MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Wees uiefc op geheimen gesteld, want vreemd goed te bewaren is maar lastig. Als men alle kruisen bijeen lei, zou ieder zeker ziju eigen weer uitkiezen. Eeu haastig hoofd beziet zelden nauw. Het geluk valt, als het op zjjn hoogst is. Men kan al wat men wil, als men al wil wat men kan. Ter overweging. Aan welk gevaar zjjn niet zaligheid en onschuld blootgesteld te midden dier stor men en onweders, welke de verwoestende dwarrelwind, hetzij van goederen en rijk dommen, hetzjj van eer en roem of van genot, opwekt! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 2 Maart. Gisteren kwam in deze gemeente een detachement vesting artillerie in garnizoen, sterk 2 officieren en 55 man, vormende de 12e compagnie 4e re giment van dat wapen. Tot commandant van de nieuw op te richten 2e pantserfort-compagnie arhier, is benoemd de Kapitein A. Uarrebomée van het 4e reg. vesting-artillerie te Helder. Gisteren verscheen de Oprechte Haar- lemsche Courant voor de eerste maal vol gens de spelling van De Vries en Te Winkel. In de vorige maand is het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis alhier bezocht door 58 beta lende en 157 met-betalende personen be zocht. Kerknieuws. De Tweede Kamer heeft gisteren het eerste van de ontwerpen van grondwets herziening aangenomen met 47 tegen 33 stemmen. Alle aanwezige leden der rechterzijde stemden tegen. PARIJS, 1 Maart. Uit St. Etienne wordt gemeld, dat er in eene mijn te Chatelies eene ontploffing van mijugas heeft plaats gehad. Men verzekert dat er honderd per sonen er het slachtoffer van zijn geworden. ROUTSCHOUCK, 1 Maart. Het garni zoen van Silistria is in opstand gekomen tegen het Bulgaarsche Regentschap. LONDEN, 1 Maart. Iu het Lagerhuis eischte Howell eeu onderzoek ter zake van de tegen den Loudenschen Metropolitan Board ingebrachte beschuldiging van knoei erij met openbare gelden, ten einde op leden van het huis invloed te oefenen, wat betreft het ontwerp tot hervorming der Loudenschen municipaliteit. Na een lang durig debat beloofde Smith een onderzoek te zullen doen instellen, zoodra Howell zijne aanklacht duidelijk omschreven en de Regeering de zaak zal overwogen heb ben. ROME, 1 Maart. Den 10 Maart zal er uit Napels eeu bataljon soldaten naar Massowah vertrekken. Sedert 21 Januari zijn er naar Genua omstreeks 2600 man van allerlei wapens gezonden. Hedeu is er te Diano Marina weer een lichte schok van aardbeving gevoeld. De heer Rudiui had heden-avond eene bijeenkomst met den Koning ter zake van de miuisteriëele crisis). Daar de heer De- pretis afgezien heeft van de taak om een nieuw kabinet samen te stellen, heeft de Koning zich gewend tot Graaf Di Robi- laud, die het mandaat echter niet heeft aanvaard. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Het is altijd zeer gevaarlijk eene ver koudheid te verwaarloozen. Eene verwaar loosde, slecht verzorgde verkoudheid ver andert dikwijls in brouchite. De brouchite openbaart zich door herhaald hoesten ge paard met eene belemmerde ademhaling, vooral 's morgens doet men om te spuwen hevige pogingen en de geringste invloed van koude of vochtigheid vermeerdert het hoesten. De Capsulen Guyot zijn het krachtda digste en het goedkoopste middel tegen de aandoeningen. Vraagt altijd de witte Capsulen Guyot, geprepareerd rue Jacob, te Parijs. Prjjs; fl. 1,25 per flacon. besmette dierer, als dit bloed onder ongunstige omstandigheden verkeert, maar dat het in gezon den toestand aan den ziektemakenden invloed der bacteriën weerstand biedt. Zoo toonde dr. Fodor aan, dat binnen weinigen uren de rottings bacteriën, in de aderen van gezonde diereu ingespoten, werkeloos werden, en dat typhus- bacteriën in gezond bloed gebracht bij circulatie weder verdwijnen. Ook miltvuur-bacillen verdwe nen. In geval het bloed echter zeer waterhou- Deud is, biedt het minder weerstand tegen de bacteriën. Te Maastricht is teruggekeerd de in Januari 1871 gedeserteerde sergeant der infanterie J. E. C. Aan de zyde der Franschen nam hij een werkzaam deel aan den oorlog tegen de Duitschers en werd later naar Algiers gezonden. Het departement van oorlog heelt hem onthef fing verleend van zijn nog niet vervulden diensttijd. Het tekort op den postdienst in de Vereenigde Staten van Amerika, over het loopende dienstjsar 1886/87, wordt geschat op 7V» millioen dollars. Voor het volgende dienst jaar zijn de ontvangsten op 50,000,000 en de uitgaven op 56,000,000 dollars geraamd. Of men ook daar de tekorten op de ambtenaren zal willen verhalen? vraagt de Arnh. Ct. Het a. s. zomerseizoen zal deBad- plaats Zand voort gereed vinden om de gasten waardig te ontvangen, en reeds nu worden daar toe toebereidselen gemaakt. Zoo zijr. nu het Hotel Kurzaal en de Passage aldaar definitief in handen der heeren Cornelia Prins Szn., te Haarlem, Eduard Kuinders, Louis Kuinders en A. W. Krasnapolsky, te Amsterdam, overge gaan en zal de aanbesteding der voorgenomen verbouwingen reeds in deze week geschieden. De slagers te Goes ondervinden, wat zeer natuurlijk is, in de laatste dagen maar al te zeer de gevolgen der heerschende ziekte. Het varkensvleesch heeft weinig aftrek, zoodat zij, die nooit anders dan varkens slachtten, zich genoodzaakt zien rundvleesch te gaan ver- koopen. De strenge koude zoo lezen wij in de N. F. Fr. die zich deze week gevoe len deed, de bals, de tochtige vestibules der concertzalen ware plagen voor wachtenden dat alles en nog veel meer bezorgde ons eene kleine verkoudheid-epidemie. Half Weenen niest en de andere helft wenscht het „wel bekome het u." Iedere Andromache steekt haren gemaal, als hij des morgens afscheid neemt, een half dozijn neusdoeken in den achterzak en roept den heen gaande, die zich snel uit hare omarming los maakt, om met de handen voor het gelaat eenige malen te niesten, een roerend: „Wel bekome het je!" achterna. Men niest bij concert, vooral onder het pianissimo, dat steeds voor de slijm vliezen van den neus iets onweerstaanbaar kitte lende had, men niest in den schouwburg, in de leeszaal, in de kerk ja, men heeft ons ver teld, dat voor eenige dagen een bruidegom, juist, op het oogenblik, dat hij het beslissende „ja!" zou uitspreken, losbarstte in een daverend: „ja-'tei!" Na een proefschrift uit het Grieksch, Russisch en Arabisch in Volapük is mevrouw M. Zwaanswijk te Nijmegen door Pas toor Schleyer te Constanz benoemd tot hoofdon derwijzeres in die wereldtaal. Tot dusver bedraagt het aantal leden reeds over de 100,000 (hon derdduizend), van welke tot heden 33 als hoofd onderwijzers en 3 dames, voor zoover nu door deze benoeming bekend is, hoofdonderwijzeressen zijn. Het aantal onderwijzers en onderwijzeressen bedraagt thans 314. Eene treffende ontmoeting.Een sergea nt- boltelier van de marine, die vjjf jaren op de Atjehsche wateren gevaren had, keerde de vorige week in het vaderland terug. De man wist niet beter, of zijne moeder was twee jaren geleden gestorven, zooals een vriend hem had geschreven. In zijne geboortestad, Amsterdam, stapte hij eene tapperij binnen aan den buitenkant om den Schie dammer eens te probeeren. Vervolgens wilde hij zijne oude buurtjes van vroeger eens opzoeken. Langs den Kloveniersburgwal gaande, staat de man plotseling stil en verbleekt. Daar ziet hij eene vrouw, zou zij.ja, neen ja, ze is 't I en de man valt de vrouw om den hals en drukt haar aan 't hnrt. Men begrijpt de verrassing ook van de moeder, die sedert 3 jaren niets van haar zoou hoorende, hem eveneens dood waande. Zij herkende hem bovendien niet zoo aanstonds, daar onze krijgsman bij de Atjehers een deel van zijn neus gelaten had en een klewanghouw op den wang zijn gelaat versierde. Daarop werd echter niet gelet. De hoofdzaak was dat zij elkaar weer hadden gevonden en daarover was de vreugde wederzijds groot. Een welgestelde kinderlooze we- duwe van een dokter stierf onlangs te St. Pe tersburg. Zij had haar geheele vermogen ver maakt aan haar nichtje, maar onder voorwaar de, dat deze met een dokter in het huwelijk treden moest, anders komt de geheele nalateuschap aan liefdadigheidsinstellingen. Dit besluit van de overledene kostte aanvankelijk vele tranen aan de jeugdige erfgename, want zij was eerst voor korten tijd verloofd met een officier, die de militaire academie pas had verlaten. De luitenant wist echter raad; kort besloten, nam hij zijn ontslag uit den dienst en gaat nu in de medi cijnen studeeren, om, zoodra hij zijn eersten patiënt behandeld heeft, zijne jonge bruid bene vens de erfenis meê naar huis te brengen. Eene dame te Dordrecht vierde Zaterdag haar 90n verjaaidag. Deze verjaardag is ook die harer dochter, oud 63 jaren, en barer achter-kleindochter, oud 14 jaren. Eenigen tijd geleden werddoor ons vermeld, dat het Z. M. behaagd had, den gewezen Bredaschen kassier B. Filbry gratie te verleenen, thans vernemen wij, uit vertrouwbare bron, dat de verdere straftijd van zijn broeder H. is veranderd op ïy, jaar celstraf, zoodat deze in hst volgende jaar de vrijheid zal ,terug- bekomen. Hoe wonderlijk het soms gaat met Fortuua's grillen bij de loting voor de nationale militie is te Bergen-op-Zoom weer gebleken. De broeder van den loteling, die verleden jaar het hoogste nummer (91) trok, haalde eergis teren no. 1 uit de bus. Eergisteren liepen erookin de buitengemeenten van Leiden geruchten, dat de socialisten die buiten Leidens veste wonen, 's avonds bezoek zouden ontvangen. Ook daar waren maatregelen genomen. De burgemeesters waren met politie op hun post, en op de Sin gels werd gepatrouilleerd. Circa halfnegen kwam langs de Heerenbrug de eerste oploop. De heer Parmentier, die als burgemeester van Leider dorp optrad, posteerde zich op de brug en wist aan de voorhoede te beduiden, dat hij hen niet kon toelaten. Met een „leve de burgemeester vsh Leiderdorp!" werd de teruchtocht aangenomen. Later werden op hetzelfde punt nog invasies of te wel invallen beproefd, maar eveneens terug gezonden. Buiten de Plantage en Zijlpoort ston den huzaren gereed. Uit een te Londen verschenen parlementaire statistiek blijkt dat de kosten voor de verschillende caudidaturen voor het Parle ment bij de algameene verkiezing in 1886 hebben beloopen 624,086, of over de 2,975,075 uit gebrachte stemmen verdeeld, 4 shilliugs per stem. De goedkoopste verkiezing was die voor het Waterford (Ierland). Zij kostte slechts 10,10 sh., waarvan 10 voor bureaukosten. De kostbaarste verkiezing was die voor South Ayrshire. De daar gekozen candidaat, de heer Vernon, had 1828 (zegge f 21,936) te betalen, waarvan 339 aan't bureau van stemopneming. Hatelijk. Mevrouw X. Neen, die dokter Pil- lenberg is een onuitstaanbaar wezen. Verbeeld je, onlangs vroeg ik hem, hoe onze nieuwe wo ning hem bevalt? Wat doet hij? Zonder iets te zeggen, plaatst hij zich voor de piano en speelt het lied Das ist im Leben hasslick eingerichtet" Ondank. Tante. Hier, beste jongen, bij ge legenheid van uwen verjaardag schenk ik je mijn portret in visitekaartfoimaat. Ze kosten mij een gulden per stuk. Neefje. Een gulden ware mij liever geweest, beste tante. Eene advertentie.. Er wordt gevraagd een flink magazijnkuecht, die aan strenge orde en tucht is gewend. Slechts zij komen in aanmer king, die langen tijd iu militairen dienst zijn geweest of sinds vele jaren zijn gehuwd. Woord gehouden. Geldschieter. U heeft mij reeds voor jaar en dag beloofd, dat ik de eerste zou zijn, dien ge zoudt betalen. Student. Ik heb ook woord gehouden. Tot dusver heeft niemand geld van mij gekregen. Verkeerd begrepen. Professor (met zijn ontleedmes naar de hartstreek van den candi daat wijzende). Als ik met dit mes hier door steek, waar kom ik dan Candidaat. In het tuchthuis, professor. Te Amsterdam. Hé, koetsier, het lekt in je aapje! Gebeurt dat altijd? Wel neen, mijnheer, enkel maar als het regent. Een probaat middel. Het is bekend, dat de hooge dameshoeden in de schouwburgen vee' last geven. Een opera-directeur kwam op het denkbeeld het volgende te doen aanplakken „Alleen aan oude dame» is het geoorloofd de hoeden op te houden." Het gevolg laat xich ge makkelijk gissengeen enkele dame hield haar hoed op. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Poot en N Muis; W Snoeks en N Geugjes. Getrouwd: V Stroo Cloeck en G C Asses; M J Kramer en M F W v. Sluijters; P Hartogh en C Bekker; J W Termaat en A Damsma. Bevallen: M Staphorst geb. Paap z. C M Lucas geb. Van Zijl z. J Vermeer geb. 3uis d. E Ver- zijlberg geb. Willemse d. E v. Bilderbeek geb. Kos z. AM Hoek geb. v. Raaphorst z. A De Klerk geb. Buisman d. F Pelser^ geb. Klaassen z. H S M M Bosse geb. v. Leeuwen d. H Spoor geb. v. Gasteren d. B Muhren geb. Onvlee d. A Mostert- man geb. v. d. Sluijs d. B M Steenboek geb. v. Aken d. J W Homborg geb. v. Lierop d. C Besseling geb. Paaij d. C Vermeulen geb. Mooij d. E Vergers geb. Walter z. J M Bottelier geb. Wijkhuizen z. J Visser geb. Groeneveld z. E Vis geb. Tliieme z. H C Quarles v. üfford geb. De Favauge d. M E Jansen geb. Rijsenberg z. M L Roose geb. Martin d. J E A Smit geb. Peters z. P L De Laat geb. Cornet d. Cv. Bommel geb. Hessels n. H Kion geb. v. Norden z. M J Maas geb. Vogelsang z. N Luitze geb. Bakker d. Overleden: A v. d. Stadt 3 mu. d. KI. Hootstr. W Kruikemeijer 23 dg. z. L. Boogaard staat; A Bijster 8 mn. z. Krom; C Kroonsbergen 84 j. wed. H Bil derbeek, Zuiderstraat; A Menk 90 j. wed. P Lasschuit, Hagestraat; J v. Waarde 37 j. Esschilderstraat; A J Hupkens 3 mn. z. KI. Heiligland; A J B J Oos terman 1 mn. z. Parklaan; C M T Walraven 77 j. wed. J H v. Hees Wagel, Gr. Houtstraat; CF Kluft 4 j. z. Doelstraat; M De Graaff 69 j. wed. H v. d. Eist. Essenstraat; T Ritschy 33 j. Boerensteeg; J v. Niel 6 j. z. Esschilderstraat; G Willemsen 20 j. Schapenplein; Een als levenl. aangeg. kind van bet mannel. gesl. van K Bomau, KI. Houtstr. - H J v. d. Meije 15 dg. d. Brouwerst. MA Blansert 68 j. wed. Schuddeboom, Spaarnw. straat; S Basie 48 j. echtg. van D Storm, Schotersingel; T H A Goeden 4 mn. z. Palmstraat; P C A Kok 19 i. L: Vlamingstraat;— P Veen 60 j. wed. A Van Veis, Z. Polderstraat; D Taratal 6 mn. z. Houtmarkt. Z. D. H. Mgr. A. GodschalkBisschop van 's Bosch, heeft benoemd: tot Pastoor te Reek den weleerw. heer J. A. G. Suijs; tot Pastoor te Milhese den weleerw. beer H. Van Liesbout; tot Pastoor te Overlangel den weleerw. heer A. F. Pistorius; tot Rector aan het gasthuis te Oosterwijk den weleerw. heer Tb. A. Van de Laar; tot Kapelaan te 's Bosch, parochie van den H. Jacobus den Meerdere, den weleerw. beer M. Kluijtmans, tot Kapelaan te Rosmalei den weleerw. heer A. J. L. Van Gils, tot Kapelaan te Alfen den weleerw. heer P. A. Van Roessel, en tot Kapelaan te Wanroi den weleerw. heer A. Van de Ven, de twee laatsten priesters van het Seminarie. HAARLEM 28 Febr. Ter graanmarkt van heden in: roode tarwe f a f witte f 6.85 a f7'60 rogge f 5.a f 5.25 Haver 12.87 a 13,37 gerst f 4,10; duivenboouen f 6,70 a 6,90; paardenboonen 16. bruine boonen f a f Gr. erwten f 6.25 6;50. AMSTERDAM28 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 793 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.60. dito 2de qual. f 0.55 dito 3de qualiteit J 0,50 per kilojmelk- en kalfkoeien 90 a 230, 3 graskalv. a 125 nuchter kalveren 4 a 8, 9 schapen en lammeren a vette varkens 38 a 45 c.; beiden per kilobiggen f a paarden f a KOTTERD AM, IMaart.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 6 paard, 755 runderen, 159 vette-en graskalveren,183 nuchtere kalveren 3 scha pen of lammeren,— varkens, 37 biggen, 3 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter marlet van heden waren als volgt: Itundereu lste qualiteit 65 c. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.,- kalveren lste qual. 95 c. 2de qual. 85 e., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzeu der botei wareu heden als volgt lste i 64 2de f 58 3de qual f 50. ALKMAAR,26 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 12 koe 90 a 200, 82 nuchtere kalveten /4 a 15 vette kalveren a 647 schapeu 16 a 22 varkens fper kilo, 110 ma gere dito 14 a 17,— bokken/ a—3 paarden 75 a f 175, lammeren f it 28 Febr. l'er veemarkt werdeu verkocht 1 koeien van 160 a 97 kalveren van f 25 a 120 76 nuchtere dito van f4 n 15, schapen f a85 varkens 36 a 48 c. 23 magere 13 a 17 c. per kilo, SCHIEDAM, 1 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f6,75 Jenever f 12,25 Ainsterd. proef f 13,50 Spoeling fl, dito commissie f 1,20. LONDEN"28 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapeu eu Lamineren 11000, Kalveren 50 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- 4/4 Schapen en Lammeren! 4/- a 5/10, Kalveren 3/6 a 5/6 Zwijnen 2/6 4/6. LEIDEN, 26Febr. Aan de maikt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - hecj tarwe winter- f -,—a-,zomer- af,-, heet.rogge winter- a .zomer- -,a -,heet. gerst zomer- a chevalier -,— a heet. haver, zware- f -, De prijs der boter was heden pet '/s vat lste qual. 40.— a 70.—, 2do qual. f a HOORN, 26 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 8,— a 8,50 - heet. rogge f heet. gerst 4.5' heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f a heot. boonen: heet. bruine f 11,50 a 12, gele f heet paardeboonen f a heet. erwten f heet. groene/10,50 a 13, heet. grauwe f 18,— a 17, heet. witte f heet. aardappelen J manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f150 tot 450 veulens f a —koeien van ftot veren van 4 tot 12, schapen van 20 tot ~5,— lammeren van f 17 tot 23,varkens van 13 a 18, —zeugen 30 a 40,biggen van 4 a 8,50. PDRMEREND, 1 Maart. Kaas:aangevoerd 49 stapels; prijs der kleine kaas f30,—, middelbare .Boter 1.20 5 1.30 per kilo; 98 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 108 Vette kalveren aanvoer 108 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch gere dito: aanvoer 498 stuks, prijs f 4 a 12 per stuk, stug gen handel. Vette varkens: aanvoer208 stuks, prijs 40 47 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs f 11 a 17 per stuk met vluggsn handel. Biggen aanvoer: 231 stuks, prijs 5 a f9. Amsterdam, 1 Maart 1887. Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Certif. Werk. Sohuld n tfenoteer- pLt. ae koers 8 u 3' Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1858-84 8 Rusland, hij Hope& Oomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100. 5 Obl. buitoni. 1867, 1871 75. 1' 73 88>/„ 98'/, 97^/4 Spanje. Turkije. Egypte. 4 4', 4 4'4 6 5 1876. (Perpetueele) Obl. Alg. Sohuld 1865. MM H 1869. Obl. Leening 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligation Peru. Leeuing 1870 a 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aand. M M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gesteinp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 4' 18755 Italië. Zuid-ItalSpoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatach. Aand,. 5 Baltische Spw. Aandt Jelez Griasi Obl5 Kiew-Breit Aand5 Kurtk (Jbark. Obl. ƒ1000.. 5 Morselianak Sysrsn Aand.. 5 Riascbk Wiaima 5 Humenie. Aandaelen Spwdi*. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. t Illinois Oert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Oert.. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 3 m Rotterdam3 Gemeente ('rediet.. 8 Belgte. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatel. 18544 18606 1864 Rusland. i 1864.. 5 18665 Geldkoers prolongatie 2'/, pot, 90 61"/, 63'/,, 5378 101 84"/a 97"/, 46 »/4 58"/4 71"/4 107»/, 26'/, 14'/, U"3/.* 114 148' U 114 713/4 136'/, 37 s/4 55>/4 60'/, 119?/, 57»/, 92'/, 97'/, 50'/, 47»/, 136'/, 33'/, 131'/, 109'/, 108'/, 105'/, 102'/, 97 993/4 1053/4 133'/, 131 126'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3