BEURSBERICHTEN, MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Necrologie. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kunstnieuws. Kunst en letteren. Financiëele mededeelingen. mededeelingen Officieel bevestigd. Dreiboru, Kreis Schleideu, Regbez. Aken. Weledelgeboren heer! Deze is dienende om U mede te deelen, dat het gebruik der Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt mij volkomen van mijne kwalen verlost heeft. Bijna dagelijks leed ik aau hoofdpijn en dikwijls aan verstopping; maar sedert ik kennis gemaakt heb met het gebruik der Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt, lijd ik geene pijueu meer en heb ik veel beteren eetlust dan voorheren. Ik zal daarom doen wat ik kan om de Zwit sersche Pillen zooveel mogelijk bekend te maken. Met alle hoogachting, Johaun Gross. De echtheid van bovenstaande hand- teekening wordt biermede officieel beves tigd. De waarnemende burgemeester, Hei- nen. Dreiborn, 14 October 1886. De Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt zijn te verkrijgen a 70 Cts.de doos in de apotheken, doch moet men vooral letten op het witte kruis op rooden grond met den naam R. Brandt er op. Ver krijgbaar bij P. RAASEN, Koningstraat 48, alhier, werd ingekuild grni te geven, dat gaarne door de aan die kwaal lijdende beesten wordt gegeten, zelfs dan wanneer zij onmogelijk hooi kunnen kauwen. Aardappel-landen, welke met hout- asch bemest worden, hebben niet slechts veel minder van de ziekte te lijden, zoodat zij er dikwijls geheel van verschoond blijven maar de opbrengst neemt door houtaschhemesting ook zeer toe, soms tot 20 a 25 pCt. Ook sleenko- leuasch kan, vooral in zwaren bodem, met voor deel bij den aardappel-verbouw wordsn gebruikt. Dt Louder, iche gemeenteraad heeft besloten, bet gouden regeeriugsfeest van Koningin Victoria te vieren met een groot bal in bet stadhuis, dat ƒ72,000 zal kosten. Dit besluit werd genomen in geheime zitting. Een stormachtig debat ging daaraan vooraf in de openbare zitting, daar een paar ltden zich hef tig verzetten tegen het uitsluiten van openbaar heid, ""«arhetde beschikking gold over eene zoo aanzienlijke som van de geldeu dor burgerij voor een dergelijk doel. De Sumatra Ct. schrijft: Een alhier ont"angen telegram bericht, dat de zeereerw. heer Pastoor De Vries overleden is. Met Pastoor De Vries treedt wtêr een dier Priesters van het levenstooneel, die door bijna geheel Ned.-Indië, bij Roomschen en niet- ■Roomschen, bekend en geëerd en bemind zijn. Hij was «en onvermoeibaar pionier, een vriend der armen, maar vooral eeu soldatenvriend, die rseds in 1864. Westelijk Borneo had doorkruist, om aan de daar verspreide expeditionaire troepen, zooals hij het noemde, „een goed woordje van daarboven te brengen." Der wereld gunst, der nacbtegalenzang, Zjj klinken schoon, maar duren toch niet (lang. De moed is sterk, Hij doet het werk. Der meuschen werk kan melden, Wat of de menschen gelden. Vrienden kent men in den nood, Rijken kent men na hun dood. Geen erger doof geboreo, Dan die u niet wil hooren. De ziel is gewoon zicli in iets te ver lustigen, hetzij in het tijdelijke, of in het eeuwige; het tijdelijke prikkelt het ver hemelte wel', maar verzadigt nietslecht» het eeuwige kan de ziel, die onsterfelijk is, voldoen. Hyperbole. Huurder. Voor zoo'n sllendige kleine kamer kan ik onmogelijk zoo veel huur betalen. Verhuurder. U is tosh niet van plan hardlooper te worden Foei! Gravin (in een boek lezende). Erw ten erwtenwat zijn erwteu rAch ja, ik herinner mij als kind in de natuurlijke geschiedenis deze plebejische plant te hebben leeren kennen. Maar van zoo iets moest men in een roman niet spreken. In de kinderkamer. Eene onderwijzeres wilde aan oen kl ii.en jongen de beteekeni» dui delijk maken van het woord botsing. Zij zeide Denk nu eens na, wat er gebeurt, als twee jorgt.m, die in de straat loopen, bard tegen elkan der aankomen. Dan gaan ze samen vechten, juf, luidde het antwoord. Mode. Een Weeuer beauté, w.lke altijd door de elegantste toilatten uitmuntte, liet als volgt sich over het ideaal der mode uit: De gewone vrouw kleedt zich zooals den vorigeo, de elegante dame zooals den volgenden dag. Verbazing. Commit-voyageur O, is u schilder, dan kan ik misschien wel wat zaken met u doen; ik heb eene mooie party loodwit, die ik u voor een prijsje laten kan. Schilder (pro fessor aan de academie). Och, ik gebruik daar van zoo weinig, aan éen pond in het jaar heb ik meer dan genoeg. Cvmmis-voyageur (verbaasd). En kan u daarvan leven en tweede klasse reizen Aandenken. Herbergier (een gast naloopend). Hei! wat schtelt je, om dat bierglas /,oo maar londer complimenten mee te nemen Gast. Als men 't niet meenemen mag, waarom zet je dan op het deksel: „Tot aandenken?" Voor de balie. Rechter. Gij wordt beschul digd den aanklager, bij gelegenheid van de ker mis, zoodanig te hebben mishandeld, dat hij in a»ht dagen lang ni»t heelt kunnen werken en bovendien het verlies van al zijne tanden heeft te betreuren. Wat hebt ge nu te antwoorden? Beschuldigde. Dat de aanklager thuis had moe ten blijven, als hij geen grappen kan verdragen. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 4 Mei. Te laat om in ons vorig nummer te kunnen vermeld worden, gewerd ous het bericht, dat Z. D. li. de Bisschop van Haar lem aau den hoogeerwaarden hesr F. Xh, Fran- kemölle, Kanunnik van het Kathedraal Kapittel, op diens verzoek, eervol ontslag heeft verleend als Pastoor der parochie van O. L. V. van den Allerh. Rozenkrans en in zijne plaats tot Pastoor heeft benoemd den weleerwaarden beer P. J. Thünnisssn, sinds 1870 Kapelaan dierzelfde pa rochie. Wij hebben de benoeming van den zeereer- traarden heer Thiinnissen met vreugde vernomen Immers zij mag beschouwd worden ah eene wel verdiende erkenning en schitterende waardeering der hooge verdiensten vau dien volij verigen en hooggeachten Priester. Algemeen toch is het be kend met hoeveel zorer en toewijding de zeereer- waarde heer Thiinnissen den thans in rust ge treden Herder ter zij Ie stond in liet bestuur der O. L. V. Parochie en ieder weet welk werk zaam aandeel ZE. heeft genomen in het tot stand brengen van dcu bouw des fraaien tempels, die een sierraad mag genoemd worden onder Haar lems kerkgebouwen. Daarom zij bet ons geoorloofd den geacht,en Pastoor Thiinnissen onze hartelijkste gelukwen- echen aan te bieden. Wij zijn overtuigd, dat alle Katholieken dezer stad in onze oprechte hulde bij ons zich aansluiten en eene vurige bede ten Hemel zenden, opdat Pastoor Thiinnissen eene lange reeks van jaren, tot heil van de aan zijne zorgeu toevertrouwde parochie, onder Gods zegen, moge werkzaam blijven. De hoogeerwaard» heer FranTcemöll», die ge- dureude 44 jaren als Herder de O. L. V. Pa rochie bestuurde, zal haar niet verlaten. ZHE. blijft een bewoner van de pastorie aan het Spaarne. Moge de Almachtige aan den Nestor vau Haarlems Geestelijkheid nog vele jaren van welverdiende rust schenken, opdat ZHE. nog vele vruchten kan zien van zijn onvermoeiden en zoo rijk gezegenden arbeid in den wijngaard des lieer»». Voor dein 1888 te's Gravenhage te houden nationale tentoonstelling vau oude en nieuwe kunstnijverheid, heeft zich alhier eene plaatselijke commissie geconstitueerd. Zij beztaat uit de herren Mr. E. A. Jordens, Erre-voorzitter, M'. A. J. EnschedéMr. G. HeshuysenMr. D. A. Graaf Van Limburg Styrum, C. JGonnet en Jhr. Ch. F. Van de Poll. In de eergisteren gehouden veiling voor af braak van de perceelen in de Jansstraat, in welke weleer de school letter C was gevestigd, zijn daarvan koopers geworden de heeren G. Veen c. s. Ruim 200 paarden waren jl. Maandag op de paardenmarkt te dezer aangevoerd. De prijzen waren ƒ40 tot 500, De handel was willig. De bloembollen-veilingen in en om Haar lem zijn in vollen gang. De opbrengst is over het algemeen belangrijk minder dan het vorige jaar. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J Van Ooitveen en J H M Van Bem- roelen; H W Aarts en A M v. d. Eijkhof; W Rndemaker en S Schoon; P B P Miesijerus en J M Cornet; G J Van Huizen en S G Van Delden; A M Smits en G De Rooij; J M Geerlings en J A C v. d. Berg; A Schoen en A Zoet; P J Kok en H L Steffens; K Kramer en T Huisman; J Mertzen M Bos; F v. d. Aardweg en M E Breuring; A J v. d. Horst en A J v. Dantzig; "Vf Van Kesael en C v. d. Laan; HF Hetem en A Krammer; AA Rieu en E P Van Leeuwen; H Mast en G Bloem; A K P Vring en T De Jong. Getrouwd: C Meester en M C Van Stijn; Mr. T A Sannea en J M D Brutel de la Rivière; F J Schmitt en H Hazenhoek; J T Döderlein De Win en M W De Vries; G Vroom en G J E Kramer; H T Zu rendonk en A Stokhof; A Rompa en E Boei'é; C Blankestijn en C C Schooten; H Schaap en C Van Waard; J Lameijer en M E Kernen; A De Graaf en M E Bijster; G Van der Grift en J Schoonewelle; J J Schulpzand en B Palmer. Bevallen: E P Janssen Van Raaij geb. Balabréga d. J Paft' geb. v. d. Molen z. G Loerakker geb. Mei nders r. M A Siliakers geb. Rozemnldcr z. G Steenkist geb. Smit d. MD Pollé geb. De Hilster z. A H v. d. Horst geb. De Graaf z. A M v. Hemert geb. Dekker z. G De Vink geb. Scheffcr d. ME Balte geb. Boeree z. HM Leusen geb. vStarrenburg 2 z.— B F A L v. Onwerkerk geb. Bas z. A Wensing geb. Vrugt x. J Waldenberg geb. Snijk d. CC Lij- cklama geb. Kenuik d. M Rekman geb. Kempenaar z. J Vergers geb. Snoek z. A M Mulder geb. Schreuders z. N Verdel geb. Kottmar. Houtgraaf d. A Verheijde geb. v. d. Anker d. AC Van Looij geb. v. Waalwijk i. M Meijer geb. Groot d. J H Reinraé geb. Rosekrans d. C Stiphout geb. v. d. Klugt z. E J v. Loenen geb. Van Halst z. M Eijkiug geb. v. Geneegen I. AA Visser geb. Van Delden d. Overleden: J F Wagemnker 73 j. Ged. Oudegracht; M Daniels 79 j. wed. D Kok, Gr. Houtstraat; Een als levenl. aangegeven kind van het mannelijk geslacht van C Tinkelenberg, Z. B. Spaarne; Eeu als levenl. aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van J. Phi- lippo, Hagestraat; G M Hendriks 2 jd. K. Laken straat; M C De Jong 60 j. Eehtg. van E J Wes- terveld, Verwnlft;W A Lelieveld 7 j. d. Kampervest; A J Veering 79 j. Ged. Kraaienhorstergracht:J Biers 7 m. z. Tuinlaantje; B Breems 61 j. Gedempte Kraaienhorstergracht; M Staal 1 m. Brouwersstraat; J De Jager 8 j. d. Begijnenst.; L J Roeland 20 j. Beeksteeg; C Smal 27 j. ïulpenstrsat; AM Neer- teboom 71 j. Eehtg. van M Loep Ged. Kraaienhorster- gracht; J C E v. Eten 76 j. wed. J Renier, Groote Houtstraat; J A De Graaft 60 j. eehtg. v. B Heetem, Ridderstraat; E J Van Abbeve 2 j. z. K. Hofstraat. G Schoevaart 6 j. z. Bakenessergracht. J C M Bee kelaar 18 d. z. Valkensteeg. Met fijnen smaak had de heer L. Schlegeldie hier, door zijne séances voor kamermuziek, de vaan van een der hoogste uitingen op muzikaal gebied ontplooit en ophoudt, voor de vierde en laatste séance van het seizoen zijn programma gekozen. Twee quartetten en een quintet, alle van Schumannwerden op onberiapelijke wijze ten gehoore gebracht. De uitvoering vooral van het Quintet scheen ons het beste toe. Los en bevallig was de vertol king van het Allegrogeestig genuanceerd die der andere deelen, te meer te waardeeren omdat muziek als deze, in de voordracht groote nauwkeurigheid en fijue nuanceering eischt en daarenboven techuiech j<og vele moeilijkheden oplevert, die door menig muziekoefenaar te licht worden geteld. Ook de wijze waarop de beide quartetten werden uitge voerd, verdient uitbundigen lof. zij gaf getuigenis welk eene bewonderenswaardige hoogte in het samenspel de executanten hebben bereikt. De hee en L. SchlegelJ. CramerH. Bosnians, H. W. Hofmeester en Th. Boerlage verdienen lof en hulde voor hetgeen zij ons deden genieten door het schoonste, dat Schumann op 't gebied van kamermuziek gaf, op de keu rigste wijze voor te dragen. De bijna ademlooze stilte onder de uitvoering en het luide applaus na de vertolking der numme s, waren de beste bewijzen, op hoe hoogen prijs het talrijke auditorium de talenten stelt van het vijftal artisten, die Zaterdag jl. hunne talenten ten beste gaven. Het concert-seizoen is ten einde. Crescendo was het laatst aan 't woord. Een talrijk gehoor vulde de mu ziekzaal der Soc. Vereeniging bij gelegenheid van het concert, dat Maandag jl. door genoemde mannen-zang- vereeniging werd gegeven. Geen wonder trouwens, de keus der uit te voeren nummers niet alleen lokte uit tot bijwoning van dit concert, maar ook het optreden van Mejuffrouw Kathi Bettaquedie op een der vorige concerten van Crescendo reeds bewondering wekte, en van den heer P. L. Heg ener, een hoogst begaafd dilettant, die zijne sporen reeds verdiende. Mej. Bettaque behaalde met hare heerlijke sopraanstem de schoonste lauweren. Zij zong zuiver en krachtig de sopraan-soli in Een stem aan 't strand van II. F. R. Brandts Buijs en droeg liederen van Wagner, Chopin n Pisser voor. Hare voordracht was opnieuw vol gloed en leven. Schoon en vol uitdrukking vooral was de vertolking van het Lithauische Lied van Chopin en van Fraai nu niet, eene keurige compositie vau den heer Joh. C. Visser te Rotterdam, eerelid van Crescendo. De heer IIeg ener, met wien wij voor 't eerst kennis maakten, deed hooren, dat hij een hoogst talentvol dilet tant mag genoemd worden. Hij is in 't bezit van een schoon en zeer omvangrijk orgaan en weet door zijne voordracht het publiek te boeien. Weidt1 s Goldschmied vooral werd door hem keurig vertolkt. Beide soliiten werden met veel warmte door het publiek toegejuicht en gaven ieder een extra-nummer ten beate. Aan Mej Bettaque, die eerstdaags Nederland gaat ver laten, werd door den Voorzitter van Crescendo, deuheer II. Savrij, onder eene hartelijke toespraak, een keurigen lauwerkraus geschonken, als een bewijs van waardeering harer talenten en ala een aandenken aan Crescendo's dankbare leden. De heer Andriessen, kweet zich, al9 altijd, met lof vau de taak der piano-begeleiding bij de soli. Met het accom pagnement van het ensemble-nummer had de heer P. Van Kessel zich belast. Het werd met aniaak en accuratesse door hem verricht. De quartet-solisten oogatten door bunschoon geluiden fraaie voordracht uitbundigen lof in voor de vertolking van Fe kleinste van JII. Löser en Lief meisje toils du Rosen,ttne geestige compositie van Crescendo1 s taleutvolleu directeur. De keuze der koren was zeer gelukkig. Zondag op het meer van Heinze, Fer Lidgenossen Nachtwache van Schumann, Abenddammerung van Mair en Vertrouwen van Abt keurige, doch moeilijke nummers, werden uit muntend genuanceerd voorgedragen. Klaukgehalte en voordracht waren schoon cn edel. Het hoogst verdienstelijke toonwerk Een stem aan t strand werd flink, vol gloed en leven gezongen. Dat het vele schoone, 't welk dit concert het auditorium aanbood, in hooge mate werd gewaardeerd, bewezen de daverende toejuichingen der aanwezigen, welk huldebetoon zeker eene voldoening mag heeten voor den directeur den heer N. II. Andriessenwiens innige toewijding en uit stekende leiding den ijver dér leden dubbele vruchten doet dragen. Aan hem een hartgrondig p.f. voor het ook jl. Maandag verkregen succes. De inhoud van „Fe Wetenschappelijke Nederlander Tweede Serie, Tweede jaargang, No. 9 is als volgt: Op universiteitsgebied. De Paus Leo-Hulde. Card. Pitra: De epistolis et registris Rom. Poutificurn, door J. W. Br. Dr. Wilh. Scheuz: Einleitung in die Kanonischen B. des alten Test. door prof. Dr. Vermeulen. Boudignon: St. Vincent de Paul, modèle des hommes d'action. J. P. Van Kasteren\ Correspondentie uit Klein-Azië. Da Gama Barros: Historia da aduiinist^ao publ. em Portugal, door J. W. Brouwers. Aarböger for Nordisk Oldkyndighed, door J. W. Brouwers. Mededeelingen enz. Amsterdam, 3 Mei 1887. Prijzen der onderstaande effeote!1gonoleer. pCt. koer» Noilerimid. Oertif. Werk. Schuld2' sj72"/le 8 3» ,198'»/,, Hongarije. Old. Leaning 1867 Goiulleeuiug [talie. Obl. Pausel. Leeu. 1860-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)6 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-84 8 Busland. bij Hope& (lomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 A.nst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 (Ferpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 ffigypte. Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. ObligationA3 Peru. Leeuiug 18706 1872 5 Ooataurtjk. Aand. Nationale Bank. .divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot JSxpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestamp. Obl Indiscbe Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 llallo. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 auslanu. Gr. Spw. Maatsch. Aaud.. 5 Baltisclie Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl6 Kiew Brest Aand5 Kursk (Ihark. Obl. 1000.. 5 Morschansk Sysrau Aand. 5 Riascbk Wiasma 6 Kumeulo. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PKEMIE-LEBNINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. ""J Antwerpen 1874. Ooatenrljk. Staatsl. 18544 Kualand. 1860. 1864 1864 1866 Geldkoor» prolongatie 31/,, pet. 73/s 91 88 V, 64l/s 64 53/i« 10i'/3 SIP/, 97 46 58 747/a 107*/i. 86'/,. 13"/,5 11 Va "17 152 114'/» 74 135 8#'/, 61"/i. 114'/. 56'/, 92'/, 98 46 40'/, 147 34'/, 18 23/, 110 1093/., 102'/, 102 991/4 101'/, 106»/, 131'/, 138 127'/, Aan het verslag van den toestand der Utrechtsihe Hypotheekbank over 1886 ont- leenen wij het volgende: Gesloten werden in dat jaar negen en tachtig hypotheken tot een gezamenlijk bedrag van één rnillioen acht en zeventig duizend seven honderd vijjtig gulden, De Bank heeft over 1886 gunstig gewerkt en haar werk kring breidt zich voortdurend uit. Hare pandbrieven vonden voortdurend gereede plaatsing In de aigemeene vergadering van aandeel houders op 29 April U. zijn de winst-en ver- lies-rekening en de balans goedgekeurd en werden de aftredende Commissarissen evenals de aftredende Directeur, de heer Jlir H. J. M. Van Asch Van Wijck, herkozen. HAARLEM2 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f af witte f 6.50 a f7,75 rogge f 4.75 a f 4.80 Haver f 2.65 a f2,87 gerst f -, duivenboonen f,a paardenboonen f-. bruine booneu fa f Gr. erwten f-,— AMSTERDAM, 2 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 684 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.C3. dito 2de qual. f 0.56 dito 3de qualiteit ƒ0,50 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 240, - graskalv. a 120 nuchtere kalveren 4 a 8, 141 schapen en lammeren 5 a 21 vette varkens 36 a 44 c.; beiden per kilo biggen a paarden a ROTTERDAM, 3 Mei.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 14 paard 817 runderen, 154 vette-en graskalveren,191 nuchtere kalveren, 1 scha pen of lammeren, varkens, 243 biggen, 1 bokken. De prijzen vao het vee, besteed ter markt van heden waren ais volgt:Rundereu 1ste qualiteit 68 c. 2de qual. 64 c., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 90 o 2de qual. 75 c., schapen 60 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 42 2de f 38 3de qual, 3g. ALKMAAR, 30 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 20 koeien J 90 a 170, 41 nuchter kalveren ƒ3 a 14vette kalveren a 974 schapen 15 a 27 varkeus Iper kilo, 92 ma gere dito 12 a 17,bokken a4 paarden 130 a f 75, lammeren f a 2 Mei. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 105 a,337 kalveren van f 25 a 110 32 nuchtere dito van f 5 a 17, schapen f a—129 varkens 36 a 46 c. 30 magere 12 a 16 c. per kilo. LEIDEN, 30 April. Aan de markt van heden waren de aauvoereu en prijzen der granen als volgt: - hecj tarwe winter- a -,zomer- a f beet.rogge winter- a zomer- a heet. gerst zomer- a chevalier a -.heet. haver, zware- -,-• De prijs der boter was heden pel vat lste qual. 28.a 44.—, 2de qual. f a SCHIEDAM, 3 Mei. Moutwijn per Ned. vat 8 f6,25 Jenever f 11,75 Arasterd. proef f 13,— Spoeling f ,50 dito commissie f-,70. LONDEN, 2 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 130, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/- 4/4 Schapen en Lammeren 3y6 a 4/9, Kalveren 8/8 a 5/6 Zwijnen 2/6 4/6. HOORN, 30 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - liect. tarwe 7,a 8,50 - heet. rogge I 5,heot. gerst 4.25 a 5.— heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f -,— a heet. boonen: boet. bruine f8.50 a 11, gele heot prardeboonon -,a-,heet. erwten a heet. groene/ 8,50 a 12, heet. grauwe 10,— a 16,50 heet. witte/10, 12 heet. aardappelen/—,— manden appelen a Riles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt:paarden van f tot veulens f a —koeien van f totkal veren van 5 tot 16, schapen van tot— lammeren van 8 tot 12.varkens van 4 zeugen 25 a 35,biggen vanJ 9-— PURMEREND, 3 Mei. Kaas laangevoard 280 stapels prijs der kleine kaas middelbare Boter .90 4 1.00 per kilo; 1619Ruuderenaangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 273 Vette kalveren aanvo.r 211 stuks, prijs 60 a 80 o. per kilo, handel vlug; nueh gere dito: aanvoer 230 stuks, prijs f a per stuk, stng- gen handel. Vette varkensaanvoer 110 stuks, pnjB c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 130 stuks, prijs f— a per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 413 stuks, prijs af. DELET, 30 April Heden werden aangevoerd J stapels kaas, wegende te zamen 1926, kilo; f 10 a 11.per 100 kilo. PARIJS, 3 Mei. Volgens een telegram aan liet Journal des Débats, is de toestand op Creta bedenkelijk. Er zijn 2000 opstan delingen onder de wapenen. De wegen zjjn versperd. Turksche buisgezinnen worden als gijzelaars vastgehouden. ST! PETERSBURG, 3 Mei. Volgeus de Deutsche Zeitung zal de Commissie voor de Afghaausche grensregeling Woensdag een besluit nemen, waarnaar men zal kun nen verwachten of de onderhandelingen zullen worden voortgezet, daar er tot dus ver geeue wederzijdsche toenadering kon verkregen worden. a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3