MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Kunst eu letteren. pbemie-leeningen. gië is een voornaam afnemer en neemt meer dan Frankrijk of Duitschland. Bij een der weegtoestellen te 'sHage had een jongen post gevat, schijnbaar met het doel om zich te wegen, daar hij nu en dan al eens plaats had genomen op het plat form; doch daar hem de noodige centen ontbraken, bleef natuurlijk alles zonder gevolg. Nog steeds met vergeefsche pogingen bezig zijnde, naderde een boer, die de vreemdsoortige machine wan trouwend bleef staan aankijken en aan den jon gen vroeg: //Waar is dat ding veur, zeg?" z/Als je daar op gaat staan," was het antwoord en drie centen in die gleuf worden geworpen, dan wijat je die wijzer precies aan, hoe zwaar je bent!" De boer haalde het kopergeld te voorsshijn, stapte op, en trachtte, zich niet goed thuis gevoelende, de centen te storten. „Neen zei de jongen, „als jij ze in de hauden houdt, dan weeg je natuurlijk zwaarder dan je bent! Geef ze mij maar, en hou jij je dan goed vast; dat is veel secuurder!" Terwijl de boer het toestel om helsde, als ware het zijn liefste, wierp de deug niet één voor één de centeD daarin, doch bij den eersten telde bij reeds twee, bij den tweeden drie en hield toen de derde cent links achterwege. „150 kilo of 250 pond weeg je!" riep hij uit. De wijzer was natuurlijk, wegens onvoldoende storting, blijven staan, zooals gewoonlijk. //Neen," zeide de boer, „dat gaat niet op. Het ding is niet omgedraaid!" „Dan ben je zeker te zwaar voor drie centen," zei zijn raadsman geef er dan nog maar eens drie, dan zal liet wel lukken!" De goedgloovige voldeed hieraan, en toen de snuiter opnieuw den eersten daarvau er had ingeworpen, was het drietal, met de vorige twee centen die er in lagen, compleet, zoodat de wijzer in beweging kwam en 85 kilo aanwees. Met den achtergehouden cent van de eerste maal en de twee overblijvenden van den tweeden keer, bad hij er nu ook drie en besteedde die, toen de boer was afgestapt, voor hetzelfde doel. In ééns wees toen de wijzer 42 kilo aan, waarop de guit den boer toevoegde: „Zie je wel baas, hoe lichter je bent, des te beter gaat ie!" Den 5n dezer had te Rome de hu- welijksvoltrekking plaats van de jeugdige gravin Marina. De dame had te Parijs voor 12,000 frs. aan toiletten besteld, waaronder een bruidskleed, dat 3000 frs. kostte. Op het eerste bericht van de aardbeving bestelde zij per telegraaf de goe deren af en stelde de daarvoor bestemde som ter beschikking van het hulp-comité voor de slacht offers. De schoone gravin ging toen in den kring barer vriendinnen ijveiig aan het werk om een eenvoudig batisten bruidskleed te vervaardigen, waarmede zij voor bet altaar tred. Volgens het Vlieg. Blad. bestaat het voornemen, te Amsterdam, om bij gelegenheid van de April-feesten, ook een wedstrijd te doen plaats hebben van zolderschuiten. De Amstel zal het terrein van den vreedzamen strijd zijn. In het nieuwste Londensche adresboek vindt men 2125 Smith's, 1219 Jones'n, 708 Brown's en 467 Kobison's. In de Lancet wordt medegedeeld, dat het aan een Zweedsch geneesheer, dr. Wor- feringe gelukt zou zijn, achtereenvolgens vijf ge vallen van tuberculeuze aandoening der hersen vliezen bij kinderen te geDezen, eene ziekte, die anders in den regel doodelijk eindigt. De gun stige resultaten zouden verkregen zijn door weg scheren van het haar en krachtige invrijving met jodoform. Wat men een jacht kan noemen? Prins Eduard van Saksen-Weinoar heeft naar Weenen geschreven, dat er op eene jachtpartij, door den Kajah van Behor te zijner eer gegeven, ge schoten werden 9 tijgers, 3 rhiuocerossen, 14 buffels, 23 herten, 5 wilde zwijnen en één zwaluw. Donderdag 11. isin hetRoyalAqua- rium te LondeD de tweede jaarlijksclie tentoon stelling van dashonden geopend. Zij bevat 700 nummers. Sommige dier honden, bepaaldelijk de schoothondjes, genieten aldaar van wege hunne iuzenders eene buiteugewoon, zorgvuldige, haast aan het belachelijke grenzende, verpleging, heb ben eene vrouw met kam eu schuier bij zich en liggen op zijden kussens in mandjes, die niet voor fraaie kamerwiegen behoeven onder te doen. Alle brood-, koek-en bfinketbak- kers te Amsterdam zijn opgeroepen tot eene bijeenkomst om van gedachten te wisselen over hun aandeel in de Aprilfeesten. In den geest van de bekende weegmachines, zullen thans toestellen aan de stations worden geplaatst welke, als de reiziger een 273centstuk in de sleuf steek, een polis te voorschijn brengen, die hem voor eventueele ongelukken verzekert voor 100 of f 1200. Practisch en nuttig tevensl Vreugde en smart zijn twee gezellinnen, die zich niet lang van elkaar laten scheiden. Men verandert zich wel, maar ver betert zich zelden. Harteleed is de diepste pijn. Het slechtste rad maakt het meest geraas. Lang wachten doet uitstellen. Er is geeue macht, dan van God. God wilde echter, tot oefening van ons geloof, ons door menschen laten besturen; opdat wij, evenals de zon in de wolk, God zouden erkennen in de macht, den feilbaren mensch geschonken, Krasse werking. Zie zoo, ik ben nu weer heelemaal opgeknapt, vertelde iemand, maar ik heb ongelooflijk veel geneesmiddelen moeten slik ken. Was dat zoo erg? Ja, ik kan je plechtig verklaren, dat ik er veertien dagen na dat ik hersteld was, nog doodziek van was. Voor de balie. Rechter, (tot een getuige). Is u van de vechtpartij ook iets ter oore ge komen! Getuige. Ja, mijnheer de rechter, ik ontving twee oorvijgen. Eigen verdiensten. Man. Alweer eene nieuwe japon; ik weet waarlijk niet, waarmee ik uwe luxe zal betaleu. Vrouw. Wees maar gerust, beste man, deze japou heb ik vau mijn eigen verdiensten gekocht. Man (verheugd). Werkelijk? Je bent een model van eene vrouw. En waarmee heb je dat geld verdiend? Vrouw. Ik heb uwe winterjas in den lommerd gebracht. Dolce far niente. August, de oppasser van Kapitein Bomsliuger, wiens heer op reis is, kijkt uit het venster en rookt eene sigaar. Je ver veelt je zeker, vraagt zijn vriend Hubert, die voorbijkomt. „Neen," was het antwoord, „volstrekt niet, ik heb immers niets te doen." Gemotiveerd. Nathan (tot den muziek meester). O.er wat ben je zoo driftig, mijuheer Vau Pompelei.? Muziekmeester. Ombat uwe doch ter eene heele maat rust neemt en er staat slechts eene halve geschreven. Nathan. Welnu, laat haar nemeu eeu heele maat, tijd heeft ze geuoeg. Scherpzinnige vraag. MinisterGij beweert, dat gij niet aan mij zijt voorgesteld. Mag ik mij de vraag veroorloven, waar dat niet is geschied? Een zwaar verlies. „Je hebt een zwaar verlies geleden," sprak onlangs een heer tot een vriend, wiens echtgenoote was overleden. „Ja," antwoordde de aangesprokene, met een zucht, „zij woog bijca 300 pood." Haarlem, 9 Maart. Voor een aanzienlijk aantal leden der R. K. Leesvereeniging s;af de zeel-eerwaarde heer B. H. Klönne, Rector aan het Begijnhof te Amsterdam, jl. Maandag-avond, op geestige wijze, de herinnering weer, welke hij vau zijne reis in het Zuiden van Spanje en in Marokko had bewaard. Beginnende met Gibraltar, den sleutel der Middellanasche Zee, volgde zijn gehoor hem naar Tanger, een der hoofdplaatsen ran het Muzelmansche Keizerrijk Marokko. Na eenige historische bizonderheden van de stad Gi braltar te hebben verhaald, den hoorders met de wetten en voorschriften van het huishoudelijk beheer in kennis gesteld eu den gespannen toestand tusschen de Spaansche inwoners en de Engelsche bezetting verklaard te hebbeu, gaf de gewijde Spieker eene beschrijving van de stad en van de Rots van Gibraltar, aan welk natuurwonder hij, in gezelschap van een typischen Schot, een bezoek bracht en dat om zijne vele schoonheden en eigenaardigheden de belangstelling en bewondering van iederen bezoeker in zoo hooge mate verdient. Na afscheid genomen te hebben van het voor 't perfide Albion zoo gewichtige strategische punt, volgden wij den Spreker naar het Keizerrijk, dat schier alleen door Muzelmannen en Joden wordt be woond. Hoogst interessant waren de mededeelingen, welke wij omtrent dezen Staat in 't algemeen en van Tanger in 't bizonder mochten vernemen. Zij, die zich van het leven en bedrijf in dezen Muzelmanschen Staat nog eenige illu- siën hadden gevormd, zullen voorzeker van hunne opti mistische ideeën zijn teruggekomen. De kennismaking met het leven, de manieren en de geldverspillingen van den autocratischen Sultan, die den schepter zwaait in een land, waar de orthodoxie van den Koran sterk heerschende is en waar van beschaving of ontwikkeling nog geen spoor kan gevonden worden, gaf ons geen aanleiding sympathieke gevoelens voor het land, veel minder voor den alleenheerscher ol voor het volk in ons gemoed op te wekken. Geen wonder, dat in zulk een ontzettend barbanrschen Staat, waar zoo halsstarrig aan den Koran wordt vastgehouden, de verheven Missie-arbeid der vol ijverige eerwaarde Paters franciscanen, die eene Statie te Tanger gevestigd hebben, tot dusver weinig of geen vruchten heeft voortgebracht. Domheid heerscht in Marokko allerwege; het onderwijs bepaalt zich alleen tot hetleeren kennen van den inhoud des Korans. De bewoners van het land worden door de pacha's en audere ambtenaren mis handeld en uitgemergeld; met de maatschappelijke positie der vrouw is het er allertreurigst gesteld, zoo zij niet in den harem wordt geplaatst, moet zij dienst doen als lastdier, waut de Muzelman heeft zoo weinig eerbied voor de vrouw, dat hij haar zelfs den toegang ontzegt tot de moskee. De schets, welke de gewijde Spreker ons gaf van hetgeen hij te Tanger mocht aanschouwen, de ellende, die hij op straat, op de openbare pleineu, maar vooral in het verblijf der ongelukkige gevangenen heeft waargenomen, heeft ons althans het stellige besluit doen nemen, gevolg te geven aan den raad, waarmede de zeereervraavde heer Klönne zijne lezing eindigde. Die wijze raadgeving luidde „Als ge voor uwe ontspauning eene reis wilt ondernemen, ga dan niet naar Marokko." Een daverend applaus bewees, dat het auditorium zich uitstekend had geamuseerd en Ren zeereerwaarden Spreker recht dankbaar wasvoor de schoone voordracht, die door menige bijtende ironie en geestigen zet voortreffelijk was gekruid. De Voorzitter der R. K. Leesvereeniging, de heer C.J. Qonnet. het woord nemende, betuigde allereerst innigen dank aan den zeereerwaarden heer Klönnevoor den schoenen avond, dien hij den aanwezigen door zijue geestige en onderhoudende lezing had verschaft en vervol gens aan de leden der Leesvereeniging voor de zevr gewaardeerde belangstelling, waarvan zij, door het trouwe bezoek der lezingen in het thans afgeloopen lees-seizoen, steeds hadden blijk gegeven. Wij zijn stellig overtuigd als tolk van alle leden te spreken, wanneer wij, wederkeerig, hier openlijk lof, hulde en dank brengen aan de leden van het volijverig Bestuur der R. K. Leesvereeniging en aan hun hoogge- achten Adviseur, den hoogwaardigen heer Mgr. J. A. Van den Akker, voor de vele en goede zorgen, welke zij zich getroost hebben voor de organisatie der lees-avonden, die in dezen winter zooveel hebben bijgedragen tot ont wikkeling des geestes en tot vermeerdering van kennis op kerkelijk, historisch, politiek en topograpbiscb terrein. Tot ouze groote blijdschap kunnen wy mededeelen, dat de operatie welke Z. D. H. Mgr. C. J. M. Botternanne, Bis schop van Haarlem, Zaterdag jl. heeft door staan, gelukkig is afgeloopen. Het 8erste verband is gisteren afgenomen. De toe stand van den hoogen lijder was tot heden bevredigend. Onder den naam De Medearbeider zal met 1 April te Haarlem verschijnen een nieuw antirevolutionnair weekblad. Het Chr. weekblad voor Haarlem, dat nu bestaat, houdt dan op. Jl. Maandag werd hier ter stede de voorjaars-paardenmarkt gehouden, die goed bezocht was. Er waren 284 stuks aan de lijn, meest van gekruist ras. De prijzen liepen van 50 tot 450 en de handel was vrij levendig. Bij de gisteren gehouden herstem ming voor een lid van de Provinciale Sta ten zijn ingekomen 1268 biljetten, waar van 6 Tan ouwaarde. Er werden uitgebracht op den heer Mr. W. S. J. Van Waterschoot Van der Gracht 635 eu op den heer Mr. J. De Clercq Van Weel 627 stemmen. Eerst genoemde heer is aldus gekozen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: C L Pol vliet en M Boeré; J GDe Hoogh en C J Sterk. Getrouwd: Dr. GAF Molengraaf? en C Gerlings; W v. d. MaDnkker en S Bekooij. Bevallen: J M Moning geb. v. Roon z. M Biemond geb. Roose z. J H C Habermehl geb. Seveuhuijsen zC Vermeulen geb. Blokdijk z. J P Jager geb. Dam z. M J v. d. Raadt geb. Lochtenberg z. G A Rosbacb geb. Mulder z. S G v. d. Mark geb. Van Pijpen z. A Van Wateringen geb. Kruijf d. -AM Redeleer geb. Koelemij z. R Verhagen geb. Hildering A. J Vaa Zwol geb. van Amstel d. CM Scholten geb. Kors z. - J T Kluitenburg geb. Klokke z. GW Prins Visser geb. Blokland z. G Krnijd geb. Ophof z. A Toeset geb. v. Kordelaar 2 z. C Wijkhuizen geb. Hoek d: S Kort geb. Klinkers d. J M v. Schaik geb. v. d. Hurk z. AM Paesie geb. Hendrikse i. J M A Hiiffer geb. Wilde d. M E v. d. Booren geb. v. d. Lelie d. Overleden: J J Lem 34 j. echtg. van K Bosman, KI. Houtstraat; A Flink 63 j. Burgwal; A Stokman 20 j. Hagestraat; G Surendonk 39 j. KL Heiligl. J C v. Roon 18 mn. z. Kerkliofstr. P J Eden 49 j. Jansstraat; F C v. Leen 11 mn. d. Ravensteeg; J Kielestein 70 j. wed. D v. Buuren. Meester Jooatel. C Smit 7 j- Talpenstraat; M Melishoek 74 j. echtg. v. A Ombach, Rozensteeg; J v. d. Velde 69 j. Kruis straat; J K P Freijer 59 j. Gr. Houtstraat; A BH Van Zijl 4 j. d. v. Marumstraat; P Sennip 2 mn. z. Spaarne; C Soorbeek 12 dg. z. Turfmarkt; W Ncderkoorn 20 j. L. Annastraat; C Ligtenberg 3 mn. z. Z. B. Spaarne; H Jansen 3 j. z. Patiëntiestraat;— C Blom 1 mn. z. L. Vlamingstraat; E Kops 78 j. wed. H Sonnemans, Ged. Oudegracht; -—AL Hahn 86 j. wed. K Vollenhoven van Nieuwkerk, Jansstraat; J Vienings 77 j. Gr. Houtstraat; W v. Alphen 2 mn. z. L. Boogaardstraat; W Stegerhoek 79 j. wed. J Groe- newoud, KI. Houtweg. Z. D. H. Mgr. F. A. H. Boermans, Bisschop van Roermond, heeft in de kerk van het groot seminarie te Roermond de tonsuur en mindere orden toegediend aan de eerw. heeren H. Breidifelt, H. Dirix, J. Drummen, C. Hoho, J Janssen, A. Knops, H. Luijten, W. Peters, A. Feney, L. Tijssen en P. Verbeek. Voornoemde heeren, allen uit het seminarie. Verder aan 5 Fraters uit het klooster der eerw. Paters Franciscanen te Weert, 5 uit het klooster der eerw. Pater8 Maristen te Schimmert, 4 uit het klooster der eerw. Paters Kapucijnen te Steijl, 2 uit het klooster der eerw. Paters Dominicanen te Rijcholt, 5 uit het klooster der eerw. Paters Camillianen te Roermond en aan een eerw. heer uit het missiehuis van Steyl, alsmede de mindere orden aan 5 Fraters uit het klooster der eerw. Patera Jezuïeten te Gemert. De inhoud van „De Wetenschappelijke Nederlander Tweede jaargang, Tweede Serie No. 5 is als volgt: Ein- leituug in die kanonischen Bücher des alten Testamentes van Dr. Wilhelm Schenz,door Dr. J. O. W. Vermeulen.— Spaansche Studiekamer door J. W. Brouwers. Jnstiniauea. Aya Sofia, van Dr. H. J. A. M. Schaepman, door Mr. Joan Bohl. No. 6. Justinianea: Aya Sofia van Dr. H. J. A. M. Schaepman (Vervolg en slot), door Mr. Joan Bohl. De Paus Leo-Hulde, door B. L. Wetenschappelijke nieuwe werken over de vrijmetselarij. Dr. W. v. L. Mededeelingen. Inhoud van Tijdschriften. HAARLEM.7 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: ruode tarwe f af witte f 6.a f/"45 rogge f5.a f 5.20 Haver f3.a f 3,15 gerst f 4,10; duivenboouen f 6,80 a 6,80; paardeuboonen f6. bruine booneu f9,75 a f Gr. erwten f-,— AMSTERDAM, 7 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 767 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.62. dito 2de qual. f 0.56 dito 3de qualiteit ƒ0,50 per kilojmelk- en kalfkoeien 90 a 230, 3 graskalv. J a 138 nuchter kalveren 4 a 8, 30 schapen en lammeren a vette varkens 36 a 43 c.; beiden per kilo.biggen a paarden a ROTTERDAM, SMaart.Opde veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 8 paard, 1756 runderen, 197 vette-eu graskalvereu,213 nuchtere kalveren, 17 scha pen of lamineren,varkens, 170 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Rundereu late qualiteit 65 e. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren 1ste qual. 100 e. 2de qual. 80 e., schapen 55 c., alles fier kilo. De prijzen der boter waren heden sla volgt lste f 65 2de f 55 3de qual. f 50. ALKMAAR,5 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 12 koe/ 140 a 210, 113anchtere kalveren 3 a 13 vette kalveren a 526 schapen 14 a j 23 varkens fper kilo, 126 ma gere dito f 12 a 17,— bokkeny a—4 paarden 80 a 175, lammeren f a 7 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 160 a 170, 96 kalveren van f 25 a 112 80 auchtere dito van f 3 a 15, schapen f a—74 varkens 36 a 48 c. 29 magere 12 a 16 c. per kilo. SCHIEDAM, 8 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f6,25 Jenever f 11,75 Amaterd. proef f 13,Spoeling fl,70 dito commissie f 1,60. jjONDEN, 7 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3600, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 100, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/4 Schapen en Lammeren 3/9 a 5/9, Kalveren 3/6 a 5/6 Zwijnen 2/6 4/6. HOORN, 5 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen eu aanvoeren der granen als volgt: - heet tarwe f 8,— a 6,50 - heet. rogge f 4 25, heet. gerst 4 25 5 heet. haver f 4,75 mosterdzaad a karwijzaad f a heet. hoonen: heet. bruine f 11,75 a 10, gele beet paardeboonen f a beet. erwten a heet. groene 16,50 a 11, heet. grauwe 12,50 a 17, heet. witte f heet. aardappelen 5 manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden vauj f 60 tot 425 reulens f a —koeien van ftot kal veren van f 4 tot 15, schapen van 20 tot 26,— lammeren van 17 tot 24,varkens van 12 a 20, —zeugen 35 a 40, biggen van 4 a 8,—. PUBMEREND, 8 Maart. Kaas:aangevoerd 53 stapels; prijs der kleine kaas f29,middelbare .Boter 1.20 a 1.15 per kilo; 89 Runderenaangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 122 Vette kalveren aanvoer 122 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, Jiandel vlug; nuch gere dito: aanvoer 564 stuks, prijs f 4 a 12 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens: aanvoer 94 stuks, prijs 40 48 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 65 stuks, prijs fll a 19 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 228stuks, prijs 5 a f9. Amsterdam, 8 Maart 1887 Prijzen der onderstaande effecten genotter- pLfc. koers Nederland. (IertifWerk. Schuld. 2', 8 3', 5 Hongarije. OM. Loeuiug 1367. Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in pipier (MeiNov.)5 silver (Jan.—Juli). 5 Obl. buiten). 1858-84 8 bij Hope A (Jomp. Oude Rueieu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6» 4 1877 Aniit. L 80-100 5 Obl. buiten). 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetueele)4 OM. Alg. Schuld 1885. 5 186». 6 Obl. Leeuing 18764 ST.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 41 1877 4 Columbia. Obligation4' Peru. Keening 18706 187®5 Oostenrijk. A&nd. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wesel Obl4' Portugal. Rusland. Spanje. Turktje. fflgypte. 1875. 5 Italle. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rualand Gr. Spw. Maatsch. Aand,. 5 Baltischc Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand.5 Kursk (lhark. Obl. 1000.. 5 Morschansk Syeran Aand., 5 Riaschk Wiatma 5 Rumenle. Aandaelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet.. Belgle. a Stad Antwerpen 1874. Ooatenrtjk. Staat»!. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 8 3 8 4 5 5 5 73'/i« 88>/« 9??/s 97 88l/a 89 61V« 6 2s/s 53?/8 101 83?/,6 967/e 46 58>/< 71'/s 1077. 27 14l/» 11'/4 US'/s 14804 114 71»/w 136'/j 877» 557, 60? 120 567, 917s 97 49 467, 1367, 33'/« 1327, 109'/, 108*/« 106 1017, 98 99 1047, 129V, 130 126'/, Geldkoers prolongatie 27, 3 poL LAATSTE BERICHTEN. BUCHAREST, 8 Maart. Da Russische Regeering heeft de uitlevering gevraagd van de gevangenen Zelieff en Panoff. Deze eisch kwam te laat voor Panoff, die reeds was doodgeschoten. GIURGEWO, 8 Maart. Volgens een be richt uit Philippopel heeft een escadrou cavalerie dezen ochtend de stad verlaten, ten einde gewapende benden uiteen te drijven. SOFIA, 8 Maart. Vau de vele personen, die gevangen werden genomen, zijn negen- tieu vrijgelaten. De Procureur-Generaal moet loslaten Sarakoff, oud-Minister, eu Leckauoff, schoonzoon van Zaukof. In alle steden van Bulgarije heerscht rust. BERLIJN, 8 Maart. De Rijksdag heeft in eeu debat vau nauwelijks anderhalf uur de rijksbegrootiug bij eerste lezing afge daan en slechts enkele posten aan de com missie verzonden. ROME, 8 Maart. Eene lichte aardbeving werd gisteren waargenomen langs de kust streek vau Genua tot Vintimiglia. LONDEN. 8 Maart. De Standard meldt de benoeming van Balfour tot Minister voor Ierland eu zegt, dat er nog verdere veranderingen in het Kabinet voorhanden zijn. In de telegrammen uit St. Petersburg wordt gemeld, dat in de regeeriugskringen aldaar groote ontroering eu verontwaardi ging heerscht, wegens de bloedige onder drukking van den opstand te Rustschuk. De bladen achten de inmenging van Rus- laud thans onvermijdelijk. Vandaar de da ling van den papierroebel. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Vermindering van een asthma van 10 jaar door de Capsules Guyot. »Reeds 10 jaar lijd ik aan een asthma, vergezeld van eeu hevigen hoest, die my »uiet gedoogt te slapen, ik hoesten spuw eiken morgen gedurende 2 uren. Uwe witte Capsuleu Guyot doen mij veel goed, niettegenstaande mijne 74 jaren. Auguste »te G. (België). De haudteekeniug E. Guyot staat op elke witte Capsule.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3