STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 14 Mei. Burgemeester eu Wethouders dezer Gemeente maken bekend, dat de besteding van het maken eeuer ladderloods aan de Zijlvest zal plaats heb ben op Vrijdag 20 Mei e. Jc. en niet Don derdag 19 Mei a. s., gelijk aanvankelijk is aangekondigd. slechts ruim zeventien millioen moest zijn. Daarbij verschieten wjj meer patronen dan het Duitsche legeren oefent zich de dienst doende schutterij veel meer, al is het mis schien met minder vrucht, dan de gelijk- jarige Landioehr in Duitschlaud. GEMENGDE BERICHTEN. Eene vrouw, wonende bij een wei- l«nd in Den Haag, miste kuikens uit het kippen hok. Zij dacht, dat de diertjes gestolen waren, en ging dit bij de politie aangeven. De ijrerige po litie deed alle mogelijke moeite om den dader of de daders op te snorren, doch te vergeefs. Eergisteren eindelijk werden het moedertje en de politie uit den droom geholpen. De kuikens waren niet gestolen, maar uit het hok medegesleept door ratten, die ze in een nabijgelegen kuil lekker hadden verorberd, met achterlating van de beentjes. Te Lebanon, in New Hampshire (Ver-Staten) heeft een groote brand 80 huizen vernield. De schade bedraagt 300,000 dollars en 600 arbeiders zijn door het ongeluk voorloopig zonder werk. Verschalkt. Ofschoon het zoeken naar kievitseieren na 30 April bij de wet verbo den is, wagen zich op Teasel toch altijd personen in het veld, aangelokt door de flinke prijzen, die de opkoopers tot 1 Mei besteedden. Een der rijksveldwachters op dat eiland, die er alles van wist, ging met een mandje aan den arm, als eierenkooper verkleed, het veld in. Zjjne list had het gewenschte gevolg. Niet miuder dan acht eierenzoekers lieten zich door deu opkooper ver schalken. 't Zullen dure eitjes zijn, die zij ge dacht hadden te verkoopeu. Te Berlijn is dezer dagen een zon- derling overleden, die vijftig jaren lang aan het verzamelen van vlinders had besteed. Zoo be vreesd was hij, dat aan zijn schat eenig letsel zou geschieden, dat hij uiemand iu zijue woning toeliet. De verzameling had bij zijn dood eene waarde van 90 000 mark. I J1. Woensdag herdacht de heer Martiuns Van Leeuwen, te Lóón op Zand, op 94-jarigen ouderdom den dag waarop hij vóór 70 jaren benoemd werd tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Hij bekwam die onderscheiding door zijn heldhaftig gedrag bij het blusschen van een brand in den toren te Ath bij Brussel. Op zijn ziekbed, het gevolg van den val nit den 65 meter hoogen toren, werd hem het eereteeken uitgereikt. De man geniet de beste gezondheid en hoopt op 28 Juni e. k. met zijne vrouw den dag te herdenken, waarop hij vóór 62 jaren met haar in het huwelijk trad. Te New-Orleans zijn onlangs zeer bevredigende proeven met een door ammo niak gedreven tramwagen genomen. De machine zelve bevindt zich onder het rijtuig en aan de achterzijde het reservoir, dat de ammoniak bevat. Zonder rumoer, stoom of rook reed de wagen met eene gelijkmatige, rustige beweging. Een af stand van drie Eüg. mijlen werd in 10 uiin. af- gelegd. De grillen van den Turkschen Sultan Abdul-Aziz en den ex-Khedive om mil- lioenen te besteden aan hunne paleizen, zij nog niets bij de grillen van vroegere Vorsten. Zoo liet de Russische Keizerin Anna een ijs-paleis bouwen en strafte hare hovelingen door hen een nacht daarin op te sluiten, waardoor zij 's morgeus zoo goed als doodgevroren waren. Czaar Paul, maakte eene kamer van spiegels, waarin hij soms uren achtereen op en neer wandelde eene dwaze liefhebberij voor den leelijksten man in Rusland. De Indische despoot Tippoos Sahib plaatste naast zijne eettafel een nagemaakteu tijger met een Engelschman in zijn bek; het gegil van den man werd nagebootst door een mechaniek in het lichaam! J 1. Donderdag is, ten overstaan van den notaris W. K. Loeff te Haarlem, pu bliek verkocht in het Hó tel Driehuizen te Zand- voort het bekende Cafc, gelegen aldaar in het Park Kost-Verloren, aau de Vereeuiging voor Vacantiekoloniën, gevestigd te Amsterdam, voor 10,000. Door den beer G. W. Sacré alhier, is aau het stedelijk museum te dezer stede ten geschenke aangeboden een zeer groote bokaal met deksel en vier gewone wijn roemers, alle gestipt door den heer P. Kibon. Tegen een bierhouder alhier is pro ces verbaal opgemaakt ter zake van ver koopeu en voorhanden hebben van stérken drank in het klein zonder in het bezit te zijn van de daartoe vereischte vergunning. Eergisteren-avond is alhier eene vrouw in de verlengde Oranjeboomslaan, die aan de tafel in haar binnenvertrek zat te sla pen door het omvallen van een petroleum lamp in brand geraakt. Zij had nog de tegenwoordigheid vau geest om op straat te vluchten, waar zij door een buurman werd geholpeu, die de vlammen heeft uitgedoofd. De vrouw heeft belangrijke en gevaar lijke braudwoudeu, vooral aau het onder lichaam, en is naar het gasthuis overge bracht. KERKBERICHTEN. Kathedrale en Parochiekerk van den U. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur do Hoogmis met Preek: te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozeuhoedje met de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met Preek. In de week eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Gedurende deze maand alle avonden in de week, uitgenomen Zaterdag, te half 8 Lof en Oefening van de Meimaand. Maandag, Dinsdag eu Woensdag voor de H. Mis van half 10 uur de Groote Li tanie voor de vruchten der aarde. Woeusdag-avond van 7 tot 10 uur ge legenheid om te biechten. Donderdag, de HH. Missen als des Zon dags, te 3 uur het Rozenhoedje met de Lita nie, te half 8 Lof met Preek. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot be keering der zoudaars, met 500 dagen Af laat; 's avonds te 6 uur het Lof eu van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den H. Antonius vanPudua. Zondag te half 6, 7 en half 9 uur de HH. Misseu met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Autouius, te 6 uur hot Lof. Donderdag, Hemelvaart des Heeren, de HH. Misseu en de Vespers als des Zon dags. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congrega tie der H. Familie, te 7 uur lof en Pre dikatie. Donderdag, Hemelvaartsdag, de HH. Mis sen en de Vespers als des Zondags. De Oefeningen der maand Mei des avonds te 7 uur. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 20e WEEK VAN HET JAAR 1887. MEI, (Bloeimaand, 31 dagen). Toegewijd aan de vereering der II. Maagd. 15. Vocem. 5e Zondag na Paschen. H Dymphna, Maagd en Mart., f 7e eeuw. Evang. Bidt en gij zult verkrijgen. 16. Maandag. Kruisdag. H. Joanues Ne- pomucenes, Mart. van het geheim der biecht, f 1383. 17. Dinsdag. Kruisdag. H. Paschalis Bay- lon, Bel., f 1592. 18. Woensdag. Kruisdag. H. Venantius, Mart. 19. Donderdag.HEMEL VA ARTSDAG ON- ZES HEEREN. H. Petrus Celes- tinus, Bel. Evang. Jezus klimt ten Hemel op. 20. Vrijdag. H. Bernardinus van Seueu, Bel. f 1144. 21. Zaterdag. H. Felix van Cautalicio Bel. f 1587.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 6