genden) tot een bedrag van ƒ50,000 ont moette bij den heer Bijvoet groote bezwa ren. Het motief voor dezen aankoop kwam hem niet ernstig genoeg voor. Wilde men werkelijk eene school bouwen, dan was er elders nog voldoende grond iu de gemeente. Daarbij de overtollige grond zou door par ticulieren niet gewild worden; de school zou aan de Leidsche vaart misplaatst zijn, wijl er in dat deel der gemeente scholen genoeg waren. Hij achtte den financiëeleu toestand der gemeente niet gunstig genoeg om deze belangrijke uitgaven te doen. De heer Van der Steur zag er niet al leen geen financieel nadeel in voor de ge meente, maar rekende het den Raad voor, dat men na aftrek van de ruimte ten be hoeve der school, van het bedoelde terrein, groot 2 H. A.2700 M3 bouwgrond tegen 7 den M3 en 4350 M3 tegen f 4 be schikbaar zou krijgen; een en ander voor een bedrag dat met de 10,000 vertegen woordigde de waarde van den grond voor de school, f 47,000 zou uitmaken. Ten slotte zou men nog voldoende ruimte over houden om daarover later, bij waarschijn lijk toenemende uitbreiding der stad naar die zijde, naar welgevallen te beschikken. De Voorzitter en ook de heer Von Ree hen betoogden de wenschelijkheid van den aankoop, vooral met het oog op eeue doel matige verdeeling der scholen over de ver schillende deelen der stad, in verband met de door de leerliugen af te leggen afstan den; de heer Bijvoet echter handhaafde zijne bezwaren, wenschte niet, dat de gemeente speculaute zou worden in bouwterrein, en gaf in overweging de school te bouwen op het gemeentelijke terrein aan de Wilhel- minastraat. De voordracht werd echter, nadat iu de formuleering was opgenomen dat de grond aangekocht zou worden speciaal met het oog op schoolbouw, aangenomen met 13 tegen 6 stemmen. Daarna ging de Raad naar aanleiding van punt 4, benoeming van een gemeente- heelkundige en punt 2, ontslag aan Mej. Julius als onderwijzeres aan de Opleidings school, over in comité-generaal. Na het houden der vergaderiug met ge sloten deuren heeft de Raad met algemeene stemmen tot gemeente-heelkundige herbe noemd den heer Ph. S. Frank. Het voor stel van B. en W.om mej. M. G. Julius eerste onderwijzeres aan de Opleidingsschool voor meisjes tot het M. O.met het einde van den loopenden cursus te ontslaan, is vervolgens zonder discussie met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek van mej. Jidius in dato 20 Juni, om eervol ontslag, was door haar op 21 Juni terug- geuomeu, Op voorstel van den heer Rethaan Ma- caré besloot de Raad, de behandeling van het voorstel omtrent de herziening vau de traktementen van de onderwijzers der la gere scholen nog uit te stellen en met de verdere behandeling der politie-verordening voort te gaan. Hierop werd Hoofdstuk X afgehandeld, en besloten de overgangsbepalingen en en kele der algemeene bepalingen, die alsnu nog overbleven, uit te stelleu totdat alle nieuw ingevoegde artikelen behoorlijk zou den zi]u gerangschikt, waarop dau de gè- heele politieverordening gereed zou zijn om in stemming te worden gebracht. Door het prov. bestuur van Noord- Hollaud is bij enkele inschrijving aaube- steed: het driejarig onderhoud van het jaagpad c. a. langs het Zuider- en een ge deelte vau het Noorder-Spaarne, in de pro vincie Noord-Holland. (Raming f 700 per jaar.) Minste inschrijver de heer J. B. Daudeijalhier, voor 511 per jaar. 2e. Het uitvoeren van baggerwerk in den beneden mond van het Krabbengat, behoorende tot de havenwerken in Noord- Holland. (Raming 16,700.) Minste in schrijver den heer C. Bos Az., te Dordrecht, voor 12,490. KERKBERICHTEN. Kathedrale en Parochiekerk van den U. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met de Ouderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria en het Ro zenhoedje. Iu de week eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Dinsdag, Vastendag, 's middags van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag, te vieren als Zondag, de HH. Missen en de Preek als op Zondag; te 3 uur het Rozenhoedje met de Litanie,'s avonds te 7 uur het Lof. Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Vrijdag te 7 uur Lof en Oefening ter eere van het Goddelijk Hart Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O Hart van Maria, ter bekeering der zondaars, met 500 dagen aflaat, 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week, de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en hall 10 en de Catechismus naar gewoonte. De boekjes bevattende de gebeden en gezangen van deze godsdienstoefening zijn bij de uitgevers der NIEUWE HAAE- LEMSCHE COURANT a f 0,15 verkrijg baar. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de HH. Missen met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van St. Antouius, te 7 uur het Lof. Woensdag de HH. Missen en Vespers als des Zondags. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouio. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congre gatie der H. Familie. Maandag te 7 uur het Lof. Woensdag, feestdag van den H. Petrus en Paulus, de HH. Missen en Vespers als des Zondags. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur, en de Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 26e WEEK VAN HET JAAR 1887. JUNI, (Zomermaand, 30 dagen). Toegewijd aan de vereering van het Allerh. Hart van Jezus. 26. Zondag. 4e Zondag na Pinkster. H. Joannes en Paulus, Mart. f 362. Evang. Be wonderbare vischvangst. 27. Maandag. H. Wilhelm, Abt, -f 1142. 28. Dingdag. Vierilie. Vastendag. H. Leo II, Paus en Bel.f 684. 29. Woensdag.HH. APOSTELEN PETRUS en PAULUS. 30. Donderdag. Gedachtenis van deu H. Apostel Paulus, f 67. JULI, (Hooimaand 31 dagen). Toeqewijd aan de vereering en aanbidding van het Allerh. Bloed onzes Heeren. 1. Vrijdag. H. Gallus, Biss, en Bel. f 553. 2. Zaterdag. O. L. Vr. Visitatie of het bezoek der H. Maagd aan hare nicht Elizabeth. Parochiekerk van den HAntonius vanPadua.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 6