Voor geest en hart. Roep God om hulp, maar roer de hand. Die in de wereld voor wijs wil gehouden worden, moet somtijds eeu gek wezen. Het is somtijds al kwaad te vinden, dat verloren wil zijn. De adel der ziel is meer waard, dan alle adel des geslachts. Al is iets oorbaar, 't is daarom nog niet hoorbaar. Ter overweging. Om bg de beraadslaging over eigene zaken niet door de eigenliefde te worden misleid, moeten wij di§ beschouwen als gingen zij niet ons, maar anderen aan; opdat aldus volgens waarheid, niet volgens neigiug worde geoordeeld. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 29 Dec. De Vereeniging van R. K. Bizondere Onderwijzers in het Bis dom van Haarlem hield jl. Maandag al hier, onder presidium vau den heer M. L. Van Gemerthaar 32e algemeene verga dering. Ondanks het slechte weder, werd deze bijeenkomst tamelijk goed bezocht. Van de aangekondigde onderwerpen ter bespreking werd het eerste De Katholieke Onderwijzers in betrekking tot het socia- lisme« ingeleid door den heer H. C. Stol/c van Zaandam. De Hoogeerw. heer J. A. Van den Akkerdie deze vergadering met zijne tegenwoordigheid vereerde, betuigde zijne ingenomenheid met het stellen van deze quaestie, die ZHE. gelegenheid gaf als Priester, als drager van de beginselen der H. Kerk, die beginselen ook ten opzichte van het socialisme voor te stellen. Vervolgens werd het woord gevoerd dooi den heer D. De Groot over het logisch ontleden op de lagere school. Bij de discussie, die hierop volgde, ont stond eenige strijd over enkele benamingen verder werd als oorzaak van slechte resul taten van het taalonderwijs, wat vooral op examens blijkt, genoemd het slecht verstaan van het gelezene. Het natuurlijk taalgevoel werd niet genoegzaam ontwik keld. Met de stelling over het ontleden op de lagere school was ieder het eens. Hiermede waren de werkzaamheden ten einde en werd 11a het gebed door den Uoogeerw. heer Van den Akker de verga dering gesloten. Amsterdam, 28 Dec. 1886. Prijzen der onderstaande effecten LONDEN, 28 December. Een hevige sneeuwstorm, die zich over bijua geheel Engeland heeft uitgestrekt, heeft gisteren avond te Londen veel schade aangericht. De telegraphische gemeenschap was bijna geheel afgebroken. Men verzekert, dat, wanneer de on derhandelingen van Salisbury met Harting- tou mislukken, eerstgenoemde de Koningin zal adsiveereu het Parlement te ontbinden. BRUSSEL, 28 December. Het gerechts hof heeft Defuisseaux (thans voortvluchtig), schrijver van den Grand Catéchisme du Peuple, tot 4 jaren gevangenisstraf en 1000 franks boete veroordeeld den drukker en De Wit, die het werkje in het Vlaamsch heeft vertaald, tot 2 maanden gevangenis straf en 500 franks boete. d 10 Cents per regel. De moderne wetenschap kent slechts een middel tegen de verkoudheden, de bronchites en de tering, d. z. de Capsulen Guyot. Het gesuikerde teer, dat deze Capsulen bevatten, is overdekt met witte gom, waarop de heer Guyot zijne handteekening heeft gezet. De dosis is vau twee tot drie capsulen voor eiken maaltijd, en de prijs 1,25 per flacon van zestig stuks, zoodat meu dagelijks slechts 10 of 15 centiemen behoeft te verteeren om voor verkoudheidheden en bronchiteg te zorgen. worden tot een nieuw onderzoek van de tunnel, waaraan Lord Stanley of Preston, een zoon van Lord Di rby, verklaard beeft te willen deelnemen, en waarvan de voorstandera der onderneming groote verwachtingen hebben. Scheel. In een stadje in Kent dus lezen we in een Engelsch blad woont eene vrouw, die zoo vervaarlijk scheel ziet, dat wan neer ze weent, de tranen uit haar liuker-oog op haar rechter-wang vallen. Onder de lieden, die gistere n- morgen te Rotterdam van gemeentewege belast waren met het wegruimen der sneeuw,bevonden zich een voormalig scheepsdokter, een voormalig ad vocaat en een voormalig reeder. Te Weenen heeft eene vrouw op Kerstavond haar honderd-elfden geboortedag ge vierd. Zij werd, blijkens officiëele bewijsstukken, geboren in het jaar 1775, dus nog onder de re geering van Maria Theresia. Eenige reiskoffers met goederen uit het Noorden van Frankrijk naar 's-Hage verzonden en bestemd voor het dienstpersoneel van den Franschen Gezant aldaar, zijn opengebroken bevonden en van een gedeelte van den inhoud beroofd. Op hetert van zekeren heer Vo gel te Nalang Djimar. zou, volgens de Nieuwe Vorstenlander, een wonderpisangbouw staan. In stede van op de gewone plaats, is de bloem uit het midden van den stam te voorschijn gekomen. Op den 12den Nov. kwam de bloem er uit, hetwelk met een knal gepaard ging. De boom is thans ompaggerd om de verdere ontwikkeling goed te observeeren. Het Gerechtshof te 'sGravechage heeft bevestigd hat vonnis der rechtbank te Mid delburg, waarbij een hotelhouder uit Neuzen een jaar gevangenisstraf is opgelegd wegens verduis tering van geld, hem door zijne dienstbode in bewaring gegeven. Sedert 11. Zaterdag word t uit het gesticht Meer-en-Bosch voor epileptische ziek ten, gelegen onder de gemeente Heemstede, ver mist de patiënt Hendrik Hobé, oud 27 jaren, middelmatig lang met blond haar en een brand- vlek in het aangezicht, gekleed met blauwe jas, zwarte broek en fantasiehoed, zijn ondergoed gemerkt 32. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. De Burgemeester van Heemstede verzoekt, namens den directeur van dit gesticht, opsporing en aanhouding van den vermiste. Een internationaal politieblad, in het Duitsch, het Engelsche en het Fransch, zal, te beginnen met 1 Januari a. s., te Mainz verschijnen. Het zal de gewone opgaven van zulk een vakblad bevatten, maar vooral ook dienstbaar zijn aan de staatkundige politie. De redacteur is de „Politie-raad" Travers, te Mainz. Eenige dagen geleden vervoegde zich ten huize van de Wed. G. te Oosthuizen, een persoon zich noemeude agent eener schuld invordering-maatschappij te Utrecht, met de vraag, of genoemde weduwe geneigd was tegen betaling van f 10 zich als lid bij die maatschappij aan te sluiten. Deze wilde daarvan echter niets weten. Om haar te overreden, zocht genoemde agent haar een voorbeeld te geven van de werking der maatschappij en verzocht opgave van eenige per sonen van wie zij geld te goed had. Hij hield haar toen een gevouwen papier voor en verzocht haar daarop haar eigen naam te schrijven, het geen door de vrouw, steeds denkende dat zulks als voorbeeld geschiedde, werd gedaan. Het bleek toen, dat zij, door het schrijven van haren naam op een gezegeld papier zich voor het lidmaatschap verbonden had, en korten tijd daarna werd over het bedrag per postquitantie beschikt. Alweer een vaster, diezijnhon- gerkuur heeft opgegeven! Alexandre Jaques, te Londen, is, na het vasten van 22 dagen te heb ben volgehouden, weer aan het eten gegaan omdat het publiek te weinig klinkende blijken van belangstelling gaf. Hoe eigenaardig er soms met di- ploma's van tentoonstelling wordt rondgespron gen, bewijst het volgende staaltje: Een bakker, in een der Zaanschc gemeenten, verwierf voor zijne inzending op de in dit jaar te Amsterdam gehouden Bakkerij-Tentoonstelling de zilveren medaille, met een diploma. Het diploma beviel onzen bakker maar half; hij gaf 't aan zijn huisschilder, die de symbolische voorstellingen met harde kleuren heeft geschilderd, zoodat het nu, naar den zin van den bekroonde, in eene lijst achter glas, eene eereplaats in diens winkel heeft gekregen! Naar de Daily News uit Alexandrië verneemt, heeft de Suezkanaalmaatschappij aan gekondigd, dat binnen eene maand de geheele lengte van het kanaal eiken nacht beschikbaar zal wezen voor daartoe ingerichte stoomschepen. Uit de gerechtszaal. Rechter. Hebt ge nog iets te uwer verdediging te zeggei Beschul digde. Ja, mijnheer de rechter; bij het bepalen van de straf verzoek ik u wel in aanmerking te nemen, dat het Openbaar Ministerie alles veel te pessimistisch heeft opgevat. Keuken-anat omie. Jonge huisvrouw (tot den slager). O, welk eene schoone lever. Breng er mij spoedig nog een, maar van hetzelfde kalf, hoort ge! Naïef. Karei komt huilende thuis en zegt aan zijne moeder, dat Tom hem geslagen heeft. Tom is een ondeugende jongen, zei zijne moeder, hem een groot stuk koek gevende, je moet hem niet terugslaan, hoor. Neen, hernam Karei, tusechen twee happen in, ik zal hem eerst slaan. Logisch. Zeker parlementslid begon zijne rede aldus: Mijnheer de voorzitter, ik kan hier nooit zitten en luisteren, of ik moet opstaan en spreken Troef. Een romauschrijver nam een loopje met een vermaard sterrenkundige en weidde vooral uit over de onbeduidendheid der weten schap. „Ik zal, zeide hij eene reis naar de maan schrijven, die meer lezers vindt." Men zal denker, antwoordde de geleerde, dat U er inder daad geweest is; ge hebt al zooveel luchtkasteelen gebouwd, dat het u ginder niet aan logies zal mankeeren. Twee réunisten. Waar studeert je neef Herman in? In de medicijnen zeker? Wei neen, zeker niet, daar is hij niet geschikt voor, hij kan zelfs geen vlieg dood maken, dus om dokter te worden, heb ik hem afgeraden. Oprecht. Een klein meisje was eens op visite bij eene familie, welker leden niet op schoonheid konden bogen en verveelde zich. Men gaf haar een portret-album. Zij sloeg eenige bladen om, doch sloot het weldra weder. Heb je het goed bekeken, schatje? klonk eindelijk de vraag. O ja, mevrouw, laidde het antwoord; wij hebben er thuis net zoo een, maar met mooiere plaatjes. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een armbandje. Een zilveren oorbel. Een steekbeiteltje, twee boren en eene priem. Twee leesboeken. Een witte vrouwenzak, waarin eene portemonnaie met f OjlB1/^, een flacon met zilveren dop, een zakdoek en twee sleutels. Eene portemonnaie, waarin f 0,08. Een zakboekje. Een ledige vrouwenzak. Een schoolboek Een zwart polsmofje. Een hondenmuilkorf. Een wollen handschoen. Een bruine bandschoen. Vijf sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij deu heer Lamp, Barteljorisstraat: eene zwarte parapluie; bij den beer J. A. Bruigom, Leidschevaart 28e, een kruiwagen; bij den heer A. Van Velden, Kruisweg 37: eene portemonnaie met f 1,50; bij den heer C. v. d. Eng, Brouwerstraat 55jeen zil veren medaillon met een beerenportret; bij den heer P. Van Steijn, Bullenhofje 36: een paar trijpen gebloemde mans- pantoffels. In een der tramwagens achtergelaten: Eene parapluie en een kerkboek voor Protestanten. ARBOND. BECETTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 23 Dec. 1886. 1. G H Z. te Worraerveer, overtreding der Wormerveerache hondenbelastingverordening; bij verstek f 6 boete of 2 dagqn hechtenis c. e. 2. G." v. H. zonder woonplaats, (geded.) tandlooperij; 12 dagen hechtenis c. e. en plaatsing in eene R. W. I. voor 6 maanden. 3. W M. te Haarlem, opzettelijk vernielen van eens anders goed; met o. des o. Een dag gev. straf c. e. 4. T H. te Haarlem, feit als voren; 2 dagen gev. straf. c. e. 5. W B. te Hillegom, toediening van drank aan een heschonkene; 3 dagen gev. straf c. e. 6. A W. te Haarlem, Opruien tot wederspannigheid; vrijgesproken. 7. J D te Haailem, wederspan nigheid en mish. van de politie; 14 dagen gev. straf c. e. 8 C B. te Kadelstaart, (gem. Aalsmeer) mish. f 5 boete of 3 dagen hechtenis c. e. met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegd. 9. G de V. b/v A de W. te Lisserbroek, (gem. Haarlemmermeer) diefstal; bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 10. S P. te Zaandam, diefstal met inklimming; 14 dagen gev. straf c. e. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: J De Bruijn Ouboter en M P Bouw meester; S C M Soer en G J M Beuns; J Wever» en G Jurriens. Getrouwd: H J N Loeven en M J J Vogelpoel; G J Pastor en C T EelliD: H M A v. Beenen en A M R Timmer»; N Wiebes en A CBoerrigter; J Landa en A Krijnen. Bevallen: L Hoek geb. Schouten z. C C Kraaij geb. Quint z. H J r. Zutphen geb. Moet d. G v. Koersel geb. Dam z. G A .Tochemsz geb. Lamme d. W Verschoor geb. Jans z. C G Hagedoorn geb. Bekker d. E Molitor geb. Lieder z. M Rond geb. Geilvoet z. G J De Graaf geb. v. Schooten z. A Koster geb. Beukers z. A Daneel geb. Jochems d. Hansen geb. Metzelaar d. J Dnijs geb. Kuiper d. R Krenning geb. Gertenbacb z. en d. II M Persoon geb. v. d. Zwet d. J M Loots geb. v. d. Weiden d. C Stokmangeb. v. Riemsdijk d. A. Steenkist geb. Bos z. W v. Zanen geb. Koet d. H C Wiemer geb. Karthaus d. J Schutte geb. Liekendijk z. E Log man» geb. Brave z. A Mieras geb. Langeveld d. A v. d. Werff geb. Wesseling z. A J Meure geb. Geerlings z. W S Jansen geb. Schreiner z. E Van Heraert geb. Voet d. J Van Seggeleu geb. v- d. Stijlen z. T Baars geb. Pot d. A Hak geb Heij- d. D Bouman geb. Ter Weelde 2 z. Overleden: J C L Burgering 3 j. Kennemerstraat; J v. d. Laan 83 j. Riviervischmarkt; J C H Hetem 8 mn. z. Amsterdamstraat; A Smit 80 j. wed. van J W v. Schoten Zuiderstsaat; P J Muller 58 j. Prin- senbolwerk; T J De Vries lj.x. Zuid Polderstraat; J G Gielen 19 j Koudenhorn; MC Reith 3 j. d. Koudeuhorn; Een als levenl. aangeg. kiud van het vrouwelijk geslacht van P A Meine, Korte Lakenstraat; M C Sweets 18 mn. d. Hagestraat; W Heiligers 83 j. Hagestraat; L Hendriks 60 j. Nauwe Geldelooze- pad: H v. d. Berg 73 j. wed. van J J Brasem, Korte Lakenstraat; W Verhagen 5 mn. z. Ged. Kraaien horstergracht; CM Harkmaus 3j. d. Koralensteeg; J v. Deursen 61 j. eebtg. v. J T Huchten, Groot Heiligland; J v. Druune 89 j. wed. v. C Engelman, Korte Veerstraat; MM Leurs 17 j. Leidschestraat; M C De Graaf 1 mn. d. Kerkhofstraat; T Heeris 2 mn. z. Harmenjansweg; AL Dijserinck 74 j. Spaarne; M J Wagemaker 4 j. d. Asterstraat; H B Snoek 1 mn. z. Kerkhofstvaat; Cv. Dijk 10 mn. d. Amster damstraat. INGEZONDEN. Nederlandsche Bedevaarten. Yan verschillende kanten werden wij uitgenoodigd, om ook in 1887 eene Bedevaart naar Rome te organisee- ren. Z. II de Paus zelf, en de Kardinalen Jacobini en Simeoni, benevens Mgr. Maccbi wekten ons daartoe op. De algemeene tevredenheid onzer medereizigers, inzonder heid van de Hoogwaardige Bisschoppen, die door hun eervol bijzijn zooveel luister aan onze Bedevaart hebben bijgezet, en ons onlangs nog de ondubbelzinnigste blijken gaven van hunne groote en volkomene tevredenheid, zoude er ons toe aanmoedigen; maar toch zullen wij ons thans de eer dezer onderneming niet aanmatigen, 't Is immers algemeen bekend, dat bet Comité, door de Hoogeerwaardige Bisschoppen voor de feestviering van Z. H. Paus Leo XIII benoemd, in zijn program beeft opgeteekend: eene Bedevaart naar Rome op het einde van 188 7 of in 't begin van 1888 te ondernemen. Ons zou het dus allerminst voegen, door bet organiseeren eener Bedevaart naar Rome in het jaar 1887, het werk dier Commissie vooruit te loopen. Wij zullen dus thans geene Bedevaart naar Rome ondernemen; maar wij willen wel voldoen aan een ander verlangen van velen, door de Katholieke Nederlanders ter Bedevaart op te roepen naar Lourdes. Deze Bedevaart zal geschieden omstreeks Mei 1887. Voor dien tijd is het licht te koud; na dien tijd te warm, of te dicht bij bet tijdstip der groote Neder landsche Bedevaart naar Rome, die wij eenigszins zouden schaden, door in bet najaar naar Lourdes te gaan. Wij hopen derhalve omstreeks Mei met een groot ge tal op te gaan naar het lievelingsoord der Onbevlekt Ontvangene, om Haar daar te smeeken, door Hare machtige tnsscbenkomst het feest van Leo XIII tot een blij en gelukkig feest voor de gansche Christenheid te maken. Binnen eenige weken zullen wij circulaires verzeilden, die ter verspreiding kunnen aangevraagd worden bij het Comité Eerw. Heer M. H. REUSER, Wijnhaven Rotterdam, President. LEON HERMANS, Rembrandtstraat, Antwerpen. Direc teur. J. KERSTENS VAN LEEUWEN, Tilburg. Directeur der Ziekenverpleging Zeer Eerw. Heer J. Th WOUTERS, Deken, Ravenstein. n A. SCHELDEKENS, Pastoor, Prinsland. J. A. v. ROOY, St. Wili- brord. P. B. VIS MANS, Nederhorst- den- Berg. C. J. v. GROENINGEN, Vinkeveen. Wel Eerw. EERD. SARTON. Kapelaau, Maastricht. H. M. WERKER, Heerengracht, 303, Amsterdam. GER. EUNNEKOTTER, Lange Nieuwstraat, Utrecht. CH. HOLLMAN, St. Pieterstraat, Maastricht, Secretaris- Penningm. MARKTBERICHTEN. HAARLEM 27 Dec Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,—witte f 6.50 a f7'60 rogge f a f -.— Haver f3.a f3,15 gerst f 5,— duivenboonen f 6,60 a 6,75; paardenboonen f585 a 6.20 bruine boonen f a f Gr. erwten f-,— AMSTERDAM, 27 Dec. Ter veemarkt waren aangevoerd 456 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.68. dito 2de qual. f 0.62 dito 3de qualiteit ƒ0,55 per kilö;melk- en kalfkoeien 100 a 270, 6 graskalv. 25 a 50, 25 nuchter kalveren 7 a 16, 15 schapen en lammeren a vette varkens 36 a 41 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden f a ROTTERDAM,28 Dec. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 21 paard, 489 runderen, 122 vette-en graskalveren, 26 nuchtere kalveren, 7 scha pen of lammeren,— varkens, 68 biggen, 1 bokken. De prijzen vau bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 68 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren late qual. 90 c. 2de qual. 75 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt late f 68 2de f 60 3de qual. f 55. 27Dec. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van a -, 30 kalveren van f 45 a 120 8 nuchtere dito van f 12 a 21, 255schapen f 25 a 20,26 varkens 50 a 40 c. magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 28 Dec. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Arasterd. proef f 13,50 Spoelingfl,40 dito commissie f 1,60. LONDEN, 27 Dec. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 1400, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren 50, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/8 Schapen en Lammeren 4/- a 5/10, Kalveren 3/8 a 5/4 Zwijnen 2/4 4/8. HOORN, 24 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,a 8,— - heet. rogge f 5,50,— heet. gerst 4 50 4.75heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine f 10, a 11,— gele heet. paardeboonen f -,— a heet. erwten a heet. groene '12,— a 14, heet. grauwe f a heet. witte J' heet. aardappelen a manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f 40 tot 90 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 26 tot 14schapen van 28tot 24,— lammeren van f tot varkens van 14 a 26, —zeugen f abiggen van 4 a 8,— PURMEREND.28 Dec. Kaas: aangevoerd 107 stapels; prijs der kleine kaas i middelbare ƒ27..Boter 1.00 a 1.15 per kilo; 109 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijsmelk prijshoudendgelde- lager in prijs kalfkoeien 92 Vette kalveren aanvoel 105 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch- gere dito: aanvoer 108 stuks prijs f 8 a 20 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 101 stuks, prijs 40 50 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 10 stuks, prijs f8 a 12 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 102stuks, prijs 4 a f7. ALKMAAR, 24 Dec. Aangev. 2500 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ7,50 a 8,rogge ƒ5,50, a 6,gerst 4,40 a 4,50, dito chev. 4,75 a 6,25 haver 2.75 3,50 paardenboonen 6,40 a bruine dito 10,50a 9,50, duiven dito kanariezaad a 10,25 .ood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a 1950,blauw maanzaad groene erwten 8,50 a 16,, grauwe dito 16,— a 19,vale dito 11,50 a 17,— Witte f a Kaas Heden zijn ter waag gewogen stapels, wegende kilo. hooi kleine f commissie f middel bare f—laagste prijs f.Gras kleine f—som missie f middelb. f. per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Nederland. (lortif. Werk. Schuld. Portugal. Rusland Spanje. Turkije. Egypte. V H V 8 V W 31 Hongarije. Obl. Leening 1867 5 Goudleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5. u u zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope& Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. I1 18762 (Perpetueele)4 Obi. AJg. Schuld 1865. 5 n w 1869. 6 Obl. Leening 1876. 4 N.-Amerika. Obi. Vereen. Staten 1876. 4' V V 1877 4 Columbia. Obligatien4s 4 Peru. Leening 1870. 6 v 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland, floll. Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. f Cent. Spw. gestemp. Oblt Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl u uw 1875. Italië. Zuid-I talSpoorw. Obl.. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand., Baltisclie Spw. Aand.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. 1000.. 5 Morschanak Syaran Aand.. 5 Riaschk Wiasma n 5 Ruin en ie. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Gert.. 7 PJiEMIE-LEENINGKEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 v Rotterdam8 n Gemeente Crediet.. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 5 pet. genoteea- pCt. <je koers 74»/, 88'/. 98'/. 99 93% 93 65'/, 6*'% 53'% 1017/, 84% 97 48»/, 60'/, 74 108'/, 29'/, 137, 11 118'/ 150'/, 116 71 133 88'/, 9 557. 61 1197, 87'/, 91 98'/, 507, 477, Hl'/, 327, 132 109 110 103'/, 102'/, 99'/, 106 110'/, 133'/, 134, 134 LAATSTE BERICHTEN. M EDEDEELINGEN,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1886 | | pagina 3