marktberichten^ BEURSBERICHTEN, Laatste berichten, Voor geest en hart. Die wanen bet zekerst te ziju, falen dik werf het meest. Men mag niet zeggen wat men weet, maar men moet weten wat men zegt. Die twee hazen tegeljjk wil vangen, krijgt geen van beide. Daden spreken luider dan woorden. Die het goede ziet en het kwade neemt, is zelf oorzaak zijner schade. In dienst. Als iemand, die zich voor de eene of andere betrekking aanmeldt, begint met te vragen welke voordeelen er aan verbonden zijn eu er voornamelijk op bedacht is be palingen te bedingen om het zich gemak kelijk te maken, is hij niet waard in dienst genomen te worden. Er is maar éeu weg om in de wereld vooruit te komen. Slechte de man, die zich zoo nuttig mo gelijk tracht te maken, wiens doel het is onmisbaar voor zjjn patroon te wordeu, slechts hij, wiens geest geheel vervuld is van het doel om in den hem aangewezen werkkring de grootste plaats lu te nemen, heeft den waarborg van te zullen slagen in zich. De mau, die bang is te veel te doen, komt een man, die te lui is om iets te doen, zeer nabij. Maar wie bereid is om alles aan te grijpen wat zijne hand vindt om te doen, die kan het ver brengen. Allerlei. Kerknieuws. Ingezonden. Derde Nederlandsche Bedevaart naar LOURDES. pkemie-leeningen. SOFIA, 22 Maart. Volgens berichten uit Saloeiba zouden de Grieken een op stand in Macedonië voorbereiden. PARIJS, 22 Maart. Heden-ochtend ver gaderde de Ministerraad. De President der Republiek ouderteekende het besluit tot ontbinding van den gemeenteraad van Marseille. BERLIJN, 22 Maart, 's Keizers negen tigste verjaardag wordt hier op de schit terendste wijze gevierd. Het aantal vreemdelingen wordt op on geveer 200,000 geschat, daarbij niet mede- gerekend de talrijke dorpsbevolkingen, die uit de omstreken naar hier zijn gekomen. MEDEDEELIÏÏGEN a 10 Cents per regel. De moderne wetenschap kent slechts een middel tegen de verkoudheden, de bron- chiles en de tering, d. z. de Capsulen Gu- yot. Het gesuikerde teer, dat deze Capsulen bevatten, is overdekt met wit gom waarop de heer Guyot zijne handteekening gezet heeft. De dosis is van twee tot drie Cap sulen voor eiken maaltijd, eu de prijs per fl. 1,25 van zestig stuks, zoodat men dage lijks slechts 10 of 15 centiemen behoeft te verteeren om voor verkoudheden ea bronchites te zorgen. nit Birmingham wordt medegedeeld. Een oude zouderliug, Mollin genaamd, zou daar met een jong meisje, min Ponta, in het huwelijk treden. De bruidegom, die een groot aantal kennissen heeft, wilde zich, wat de ceremonie in de kerk betreft, niet op het goed geluk verlaten; hij ver langde daarom eeue groote repetitie om enkeie bizonderheden, die hem niet bevielen, te kunnen veranderen. Nadat Mollin beloofd had dubbel te zullen betalen, werd inderdaad een dag vóór het huwelijk eene repetitie gehouden. De bruidegom liep druk heen en weer en maakte allerlei veran deringen; eindelijk was hij tevreden en hij nam afscheid van den dominee met de woorden: „Tot weerziens, morgen!// Dit weerzien bleef evenwel uit, want miss Ponta verklaarde, dat ze van de proef genoeg had; zij weigerde daarna zich in werkelijkheid met den ouden zonderling te laten trouwen. De Britsche Regeering is einde- lijk begonnen uitvoering te geven aan het sedert lang bestaande plan om koopvaardijschepen, on der zekere subsidie, zoodai ig te doen inrichten, dat zij in oorlogstijd geschut kunnen voeren en als gewapende kruisers dienst doen. Onder ze kere omstandigheden zouden zij ook geheel in eigendom aan de Regeering kunnen overgaan. Eene briefwisseling hierover, waarin ook de voor waarden zijn vermeld waarop een en ander ge schiedt, is thans als parlemeutair stuk (prijs iy2 penny) verschenen, en zal ongetwijfeld ook in Nederland de algemeene aandacht trekken. Dit stelsel biedt de gelegenheid aan om in oor logstijd een groote vloot in de vaart te brengen vau schepen, die in tijd van vrede de gewone diensten van koopvaardijschepen verrichten. De koopvaardijschepen, die in oorlogstijd toch zeer in hunne bewegingen gebonden zijn, vinden dan gereedelijk emplooi, de Staat behoeft niet zoo vele schepen te houden, en zoo komt het stelsel zoowel den Staat als de particuliere maatschap pijen te stade. Alleen is daartoe eene bizor.dere inrichting der schepen noodig. Tot dusverre zijn alleen nog schikkingen gemaakt voor het gebruik der snelste stoomschepen, thans op de vaart naar Amerika in gebruik. De hoogste prijs van deServieche premieleening 120,000 franks in goud is bij de uitloting ten deel gevalleu aan dsu Kroonprins van Servië. De industrie gaat tegenwoordig zeer ver. 't Is bekend dat de vischverkoopers hun viech met een pijpje opblazen, om er een ronden en gevulden vorm aan geven; welnu, dat heeft ook dezen en genen wildhandelaaruit gelokt om hunne geplukte eendvogels op te bla zen; daardoor krijgt zelfs de mngerste eend een verlokkend vet en mollig aanzien; maar de 011- ergdenkende huismoeder vindt later een taaie en broodmagere karkas in den pot. Z a t e r d a g-a vond is de veehand e- laar P. V., wonende te Kudelstaart, nabij den Bennebroekerweg in de ringvaart van de Haar lemmermeer gereden en verdronken. Misbruik van sterkeu drank is de vermoedelijke oorzaak van het ongeval. In het Italiaansche plaatsje Ce- riano werdt bij de jongste aardbeving een arme melkverkooper onder het puin zijner schamele woning bedolven. Zijn groote hond, dien hij ge woonlijk voor zijne kar gebruikte, voud ziju meester op den reuk af; bevrijdde het zwaargewonde hoofd van den man, lekte zijue wonden, en ging toen menschelijke hulp halen. Hij greep den eersten man, dien hij ontmoette bij de jas, om hem mee te trekken; maar de aldus aangepakte hield den hond voor dol, rukte zich los, en snelde heen. De tweede maa, bij wien het schraudere dier hulp vroeg, begreep wat de hond wilde, volgde hem, eu weldra was de arme gewonde bevrijd. De rorit in het Noorden iszóo hevig, dat men verwacht, dat de vaart tusscheu Kopenhagen en Stettin biunenkort andermaal ge stremd zal worden, indien de dooi niet spoedig invalt. Te Messina hebben 300 jongens den slag bij Dogali nagebootst. De Abyssiniërs, die zich het gelaat en de beeuen geheel zwart hadden gemaakt, werden na een langen strijd verslagen. Eindelijk echter heeft de politie er zich in gemengd. Vijf jongens moesten in zeer ernstigen toestand naar het hospitaal worden gebracht. Tegenover de geruchten van den laatsten tijd over eene zeer ernstige ongesteldheid van „burger" F. Domela Nieuwen huis, meldt Het Vad. uit volkomen vertrouwbare bron, dat de berichten zeer sterk overdreven ziju. Hy is een paar dagen bedlegerig geweest en was Zater dag weder hersteld. Te Hamburg is onder dennaam nVtrein der Spree-Athenereene club opgericht, die zich ten doel stelt, huiselijkheid en hartelijk heid te bevorderen. Te Londen i s e e n m a n g e s t o r v e n tengevolge van den beet van een insect, dat ver moed wordt door eeuige vreemde huiden te zijn overgebracht. De beet veroorzaakte eene zwelling aan den hals, die zoo pijnlijk werd, dat de man zich genoodzaakt zag hulp in het hospitaal te gaau zoeken. Hij werd daaiin opgenomen en stierf aan bloedvergiftiging. In het vermaarde wassenbeelden- spel van Madame Tussaud, te Londen, heeft men nu ontdekt, dat een der daar aanwezige zol derschilderingen niet meer of minder is dau een schilderij van Peter Paulus Rubens. Op het doek zijn Dido en Aeneas voorgesteld die, op jacht door eene onweersbui overvallen, eene schuilplaats zochten, zooals in het vierde boek van Virgilius' Aeneïs wordt verhaald. De gelaatstrekken van Dido ziju die vau Rubens' vrouw, De droogte is inFriesland onrust- barend. Te Joure wordt reeds 10 cents voor den emmer regenwater geboden. Keizerin Eugénie, die te Napels den winter doorbrengt, houdt getrouw hare be lofte, aan de Italiaansche Regeering gedaan, dat zij de gewonden uit den Ahyssinischen veldtocht zou verpleaen. Zij verschijnt dagelijks in het midden der ongelukkigen, geeft huu ververschin- gen en spreekt hen moed in. Den soldaat wiens rechterarm is afgezet, schenkt zij bizoudere aan dacht. „Ik verpleeg u, zegt zij tot hem, uit liefde voor uwe oude moeder, omdat ik weet wat eeue moeder voor haar ongelukkigen zoou gevoelt." De Volapük-vereeniging te Ko penhagen zal eene muzikale soiree geven om te beproeven of Volapük eene zangerige taal is. Misdadige handen hebben inde kathedraal van Montauban, de kapel vau O. L. Vrouw van Lourdes in brand gestoken. De kapel werd door het vuur vernield. De heer mr. B. O., kantonrechter te Assen, is door het kantongerecht te Groningen veroordeeld tot eene geldboete ran J 5, wegens overtrediug van de wet op besmettelijke ziekten, in casu het naar school zenden van een zoon, toen reeds eene der dienstboden lijdende was aan roodvonk. Volgens het J aarboekje der Vrijmetselarij, is het aantal Log^s in o is land thans 85, zijnde 2 meer dan in 1886. Dr. Louis Jobert heeft onlangs een boek uitgegeven over de zg. „linkschen," d. w. z. over de menscheu, die zich bij hunne bezighe den hij voorkeur van de linkerhand bedienen. Nergens heeft hij een geheel menschenras aan getroffen, dat zich voortdurend van de linkerhand bedient; maar wel heeft hij opgemerkt, dat bij alle Btandeu het gebruik van de linkerhand in meerdere of mindere mate voorkomt. Zoo be dienen 70 pet. der iuwoners van Pendschab lich bij voorkeur van de linkerhand en ook het grootste deel van de Hottenlotten en de Boecbjesmannon. Dr. Marro geeft als resultaat van zijne onder zoekingen op, dat 14 tot 22 pCt. der veroor deelden links waren. Gauw tevreden. Als ik bekoorlyk gegeten en gedronken heb, kan ik overal tegen en kan ik alles ontberen behalve mijn slaap. Zoo'n onbeschaamde 1 Graaf (tot zijn ka merdienaar). Kerel scheer je weg! Zie je niet, dat je op mijn schaduw staat? Goed gedresseerd. Motes. Zoo, Nathan, hoe maakt het je zoontje, ontwikkelt hij goed? Nathan. O, uitmuntend, vandaag heb ik hem tien maal een stuk suiker er. een gulden laten zieu en negen maal greep hy naar den gulden. Verklaarbaar bijgeloof. De luitenant Sa belkwast is zoo bijgeloovig, dat hij de Nieuwe Markt niet passeert, omdat daar dertien echuld- eischers van hem wonen. Gevat. Huisheer (met een pistool in de hand tegenover een dief). Pas op, of ik geef vuur. Dief (zich ijlings uit de voeten makende). Dank je, ik rook niet. Onherstelbaar. Dokter. U moet vóór alle» de oorzaak van uwe zenuwachtigheid uit den weg zieu te ruimen, dan zal het gauw beter worden. Patient. Dat is onmogelijk; want dan zou ik mijne vrouw moeten doodslaan. Troef. Een Engelschman en een Schot aten aan dezelfde tafel, en de eerste zag niet zonder eenige verwondering naar hetgeen de laatste ver orberde. De Sciiot scheen zulks te bemerken en zeide vergoelijkend: „Ja, ziet u, ik gebruik altijd veel boter bij mijn visch." „En veel visch by uw boter ook, naar ik bespeur", was het ant woord. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 23 Maart. Sinds Zaterdag deed zich iu den toestand van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr.G.J.M. Bottemaime,i*eent3 belangrijke wijziging voor. De toestand is bij voortduring vrij gunstig en de geneesheereu, onder wier behaudeliug Z. D. H. zich heeft gesteld, geveu de hoop niet op den hoogwaardigen lijder weldra buiten gevaar te kunnen verklaren. Zondag-avoud te 8 uur tijdens de bewoners afwezig waren, is een felle brand uitgebroken iu een perceel iu de Verlengde Oraujeboomslaan, bewoond door de wed. Vester. Omstreeks 9 uur was het perceel geheel uitgebrand. Politie en brandweer hebben den brand gebluscht en de belen dende perceeleu behouden, die reeds waren aangetast en belangrijke waterschade be kwamen. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: S Bruisee en C C Verkes; J J Hulshoff en E H v. d. Honert; J Asms en A Rass. Getrouwd: W Snosks en N Geugjes. Bevallen; G Vooges geb. Kion x. J Walig geb. Proier d. 1 M E Van Deelen geb. Vester z. J Roe land geb. r. Boetbergen d. A Martinne geb. Kamper- man d. C Kernen geb. v. Franken z. G Prius geb. Schermer i. ME Bresson geb. De Wit x. A Den Uijl geb. Kotten z. G Beu9 geb. Hortensius d. A Emmer geb. Kerpershoek d. - F T Eeltjes geb. Glafke z. G C Kruijer geb. v. Keulen d. M E Van Heulen geb. De Boer z. M M J Wierima geb. Zifkampd.— J Radsma geb. v. d. Meer z. M M J Van Veen geb. Scheelinga x. A C F Booms geb. Bohlin z. J M y. d. Gevel geb. Boers d. H M Voorbrood geb. Brier, d. MA Mulder geb. Tneehuijzen d. ME Corino geb. Tork z. J G Plompen geb. Elzer d. C Schaaf geb. Schoonderbeek d. MG Broekmeijer geb. Vargers z. S De Leeuw geb. Goudsmit d. C M Leeuwen kamp geb. v. Baaren z. S J Schiltman geb. v. Hon- achoten z. G Hollander geb. Mandemaker d. M Blei geb. Rergers d. GR Luiting geb. Gosewehr z. J M Boeré geb. Sanberg d. Overleden; E Hekkeweert 75 j. wed. A Hamer, KI. Houtstraat; G Stam 70 j. wed. H v. Werkhoven, Jansstraat; Een als levenl. aaugeg. kind v/h. vrouwel. geslacht van H J Kort, Bakenessergracbt; W Lenaarts j. i. Antoniestraat; J H Kaagman 3 mn. z. M. Joostanlaan; W Gundïach 61 j. Patiëntiestraat; J Surendonk 58 j. Hondensteeg; W G Weke 51 j. Jausstraat; P Cornelissen 3 j. z. Amsterdamstraat;— G A Prins 11 mn. z. Zijlstraat; G H Dingena 32 j. Gasthuisvest; A M Hendriks 71 j. echtg. y. R J Vergers, KI. Heiligland; —AM Sabelis 42 j. eebtg. van M Stevens, Damsteeg; W B Jansen 23 mn. z. K. Hofstraat; G Bakker 27 j. L. Marg. straat; J J Klabou 5 mn. d. K. Begijnestraat; J F v. d. Bergen 6 mn. z. Oranjeb. laan; C A v. Huizen 3 j. d. Vrouwen steeg; A M Van Dril 62 j. G. Volders gracht; J F Pelser 25 dg. z. Begijuestraat; Een als levenl. aangeg. kind v/h. vrouwel. gesl. van L Jonck- bloedt, L. Heerenstraat. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. F. M. Snickersheeft benoemd tot Kapelaan te Vasse den weleerw. heer H. Hegeman en tot Assistent te Everdinge den weleerw. heer Th. Van der Pol. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. Godschalkheeft benoemd tot Kapelaan te Hemen en Leur den weleerw. Pater J. Heiligers en tot Kapelaan te Zaltbommel den weleerw. Pater B. A. Kruitwagen, beiden van de orde der Minderbroeders. De zeeieerw. beer H. H. Krallen, Pastoor te Noor beek, heeft wegens gezondheidsredenen zijn ontslag aangevraagd en verkregen. (16—27 Mei 1887). Het Comité der Nederlandscbe Bedevaart naar Lourdes verzoekt de pelgrims xoo spoedig mogelijk hunne plaat sen te bestellen, wijl te late aanvrage het goed organi- seeren van den trein zeer moeilijk maakt. De reis is zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt langs den kortsten weg. Voor flinke halten aan groote station» en -verdere gemakken gedurende de reis wordt gezorgd. Te Limoges en te Tours wordt overnacht. Te Parijs hoopt de Aartsbisschop, Mgr. Richard, de Nederlandsche Pelgrims te verwelkomen in de kerk van het H. Hart op de Moutmartre. Zoo als bereids door middel van de dagbladen en circulaires bekend is gemaakt, vertrekken wij den 16eu Mei a. s. over Rozendaal, en komen dan tijdig teLourdes aan, om het feest van 's Heeren Hemelvaart aldaar te vieren. In dat heerlijk oord van zalig genot verblijven wij zes volle dagen. Voor inlichtingen, circulaires enz. gelieve men zich te wenden tot een der leden van het Comité. Het Comité'. Weleerw. heer M. H. REUSER, Wijnhaven, Rotterdam, President. LEON HERMANS,Rembraudtstraat,Antwerpen, Directeur. J. KERSTENS VAN LEEUWEN, Tilburg, Directeur der Ziekenverpleging. Zeereerw. heer J. Th. WOUTERS, Deken, Ravestein. A. SCHELLEKENS, Pastoor, Prinsland. J. A. y. ROOIJ, Pastoor, St. Willibrord, bij Breda. Zeereerw. heer P. B. VISMANS, Pastoor, Nederhorat den Berg. Zeereerw. heer C. J. VAN GROENINGEN, Pastoor, Vinkeveen. Weleerw. heer FERD. SARTON, Kapelaan, Maastricht. H. M. WERKER, Heerengracht 303, Amsterdam. GERARD J.FUNNEKOTTER,Lange Nieuwstraat, Utrecht. CHrs. HOLLMAN, St. Pieterstraat, Maastricht, Secretaris-Penningmeester. HAARLEM, 21 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7.60 a f6,25 rogge f 5.15 a f 5.15 Haver f3.17 a f2,87 gerat f 5' 4,25; duiveuboonen f6,a 7,— paardenboonen f5.75 bruine booneu f9,50 a f Gr. erwten f-, AMSTERDAM, 21 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 760 milderen, van welke de prijzen waren vette late qnal. f 0.61. dito 2de qual. f 0.55 dito 3dequaliteit ƒ0,50 per kilo;melk- eu kalfkoeien 90 a 230, 1 grnskalv. a 151 nuchter kalveren 3 a 7, 14 schapen en lammeren 20 a 14 vette varkens 36 a 43 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden BOTTERDAM,22Maart.Opde veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 13 paard, 714 runderen, 171 vette-en graskalverea,233 nuchtere kalveren. 1 scha. pen of lammeren,— varkens, 133 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 65 e. 2de qnal. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 80 C. 2de qual. 60 e,, schapen 50 e., alle» per kilo. Depry'zen der botei wriren heden alt Volgt lste f 62 2de f 57 3de qual. f48. ALKMAAR, 19Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 7 koe J 130 a 225,117 nuchtere kalveren /3 a 14vette kalveren a 273 schapen 16 nj 23varkena fperkilo, 60 ma gere dito 12 a 17,bokken J a7 paarden 185 a f 225, lammeren f a 21 Maart, l'er veemarkt werden verkocht 1 koeien van 180 u 180, 98 kalveren van f 25 a 112 68 nuchtere dito vau f 3 a 15, schapen f a94 varkens 40 a 49 c. 30 magere 12 a 16 c. per kilo, SCHIEDAM, 22 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f6,25 Jenever f 11.75 Amsterd. proef f 13,Spoeling fl,80 dito commissie f 1,80. LONDEN 21 Maart. Ter veemarkt ziju aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 100, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/2 4/4 Schapen en Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 3/8 a 5/6 Zwijnen 2/6 4/8. HOORN, 19 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 8,a 6,50 - heet. rogge f 4,25, heet. ger»t 4 50 5'—heet. haver f 3,50 mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine f 12,a 13, gele f heet piardeboonen f heet. erwten t heet. groene 12,a 13, heet. grauwe 16,a 18, heet. witte f heet. aardappelen a manden appelen f a allea per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren all volgt: paarden van f 60 tot 375 -- - veulen» f a —koeien van ftot kal veren van f 4 tot 12, schapen van 20 tot 26,50 lammeren van 17 tot S3,varkens van 14 a 20, zeugen 30 a 40, biggen van 4 a 9,—. FORMEREND, 22 Maart.Kaas:aangevoerd 70 stapels; prijs der kleine kaas i middelbare Boter 1.05 a 1.15 per kilo; 102 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 110 Vette kalveren aanvoer 122 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch gere dito:aanvoer 702 stuks, prijs f 4 a 13 per stuk, stug- geu handel. Vette varkens: aanvoer 64 stuks, prijs 40 50 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 89 stuks, prijs f 12 a 20 per stuk met vluggin handel. Biggen aanvoer: 230stuks, prijs 3 a f8. Amsterdam, 22 Maart 1887. Prijzen der onderstaande effecten genoteer- pCt. de koer» Nederiftnd. Certif. Werk. Sohuld. S1 733/18 8 87 98'/, Hongarije. Obl. Lttning 18675 00 GoudleeningI 39'/. Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 89 OoatenrtJk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 63y4 «ilver (Jan.Juli). 5 64'/,, Obl. buiten). 1858-84 8 54»/, bij Hope k Comp. Oude Russen 5 100»/4 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 85 1877 Amst. L S0-100 5 97'/, Obl. buit.nl. 1867, 1871 751' Portugal. Rualand. Spanje. 18763 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. lig. Schuld 1865. 5 00 0 1869. 6 Egypte. OKI. Leaning 16764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligaties4» 4 Peru. Leening 18706 18715 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestamp. Obl Indische Spw. Aand Ryn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 0 0 1875. Italië. luid-Ilal. Spoorw. Obl.. Rualand. Gr. Spw. Maatsch. Aand Baltisehe Spw. Aaud.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. ƒ1000.. Morachnnsk Sy.ran Aand.. Riaschk Wiasma Humeulo. Aandeden Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet.. Bolste- 8'»^ Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staats). 1854... 1880 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoer» prolongatie 3 pet. 5 6 div 17'/, 58'/4 72'/,, 107'/,5 27 V. 14'/» 127/,, 116 149'/4 114 72 136'/, 90 55»/. 61",. 120'/, 57 V, 923/4 98 50>/4 47 V. 143'/, 33'/. 133'/, HO'/,. 110 105'/, 102 98'/, 99'/, 105'/, 121 131 126

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3