eenige legaten en onder vruchtgebruik, de eene helft zijner nalatenschap vermaakt aan het Parochiaal Kerkbestuur van den H. An- tonius voor zijne school in de Koningstraat en de wederhelft aan het R. K. Armbestuur voor het weeshuis »St. Jacob. Naar wij vau de directie der Neder- landsche Bell-Telephoon-Maatschappij ver nemen, is aan den heer W. Meyer alhier tegen 15 Juli a. s. eervol ontslag verleend uit zijne betrekking tot de Maatschappij. Opr. Haarl. Ct.) Den 18den Juli a. s. hoopt de heer P. Piepenbrmk, Kapitein-Adjudant bij de dienstdoende schutterij alhier, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in die betrekking is opgetreden. Voor de door B. en W. gehouden aanbesteding van het verbouwen van de woning, get. No. 18, het bouwen van eene loods en het maken vaneen tuinmuur met jjzereu hek aan de Rolhuizen, zijn 10 in schrijvingen ingekomen. De laagste is van den lieer J. Poolmante Heemstede, voor f 2819,62. De beslissing omtrent de gun ning is tot Donderdag a. s. uitgesteld. Op het Paviljoen in den Hout is thans eene tentoonstelling geopend van voortbrengselen der leerlingen van de Tee- kenschool voor Kunstnijverheid. In vijf daartoe ingerichte zalen zijn teekeuingen, voorwerpen van boetseerkunst en kunst- naaldwerk tentoongesteld. Door het provinciaal bestuur van N. Holland is bij enkelo inschrijving aan besteed: Het bouwen eener ophaalbrug met gemetselde landhoofden en ijzeren boven bouw over de Keelgracht van het fort Oost oever te Nieuwediep, ter vervanging van de houten rolbrug No. 87, behoorende tot de werken van het Noordhollandsch kanaal. (Raming 8000.) Minste inschrijver de heer Johannes Stevens te Appingedam voor 7430. Door het hoofdbestuur der Algemeene V ereeniging voor Bloembollencultuur, geves tigd alhier, is dezer dagen verzonden aan gerechtigden de alphabetische naamlijst van de eereleden, donateurs, leden en lid-leer lingen, alsmede van de leden van hét hoofd bestuur en van de besturen der afdeeliugen. In deze lijst zijn opgenomen de namen van degenen, die hunne contributie over 1887 betaald hebben, met uitzondering van hen, die na 1 Januari jl. zijn overleden. Uit deze lijst blijkt, dat het hoofdbestuur be staat uit 7 leden en den algemeeuen Se cretaris. De Yereeniging staat ouder ba- scherming van Z. M. den Koning en telt tien eereleden, leden van het koninklijk geslacht, den Minister van Staat, Minister van Biuneulandsche Zaken, den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, de Commissarissen des Konings iu Noord- en Zuid-Holland, den Burgemeester van Haar lem, aan welke dignitarissen persooulijk dat eere-lidmaatsehap iu deze ot vroegere betrekkingen werd aangeboden, en den hoogleeraar Dr. Hugo De Vries te Am sterdam. De Vereeuiging heeft vijftien do nateurs. Er zijn veertien afdeeliugen, te zamen met 501 leden en 44 lid-leerlingen. De bijeenkomst der Staten van Noord- Holland op jl. Donderdag bepaalde zich tot het aauhooren vau de rapporten der corn- missiëu over de voordrachten van Gedepu teerde Staten. De conclusiën dier rapporten strekten alle om zich met die voordrach ten te vereeuigeu. Bij het onderzoek van de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven werd, naar aanleiding van de uitgetrokken bij drage van 1000 in de bosten van on derhoud der vaart tusschen Amsterdam en Vreeswijk, de aandacht gevestigd op de verondieping dier vaart, waarvan de Staat het onderhoud op zich had genomen. Ter wijl zij bevaarbaar moest zijn, bij een waterstand van 0,50 A. P., voor sche pen met een diepgang van 2,10, was zij dit, volgens berichten, iu de laatste dagen slechts voor schepen met een diepgang van 1.85. De commissie wenschte, dat de verzekering van eene behoorlijke diepte aan de bizoudere aandacht van Gedeputeerde Staten zou aanbevolen worden. Het onderzoek van de wijzigingen in de verordening op de inrichting en het ge bruik van trambanen, had de aandacht der commissie in het bizonder doen vallen op de bepaling, dat voor den aanleg en het gebruik der trambaan de toestemming noo- dig was van het gemeentebestuur, ook dan wanneer deze noch eigenaar, noch beheerder was van den weg. Zoowel de doelmatig heid dezer bepaling, met het oog op het voorschrift dat in dit geval Geclep. Staten ook hunne toestemming moesten geven, als de rechtsgeldigheid, werd iu twijfel ge trokken Het laatste om reden dat de ge meentebesturen, waar zij geen beheerders der wegen zijn, het recht missen op eeniger- lei wijze over de wegen te beschikken. De overige voordrachten van Gedep. Staten gaven tot geene bizoudere opmerkingen aanleiding. Kathedrale en Parochiekerk van den 11. Jozef. Zondag de plechtige feestviering ter eere vau de HH. XIX Martelaars van Gorcom, te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met de Onderrichting, te 10 uur de plech tige Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria en het Ro zenhoedje. In deze week geen andere II. Diensten dan 's morgens te 8 uur. Zaterdag de HH. Missen als gewoonlijk, te half 9 de II. Mis ter eere van het H. en O Hart van Maria, ter bekeering der zondaars, met 500 dagen aflaat 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den B.Antonin» vanPad.ua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de HH. Missen met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis, ter eere van St. Antouius, te 7 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, feest vau Kerkwijding, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De plechtige Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie. Maandag te 7 uur het Lof. Woensdag te 7 uur het Lof. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur, en de Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 28e WEEK VAN HET JAAR 1887. JULI, (Hooimaand 31 dagen). Toegeimjd aan de vereering en aanbidding van het Allerh. Bloed onzes Heeren. 10. Zondag. 6e Zondag na Pinkster. De zeven H. Broeders, Mart., 2e eeuw. Evaug. Vermenigvuldiging der brooden. 11. Maandag. H. Pius I, Paus en Mart. f 157. 12. Diusdag. H. Joannes Gnalbertus, Abt. 13. Woensdag. H. Anacletus, Paus en Mart. 14. Donderdag, H. Marcelliuus, Bel., f 8e eeuw. 15. Vrijdag. Gedachtenis der verspreiding der HH. Apostelen door de geheele wereld. 16. Zaterdag. O. L. V. van den berg Car- mel. Feest van het II. Schapulier. O KERKBERICHTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 6