ilOlnfi, yoorta TRICOT TAILLES. CAFÉ en UITSPANNING Soiree Amusante. ilagevcld. Dienstbode, ADVERTENTIE N. Groote Houtstraat 2, «gr GROOTE OPRUIMING „DE KIKKERT". ZONDAG den 2Qsten JUNI 1887, H. TAN AMSTEL, Gevraagd, Pleziervaartuig Uil. Rookers, A.ELFFERS Jr„ 1872/1000 voor de armen. R. K. Keukenmeid-Werkmeid. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Het beste en goedkoopste middel- zal gedurende de maand JUNI Aanvang 7 uur. TE KOOP GEVRAAGD Te Koop voor f60, Lange Veer straat 15. 9 Juni 1887. Taikoen als volgt hunne bevinding: De Europeanen weten aan een groot viervoetig dier melodieuze tonen te ontlokken. Een man, meestal echter eene vrouw, zit daar voor. Terwijl zij nu op den staart van het monster trappen, en gelijktijdig met de vingers op zijn tanden slaan, laten zij het zingen. Er zal verandering komen in de kleeding der verpleegden in de bedelaarekolonie Veenkuizen. Broek tn buis zullen voortaan niet meer grijs maar groen zijn. Dat belooft wat, want groen is de kleur der hoop. In het Kamp van Chalons is dezer dagen een wagen beproefd, die voorzien is van een toestel voor electrisck licht, zoodat men des nachts het terrein bij kampen, bivouacs, stellin gen enz. kan verlichten. Deze zg. locomobile de guerre is tevens van een kanon voorzien. Men vraagt zich af, waar de grens is van uitvindingen op het gebied van oorlogsmachines. Men zal dus des nachts evenals op den dag veldslagen kun nen leveren, als men nu nog het middel vindt ommenschen en paarden het slapen te beletten, of liever om te beletten dat zij slaap noodig hebben om hunne krachten te herstellen. Tallooze malen hadden de kip pen van den stationschef te Arnhem de spoor treinen zien vertrekken, en nooit had men eenig blijk van bizondere belangstelling van hare zijde waargenomen. Eergisteren-avoud echter schijnt opeens het plan bij baar gerijpt te zijn om te onderzoeken, waarheen die logge gevaarten toch heengingen, die zij dagelijks zagen verschijnen en verdwijnen. Vier kippen en zes kuikens na men onopgemerkt plaats op een der remstaDgen van den trein, die te 9 uur 15 min. van Arn hem vertrok. Dezen morgen werden zij gemist in het hok, waarin zij gesloten zijn; men begon haar te zoeken, toen uit Amsterdam in een te legram de vraag werd gedaan: „mist men bij u ook kippen? De dieren waren daar beboudeu aangekomen en in de duisternis had men ze niet ondekt. Als het licht verdwijnt volgt de duister nis, als de zegen verdwijnt volgt de vloek. Medelijden is dikwerf slechts een ge- vernisd leedvermaak. Men zegt veel wat men niet meent, en meent veel, wat men niet zegt. Verstand en hart moeten in den mensch een vreedzaam huwelijk aangaan; komt het tot eene scheiding, dan komen ze beide spoedig op den dwaalweg. Door ondervinding wordt men vaak rijk en arm tegelijk. Waar nog bezwaren bij het vervullen van onze levenstaak zich voordoen, waar gevoel van lusteloosheid is, omdat de ziel vervuld is van gansch andere gedachten, een gevoel van moedeloosheid te midden der eischen van den dagelijkschen arbeid, daar, wel ons, dat wij onze groote doodeu in gedachtenis houden. Wij zien wederom dat edel gelaat, dat trouwe oog; wij liooreu die stem en voelen dien handdruk; wij tas ten den geest dier heilige discipelen van Jezus. Dan vatten wij met moed den ar beid, dan durven wij weder gerustelijk af gaan op de stem van plicht en geweten en wi] weten wat ons te doen staat. Een zucht. Van het vele goud, dat mijn vader mij heeft nagelaten, ia mij niets gebleven, dan de gulden leer: „Houd wat ge hebt" en deze leer laat zich niet verzilveren. Lente-ged aohte. Een gierigaard kijkt in de zon, niest en zegt. Den hemel zij dank, uu schijnt de zon toch weer warm en men behoeft die dure snuif niet te koopen, als mm eens wil niezen. Van plan veranderd. Iemand, van een bi- zonder kwaardaardig karakter, besloot zijne woon plaats te verlaten en naar Amerika te gaan. Daar hij een bewijs van goed gedrag moeat overleggen, wilde hij door de emigratie-commissie worden aangenomen, vroeg hij er zijne buren om. Ieder was verheugd, dat de man vertrok en deed zija best op de meest gunstige wijze v«n hem te getuigen. Niemand was meer verbaasd dan de man zelf, toen hij den uitslag van zijne poging bespeurde en de lange lijst van namen las, die on der zijn certificaat stond, 'k Heb nooit geweten, zeide hij, dat ik in de buurt zoo gezien was. Mij dunkt ik moest nu maar blijven. Veelbelovend. Mijn zoon is een veelbelo vend jongmensch, mijnheer X. Dat is zoo, me vrouw. Ongeveer twee jareri geleden heeft bij f 25 van mij geleend en bij heeft sedert dien tijd altijd beloofd, ze mij terug te geven. Zonderling. Barbier (onder zijn bedrijf): „Och mijnheer! bij ons vak is het vet ook al van den ketel, tegenwoordig! Het zout in de aard appelen verdienen, dau is het al mooi!" Heer (binnensmonds achter zijn servet en met een pijn lijk gezicht). „Nu, schrapen doe je ei anders hard genoeg voor!" Aan de heidenen overgeleverd. „Zeg, waarom biedt je toch zoo mal legen ja eigen op, op dat oude kabinet? Er is immers niemand anders, die nog een bod heeft gedaan!",, Wel ik heb van twee beeren commissie om het tot eiken prijs te koopen, en en nu weet ik waar achtig niet, wie het moet hebben. Een wenk. Een huurkoetsier had eene parapluie gevonden iu zijne vigelsnte en bracht die in per soon aan den hem toevallig bekenden eigenaar terug. Deze betuigde hem zijne bewondering over zijn stipte eerlijkheid en verzocht hem wel de betuiging van zijne oprechte dankbaarheid te willen aanvaarden. Meneer, sprak de koetsie^ ik ben bang, dat ik dat allemaal niet in mijn vestjeszakje zal kannen bergen. Haarlem, 25 Juni. Wij hebben dezen morgen een bezoek gebracht aan de heden geopende tentoonstelling van de prijzen der Loterij, te houden door de Vereeni ging van den H. Vincentius <t Paulo alhier en het i9 ons, naar aanleiding van dit bezoek, een waar genoegen te kunnen getuigen, dat een gang naar het St. Vincentius- gesticht in de Zoetestraat No. 11, in de hoogste mate beloond wordt, door het aanschouwen van hetgeen daar wordt tentoongesteld. Op smaakvolle wijze geiitaleerd, ziet men in ecu der lokalen, door de goede zovgen van de heeren Jansen, Kr ouwels en Puijsenaars, met bloemen en heesters keurig getooid, eene verzameling van kunst-en nijverheidsproducten, door de milddadigheid van velen bijeengebracht, die ons tot bewondering wekt. Onder de talrijke prijzen zijn er verscheidene, die om het artistieke of de waarde bizonder aantrekken. Een fraaie leuningstoel, keurige toilet- en salontafeltjes, albums, vazen en tal van andere voorwerpen, te veel om te noemen, bevinden zich in rijke verscheidenheid op deze met smaak gerangschikte tentoonstelling. Ook op het gebied van haak- en borduurwerk, in dienende liefde, met kunstvaardige hand vervaardigd en geofferd op het altaar der weldadigheid, zagen wij meer dan een voor werp, dat men zeer stellig met den naam van kunstproduct kan bestempelen. Zeker, al was het niet terwille van het liefdadige doel, 't welk men er door helpt bevorderen, men zou uit winzucht geneigd zijn een of meer loten te nemen, wanneer men al die prachtige voorwerpen ziet. Deze expositie bezoekende, weet men niet wat meer te bewonderen of de sierlijkheid der prijzen, of de veelheid der bijeengebrachte voorwerpen, of de smaakvolle rang schikking, dan wel de groote mate van godgevalligen weldadigheidszin van zoo velen, die tot het welslagen der Tentoonstelling hebben bijgebracht en de energie van de lofwaardige Leden der St. Vincentius-Vereeniging, die eene dergelijke Expositie en Loterij op zoo voor treffelijke wijze wisten te organiseeren. Zonder twijfel zal dan ook hun werk beloond worden door een talrijk bezoek van belangstellenden en door een flink debiet der loten. Wij zijn overtuigd, dat de bekende liefdadigheid van Haarlems ingezetenen voor eene prach tige recette zal zorgen, waardoor aan de Leden der St. Vincentius-Vereenïging een heerlijk blijk van hulde zal geschonken worden, dat voorzeker ten gevolge zal hebbeu een zoo mogelijk nog grooter ijveren van hun kant in het ondersteunen van behoeftigen en lijdenden naar ziel en lichaam. Met het oog op den nood van zoo velen, zij de Ten toonstelling en Loterij onzen weldadigen stadgenooten dringend aanbevolen. Er wordt in onzen tijd veel geleden; er is veel pijn te stillen, veel smart te verzachten. Het Bestuur en de werkende leden de;- St. V. V. doen al hst mogelijke om hun Gode welgevallige taak naar behooren te vervullen. Maar zij behoeven daartoe den bijstand en de broederlijke medewerking van velen. Och, dat ieder dan naar vermogen zijne hand opene en blijmoedig ofïere op het altaar der liefde. Vloeien de gaven der weldadig heid ruim, dan zal de naaste toekomst van vele behoef tigen, voor wie de St. Vincentius- Vereeniging te zorgen heeft, niet meer donker wezen, maar ook de God van liefde en barmhartigheid, zal Zijn zegen schenken aan allen, die eene gezonde opvatting van liefdadigheid hebben en begrijpen, dat de aan God meest behagelijke en voor hen verdienstelijkste offergave de aalmoes is. Voor de Kpchtbank alhier stond dezer dagen tsrecht een dertigjarige sjouwerman, Cornells Ivo, die een knaapje van twee en een half jaar, het kind van eene vrouw, met wie hij leefde, voortdurend mishandelde en op de wreedste wijze doodsloeg. Er is twaalf jaar geëischt. De moeder gaf bij de terechtzitting geen blijk van aan doening. Wie des zomers nu en dan eens en familie een uit stapje maakt naar de stad Haarlem en hare schoone omstre ken, vergete niet een bezoek te brengen aan het van ouds bekende café Do Kikkert. Gelegenheid tot amusement voor kinderen vindt men daar in overvloed, terwijl de eigenaar, de heer H. Van Amstel, te allen tijde zorg draagt voor uitstekende consumtie en vlugge bediening. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. 35 stuks nieuwe capsules. Vier portemonnaies met eenig gild, eenige gebruikte postzegels en een sleuteltje. Drie nieuwe zwartzijden colletjes. Esn witzijden doek met blauwe strepen. Een nieuw schrijfboekje. Een nikkelen armband. Een zakmesje. Een zilveren priem. Eene schild padden broche. Eene gouden of vergulden broche met haarwerk. Een Pransch schoolboek. Eene kous met blauwe strepen. Een kinderparaaol. Een paar handschoenen. Een bloedkralen srmband met gouden sluiting. Eene bottine. Een phantasie-horlogeketting. Een wandelstokje.Een gouden oorbel met een bloedkralen hanger. Een tuinders-schaar. Een geteerd zeil. Twee hoekjes. Een touwtje waaraan eenige sleutels. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen hij den heer Blok, Burgwal No.105: ten onderstuk van een cantillen gouden oorbel; bij den den heer H. C. Huijboom, Luitensteeg No. 7: een grijze paardendeken met roode en zwarte strepen; bij dsn heer D. Hoogenbo9, Parklaan No. 72: een zilveren bril in étui; en bij den heer C, De Jong, Amsterdamstraat No. 18: een gouden halsketting met dito kruisje. In een der tramwagens achtergelaten: Bene portemonnaie met eenig geld. Veertiende muziekuitvoering in den Hout op Woens dag 26 Juni 1887, des middags van 2 tot 4 nur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Grenadier-Marsch, Kranke. 2. Ouv. Kosamunda, Schuiert. 3. La patrouille Anglaise. Eilenberg 4 Die Tanslustigen, Walzer, Stasny. 5. Pant. Le Jubile' au village, Heimans. 6 Ouv. Berlin, wie es weint und lacht. Conradi. 7. Fant. Romea et Juliette, Gounod. 8. Potp. Alt und neu, Gartner. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleemngen voor R, K. Kerken. Van de geldleening voor de Kerk van den H. Johan nes deu Dooper te Beemster, is uitgeloot No. 26 (ƒ500) en van die voor de pastorie No. 16 (f 250). beide 1 Jnli a. s. aflosbaar bij de heeren M. J. Van Ogtrop Zoon, Amsterdam. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 22 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en pryzen als volg koeien verkocht 20, voor 1 140 a 170 - stier verk voor f vaarzen, 2 verkocht voor f90 pinken verkocht voor f a 1 graskalv.. verk. voor f 26 a nuohtere kalveren, 32 verk. voor /5a 10, 55 schapen, verk. voor 1 13 a 24 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht ISOstapels kaas, 17166stuks, wegende 34005 kilo, hoog ste prijs f 26,— middelbare prijs per 50 kilo kosta AMSTERDAM, 22 Juni. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: - runderen,193 vette kalverenlstequal. 0,70 2de qnal. 0,55 per kilo, graskalfy a49 nuchtere kalveren, 5 a 9, 3 schapen en lammeren a f211 vette varkens 34 a 39 c. per kilo. HOORN, 23 Juni. Ter waag gewogen 515 stapels kaas wegende 169422 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 30,50 voor kleine ƒ24,voor commissie, f voor mid delbare LEIDEN, 24 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden S0 f 175; 12 stieren f48 a f200; 136ossenf 114 a 244 110 molkkoeien f 100 a 248 kalveren dito f a 106 vare dito f 95 a 196, vette dito f 18 graskalveren f 22 a 50, vette f a a 82,nuchtere dito f4— alO, 610 vette schapen 22 a 28262 weide dito /10, a 23,lammeren 38 magere varkeus 13 a 35, 352 biggen f 4,50 a 13.— SCHIEDAM 24 Juni. Moutwijn, per ued. rat 9,— Jeneverf14,50, Amsterd.proef 115,75 spoeling; 0,80 dito commissie f 0,70. GOUDA, 23 Jun. Op de kaasmarkt waren 157 par tijen kaas aangevoerd; handel gewoon; prijs f 20 a 27. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.— 1,10; der weiboter f 0.80 a .90 per kilo. Handel gewoon. LONDEN 23 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 11000,Schapen en Lammeren 6000. Kalveren 170, ZwijnenPryzenBeste Runderen 8/- a 4/- Schapen en Lammeren 3/8 a 5/4, Kalveren 3/4 a 5/- Zwijnen 2/6 a 4/4. DELFT, 23 Jun. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 200 a 260 dito 2de qual. 130 it 160, kalf koeien, 1ste qual. 180 a f 222 dito 2de qual. 135 a 165, vaarkoeien le qual. f 140 a 170, dito 2de qual. j' 80 a 115 vette kalveren, 1ste qual. f 50 a 64 dito 2de qual. f 24 a 40 vette sehapeu 1ste qual. f 20 a 27, dito 2de qual. f a lamsaha- pen le qual. f a 2de qual. a vette lammeren f a - - weilammeren 4 a 11 magere varkens 16 a 24 biggen f 5.— a 10,— nuchtere kalveren f 3 a 12, paarden f 40 a 100 stieren f a oasen f a -. Rundvleesch 56, 60 a 65 c., vet kalfsvleesch 60, 65 75 o., sehapevleesch 54 a 60 c., lamsvleeach e. Granen. Zeeuwsche tarwe f 8.— 9.25 minder» blauwe dito f a roode dito f 7.25 8.75 min dere en blauwe dito f -,— a -,— nieuwe Zaauwscha dito f-,a rogge f 5.— a 6.nieuwe dito f a -,n. wintergerst f 4,50 a f 5,25 n. zomer dito f 47» 5,50, n. chevalier dito f 5,—f 6,haver f 8,50 a 4— n. groene erwten f 7,a a7,75 mesting f 7 a f625 paardeboonen f 6.— a 5.50, duiveboonen 6.75 a 750 bruine boonen f10 75 a .12,25 koolzaad 1886 f8,75a 975 hennepzaad f 6.50 a 7,kanariezaad f 9.50 a 10. 50 Aan de stadswaag gewogen van 17 Juni tot 23 Juni tn op de weekmarkt aangevoerd; pot, —1161/8 en 72/16 vn. boter, wegende te zamen23940 kilo: prijs f 40 a 49 per 40 kilo f 1.22 a f 1.per kilo. LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 24 Juni. De Rijkskanselier beeft thans difinitief beslist,, dat Autwerpen als aan- leghaven der gesubsidieerde Duitsche stoomvaart maatschappij wordt behouden. BRUSSEL, 24 Juni. De Senaat heeft met 42 tegen 9 stemmen de kredieten toegestaan, welke voor versterking aan de Maas door de Regeering zijn gevraagd. Negen leden onthielden zich van stemming. MEDEDEELINGEN" d 10 Cents per regel. Den heer R. Bran It, Zurich. WelEdele heer! Ik heb een doosje van Uwe Zwitser- sche Pillen gebruikt voor bloedzuivering; en kan verklaren, dat de ontelbare puisten en zweertjes op mijn gelaat, door gebrek aan bloedzuivering ontstaan, na het ge bruik van een doosje totaal verdwenen zijn. Hoogachtend, UEd. DW Dienaar, L. van der Heijden, Njjkerk. Verkrijgbaar bij den beer P. RAASÉN, Kouingstaat 48 alhier. HOUDEN VAN Gesoutacheerd van af f 1,f 1,10 enz. euE. 10T ZIE DE ÉTALAGE. Voorspoedig bevallen van een ZOON O. B. M. MUNNING- HOFE—Van Romondt. Eindhoven, 21 Juni 1887. Voorspoedig bevallen van een fermen JONGENIDAG. BUD- DENBORG, geliefde Echtgenoote van P. G. HEEMS. Haarlem, 22 Juni i887. Heden overleed plotseling, op den Huize „Overvekl// bij Haarlem, onze dierbare Broe der de Weledele Heer Bernardus Hendricus SCHMEDDING, in deu ouderdom van ruim 78 jaren. Wed. H. A. E. Van WES- TERLOO-Schmeddinq. E. J. SCHMEDDING. Wed. W. P. P. BEUNS- Sohmedding. Haablem, 18 Juni 1887. Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van bijna 20 jaren, tot droefheid van mij, mijne Echtgenoote, Kinderen en Behuwdkinderou en van hem, met wien zij hoopte door den Echt ver- eenigd te worden, onze ge liefde Dochter en Zuster ALIDA GEERTRUIDA Van STAVEREN. Uit aller naam P. Van STAVEREN. Haablem, 23 Juni 1887. Eenige en algemeene kenisgeving. een span ROUWDEKKEN, com pleet, voor Lijkwagen. Opgave onder letter N, bij den Boekh. HENNEVELD, te Delft. MEID-HUISHOUDSTER, niet beneden de 35 jaar, R. K, en van goadegetuigschriften voorzien. Adres Nieuwmarkt 15, te Arast. Men zoekt plaatsing voor eene Juffrouw, R. IC., die gaarne van betrekking weuscht te ver anderen, liefst in een GAREN- en BANDWINKEL. Er zal meer op goede behandeling dan op salaris gelet worden. Brieven franco, bij den Boekhandelaar- Uitgever W. VAN GULICK te 's Bosch. Gevraagd lo Augustus eene bekwame R. K. KEUKENMEID en dito WERKMEIDde laatste moet goed kunnende werken, strijken eu tafeldienen. Beste ge tuigschriften vereischte. Franco brieven, onder letter R K W, Boekh. F. H. J. BEKKER, Vij zelstraat 1, Amsterdam. te Koop of le Huur gevraagd. Franco brieven met opgaaf vau prijs en grootte, onder letters A T, bij den Boekh. J. M. W. WAANDERS, Zwolle. een prachtige, gitzwarte, krul- harige APPORTEERHOND, zeer geschikt voor Gezelsohapshond. Te bevragen bij J. WIENTJES, Enschede. Prijsopgaaf gevraagd, voldoen de afmetingen der A. V., te le veren aan 't Zwol-che diep. Adres: J. VAN HOUWE- LINGEN, Aannemer, Amsterdam. Uitgeloot van de 4 pCts. lee ning dd. 1871 de aandeelen No. 4, 1!, 14, 18, 42, 53, 56, 59, 65, 9 4 en 100, en van de rentelooze leening No. 18 en 22. Deze aandeelen eu de verval len Coupons zijn betaalbaar aan de Pastorie der Kathedrale Kerk te Haarlem. De houders van de aandeelen der rentegevende leening No. 62 (uitgeloot iu 1884) 15, 41 en 83 (uitgeloot in 1885) 35 en 95 (uitgeloot iu 1886) gelieven zich le herinnoren, dat deze aandee len sedert 1 Juli van het jaar hunner uitloting geen rente meer geven. vraagt verschillende merken SI GAREN van Boele Zoon, bij Tegen Augustus wordt ge vraagd eene oenvoudige R. K. als Meid-alleen. Vereischten zijn: ff ink kunnende werken en een Burgerpot kunnende koken. Brie ven franco, letter P, Boekhand. VLASKAMP Comp, Amster dam. Door iemand gevraagd en daar aan afgegeven, is thans den rechtmatigen eigenaar door tus- schenkomst van een geachten en oprechten vriend te Hm. ter hand gesteld. Voorspoedig bevallen van een ZOON, die kort na de geboorte is overleden, Mevrouw M. L. S. W1LLEMSE—Kervel. Haablem, 20 Juni 1887. Heden overleed, na voor zien te zijn vau de HH. Sa cramenten der Stervenden, mijn geliefde Echtgenoot, de heor B. J. SCHRaDER, in den ouderdom vau bijna 77 jaar. Wed. M. E. SCHRAEDER- Hafkemeijïr. Enschedé, 19 Juni 1887. Tot onze diepe droefheid overleed heden, iu den ouder dom van 7 8 jaren, zacht en kalm, onze veelgeliefde Tante JOHANNA MARIA T1EIJ- L1GERS, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden. Uit aller naam G. H. PERNIS. Huize Valk-en-Heining, 19 Juni 1887.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3