te plaatseü. Besloten werd tot de verbou wing der plantsoenwachterswoning; tot ver koop van de oude jaargangen van de Haar- lemsche Courant eu tot het geven van de voorgestelde gratificatiën aan de leeraren van de H. B. School. Voorts tot het be straten van den Zijlweg; tot het geven van onderstand aan A. Wehrlé en tot het aan nemen van een stukje grond tot verbree- diug van den Seheepmakersdijk. Het plan tot exploitatie van de Vleeschhal is uitge steld. De rekeuing van het Barbara-Gast- huis wordt goedgekeurd, evenals de sup pletoirs begrooting van het Armbestuur over 1887. Het voorstel tot verhuring van grond aan de Leidschevaart wordt goed gekeurd, evenals de verplaatsing vau het riool aan het Waaigat. Aan mej. 31. C. Julius wordt op haar verzoek alsnog eer vol ontslag verleend. Het request van de Vereeniging voor de stoomvaartbelangen wordt uitgesteld. Het verslag van den gas- opzichter en de notulen vau de geheime zitting van 11 Mei, worden voor kennis geving aangenomen. Tot lid van de com missie van toezicht op het M. O. wordt benoemd de heer D. André de la Porte. Tot onderwijzer aan school C wordt be noemd de heer H. Kingma; en eindelijk worden de stembureaux samengesteld voor de aanstaande verkiezing van Gemeente raadsleden uit de heeren W. Stolp en A. C. WallerJ. Van Ek, Heshuijsen en Derx. Het stembureau voor de Tweede Kamer verkiezing op 30 Augustus wordt samen gesteld uit de heeren Cnoop Roopmans en Sneltjes. De ODder de punten van behandeling genoemde notulen van de geheime Raads zitting van 11 Mei behelzen het besluit tot het doen drukken van het bekende rap port van B. en W. in zake de beschuldi gingen tegen den gemeente-architect en verdere ambtenaren, welk besluit genomen werd met 13 tegen 8 stemmen tegen de heeren Van der Steur, Stolp, Krol, En schedé, Sneltjes, De Kanter, Macaré en Clercq Van Weel), nadat o. a. door den heer Stoel als lid van de commissie van fabrikage sterk op die openbaarmaking was aangedron gen. In de zitting van jl. Woensdag stelde de heer De Kanter voor, nog een brief te la ten drukken, dd. 10 Mei 1886, door den heer Smit te Heerenveen aan den architect Leyh geschreven. Dat voorstel is gesteld in handen van B. en W., opdat deze zou den nagaan, of het drukken van nog meer stukken betreffende dezelfde zaak zou noo- dig zijn. Door B. en W. is medegedeeld, dat het op 7 dezer aanbestede werk van het verbouwen der woning van den plantsoen- wachter, het bouwen van eeue loods eu het maken van eene tuinmuur met ijzeren hek aan de Rolhuizen wordt gegund aan den heer C. Cohelens, voor 2344. V^oorts is aanbesteed het verrichten van eeuige werkzaamheden op het stuk weiland ten noorden van het Spaansch-vaartje, tot uitbreiding van de gemeentebegraafplaats, bestaande hoofdzakelijk in het maken van 2 lijvers, het steken en ter plaatse ver werken en opslaan van zoden en zwarten grond, het leggen van zoden op de vijver- taluds enz; 10 inschrijvers, van wie aanne mer is geworden de heer Arie Visser alhier, laagste inschrijver, voor 2250. Donderdag-morgen even vóór 12 uur is van het Plein tot op den Wagenweg een Spaarndamsch vischkarretje, zonder voer man, met een klein paard bespannen, door het aanhitsen van een hond op hol ge raakt, waardoor een paal werd afgereden. Doordat alle veeren van den wagen stuk en twee wielen nog slechts aan het wa gentje verbonden waren, kon het paard later tot stilstaan gebracht worden zonder ver dere ongelukken te veroorzaken. Eergisteren-voormiddag werd door den Prins van Waldeck-Pyrmont tegen woordig in de badplaats Wijk aan Zee vertoevende, met zijne gemalin een bezoek gebracht aan het stedelijk museum van schilderijen eu oudheden op het Raadhuis en eenigen tijd het concert in de Groote Kerk aangehoord. Kathedrale en Parochiekerk van den 11. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Mis sen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Ca techismus, te 3 uur het Lof ter eere van het II. eu O. Hart van Maria eu het Ro zenhoedje. Maandag te half 11 de plechtige Cou- ventueele H. Mis door het Hoogeerw. Ka pittel dezer Kathedrale Kerk. Eiken middag te 3 uur het Rozen hoedje. Woensdag-avond van 6 tot 8 uur biecht- hooreu. Donderdag te 4 en kwart over 4 uur de HH. Missen; te half 6 vertrekt de Pro cessie naar Brielle, de volgende HH. Mis sen te 8 eu half 10; 's avonds te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van hetH. en O Hart van Maria, ter bekeerim* der zondaars, met 500 dagen aflaat 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week, met uitzondering van Don derdag, de HH. Missen eu de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den 11Anloniux vanPudua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de HH. Missen met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half R uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen II. Mis, ter eere van St. Antouius, te 7 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur Predikatie en Oefeuing van den H. Kruisweg voor de Leden der Broederschap. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur' en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der H. Familie. Maandag te 7 uur het Lof. Woensdag te 7 uur het Lof. Donderdag-morgen te half 5 uur de H. Mis. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur, en de Catechismus naar gewoonte. ALMANAK DER 29e WEEK VAN HET JAAR 1887. JULI, (Hooimaand 31 dagen). Toegewijd aan de vereering en aanbidding van het Atterh. Bloed onzes Heeren. 17. Zondag. 7e Zondag na Pinkster. H. Alexius, f 5e eeuw. H. Leo IV, f 855. Evaug. Vruchten van goede en kwade hoornen. 18. Maandag. H. Fredericus, Biss. vaQ Utrecht eu Mart. f 830. 19. Dinsdag. H. Vincentius van Paulo, Bel. f 1660. 20- Woensdag. II. Hieronymus Aemiliauus, Bel. -j- 1527. H. Margaretha, Maagd en Mart.f 275. 21. Donderdag. II. Bonaventura, Biss. Bei en Leeraar, 1274. 22. Vrijdag. H. Maria Magdalena, de boet vaardige. 23. Zaterdag. H. Apolliuaris, Biss. en Mart. f 79. 1 O KERKBERICHTEN. ■j O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 6