schapen en Lammeren 3/9 a 6/-, Kalveren 3/8 a 5/4 Zwijnen 2/4 4/8. LEIDEN, 17 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- a zomer- a f heet. rogge winter- f -,a .zomer- a -,heet. gerst zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- -. De prijs der boter was heden pel '/4 vat lste qua)t 48.— a 64.—, 2de qual.f a HOORN, 18 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,a 8,25 - heet. rogge f 5,50,heet. gerst 5 25 4 25heet. haver f 4,25 mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: beet. bruine f 9, a 11,— gele f f heet paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene 10,25 a 10, heet. grauwe f a heet. witte f rw,heet. aardappelen a manden appelen a alles per hec t De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f 30 tot 130 veulen» f a koeien van ftot kal veren van 26 tot 16schapen van 18tot 25,— lammeren van tot varkens van 12 a 16, —zeugen 35 a 25, biggen van 4 a 7,50 PURMEREND.21 Dec. Kaas: aangevoerd 238 stapels; prijs der kleine kans 131,middelbare ƒ27..Boter 1.00 a 1.10 per kilo; 169 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijsmelk prijshoudendgelde- lager in prijs kalfkoeien 80 Vette kalveren aanvoel 105 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito: aanvoer 109 stuksprijs f 10 a 26 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 123 Btuks, prijs 36 45 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 20 stuks, prijs 110 a 13 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 134stuks, prijs 4 a f7. DELFT, 10 Dec Heden werden aangevoerd stapels kaas, wegende te zamen kilo; fA per 100 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 21 Dec. 1886. Prijzeu der onderstaande effecten Nederland. Certif. Werk. Schuld. 2'. 8 3' Hongarije. Obl. Leening 1867 5 GoudleeningI Italië. Obl. Ransel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 A:nst. L 20-100 6 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1» 4 2 4 5 6 4 4 genoteee- pCt. de koers. Turkije. Egypte. 1876 (Perpetneele) Obl. A]g. Schuld 1865. 186». Obl. Leeniug 1876 N.-Amerika. Old. Vereen, Staten 1876 1877 - Columbia. Obligatieu43 Peru. Leaning 18706 1872 5 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bank. dlvid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 74>/s 88'/, 98'/s 101 93 V. 65»/,. 655/a 54 100'/, 84 »/4 »7'/« 47» 60 1876. 5 italic. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Etualaud. Gr. Spw. Maatsch. Aand.. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Knrak (Jhark. Obl. ƒ1000., 5 Morscbansk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiasma 6 Rumenle. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand. Miss Kuneas Teias Obl. Cart.. 7 PilEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgte. sta(1 Antwerpen 1874. Oostenrijk. Stantsl. 18644 1860S 1864 Rusland. 18646 18666 Geldkoers prolongatie 3pet. 76 V, 108'/« 30'/, 126/a lO'/s 118'/, 150'/, 115 70»/, 131 88 V. 9 55»/4 61'/s 118?/, 67'A 91'/, 96 51 476/8 140 37»/i. 1317, 1097/,, 111 104 102'/, 100 105 110»/« 1337, 135 126 BERLIJN, 21 December. De Bulgaar- sche deputatie is beden namiddag naar Parijs vertrokken. In gebeel Midden-Duitschlatid had heden een sneeuwstorm plaats. Het spoorweg verkeer van Berlijn, Dresden, Halle en Leipzig met Zuid-Duitscbland, alsook met Silezië en het Westen, is ten deele geheel afgebroken. WASHINGTON, 21 December. Het Huis van Afgevaardigdeu lieeft het voorstel om liet wetsontwerp betreffende verhoogiixg vau het invoerrecht op Sumatra-tabak in overweging te nemen, verworpen. LONDEN, 21 December. Het gerechts hof te New-York heeft den alderman Mac Quade wegens oxukoopiug veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en eene boete van 5000 dollars. Aan de Standard wordt uit Sofia ge meld: De Bulgaarsche deputatie heeft aan de Regeering per telegraaf medegedeeld, dat Duitschlaud aan Bulgarije den raad geeft, zich met Rusland te verzoenen, door den Prins van Mingrelië als Yorst aan te nemen. MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. De Capsulen Guyot zijn bij voorkeur liet middel der broncliites, aanborstigheid, zinkingen. De handteekening E. Guyot staat in het zwart op elke witte capsule. Pi-ijs: f. 1,25. »Ik leed aan eene zinking en hoestte »dag en nacht. Na verscheidene genees- heeren mijner stad geconsulteerd te heb- .»ben, maakte ik van Capsulen Guyot ge- »bruik en werd onmiddellijk verlicht. Thans bevind ik mij wel en ik kan niet anders »dan ze aan lijdende personen reconxman- sdeeren. Aguet, aannemer te Lausanne.*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3