Dezer d u g e u kwam «ene mevrouw H. te Parijs ci.der de poilc-ci clière van haar huis een blinden bedelaar tegen, die sedert eenige tijd gewoon was elke week te harent eene klei nigheid te komen ontvangen. Zij haalde werktui gelijk hare portemonnaie uit, toen de man zich plotseling op haar wierp, haar de portemonnaie ontrukte en zich uit de voeten maakte. Verleden Zondag nu merkte zij den ge waanden blinde in een ander deel der stad op en deed hem in hechtenis nemen. Het bleek, dat hij Louis Y. heette, vroeger het bedrijf van juwelier had uit geoefend en een aardig vermogen bezat. Hij bewoont fraaie apartementen en heeft twee ge huwde zoons, die eervolle betrekkingen bekleeden. De vermiste patiënt van //M eer en Bosch" is den volgenden dag gevonden onder de gemeente Haarlemmerliede en door den heer Burgemeester dier gemeente naar het gasthuis te Haarlem overgebracht. Hij bevindt zich nu weder in de inrichting te Heemstede en heeft geene merkbare gevolgen van zijn overnachten in de buitenlucht gehouden. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 31 Dec. Het uitvoerige feest- program, samengesteld bij gelegenheid van het jaarlijksche feest voor de kinderen ran die arme huisgezinnen, welke door de wer kende leden der St. Vincentius-Vtreeniging worden beïocht, werd jl. Woensdag-avond op voortreffelijke wijze ten uitvoer ge bracht. Blijkbaar hadden de heereu wer kende leden alle pogingen in het werk ge steld om ook dezen avond voor de lieve kleinen een avond van vreugde en genot te doen zijn. Naar goede gewoonte werden ruim 200 kinderen op melk en gebak out- onthaakl en ontving ieder een geschenk, hetgeen de feestvreugde niet weinig ver hoogde. Doch niet alleen de kindereu, ook de ouders werden rijkelijk bedacht. Hun werd, door de goede zorgen vau het Be stuur en de Leden der St. Vincentiua- Vereeni- ging kleederen en levensmiddelen ter hand gesteld. Oud eu jong werden als 't ware met geschenken overladen. Zeker zijn wij de tolk van allen, die dit heerlijke kinderfeest bijwoonden, als wij aan het lofwaardig Bestuur eu de volijverige Leden van de St. V. V. den inuigsten dank betuigen voor de uitmuntende orga nisatie vau dit heerlijke kinderfeest voor de vreugde en het genot, dat zij zoovele kinderharten hei ben bereid, maar bovei al voor de weldaden, welke zij aan de lijdende menschbeid hebben bewezen, door het uit deden van zoovele liefdegaven aan hen, wier droevig lot zij reeds zoo vaak hebben helpen verzachten. In de jl. Woensdag gehouden Raads vergadering werden verschillende missives vau Gedeputeerde Staten voor kennisgeving aangenomen. Het proces-verbaal der kas- opneming werd goedgekeurd en het verslag van den ga-opzichter voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van B. en W. omtrent de overdracht van grond bij de Be graafplaats werd goedgekeurd- Op de reques- ten van huurders aan de Leidsche-vaart werd overeenkomstig het voorstel der com missie van finauciëu beschikt. De heer Te- ding Van Berkhout is benoemd tot Regent van het Barbara-Gasthuis. Aau deu heer J. D. Wackwitz werd grond iu den Hout verhuurd. De heer H. Van den Bergvretd benoemd tot gemeente-geneeskundige. Om trent de voorziening in de vacature van deu heer Logeman werd beslist overeenkom stig een amendement, ingediend door de heeren Macaré en Gallandat Huet. Tot nieuwen leeraar in de natuurkunde is be noemd de heer dr. P. M. Heringa. Door heereu Commissarissen van toe zicht en Bestuurders van het Haarlemsch Ondersteuningsfonds hij ziekten en ongevallen werd dezer dagen aau leden eu belang stellenden een keurig bewerkten Wand- kalender aangeboden. Ook wij ontvin gen hiervan een exemplaar, hetgeen ons aanleiding geeft bij vernieuwing de aan dacht op deze nuttige instelling te vesti gen. Zoo men weet heeft dit fouds ten doel, hoofden van gezinnen of personen, die geacht kunnen worden in eigen onder houd te voorzien, bij ziekten of ongevallen gedurende 13 weken per jaar eene gelde lijke uitkeeriug te verzekeren naar de klasse waarin wordt deelgenomen. Reglemeuteu van deze instelling zijn bij het Bestuur koste loos verkrijgbaar. Door het prov. bestuur van Noord- Holland is bij enkele inschrijving aanbe steed: Het driejarig onderhoud der Pettemer zeewering, bekooreude tot de rijkszeewer- keu in Noord-Holland. Raming 14,000 per jaar. Minste inschrijver de heer J. Giltjes, te Petten, voor 11,360 per jaar. Naar wij vernemen werd liet rnee- rendeel der prachtige bloemkransen, welke door vrienden en vereerders op de lijkkist waren gelegd, waarin het stoffelijk over schot van den heer A. L. JDgserinck werd ter aarde besteld, door onzen stadgenoot den heer J. Ruysenaars geleverd. De keu rige bloemeuschat trok de bizondere aan dacht voor allen, die de treurige plechtig heid bijwoonden. Kathedrale en Parochiekerk van den IJ. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechis mus, te 3 uur het Rozenhoedje met de Lita - nie, te 6 uur het Lof ter eere vau het H. en O. Hart vau Maria, tot bekeeriug der zon daars, met Preek. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Maandag te half 9 plechtig Jaargetijde voor Z. D. H. Mgr. Gerardus Petrus Wil- mer. Woensdag-avond van 7 tot 10 uur ge legenheid om te biechten. Donderdag de HH. Missen als op Zon dag, te 10 uur plechtige Hoogmis en Preek, 's middags te 3 uur het Rozenhoedje eu de Vespers. Vrijdag, eerste Vrjjdag van de maand, 's avonds te 7 uur Lof en Oefening van het H. Hart van Jezus. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. eu O. Hart van Maria, tot be keering der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 uur het Lof eu van 5 tot 10 uur gelegeuheid om te biechten. In de week de HH. Missen te 8, half 9 en half 10, eu de Catechismus, met uit zondering van Woensdag en Donderdag, naar gewoonte. De boekjes bevattende de gebeden en gezangen van deze godsdienstoefening zijn bij de uitgevers der NIEUWE HAA.E- LEMSCHE COURANT a f 0,15 verkrijg baar. Parochiekerk van den H.Anlonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, half 4 uur de Vespers. Dinsdag te half 9 uur gezongeu 11. Mis, ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Donderdag de HH. Missen en Vespers als des Zondags. Vrijdag te half 9 gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9 eu half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw-. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie; 's avonds te half 7 Lof en Predikatie. Maandag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag te half' 9 Requiem voor alle Overledenen, die op St. Bavo zijn begraven. Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Donderdag, feest van de Openbaring des Heeren, de HH. Missen eu Vespers als op Zondag. Vrijdag-avond te 7 uur Kruisweg. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER le WEEK VAN HET JAAR 1887. JANUARI, (Louwmaand), 31 dagen. Toegewijd aan de vereering van Jezus' Kindsheid. 2. Zondag. Octaaf van den H. Stephanus, le Martelaar. 3. Maandag. Octaaf van den II. Joanues, Apostel en Evangelist. H. Geuove- va, Maagd. 4. Dinsdag. Octaaf van de HH. Onuoozele Kinderen. H. Pharaïldis. 5. Woensdag. Voor-avond van Drie-Konin gen. H. Eduardus, Koning. H. Te- lesphorus, Paus en Mart. f 139. 6. Donderdag. DRIE-KONINGEN, Open baring des Heeren. Evang. De aanbidding der Wijzen. 7. Vrijdag. H. Lucianus, Martelaar, -j- 312. 8. Zaterdag. H. Gudula f 670. Patrones van Brussel. KERKBERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 6