MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. <Ü'/4 lier/, 57»/4 92'/, fMaasb.) Een fabriekschooriteen te Car lisle moest na 50-jarigen dienst van buiten en van binnen hersteld worden; nu dat is niet voor zijn tijd. Maar boe dat werk uit te voeren? De schoorsteen is 320 voet hoog; aan den voet ia de middellijn van het rookkanaal 91/s aan den top 7 voet, terwijl de buitenmiddellijn on deraan 17 voet en aan den top 9 voet bedraagt. In vijf uur tijds is de beklimming volbracht door een scboorshenv<ger, natuurlijk met de noodige hulp. Vijftien lichte maar sterke ladders werdeu daartoe de een boven den ander beves- ligd aan kleine ijzen r. haken, die d»or hem tusschen de voegen s«n't muurwerk wirden ge- -lag n. M n stelle zich voor wat het is ren haak te slaan, zittende op het slingerende einde van eene half bevestigde ladder, en dan een paar honderd voeten hoog, tegen een ronden steenen schoorsteen, wasraan geen enkel uitspringend randje of houvast. Velen worden al duizelig als ze er aan denker.. Voor geest en hart. Het is beter, zijn tuin goed te onder houden, dan dien te vergrooten ten koste van het ouderlioud. Eene goede vrouw is het beste huis raad. Die kwaad denkt, voedt kwaad in ziju hart. Haast u niet te zeer, auders wordt de fortuin moede van u te volgen. Vogels van eender veeren vliegen gaarne samen. Ter behartiging. De geringste graad van Gods genade is hooger te schatten, dan alle rijkdommen der gansche W8reld; want al werdeu deze door eeneu bezeten, ze zouden hem niet gelukkig makeu, terwijl de genade hem tot kind Gods en erfgenaam des Hemels verheft. Hoe gemakkelijk kunnen wij winst halen! Voor een kleinen prijs wordt het Oneindige verkregen. Ougelukkige koop lieden, die elders ter markt gaat, komt hier! Allerlei. Een man naar zijn hart. A. Ooh, ik vergeet altijd je naam, hoe heet je ook weer? B. (in gedachten), dat is er een, wien ik eens geld ter leen moet vragen STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 25 Mei. De heer L. JSabelis sedert April 1868 ligl van den staf van het korps brandblussehers en sinds den 12eü Maart 1879 Commandant van dat korps, welke betrekking hij steeds met ijver, toe- wijding en belangeloos vervulde, is jl. Dins dag in den ouderdom van 61 jaren over leden. —Woensdag-nacht te ruim 12 uren is brand ontstaan in de woning van den heer C. G. Fortgenshorlogemaker in de Gier straat alhier, vermoedelijk toe sckrjjven aan het springen van eene petroleumlamp, welke in eene kast stond en niet voldoende moet uitgedoofd zjju geweest. Onder toe zicht van den staf der brandweer werd dit begin van brand spoedig gebluscht, zoo dat de hulp van den reeds aaugevoerden slangeuwagen niet noodig was. De schade is gering en alles was verzekerd. Kerknieuws. Amsterdam, 24 Mei 1887. BERGEN, 24 Mei. Iu de Borinage lieerscht rust, 300 werklieden liebbeu te Fleuu den arbeid hervat, betgeen als een ooed teekeu wordt beschouwd. CHARLEROI, 24 Mei. De werkstaking heeft zich hedeu tot verscheidene andere kolen mijnen uitgestrekt. Benden van 300 tot 40Ó werkstakers trokken door ver scheidene gemeenten, met de roode vlag voorop. Zij werden door de troepen ver strooid, en thans lieerscht er volmaakte rust. De burgerwacht bljjft steeds onder de wapenen. LONDEN, 24 Mei. Nadat het Lagerhuis het debat over het tweede artikel der Coercion J3ill tot heden ochtend vijf uur had voortgezet, werd dit artikel met eene overweldigende meerderheid aangenomen. Vooraf echter had de Regeering er in toe gestemd de behandeling van paragraaf 5 tot later te verdagen. MEDED E LIlfGEN a 10 Cents per regel. Haar algemeene verbreiding heb ben zij te danken aan degenen die er baat bij gevonden hebben, en het aantal dergenen, die gaarne een gun stig getuigenis er van afleggen, groeit steeds aan. Dat getuigenis is, dat de Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt bet beste eu goedkoopste laxeermiddel zijn. Bij de apothekers a 70 Cts. de doos. Verkrijg baar bij den heer P. RAASEN, Koning straat 48 alhier. De bedrijvigheid der nijvere bijen is wel is waar epriekwoordellijk geworden, maar hoeveel moeite zij zich geven om een kilogram honing te verzamelen, hiervan krijgen wij een denkbeeld door de mededeelingen van den natuur- vorscher Wilson, die van enkele bloemen het suikergehalte onderzocht. Hij vond, dat 125 bloesemknopjes van de klaver 1 gram suiker geven; om een kilogram te verzamelen moeten de bijen dus 125,000 bloemknoppen bezoeken. Elke bloesemknop van de klaver beslaat evenwel uit ongereer 60 bloempjes, zoodat er ongeveer 7,500,000 bloempjes moeten worden uitgezogen. Daar eciiter in honing op 100 deeler zoowat 75 deelen zuivere suiker kome moet n de bijen om een kilogram honing te krijgen, rond gerekend, 5,600,000 bloemen bezoeken. In vioegeren tijd meende men, dat de bijen in deti honing de beste en geneeskrachtigste sappen van alle bloemen uit eene streek bij elkaar brachten, waarom de alchimisten groote hoeveelheden honing distilleer den om daaruit „den steeu der wijzen" te halen. De tentoonstelling van de g e- schenken, iu Int Bisdom Roermond verzameld en bestemd voor de Vaticaansche Tentoonstelling zal worden geopend op Zaterdag den 18den Juni 1887 en gesloten den 3Lsten Juni daaropvolgende. De Pruisische nieuwe 20-Pfennig- slukken zijn nu in omloop. Zij zijn van nikkel, gelijk aan de 10-pf.-atukken eu ongeveer zoo groot als een Markstuk, doch iets dikker en veel zwaarder. Ziehier, zegt de Amst. Gt., een staal:ja, welke kostbare schatten er op onze Marinewerven voor oud roest onbeheerd liggen. In 1865 bouwde men in Engeland voor ons het eerste ramtorenschip, de Prins Hendrik, en be stelde voor dien bodem vier Amstrong-kauonnen van 33 cM. voorlaad. Steeds is men met het bestellen van die kanonnen, trots de teekenen des tij is, voortgegaan, en nu worden succes sievelijk al de marinevaartuigen, welke van dit geschut voorzien zijn, verwapend met het reeds jaren bestaande acbterlaadgeschut van 28 cM. van Krupp. De Nederkiudsche Marine zit thans met de afgeschafte Armstroug-kauonuen leeüjk in de maag, en men schijnt aan het Departe ment maar gaen kans te zien, die kanonnen, affuitage, projectielen en gereedschappen van de hand te doen of te verkoopen. Op de Marine werven (met inbegrip van vier kanonnen, die nog iu Oost-Iudië op de Prins Hendrik als bangmakers figureeren) liggen tliaus voor oud roest: 46 kanonnen, 1900 glasharde puntkogels, 2337 glasharde granaten, 1831 gewone granaten, 243 stalen granaten eu 648 kartetsen, alles te zamen een waarde van ƒ1,537,318 vertegen woordigende. Ongerekend nog de kostbare af- fuiteu, gereedschappen enz. Voor dit geld had men zich een LOtal groote torpedobooten kun nen aanschaffen. In dagbladen, militaire tijd- schriften en ook in de Tweede Kamer, werd bij herhaling geklaagd, dat bij het leger zoo vele manschappen aan den dienst en aan de oefeningen onttrokken worden, omdat zij gebruikt worden voor allerlei werkzaamheden, die niets met den dienst te maken hebben. Als bijdrage hiertoe moge dienen dat, naar men ons mededeelt, reeds sedert eene maand, een korporaal en eenige manschappen van het regiment grenadiers en jagers aan geen enkele oefening of dienst deel nemen, omdat hun i» opgedragen boekeu af te borstelenop het Ministerie van oorlog. Een boek van 65,000. In een der laatste catalogussen van mr. Quarileh, te Londen, wordt een exemplaar der Psalmen van Faust eu Schoefer van 1459, bet tweede, een incunabel waarop de datum is aangegeven, aan de liefhebbers voor 65,000 aangeboden. Het was Hemelvaartsdag. V a- der was een loopje gaan doen voor den eten en moeder zou du laatste klaar maken. Spoe dig was het dan ook gereed, maar manliefs be- bekeDde stap werd nog niet in het steegje ge hoord. Eindelijk na een paar uur wachteus komt de afwezige de echtelijke woning weer binnen in een toestand, die eenmaal de vergun- nings-wet noodzakelijk maakte. Moeder, zeer uit haar humeur, houdt eene welsprekende redevoe ring, terwijl de heer gemaal met zoeteu glimlach zit te verhalen, hoe hij zich heeft aangemonsterd bij het leger des heils. Op dit punt van het verhaal slaat de vrouw weinig acht, omdat zij die êorporatie nooit had hooren noemen, maar toen de man bij voortduring in zijne dronkenschap verzekerde, dat hij bij die krijgsmacht het wel tot sergeant-majoor zou brengen en, waarschijn lijk droomend van den maarschalksstaf, allerhande krijgshaftige uitdrukkingen bezigde, toen stond de verontwaardigde vrouw op en, terwijl het haar te binnen schoot, hoe werkzaam de regee- riüg is in het werven voor koloniën, gaat ze naar de latafel, haalt daar haar huwelijks-bewijs uit en wandelt weenend naar het koninklijk paleis om den officier van de wacht te verhalen, dat zij als getrouwde vrouw nooit of nimmer zal dulden, dat haar man als koloniaal naar Atjeh vertrekt. Dat deze officier wel eenige moeite had haar in te wijden in de zaken van het verlos- singsleger, laat zich begrijpen en dat manlief beloven moest, nooit weer in de Gerard Dou- straat te komen, en geen Halleluja-bitter meer mocht drinken, is iets, dat van zelf spreekt. De Am8telhotelmaatschappij keert over 1886 een dividend van 7Va percent. Eene Bussische Gravin bezooht gedurende eenigan lij 1 dagelijks het Amstel- Hotel, ten einde daar onder behandeling te zijn van dr. Mezger, en maakte daarvoor gebruik van de tram. Zaterdag, toen zij haar laalsteu rid aflegde, verrasite zij het personeel dier lijn met een geschenk van f50. Temperatuur. Eene oude juffrouw komt in een winkel van optische en andere instru menten en vraagt naar „zoo'n ding, weet uwé, dat de warmte van de kamer reguleert". De winkelier. Eer. thermometer meent u zeker juffrouw? Oude juffrouw (haastig). Juist mijnheer, dat is het. Eu wilt uwé dan zoo goed zijn, om ze op 65 te zetten, om reden, dat de dokter heeft gezegd, dat ik de kamer zoo warm moet houden. Kritiek geval. „In plaats ven je geld te geven, Mietje, voor je goede zorgen bij kleine Jantjes ziekte, heeft Mijnheer liever een lot Pa leis voor Volksvlijt voor je gekocht." „Maar Mevrouw! wat moet ik met dat rompalompige diug doen, als ik het eens trek?" Voorkomend. Lieve August, sprak eene Amerikaansohe schoone tot haar verloofde, „pa heeft zijn geld gestoken in eene zilvermjjn in het verre Westen en vertrekt derwaarts, eu ik kan ma niet alleen laten. Wil je niet nog wat wach ten met ons kuweljjk? August. Zeker, zeke^ kindlief. Mij dunkt we moesten wachten, totdat wij hooren, hoe of het met die zilvermijn af loopt. Ook eene beleefdheid. Er is partij, 't Duurt lang. Ook een der Ministers is verzocht. Einde lijk worlt in de aal geroepen: „Het rijtuig van zijne Excellentie is voor." De lner des huizes geleidt zelf den Minister de stoep af en helpt hem instappen. Hij dient er toch eene beleefd heid bij te zeggen en spreekt: „Het verheugt mij uwe Exellentie een dienst te kunnen be wijzen. Dit oogenblik heb ik den heeleu langen avond afgewacht." De toepassing. Op het examen tan eene Zondagsschool iu Engeland had de predikant d«n kinderen onder 't oog gebracht, dat men niet hard over ziju naasten moet oordeelen. Hij verhaalde eene geschiedenis, waaruit bleek hoe men soms eerst na den dood van den gehaten man verneemt, welk een goed mensch hij was» en daarna vroeg hij: „kunt gij mij nu een van allen bewijzen, dat gij mij begrepen hebt en een voorbeeld geven van afkeer, welke door den dood in liefde verandert?" „Ja domiue!" was het antwoord van een der meisjes: „moeder heeft eeu afkeer van varkens, maar ze houdt veel van spek!" Euphemistisch. Keukenmeid. Heb je gezien, dat alle meubels iu de huiskamer stuk zijn en al het porselein is gebroken? Hoe zou dit ge komen ziju? Kamenier. Och, ik denk, dat Me vrouw aan Mijnheer een beetje de waarheid zal gezegd hebben. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M Overberg en J v. d. Vangst; W Nijland en C W Van Aeach; C v. d. Laar cn A Klaboir, T P J Breerns en M Breeins. Getrouwd: A M Smits en G De Ruoij; K Kramer en T Huisman; A K P Vring en T De Jong; C A Leeman eu C Uvenhoven: A Witsiers en M Barn- hoorn; G D P Hos en M M Moen. Bevallen: M Kuijberts geb. Kupteiju d. H P W Becker geb. Santbergen z. J D Moet geb. Schoos d. AH Reemer geb. Bleumink z. A v. d. Mark geb. Klabon z. C La Dulc geb. Nagtegaal; F v. d. Voort geb. Nieuwboer d. B Nijssen geb. Figee z. E M Hijkoop geb. Frijn d. J C Versteegh geb. Van Acker d. E M Van Elk geb. Swart z. H v. d. Pias geb. Wijker d. EP Hoff geb. Van Vessem d. en z. D Swart geb. Martens d. M Timmer geb. Daalder z. G Mes geb. Guldeuaar z. J Riphagen geb. Oord d. H Putlcer geb. Hendriks d. W Sevin geb. De Wilde z. G J H Voskuil geb. Visser d. J J Lindeman geb. Verpoorten z. G Thuis geb. De Rooij z. A M v. d. Veek geb. Tallier z. R Bas geb. De Jong d. G Bon geb. Felder z. J Augus- tinus geb. Beintema z. G Krijuen geb. Van Reg- teren d. Overleden: F J E Strackee 3 j. z. Kondenhorn; Jkvr. C E Teding v. Berkhout 70 j. wed. C W Van Val kenburg, Parldaan; H L A Offerhaus 41 j. Kleiae Houtstraat; W J Perinoni 5 j. d. Begijnhof; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwel. gesl. van H Blei, Heerensingel, H Hijbroek 80 j. wed. J W Ten Cate, Kerkstraat; AP Malefijt 4 j. d. Heerensingel; S P Barthel 6 j. d. Amsterdammerstraat; MC Kling 1 mn. d. Ged. Kraaienh. gracht; F G M Koek 45 j. Znideratraat; CM Bongaardt 09 j. echtg. van J A Benraad, Jansweg; M v. d. Meer 2 j. z. N. School steeg; J Du Bui 73 j. Schotersingel; J E Rikmau 75 j. Schotersingei; H Gomperts 15 mn. d. L. Veer- straat; C v. d. Poll 47 j. echtg. van W Grillia Leidschestraat. Zevende muziekuitvoering in den Hout op Woensdag 25 Mei 1887, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. Mulltr, kapelmeester. Programma: 1. Marsch, Gurth. 2. Ouv. Dichter u. Bauer, Suppé. 3. Le bouton d'or, Mazurka de concert, Brif- faux. 4. Ein Miirchen a. schoner Zeit, Wals, Faust. 5. Fant. Le billet de Marguérithe, Talleur. 6. Ouv. L'Ita- lienne en Alger, Rossini. 7. Grand Duo pour Bugle et Trombone, Christophe. 8. Potp. d'opéras de Verdi. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 20 Mei 1887. 1. L V. h/v. J T. te Haarlem; eenv. beleediging; f 8 boete of 3 dagen heehtenis c. e. 2. A van E. te Edam; wederspannigheid; bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 3. C G. te Heemskerk; wederspannigheid; eene maand gev. straf c. e. 4. J de V. te Spaarndam; mishandeling; f 1 boete of een dag hechtenis c. e. met vrijspraak vnn het meerdere. 5. D. van B. te Beverwijk; mishandeling; drie dagen gev. straf c. e. 6. H S. te Amsterdam; ver duistering: vrijgesproken. 7. J J. van B. te Haarlem; verduistering; 14 dagen gev. straf c. e. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. O. J. it. Bottemanne, heeft benoemd tot Kapelaan te Groenendijk, den weleerw. heer J. Goense, tot Knpelaau te Egmouden den weleerw. heer J. A. Nieuweuhuijs, eu tot Kapelaan te Rijpweteriug den weleerw. heer J. S. Van Buchem.die Assistent was te Groenendijk. Z. D. II. Monsgr. F. Lepten, Bisschop van Breda, heeft benoemd tot Kapelaan te Wagenberg, den weleerw. heer J. H. Loonen tot Kapelaan te Gilze, den weleerw. heer J. G. Van Hoot en tot Kapelaan te Sas-van-Gent, den weleerw. heer Th. C. Verbaten. HAARLEM23 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f a f— rogge 1' 5.15 a f 4.90 Haver f a f 2,87 gerst f duivenboonen f-,a paardenbooneu f-, bruine booneu fa f Gr. erwten f-,— AMSTERDAM, 23 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 759 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.08. dito 2da qual. f 0.60 dito 3de qualiteit 0,55 per kilo;melk- en kalfkoeien 90 a 280, 1 graskalv. n 69 nuchtere kalveren J 5*9, schapen eu lammeren 6 a 24 vette varkens 38 a 42 c.; beiden per kilo.biggen j paarden f h ROTTERDAM,24 Mei.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 8 paard 625 rnuderen, 156 vette-en graskalveren, 71 nuchtere kalveren, 29 scha pen of lamineren, varkens, 213 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 08 c. 2de qual. 62 c., 3de qual. 58 c.; kalveren lste qual. 92c 2de qual. 75 c., schapen 60 e., alle» per kilo. De prijzen der botei waren hedeu ai» volgt lste f 42 2de f 40 3de qual. i 34. ALKMAAR,21 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 18 koeiea/ 100a 160, 27 nuchtere kalveren /4 a 16 vette kalveren a 770 schapen 16 e] 26varkens fpor kilo, 200 ma gere dito 12 a 17,bokken/ a—3 paarden 150 A lammeren f a 23 Mei. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 190a —,416 kalveren van f 23 a 118 27 nuchtere dito van f 4 a 19, schapen f a—160 varkens 36 a 45 c. 35 magere 12 a 16 c. per kilo. LEIDEN, 21 Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren eu prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- -,— a -,zomer- -,a f ,-, heet.rogge winter- -,a -,.zomer--,a _fheet. gerst zomer- -.— a chevalier a -.heet. haver, zware- f -• De prijs der boter was heden per '/4 vat lste qunl 30.— a 50.—, 2de qual. f a SCHIEDAM, 24 Mei. Moutwijn per Ned. vat a f7,75 Jenever f 12,75 Ainsterd. proef f 14,Spoeling fl,00 dito commissie f 1,20. LONDEN, 23 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3400, Schapenen Lammeren 13000, Kalveren 130, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/4 Schapen en Lammeren 3/6 a 5/-, Kalveren 3/6 a 5/2 Zwijnen 2/4 4/4. HOORN, 21 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen eu aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe f 7,50 a 8,50 - heet. rogge f 5,—, heet. gerst 4 50 a 5.— heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine f 11,a 12, gele f heet piardeboonen I -.a -,heet. erwten f a heet. groene f ,11 a 13, heet. grauwe J' 15,— a 17,— heet. witte ,10J 12 beet. aardappelen f a manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van (100 tot 300 veulen» f a —koeien van (120 tot 180 kal veren van 6 .tot 18, schapeu vantot—, lammeren van8 to,^14.varkens ran 14 a 20, zeugen 40 a 30,biggen van 5 a 9. PURMEREND, 24 Mei. Kaas:aangevoerd 316 stapels prijs der kleine kaas f31,middelbare Boter .90 a .100 per kilo; 448 Runderen: aangevoerd vette.koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 329 Vette kalveren aanvoer 211 stuks, prijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch gere dito:aanvoer 112 stuks, prijs f 6 a 18 per stuk, stug gen handel. Vette varkensaanvoer 85 stuks, prijs 40- 50 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 190 stnks, prijs f 14 a 25 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 31S stuks, pr(js6a f9 DELFT, 21 Mei. Heden werden aangevoerd 68 stapels kaas, wegeude te zamen 16515, kilo; f 11— a 14.50 per 100 kilo. ALKMAAR, 20 Mei. Aangev. 250 H.L. Granen.Men be steedde voor tarwe J7,75 a 8,37, rogge a gerst a dito ohev. 4,75 a 5,60 haver f 3.10 2,75 paardeuboouen f- a bruine dito 10,50 a f ,12, duiven dito f kanariezaad a .ood mosterdzaad fa geel dito f karwijzaad f a blauw maanzaad f groene erwten f ,11 a 14,, grauwe dito a 18,vale dito 14,— a Witte f a 12. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen stapels, wegende kiio. hooi kleine f commissie f middel bare f—laagste prijs f.—Gras kleine f—com missie f middelb. f. per 50 kilo. Prijzen der onderstaande 0ffeote,1(j6IloUer. pCt. oe roer» Nederland. (Jertif. Werk. Sohuld. 2' 73'/, 8 88'/» v 3'j Hongarije. Obl. Leening 1867 6 Goud leening5 Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiteni. 1858-84 8 Rusland, bij Hope Corap. Oude Russeu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiteni. 1867, 1871 75. 1' 1876 2 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld J866. 5 1869. 6 Sjgypte. Obl. Leening 18784 N.-Amerika. Obl. Veroen. Staten 1876 4', 1877 Columbia. Obligationi*4 Peru. Leening 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Halte. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsoh. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand.. .8 Jolsz Griaai OblS Kiew Brost Aand5 Knrak Ohark. Obl. ƒ1000.. 5 Morachansk Sysran Aand.. 5 Riascbk Wiasma 5 Aandeelen Spwdl" Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Am.terdsm ƒ100. 8 Rotterdam5 0 Gemeente Orediet.. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. '864 1866 Humeuie Amerika. 99'/,, 99'/, 90'/, 98'/, 64'/, 55"/,, lOl'/s 84 98'/, 46 59»/, 7*V 4 107 26 15'/,. 12"/,. U7 14a'/, 114'/, 75 138 89 10 100 33'/, 28'/, 161 34 135'/, 110 111 103 101'/, 98'/. 102 108 132'/, 141'/. 130'/, Goldkoer» prolougttie 2 2'/, pot. LAATSTE BERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3