kehïereeoiging. Kindermeid. CAFE en UITSPANNING SOIRÉE Dienstbode, MARKTBERICHTEN, Laatste berichten, ADVERT E TI E IV. Haarlemsche als KINDERJUFFROUW, Er biedt zich aan: ,M KIKKERT". ZONDAG den Sden JULI 1887, H. VAN AMSTEL. GEVRAAGD, Voor geest en hart. Ter behartiging. "stedelijk nieuws. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Kunst en letteren. Haar goedkoopte heeft ze in het bereik van iedereen gebracht, eu kappersbediende. Aanvang 7 uur. In een onzer bladen, zegt de Arnh. Ct vinden wij de mededeeling: In de me Belliaru te Brussel (diclit bij het Musée Wiertz) wordt een Hippodrome getrouwd a l'instar de Paris. Van de 20 woorden zijner 10 Hollandsch. Sedert het in werking treden van de nieuwe horden-belasting te 's-Hage zijn aldaar ruim 3000 honden aangegeven, en heeft de be lasting in weinige dagen meer opgebracht dan anders in een geheel jaar. Werdt onlangs een rijksonvanger in Den Haag langen tijd wederrechtelijk achter slot en grendel gebracht op de Groenmarkt, thans ia den heer G. P., die 's nachts de bierpomp her stellen zou aan het Kurhaus, hetzelfde over komen te Scheveningen. De politie-ambtenaren zullen, naar wij vernemen, er ditmaal niet zoo gemakkelijk afkomen. Mr. Patijn onderzoekt per soonlijk de zaak en verscheidene ambtenaren ondergingen strenge verhooren. Aan boord van den monitor Heiliger- lee hebben proefnemingen plaats gehad met een toestel voor electrisch licht van 25000 kaarsen. Deze verlichting is bestemd, om gedurende den nacht vijaudelijke schepen op een afstand van 3000 M. te kunnen waarnemen. Naar wij ver nemen, zijn de proeven uitstekend geslaagd. De luchtreiziger Spelterini heeft Zondag te Weenen, waar hij zou opstijgen, met Miss Leona Dare aan een trapees onder het schuitje zijn ballon, nog niet geheel gevuld, door een heftigeu rukwind zien wegvoeren. Hij heeft weinig kans, zijn verloren eigendom terug te krijgen,en lijdt daardoor eene schade van f 5000. In den omtrek van de ïransche gemeente Dommartin les Toul had een 70-jarig echtpaar, dat in het land gewerkt had, zich ver moeid ouder een boom te slapen gelegd. Een onweer brak los en doodde beiden. Volgens de Medical Press and Circular 200 meldt de Haarl. Ct., is Cetti, die te Lon den dertig dagen zou vasten, gebleken een be drieger te zijn. De eerste tien dagen nam hij dagelijks in gewicht af, maar op den elfden be vond men, dat hjj plotseling twee pond was aangekomen.Bij een nauwkeurig onderzoek, bevond men, dat hij eene massa jujubes had gegeten. Wat is uitgesteld kan nog gedaan, maar het eenmaal slecht gedane kan niet altijd beter gedaan worden. Wij kunnen steeds gelukkig zijn, ais wjj maar voor de vrees de hoop in de plaats wilden stellen. Een slecht overste, die allen alles toestaat; een nog slechter, die niemand iets vergunt. Vreugde en droefheid hebben dezelfde bron, nl. het eigen geweten, het goede zal u vroolijk, het kwade droevig stemmen. Eene ontroerde ziel is voor hare taak niet berekend; niets is toch gemak kelijker, dan in het donker te dwalen. Wie om menscheljjke redenen gehoor zaamt, moet ook van menschen het loon verwachten; want op eeuwig loon, dat God slechts geeft aau hen, die om Zijnent wil gehoorzamen, behoeft hij niet te hopen. Niemand werkt gaarne vergeefs; zorg dus, dat gij het loon verdient. Allerlei. Zonderlinge definitie. Vreemdeling (tot een burger) zeg eens, mijnheer, u is de eerste persoon, dien ik hier sinds een uur op straat ontmoet; is het hier altijd zoo stil? Burger. Ja, mijnheer; als we hier van tijd tot tijd niet het een of an der sterfgeval hadden, dan was hier niet het minste leven. Nooit tevreden. A. Nu, ontevreden Haar lemmer, hoe bevalt u dit panorama, hier op den Rigi? Heerlijk, niet waar, deze schoone hemel, deze morgenzon? B. Nu ja, vrij aatdig, maar men heeft hier geen gas, geen trottoirs en in 't algemeen is het hier toch een bultige streek. Veranderlijk. Jonge dame (vóór ze zich laat photograplieeren): „U staat toch iu voor de gelijkenis?" Photogiaaf. „Zeker juffrouw,maar slechts voor een jaar!" Slim. Op de deur van de gesloten apotheek van een dorps-geneesheer en apotheker, die te gelijkertijd een geweldig jager is, kon men den dag van de opening der jacht het opschrift le zen: Gesloten om reden van opening. Stille muziek. „Lize," zei een vader to' zijne dochter, „heb je dal artikel over Liszt ge- Ifzen?" Lize, aau de piauo. Ja, pa. De vader. Heb je opgemerkt, dat hij zeide, dat de menschen met hunne ziel piano moeten spelen? Lize. Ja, pa. De vader. Welnu, Lize, houd dan je handeD stil en speel met je ziel, totdat ik gedaan heb met lezen. Onnoodig. „Waarom heb je geen horloge zakje in mijn nieuwe vest gemaakt?" //Och, Mijnheer! in het oude zat alleen maar eon bank- van-leenirig-briefje voor een horloge, en toen dacht ik Goed voorgegaan. Kapitein (tot den ser geant-majoor). Hier heb je een vrijwilliger. Behandel hem een beetje fatsoenlijk, de kerel is Baron. Haarlem, 2 Juli. Z. M. de Koning heeft benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen leeuw de heer Mr. A. J. EnschedéArchivaris dezer gemeente. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter kennis, dat eene ter gelegenheid van het vijf-en-twintig jarig bestaan van het stedelijk museum vanwege de Commissie van toezicht ge organiseerde tentoonstelling van reproduc- tiëu naar de werken van Frans Hals, in verschillende musea van Europa aanwezig, tot 10 Juli e. k. blijft geopend. De voorgenomen tentoonstelling der afdeeliug Haarlem en omstreken van de Nederl. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde zal niet doorgaan. De inko mende blijken van belangstelling en deel neming waren te weinig in getal om het plan met hoop op succes te kunnen uitvoeren. Het stedelijk museum van schilderyen en oudheden op het raadhuis is in de maand Juni bezocht door 360 personen tegen betaling en door 411 personen zonder betaling. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een kinderschoentje. Eene bloedkralen halsketting met gouden sluiting. Twee phantasie-armbanden. Een mantel- knoop. Een Eugelsch boek. Een boek getiteld: „DuBro- mure de Camphre." Een catechisatieboekje. Een notitie boekje. Een paar zijden handschoenen. Een linnen doek. Een koperen dop. Een blauwkralen armband met gouden sluiting. Een Rozenkrans. Een nikkelen hoedenmeter. Twee kousjes en een sokje. Een pakje kant. Een moer van eea rijtuig. Een amaril. Een ring waaraan eenige sleutels. Een sleutel. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij de kosterin van de Janskerk: eene parapluie; bij den heer Boadewijn, Groot Heiligland: een zweep; bij den heer W. Warmendam, Meesterlottenlaan No. 43: een zilveren oorbel, en bij den heer J. Van der Bijl, -Kennemerstraat No. 9: een gouden broche bevestigd aan een bruinen strik. Nog onafgehaald: Een tweewielige handwagen, waarvan een wiel defect. Een zak met blokjes hout. ARROND. BECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 29 Juni 1887. 1. G N. te Assendelft; appèl Kantongerecht Zaandam» visscherij-overtreding, het vonnis a quo vernietigd en de bekl. bij verstek veroordeeld tot 2 boeten van f 3 of 2 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring van het vischtuig. 2. P P, J B, W B. en K van 't V. de le te Winkel, de overigen te Assendelft; opzet telijke vernieling van eens anders goed en bel. bedienend beambte, de le en 3e ieder f 10 boete of 6 dagen hech tenis, de 2e en 4e vrijgesproken. 3. I) G. zonder woon plaats (gedet); landlooperij; 12 dagen hechtenis en plaatsing in eene R. W. I. voor een jaar. 4. J G K. te Haarlem; beschadigen van een anders goed; f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 5. A D. te Haarlem; feit als voren; 8 dagen gev. straf. 6. C C. te Purmerende; wederspannigheid; 3 dagen gev. straf. 7. P P. en C H v. d. L. te Amsterdam; wederspannigheid; de le bij verstek 3 dagen gev. straf, de 2e een dag gev. straf met vrijspraak van het meerdere. 8. P B. te Velzen; mishandeling; bij verstek 4 dagen gev. straf. 9. J de B. te Haarlemmermeer; diefstal; vrij gesproken. 10. A B. te Haarlem; diefstal; bij verstek eene maand gev. straf. 11. C I. te Haarlem; doodslag; 12 jaren gev. straf. Zestiende muziekuitvoering in den Hout op Zon dag 3 Juli 1887, des middags van 2 tot 4 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. R. Mullerkapelmeester. Programma. 1. Les Montenegrins, Marche, arr. par Steenebrugen. 2. Ouv. Die Weibervon Weiusberg, Gonradi. 3. Erühlingskinder-Walzer, Waldleufel, 4. Potp. Les Huguenots, Meyerbeer. 5. Jubelouverture, Glir. Bach. 6. Potp. Der Freischütz, C. M. Von JFeber. 7. Cavalier- Quadrilie, Herzog. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch, Mgr. A. God schalk, heeft benoemd tot Pastoor te Diesseu den weleerw. heer A. H Van Iersel; tot Kapelaan te Tilburg ('t Goorke) den weleerw. heer A. H. M. Goosens; tot Kapelaan te Velp den weleerw. heer W. P. Van Thiel, tot Kapelaan te St. Michiels-Gestel den weleerw. heer J. J. Kluijtmans en tot Assistent te Velddriel den weleerw. heer E. A.J. Clerxc; de twee laatsten Priesters nit het Seminarie. Jl. Woensdag vierde de R.-K. gemeente te Maasslui» het lOOjarig bestaan der parochie. Tot 1787 werden de geestelijke belangen van de R-K. inwoners van Maasland- sluis nog door de Geestelijken van Maasiand behartigd. De tegenwoordige Pastoor, de zeereerw. heer C. Bol, bijgestaan door de eerw. heeren Kapelaans Smeele en Gribling, droegen des morgens eeDe plechtige Hoogmis op, terwijl des avonds het Te Beum werd gozongen. De kerk wa» keurig versierd. Uit Hannover wordt gemeld, dat op enkele plaatsen de Rogge geheel en al vernield wordt door een worm, dien men tot dÜ9ver daar niet kende. De rogge wordt aan den wortel aangevreten, en de halm sterft dienten gevolge spoedig af. Aan eenige opbrengst van koren is niet te denken. Aan verschillende landhuishoudkundige stations zijn exemplaren van het dier gezonden. Men ver moedt, dat de worm met kunstmeststof is aangevoerd. In hoever men hier inderdaad met een nieuwen vij and van het koren te doen heeft, zal nader moeten blijken. Inhoud van „De Wetenschappelijke Nederlander,,, Tweede Serie. Tweede Jaargang, No. 13. is als volgt: Op Universiteitsgebied. Breve van Pans Leo over het aan staande wetensch. Congras te Parijs. Acta Leonis XIII, door J. W. Br. W. Allies: The Trone of the Fisherman enz. door J. F. M. Slerck.Elie Blanc: Théorie du libre arbitre. Dr. Grube: J. Busch, Chronicon Windea- hemense, door Br. L. v. H, Mgr. Namèche: Le règne de Philippe II. Gazette de la Régence. Prêtres et soldats. Westindien. Zur Reise enz. Volkserziehnng. enz. De Machinist-Leerling bij de Kon. Ned. Marine, door L. A. Laurey. Onze dank. Mededeelingen.— Inhoud van Tijdschriften. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor B. K. Kerken en Gestichten, Van de aandeelen in de geldleening voor de Kerk van den .ff. Bavo te Heemstede is uitgeloot No. 129. Van die van 't gesticht de Goede Herder te Lei derdorp Nos. 9 en 69. Van de aandeelen in de leening ten laste van de Kapel op het H. Land te Rug ge bij Brielle is uitgeloot No. 41 betaalbaar met de vervallen coupons bij de heeren WJansen f Comp. te Schiedam. Van de aandeelen in de tweede getdleening ten laste van de Kerk van den H. Petrus is uitgeloot No. 2, betaalbaar met de verschenen coupons bij den heer H. Olthof, te Middelburg. Houders van aandeelen in de 3 pets, geldleening gesloten ten dienste der noodkerk (Parochie H. Boni/acius te Amst.) worden ter aflossing dezer aandeelen opgeroepen, zullende na 1 Juli geene rente meer hierop worden be taald. De betaling der aandeelen en verschenen coupons zal van 1 Juli af geschieden bij den zeereerw. heer Pas toor. De verschenen coupons der 4 pets. geldleening, gesloten ten dienste der nienwe kerk zullen uitbetaald wirden door den zeereerw. heer Pastoor en ten kantore van de heeren J. Westerwoudt Ct. te Amsterdam. De coupons, verschenen lo Juli, der aandeelen in de negotiatie ten iaste der Begraafplaats voor R. K. bij de Kerk „Be Liefde" worden betaald ten kantore van heeren E. 8f II. Van Cranenburgh te Amsterdam. Van de aandeelen der negotiatie ten laste van de Aloysius-kolonie Be Heibloem aangegaan, zijn uitgeloot Nos. 9 en 79. Uitgeloot van de 4 pets. leening (1871) ten laste van het seminarie Hageveld de aandeelen No. 4, 13, 14, 18, 42, 53, 56, 59, 65, 94 en 100 en van de rentelooze leening Nos. 18 en 22. Deze aandeelen en de vervallen coupons zijn betaalbaar aan de pastorie der kathedrale kerk te Haarlem. Van de aandeelen in de geldleening ten laste der Parochie van den II. Franciscus van Sales te Haarlem mermeer, zijn uitgeloot Nos. 19 en 36. Deze aandeelen alsmede de verschenen coupons worden betaald door den zeereerwaarden heer J. P. Gallenkamp, Pastoor. Van de aandeelen in de geldleening ten laste der Parochie-kerk te Bovenkarspel is uitgeloot No. 29, be taalbaar, zoomede de verschenen coupons ten kantore van de heeren II. J. Van Ogtrop f Zn., te Amsterdam. De betaling der coupons van de 4 pets. geldleening ten laste van de kerk van het Allerh. Hart van Lexus te Rotterdam, vervallende op 1 Juli, zal plaats hebben, eiken Woensdag des morgens van 10 tot 11 uur aan de Pastorie. Uitgeloot de aandeelen Nos. 48, 64, 184, 329,361 iu de leening ten iaste der Parochiekerk te Schoonhoven Uitbetaling dezer aand. aan de Pastorie. De coupons der asndeelen in de geldleening der Kath. Vereeniging te Amsterdam, vervallende 1 Juli zullen uitbetaald worden ten kantore van de heeren E. H. Van Cranenburgh, aldaar. Haarlem, 29 Juni. Heden-morgen heeft op de kaas markt alhier de keuring plaats gehad van stapels kaas. Hierover waren door de afdeeling Haarlemmermeer van de Hollandsche maatschappij van landbouw de volgende prijzen uitgeloofd, welke door de jury, bestaande uit de heeren: De Goede, Veen en Schut, werden toegekend: voor den besten stapel f25, aan P. Boekei, te Wierin- gerwaard, kaasfabriek Aurora; voor den daaropvolgenden stapel ƒ15, aan G. Brandt, te Wieringerwaard; voor den derden stapel ƒ10, aan J. Beets, te Haarlemmermeer. Bovendien werden door het bestuur prijzen toegekend aan: C. Moolenaar en J. Couvert, beiden te Haarlemmer meer. Er werd door 13 personen aan den wedstrijd deelgenomen. HAARLEM, 29 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volg koeien verkocht 17, voorf 130 a 170 - stier verk voor f vaarzen, 2 verkocht voor f 90 pinken verkocht voor f a 1 graskalv.. verk. voor f 26 a nuohtere kalveren, 23 verk. voor 5 a 9 2 schapen, verk. voor f a 24 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 77 stapels kaas, 10227stuks, wegende 19953 kilo, hoog ste prijs f 30,— middelbare prijs per 50 kilo kost— a AMSTERDAM, 29 Juni. Ter veemarkt heden wa ren aaugevoerd: - runderen,172 vette kalveren1ste qual. f 0,70 2de qual. 0,55 per kilo, graskalf/ a48 nuchtere kalveren, 6 a 9, 3 schapen en lammeren a 100 vette varkens 34 a 40 c. per kilo. HOORN, 30 Juni. Ter waag gewogen 469 stapels kaas wegende 146605 kilo,-hoogste prijs per 50 kilo/1 29,— voor kleine ƒ25,25 voor commissie, voor mid delbare LEIDEN, 1 Juli. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en pryzen als volgt: paarden 54 f120; 24 stieren f 50 a f186; 130 ossen f 112 a 250 95 melkkoeien f 98 a 250 kalveren dito f a 72 vare dito f 96 a 195, vette dito f 14 graskalveren f 25 a 48, vette f a a 58,uuohtere dito f 425 all, 870 vette schapen 20 a 27246 weide dito ƒ12, a 24,lammeren 30 magere varkeua/ 12 a 34, 268 biggen f 4,75 a 13.— SCHIEDAM 1 Juli. Moutwijn, per ned. vat/8,— Jeneverfl3,50, Amsterd.proef f 14,75 spoeling 0,60 dito eommissie f 0,70. QOÜDA, 30 Jan. Op de kaasmarkt waren 125 par tijen kaas aangevoerd; handel gewoon; prijs f 22 a 26.— Boter met tameiijken aanvoer; prijs der koeboter fl.— 1,15; der weiboter f 0.80 a .90 per kilo. Handel gewoon. LONDEN 30 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 800, Schapen en Lammeren 8(100. Kalveren 200, Zwijnen Fry zen Beste Runderen 3/- a 4/2 Schapen en Lammeren 3/4 a 5/-, Kalveren 3/4 a 4/9 Zwijnen 2/6 a 4/2. DELFT, 30 Jun. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 180 a 225 dito 2de qual. 140 5 165, kalf koeien, lste qual. 170 a 230 dito 2de qual. 130 a 150, vaarkoeien le qual. 145 a 160, dito 2de qual. 75 a 120 vette kalveren, lste qual. 50 a 60 dito 2de qnal. 25 a 40 vette schapen late qual. 25 a 40, dito 2de qual. a lam scha pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren a weilammeren f 4 a 11 magere varkens 17 a 23 biggen f 5.— a 11,— nuchtere kalveren f 4 a 13, paarden f 45 a 120 Btieren f 40 a 70 oasen f a Rnndvleesch 54, 60 a 65 c., vet kalfsvleesch 54, 65 75 o., Bchapevleesch 50 a 60 c., lamsvleesch e. Granen. Zeeuwsche tarwe f 8.— 9.25 mindere em blauwe dito f a roode dito f 7.25 8.75 min dere en blauwe dito f -,a -,— nieuwe Zeeuwsche dito f-,a rogge f 5.— a 6.—, nienwe dito f a -,n. winlergerst f 4,50 a f 5,25 n. zomer dito f 47» 5,50, n. chevalier dito f 5,—f 6,—haver f3,50 a 4— n. groene erwten f 7,a a7,75 meeting f 7 af 625 paardeboonen f 6.— a 5.50, duiveboonen 6.75 a 750 bruine boonen f 10.75 a .12,25 koolzaad 1886 f8,75a 975 hennepzaad f 6.50 a 7,kanariezaad f 9.50 a 10. 50 Aan de stadswaag gewogen van 24 Juni tot 30 Juni en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 1155/8 en 76/16 vn. boter, wegende te zamen23860 kilo: prijs f 40 a 49 per 40 kilo f 1.22 a f 1.per kilo. ALKMAAR, 1 Juli. Aangev. 200 H.L. Granen.Men be steedde voor tarwe a rogge a gerst 4,60 a dito chev. 5,50 a 5,50 haver 3. ƒ3,10 paardeuboonen ƒ-1 a bruine dito 11, f dniven dito f -.— kanariezaad a .ood mosterdzaad a geel dito karwijzaad ƒ16,— a—blauw maanzaad groene erwten ,13 a grauwe dito a vale dito Witte f h 12. LONDEN, 1 Juni. Uit Rome wordt gemeld, dat de buitengewone Gezant van Z. H. den Pans, die naar Ierland is afgevaardigd, bevel heeft ontvangen om te Parijs te blijven, in afwachting van nadere instructiën uit Rome. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. ouder andereu ook hieraan hebben de Zwit- sersche Pillen van den apotheker R. Brandt het te danken, dat zij tegenwoordig overal als huis- en geneesmiddel tegen storingen in de spijsvertering gebruikt worden. Ver krijgbaar 70 Cts do doos bij P. RAASEN, Koningstraat 48, eu in de apotheken. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER P. C. KAAG—Van Niekerken. Utrecht, 29 Juni 1887. Heder. overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van bijna 20 jaren, tot droefheid van mij, mijne Echtgenoote, Kinderen en Behuwdkindereu en van hem, met vvien zij hoopte door den Echt ver- eenigd te worden, onze ge liefde Dochter en Zuster Alida Geertruida VAN STAVEREN. Uit aller naam P. Van STAVEREN. Haarlem, 23 Juni 1887. Eenige en algemeene kennisgeving ALGEMEENE VERGA DERING op Woensdag Q Juli 1887, des avonds te 9 uur, in de bovenzaal der Sociëteit //Vereeniging." Rekening over 1886-87. E. A. KRUSEMAN, Secret.-Penningmeester. Wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd, een R. K. KAPPERS. BEDIENDE, goed kunnende Sche ren en knippen, met kost, in woning en loon naar bekwaam heid. AdresGOVERS, Coiffeur, Breda. De ondergeteekende, er kentelijk voor het vertrou wen in hem gesteld, bij zijne verkiezing tot lid van den raad in 1872, alsmede bij zijne herkiezing als zoodanig in 1875 en in 1881, ver zoekt bij de aanstaande ver kiezing van leden van den Haarlemschen Gemeenteraad niet in aanmerking te ko men. J. H. KRELAGE. Haarlem, 20 Juni 1887. Eene Burgerdochter, R. K., biedt zich aan ook niet ongenegen in de Huishouding of Winkel be hulpzaam te zijn. Adres Daniël Stalpertstraat 85, Amst. Wordt gevraagd eene KINDER MEID, R. K., van uitstekende getuigschriften voorzien. Goed Hollandsch sprekende en genegen op een Buiten in Noord-Brabant te dienen, om de zorg van drie jouge kinderen op zich te nemen. Hoog loon. Brieven iranco, motto Kindermeid, aan het Advertentie- Bureau van J. MEEUSSEN ZOON, Den Haag. een bekwaam jong BAKKERS GEZEL, R. K., met 1 Augustus of eerder, bij een Koek- en Ban ketbakker, liefst in eene stad, om zich verder in het vak te be kwamen, zullende meer op goede behandeling dan wel op salaris worden gelet. Franco brieven V T, Hulppostkantoor Blari- kum (N.-PL) Eene eenvoudige R. K. goed kunnende Koken en Wer ken, 9 jaar in eene betrekking werkzaam, verzoekt door sterfge val, met 1 Augustus een anderen dienst. Franco brieven, Boek- verkooper W. A. KRöLLER Jr., te Rotterdam, tegen October a. s. in eene ma- nufactuur- en modezaak op een dorp in N.-Holland een solied PERSOON, R. K. om bij parti culieren met pak of kar te venten. Aanbiedingen met getuigschrif ten worden ingewacht ouder let ter PI, Bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3