op zoo voortreffelijke en heldere wijze de vraag stelt naar de verhoudingen tusschen den Italiaanschen Staat en den H. Stoel dan mogen wij ons niet onttrekken aan het onderzoek van het moeilijke vraagstuk*. De macht van den Paus, ofschoon niet beschikkende over soldaten of geschut, heeft in den laatsten tijd naar alle kanten gewonnen. Wie niet ziende blind ia, moet na al deze feiten getuigen: öf de pauselijke macht is eene macht van hoogere orde. öf de niet-katholieke en alle anti-katholieke Regeeriugen zijn dwazen, die met een grijsaard, die zelf een gevangene is, onderhandelen of zich aan zijne allocutiën storen. V. W. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 11 Juni. In de jl. Woensdag gehouden zitting van den Gemeenteraad heeft de heer Mr. A. C. Waller als nieuwbe noemd lid zitting genomen. Voorts is na eenige discussie met algemeeue stemmen be sloten, het subsidie van 1000'sjaars voor de restauratie der Groote Kerk weder voor 8 jaren toe te staan. Iusgelijks is op voor stel van B. en W. met algemeene stemmen besloten, terug te komen van een vroeger genomen besluit, betreffend® de regeling over het onderhoud van de Kleverlaan, en thans een bedrag van ƒ1570 beschikbaar tö stallen voor het in orde maken van dien weg. Evenzoo is op voorstel van B. en W. besloten, de kosten, die tengevolge van eene aanvaring aau de brug over de Ringvaart noodig zijn, gedeeltelijk te nemen ten laste van de gemeente. Het voorstel van B. en W. betreffende het invoeren van nacht dienst bij de Telephoon Maatschappij en uitbreiding van den Telephoondienst voor het brandsein wezen is na eenige discussie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan den gemeente-architect is vergunning verleend om de gemeente Eindhoven als adviseur bij den bouw van eene brug ter zijde te staan. Aan den aannemer van den Stadhuisgevel werd op zijn verzoek onthef fing van de boete verleend. Besloten werd de Vereeniging >Schuttevaer« met hare klachten over niet voldoende uitdieping van het Spaarue te verwijzen naar Ged. Staten en wat het Binnen-Spaarne betreft te ant woorden, dat daaraan zal worden voldaan, zoomede te besluiten tot wegneming van den overlast, dien de groenteschepen onder vinden door het gelijktijdig gebruik maken van de Turfmarkt door de turfschepen. Aau den adressant den heer Schwartz zal worden kennis gegeven, dat in zyn verzoek niet kau worden getreden, betreffende eene dom mekracht by' de gemeentereiuiging berus-» tende. Tot onderwijzeres aan de Burger school van den heer Graaff is benoemd mejuffrouw t. L. Strol, na eenige discussie ofer het al of niet noodzakelijke, dat in de bestaande vacture worde voorzien. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs werd benoemd de heer J. U. Slangendirecteur der Rijks-Kweek school. Een paar wijzigingen in de regle menten voor de commissiëu op het middel baar en op het lager onderwijs, betreffende de weder-verkiesbaarheid van afgetreden leden, werden na eenige discussie aange nomen. Op voorstel van de Bouwvereeui- ging »Yoorzorg< werd eene nieuwe straat in den Veenpolder genaamd »De Clercq- straat* en aan eene andere op voorstel van B. en W. deu naam gegeven van De Voor zorgstraat*. Vervolgens werden de reke ningen van het Burgerlijk Armbestuur, van de Stads-Apotheek en van het St. Eli- zabeths-Gasthuis over 1886 goedgekeurd. Eveneens de voorstellen van B. en W. om een bedrag van f 266 toe te staan ten behoeve van meerdere werken in de Wil- helminastraat en aan de Oraujekade, en eene verhooging voor eene ladderloods aau de Zijlvest. Insgelijks eene suppletoire be grooting dienst 1886, na toelichting door den Voorzitter, met algemeene stemmen. De verdere behandeling van de algemeene politie-verordening werd uitgesteld. Het voorstel van B. en W. naar aan leiding van de door den Raad gevraagde en verstrekte inlichtingen over de waarne ming van het directeurschap aan de Kweek school en over de lessen aau de Normaal school werd aangenomen. Aan het slot van de zitting werd door den heer Gallandat IJuet medegedeeld, dat hij weldra naar aanleiding van het gepu bliceerde besluit van B. en W. over den gemeente-architect enz. schriftelijke voor stellen aan den Raad zal indienen. Kathedrale en Parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 uur de eerste H. Mis, waar na de Processie en het begin van het 40 uren gebed, te 8 uur de tweede H. Mis, te 10 uur de plechtige Hoogmis, te 3 uur het Rozenhoedje en de Vespers, daarna tot 6 uur gelegenheid om te biechten en te 8 uur het Lof. Maandag-middag te 6 uur ge legenheid om te biechten. In de week eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Maandag en Dinsdag, 's morgens te 7 uur uitstelling van het H. Sacrament en uitdeeling der H. Communie, te half 8, 8 en half 9 de gelezene HII. Missen, te 10 uur de plechtige Hoogmis, 's avonds te 8 uur het Lof, waarna op Dinsdag Proces sie en Te Deum. Woensdag en Donderdag te 7 uur het Lof. Vrjjdag het feest van het Goddelijk Hart van Jezus, te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur plechtig Lof en Preek. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O Hart van Maria, ter bekeering der zondaars, met 500 dagen aflaat, 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week, met uitzondering van Maan dag en Dinsdag, de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en hall 10 en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den II. Autonius vanPadua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de HH. Missen, te half 11 uur de plechtige Hoog- mi«, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers, Predikatie en groote Pro cessie. Maandag, feestdag van den H. Autonius van Padua, Patroon dezer kerk, de HH. Missen te 7, 8 en half 9 uur, te half 10 uur de plechtige Hoogmis, des avonds te 7 uur Lof en Predikatie. Woensdag-avond te 7 uur Predikatie en Oefening van den H. Kruisweg. Gedurende de Novene van St. Antonius dagelijks te 8 uur gezongen H. Mis, des avonds te 7 uur het Lof. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congre gatie der H. Familie, te 7 uur het Lof. Gedurende het octaaf eiken avond te 7 uur het Lof. Vrijdag-morgen gezongen H. Mis te half 9 en te 7 uur Lof eu Predikatie. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 24e WEEK VAN HET JAAR 1887. JUNI, (Zomermaand, 30 dagen). Toegewijd aan de vereering van het Allerh. Hart van Jezus. 12. Zondag. 2e Zondag na Pinkster. H. Joannes a. s. Facundo, Bel. Evang. De gasten versehoonen zich ten feest maal te komen. 13. Maandag. H. Autonius van Padua, Bel. f 1231. 14. Dinsdag. H. Basilius de Groote, Biss., Bel. en Leeraar, f 379. 15. Woensdag. H. Odulphus, Bel. 16. Donderdag. H. Joannes Franeiscus Re- gis, S. J. Bel. f 1640 17. Vrijdag. Feest van het H. Hart vau Jezus. H. Alena, Maagd en Mart., f 661. 18. Zaterdag. HH, Marcus en Marcellianus, Mart. f 286. KERKBERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 6