Laatste berichten. Voor geest en hart. Allerlei. Ter behartiging. Kerknieuws. van de begrafenis van den dief, de merrie en nog fr 50 bovendien geven." De Britsche autoriteiten zijn in de laatste weken buitengewoon ijverig in het vervolgen van biervervalschers. Bij honderden te gelijk worden de vervalechers voor de recht bank gedaagd, en daar naar gelang van de mate der vervalsching of van hunne maatschappelijke positie met boeten van 20 tot 30 bestraft. De vervalsching vindt doorgaans plaats door toe voeging van water of van suiker. In sommige gevallen had men wel 24 liter water toegevoegd aan een vat bier van 144 liter. Een der rech ters was, terecht, van oordeel dat de klanten zeiven hun bier konden verdunnen als het brouw sel te sterk was. Een schutte rplichtige te Schie- dam, die zich vóór 1 Juni 1886 voor de schut tersdienst moest aanmelden, deed die aangifte op 1 Juni en werd, wegens te late aanmelding, met f 15 boete gestraft. Hij betaalt de boete, doch men verzuimt de kwitantie te zegelen. Daarop volgt eene aanklacht en den schutters raad wordt eene boete van f 25 opgelegd. Middel tegen ratten. Een eenvoudig middel om die lastige gasten te verdrijven, is de gewone hondstong, eene plant, die in 't wild groeit, en vooral in de duinen en langs dijken tiert. Men neemt er het in bloei staande kruid van, brengt het op de plaatsen waar ratten zijn, an zij verdwijnen. Waar die plant niet in 't wild groeiend voorkomt, is het raadzaam ze in den tuin of op het veld te kweken. Het zaad kan men ia het voorjaar of in den herfst zaai en; 't is echter voordeeliger in het voorjaar dan in het najaar, omdat de planten zich dan krach tiger ontwikkelen. Op de wilde-zwijnenjacht in Limburg.' Niet mioder dan 50 jagers en 70 drijvers namen de vorige week deel aan de jacht op wilde zwijne n, die de omstreken van Posterholt (Limburg) on veilig maakten. Het gelukte hun in een enkelen dag machtig te worden één oude afgeleefde vos I Z a t e r d a g-o clitend heeft een agent de dienstbode van een goud- en zilversmid, wo nende Nieuwendijk te Amsterdam, in die straat uit eene volksverzameling ontzet. Die volksverzameling was ontstaan omdat die dienstboden het oranje biljet, dat tegen den muur van genoemd perceel geplaatst was, verwijderd had, doch op last van haar meester. Hierover was het volk veront waardigd en gaf te kennen, het op de ruiten van dat perceel te zullen verhalen. Een eigenaardig voorval had jongstleden Woensdagavond in eene woning te Carlottenburg plaats. Terwijl de meid in de keu ken bezig was met het toebereiden van spijzen, vlogen plotseling met een geweldigen knal de potten en pannen, die op het fornuis stonden, in de lucht. De keukenmeid viel van schrik achterover. Gelijk later bleek, was het ongeluk veroorzaakt door het ontploffen van een dyna- miet-patroon, die in een stuk steenkool zat. De patroon was zeker afkomstig uit de mijn, waar men haar tot het doen springen der rotsblokken had willen bezigen. In een der hofjes in de Warmoe- zierslaan te Kralingen had een bewoner op 's Kouings verjaardag de baldadigheid, in plaats van de nationale vlag, een rooden lap buiten zijne woning te doen wapperen. In de buurt was men terecht daarover zóó ontstemd, dat een groot aantal vrouwen de hoofden bij elkander stakenen gezamenlijk besloten, dien lap onmid dellijk te doen inhalen. Zij begaven zich daarom naar die woning en dreigden den bewoner dat, zoo hij niet de „bloedvlag" terstond inhaalde, zij dit zouden doen. De man kroop in zijne schulp, trok den lap onmiddellijk in, en spelde een oran jelint op de borst. De afschaffing vanhetHooger- huis is, naar men weet, eene lievelingsgedachte der radicalen, die aan de lords geen goed haar laten. Een der laatstgenoemden, lord Escher, heeft nu dezer dagen de gelegenheid gehad, ook het Lagerhuis eens door te halen. Een toost be antwoordende ter eere van het Hoogerhuis aan een banket van het Looiersgild, waar hij presi deerde, deelde hij o. a. het volgende mede: De voornaamste grief tegen het Hoogerhuis zoo sprak hij is dat de lords hunne stem geven zonder iets van de debatten te hebben gehoord. Maar hoe ziet het er daarmee in 't Lagerhuis uit? Hij weet dat uit eigen ervaring. Tot op het oogenblik der stemming slaapt de eene helft der leden buiten de zittingzaal, anderen in de zaal en de overigen, op slecht9 zeer enkelen na, die naar den spreker alleen iuisteren, omdat zij zich hooren citeeren, babbelen met elkaar. Het is derhalve eene onbeschaamdheid, als het Lagerhuis het Huis der Lords wil corrigeeren." Een zacht woord breekt groote gram schap. De onwetendheid ia de moeder der dwaling. De verstandige geeft toe in ge schillen. Honger maakt rauwe boonen tot amandelen. Het is gemakkelijker God, dan de wereld te dienen. bezaait; zij werpen wel veel zaad uit, doch maaien weinig en daaronder is nog meer onkruid, dau goede tarwe; het is God, die den wasdom moet geven. Duidelijk. Een student felici teert zijne rijke, maar gierige tante, bij gelegenheid van haren verjaardag en schrijft aan 't slot van zijn briefHoogst aange naam zou het mij zijn, met eenig antwoord van U te worden vereerd. Mijn adres vindt U op bijgaande enveloppe. Troef. Heer (tot een bedelaar). Ik geef niets; loop naar den duivel. Bedelaar. Wil ik hem dan de groeten doen van zijn broeder? Ongehoord. Student A. Kerel, wat is je overkomen, je ziet zoo bleek als een lijk. Student B. Zoo even lees ik in de courant eene veilings- advertentie waarbij vermeld wordt: betaling a contant. Die woorden hebben mij vreeselijk ge troffen. Vroeg rijp. Kleine Frits. Papa, geef mij als 't u belieft een dubbeltje; ik moet eene eere schuld betalen. Op school. Wanneer heeft men 't meest don- dei en bliksem te wachten? vroeg een onderwijzer bij gelegenheid van eene natuurkundige les. Als Pa de rekeningen van hoeden en japonnen moet betalen, zei een kleine jongen. Ook oono conjugatie. Examinator, Wat is de volmaakt verleden tijd van „het onderspit del ven?" Examinandus. Ik heb Delft onderge- spoten! Vele geleerden trekken weinig voordeel uit hunne wetenschap; zij zijn gelijk aan den laudman, die een onvruchtbaren akker Done vergissing. Een oude heer met een kaal hoofd, was op reis met een boer en een barbier. Die drie moesten in één logement over nachten. De oude heer vond groot behagen in den eenvoud van den boer en in de spraakzaamheid van den barbier en zoodoende namen ze dien avond aardig het noodige in. Toen de boer van geen toeten of blazen meer wist, kwam de bar* bier op den inval, hem al het haar van het hoofd te Beheren, welke arbeid werd volbracht, tot groot vermaak van den ouden heer. Toen de boer den volgenden morgen door den knecht van het logement geroepen werd, om op te slaan en nog half slaapdronken zijn hoofd krabde, riep hij gemelijk uit: Wat een ezel van een knecht, in plaats van mij te roepen, heeft hij den ouden heer wakker gemaakt! STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 23 Febr. Met innig genoegen en groote belangstelling berichten wij, dat de hoogeerwaarde heer J. A. Van den Akker, Kanunnik, Deken van Haarlem, Plebaan en Pastoor der Kathedrale Kerk alhier, benoemd is tot Eere-Katnerheer van Z. H. den Paus. Wij wenschen Monseigneur Van den Ak ker hartgrondig geluk met de hooge onder scheiding, welke Z.H.E., wegens zijne vele en groote verdiensten, is ten deel gevallen. Het bericht van deze beuoemiug zal onge twijfeld in het Dekenaat Haarlem en daar buiten met de meeste belangstelling worden vernomeD. De feestviering van den 70sten ver jaardag van Z. M. den Koning begon hier reeds des morgens te 8 uur met het be spelen van het carillon, vervolgens had de godsdienstige herdenking in de onder scheiden kerkgebouweu plaats. Te 12 uur werd eene groote parade gehouden door de schutterij en het garnizoen op het terrein van de cavalerie-kazerne. De kinderen, die des morgens op alle lagere scholen werden onthaald en daar feestvierden, kwamen te half twee ten ge tale van ruim 5000 bijeen, ten einde in optocht het feestalbum voorzien van hunne naamteekeningeu, naar den Commissaris des Konings in Noord-Holland te brengen, welk album Z. Ex. werd aangeboden door eene deputatie, vau elke school eeu kind, met verzoek het aan Z. M. den Koning te willen opzenden. Te 6 uur begon de optocht der verschil lende corporatiën uit de infauterie-kazerne waaronder men opmerkte een wagen van de Gymnastiekvereniging Sparta, waarop eene handbrug met een aantal leden, een wagen van de Roeivereeuiging Haarlem, met eene giek en eenige leden daarin, een wa gen van de Veloeipèie-club, waarop een lid op de velocipèle was gezeten, enz. De illuminatie is uitstekend geslaagd, vooral de Groote Markt met het door gas verlichte stadhuis. De nationale wedstrijd voor quartet- zang door de Kou. Vereeniging Kunst en Vriendschap te Amsterdam uitgeschreven, heeft jl. Zaterdag plaatsgehad. Tien quar- tetten traden in het strjjdperk. De uitslag was de volgende: le prijs, Utrechtsche Maunen-Zaugvereeniging; 2de prijs, Lieder tafel Zang en Vriendschap vau Haarlem (Zangers de heeren 77. F. Van Beynen, B. Langeveld, C. D. Antonissen en L. C. De Koter)-, 3e prijs, Mannen-Zangvereeniging Crescendo van Haarlem (Zangers de heeren A. L. Rooijers, F. J. Wiegant, A. J. Ja cobs en 77. F. Wijnandts)', 4a prijs, Man nenkoor Caecilia te A msterdatn. De gisteren gehouden verkiezing voor een Lid van de Provinciale Sfcateu heeft den volgenden uitslag opgeleverd: Ingeko men 1014 biljetten. Er werden uitgebracht op de heeren Mr. J. De Clercq Van Weel 453, Mr. W. S. J. Van Waters,-hoot Van der Gracht 449 en P. Verkuijl 96 stemmen. Aldus herstemming tusschen beide eerst genoemde heeren. BURG-. STAND DDR GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: D Steenhuizen en M Bursch. Getrouwd: Dr. H J Van 't HofF en J D C Titsingh;— E Hackenik en A H Priesman; J Stuart geb. J S Buter; JA Buurman en G Duits;D v. Honschoten en H v. Eeden. Bevallen.- M S Tanre geb. Dros d. A Kastercum geb. De Boer z. J M Schoo geb. Stoute d. D C v. d. Vossen geb. De Haan z. L M v. Velzen geb. Hessen z. M P Koch geb. v. Aken i. D v. Schui- lenburg geb. Bakker d. E Boer geb. Hartel d. J v. Putten geb. Casse d. H Dirkse geb. Prins z. E v. d. Weijden geb. Roest z. A M De Roode geb. v. Wissen z. M Visser geb. Paay z. M P Memper geb. Rhee d. C M v. d. Waals geb. Bosman d. A J Schouten geb. De Vink z. J Coule geb. y. Mar- kenstein d. J De Munnik geb. Fortgens d. A A Cramer geb. Stiphout z. M H Sala geb. Teeuwe d. M A Soorbeek geb. De Nijs z. TC Hilbers geb. v. Heuven z. T Veen geb. Neele d. K G Bloemzaad geb. Van Steenis d. J C M Wassenaar geb. Steffeus z. M M De Booij geb. Garcia z. T A F v. Oort geb. Blankert d. CA Smits geb. Erdtsieck d. Overleden: H H M Besan9on 18 j. Jansstraat; C Busking 80 j. wed. P A v. Sassenberg, Jaeobijnestraat;— A Blom, 78 j. wed. S Van den Berg, Tuchthuisstraat;— J A Broedelet 56 j. Parklaan; J Smit 31 j. echtg. v. B v. Bilderbeek, Stationsplein; A M v. Leeuweu 9 j. d. Dubb. buurt; Eeu als levenl. aangeg. kind van het mannelijk gesl. van L De Breuk, Spaarne; H v. Duin 8 j. z. KI. Heiligland; C Wouters 83 j. wed. J CasperzHagestraat; P De Boer 8 dg, d. Tulpen straat; J M Klaverwijde 74 j. Spekstraat; J Hup kens 16 mn. z. KI. Heiligland; TG Bies 4 mn. z. Koningstraat; H Vaste 79 j. wed. T Bloem, Kleine Houtstraat; R Keijzer 82 j. Schotersingel; A A Koster 2 mn. d. Helmbrekersteeg; N Doncker 3 j. z. KI. Houtstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 17 Febr. 1887. 1. P B Hzn. te Beverwijk; appèl Kantongerecht Haar lem; jachtovertreding; het vonnis a quo (2 X f 10 boete) bevestigd c. e. 2. J S te West-Knollendam; visscherij- overtreding mat verzet; f 3 boete of een dag hechtenis c. e.met vrijspraak van het 2e feit. 3. M M. J F. Th. v. H. en A v. E allen te Edam; wederspannigheid; ieder een dag gev. straf c. e. 4. P G te Zaandam; be- leediging van een ambtenaar in functie; f 5 boete of 3 dageu hechtenis c. e. 5. K D. te Purmerende u. s. en waderspannigheid; bij verstek 8 dageu gev. straf c. e. 6. W T te Zaandam; mishandeling; f 10 boete of 3 dagen hechtenis c. e. 7. H H. te Zaandam; mishandeling; 10 dagen gev. straf, c. e. 8. A Z te Velzen; verduistering van geld, valschheid in geschrift en gebruikmaking daar van; 4 maanden gev. straf, c. e. met vrijspraak van het meerdere. 9. W P. en C P. te Zandvoort; desertie van boord; ieder 2 dagen gev. straf c. e. Z. D. H. de Aartsbisschop vaa Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Kapelaan te Weerseloo, den weleerw. heer W. F. Gloerich, Assistent te Doesburg. Z. D. H. de Bisschop van Breda, Mgr. P. Leijten, heeft benoemd tot Rector in het R. K. Gasthuis te Breda den weleerw. heer W A. Leppers; tot Rector in het Lief degesticht te Halsteren, den weleerw. heer P. M. Wijnvliet; tot Kapelaan te Stoppeldijk, den weleerw. heer Verschoote; tot Kapelaan te St. Willibrord, den weleerw. heer A. F. Bleijenberg; tot Rector in het R. K. Gasthuis te Ouden- bosch, den weleerw. heer H. C. Wagemakers; tot Kapelaan te Bavel, den weleerw. heer F. A. Loonen; tot Kapelaan te Aardenburg, den weleerw. heer G. G. Sweere. MARKTBERICHTEN. HAARLEM., 21 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7.25 a f7'50 roggef5.a f 5.25 Haver f3.— a f3,17gerst f 5,25 4,—; duivenboonen f 6,70 a 6,90; paardeuboonen f6. bruine boonen f a f Gr. erwten f6 25 6;50. AMSTERDAM, 21 Febr. Tor veemarkt waren aangevoerd 586 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.63. dito 2de qual. f 0.57 dito 3dequaliteit 0,52 per kilo;melk- en kalfkoeien 90 a 230, 3 graskalv. f a 84 nuchter kalveren J' 5 a 8, 8 lohapen en lammeren a vette varken» 38 a 43 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden f a ROTTERDAM,22 Febr.Opde veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 16 paard, 710 runderen, 141 vette-en graskalveren,123 nuchtere kalveren, 3 scha pen of lammerenvarkens, 47 biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 65 e. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveron 1ste qual. 85c. 2de qual. 75 c., schapen 60 o., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66 2de f 62 3de qual. f 58. ALKMAAR, 19 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 5 koe 120 a 150, 65 nuchtere kalveren 4 a 15 vette kalveren f a ,148 schapen 14 a/ 21 varkens Iper kilo, 80 ma gere dito 13 a 17,— bokken f a—2 paarden 85 a f lammeren f a 21 Febr. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van 120 a 135, 98 kalveren van f 25 a 100 56 nuchtere dito van f 5 a 12, schapen t a—69 varkens 36 a46 c. 4t magere 12 a 17 e. per kilo. SCHIEDAM, 22Febr. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Ainsterd. proef f 13,50 Spoeling fl,80 dito commissie f 1,00. LONDEN, 21 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3400, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 80 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/2 Schapen en Lammeren 4/- a 5/9, Kalveren 3/8 a 5/6 Zwijnen 2/6 4/4. LEIDEN, 18Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en pryzeu der granen als volgt: - heet tarwe winter-/-,—a-,muur- f s f heet. rogge winter- f -,a -,zomer- -,a heet. gerst zomer- chevalier -,— a -.heet. haver, zware- f De prijs der boter was heden pet l/t vat lste qual. 48.— a 74.—, 2de qual. f a HOORN, 19 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,75 a 8,50 - heet. rogge f heet. gerst 4 50 5' heet. haver f 4 mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine f 11,50 a 13, gele f f heet. p tardeboonen f -,a -,heet. erwten J a heet. groene/11,50 a 13, heet. grauwe 16,a 17, heet. witte f heet. aardappelen f a manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor pryzen betaald waren als volgt: paarden van) f tot - venlens f a —koeien van ftot kal veren van f 4 tot 14, schapen van tot lammeren van17 tot 22,— [varkens van 12 a 17, zeugen 30 a 40, biggen van 5 a 8,50 PURMfiREND, 23Febr. Kaas: aangevoerd 67 stapels; prijs der kleine kaas i 29,middelbare f Boter BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 22 Febr. 1887. Prijzen der onderstaande effecten geuoteer- pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Sohuld. 8 3L 5 i Hongarije. OM. Leening 1867. Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-84 8 Ru,land. bij Hope Oomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetneele)4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 v v 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuiug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4' s 1877 4 Columbia. Obligntien4* 4 Peru. Leaning 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4', 1875. 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. 8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand,. 5 Balliscke Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl1 Kiew Brest Aand5 Knrsk Ohark. Obl. 1000.. 5 Morschansk Sysran Aand.. E Riaschk WiaBma 6 Rumenie. Aandeelen Spwdi». Amerika. Chicago N. W. Cert.Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PftEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. a Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staetsl. 18544 1860E 1864a Rusland. 1864S 18665 Geldkoer» prolongatie 21/a pet. 7»Vi« S8>/4 98'/, 99 89'/. 90 61'/s 633/s 533/s 101>/4 84'/,, 06'/. 46»/, 58 70V, 107'/, 126 26'/, 13'/, lO'/s 112»/, 1483/, 113»/4 71'/. 138 88 ll»/4 55»/4 60'/!. li»9/» 573/, 91'/4 977 503/„ 477, 1367. 33'/, 131 109'/, 108'/, 104 102'/4 977» 99'/, 1043/4 133 131 125'/, BERLIJN, 22 Febr. Tot middernacht is de uitslag van 265 verkiezingen bekend geworden. Er werden gekozen 148 voor standers en 73 tegenstanders van het sep- tenuaat. Herkiezingen: 44. ZANZIBAR, 22 Febr. Stanley is hier aangekomen. LONDEN, 22 Febr. In het Lagerhuis verklaarde Fergusson het bericht, dat Frank rijk in de Nieuwe Hebrideu bezig was nieuwe forten en kazernes te bouwen en zijne troepenmacht te versterken, onjuist; inte gendeel, de Fransche posten zijn belangrijk ingekrompen geworden, en er wordt met Frankrijk onderhandeld over eene schikking, onder welke deze posten geheel zouden worden opgeheven. Voorts werd medegedeeld, dat er met de Egyptische Regeeriug eene beschikking is getroffen, om in den loop van dit jaar den gedwongen arbeid geheel te laten rusten, LISSABON,22 Febr. Volgens een der bladen vau Shaugai is er een handeistractaat ge- teekend tusschen China en Portugal, waar bij aan laatstgenoemden Staat al de voor- deelen verzekerd worden, die aan de meest begunstigde natie zijn toegekend, en waar bij hem tevens een gedeelte van het eiland Lapa en eenige nabijgelegen eilanden wor den afgestaan. Portugal kent daarentegen aan China het recht toe om tolkantoren op de bedoelde eilanden op te richten, en het verbindt zich om den handel in opium te Macao te verbieden. Alzoo erkent China eindelijk Portugal's rechtop het bezitvan Macao,en Portugal ver bindt «ich om maatregelen te nemen tot het tegengaan van de smokkelaarshandel in opium, die van Macao uit op groote schaal wordt gedreven. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Proeven eerst te Brussel, gedaan en vervolgens in alle landen hernomen, heb ben bewezen, dat de Capsulen Guyot eene bemerkeuswaardige krachtdadigheid hadden tegen de verkoudheden, bronchiten, tering en aamborstigheid. Twee of drie Capsulen, geprepareerd door den H. Guyot, rue Jacob, 19, te Parijs, genomen bij het begin van eiken maaltijd zijn voldoende om spoedig de hardnekkigste verkoudheid te genezen. De flacon kost fl. 1.25 en bevat 60 witte Capsulen, die alle de haudteekening vaa E. Guyot dragen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3