MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. premie-lebningen. mededeelingen Over storingen in de spijsverte ring. De organen, die het voedsel voor het menschelijk lichaam verteerbaar ma ken, zijn natuurljjk van de grootste be- teekenis voor zijn gezondheid; elke be lemmering in hunne werking, elke ver storing van hun function, elke vermindering, verandering en elk beletsel tegen hunne werkkracht brengt meer of minder hevige ziektetoestanden te weeg. Ook worden door slechte spijsvertering de ingewanden van den onderbuik pijnlijk aangedaan. Wordt dan niet te rechter tijd goede genees kundige hulp geboden, dan doen zich al lerlei ziekteverschijnselen voor, zoo als: bloedarmoede, bleekzucht, traagheid der ledematen, gebrek van eetlust, zuur in de maag, maagpijn, buikpijn, verstopping, of wel diarrhoëe, opgeblazenheid, vermagering lever of galziekte. In dergelijke gevallen worden de Zwitsersche pillen van den apo theker R. Brandt, (bij de apothekers a 70 Cts. de doos verkrijgbaar) door vele geueesheeren als het beste geneesmiddel aanbevolen, omdat hare werking aange naam, zeker eu onschadelijk is. Verkrijg baar bij den heer P. RAASEN, Koning straat d8 alhier. dene gedeelten van zijn ballon in verschillende landen vervaardigen. Te St. Petersburg wordt gezegd dat zijn luchtschip, 200 voet lang zal zijn. Public spirit! De Burgemeester van Wolfaartsdijk heeft Eijkspolitie aangevraagd bij de opening van de stembus. De tijdelijke tentoonstelling van besaclitige vruchten, als aalbessen, klapbeseen enz., welke van heden tot 23 dezer op de Voe- diugstentoonstelling te Amsterdam zou plaats hebben, is uitgesteld tot 25 en 26 d-zer. In het Hannoversche stadje Das- iel heerscht thans de typhus zóó geducht, dat een achtste deel van de inwoners (200 personen van de 1600 inwoners,! aan de ziekte ter neder ligt. Daar ook de beide geneeskundigen er ziek liggen, zijn uit Göttingen dokters en pleegzusters daar aangekomen. B ij de E r i e-s p o o r w e g-m aatschap- pij is tegenwoordig in gebruik een ijlgoedwagen met ijskasten. De wagen is verdeeld in drie af- deelingen; in de middelste afdeeling is plaats voor stukgoederen, en bevindt zich het bureautje voor den bagagemeester. De eindafdeelingen zijn de zoogenaamde ijscompartimeuten, waariu goe deren, die aan bederf onderhevig zijn, als versch vleesch, melk enz. worden geborgen. De wagen is zoodanig ingericht, dat deze met alle perso nentreinen kan vervoerd worden. Alfred Krupp laat zijne groote zaak na aan ziju eenigen zoon Eriedrich, den naam genoot van zijn grootvader. Wat de waarde daarvan bedraagt is moeilijk na te gaan. Een feit echter is het, dat Krupp in 1874 eene vijfpercents leening sloot van 80 miilioen mark, die 1 April 1886 weder geheel was afbetaald. TeMainz hebben zich onlangs bij zeer droog weder in de drukkerij van den heer Wallan vreemde natuurverschijnselen vertoond. Op afstauden van verscheidene centimeters kon men met den vinger vonken trekken uit al de verschillende machines. Onder het werken van de toestellen vlogen vonken af van het pa pier, dat zich in de persen bevond; op een gegeven oogenblik waren deze vonken zoo sterk, dat de drukkers weigerden te werken, daar, wanneer zij de maehines naderen, von ken op hen oversprongen. De drukkerij is sedert eenige jaren in werking, en nog nimmer zijn dergelijke verschijnselen waargenomen. Men schrijft ze daaraan toe, dat het geheele etablissement met asphalt bevloerd, en hierdoor als het ware van den grond geïso leerd is. Na verloop van een paar dagen ver dwenen nochtans deze verschijnselen, welke zich later niet meer hebben herhaald. Zachtheid vermag veel meer dan drift. Wat gij alleen kunt doen, haal daar geen ander bij. Niet God, maar onze geringe hoop draagt de schuld onzer armoede. Voorzichtigheid is altijd noodig, vooral op den weg der deugd. De behoefte, die wij hebben aan vriendelijkheid, moest voor alles ons zeiven vriendelijker maken. Men mag God niet beproeven, en, zoo de nood niet dwingt, geene wonderen ver wachten maar is ons eenmaal Gods hei lige wil bekend, dan moeten wij dien vaardig volbrengenal het overige met zulk een vast vertrouwen aan God over latende, als stonden ons alle middelen ten dienste. Geldt het Gods zaak, dan zullen de noodige hulpmiddelen nimmer ontbre ken, al moest het wonderen kosten; waut het grootste wonder van alle zou dit zijn, dat de hoop verstoken bleef van den bjj- stand Gods. Bij de exercitie. Onderofficier. Kerels, loopt toch niet zoo lomp, maar fliuk en kaarsrecht, het hoofd omhoog als of je een gulden op zakhadt. Naïef. Mama, krijg ik noch een stukje kui ken? Waarom vraagt gij dat? Gij hebt toch nog een heel stuk op nw bord liggen? Ja, ziet u, als ik niets meer krijg, dan eet ik dit wat langzamer! Verkwisting. Een gierigaard in een spoor wegcoupé, ziende dat zijne vrouw tegenover hem in slaap is gevallen: „Daar verkwist me dat mensch dat kostelijke uitzicht over de lachende velden! Zindelijk. „Als je van zindelijk praat," zegt een dienstmeisje tot haar kameraad, „dan moest je die oude blinde dame gekend hebben, bij wie ik drie jaar heb gediend. Stekeblind was ze, en toch waschte ze eiken dag driemaal hare handen!" Advertentie. „Wegens plaatsgebrek wil men een echimmel tegen een bruin verruilen." Ben waar liefhebber. Is het deelnemen aan wedrennen niet heel gevaarlijk, mijnheer de Graaf? Jawel, mevrouw, maar dit is voor mij eene behoefte geworden. Ik verzeker u, dat ik mij nooit recht gezond gevoel, als ik niet elk jaar een paar ribben breek. Overeenstemming. Mevrouw. Zoo, ik zal je dan als keukenmeid huren. Maar een ding nog vergeet dat niet, meisje; ik kan geen tegenspraak verdragen. Keukenmeid, Ik ook niet. Haarlem, 20 Juli. De jaarlijksche prijsuitdeeling aan de leerlingen van de R. K. Parochiale Scholen alhier, heeft gisteren plaats gehad. De groote zaal van Felix Favore" was op het bepaalde uur door vele eerwaarde heeren Geestelijken, leden der Commissie van toezicht op de Par. Scholen, honderden leerlingen, ouders en andere belangstellenden gevuld. De bijwoning eener plechtige prijsuitdeeling heeft altijd iets verkwikkelijks, iets aangenaams, al ware het alleen om de blijde stemming der bekroonde spet patriae en den even rechtmatigen trots van zoo menig ouderhart. Dubbel aangenaam echter is eene dergelijke feestelijkheid, wanneer zij opgeluisterd wordt door het zingen van zulke schoone liederen, als door de leerlingen werden ten ge- hoore gebracht en door zoo keurige piano-soli, waarop Mejuffrouw L. Van Gemert, dochter van het geachte Hoofd der Scholen, de talrijke aanwezigen op talentvolle wijze onthaalde. Naar gewoonte gaven onderscheiden leerlingen proeven van hunne bekwaamheid in de declamatie. Tal van schoone verzen, waaronder juweeltjes op 't gebied der belletrie, werden zoowel in de Nederlandsche als in de Fransche, Engelsche en Duitschc talen, door hen voorgedragen, op eeue wijze, die in alle opzichten getuigde, dat ook op het terrein der taalkunde de meeste zorg aan de studie der leerlingen wordt besteed. Juiste en beschaafde uitspraak, klemleggiug en klankmaat lieten inderdaad niets te wenschen over. Na de prijsuitdeeling nam de hoogwaardige heer Mgr. J. A. Van den Akker het woord om in eene keurige toespraak de ouders en kinderen te wijzen op de groote zorg, welke de H. Kerk steeds draagt voor het onderwijs der jeugd eu op de groote opofferingen, welke velen zich voor de Katholieke Scholen getroosten. Zhoogw. spoorde de kinderen aan voort te gaan vlijtig en deugdzaam te zijn, om door hun goed gedrag ouders en onderwijzers te beloonen voor hetgeen dezen, in zoo vele opzichten, in het belang der leerlingen en van het katholieke onderwijs verrichten. Voorts betuigde Mgr. Van den Akker bizonderen dank aan Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, die door herhaalde vorstelijke giften en on waardeerbaren zedelijken steun van diens innige sympathie voor de Parochiale Scholen steeds doet blijken. Ook aan de overige weldoeners dezer inrichting van onderwijs, aan de ouders en aanwezige belangstellenden eu niet minder aan het Hoofd der Scholen, den heer M. L. Van Gemert en de andere heeren Onderwijzers bracht Zhoogw. dank voor de toewijding, welke zij steeds voor het katholiek onderwijs aan den dag leggen, daarbij de hoop uitsprekende, dat de ijver voor de goede zaak nimmer mocht verflauwen, doch steels meer en meer zou blijven toenemen. Nadat de heer Van Gemert, mede uit naam der heeren Onderwijzers en leerlingen, op kernachtige wijze den hoogwaardigen heer Van den Akker, de leden der Schoolcommissie en alle aanwezigen dank en hulde had gebracht, werd de plechtigheid met het zingeu van een danklied gesloten. Wij kunnen dit korte verslag niet eindigen,dan nadat wij een woord van lof eu hulde hebben gebracht aan den heer Van Gemert, Hoofd der Scholen en aan de overige heeren Onderwijzers voor de orde, welke zij bij deze fees telijkheid wisten te bewaren en voor hun zorgen en ijveren voor de opvoeding en het heil der katholieke jeugd, waardoor zulke goede uitkomsten werden verkregen. Op ons heeft deze plechtige prijsuitdeeling opnieuw den indruk gemaakt, dat op de R. K. Parochiale Scholen een paedago- gischen tact heerscht, die het aangename van den omgang, met degelijkheid van onderwijs weet te vereenigen. Diens volgens brengen wij ook onzen dank aan den heer Van Gemert en aan zijne trouwe medehelpers, zeker ook uit naam van de aanwezigen en van allen, die de waarde van katholiek onderwijs beseffen, en voegen daarbij den wensch, dat ouder hunne leiding de Parochiale School steeds in degelijkheid moge toenemen en eene inrichting van on derwijs moge blijven, waarop door de Katholieken der Spaarnestad met rechtmatigen trots mag worden ge wezen. De Haarlemeche Processie naar Brielle ver trekt morgen te half zes per extra trein. Aan deze bedevaart wordt door ongeveer 650 personen deelgenomen, waaronder vele eerwaarde heeren Geestelijken. Maandag jl. herdacht de heer P. Piepen- brink, Kapitein-Adjudant bij de dienstdoende schutterij alhier, den dag waarop hij voor 25 jaren bij dat korps in dienst is getreden. Niet alleen van heereh officieren en van de leden van het stedelijk muziekkorps, maar ook van vele andere vrienden en belaugstelleDden ontving de geachte Jubilaris vele, ook stoffelijke blijken van belangstelling en waardeering. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat in de week van Zondag 10 tot en met Zaterdag 16 Juli éen persoon aan mazelen alhier is overleden. Maandag-morgen zijn door den marktmees ter in tegenwoordigheid van de politie twaalf landbouwers bekeurd, die een aantal manden met aardappelen ter markt aan het Spanrne hadden gebracht, die de vereischte hoeveelheid van Va hectoliter niet inhielden. Op deze oveitrediug is eene geldboete van f 3,gesteld. De gisteren hier gehouden gemeenteraads verkiezing heeft den volgenden uitslag opgeleverd. Ingekomen 738 biljetten; van onwaarde 7; geldige stemmen 731; volstrekte meerderheid 366. Er werden uitgebracht op de heeren G. J. Van Dieren Bijvoet 528, Jhr. Mr. A, V. Be ding Van Berkhout 487,/. H. Stoel Azn. 479, Dr. D. De Haan 476, Dr. G. G. Von Reeken 467, Mr. J. De Clercq Pan Weel 457Krol Kzn. 441, J. A. Lodewijks 342H. T.Pelten- burg 286 en Mr. D. A. Graaf van Limburg Stirum 63 stemmen. De zeven eerstgenoemde heeren zijn aldus ge kozen herstemming moet plaats hebben tusscheu de heeren J. A. Lodewijks en II. T. Peltenburg, Het aantal kiezers bedraagt volgens de lijst 2098. Gisteren-namiddag omstreeks half zeven is een ruim 21/2 jarig meisje in de Anthoniestraat, nabij de ouderlijke woning, overreden door een jachtwagen, bespannen met een paard en bestuurd door een landbouwer, wonende te Haarlemmer meer, waarbij het kind eene belangrijke verwon ding aan het hoofd heeft bekomen en het lin kerhandje is gekwetst. Het kind is ter verple ging naar het St. Elizabeths-Gasthuis overgebracht. Bij onderzoek is gebleken, dat de voerman geene schuld aan het ongeluk heeft, maar dat het kind spelende tegen het paard was ingeloopeu en daar door was gevallen. Tot bestuursleden van de Haarlemsche Af deeling der Maatschappij van Toonkunst zijn in de algemeene vergadering van jl. Maandag gekozen de heeren Mr. A. C. Waller, F. M. Baron Van Lijnden en J. Van der Möhlen, in plaats van de heeren P. J. Prinsen Geerligs, P. J. L. Huet en Jhr. Mr. F. J. W. Van Stgrum, die volgens den rooster moesten aftreden en niet herkiesbaar waren. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M v. d. Eijden en I M A Bos; H Bonger en A M v. d. Meij; JA Louwerens en A M De Graaff', G Brandt en M Karmelk; L Klesser en M E Honing; -—CL Batens en M W de Vink; J Laduk en J H v. Heusden, A v. Damme en M Vernout; H J Berendrecht en P M Derks; MM Thoolen en S H Staphorst. Getrouwd: C Wijnands en A Wesselius; J C Kol derman en C J W Groenendaal; M v. Ommeren en G Lijubach. Bevallen: D Wragge geb. de Boer d. S Boekman geb. Serphos z. H J ïohman geb. Waasdorp d. A Kessens geb. Bijster d. G T M v. Tongeren geb. Vredendaal z. P A v. d. Berg geb. y. d. Aa d. G Ottenbros geb. Zwart z. M Dam geb. Metzelaar z. C Bertholee geb. Min z. J M Mulder geb. v. d. Meer d. A M Verkooij geb. Woestenburg z. M v. Q. Sonabeek geb. Mulder z. J A Van Doorn geb. Stomp d. W J Roosdorp geb. Schutte z. AH Kleinenbroick geb. de Graaff d. J M Luiten geb. Van Cranenbrock z. GW Boerrigter geb. Vuurens z. A M Hendriks geb. Brasem z. M Van Hesteren geb. Vervat d. enz. B Dam geb. Houtkooper z. M A Ickelsheimer geb. Van Niel z. J C Bijleveld geb. Hoijerman d. W Van Bonrgonje geb. Winkel d. J M v. d. Vaart geb. Korner z. A A Erdtsieck geb. Franse d. E Geldorp geb. de Graaf d. O Kimman geb. Schiettecatte z. P J Willekes Macdonald geb. Reijnvaan z. D H M v. Koningsbrngge geb. Steffens z. G v. Denrsen geb. v. Dnivenbode z. J M De Bruijn geb. Plantje d. D Bakker geb. Ridder d. Z Van Loon geb. Vos z. A A Beernink geb. v. Breemen d. N v. Vliet geb. De Haan d. Overleden: J Van Horick 3 j. z. Oranjeb. laan; P C J Snijders 49 j. Barrenvoetenst; RH Bosveld 64 j. Assend. laan; C Mul 2 mn. d. Oranjestraat; H C Rustman 3 mn. z. Dubb. buurt; W F Keizer 17 j. z. N. Kruisstraat; G H Ditmar 20 j. Gierstr; A C Westliof 20 mn. d. Boerensteeg; M J Koelemeijer 9 mn. d. Houtvaart; B G J Ter Horst geb. Loseman 74 j. Groote Markt; A J Opbroek 3 mn. d. Kinder- huiBsingel; AC Niele 22 dg. d. Heerensingel; H Steman 47 j. Z. B. Spaarne; C M J v. Westerhoven 20 j. d. Sopbiaatraat; H J Proot 1 mn. d. Ged. Oudegracht; J F v. d. Bergen 39 j. Oranjeb. laan; D C Meeuwig 11 mn. z. K. Poellaan. Een en Twintigste muziekuitvoering in den Hout, op Woenaags 20 Juli 1887, des avonds van half 8 tot 10 uur, door bet stedelijk muziekkorps, onder directie vau den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Jubilé-Marsch, Festival, gecomponeerd en opgedragen aan den weledelgeatrengen heer P. Pie- penbrink, ter gelegenheid van zijn 25 jarigen diensttijd als Luitenant- en Kapitein-Adjudant der dd. Schutterij en als Administrateur van bet stedelijk muziekkorps alhier, door M. B. Muller 2. Onv. Solennelle, Van der Biest. 3. Fant. Polonaise, Baudonek. 4. Wundertönen- Walzer, Wittmann. 5. Fant. Le Cariilonnear de Bruges, Gritar. 6. Ouv. L'hirondelleNihoul. 7. Früblings- Hoftnangslied, Franke. 8. Fant. Lucie de Lammennoor, Donizetti. 9. Finale, Marcbe Festival No. 1. Vermits de Jubilaris voor de eer van het brengen eener aubade of serenade heuschelijk heeft bedankt, wordt deze feestmarscb Woensdag-avond ten geboore gebracht. M. II. Muller. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. Haarlem Parochiekerk O. L. V. van den allerh. Rozenkrans). Uitgeloot de aandeelen van de 3°/0 geld- leening Nos. 79, 89, 111 en 305 en van de 4#/0 geld- leening (1883) No. 28; betaalbaar met de verschenen cou pons op lo Aug. a. s. bij de heeren H. Lans Sf Zn., alhier. Amsterdam (Vereeniging tot weldadigheid van den allerheilig sten Verlosser). Uitgeloot aandeelen Noa. 7, 24 en 118; betaalbaar bij de heeren Koek j" Koedijk, aldaar. Botterdam (Parochiekerk van O. L. Vrouwe O. O.) Uitgeloot aandeelen No. 21 A en 80 A; betaalbaar met met de verschenen coupons aan de Pastorie aldaar. HAARLEM18 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f -.af rogge f a f Haver f 2.65 a f-,gerst f -,duivenboonen f 7,25 a paardenboonen f-, bruine boonen fa f Gr. erwten f AMSTERDAM, 18 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 515 runderen, van welke de prjjzeu waren vette late qual. f 0.68. dito 2de qual. f 0.64 dito 3de qualiteit J' 0,58 per kilo;melk- en ka fkoeien 100 a 230, 4 graskalv. a 51 nuchtere kalveren 6 a 10,— schapen en lammeren 8 a 20 vette varkens 33 a 40 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f 5 ROTTERDAM,19 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paard 1455 runderen, 306 vette-en graBkal veren, 54 nuchtere kalveren, scha pen of lamineren, —varkens, 89 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren ala volgt: Rundereu late qualiteit 65 e. 2de qual. 60 c., 3de qual. 50 c.; kalveren late qual. 90 c 2de qual. 70 c., schapen 58 c., alles per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 52 2de f 48 3de qual. f 42. ALKMAAR,16 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 11 koeien J 110a 200, 2 nuchtere kalveren ƒ8 a 15 vette kalveren f a 45 schapenlO a/ 16 varkens fper kilo, 14 ma geredito /4a 6,-3 bokken /5a 9, 6 paarden 70 k ƒ125, lammeren f k 18 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 6 koeien van 160 a 225, 312 kalveren van f 35 a 96 26 nuchtere dito van f 5 a 16, schapen f a—167 varkens 35 a 40 c. 25 magere 10 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, 19 Juli. Moutwijn per Ned. vat a f8, Jenever f 13,50 Amsterd. proef f 14,75 Spoeling f0,50 dito commissie f 0,70. LEIDEN.16 Juli.j Aan de markt van beden waren de aanvoeren eu prijzen der granen als volgt: - beet arwe winter- a -,zomer- -,— a f heet. rogge winter- f-,a zomer- -,a beet. gerat zomer- -.— a chevalier a -.heet. haver, zware- -,— -. De prijs der boter was heden per '/^vatlsqual te 38.— a 52.—, 2de qual. f a LONDEN, 18 Juni. Ter veemarkt zijn aan ge voel d Runderen 3400, Schapen eu Lammeren 14000, Kalveren 160, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/4 Schapen en Lammeren 3/6 a 5/2, Kalveren 3/- a 4/4 Zwijnen 2/4 3/9. DELFT, 16 Juli. Heden werden aangevoerd 114 stapels kaas, wegende te zamen 41450 kilo; f 16 a 21.per 100 kilo. HOORN, 16 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prfjzen en aanvoeren der granen als vojgt: - beet tarwe f 7,— a 8,50 - heet. rogge f heet. gers 450 a 5.50 heet. haver f 3,50 moiterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: —heet. bruine f 12,— a 9,50 gele f heet. paardeboonen f -,—a-,— heet. erwten f a heet. groene/11,a 13, heet. grauwe 14,50 a 17,— heet. witte f 9,25 11 heet. aardappelen f ,4 manden appelen f a alles per beet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren ala volgt: paarden van f 60 tot 150 veulens f a koeien van f tot kal veren van 6 tot 14, schapen van 10 tot 22 lammeren van8 tot 10,— varkens van a zengen f 35 a - biggen van 3 a 5,— PURMEKSND, 19 Juli. Kaas:aangevoerd 402 atapela prijs der kleine kaas f31,— middelbare .Boter 1.20 a .115 per kilo; 405 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- lager in prijs kalfkoeien 335 Vette kalveren aanvoer 355 atuka, prijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlug;nuch gere dito: aanvoer 103 stuks, pry's f 6 a 16 per atuk.stug- gen handel. Vette varkenaaanvoer 52 atuka, prijs 35 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 35 stuks, prijs f10 a 15 per etuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 195 atuka, prijs 4 a f 7— Amsterdam, 19 Juli 1887. Prijzen der onderstaande effe0tengonoieer. pCt. de koers Nederland. Oertif. Werk. Sohuld. 8' 8 v v 313 Hongarije. Obl. Leeuiug 1867 5 Goudleening5 Italië. Obl. Fauiel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 silver (Jan.—Juli). 6 Portugal. Obl. buiten). 1853-84 8 Rusland, bij Hope Ooinp. Oude Rutssu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amet. L 80-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75 11 18768 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865. 6 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuiug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation45, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Natiouals Bank. divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw.Aaud. Ceut. Spw. gsstemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. t ltalle. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Bualand Gr. Spw. Maatsob. Aand.. 5 Baltiacbe Spw. Aand8 Jelez Griaei Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Oh ark. Obl. ƒ1000. 5 Morachausk Sysran Aand.. 5 Riaschk Wiaama 5 Jbtumenie. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Helgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staalel. 18544 18606 1864 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2'/», 3 pet. Rusland. 74>/i 88'/, 983/4 100 92'/, 92'/, 643/,, 65"/!. 58»/.. 101»/,, BH/, 923/4 47 V, 593/4 73?/, 26>/s 15»/,. 1163/, 146'/, 113 723/, 138 88'/, 11 6I9/,, 114»/, 56»/,, 93V4 98 30 277a 1461/- 30»/,, 122'/, 110 109 105 1031/, 92 1023/4 108?/, 128'/, 136 1303/4 PARIJS, 19 Juli. Iu de Kamer legde Dellisse eeu voorstel ter tafel, strekkende om de Regeering te machtigen, tijdens de afwezigheid der Kamers alle maatregelen te nemen tot het beschermen van Frankrijk tegen het binnendringen van Duitschen alcohol. Over de urgent-verklaring van dit voorstel zal eene commissie te beslissen hebben LONDEN, 19 Juli. In het Lagerhuis heeft Fergusson gezegd, dat de onderhan delingen betreffende de ratificatie der con ventie over Egypte thans niet voortgezet worden, en het niet waarschijnlijk is, dat zij in den eersten tijd zullen hervat worden. Van het goedkeuren der verkiezing van den vorst van Bulgarije door de mogend heden is geen sprake, zoolang de Sultan de keuze niet heeft bekrachtigd. a, 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3