Bijvoegsel behoorende bij de NIEUWE van Zondag 19 Juni 1887. Het jubilé van Z. H. den Paus. Het Comité voor de Nederlandsch- Vati- caansc/ie Tentoonstelling te Amsterdamheeft dezer dagen onderstaande Circulaire ver zonden. Geljjk u in de eerste dagen dezer maand namens het Nederlandsch hoofdcomité ter viering van het gouden priesterfeest van Z. H. Paus Leo XIII, bij monde der ka tholieke pers is bekend gemaakt, zullen de geschenken, voor het Opperhoofd der Kerk bestemd, alvorens naar de Eeuwige Stad verzonden te worden, zooveel mogelijk te Amsterdam worden tentoongesteld, ten einde den Nederlandschen Katholieken, die aan de nationale bedevaart naar Rome niet kunnen deelnemen, gelegenheid te geven, in de hoofdstad des Vaderlands de voor werpen te aanschouwen, welke blijvende getuigenis zullen afleggen in de offervaar digheid en liefde van liet katholieke Ne derland voor den grooteu eu roemrijken Paus Leo XIII. Het comité met die taak belast, aan vaardde met ingenomenheid deze vereerende opdracht, overtuigd van den steun, waarop het alom in den lande voor dit vaderland- scne en katholieke werk zich verzekerd houdt te mogen rekenen. Zal echter in waarheid de tentoonstel ling te Amsterdam een juist denkbeeld geven van de Nederlandsche inzending te Rome, welke aldaar reeds in October van dit jaar verwacht wordt, dan is het van het grootste gewicht, dat het, Comité voor de Nederlandsch- Vaticaansche Tentoonstelling te Amsterdam zoo spoedig mogelijk opgave ontvange van de goederen, die te Amster dam tentoongesteld en door bemiddeling van het comité van daar franco naar Rome zullen gezonden worden. Eerst na ontvangst dezer opgave zal het ondergeteekenden mogelijk zijn, bij een nader tot u te richten schrijven, bepaalde aanwijzingen te verstrekken betreffende toezending plaatsiug en al die maatrege len, welke in het belaug der voorwerpen- zelveu en met het oog op de rechtmatige eischen der inzenders moeten genomen worden. Uit den aard der zaak volgt, dat de tentoonstelling te Amsterdam slechts van korten duur kan wezen. De keurigheid van stof en vorm, de bestemming der geschen ken nopen als vanzelf, de bezichtiging van het ingezondene tot twee, hoogstens drie weken te beperken. Daarenboven eischen ook sommige in zendingen (als kerkgewaden eu dergelijke) veel tijd en zorg, zoo voor uit- eu iupak- king als plaatsing, al kan het comité in deze met dankbaarheid wijzen op het hulp vaardige aanbod der persoonlijke mede werking van de damesledeu der Vereerd- ging van het Allerheiligste Sacrament. Met het oog op deze mededeelingen, die voor de tentoonstelling zoowel als voor de inzenders van het grootste belang zijn, noodigt het comité voornoemd u dringend uit, vóór 25 Juni e. k. ten kantore (Kei zersgracht 549 Amsterdam) van den twee den ondergeteekende, de boven verlaugde opgave der door u in te zenden geschen ken te willen doen toekomen. Het Comité voor de Nederlandsch- Vati caansche Tentoonstelliug te Amsterdam: Joseph Th. Cuypers, Voorzitter. Me. W. P. A. Hellegers, Secretaris. J. F. M. Sterck, Penningmeester. Rector L. C. L. Eygenraam. De Nederlandsche Bedevaart naar ROME. Het hoofdcomité heeft het genoegen aan de Katholieken van Nederland, op last vau Zijne Eminentie Kardinaal Schiaffino, te kunnen mededeelen, dat de Nederland sche pelgrims, welke ter viering van 's Pau sen jubilé de bedevaart naar de Eeuwige Stad zullen ondernemen, door Zijne Hei ligheid in plechtige audiëntie zullen wor- deu ontvaugeu tusschen den 21 sten en IV)sten April 1888. Terstond na ontvangst van deze gun stige tijding heeft het hoofdcomité zich gehaast, een bizonder comité te benoemen, hetwelk zich zal belasten met de organi seering en leiding der nationale bedevaart. Dit hulpcomité, dat thans voltallig is, wordt gevormd door twee vertegenwoordigers van elk bisdom, een Geestelijke en een leek. Met de meeste bereidwilligheid werd het lidmaatschap aanvaard door de heeren: Dr. H. J. A. Schaepman, te Rijzenburg, en Mr. Aut. Vos De Wael te Zwolle. M. J. A. Lans, te Schiedam, en Mr, F. J. M. A. Reekers, te Amsterdam. HAARLERStHli COIIRMT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 5