MARKTBERICHTEN, Laatste berichten. STEDELIJK NIEUWS hij algemeen geacht en gewaardeerd, zoowel om zijne welwillendheid, als om zijn vriendschappe- lijken omgang, maar vooral om zijn voorbeel- digen ijver, dien hij als mede-Herder in de pa rochie van den H. Jozef openbaarde. In onder scheiden levensomstandigheden was hij voor velen een raadsman en vriend en door zijne immer bereid vaardige tusschenkomst werd vaak veler nood gele nigd. Voor de jeugd, de leerlingen der St. Jozefs ambachtsschool vooral, wier geestelijk Directeur hij was, zullen het getuigen, bewees hij zich een voortreffelijk leidsman, die door zijn beminnelijk karakter allen tot zich trok. Onze beste wenschen vergezellen den eerwaarden Herder hij zijn vertrek van hier. Kerknieuws. Kunstnieuws. pbemie-leeningeh. 7SVw 87 BERLIJN, 15 Februari. Volgens de be kendmaking van het Staatsministerie wordt behalve voor Stettin, ook voor de naburige kleine steden Grabow en Altdamm en voor de vier aangrenzende districten de kleine staat van beleg afgekondigd. WEENEN, 15 Februari. De Landsre- geeringen hebben bij de departementen te Weenen en te Pe3th een wetsontwerp in gediend, tot het verleeuen van een buiten gewoon krediet voor de wapening van de landweer en van den landstorm. Voor Oostenrijk bedraagt het krediet 12 millioen. voor Hongarije 7Ya millioen fl. LONDEN, 15 Februari. In het Lager huis heeft Oorst verklaard, dat de Regee- riug geen bericht heeft ontvangen ter be vestiging van dat, volgens hetwelk Chi- neescbe troepen naar Opper-Birma zouden zijn opgerukt. Smith verzekerde, dat er bij den tegen woordigen stand der onderhandelingen in zake Bulgaiije, voor het oogenblik geen nieuwe diplomatieke stukken kunnen wor den overgelegd. Het Lagerhuis verwierp met 198 tegen 96 stemmen het amendement van Esmond betreffende de pachtcontracten der meijers in Schotland. Campbell opperde een amen dement ten gunste der oprichtiug van lokale genootschappen in Schotland en andere deeleu van GrOot-Brittannië tot behandeling van plaatselijke aangelegenhe den. Nadat dit amendement door Campbell was bestreden en bespottelijk gemaakt, trok de voorsteller het in. Het debat over het adres werd daarna weder verdaagd. De Daily News heeft uit Odessa bericht ontvangen, dat verscheidene nihilisten al daar zijn aangekomen. Uit St. Petersburg wordt aan het blad gemeld, dat het bericht, volgens hetwelk Kaulbars naar Bulgarije zou terugkeeren, onwaar is. Zijn gezondheidstoestand is hoogst ongunstig. Men zegt, dat hij aan toevallen lijdt. a 10 Cents per regel. Oude verkoudheid spoedig genezen. »Na 2 jaar lijden, veroorzaakt door eene zware verkoudheid, ben ik daarvan ont slagen, dank aan uwe weldoende Capsu- »len Guyot, ik dank U recht hartelijk en verzoek U mijnen brief openbaar te ma pkeu om de ougeloovigen te overtuigen. pDumout, te Macon.« Men eiscbe, om de zoo talrijke namaak sels te vermijden, witte Capsulen Guyot, geprepareerd, rue Jacob, 19, te Parijs. Prijs: fl. 1.25 per flacon. Mislukt. Eene Weener familie werd op zekeren dag minder aangenaam verrast door het bezoek van een neef uit de provincie, die eenige dagen kwam logeeren. Nadat dit eene week geduurd had en de gast er nog niet van spiak om naar zijne vrouw en zeven kinderen te keeren, gaf de be leefde gastheer hem een kleinen wenk, door de vraag of hij niet erg naar huis terug ver langde en of zijne huisgenooten hem niet missen zouden? „Je slaat den spijker op den kop", was het antwoord; /,ik zal direct schrijven, dat Jet met de kinderen hier ook maar een poosje komen.'' Haarlem, 16 Februari. Als vervolg op ons bericht omtrent het dubbele feest van den hoog eerwaarden heer J. A. Van den Akker, Kanun nik, Deken van Haarlem, Plebaan en Pastoor der Kathedrale Kerk alhier, kunnen wij het onder staande nog mededeelen. Gelijk wij reeds berichtten celebreerde Zondag de hoogeerwaarde Jubilaris de plechtige heilige Hoogmis,daarbij geassisteerd door de weleerwaarde heeren, F. J. Poelhekke, B. J. J. Schijf, Kapelaans aan de Kathedrale Kerk alhier en T. P. C. Sarter, Kapelaan te Amsterdam. Na het h. Evangelie hield de Jubilaris eene schoone, welsprekende predikatie, naar aanleiding van de tekstwoorden: Wat zal ik den Heer we dergeven (voor alles wat Hij mij geschouken heeft) den kelk des heils zal ik aannemen. Diep bewo gen doch met kracht van stem dankte de Jubila ris uit geheel zijn hart den Almachtige voor de tallooze weldaden en bizondere genade, welke hem in zijn gansche leven waren ten deel gevallen en smeekte hij den Algoede om zegen, kracht en bijstand ook voor de levensjaren, welke hem nog zouden geschonken worden. Uiterst dankbaar ook toonde de geliefde Herder zich voor de vele intellectueele en materiëele bewijzen van hoog achting, liefde en vereering, welke hem waren aangeboden en die zoo klaarblijkelijk getuigden van het kinderlijk geloof en van de innige toe genegenheid zijner met hem feestvierende pa rochianen en andere belangstellenden. Groot was de indruk, welke de woorden van den Jubilaris teweeg brachten op de talrijk aan wezigen, waaronder er velen waren, uit wier oogen tranen van aandoening en dankbaarheid vloeiden. Gedurende den heiligen Dienst werd door het Zangkoor Te Deum laudamus, onder leiding van den directeur, den heer N. H. Andriessen, de Mis Sancta Cecilia (door laatstgenoemden heer gecomponeerd) gezongen, op eeDe wijze, die den directeur, benevens de groote en de kleine zan gers tot eer verstrekte. Na de heilige Mis werd door de zangers een plechtig Te Deum aangeheven, als daukzegging tot den Hemelschen Vader, Die den geliefden Herder te Zijner eere zoo langen tijd deed arbeiden en met zoo veel zegeningen overlaadde. Onder de talrijke geschenken, welke den Ju bilaris werden aangeboden, munten uit: vijf ver guld koperen beelden, voorstellende den Zaligma ker en de vier Evangelisten. Deze beelden, op voeten van Napoleon-marmer aan het hoogaltaar aangebracht, zijn vervaardigd door onzen geach- ten stadgenoot den heer F. L. Stracke Jzn. Ge noemde kunstenaar verdient lof en hulde voor zijne geniale en karakteristieke opvatting en voor de minutieuze bewerking van deze kunst producten. De beelilen werden den Jubelaris na mens de parochianen door heeren Kerkmeesteis aangeboden. De eerwaarde heeren Kapelaans der Kathedraal vereerden den Jubilaris eene schoone gravure, in fraaie lijst, voorstellende de Madonna Sistina; de Congregatie van de H. Maagd bood hem twee lustres aan, zeer artistiek bewerkt in zuiver renaissance-stijl; de heeren Collectanten vereerden hem een keurigen aneroïde-barometer terwijl de leden van het Zangkoor, als bewijs van hulde, hoogachting eu vereering, den Jubilaris eene voortreffelijke gravure in sierlijke lijst aanboden, voorstellende het zeer kunstvol bewerkte portret van Z. H. Paus Leo XIII. Met nog tal van andere geschenken werd de Jubilaris vereerd, door onderscheiden corpora tion en zeer vele belangstellenden gecomplimen teerd en met innige en warme genegenheid toe gesproken. Ongetwijfeld zullen de dagen van 12 en 13 Februari niet alleen voor den hoogeerwaarden he>r Van den Akker, maar ook voor de paro chianen der kathedraal en vele andere geloovi- gen onvergetelijk blijven. Moge het den hooggeachten Jubilaris ver gund zijn, nog langen tijd te arbeiden in den wijngaard des Heeren. Dat is de bede, die wij voor hem ten Hemel zenden. Mocht zij verhoord worden, dan wachten den hoogeerwaarden heer Van den Akker nog tal van jaren rijk aan vruchten voor de hem toevertrouwde zielen, rijk aan verdiensten voor hem zeiven, rijk aan be looningen, welke de God van liefde bestemd heeft voor de Priesters naar Zijn hart. De verjaardag van Z. M. onzen geëerbie- digden Koning zal dit jaar, volgens aanschrijving van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem aan de zeereerwaarde heeren Pastoors van zijn Bis dom, op buitengewone wijze worden gevierd. Het is de wensch van den doorluchtigeo Prelaat, dat, inzonderheid in de steden van zijn diocees, op den 19en Febr. eene plechtige H. Mis met den lofzang Te Deum in de openbare kerken moge plaats hebben. Deze plechtigheden zullen in de Kathedrale Kerk Zaterdag a. s. geschieden des morgens te half tien uur en o. a. worden bijgewoond door de heeren Onderwijzers en de leerlingen van de B. K. Parochiale scholen alhier. De weleerwaarde heer B. J. J. Schijf, sinds 1876 Kapelaan aan de kathedrale kerk alhier, is door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem benoemd tot Kapelaan aan de St. Catharina kerk te Amsterdam. Ruim tien jaren was de eerwaarde lieer Schijf in ons midden en werd Door Z. D. H, den Bisschop van Haarlem is benoemd tot Kapelaan aan de Kathedrale kerk alhier, de weleerwaarde heer J. C. M. Klompé, thans Kapelaan te Noordwijk. De bewoners van het St. Jacobs Godshuis en de parochianen van de O. L. V. Kerk alhier, vierden dezer dagen feest. Gisteren toch mochten de zeereerw. heer J. J. Ihunnissen, Rector van ge noemd Gesticht, benevens de weleerwaarde heeren G. W. Iionings en B. J. Klehamp, Kapelaans aan de vermelde kerk, den day herdenken waarop zij voor 121/2 jaar geleden de heilige Priester wijding ontvingen. Het St. Jacobs Godshuis en de parochie-kerk van O. L. V. waren voor deze feestelijke gelegenheid smaakvol versierd. Talrijk waren de intellectueele bewijzen van belangstel ling, sympathie en waardeering, welke de geachte en veel geliefde Jubilarissen zoo van hier als elders ontvingen en keurig de geschenkeu, welke hun door vrienden, vereerders en verdere belang stellenden onder hartelijke toespraken werden aangeboden. Ook bij het feest van deze drie eer waarde heeren bleken op schitterende wijze de gevoelens van gehechtheid, liefde, achting en vereering, waarmede de katholieke geloovigen bezield zijn voor de eerbiedwaardige Herders, aan wie de Algoede de zorg voor hun zielenheil heeft opgedragen. Naar wij vernemen zullen de weezen en ouden van dagen, die in het St. Jacobs Godshuis ver pleegd worden, door den zeereerw. heer Thun nissen rijkelijk worden onthaald en zal de heer Okhuijzen uit Rotterdam komen tot het geven eeuer séance, welke niet weinig zal bijdragen tot het verhoogen der feestvreugde, welke in deze dagen bij de bewoners van he Gesticht al gemeen werd waargenomen. Op de openbare scholen van hooger, mid delbaar en lager onderwijs in deze gemeente zal er op 19 Februari e. k., 's Kouings verjaardag, vacantie zijn. Omtrent de voorgenomen illuminatie vernemen wij nader, dat behalve de illuminatie op de Groote Markt, de woningen van den Commis saris des Konings, den Burgemeester, het Post kantoor, de Café's Gebroeders Brinkmann en Löwenbrau en de magazijnen van verechillende voorname winkeliers hetzij in- of uitwendig fraai door gas zullen verlicht worden. In de jl. Maandag gehouden tweede ver gadering voor de samenstelling van eeu bij ge legenheid van 's Konings verjaardag te houden optocht is hiertoe definitief besloten. Behalve de in ons vorig nummer vermelde Vereenigingen zutlen daaraan nog deelnemen: de R >eivereeniging „Spaarne", de Haarlemsche Yisschersclub „de Dageraad", de Gymnastiekvereeniging „Haarlem", de Kleermakersvereeniging „Vriendschap zij ons Doel" eu de vrijwilligeis van spuit 10. Te zamen 16 Vereenigingen. De optocht met muziek zal beginnen 's namiddags te 6 uur, uitgaande van de infanterie-kazerne, ongeveer één uur duren en in de groote zaal der sociëteit „de. Kroon" worden ontbonden. Wij hadden reeds eenmaal liet voorrecht genoten, den heer Mr. B. M. Bahlmann als Spreker in de R. K. Leesvereeniging te bewonderen. De herinnering aan zijn vroeger optreden deed ons met genoegen kennis nemen van de aankondiging, dat de geachte Afgevaardigde van het district Tilburg zich opnieuw in ons midden zou doen hooren. Gisteren-avond nam de heer Bahlmann wederom plaats in den katheder om de leden der R. K. Leesver, door zijne meesterlijke voordracht op aangename en leerrijke wijze te onderhonden. De staatsrechterlijke organisatie in verband met het kiesrecht was het onderwerp, dat de Spreker tot stof voor zijne redevoering had gekozen. Op duidelijke en bevattelijke wijze gaf de heer B. eene be schrijving van de staatsrechterlijke organisatie voor en na 1848. Het ontstaan der Grondwet en der Eerste Kamer, de wijze waarop de leden der Eerste en Tweede Kamer werden gekozen, de prrtiëele grondwetsherzie ning in 1840, de verkiezing met een trap, een en ander werd door den begaafden Spreker breedvoerig behandeld en verklaard. In 1848, sprak de heer B., brak men met het oude stelsel en men verkreeg directe verkiezing, waardoor een stap werd gedaan tot het algemeen stemrecht, Doch met het onkruid heeft men ook de tarwe uitgeroeid. Men verkreeg de vrijheid van onderwijs, ja, doch daarnevens ook eene concurrentie van het openbare tegen het bizon dere onderwijs, welke schier doodend op het laatstge noemde werkt. Vervolgeus sprak de heer B. een woord over den tegenwoordigen toestand van onze staatsrechterlijke orga nisatie, waarbij hij het liberalisme geeselde, dat de Kies wet van 1850 onaangeroerd liet, maar de kiestabel on derscheiden malen in eigen beiang heeft gewijzigd. In het tweede gedeelte zijner schoone redevoering pro clameerde de heer jf?., dat wij op weg zijn naar het algemeen stemrecht. Op de vraag: vreest gij dit? zou Spreker moeten autwoordeuja eu neen. Ja, wanneer wij thans in eens zouden overspringen naar eeu ander stelsel. Die sprong zou te groot zijn en de plotselinge overgang zou kunnen beschouwd worden als eene concessie aan Domela Nieuwenhuis en consorten. En met het doen van concession aan de sociaal-democrateu, meende Spreker, zeer terecht, moet men hoogst voorzichtig zijn. Neen, driewerf neen, als de overgang geleidelijk ging. Het Centrum in Duitschland is geboren uit het algemeen stemrecht en evengoed als in den Dnitschen Staat, zou in ons land eene degelijke vertegenwoordiging door het volk naar de Staten Generaal worden gezonden. Maar, zeide de heer B. het alg. stemrecht moet omgeven worden met zekere veiligheidsmaatregelen, opdat het ten goede leide. Als de maatschappij wordt georganiseerd, als het cen traal gezag wordt versterkt, als de Koning in werkelijkheid souverein is, als aan de Tweede Kamer het recht van amendement wordt ontnomen, zoodat zij alleen het recht van veto behoudt, als de leden der T. K. afstand doen van huu honorarium, dan vreest de heer B. het alg. stemrecht (wel te onderscheiden van het alg. kiesrecht) niet. Dan is de T. K., wat zij zijn moet: eeu admini- streerend, controleerend, maar niet een regeerend lichaam. Reorganisatie van de maatschappij, reconstructie van de ambachten, samenwerking van patroons en werklieden, instellingen, geschoeid op de leest van de Berufsge nossenschaften in Duitschland, patentkeffing door de Gemeenten, verdeeling van het land in enkelvoudige kiesdistricten, uitgebreid kiesrecht binnen de perken der tegenwoordige Grondwet, geen absolutisme maar eene beperkte monarchie, vernietiging van het parlementarisme, pal staan voor het recht van het volk, ziedaar zaken, aldus sprak de heer B. aan 't einde zijner redevoering, die leiden tot den weg ten goede. Het behoeft nauwelijks te worden vermeld, dat de uitspraken, welke wij hier resumeereu, door den heer B. naar eisch werden gemotiveerd en op hoogst logische wijze werden betoogd. Spreker ging bij de uiteenzetting zijner denkbeelden methodisch te werk en met groote duidelijkheid van voorstelling vertolkte hij zijne gedachten. De redevoering van den geachteD Afgevaardigde mag in derdaad in alle opzichten hoogst belangrijk worden genoemd. Het warme woord van dank, door den Voorzitter, den heer C. J. Gonnet, gesproken, mocht dan ook algemeene en luide instemming vinden bij de leden der R.K. Lees- vereeniging, die door het bijwonen van deze vierde ver gadering van hunne belangstelling in den begaafden redenaar deden blijken. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 90 Vette kalveren aanvoel 102 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch gere dito: aanvoer 261 stuks prijs f 4 a 18 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 85 stuks, prijs 46 38 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 40 stuks, pry's f 12 a 24 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 147stuks, prijs 5 a f9. ARROND. BECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 11 Febr. 1887. 1. S M. te Wormerveer, (gedet); landlooperij en poging tot diefstal bij nacht met braak; 3 maanden gev. straf 12 dagen hechtenis en plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 2 jaren c. e. 2. J J G. te Aalsmeer, (gedet); diefstal van vee uit de weide; 3 jaren gev. straf c. e. 3. J G B. te 's Gravenhage (gedet); diefstal; 6 maanden gev. straf met vermindering van 3 weken voor de preventieve hechtenis c. e. Z. D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. F. Boermans heeft benoemd tot Pastoor te Kessel den Zeereerwasrden heer J. H. Sax en tot Pastoor te Montfort den weleerw. heer A. Sanders, thans Kapelaan te Ottersum. Het vierde concert, dat de Haarl. Bach-Vereeniging gisteren-avond aan hare leden aanbood, ontleende ook ditmaal zijne groote aantrekkelijkheid aan het optreden van artisten first rate. Mejuffrouw Byna Beumer was de eerste in de rij. Zij schonk ook thans weder met haar voortreffelijk orgaan, zoo edel van klank en deugdelijk heid van vorming, veel genoegen. Zij is eene hoog begaafde artiste, in 't bezit van eene stem, welke zich wonderbaar buigt en plooit tot de moeilijkste en fijnste kunstver richtingen. Vooral in de wals uit Le parelen de Ploër- mei kwamen hare buitengewone talenten schitterend te voorschijn. In Mejuffrouw Zêlie Moriamé vonden wij eene keurige pianiste, die met smaak eu perfekte techniek hare wel gekozen nummers ten gehoore bracht. Er zijn in onzen tijd zoo'n massa pianisten, dat het inderdaad moeilijk is, in dien drom te excelleeren. Deze artiste verheft zich echter door haar edel spel boven het peil der alledaagsch geworden vingervaardigheid. In de delicate passages vooral toonde zij hare kracht. Jules Be Swertkamer virtuoos en koninkl. concert meester, was der dritte im Bunde. Met genoegen hebben wij met de talenten van dezen kamervirtuoos kennis ge maakt. Met een ademloos welgevallen, 't welk eene tot volmaaktheid gevoerde techuiek en schoonheid van toon bij het bespelen van een muziek-instrument immer kunnen teweeg brengen, luisterde men dan ook naar het spel van dezen uitstekend ontwikkelden kunstenaar, die zijne kunst tot eene rijpheid heeft gebracht, .welke tot bewondering dwingt. Met uitbundig applaus werden de drie artisten door het talrijke auditorium beloond voor het vele en schoone, dat zij op muzikaal gebied hadden gepresteerd. Ons „proficiat" aan het Bestuur der Bach-Vereeniging voor dit voortreffelijk concert. HAARLEM 14 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6.90 a f7'90 roggef5.30 a f 5.10 Haver f3.12 a f3,25 gerst f 4,95 5,duivenboouen f6,75 a 6,90; paardenboonen f6.— bruine boonen f a f Gr. erwten f 6,25 6;50. AMSTERDAM, 14 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 639 rundereu, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.62. dito 2de qual. f 0.56 dito 3de qualiteit 0,50 per kilojinelk- en kalfkoeien 90 a 240, 2 graskalv. f a 75 nuchter kalveren 4 a 9, schapen en lammeren a vette varkens 38 a 43 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 15Febr. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paard, 620 runderen, 158 vette- en graskalverea88 nuchtere kalveren 3 scha. pen of lammeren,— varkens, 50 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 65 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 90c. 2de qual. 80 c., schapen 55 o., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 70 2de f 64 3de qual. f60. ALKMAAR, 12 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 5 koe 140 a 170, 37 nuchtere kalveren 6 a 20 vette kalveren a 233 schapen 14 ej 20 varkens fper kilo, 50 ma gere dito 13 a 17,bokkena- paarden a f lammeren f a 14 Febr. Ter veemarkt werden verkocht 6 koeien van 130 a 185, 90 kalveren van f 35 a 125 36 nuchtere dito van f 5 a 15, schapen f a149 varkens 38 a46 c. 16 magere 12 a 17 c. per kilo. SCHIEDAM, 16Febr. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Amsterd. proef f 13,50 Spoeling fl,50 dito commissie f 1,60. LONDEN, 14 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4000, Schapen en Lammeren 13000, Kalveren 160, Zwijnen 20, Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/4 Schapen en Lammeren 3/9 a 5/10, Kalveren 3/8 a 6/4 Zwijnen 2/6 4/4. LEIDEN, 12Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren eu prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f -,—a-,zomer- ƒ-,— a f ,-, heet. rogge winter- a ,zomer- a heet. gerst zomer- chevalier -,— a heet. haver, zware- f -,— -. De prijs der boter was heden per vat lste qual. 46.— a 72.—, 2de qual. f a HOORN, 12 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prjjzen eu aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 7,— a 9,heet. rogge f 7,—,— heet. gerst 4 50 5' J heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f a heot. boonen: heet. bruine f 11, a 13,50 gele f f heet. psardeboonen f -,a-,heet. erwten ft heet. groene/ 11,a 14, heet. grauwe 19,a 17, heet. witte f heet. aardappelen J a manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van; f tot veulens f a —koeien van f- tot kal veren van f 4 tot 16, schapen van 20tot 26,— lammeren van 16 tot 23,— varkeus van 14 a 18, —zeugen f abiggen van 5 a 9, FORMEREND, 15Febr. Kaas: aangevoerd 106 stapels! prijs der kleine kaas f30,—, middelbare .Hotel 1,40 a 1.45 per kilo; 81 Runderen: aangevoerd BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 15 Febr. 1887 Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld 2' 9 9 9 3' Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leeningI Italië. Obl. Fauiel. Leen. 1860-64 S Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 9 9 silver (Jan.—Juli)5 Portugal. Obl. buiten!. 1858-84 8 Rusland, hij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871 75. I1 18762 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Egrpte. Obl. Leening 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligatien. 4», Feru, Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid Nederland. Hol). IJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Geut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand. Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18755 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand,, 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morschansk Sy.ran Aand,. 5 Riaschk Wiasma 5 Humeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Gert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. I Belgie. 9 Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 18544 18606 y 1864., Rusland. 9 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2'/, pet. senoteer- de koers 98'/.. 95 89'/. 60?/, 62?/,. 51'/, 99?/, 83 96'/. M e w 46»/. 56?/, 70'/, 107»/. 126 26'/, 13»/. 10»/. 115 1481/, 113 71'/, 138 88'/. 11»/. 55»/. 59?/, 118?/,, 57 93'/, 96 49?/, 47 186'/, 33«/s 131'/, 109 108 104»/. 103'/. 98 99'/, 1051/. 132 131 124 MEDEDEELINQEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3