BEURSBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Wie deugd beeft is hooggeboren Zonder deugd is adel verloren. Een pronker kan niet zooveel ver- pronken als een slonzer verslonzen. Wie de pit wil smaken, Moet de noot eerst kraken. Daar zijn veel grepen op de luit, die nog nooit zijn gespeeld. Niets is er wat zoo traag veroudt, Dan haat, dien men in 't harte houdt. Recht en waarheid. Rechtschapen handelen is nimmer vruch teloos; het voert steeds tot het doel. Het is wat zeggen voor zijne eigen overtuiging tegen de dwalingen van andereu op te ko men. Zonder offers loopt zulk een strjjd niet af. Maar het oude gezegde: God legt den mensch niet meer op dan hij kan dra gen, is ook hier van toepassing. God zal u kracht geven in den strijd. Daarom het hoofd in de hoogte en bedenkt: voor recht en waarheid te strijden is het grootste en heerlijkste wat den mensch kan bescho ren zjjn. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Kunst en letteren. pkemie-leeningen. «Vu LONDEN, 14 Junni. Het Lagerhuis heeft met 229 tegen 117 stemmen art. 5 van de Iersche Coercion Bill aangenomen. BELGRADO, 14 Juni. Het Regeerings- blad maakt de nieuw Kabiuetslijst open baar zooals die heden-ochtend werd geseind, behalve dat als Minister van oorlog optreedt de Servische Gezant te Petersburg, Gruetch. BRUSSEL, 14 Juni. De Kamer heeft heden met 81 tegen 42 stemmen de mili taire kredieten toegestaan, daaronder be grepen de som, bestemd tot versterking der Maaslinie. BERLIJN, 14 Juni. De Rijksdag heeft het ontwerp betreffende den brandewijn accijns tot en met par. 45 aangenomen. In deu loop van het debat gaf de Minis ter van financiën te verstaan, dat de belasting-hervorming met de thans inge diende ontwerpen nog niet voltooid was. Bennigsen sprak beslist de verwachting uit, dat de Rijksdag gedurende de huidige sessie zich niet verder met belasting-ont werpen zou hebben bezig te houden. ROME, 14 Juni. De Kamer heeft de begrootiug der rijksmiddelen aangenomen. BELGRADO, 14 Juni. Koning Milan heeft de samenstelling van het nieuwe Kabinet als volgt goedgekeurd: Rislic, buitenlaudsche zaken; Niloskovic, binnen- laudsehe zaken; Yarzilivic, onderwjjs; Avakumavic, justitie; kolonel Jankovie, oorlog, deze allen leden der liberale partij, Yeliuinovic, openbare werken; Youic, fiuanciëa; de laatste drie radicalen. De benoeming van een liberaal radicaal ministerie heeft groote sensatie gemaakt. Over verstopping. Verstopping ont staat daaruit, dat onverteerbare stoffen, die door het lichaam behoorden uitgewor pen te worden, daarin worden terugge houden door zekere traagheid en verslap ping der onderbniksorganen. Deze vertraagt de darmbeweging en belet de ringvormige spiereu voldoende spankracht uitteoefenen om door haar samentrekking de darmen te ledigen. Als het voedsel al te lang in de darmen wordt opgehouden, dan ont staan gassen (die opgeblazenheid veroor zaken) eu een onaangenaam gedrukt ge voel als van hevige spanning, maakt zich van deu lijder meester, vooral bij gezette personen. Bij zwangere of kraamvrouwen komt dit zeer dikwijls voor. Dan klaagt men over hoofdpijn, pijn op de borst, in den rug, in den buik of in den maag en darmen, over duizeligheid, bloedsaaudraug, aambeien, zwaarmoedigheid, hysterie, ver moeidheid, gebrek aan eetlust enz. en men beschouwt al die verschijnselen als zoovele afzonderlijke kwalen, terwijl zij toch slechts de gevolgen zijn van de verstopping. Het meest afdoende bewijs hiervoor is, dat zoo dra men behoorlijke ontlasting krijgt, al de bovengenoemde kwalen verdwijnen. In der gelijke gevallen wordt door vele genees kundigen de Zwitserscke Pillen van den apotheker R. Brandt, iu de apotheken a 70 Cts. de doos verkrijgbaar, als het beste middel voorgeschreven, omdat het aange naam is, zeker werkt eu volkomen on schadelijk is. Verkrijgbaar bij deu heer P. RAASÊN, Koningstraat 49, alhier. dollars in silver bevat. De kluis hesft de vol gende kolossale afmetingen. Van binnen gemeten is de lengte 89 voet, de diepte 50 voet en de hoogte bijua 12 voet. De muren er rondom rijn bijna 5 voet dik. De ijzeren toegangsdeur is 8 voet dik. Volgens architecten is de kluis vu ur en inbraakvrij, maar toch is er steeds een sol daat op ivacht aan de buitenzijde. Als bewijs van trouw zal hetBrit- sche leger aan de Koningin kleine zilveren beel den van wijlen den Prins Gemaal, deu Prins van Wallis, den Hertog van Cambridge en den Her tog van Connaught schenken. De officieren dra gen daartoe het vierde deel hunner drigeiijksche gage, de soldaten ieder een stuiver bij. Te Par ij s is onderden titel o- ciété de sauvatage de l'enfance" eene vereeniging tot stand gekomen, welke ten doel heeft de kin deren tegen ontaarde ouders te verdedigen. Deze vereeniging zal een wakend oog houden over do volkswijken, waar de armoede en het opeenge hoopt leven zoovele ongelukkan en schande na zich slepen, terwijl de kinderen tegen de mishan delingen, waaraan zij van de zijde van onwaar dige ouders dikwerf blootstaan, worden beschermd. DeEngelscheschrijverA. J. Be- thel spreekt in zijne „Notes on African Hunting" de oude overlevering tegen, dat een struisvogel, als hij vervolgd wordt, zijn kop in het zand verbergt. Integendeel, zegt hij, als de vogel er kans toe ziet, gaat het juist omgekeerd; de struis vogel verbergt dan den man, of wat er van hem overblijft, ouder het zand, door net zoo lang op hem te trappen en te dansen, dat er niets meer van ham te zien is. Dus ook al geen struisvogel politiek meer! D e Java-Bode schrijft: Onder de rariteiten in de plantenwereld zullen velen voor het eerst hooren van den schreieuden boom. Boo- men die brood, zeep, melk en boter verstrekken zijn bekend, maar tranen met tuiten huilt de tot nu toe ons onbekende cornus marcophylla. De inlanders in Britsch-Indië noemen hem Ca- gasthi. De Hertogin Sofia van Alencon (geboren Hertogin van Beieren, zuster der Keizerin van Oostenrijk), die indertijd werd genoemd als toekomstige gemalin van Koning Lodewijk II van Beieren an vervolgens is ge huwd met Ferdinand Philippe Marie d'Oileans, Hertog van Alemjon, is krankzinnig geworden en overgebracht naar een gesticht. Eene vrouw te Heerle (Limburg) zou pannekoeken bakken, waartoe zij net beslag had bereid. Echter ontbrak er nog eene enkele specerij aan, die zij even zou gaan koopen. Haar zoontje geeft zij last te zorgen, dat de hond of de kat niet aau het beslag zou komen. Moeder de vrouw blijft, zooals wel meer gebeurt, nog een goed kwartiertje met eene buurvrouw praten en onderwijl zon het zoontje op een middel, om het beslag wat witter van kleur te maken. Daar valt zijn oog op een pot witte verfhet kereltje neemt dien van tafel en ledigt hem in den beslagpot. Juist kwam de moeder binnen, die haar zoontje bestrafte, maar het eten van panne koeken bleef voor het geheele gezin achterwege. Het buurpraatje hal er aanleiding toe gegeven. In de slaapkamer van een student. Stu dent. Holal Wie is daar? Dief. Als ge uw leven liefhebt, wees dan kalm en rustig. Ik zoek geld. Student. Steek dan licht op, ik zoek mee. Egoïstisch. Mevrouw A. Ik kan u verze keren, waarde neef, de stukken, die mijne doch ter op de piano heeft gespeeld, zijn buitenge woon moeilijk. Neef. Moeilijk! dat kan ziju, maar ik wenscbte, dat ze onmogelijk waren. negenhonderd duizend kubieke meter! Apropos, beste tante, kan u mij ook lieu gulden leenen? Gevoelloos. Huitheer (tot een beschonkene). Zeg eens, kerel, waarom sla je mijne ruiten stuk. Ik zal je onmiddelijk laten arresteeren. Dronkaard. Jij bent toch een gevoellcoze man, je hadt liever moeten vragen of ik mij ook heb bezeerd. Een diplomaat in den dop. Student. Ja, lieve tante, men staat verbaasd als men denkt aan de kolossale grootte onzer aarde. Verbeeld u, haar omvang bedraagt vijf duizend vier honderd mijlen, hare oppervlakte negen millioen twee honderd zestig duizend vijfhonderd en tien vierkante mijlen en haar kubieke inhoud is twee milliardeu zeshonderd negen en veertig millioen Op reis. Hij. Nu moet je eens opletten, vrouw, wij gaan door een tunnel. Zij. Och, maulief, laat mij dan even aan het poitier zitten. Ik heb nog nooit een tunnel van binnen gezien. Hooge roeping. Dienstmeisje (tot een agent, die op d»n hoek op post staat). Zeg, agent, is de melkinrichting" er al geweest? Agent (norsch). Dat weet ik niet!" Dienstmeisje. Zoo, waarvoor sta je dan eigenlijk hier? Ad rem. In een openbaar gebouw, dat ont zettend slecht onderhouden en allersmerigst was, had de concierge onder aan da trap een bordje bevestigd: Men wordt verzocht zijnue voeten te vegen. Een grappenmaker schreef daaronder: Als men Haarlem, 15 Juni. Tot ons groot genoegen kunnen wij mededeelen, dat te dezer stede eene afdeeling der Militairen- Vereeniging is opgericht, waarbjj de weleerwaarde heer J. C. M. Klompé, Kapelaan aan de kathedrale kerk als Directeur is opgetreden. Het vereenigingslokaal is roorloopig in de R. K. Parochiale Scholen gevestigd, tot tijd en wijle «ene afzonderlijke vergaderzaal in het St. Vincentius-gesticht in de Zoetestraat zal in ge reedheid zijn gebracht. Door het voorloopig bestuur is gezorgd voor passende lectuur en velerlei ontspanning. Even als in de reeds bestaande afdeelingen der M.-V. zal hier geen sterke drank, doch alleen bier wor den verstrekt. Vermits deze heilzame inrichting uit liefde gaven is opgericht en tot hare instandhoudingen haren bloei nog veel noodig zal ziju, meenen wij de aandacht van onze lezers op deze gelegenheid tot weldoen te moeten vestigen. Van het groote belang en heilzaamheid zijn voorzeker allen overtuigd. Eene instelling toch, die de jeugdige militairen voor vele gevaren behoedt, eene vereeniging op welker bijeen komsten de jongs soldaten aangespoord worden de plichten van deu Christen-soldaat getrouw te vervullen, met de gehoorzaamheid, den Ko ning en der overheid verschuldigd, de gehoor zaamheid aan den Koning der Koningen te ver eenigen en zich nimmer door menschelijk opzicht van hst vervullen dier plichten te laten afschrik ken, mag in hooge mate aanspraak maken op alge- meene sympathie. Wij doen dan ook een beroep op de milddadigheid van Haarlems Katholieken en vertrouwen, dat het met zooveel ijver en moed aangevangen werk, den noodigen zedelijken en stoffelijken steun moge ten deel vallen en de eerwaarde heer Klompé daardoor in staat zal ge steld worden de plannen te kunnen verwezenlij ken, welke Z. Eerw. in het belang van het Tehuis voor R. K. Militairen hesft ontworpen. Hoewel er veel wordt gevraagd, vleien wij ons toch, dat ook deze bede verhooring zal vinden. Vooral in onze goede stad wordt nimmer bij de Roomsck-Kalholieken te vergeefs een beroep op de milddadigheid gedaan. Moge de Haarlemsche Afdeeliug van de Militairen-Vereeniging in haar loffelijk pogen en werken ontwaren, dat de natio nale eigenschap zucht tot weldoen ook nu het den Nederlaudscken soldaat geldt, het gewenschte succes haar zal doen inoogsten. Door den architect D. E. L. Van den Arend is gisteren, namens het bestuur der Ne- derl. Israelietische gemeente) alhier, aanbesteed: Het bouwen van eene school, vergaderzalen en badinrichting op een terrein, gelegen aan de Lange Wijngaardstraat alhier. Ingekomen 20 inschrijviugsbiijetten. Hoogste inschrijver de heer J. Aalders, te Amsterdam, voor ƒ25,000, laag ste de heer H. J. Zurendonk, alhier, voor /17.900. Het hoofdbestuur der Christelijke Vereeni ging voor het verplegen van lijders aan vallende ziekte, te Hsctnstede en Haarlem, heeft besloten, te dezer stede een groot gesticht voor vrouwen te doen oprichten. Naar wij vernemen telt de protestantsche gemeente, welke tot de kerkordening vóór 1619 is teruggekeerd (doleerends), te dezer stede ruim 300 leden. In drie godsdienstoefeningen, welke iu „Felix Favore" ziju gehouden, is een bedrag van ongeveer tachtig guldeu gecollecteerd, bestemd voor de oprichting van een kerkgebouw. Bij den door de Gymnastiekvereniging Swentibold te Sittard uitgeschreven internationalen wedstrijd, behaalde de Gymnastiekvereeniging Kracht door Volharding alhier den eersten prijs (goudau medaille) voor toestel-oefeningen en den tweeden prijs (verguld zilveren medaille) voor vrije oefeningen. Jl. Zondag werd door een visscher al hier, een roeibootje vermist, dat vóór zijne wo ning in het Spaarne had gelegen. Het werd later drijvend» teruggevonden in den Sehoter- singel. Eene aanmerkelijke hoeveelheid visch, be staande in paling enz., welke in het bootje aan wezig was, is echter spoorloos verdwenen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: F M Mei Ier en W F J Haan; J Knikker eu A Kempt; R F Bolland en M S De Lugt; JAP Lensen en M v. Luijken; C Walter en M Koning; H A v. Emmerik en M W v. d. Horst. Getrouwd; J P Van Rossnm en M J v. Vlissingen;— H Mast en G Bloem; K Lahaiae en M Stienstra; H F Joost en G M Vrieze; R Bosman en A M v. Nieuwenhuizen; W Nijland en C W v. Aesck; S Versteeg geb. E C v. Daalen, Bevallen; H Roeland geb. Smits z. B Huig geb. Alblas z. W P v. Meurs geb. Duijmz. MGScboas geb. Dames d. G Boeree geb. Rustenburg d. Dff A Bleumink geb. v. Maaneu z. F Schrama geb. De Wilde z. J M Stevens geb. Handgraaf z. Ml Kraaij geb. Karssen z. H Bosveld geb. Wijkhuizen d. JA Delcourt geb. Claus d. G Bulkes geb. Sweers d. M G Smorenburg geb. Van Veen d. S P Klinker geb. Tneehuijzen z S v. Markenstein geb. Noorman z. C M Steenken geb. Kollaard d. A O Proot geb. Ploner d. A Krom geb. v. Kessel d. M v. d. Molen geb. Meijer z. E M Florie geb. Bou telier z. B Slebe geb, Schrama z. G Bouman geb. Schrama z. en d. A Wesselink geb. Boogaard d. A Slingerland geb. De Jong d. C v. d. Werf! geb. Brussel d. P M E M Dreijer geb. Breems d. A Kalf geb. v. d. Broek z. F E Lippitz geb. Sauterel J C v. Huizen geb. Houtman. Overleden; H J De Rooij S jd. Anthoniestraat; A A Schouten 27 dg. d. KI. Heiligland; M Warmer 67 j. wed. F Van Aken, Botermarkt; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk gesl. van H N v. Beek, Molensteeg; H J Boogaard 47 j. L. Vlamingstraat;— J J Sanders 9 mn. z. Kousenb. laan; M Der Kindereu 22 mn. z. L. Vlamingstraat; A E Gaveel 54 j. wed. P v. Hilten, Kampersingel; E v. d. Walle 26 j. W. Appel, steeg; A Bouckaert 2 j. d. Brouwerstraat; - E Rietbergen 84 j. Jansstraat; ME Dekker 33 j. Hagestraat; F Rieu 17 mn. z. Oranjeb. laan; - E J Sminlc 14 mn. z. Groot Heiligland; IJ De Vries 3 mn. z. Z. Polderstraat. Z. D. H. Mgr. P. Leijten, Bisschop van Breda, heeft benoemd: tot Kapelaan te Beek, den weleerw. heer A.M. G. De Weert; te Leur, den weleerw. heer C. A. A. De Leeuw; te Terheijden, den weleerw. beer G. M. Van Beek hoven; eu te Lamswaarde, den weleerw. heer J. C. Hop mans, Priester uit het Seminarie. - Z. D. H. Mgr. A. GodschalkBisschop van's Bosch, heeft benoemd tot Kapelaan te Bndel den weleerw. heer heer A. H. Van Brussel; te Beek en Donk den weleerw. heer G. Van Schijndel; te Lage-Zwaluwe den weleerw. heer A. F. Kamp, eu te Wamel den weleerw. heer A. F. M. Hordijk, Priester aan het Seminarie. Elfde muiiekuitvoering in den Hout op Woensdag 15 Juni 1887, des avonds ran half 8 tot 10 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den hter U. II. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Marche comique, Painparé. 2. Oav. La renaissance, Nihoul. 3. Fant. La Bohémienne, Balfe. 4. Gavotte Stephanie, Czibulka. 5. Potp. Alt und neu, Gartner. 6. Ung. Lustspiel-Onv., K&ler Beta. 7. Walzer, Waldteufel. 8. Potp. Der Freischiitz, C. 31. Von Weber. Inhoud van „Be Wetenschappelijke Nederlander Tweede Serie. Tweede Jaargang, No. 12. is als volgt: Op universiteitsgebied. De Vlaamsche academie. Mr. Joan Bohl.Een paar geneesmiddelen tegen de pest uit de 15e eeuw. V. Becker. Dr. T. C. L. Wijnmalen, Waarom een standbeeld J. W. Br. Op Desiderius' Graf. Mr. Joan Bohl. 's Rijksnormaalsohool voor teekenonderwijs te Amsterdam. Oefening in lijn en kleur. J. W. Br. Mededeelingen. Inhoud van Tijdschriften. Amsterdam, 14 Juni 18 87. Prijzen der onderstaande effecten geuoteer- POt. ae fcoerg Nederland. Certif. Werk. Sohuld. 2' a S 31 ^Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudieeningt Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 6 OoatourUk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1858-84 8 bij HopeA Comp. Oude Ruaaeu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' Portugal. Bualand. 4' 4 Spanje. 1876. (Perpetneele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 186S. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1870. v 1877 Columbia. Obligation4s. Peru. Leeniug 1870.6 18725 Oostenrijk. Aaud. Nationale Bauk. divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Kzpl. St. Spw. Aaud. Oeut. Spw. gosteinp. Obl Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 1875. Italië. Zuicl-Ital. Spoorw. Obl.. Bualaud. Gr. Spw. Maatsch. Aand.. Baltische Spw. Aaud.. Jelez Griasi Obl KiowBreat Aaud5 Kursk Cliark. Obl. ƒ1000. 5 Morachansk Sysrau Aaud., Riascbk Wiasma Uumouie. Aaudoelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgis. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staat.l. 18544 1860S 1864e Bualand. 1864.5 18665 Geldkoers prolongatie 2I/1 pet. 73'/, 87»/t» '®7m 991/e 92 94>/4 W/i. 64' 561/, 102 85»/,, 99 467, 59»/4 5 6 di v 75'/, 107 267„ 1574 13'7i« 118 148 11674 747/s 140 887, 9 117 587a 94 997e 361/4 3174 150 3274 1247, 10974 1107, 1047, 103 100 1027, 109 129 143 1337a AMSTERDAM, II Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 664 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qnal. f 0.68. dito 2de qual. f 0.64 dito 3de qualiteit ƒ0,60 per kilo;melk- en kalfkoeieu 90 a 270. 2 graskalv. a 55 nuchtere kalveren 5 a 10,— sohapen en lammeren 6 a 21 vette varkeus 34 a 40 e.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM,14 Juni.Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd; 3 paard 468 runderen, 165 vette-en graskalveren, 82 nuchtere kalveren, 14 scha pen of lammeren, varkens212 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt:Runderen 1ste qualiteit 72 e. 2de qual. 66 c., 3de qnal. 62 c.; kalveren late qnal. 90c 2de qual. 70 c., schapen 65 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 44 2de f 40 3de qual. t 38. ALKMAAR,11 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestedeprijzeu volgt: 22 koeien/ 120a 200, 32 nuchtere kalveren 5 a IS vette kalveren a 421 schapen 16 a/ 27 varkens fperkilo, 150 ma geredito 12 a 17,— 8 bokken 4 a 9, 16paarden 85 a ƒ323, lammeren f a 13 Juni. L'or veemarkt werden verkocht 3 koeien van 190 a 235, 442 kalveren van f 25 a 120 21 nuchtere dito van f 7 all, schapen f a—196 varkens 34 a 42 c. 38 magere 12 Ja 15 c. per kilo. LEIDEN, llJuni. Aan de markt van heden waren de aanvoerenen pryzen dergranen als volgt: - heet tarwe winter- aminer- f a f heet. rogge winter- a -,,zomer- -,a -,heet. gerst zomer- a chevalier -,— a -.heet. haver, zware- -. De prijs der boter was heden per t^vatlsqnal te 36.— a 52.—, 2de qual. f a— SCHIEDAM, 14 Juni. Moutwijn per Ned. vat o f8,50 Jenever f 14,— Amsterd. proef fjjl5,25 Spoeling fl,— dito commissie f 0,60. LONDEN13 Juni. Ter veemarkt zijn aangevoeid Runderen 4000, Schapen en Lammeren 15000, Kalveren 130, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/2 4/4 Schapen eu Lammeren 3/8 a 5/4, Kalveren 3/4 a 5/- Zwijnen 2/4 4/4. DELFT, 11 Juni. Heden werden aangevoerd 8S stapels kaas, wegende te zamen 30082, kilo; f 15— a 20. per 100 kilo. HOORN, 11 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet tarwe 7,a 8,50 - heet. rogge f -,heet. gers 450 a 5.— heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: —heet. bruine f 11,a 12, gele beet paardeboonen f a-,— heet. erwten a beet. groene/ 10,a 12, heet. grauwe 15,— a 17,— heet. witte 8,50 10 heet. aardappelen A manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f 40 tot 200 veulens f a —koeien van f125 tot 225 kal veren van 8 tot 20, schapen van 17 tot 26, lammeren van 5 tot 12,varkens van a zeugen 50 a 25, biggen van 5 a 8.— PDRMEREND, 14 Juni. Kaasaangevoerd 382 stapels prijs der kleine kaas f30,middelbare Boter LAATSTE BERICHTEN. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3