MüMMri c htejV MAKKTJ3EKIÜHTEN. Laatste berichten. Beloken raschen. Voor geest en hart. Als de hoovaardij aanwast, vermindert het geluk. Nog beter is 't, verloren arbeid ge daan, dan zich in ledigheid te vervelen. Eer, geloof en oog lijden geen scherts. Gelijk men anderen doet, wordt men weer gedaan. Als men maar moet, kan men zeer veel doen. Ter behartiging. Wij zouden meer kunnen, als wjj meer durfden; onze Helper is immers God, Wien het noch aau macht, noch aan wil ont breekt. Wij kunnen zooveel niet aandurven, of Gods Almacht kau eu Gods oneiudige Geest wil nog meer geven. Allerlei. Bedenkelijk prognosticon. Onderwijzer. (tot een leerling). Je hebt weer appelen gestolen bij uw buurman Muller. Dat is nu reeds de deide maal. Jongenlief, ik vrees, dat we elkaar nog eens in de gevangenis zullen ontmoeten. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 13 April. Tot onze groote vreugde kunnen wij berichten, dat de toe stand van Z. D. H. deu Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, hoogst bevredigend is. De gunstige voorteekeneu van de verwachte genezing hebben zich bevestigd. Een volkomen herstel van den doorluchtigeu Ijjder kan, onder Gods voort- durendeu bijstand, spoedig worden ver wacht. Blijkens op 10, 11 en 12 dezer van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch- Indië ontvangen telegrammen is op 4 dezer eeue beude van 150 vijanden binnen onze linie iu Groot-Atjeh geslopen. Na een hevig gevecht met onze troepen vluchtte de vijand, die 33 doodeu bekwam, waarvan hjj er zeventien op het terrein achterliet. Aan ouze zijde sueuvelden vijf minderen en werden gewond dertig tpin- deren, alsmede drie officiereu, kapitein Buys, eu de luitenants Cornelius en Van Deven ter, de beide eerstgeuOemdeu zeer licht. Van de gewonde mindere militairen zijn er later nog zeven overleden. De toestand der overigen was gunstig. LONDEN, 12 April. Het huis heeft het debat over de tweede lezing van de Iersche Coercion Bill voortgezet. Aau de Daily News wordt uit St. Pe tersburg gemeld, dat KatkofF zijne aan vallen op den Minister Giers heeft hervat; dat deze dientengevolge weder zijn ontslag heeft ingediend, en dat er drie cauaidaten voor de vacante betrekking worden ge noemd, namelijk: Iguatieff, Schuwaloff en Lobanoff. Volgens bericht uit Weenen aan de limes zijn er 482 Russische officieren, on der beschuldiging van deelneming aan een complot tegen den Keizer, gevankelijk te Odessa aangebracht, om naar Oost-Azië te worden vervoerd. MEDEDEELINÖEN a 10 Cents per regel. Niet iedereen is in staat veel geld uittegeven, daarom moet men bjj tijds voorbehoedmiddelen nemen. Niemand dergenen, die lijden aan te dik bloed en dientengevolge aan huiduitslag, bloeduit- drang naar hoofd of borst, aambeien enz, moest verzuimen zijn lichaam door eene zuiveriugskuur, die weinige centen daags kost, frisch en gezond te houden. Men neme daartoe het beste middel u. 1. de Zwitsersche Pillen vau den apotheker R. Brandt, verkrijgbaar bij de apothekers a 70 Cts. per doos, en lette nauwkeurig op de haudteekeniug van R. Brandt. Verkrjjgbaar bij den heer P. RAASEN, Koningstraat 48 alhier, heeft zich eergisteren-avond in eene herberg der Blaesstraat te Antwerpen laten binnensluiten; zij Stal er eene aom geld, eenige ffosschen likeur en, om de kroon op het werk te zetten, bood zij zich 'a BDderen daags in hetzelfde huia aan om werk te vragen. Voor de vacante betrekking van hoofd eener school te E lam, hebben zich 125 sollicitanten aangemeld. Ook eene feestgangster. De dienstmaagd Mietje krijgt van bare juffrouw, voor de aan staande feesten, et n extra-ui' gaans-lag. Dol van blijdschap ijlt zij naar hare moeder, en vertelt wat haar is beloofd. Moeder is op hare beurt blij. ;/Hè, Mie", zegt ze, dat komt heerlijk, dan kun je dien dag mooi helpen aan het schoonmaken van den kelder." Tableau! Niet minder dan 272 bezitters van winnende loten van de loterij der jongste Aot- werpache tentoonstelling, d. i. bijna 10 procent, hebben verzuimd hunne prijzen af te halen. Onder de gewonnen voorwerpen, zegt het Handelsblad van Antwerpen, zijn er zeker van geringe waarde, maar er zijn er ook, welke voor honderden, ja duizenden franken zijn aangekocht. De bezitters dezer Hummere kunnen alsnog er deu prijs van krijgen, mits zij vóór 27 April a. 8. zich weuden tot den heer Ameliu, Zijlstraat 1, te Brussel; anders worden de niet afgehaalde voorwerpen ten bate der schatkist verkocht. Benoemd tot klerk ter secretarie van het Groot-waterschap van Woerden, de heer P. J. Dekker, thans werkzaam ter S cretarie te Loosduiuen. D- jaarwedde is f 450 eu de benoemde is uit ruim 270 sollicitanten gekozen. Te Palermo zal een instituut worden opgericht ter behaudeling van zieken aan rabies naar het systeem-Pasteur. De directie zal worden toevertrouwd aan prof. Celli. Om eenig denkbeeld te krijgen van de uitgestrektheid van het Kussieche Bijk diene, dat het gebied van den Czaar een twin tigste beslaat van de geheele aarde. Meer dan houderd millioen menschen noemen hem „vader" enstaan onder zijn onmiddellijk bevel. In Rus land wordt ongeveer elke acht seconden een kind geboren en om de elf minuten sterft er iemand. Dwaze Modes. In Engeland zijn de damts zoo zeer in de politiek verdiept, dat zij de staatkunde niet alleen in het hoofd, maar ook op den hoed dragen. Men kan aaustonds zien welke politiek deze of gene elegante dame is toegedaan. De hoeden der conservatieven ziju met gele en witte sleutelbloemen versierd; de parlijgenooten der Uuiouisten dragen de lieve lingsbloem van Chamberlain, nl. orchideeën; de Gladstoniaausch-geziuden tooien zich ter eere van home rule met Ierland'» klaverblaadjes en blauwe korenbloemen. In de wateren van poe 1 oe Gi11 i s Geniing en poeloe Rahas, nabij het eiland Bali, ook wel eens elders, leeft een groote visch, welke een omvang heeft van eene groote prauw en bekend is ouder den naam van paloe-paloe. Het beest is voorzien van een paar horens als een karbouw, heeft, jong zijnde, eene zwarte kleur, en volwassen, donkerbruine en zwarte vlekken op de huid. Zijne beenderen eu vet, dat tot een soort van traan gekookt en tot verfolie gebezigd wordt, zijn zeer kostbaar. De beenderen van ééu volwassen visch vertegenwoordigen eene waarde van 200 en zijn ouder de Balineezen zeer ge wild, als dienstig ter vervaardiging van kris- handvataels eu andere voorwerpen; terwijl de olie tot eene waarde van ƒ600 van de hand wordt gezet. Op den laatsteu Februari, ongeveer te 3 uur 'a namiddags, heeft men te poeloe Kran- giiu, in het district Soemanap (Madura), zulk een visch op het strand gezien. Men zag hem aau voor eene omgekeerde prauw, dte op liet strand was geworpen. Toen de strandbewoners met hak messen en bijlen kwamen, om de gewaande prauw tot brandhout stuk te hakken, kwamen zij terug van hunne dwaling. Alstoen verwijderde meu zich om hier en daar de ontdekking mede te djelen. Deu volgenden dag, omstreeks 6 uur in deu morgen, trok men met ongeveer 50 perso nen, aden in sampans gezeten eu met de uoo- dige gereedschappen, naar het monster, dat men dood waande. Niet vtrre van deu visch gekomen, Oegou het dier evenwel onrustig te worden: het raakte vlot, en toen het plotseling met vaart in het water schoot eu de golven zweepte, vlogen de sampan's woest dooreen en werden enkele door de zee verzwolgen. Vier jaren geltdeu wetd op poeloe Rahas ook zulk een beest gevonden, doch toen was het in werkelijkheid doud. Een kelderbewoner te Amster dam wilde zijn geluk eens beproeven in de Staats loterij. Hij nam met zijn zoou een 20ste lot en bij de eerste trekking viel er de 2C, 000 op. Het geld was spotdig gehaald. De man bang voor stelen, verstopte zijn aandeel in het fornuis, om het den volgenden dag bij de spaar- bankte bezorgen. Wie schertst echter ztju schrik, toen hij den anderen dag zijn schat miste, die spoorloos was verdwenen. In November van het vorige jaar schreef een Maastrichtenaar een brief aan zijn zoon, militair in Ned.-Indië. Hoe groot was de verwondering van den man, toen hij vóór eenige dBgen zijn brief terug ontving, die verscheiden poststempels droeg en het bericht, dat zijn zoon op 21 Augustus 1886 te Palembang was over leden, ofschoon hij tot nu toe geen enkel bericht van het overlijden ontving van het Ministerie van Koloniën. In een Fransch proces is uitge maakt, dat een slotenmaker niet het recht heeft een sleutel na te maken, die hem door den eerste den beste wordt gebracht. Tudien ij niit per soonlijk hun cliënt kennen, mogen zij hun werk slechts aan de aangewezen woning afleveren, om zich er van te vergewissen, dat de bestelde sleutel behoort aan de aangewezen deur. Wordt die voorzorg verzuimd, dan zijn zij civiel verant woordelijk voor de misdrijven, die door hunne indireote medeplichtigheid worden bedreven. Te Londen zal een internationaal congres van stenografen worden gehouden, in Juli van dit jaar. Daarmede zullen twee gebeur tenissen gevierd worden, het vijftigjarig beslaan der phonographie van Isaac Pitman, eu dr tweehon derdste verjaardag van de toepassing der steno graphic in Engeland. Gedurende de drie eerste maan- deu van dit jaar zijn van den Helder per spoor verzonden ruim 45,000 manden met zeeviseh, alzoo ver over de 2,000,000 kilogram. Wel een bewijs hoe belangrijk de vischhandel is. Arme kleine Z a t e r d a g-m orgen werd te Oosterbeek door de politie aangetroffen een 10-jarig meisje, 't welk den nacht slapende had doorgebracht op eene houtmijt. Eerst gaf zij op 't huis te bebooren in Arnhem, later in Wage- ningen. Toen de politie met haar op de beide plaatsen geweest was, bleek het, dat zij te Doe- tiuchem woonde, en genaamd was A. A. E. Zij verhaalde, hare woonplaats verlaten te hebben door de voortdurende dronkenschap van en vecht partijen lus8cheu haar vader en moeder. De reis tusscben Doetinehem en Oosterbeek heeft zij gedeeltelijk gemaakt door ongemerkt plaats te nemeu achter een goederenwazen van een tram. De politie zal nu zorgen, dat zij weder bij hare ouders terugkomt. Beloken Paschen is de week volgende op de beide Paaschdagen. Dat woordje beloken komt van luiken, en luiken beteekend sluiteu, dus beloken gesloten. Eu terecht, want met belo ken Paschen nemen de lijdensweken, voor dit jaar althans, een einde. We hebben dat luiken in; de oogen luikengeloken, en in de samenstellingen ontluiken, opluiken, oogluiken, waarbij nu meer dan minder het tegenoverge stelde van sluiten wordt bedoeld. Terecht heb- ben we voor onze ramen luiken, die tot afslui ting dienen, eu waar ze blinden heeten, doet men aan de beteekeni» en bedoeling niet te kort. De ui, de bekende vrucht, „die tot voedsel afgeschild, tranen aan het oog doet ontvloeien," volgens den dichter, draagt op de Veluwe deu eiaenaardigen naam van look, alweer familie van luiken, geloken, er aan herinnerende, hoe menigmaal onder berei ding voor het middagmaal, de oogen worden dichtgeknepen. Maar om op beloken Paschen terug te komeul Oudtijds werden veel zaken, contracten, privilegiën enz. afgesloten tot of be gonnen met dien tijd. De vroegere gewooule om het Nieuwjaar met Paschen te begiunen, gaf hiertoe waarschijnlijk aanleiding en plantte als overblijfsel van een oud gebruik zich voort. De op de Veluwe onder het dienstvolk nog voorko mende Paaschhuren gaan in of eindigen met beloken Paschen. Toch. waar! Een reiziger verhaalde, dat hij eu uog twee zijuer vrienden, op zekeren dag 150 negers aau deu loop haddeu gebracht. Toeu men dit niet wilde gelooven, zeide hij: „'tging er toch zeer natuurlijk toe, wij liepen vooruit eu de negers ous achterna." Militaria. Ritmeester Bomslinger fbij het aanschouwen van de Sahara). Te drommel, welk een prachtig exercitie-veld Op school. Onderwijzer. Zeg eens, Plak- meier, kunt gij den volzin: „ware verdienste wordt steeds beloond," ook nog op een andere wijr.e uitdrukken. Plakmeier. De verdienste wordt steeds beloond, als 't waar is. Op de tentoonstelling. Zij. Zie eens, man lief, welk eene verrukkelijke schilderij. Wie heeft die gemaakt? Hij. De naam staat er immers onder, i/Hors Concours.11 Zij. Zeker een En- gelschman. Macht der gewoonte. Burgemeester (.adat het huwelijk is voltrokken). Mag ik nu de ge tuigen verzoeken te teekeuen. Luitenant Sabel houw, mag ik u verzoeken De luitenant schrijft: „Geaccepiteerd, Jan Sabelhouw." Gerechtvaardige twijfel. Heer (in een si garenwinkel). Deze sigaar riekt niet zoo goed als die, welke ik gisteren van u heb gekocht. Win kelier (beleedigd). 'tSpij: me zeer, mijnheer, maar ik zit er zelf niet iu. Heer. Nu, zouiit ge dan denkeu, als zulks het geval ware, dat ile sigatr er beter door zou ruiken? BURG. STAND DEB, GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: C Meester en M C Van Steijn; L J Bom hof en A C Van Duesburg; J Hessels en J Brouwer; J Koper en S M Rosier; M C v. Pellecoin en M O V. d. Meide; L Sloot en E E Ganderheijden; T H Van Soest eu E Hermann; - L Wiugeuder en A C Egner; J T Döderleiu de Win en M W I)e Vries; J B Torcque en J P Neder- koorn; J F Groeneveld en N Schaak; G Vroom en G J E Kramer; H T Zurendonk en A Stokhof; W De Jong en J G Voetelink. Getrouwd: L De Jong en E Sehnijder; H J Boe- rigter eu A M Moerkerken. Bevallen: A DuijlF geb. Hoekelaar z. 1 J S J Er- kelens geb. V. d. Ven d. C C G Gerritsen geb. Kel derman d. AH Wesseling geb. Sebreurs d. G Eskes geb. Siebers z. J Vaumont geb. Monné d. S E v. Heulen geb. Andrea z. E ïheuuisseu geb. Maasbommel z. A W Schouten geb. Van El z. H A Grootendorst geb. Dollenkamp d. M Vreuegoor geb. Reedijk z. A E Voorbeijtel Cannenbnrg geb. Croockewit d. A E Beijer geb. V. d. Kaaij z. A J Opbroek geb. v. Beek d. C Rustman geb. Poelgeest z. T V. d. Geer geb. V. d. Sluis z. W v. Tongeren geb. Prinsen z. A Dirks geb. Van Toor z. M Reith geb. Tegelaar z. JE Booms geb. Hagedoorn d. C C Verpoorteu geb De Laat z. C Boufrer geb. Woestenburg z. A J Hotstee geb. Van Baaren d. J F Kling geb. Mulder d. G H M Seukeus geb. Tbissen z. J E L T v. d. Berg geb. Tombergb z. C De Nooij geb. V. d. Vecht d. C J W Coeien geb. Schwartz d. W C Mooijman geb. Odink d. K W Van Loenen geb. Ten Oever z M KruilF geb. Van Welij z. K. Kan geb. Mok z. J E Warmer geb. Terol d. P Smit geb. V. d. Sluijs d. H G Guiteneau geb. Walbrink z. Overleden: A C Van Daalen 88 j. Zuiderstraat; J H Mekenkamp 7 mn z. Melkboersteeg; PC Fre- driks 19 mn. z. Ged. Kraaieuhorstergracbt; M H v. Wienen 6 j. d. Brouwersvaart; D Jantz 43 j. Min- derbroedersteeg; G Jukes 10 mn. d. Burgwal; T Riet 82 jaar, Koudenhorn; H J Dekker 3 j. z. Melkboersteeg, J F Vinke 62 j. Zijlstraat; A J Dn Saar 12 mn. z. Kampersingel; H C Barger 3 j. d. Bakenessergrachl; AH Schillings 21 j. Kinder- huisstraat; D Vermaas 2 j. d. Minderbroedersteeg W K B v. Huizen 13 j. z. Barretstraat, W G Drost 89 j. Ursulasteeg; A Hessela 77 jwed. L. Wijkhui- sen, Koudenhorn; P J Dirks 5 uren z. Oranjebooms- laan; P Staphorst 11 mn. d. Oranjestraat; B J v. d. Horst 8 mn. z. Schoterstraat; G C Herlaar 9 mn. d. Spoorwegstraat. HAARLEM 12 April. Ter graanmarkt van bede" gedaan: roode tarwe f af witte f 6.80 a f7,00 rogge f af Haver f2.87'/, a f 3,gerst f -, dnivenboonen f 6,60 a 7,paardenboonen f-, brnine boonen fa f Gr. erwten f-,— AMSTERDAM, 12 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 636 rundereu, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.64. dito 2de qual. f 0.58 dito 3de qualiteit 0,50 per kilo;melk- eu kalfkoeien 100 a 240, - graskalv. a 178 nuchter kalveren 3 a 6, 11 schapen en lammeren a vette varkens 38 a 44 c.; beiden per kilobiggen J' a paarden J' a ROTTERDAM, 12April.Op de veemarkt waren gisteren en heden aaugevoerd9 paard, 661 runderen, 157 vette-en graskalvereu,213 nuchtere kalveren, 7 scha pen of lammeren, 318 varkens, 182 biggen, 1 bokken. De pryzeu vau bet vee, besteed ter rnurkt van beden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 65 e. 2de qual. 60 o., 3de qual. 55 e.,- kalveren lste qual. 100 c 2de qual. 80 c., scbapeu 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 50 2de f 46 3de qual. f 40. ALKMAAR, 9 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 25 koeien J 90 a 140,129 nuchter kalveien /4 a 14vette kalveren a 710 scbapeu 14 a 28varkens!per kilo, 100 ma gere dito 14 a 17,bokken a—4 paarden 60 af 120, lammeren f a LEIDER, 9 April. Aau de inaikt van beden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - hec; tarwe winter- f -,—azomer- ƒ-,— a f ,-, heet.rogge winter- f -,a -,zomer- a -,beet. gerBt zomer- -.a -.chevalier -,— a heet. haver, zware- -,-. De prijs der boter was beden pet vat lste qual 34.— a 50.—, 2de qual. f a SCHIEDAM, 12 April. Moutwijn per Ned. vat a f6.25 Jenever f 11,75 Amsterd. proef f 13,Spoeling fl,30 dito commissie f 1,60. LONDEN, 12 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Scbapeu en Lammeren 9000, Kalveren 170, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/4 Schapen en Lammeren 3/8 a 5/-, Kalveren 3/8 a 6/6 Zwijnen 2/6 4/8. HOORN, 9 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 6,25 a 8,50 - heet. rogge f heet. gerst 4 25 a 5 40 heet. haver f 4,50 mocterdzaad a karwijzaad f 17,75 a heet. boonen: beet. bruine(8,50 a 11, gele f beet piardeboonen f aheet. erwten f a heet. groene 10,25 a 13, heet. grauwe f 12,50 a 17, heet. witte ƒ8,50 11 heet. aardappelen 3,40 A 3,60 manden appelen a alies per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f 80 tot 340 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 3 tot 12, schapen vantot—, lammeren van 17 tot 26.varkens van 14 a 20, zeugen 35 a 45,biggen van 5 a 9. PURMEREND, 12 April.Kaas:aangevoerd 137 stapels; prijs der kleine kaas fS2'/,, middelbare boter 1.00 0.95 per kilo; 172 Runderen r aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 187 Vette kalveren aanvoer 211 stuks, prijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch gere dito: aanvoer 476 stuks, prijs f 3 a 12 per stuk, stng- gen handel. Vette varkens: aanvoer 47 stnks, prijs 30 50 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 147 stnks, prijs f14 a 28 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 257stnks, prys 5 a f9. ALKMAAR, 8 April. Aangev. 1000 H.L. Granen.Men be steedde voor tarwe 7,a 7,7», rogge 5,25, a 5,76 gerat 4,50 a dito chev. 4,75 a 5,25 haver 3.— ƒ3,50 paardenboonen ƒ6,a bruine dito 10,75 a duiven dito 6.50 kanariezaad 8 .ood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ9,00 a 15,, grauwe dito 13,a 18,vale dit» 15,a 15,— Witte f a 12. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 90 stapels, wegende kiio. hooi kleine fcommissie fmiddel bare flaagste prijs f.Gras kleine fcom missie f middelb. f. per 50 kilo. Amsterdam, 12 April 1887. Prijzen der onderstaande effe°teDg6noteer- pCt. koers Nederland. Oerlif. Werk. Schuld. e 8 3'j Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleeuingt Italië. Obl, Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl, in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten!. 1853-84 8 Bualand. bij Hope G'omp. Oude Rusieu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 1877 Anist. L 20-100 4 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1" 2 4 5 6 4 4', 4 Turkije. Egypte. 735/s 87»/» 99 100 91'/» 90 83'/i« 64»/, 55 101 V. 84Vs 97»/, 47'/„ 58'/, Halle. Ruelaud. Rumeule. Amerika. 5 6 div 74'/, 1076/n 28»/, 14'/, ISVia U7 151 115 74»/, 134 89'/, 55»/, 62 118»/, 57'/, 92 99 46'/, 43'/, 147 35'/, 129 110'/» 110 103'/, 103 99'/, 101 105'/, 131 131 123'/, 1876. (Perpetueele) Obl. Alg. Soliiiid 1865. a v 1869. Obl. Leeniug 1876. N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligation4', Peru. Leening 18706 18725 Ooatenrfjk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Asud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 1878. Zuid-Ital. Spoorvv. Obl.. Gr. Spw. Maatscb. Aand.. Baltiscbe Spw. Aand.. Jelez Grissi Obl Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. ƒ1000.. 6 Morschansk Syeran Aand.. Riaschk Wiaima Aandeelen Spw Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kantas Texas Obl. Cert. PRJSMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediot.. Belgte. a Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. e 1864 1866 Goldkoorv prolongatie 3 pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3