MARKTBERICHTEN. Voor geest en liart. Die niet te raden is, is niet te helpen. Wijze spaarzaamheid is geene karig heid. Grootsprekers zijn geen grootdaders. Wat men thuis heeft, behoeft men niet buiten te zoeken. Geduld is een bitterkruid, maar het draagt zoete vruchten. Ter overweging. Zoo groot is Gods macht eu grenzelooze goedheid, dat men eerder met eeu kleinen lepel deu Oceaan, dau met menschelijke hoop, hoe groot ook, deze goddelijke eigen schappen zou kunuen uitputten. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. 2 Febr. Bij gelegenheid van deu 70sten verjaardag van Z. M. den Koning zal des avonds op de Groote Markt eene muziekuitvoering worden gegeven, en de daarvoor gebruikte tent en het raad huis door gas worden geïllumineerd. Kunstnieuws. Kerknieuws. LONDEN, 1 Februari. De St. James Gazette zegt: V"an volkomen betrouwbare zijde hebben wij vernomen, datVouBismarck in de vorige week aau Herbette heeft gegeven stellige verzekeringen van Dnitsehlands vredelievende bedoelingen jegens Frankrijk. In het Lagerhuis heeft Fergusson mede gedeeld, dat het besluit tot ontruiming van Port Hamilton pas op raad van het bestuur over de marine genomen is, nadat China zich verbonden had, te zullen zorgen dat geen vreemde mogendheid eeuig deel vau Corea, met inbegrip van Port Halmilton, gaat bezetten. MEDBDEELIN9BN a 10 Gents per regel. Door Dr. Pariset, secretaris der Genees kundige Academie te Parijs, eu door meer dan 200 vermaarde geueesheeren is ge constateerd geworden dat de Echte Pate vau Regnauld een groot voordeel heeft op de andere borstmiddelen eu dat die Pate het hoesten, den kinkhoest en de zinkingen spoedig kalmeert. Daar dit koste lijk middel geen opium, noch opiumzuur nog codeïne bevat kan men er zelfs na den maaltijd gebruik van maken eu het aan nog jonge kinderen geven. De Echte Pate vau Regaauld wordt geprepareerd, rue Jacob, 19, te Parijs, en wordt overal tegen fl. 0.75 verkocht. rechtbank beweerde, dat de dokter na 50 zit tingen bad moeten vragen of het geholpen had, de advocaat echter zeide, dat het in het belang van den zieke zelf was de galvaniseering niet te doen onthouden. Dit gevoelen vond algemeene instemming en de patiënt was genoodzaakt de rekening te voldoen. Te Philadelphia leeft men lang. Er stierven daar in het jaar 1886 34 negentig jarigen, 23 personen oud 91, 22 oud 92, 13 oud 93, negeu oud 94, 13 oud 95, 12 oud 96, acht oud 97, drie oud 98, ujf oud 99, vijf oud 100, éen oud 101, een oud 102, twee oud 104 en éen oud 109 jaren. Onder deze oudje3 had den de vrouwen sterk de meerderheid. Als de uitvinder va n^h et onder- zeesche schip, waarvan eenigen tijd geleden won deren werden verhaald, denkt, iets nieuws te hebben verzonnen, dar. slaat hij den bal totaal mis. 't Is alleen aan bizondere omstandigheden te wijten, dat de uitvinding niet reeds sinds 170 jaren in toepassing is. In de Post-rijder van 1717 vindt men een verhaal van een bezoek, in de vorige maand door „Haar Czaarse Majes teiten" aan Amsterdam en den Haag gebracht. Nadat zijne Czaarsche Majesteit den 20n Maart ten huize van Prins Kurakiu eene deputatie var; Hunne Hoogmogenden had ontvangen, die bij monde van Baron Van Weideren „een sierlijke aanspraak in de Nederduitsche tale" tot den Czaar van Groot llusland hield, „waarop zijn Czaarse Majesteit in 't Moscovis welgemelde Heeren antwoordde in diergelijke termeu", bezocht de beheerscher der Bussen denzelfden namiddag het Binnenhof, waar hij in de Kamer van Hunne Hoogmogenden „omtrent een halve uure met een discours onderhouden werd,,. Na afloop van dat bezoek zette de Czaar zich met eenige heeren „en de pretense uitvinder van Oost en West" in een schuitje, dat in den vijver lag; „daarna verhaalt de Post-Rijder verder begaf zich zijne Majesteit met den uitvinder alleen onder het dek, alwaar eene kaars wierd opgestoken, en het vertrekje werd toen dicht toegesloten; de andere heeren zaten aan een tafeltje om te letten op datgene dat er zoude geschieden. Daarna kruiste men den vijver, die op vele plaatsen met genommerde paaltjes bezet was, wel anderhalf uur lang door en door dewijl de uitvinder bad aangenomen te zullen doen blijken, dat hij, hoewel beneden zijnde, altijd te zullen weten bij welk paaltje het schuit je was." Z a t e r d ag-m iddag stond eene dame te Botterdam voor een winkel in de Hoogstraat te kijken, toen zij bespeurde dat er iemand met zijne hand in een der achterzakken van hareu mantel kwam. Zij keerde zich om en zag achter haar een opgeschoten jongen staan, die onmid dellijk het hazenpad koos. Het bleek haar, dat de jongen hare portemonnaie met f 14 had ge rold. Hij werd onmiddellijk nagezeten. Aan de Pannekoekstraat wierp hij de portemonnaie weg, die door zijn vervolger werd opgeraapt en aau de dame terugbezorgd. In eene Algemeene Geschiedenis, door den Pers Baschid Eddin in 1314 aange vangen, leest men o. a.Irlanda is een eiland midden in den Oceaan. Het heeft zulk eeu voor- treffelijken bodem, dat er geen ratten of giftig ongedierte is. De bewoners worden zeer oud; zij hebben rood haar, zijn groot sterk en dapper. Op dit eiland is eene bron, waarin een stuk hout, dat men er inwerpt, in eene week tijds in steen verandert. Naast Ierland lint een grooter eiland, Inglitoria genaamd; daarop vindt men een berg met talrijke goud-, zilver-, koper-, lood- en ijzermijnen. Ooftboomen zijn er in overvloed. Tot de wonderen van het laud behoort een boom, die vogels voortbrengt. Dat geschiedt op de volgende wijze. In den bloeitijd ontwaart men een soort van zakje aan den boom, en daarin zit de vogel met zijn snavel. Als de vrucht rijp is, dar. pikt de vogel zelf die open eu komt er uit. Men voedert hem twee jaar lang, en dan is hij zoo groot als een eend of gans. Hij maakt het dage- lijksche voedsel van de bawoners van dit land uit. Op beide eilanden treft men schapen aan, uit welker wol men vlas en dekens bereidt. De Koning der twee eilanden draagt den naam van Schotland. De stad Pisa heeft zich met oog op den treurigen toestand barer financiën genoopt gezien de Januari-coupon harer obligatiën on betaald te laten. Naar luid eener dépêche van Lloyd te Bahia, is aldaar de Fransche bark Ult/sse aangekomen met een gedeelte der bemanning van het Engelsche schip Kapunda, dat in vol le zee was aangevaren door eeu onbekend vaar- tiue waarbij de Kapunda gezonken is en 360 personen zijn omgekomen. De Kapunda heeft den 41 December Londen verlaten om landver huizers naar Freemantle (Australië) over te brengen. Er is te Herlies, in het arrondis- sement Bijssel, eene oude vrouw, die een vervallen hoeve bewoont, en daar voor haar genoegen tamme ratten er op nahoudt. De ratten zijn door haar zéé gedresseerd, dat zij op haar schoot klimmen, uit haar hand eten, enz. Zij heeft nog slechts zeer weinig huisraad en kleederen; hare lievelingen hebben alles stukgeknaagd, en zij moet voortdurend een paar vensters tegenover elkan der open hebben, om niet te stikken in de be nauwde lucht welke de ratten veroorzaken. In het Tijdschr. voor GeneesJc. wordt de aandacht gevestigd op het gevaar van besmetting door het mondstuk der publieke telephones. Wen- schelijk wordt geacht een of ander antisepticnm op de openbare telèphoonstations gereed te hou den, om het voor iedereu gebruiker te reiuigeu. De politie teFrankfort a. M.waar- schuwt tegen overbrenging van dipbtheritis van de kippen op den mensen, en vestigt daarop de aandacht op het gevaar van de besmetting, door zieke hoenderen in veeslallen toegang te verleenen, als daar melkkoeien zijn gestald. Eene gevoelige maag. 't Is een ellende me' miju maag, zei onlangs een lid van de natte gemeente, bier kan ik drinken zooveel ik wil, wel tien glazen, maar als ik dan een flesch Bourgogne drink, dan word ik vreeselijk duizelig. Misdadige lichtzinnigheid. Man. Vrouw ik ben zeer verkouden. Vrouw. Je hebt je ver diende loon, waarom heb je gisteren je nagels zoo kort gesnedeD? Mislukte hulp. Professor (den candidaat aan het skelet het sleutelbeen toonende). Kunt ge mij zeggen hoe dit been beet? Een ander student boudt een huissleutel in de hoogte, na tuurlijk zoo, dat de professor zulks Diet gewaar wordt, waarop de ondervraagde triomfantelijk antwoordt: Jawel, Professor, dat is het huis been- Eerlijk geantwoord. A. Lieve Hemel, je drinkt cognac, alsof het water was. B. Neen, zoo veel water kan ik niet drinken. Mislukte hyperbole. A. Ik verzeker u, dat ik zooveel werk, dat ik dagelijks wel een kwart flesch inkt noodig heb, B. Nu, dat heeft niet veel te beteekenen; bij mij komt de pen den gan- schen dag niet uit den inktkoker. Verontschuldigd. A. Hoe is 't mogelijk, dat ge u door uwe vrouw een ezel laat noemen- B. Och, amice, om je de waarheid te zeggeni wij hebben geen geheimen voor elkander. Moderne dienstboden. Mevrouw (tot de juist gehuurde dienstbode). Dus ge wilt den dienst in mijn huis aannemen? Dienstbode. Ze ker, mevrouw, en te meer nu ik u zoo even eene fantasie uit de Lohengrin hoorde spelen, want ik dweep met Wagner! Zondag-avond bij het uitdoen der lichten werd aan den spoorweg nabij het oude station het vreeselijk verminkte lijk van eene onbekende vrouw gevondeu. Meu vermoedt, dat zij door den voorlaatsteu trein (No. 47), uit Amsterdam komonde, is overreden. Het stedelijk museum vau schilderijen en oudheden op het raadhuis alhier is in de vorige maand bezocht door 75 beta lende en door 233 niet betalende perso nen. LI. Zaterdag is alhier eeu 7 jarigen knaap overleden, die Woensdag te voren nabij de ouderlijke woning was overreden. Tegen deu voerman van den wagen is pro ces-verbaal opgemaakt. De katholieke Kiesvereeniging alhier beeft, in eene gisteren-avond gehouden vergadering tot candidaat voor het lid maatschap van de Provinciale Staten ge steld den heer Mr. W. S. J. Van Water schoot Van der Gracht, Advocaat en Notaris te Amsterdam. BUaa. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Zwart en E H Beijk; W Groe- nendaal en A Lippes; J Stuart en J S Buter; K Pardon en H M Helminck. Bevallen: J De Wit en H M Koster; J L Heachlé en M Schipper. Getrouwd: L v. Huizen geb. Huberts d. A M Teunissen geb. Dirks z. D Steffers geb. Blocker d. A J Klaversteijn geb. Waaning d. J C M v. Gronin gen geb. Brummelaar z. A M K v. Deenen geb. Timmers d. A Buerdorf geb. Rnhdorfer d. T Harren geb. Hogervoarl d. J W A v. Zonneveld geb. Voetelink d. -AG Hijnsbergen geb. Wijnkoop d. H H Kreek geb. Ditmarsch d. A M v. d. Wal geb. Ilirdes z. C Bosman geb. v. Rooij d. T Blansert geb. Ouweneel z. Cv. Eijk geb. v. Bruggen d. G v. Oostende geb. v. d. Laan d. LM Verhagen geb. Wiethoff z. A J Clons geb. v. Oudenniel d. W De Zwart geb. Heuser z. C De Nieuwe geb. de Jong z. C Kikkert geb. Padding d. J Mosterd geb. Visseher z. M C Govers geb. Silvester z. A J Kenseu geb. Hunting z. B Kopjes Niemann geb. v. Werven d. ME Schutte geb. Franssen d. E Kruikemeijer geb. Louw i. A M Beere geb. Harkmaus C P v. d. Steur geb. Meijer z. B v. d. Berg geb. Zuurendonk d. C Schoevaart geb. Thiimer d. Overleden: H Lans 11 mn. d. Barendsestraat; L S R Sesseler 70 j. Jausweg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslaeht van A Pater, Gasthuis straat; E De Jong 53 j. wed. A Vergers, Krom; J ,T Bon 2 j. d. Krom; C M v. d. Bosch 1 mn. d. KI. Houtstraat; M H Govers 12 mn. z. Molenpad; J B Otger 16 mn. z. Z. Polderstraat; J G Opbroek 31 j. Wouwermanstraar; J H v. d. Voort 50 j. ecktg. v. J II Koolhoven, Gr. Markt; C C v. Groningen 16 uren z. Jacobstraat; MS Leanings 2 mn. d. Drappenierstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannel. geslacht van L Plijsant, Spaarne; P J Brosi 45 j. Ged. Kraaienh. gracht; J Brouwer 7 j. z. Amstevdamstraat; W Serné 71 j. L. Amiastvaat; J A Klein 2 mn. z, Bidderstraat; P Stokman 36 j. Leidschestraat; G Hulsebosch 30 dg. z. Cornelissteeg; E J Tijm-nsen 70 j. Jansweg; MJ v. RoonlOmn.d. KI. Heiligland; C Heeseman 58 j. echtg. v. J. Sekker, Oraujeb. laan; C Eiberhorst 67 j. eehtg. v. G v. Fijk, Nadorstlaan; J v. Dael 11 dg. d. Tulpenstraat. De derde matinee mnsicale van den heer Toh.Steenman, op Zondag jl. gegeven, schouk ons een met zorg gekozen programma, waarvan de uitvoering ontegenzeggelijk hooge waardeering verdient, aangezien de executanten alle eer hadden van hun werk. Mejuffrouw Gerda Reindersvan wier talenten wij reed» meermalen gewag maakten, droeg op keurige wijze liederen vau Beethoven, Schumann SchubertTranz en Hitler voor. De vertolking ervan wa9 ook ditmaal edel en getuigde in hooge mate van eene echt muzikale ontwikkeling. De heer Steenman vergastte ons op eene Vioolsonate van Handeleene Romance van Ries en bracht, in ver- eeniging met den heer MichelsenBeethovens Kreutzer- sonate ten gehoore. Het spel van deu heer S. onderscheidde zich wederom door edelen geest, schoonen toon en uit muntende techniek. Aan de werken, die hij vertolkt, schenkt hij eene wijding, die de schoonheid ervan in het ware licht doet treden. Met uitbundigen lof maken wij hier tevens melding van de talenten des heeren Michelsen. Deze kunstenaar onderscheidt zich door eene uitstekende voordracht en door een aanslag zoo keurig en zangrijk als wij zelden hoorden. In de Kreutzer-Sonate, maar vooral in de Variations sêrieuses van Mendelssohn, deed de heer M. van zijne bewonderenswaardige virtuositeit blijken. Dat deze jeugdige toonkunstenaar in een zeer korten tijd een voortreffelijken roep heeft verkregen, vinden we, nu we hem als solist gehoord hebben, zeer begrijpelijk. Met de pianobegeleiding op deze matinee hadden de dames A. en H. Bastiaans zich welwillend belast. Het luide applaus, dat zich na de voordracht van elk nummer deed hooren, gold voorzeker ook het accompagne ment, 't welk door genoemde dames op uitmuntende eu smaakvolle wijze werd uitgevoerd. Hit het oogpunt van kunst verdient het concert, jl. Maandag-avond door de Mannen-Zangvereeniging Crescendo gegeven volkomen lof en waardeering. De verschillende koornummers; Vaderland van Nicolai, de alt-Niederlcindische Lieder van KremserPensee de nuit van Berleur, Op den vroegen dag en Soldatenkoor van R. Hol (noviteiten op eene enkele uitzondering na) ge tuigden opnieuw niet alleen van de ijverige studie eu van de uitmuntende ontwikkeling van Crescendo's zangers, doch ook van de zeldzame energie van hun directeur, den heer N. H. Andriessendie zijne toewijding, zijn ijver en zijne moeite ook thans wederom op zoo schitte rende wijze zag beloond. De koren werden alle met gloed en warmte en schoon genuanceerd gezongen. Pensee de 7iuit van Berleur vooral muntte uit door keurige en hoogst beschaafde voordracht. Met ware toewijding werd dit lieflijke lied, zoo vol gloed en leven, gezongen. Mejuffrouw Bettaque, van wier medewerking, tot op luistering van dit concert, het Bestuur zich had verzekerd, behaalde met hare heerlijke en krachtige sopraan-stem de schoonste lauweren. Hare bewonderenswaardige talenten schitterden vooral in het groote aria uit der Freischütz maar ook in de liederen, welke zij in de tweede afdeeling zong, bewees deze hoog begaafde artiste, welke toover- kracht zij met haar geluid vermag uit te oefenen. Zoo te hooren zingen is een muzikaal genot bij uitnemend heid! De tweede solist was de heer Ch. Timmner, met wiens voortreffelijk spel wij reeds vroeger kennis maakten. De vertolking van de Romance van Max Bruch, de Andante van Spohr en de Berceuse van Bowslcowski gaf gelegen heid te over om al de gaven en talenten van dezen jongen kunstenaar te tooneu. De zekerheid, welke hij zelfs bij de meest ingewikkelde passages toont te bezitten, is verbazend. Fraaie toon en uitmnnter.de voordracht ziju eigenschappen, welke deu heer Timmner iu hooge mate onderscheiden. Zijne dubbelgrepeu, staccati, octaafgaugen, in een woord zijne techniek, mag in alle opzichten voor treffelijk lieeten. Met de begeleiding van de Alt Niederl. Lieder had zich de heer P. Van Kessel belast. Hij volbracht zijne taak, even als bij vorige gelegenheden uitmuntend. Zij, die bij 't accompagnement van solisten het liefst bun eigen spel willen hooren, konden Maandag-avond aau de begeleiding der Zang- en Vioolsoli een lesje in dc bescheidenheid nemen. Crescendo's talentvollen directeur handhaafde ook in de begeleiding ziju ouden roem. Het accompagnement was uitstekend. Het talrijke auditorium beeft bij dit concert in hooge mate genoten. De enihusiastische bijvalsbetuigingen waren het beste bewijs, dat de aanwezigen met warme sympathie waren bezield voor den directeur, de solisten en Crescendo's dappere zangers. Onder de vele uitvoeringen, die Crescendo reeds gaf, mag voor deze eene eereplaats worden ingeruimd. Dat Crescendo op dezen weg voortga en zich nog lang in het bezit van haren bekwamen directeur verheuge; de ver- eeniging gaat dau eeue schooue toekomst, die zij zich ten volle waardig toont, tegemoet. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mg. C. J. M. Bottemanneheeft benoemd tot Pastoor der Parochie van den h. Dominicus te Amsterdam, denweleerwaarden beer L. Kreling; tot Kapelaan der Parochie van den h. Dominicus te Rotterdam, den weleerw. heer J. J. Zwaters eu tot Kapelaan der Parochie van den h. Joannes den Dooper te Schiedam, den Weleerw. heer H. A. Van Dijk. HAARLEM31 Jan Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f-,—witte f 7.35 a f7'90 roggef5.25 a f 5.13 Haver f3.— a f3,40 gerst f 4,70 510,; duivenboonen f6,75 a 6,80; paardenboonen f6 a 6.bruine boonen f a f Gr. erwten f 6,25 6;50. AMSTERDAM, 31 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 720 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.64. dito 2de qual. f 0.58 dito 3de qualiteit ƒ0,50 per kilo-,melk- eu kalfkoeien 100 a 280, 5 graskalv. f a 43 nuchter kalveren 8 a 13, 3 schapen en lammeren a - vette varkens 38 a 43 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a BOTTERDAM, 1 Febr. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 10 paard, 958 runderen, 145 vette-eu graskalveren, 71 nuchtere kalveren, 10 scha pen of lammeren,— varkens, 50 biggen, 3 bokken. De prijzen vau bet vee, besteed ter markt vau heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 65 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 95 c. 2de qual. 85 c., schapen 50 c., alle9 per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 68 2de f 62 3de qual. f 58. ALêCMA AR, 29 Jan. De aanvoer van vee eu daarvoor bestede prijzen volgt; 7 koe j 100 a 150, 10 nuchtere kalveren 11 a 22,— vette kalveren a 208 schapen 16 rJ 20 varkens fper kilo, 42 ma gere dito 12 a 15,— bokken J a—1 paarden 80 af lammeren f a 31 Jan. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van a 100kalveren van f 45 a 125 9 nuchtere dito van f 13 a 23, schapen f a—97 varkens 36 a 45 c. 16 magere 12 a 14 c. per kilo. SCHIEDAM, 1 Febr. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Amsterd. proef f i 3,50 Spoeling fl,70 dito commissie f 1,80. IiONDBN, 31 Jan. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammt-ren 10000, Kalveren 70, Zwijnen 10, Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/6 Schapen en Lammeren 4/- a 5/9, Kalveren 3/8 a 5/4 Zwijnen 2/4 4/4. LEIDEN, 29 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f a zomer- ƒ-,— f heet.rogge winter- a zomer- a -,heet. gerst zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- De prijs der boter was heden pel J/4 vat lste qual. 46.— a 70.—, 2de qual. f a HOORN, 29 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,50 a 7,— - heet. rogge f -,heet. gerst 4 50 5 heet. haver f 4.— mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine f 11, a 12,50 gele heet. paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene/ 11,a 13, heet. grauwe f 15,— a 17, heet. witte J heet. aardappelen a manden appelen f a alles per heet. De aunvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden vanj f 40 tot 170 - veulens f a —koeien van ftot kal veren van f 5 tot 16, schapen van —-tot— lammeren van f 16 tot 22.varkens van 12 a 16, —zeugen a biggen van 4 a 8,— PHRMEREND, 1 Febr. Kaas: aangevoerd 131 stapels; prijs der kleine kaas f30,middelbare 25..Boter 1.30 A 1.35 per kilo; 119 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 125 Vette kalveren aanvoel 105 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch gere dito: aanvoer 93 stuks prijs f 8 a 22 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 92 stuks, prijs 46 36 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 45 stuks, prijs f 6 a 12 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer; 135 stuks, prijs 5 a f9. beursberichten! Amsterdam, 1 Febr. 1887. Prijzen der onderstaande effectengöno|eer_ pCt. koers Nederland. Oortif. Work. Schuld. 21 72,/8 8 w tt 31 j Hongarije. Obl. Lcening 18675 Goudleening5 (talie. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 u u zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope& C'omp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 A nut. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. I1 4 P ortugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Italië. Rusland 1876. 0 0 (Perpetueele) Obl. Alg. Schuld 1865. 0 1869. Obl. Leeuing 1876. N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 1877 Columbia. ObligatiënIs, Peru. Leening 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Hol). Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1878. 5 Zuid-Hal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatach. Aand.. 5 Baltiscke Spw. Aand8 Jelex Griasi Obl6 Kiew Brest Aand5 Knrsk Oliark. Obl. ƒ1000.. 5 Morscliansk Sysran Aand.. 5 Riascbk Wiasma 8 Aandeeleu Spwd' Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Oert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Oert.. 7 PitEMIE-LEENINGEN. jtfederland. Loten Amsterdam f 100. 8 Rotterdam,. 8 Gemeente Orediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 1854... A 18605 1864 Rusland. 18645 18668 Geldkoers prolongatie 3 pot. liumeuio. Amerika. 887, 98 >/g 97 897, 607, 617. 507, 1007, 827, 957, 47 597a 70 1087,, 126 26 14 H7.S 115?/, 1517, 115 70?/, 138 89 117, 557, 58 118 567, 917, 96 507, 477. 137 29?/, 1317, 1097, 1097, 1047, 103 987, 1027, 1087, 132 131 1123 LAATSTE BERICHT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3