M ARKTBERICH TEN, BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, <r> o Voor geest en hart. Vriendschap ontvangt vertrouwen, snaar moet dat niet afdwingen. Wij doen ons zolven het meeste kwaad, want d"or wijs te willen zijn, worden wij dwaas. Onze Verbeelding belet ons meer dan de bezwaren, iets aan te durven; wij zijn altijd gereed en beginnen nooit. Ziekelijk is dikwijls de boetvaardig heid van een zieke. Hij bemint God niet, die niet bemint wat God bemint. Ter behartiging. Steun niet te veel op uwe jonge jaren. Van elk levensjaar komt bet cijfer op tal- looze grafzerken voor. Niet enkel dorre, gele bladen, ook groene vallen dikwijls af. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS Kerknieuws. Kunst en Letteren. PARIJS. 9 Aug. Uit Berlijn wordt aan de République frangaise gemeld, dat Prins Ferdinand van Coburg besloten heeft naar Sofia te vertrekken. Al zijne bagage is reeds verzonden. BUCHAREST, 9 Aug. Te Turn Severin zal de Prins van Coburg en zjjn gevolg van de Oostenrijksche schepen overstappen op zijn vorstelijk jacht. SOFIA, 9 Aug. De regenten ziju uit Rutschuk naar Turn Severin vertrokken om den Prins van Coburg, die heden avond Weeuen verlaat, te ontmoeten. ROME, 9 Aug. Te Catania is het ge middelde aantal overledenen aan cholera 6; te Adonno doen zich per dag 55 tot 60 gevallen voor, waarvan 30 met dooda- 1 ijken afloop; te Regino 20 gevallen met 6 dooden. MADTA, 8 Aug. Van 14 choleralijders alhier zijn er gisteren 6 gestorven. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Het beste en goedkoopste middel. Den heere R. Brandt, Zurich. WelEdele heer! Ik heb een doosje van UweZwitser- sche Pillen gebruikt voor bloedzuivering; en kan verklaren, dat de ontelbare puisten en zweertjes op mijn gelaat, door gebrek aan bloedzuivering ontstaan, na het ge bruik van een doosje totaal verdwenon zijn. Hoogachtend, UEd. DW. Dienaar, L. van der Heijnen, Nijkerk, Verkrijgbaar bij den heer P. RAASEN Koningstraat 48 alhier. i O Om mieren, die zich gaarne bij jonge perziken, abrikozen enz. ophouden, te ver drijven, wordt aanbevolen, in den tuin op ver schillende plaatsen lavendel te planten. De mieren schijnen de lucht van lavendel, vooral wanneer de plant in bloei staat, niet te kannen verdragen. Te Drasow heeft zich een Cetti op vier beenen voorgedaan. Onlangs gingen de echtelieden Urbanek aldaar hunne familie in He- roiitz bezoeken. Daar er niemand tehuis bleef, sloten rij de deur, maar dachten heel niet aan den hoed. Toen zij drie weken later terugkeerden, vonden zij den hond als een geraamte in ODmacht liggen. Men diende hem een lepel melk toe en dat deed hem weder bijkomen. In weinige dagen was Phylax, die 3 weken honger en dorst geleden had, weer geheel hersteld. Maandag-morgen is te Utrecht tegen 4 personen proces-verbaal opgemaakt, die verdacht werden kunstboter in plaats van natuur boter te verkoopen op de voor laatstgenoemde boter aangewezen plaats in de botermarkt. Te M ii 1 h e i m aan den R ij n is d e z er dagen een man gevat, die voor 12 jaren het echtpaar Joesten in Solingen had vermoord. De politie was voortdurend blijven zoeken, maar eerst thans mocht het haar gelukken den dader te vinden. Hij wilde eerst niet bekennen, maar door de volgende omstaudigheid is hij tot inkeer gekomen. In de gevangenis waar hij zit is eene kat; het mianwen van dit dier hinderde den mau ontzettend en liet hem geen rust. Eindelijk vertelde hij, dat in den nacht waarin hij de slechte daad beging eene kat angstig tegen de vensters gesprongen was en erbarmelijk had ge miauwd. Die klaagtonen hadden hem al die jaren geen rust gelaten. Opgedragen aan het aanstaand Taal- en Letterkundig Congres. Volgens een der bladen is dezer dagen iemand overleden, die een uit- en innemende persoonlijkheid was. Het herinnert aan het bekende opschrift: Tap- en slijterij. Aan het Ministerie van Ee re- dienst te Berlijn worden thans plannen ontworpen tot electrische verlichting van alle Musea. Men hoopt daardoor niet alleen het brandgevaar te bezweren, maar stelt zich ook voor, het bezoek van deze gebouwen voor arbeiders en beamb ten gemakkelijk te maken, door ze eenige avonden in den week voor hen open te stellen. Voor de nationale tuinbouwten- toonstelling, van 11 tot 14 Aug. te Leeuwarden te houden, hebben zich 102 inzenders met on geveer 350 inzendingen aangegeven. Nadat in de vergadering van be ambten en werklieden der fabriek van Krupp te Essen besloten was, uit vrijwillige bijdragen een gedenkteeken ter eere van wijlen Altred Krupp op te richten, heeft de gemeenteraad met alge- meene stemmen eene bijdrage van 60,000 mark toegestaan ter oprichting van een monument op het marktplein. De rondreis door ons land van den heer Van Siclen, den secretaris der //Hol land-Society", te New-York, is door ongesteld heid van ziju jongsten zoon plotseling gestaakt moeten worden. Het volgend jaar stelt de heer Tan Siclen zich voor, de reis te hervatten en dan, als 't kan, een honderd of meer leden van de Nederlandsche club mede te brengen. Ten einde inde behoefte aan drink- water, wegens de langdurige droogte te voor zien, heeft de gemeente Purmereud voor f480 aan drinkwater laten aanvoeren. Voor een krijg6raaad te Laibach stond dezezer dagen een deserteur terecht, die in 1848 zijn regiment verliet, en negen-en-dertig jaren lang zich in de bosschen heeft schuil ge houden, in hutten van eigen maaksel en met schaapherders en houthakkers tot eenig gezel schap. De man trachtte in zijn geringe behoeften te voorzien door hars te verkoopen. Maar thans 63 jaren oud, werd hij dat leven moede, en bij leverde zichzelven over aan de militaire overheid. Hij is tot acht maanden dwangarbeid veroor deeld. De Kening van Siam heeft uit Kopenhagen eene electrische verlichting voor zijn Koninklijk slot laten komen en kort daarna eene voor zijn vorstelijk stoomschip. Volgens een Amsterdamscli blad is te Amsterdam iemand door ;/eene vrouw en eenige personen" aangevallen. Het lijkt veel op de redeueering: Bij den brand kwamen drie menschen en eeu schoenmaker om 1 De tram van 9,20 uit Sneek isZon- dag-Rvond door dronkenschap van den machinist tusschen Snctk en Joure blijven stilstaan. Een andere locomotief moest de tram komen op halen De trein kwam te 2 uur in den Dacht te Heerenveen aan. Bij de aankomst van den directeur, die zich terstond naar de plaats had begeven waar de tram stond, lag de machinist op de locomotief te slapen eD te snurken. Geluk kig zijd er geene persoonlijke ongelukken gebeurd. Het Utrechtscli Dagblad maakt melding van een 74-jarigen werkman, die vóór eenige dagen nog een nieuwen natuurlijken tand heeft gekregen. Onlangs streek een bijenzwerm in de AcTcerstrasse te Berlijn neder op een paard, dat daar voor eene kar gespannen stond. Het dier begon wordend om zich heen te slaan, en zou zeker ongelukken aangericht hebben, als niet een voorbijganger handig de koningin had gepakt. Deze liet hij onmiddellijk weer opvliegen, en de geheele zwerm volgde gonzend de gebiedster na. Gerustgesteld. Mevrouw (lot hare nieuws gierige dienstbode). Zeg eens, Anna, je luistert toch niet aan de deuren? Dienstbode. Volstrekt niet, Mevrouw; ik heb zulk een goed gehoor, dat ik de deuren niet behoef te naderen. Ook eene beschrijving. Eeu onderwijzer gaf aan de leerlingen zijner school de taak op een opstel te schrijven over het paard. Een der leerlingen schreef: Het paard is een dier, dat vier voeten heeft, aan elke hoek een. Moderne huisvrouw. Oudere dame. Nu, Lize, ik moet naar huis, ik heb nog veel te doen, vandaag slachten we een os. Jonge huis vrouw. Wat? slacht u een heelen os in eens? Eeu model-huwelijk. Vader. Ge zijt nu vier weken getrouwd en elk oogenblik komt ge over uwen echtgenoot klagen. Schaamt ge u uiet? Dochter. Maar, beste vader, lnj twist den g&nscheu dag met mij. Vader, 't Is belachelijk, uwe moeder en ik twisten eiken dag sinds der tig jaren en toch leven we zeer gelukkig eu tevreden. Eeu stil plaatsje. De kleine stad W. is de vergaderplaats voor alle vrienden der een zaamheid. Zij, die kalmte en rust zoeken, ko men er uit alle deelen der wereld te zameu. De vice-presideut. Onlangs werd in eene vergadering van aandeelhouders in eene maat schappij tot vice-president gekozen de heer G., van wien 't bekend is, dat hij te huis min of meer ouder den pantoffel zit. Betere keuze zeide Mr. L., van de benoeming hoorende bad meu nooit kunnen doen, want zoo iemand, dan weet hij wat aan de behekking van vice- president verbonden is. Hoe dat zoo? vroeg men. Wel, was het antwoord hij is te huis al zoo lang vice-president geweest. Scherp. Ik ben verbaasd, dal mijne oogen zoo zwak beginnen te worden, zeide een heer, die niet doorging voor een schrander persoon. Ik niet, antwoordde zijn vriend want zij zitten op zulk eene zwakke plek, Haarlem, 10 Aug. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dan in de week van Zondag 31 Juli tot eu met Zaterdag 6 Augustus 1887 geene personen aan mazelen zijn overleden. Bij gelegenheid van de kermis alhitr waren jl. Zondag (de eerste dag) reeds tal van Amsterdam mers hierheen gestroomd. Aan het station was het dan ook buitengewoon druk. De treinen naar Amsterdam volgden elkander op met eene tijd ruimte van slechts 5 a 10 minuten. Zelfs beesten en goederenwagens werden door de passagiers bestormd en ingenomen. Dienzelfden avond laat beeft hier een betreu renswaardig feit plaats gehad. Een polder werker, genaamd L. Smout, oud zevenentwintig jaren, geboren te Ossendrecht, heeft nl. in een twist, in een danshuis ontstaan, op straat een hoornblazer van de infanterie, hier in garnizoen, met een mes eenige, waaronder twee vrij gevaar lijke steken toegebracht. De dader is aangehou den en naar de gevangenis gebracht, terwijl de gekwetste in de infirmerie ter verpleging is op- nomen. Den 13en Augustus zal alhier de 16e alge- meene vergadering der Nederlandsche Vereeni- ging van locaalspoorwegen eu tramwegen plaats hebben. De opbrengst der HaarlemZundvoort- Spoorweg-Maatschappij iu de maand Juni heeft bedragen 6,917,05, zijnde 26,25 per dag kilometer. De Commissaris des Konings in Noord- Holland heeft ter kennis gebracht, dat de jacht op klein wild, met uitzondering van die op fa zanten, op Zaterdag 3 September e. k. zal worden geopend en die op fazanten op Zaterdag 1 Octo ber e. k., alsmede dat de korte jacht dagelijks, met uitzondering, van den Zondag, en de lange jacht alleen op Woensdag en Zaterdag zal mogen uitgeoefend worden. Door de politie hier ter stede is proces verbaal opgemaakt tegen eenige jeugdige knapen, die uit eene op de kermis staande kraam een partijtje sigaren hadden ontvreemd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M Van Heijcop ten Ham eu J F A ltost v. Toimingen; A Van Rooseubeek en L Van Dansig; F Stork en A L André de la Porte; J G Stammeijer en H W v. Leuven; BB Benjamin en K Truitman; B A B Harren en G Smit; W Hos en Huizinga; G Traksel en C de Geus; C W Geer- lings en .T H Moll. Getrouwd: T M v. d. Eijden en I M A Bos; P J Kruijsmau en T C Storm; FT Grabijn en H B H W Reeser; A J Robin en C M de Laat; G Brandt en M Karmelk; D S Hendriks en C M De Bruijn; J Vink en A Topma; N Kotten en M G Koelemeijer; G Nijssen en M Paulen; J de Graaf en A Duin- maijer; L de Jong en C Vrijenhoek; CL Batens en M W de Vink. Bevallen: H M Kling geb. Jansen z. A P Smink geb. v. d. Pol z. A H H v. Hemert geb. Gans z. G Matthieu geb. Jagersma z. J Gaus geb. Stolp z. J P Widemann geb. v. Pellecom z. M J Weber geb. Van Maas z. S C Klabou geb. Smink d. S Mok geb. de Jonge z. TC B Immers geb. Bos z. T Groet geb. de Vries z. A v. Cittert geb. Wijkhuizen d. A Crama geb. Boeser d. H M Beijues geb. v. d. Heijden d. H Berkenkamp geb. Hutten d. J Willemse geb. Volbregt z. G Zomerdijk geb. Willemse d. G M v. Emmerik geb. Pieper z. M M E Schram geb. Krummer z. C J Kuit Van Gend d. J M Lans geb. Op den Ende z. A Mes geb. Van den Anker z. J Bos geb. Immers z. A P M Cornet geb. Wiggers z. WC Larmené geb. Van Bommel d. J M vEekhout geb. Joosten d. W J Vejzijlberg geb. Boon d. J Willebrands geb. Veltman d. J Wessels geb. Klunder d. CC Jore geb. Handgraaf z. C Van Moorsel geb. Versteeg z. H Ondhoff geb. Zim merman d. M v. Dijk geb. Van Haaren d. A Osterhum geb. Ligtenberg z. AA Scbuitemaker geb. Voorn d. H Pols geb. Stuurman z. J Nienkem- per geb. Richters z. A Keizer geb. Van Damme z. B Tijms geb. de Jong z. G Smits geb. de Rooij d. Overleden: H J Bierings 5 j. z. Kampervest; W Moning 5 run. z. Amsterdamstraat; P Grautatrick 2 j. z. Leidschestraat; J P A Huijboom 2 j. z. Zijl straat; G P Van Seggelen 41 j. Scheepm. dijk; A J Malherbe 8 ran. z. K. Poellaan; J C Lieste geb. Burman 49 j. Ripperdastraat; HG Kahlinan 3 j. z. Brouwersstraat; M Woudenberg 3 mn. d. Tulpen straat; M J Veldhuise 82 j. Schotersingel; AM v. Emmerik geb. Hollemans 51 j. Amsterd. straat; J Dekker 12 j. Kr. Elleb. steeg; A C v. d. Henvel 1 mi. z. Palmstraat; C T G M Geijer 20 j. Anegang,— T Blokker geb. Hofdijk 70 j. Amsterdamstraat. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottema?ine\ heeft jl. Zondag in de kapel van het Semi narie te Warmond de Tonsuur en de mindere Orden toegediend aan de heeren C. W. Kortekaas, Th. F Ebbink- huijsen, A. F. Suidgeest, W. J. Van Turnhout, J. W. J. Thompson, J. J. De Graaf en C H. Schneiders. De Jaarlijksche Bedevaart Amsterdam-Utrecht- Bokstel-Sittard-Maastricht, geleid door „Het Comité der Geestelijke Beevaart naar Lourdes," zal dit jaar vertrekken Dinsdag 27, en terugkeeren Vrijdag 30 Sept. (Zie de advertentie in dit nummer voorkomende. De inhoud van bet St. Gregoriusblad Xlle jaargang No. 8 is als volgt: Een woord naar aanleiding der uitgave van de editio typica van het Graduale Romanum. I. door Joh. De Wolf. Mededeelingen omtrent de St. Giegorius- vereenigmg. Deze aflevering bevat eene muziekbijiage: Quem dicunt homines (4 st.) door J. S. Ponten. Als Parochiale Afdeeling der St. Gregorius-Vereeniging beeft zich geconstitueerd bet Zangkoor te Rijndijk onder Hazerswoude. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor E. K. Kerken en Gestichten. Arnhem {St. Eusebiuskerk). Uitgeloot de obiigatiën Nos. 82, 129, 868, 329 en 381. HAARLEM8 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f -.af rogge f a f Haver f 2.87 af-,gerst f 4,25 j duivenboonen f-,a paardenboonen f-.—- bruine boonen fa f Gr. erwten f AMSTERDAM, 8 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 512 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.66. dito 2de qual. f 0.58 dito 3de qualiteit 0,50 per kilo;melk- eu ka fkoeien 100 a 230, 1 graskalv. J a 36 nuchtere kalveren 4 a 7,— schapen en lammeren 8 a 16 423 vette varkens 34 a 40 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM,2 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 10 paard 490 runderen, 184 vette-en graskalveren55 nuchtere kalveren scha pen of lammeren, —varkens, 101 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt:Runderen lste qualiteit 66 c. 2de qual. 62 c., 3de qual. 58 c.; kalveren lste qual. 80 c 2de qual. 70 c., schapen 56 o., alles per kilo. De prijzen der botei wareu heden als volgt lste f 58 2de f 52 3de qual. 148. ALKMAAR, 6 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 13 koeien/ 90a 170, 24 nuchtere kalveren 10 a 18 vette kalveren a 40 schapen^lS a/ 23 varkens fper kilo, 21 ma geredito /9a 11,-6 bokken J 11 a 9, 4 paarden 75 a f 190, lammeren f a 8 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 10 koeien van 140 a 180, 236 kalveren van f 35 a 90 30 nuchtere dito van f 4 a 14, schapen f a—173 varkens 36 a 42 c. 27 magere 11 a 13 c. per kilo. SCHIEDAM, 9 Aug. Moutwijn per Ned. vat a f8,— Jenever f 13,50 Amsterd. proef f 14,75 Spoelingfl,80 dito commissie f 1,80. LEIDEN, 6 Aug. Aan de maikt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt; - heet arwe winter- a zomer- ƒ-,—a f heet. rogge winter- a zomer- a heet. gerst zomer- -.— a -.—chevalier a -.heet. haver, zware- De prijs der boter was heden pel 1/4vatlsqual te 44.— a 56.—, 2de qual. f h LONDEN, 8 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoe? d Runderen 3600, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 80, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/- 4/4 Schapen en Lammeren. 3/2 a 5/-, Kalveren 3/- a 4/4 Zwijnen 2/4 4/2. DELFT, 30 Juli. Heden werden aangevoerd 110 stapels kaas, wegende te zamen 37166 kilo; f 16— 22.— per 100 kilo. HOORN, 6 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet tarwe f 6,25 a 9,50 - heet. rogge f 5,—, heet. gerst 5a 3.75 heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f a heet. boonen: heet. bruine f 11,a 8,50 gele heet. paardeboouen f a heet. erwten f a heet. groene/ 12,a925,hect. grauwe f 10,25 a ,15 heet. witte 9,— heet. aardappelen manden appelen f a alles per heet De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren ala volgt; paarden van f 50 tot 200 veulens f a —koeien van ftot kal veren van 6 tot 11, schapen van 8 tot 23 lammeren van/ tot varkens van a zeugen 35 a biggen van 3 a 5,— PURMEREND, 9 Aug. Kaas:aangevoerd 414 stapels prijs der kleine kaas f30,— middelbare f .Boter 1.20 .115 per kilo; 462 Runderen: aangevoerd vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- l»ger |in prijs kalfkoeien 246 Vette kalveren aanvoer 355 stuks, prijs 50 a 70 c. per kilo, handel vlugjnuch. gere dito: aanvoer 124 stuks, prys f 6 a 16 per stuk,stng- gen handel. Vette varkens: aanvoer 221 stuks, prijs 35 44 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 50 stuks, prijs f 10 a 14 per stuk met vluggen buidel. Biggen aanvoer: 292 stuks, prijs f 3 a 6— ALKMAAR, 5 Aug. Aangev.600 H.L. Granen.Men be steedde voor tarwe a -,rogge a gerst a dito chev. f 5,— a 5,50 haver f 3. paardenboonen a bruine dito 9,a f duiven dito f -.kanariezaad a rood mosterdzaad f a geel dito f karwijzaad ƒ15,— al4,75blauw maanzaad f groene erwten a grauwe dito a vale dito a Witte f a Amsterdam, 9 Aug. 1887. Pryzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld. 2' v 8 3'j Hongarije. Obl. Lecuing 1867 8 Goudleening5 Italië. Obl. Ransel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.—Juli). 6 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Busland. bij Hope Comp. Oude Runen 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 80-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18768 (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leening 18764 Kf.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligation4s, Peru. Leening 18706 18785 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw.Aaud. Oeut. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand ltyn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Italië. Zuid-Hal. Spoorw. Obl8 Kualand. Gr. Spw. Maatscb. Aand,. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. 1000. 5 Morscbansk Sysran Aand.. 5 Riasebk Wiasma 5 Humenie Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teia» Obl. Cert.. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staatsl. 1854 18605 1864 Bufllaud. a 18648 18665 Geldkoers prolongatie 27s, P«C enoteer- de koprg An/is 88»/,. 987/a 101 92 9 U/4 64»/,, 65 56 1017< 83'/,s 981/, 487, 5974 74 10774 1277. 26 177,. 157,6 1187a 146 1167, 7274 138'/, 89'/, 11 61»/, 1149/u 56'/8 907e 977,. 3U/4 287, 140 307» 123,/, 110 109 104 1037, 92 103 1087» 13U/,. 138 1317. Tot mijn innige droefheid overleed heden, tijdig voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, iu den ouderdom van 74 jaren, mjjne geliefde Zuster Mejuffrouw HELENA FRINK. N. A. FRINK, Kanunnik, Deken en Pastoor. Warmond, 7 Aug. 1887.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3