groote liberale y artij de besteding der lands- gelden overlaten, al bare partijgenooten bekwaam laten keuren voor de door hen geambieerde posten en bedieningen (som migen onzer laten dat begaan uit medelij den met eene fractie,die alleen om den broode bet vaderland dient) maar ook nog ons te moeten gedragen naar de luimen en gril len, de nukken en capriceseenerverwende partij zou vervelend worden iii de hoog ste mate en afmattend tevens. Zoo zij niet weet wat ze wil, laat ze zeggen wat ze niet wil De liberalen willen geen grondwetsher ziening; zij willen het laatste woord heb ben, het gelijk van de vischmarkt. Het is intusscheu geenszins noodig, dat deze schel- visch- of kabeljauwsche partij steeds haar zin krijge; dat het flauwe kwajongeuswerk van omgooien en kapotschoppen, door die partij gedreven, nog langer met geduld worde aangezien. De Gelderlander. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 12 Maart. In deu aanvang der jl. Woensdag gehouden Raadszitting legde de heer A. Van der Steur Jr. den eed als lid van den Raad af en werd hij als zoodanig door den voorzitter geïn stalleerd. Naar aanleiding van de aan de orde gestelde stukken werd hoofdzakelijk over een drietal punten van gedachten ge wisseld. Het verzoek van den Minister van Jus titie om den termijn van drie jaren, biu- nen welken het gerechtsgebouw in de Jansstraat zou moeten voltooid zijn, met een jaar te verlengen, ontmoette geen be zwaar. Tevens stelden B. en W. voor om gemachtigd te worden, het tegenwoordige schoolgebouw in het openbaar voor af braak te verkoopen, na vooraf daaruit eeu paar kunstig gemaakte schoorsteenmantels, welker behoud voor de gemeente van belang is, te hebben doen wegnemen, alsmede an dera voorwerpen van kunstwaarde, die wel licht voorhanden mochten bevonden wor den. Dit laatste werd voorgesteld naar aanleiding van een schrijven van den ge meente-archivaris. Bovendien was later nog ingekomen eene aanvraag van deu heer dr. Cuypèrsom van die voorwerpen eenige ten behoeve van het Rjjksmuseum te mogen ontvangen. Hoezeer men gaarne aan een en ander voldoen wilde, was eene goede regeling in verband met de openbare aan besteding van het sloopen nog zoo ge makkelijk niet, omdat, werd het aan den aannemer opgedragen, deze bij het uit breken dier vi orwerpen allicht niet met de noodige zorg zou te werk gaan, en gesehiedde het vooraf van gemeentewege, betrekkelijk hooge kosten daarvan het ge volg kouden zijn. Na zeer uitvoerige dis cussie werd tot het laatste besloten ouder voorbehoud, dat geen hooge kosten daaruit mochten voortvloeien. Het tweede punt van bespreking was, of aan de Zijlvest bij de Rijks-leerschool eeue ladderloods zou geplaatst worden voor/1100 dan wel voor 700. Bij de stemming bleek, dat laatstgenoemd bedrag vrij algemeen voldoende geacht werd; niettegenstaande de commissie vau fabrikaga, in haar rap port het koogere be Irag, door deu gemeente- architect opgegeven, had ondersteund. Het bleek echter, dat bij eeu paar leden van genoemde commissie twijfel bestond, of dit haar rapport wel uitdrukte het wel overwo gen gevoelen van de meerderheid der leden, omdat het stuk alleen bij de ledeu rond gegaan en niet in de commissie besproken was geworden. Het derde punt eindelijk betrof de vraag, of de gemeente gelden beschikbaar zou stellen om het Landhuishoudkundig Con gres in staat te stellen zijne bijeenkomst dit jaar te dezer stede te houden, in plaats van te Alkmaar, dat daarvoor aanvanke lijk was aangewezen, doch welks gemeen tebestuur, wegens bizoudere omstandighedeu de gemaakte afspraak niet gestand meent te kuuueu doen. De heer Krelage, die we gens ongesteldheid de vergadering niet kon bijwonen, had schriftelijk als zijn gevoelen kenbaar gemaakt, dat de tijd tot behoor lijke voorbereiding van het Congres thans zou outbieken, en het dus beter was, voor dit jaar daarvoor geen geld te geven. Met vrij groote meerderheid besliste de verga dering echter in anderen zin, en werd liet voorstel van Burgemeester en Wethouders aangenomen. Ook omtrent de overige aan de orde ge stelde puuteu werd overeenkomstig de iu- gediende voorstellen en rapporten beslist. Bij dat betreffende den verkoop van grond naast de Opleidingsschool voor meisjes werd aan B. en W. opgedragen aan den heer S. Boogwieu diezelfde grond eenige jareu geleden geweigerd was geworden, te vragen, of hij dien thans nog wenschte te koopen. Een verzoek van den heer H.Scholten om op eeue beslissing in eene vorige vergade ring omtrent verkoop van grond aan hem törug te komen werd uitgesteld, in afwach ting, of een der ledeu in dien zin een voor stel zou wenschen te doen. Evenzoo een request van 77 bewoners aan en nabij de Gedempte Oude Gracht,die tot hun leedwezen kennis genomen hadden van 's Raads besluit om de kermis dit jaar niet aldaar te doen hou den. Zij geven te kennen, daardoor grootelijks in hunne belangen te zullen geschaad worden, en hopen, dat de Raad alsnog van zijn besluit zal terugkomen. Kathedrale en Parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met de Ouderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur (de Cate chismus, te 3 uur het Rozenhoedje met de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars, met Preek. Maaudag te half 11 de plechtige Con- veutueele H. Mis door het Hoogeerw. Ka pittel dezer Kathedrale Kerk. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Donderdag-avond te 7 uur het Lof en de Meditatie over het H. Lijden des Heereu. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis met uitstelling on vereeriug der Reliquieën van liet H. Kruis en van de Doorueukroon en 's avonds te 7 uur Oefeuing van den H. Kruisweg en daarna tot 10 unr gelegenheid om te biechten. Zaterdag, Patroonfeest dezer Kerk, de HH. Missen als op Zondag, te 10 uur de plechtige Hoogmis, 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 en de Catechismus naar gewoonte. Zondag (20 Maart) 's avonds te 6 uur plechtig Lof en Feestpreek ter eere vau den H. Jozef. Parochiekerk van den IJAntoniu* vanPndua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de stille HH. Missen, met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Autonius, te 7 uur Lof en Meditatie. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 2 uur Catechismus te 3 uur de Vespers, te half 7 uur de Kruisweg. Maandag-avond te 7 uur het Lot. Woensdag-avond te 7 uur Lof en Me ditatie. Zaterdag feest van den H. Jozef, ge zongen H. Mis te 8 uur. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER lie WEEK VAN HET JAAR 1887. MAART, (Lentemaand, 31 dagen.i Toegtwijd aan den II. JozefBruidegom van de II. Maagd Maria. 13. Zondag. 3e Zondag van de Vasten. H. Nicephorus, Patroon van Constan- tinopel. Evang. De duivelsuitdrijving. 14. Maandag. Z. Mathilde, Koningin, moe der van Keizer Otto I. 15. Dinsdag. II. Zacharias, Paus en Belijder. H. Longinus. 16. Woeusdag. H. Heribertus, Biss. en Be lijder. 17. Donderdag. H. Gertrudis, Maagd. 18. Vrijdag. De H. vijf wouden ouzes Hee- ren J. C. H. Gabriel. Aartsengel. 19. Zaterdag. H. Jozef, Bel. Bruidegom der Allerh. Maagd, Patroon der geheele Katholieke Kerk en van het Huisgezin. KERKBERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 6