Gevraagd, Melk. Te koop Haarlemschc Melkinrichting, MARKTBERICHTEN, ADVERT E INI T 1 E Eerste Modiste. I:\W0t\l\G. TE KOOP] Kaasmakers. HOUTPLEIN No. 19. Dagelijks verkrijgbaar: Laatste berichten, Buitenmeisje, BROODBAKKERÏJ te koop, Huishoudster Voor geest en hart. Die dank wil oogsten Moed zich ondank getroosten. Die te hoog zijn gevlogen Vinden zich licht bedrogen. Vroeg begonnen Veel gewonnen. Slangentongen zijn kwaad venijn Nog vindt men tongen, die erger zijn. 't Is een verstandig man Die moed en lust bedwingen kan. Ter behartiging. Hoe meer of hoe grooter de goddelijke gaven zijn, des te meer grond geven zij tot verootmoediging; immers iemand wordt des te armer, naarmate hij meer schuldig is, en de schuld vermeerdert, naarmate de ontvangene gaven vermeerderen. Zwaardere verplichting drukt op u, dan op den schat bewaarder; deze immers kan volstaan met den schat voor schade te bewaren, maar gij moet daarenboven met den schat woe keren. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS Kunst en Letteren. Kerknieuws. Alleen liet oordeel der genees kundigen is de maatstaf waarnaar men bepalen kan of een geneesmiddel zich in zekere ziektegevallen deugdelijk betoond of met. Daarom wijzen wp op de getuige nissen van een groot aantal professoren aan universiteiten omtrent de zoo algemeen in gebruik komende Zwitserscbe Pillen van den apotheker R. Brandt. Zij hebben den onverdeelden bijval der geneesheeren verkregen, en zonder twijel is het daarvan te danken, dit preparaat zoo algemeen als aangenaam en zeker werkend laxeermiddel, dat totaal onschadelijk werkt, verspreid is geworden. Bij de apothekers te bekomen a 70 Cts de doos. Verkrijgbaar bij den heer P. RAASEN, Koningstraat 48 alhier. Prijs f2,50. onder toezicht der Vereeniging tot bevordering der Volksgezondheid, Eerste qualiteit Roomboter, per half kilo 75 Cts. Keukenboter, 70 Zoetemelk, aan huis bezorgd per liter 8 tien zwaar gewond. Eene bakkerij werd bestormd om daaruit knuppels te halen. Vele lieden zijn door de politie gevangen genomen. Te Winterswijkis bij een landbou- wer eene zwaluw opgevangen, met een papiertje aan een der vleugels, waarop, behalve eenig on- letsbaar schrift, geschreveu stond //Spanje." De heer Otto Cohen, student in de medicijnen te Amsterdam, is eenige dagen geleden uit Italië teruggekeerd, waarheen hij de reis per driewiiler had ondernomen. Hij vertrok 9 Juli van hier over Nijmegen, Kleef, Neuss, Keulen, Bonn, Godesberg, Kobler.z, Riidesheim naar WiesbadeD, alwaar hij 12 Juli aankwam en eén dag lust nam. Van Wiesbaden ging het over Kassei, Darm stadt, Heidelberg, Bruchsal naar Baden (aankomst 15 Juli, tweede rustdag), Van Baden over Offeu- burg, Homburg. Ereiburg, Schaffhausen, Zurich, Zug naar Felsenegg. Nadat de heer Oohen aldaar één dag in den kring zijner familie, die daar elk jaar logeert, had uitgerust, nam hij zijne route over Sarganz, "Ragatz, Chur, Thueis, Moaschein, Mühlen, Julierberghöhe, Maloga, Chiavenni, Coli- co, Varena naar Como, alwaar de onvermoeide reiziger den 27sten Juli behouden aankwam. Op alle hoofdplaateen waar de heer Cohen door trok, liet hij zijn pas door de daartoe bevoegde autoriteiten afteekenen. Een heer uit Groningen heeft bij een diner te Brussel champignons gebruikt, welke vergiftig schijuen geweest te zijn. Het overigens krachtige gestel van den man was niet sterk ge noeg om het leven te behouden. Hij laat vrouw en kinderen na. Te Chamonix zal eerstdaags een gedenkteeken onthuld worden voor den Zwitser- schen natuurkundige Horace Benedict de Saua- sure den //Columbus van de Alpen", zooals men hem noemde die honderd jaren geleden voor het eerst den top van den Mont-Blanc be klom, en de hoogte van dien berg bepaalde. Het beklimmen van den Mout Blauc heeft in die honderd jaar het leven gekost aan 25 personen waaronder 17 gidsen. Te Par ij s zijn Dinsdag-middag vier luchtballons gelijktijdig opgestegen. Wegens den wind kon de heer Louis Godard, die de opstijgingen Instuurde, eerst slechts twee ballons laten opgaan, nl. de Etoüe Polaire en de Fille de Ninrt. Zij stegen Lijkans zij aan zij op, tot eene hoogte van 170 voet, toen de kapitein van de Vitte de Niort, welke ballon een weinig achter bleef, eenige ballast uitwierp, ten einde gelijk te komen. Terwijl zijn ballon uu plotseling steeg kwam deze in aanraking met het anker van de Etoile Polaire, dat er een groote scheur in maakte. De Vitte de Niort begon te dalen en viel na weinige minuten in den tuin van het gasthuis, tot groote ontsteltenis van de menigte. De heer Bat, die in het schuitje was, kwam er gelukkig met eenige kneuzingen af. Intusschen steeg de Etoile Polaire al meer en meer en werden de twee oveiige ballons losgelaten. Dezer dagen hebben eenige jeu g- dige officiereu der huzaren in het café Seinpost te Scheveningen wanordelijkheden aangericht, zóó zelfs, dat de politie tusschenbeide is moeten ko men. Deze zaak is in handen gesteld van den auditeur-militair in het le arrondissement, die oordeelt, dat bedoelde officieren voor den krijgs raad zullen moeten terechtstaan. De boschbrand in het Hertogen- wald, bij de Belgisch-Duiteche greus, duurt nog steeds voort. Het vuur smeult nog altijd in de veengronden. Men ziet geene vlammen, maar er Btijgen wolken verstikkende rook op. Een deta chement soldaten van de genie is er bezig met pogingen tot blussching. Bij de w ij ding van vaandels, zoo als eergisteren te Potsdam plaats had, worden de bovenste der gouden spijkertjes waarmee de vaan dels aan den stok bevestigd zijn, door den Keizer en de aanwezige leden van zijn huis geheel vast- geklopt (zij zijn voor de plechtigheid maar half in den stok geslagen Dit is «en oud gebruik, dat nog steeds in eere wordt gehouden. In de bekende uitspanningsplaats ,/De Vink," nabij Leiden, is eergisteren een droe vig ongeluk gebeurd. Eenige heeren uit 's-Graven- hage, collectanten in de B.-K. kerk aan den Boschkant aldaar, waren met hunne dames naar ;/De Vink" gegaan, om hun gewoon jaarlijksch feest te vieren. Men zou theedrinken buiten de bovenzaal, toen een der heeren en eene dame, die leunden tegen eene balustrade, welke plotse ling brak, beiden op de straat vielen. De heer K., een huisschilder te 's-Gravenhage, bleef op de plaats dood, de dame kreeg zulke ernstige ver wondingen, dat haar toestand groote bezorgdheid inboezemt. In eene zweminrichting te Hanno- ver heeft dezer dagen een jonkman, bij het in 't water springen, met het hoofd gt glooien tegen bet hoofd van een anderen zwemmer in het bassin. Hij was terstond dood. De ander had geen letsel bekomen dan eer.e geduchte buil. Praetisch. Wat hebt ge nu gedaan?vroeg eeu heer aan een kennis, die bekend stond als zuinig, bij gierig af gij hoort, dat die arme drommel G. zijne vrouw heeft verloren en in plaats van hem een woordje van deelneming te schrijven, zendt gij hem een deurwaarder, om hem aan te manen tot terugbetaling van drie honderd gulden, die hij u schuldig is? Juist hernam de andere dat heb ik met opzet nu gedaan. Ik heb toch begrepen, dat er slagen zijn in het leven, welke met woorden niet te ver zachten zijn en ik heb gemeend, dat er niets be ters was, om de droefheid van G. af te leiden, dan door aan zijne gedachten een anderen loop te geven. Naar omstandigheden. Ik wilde gaarne met mijne familie dieD berg beklimmen; wil je als gids mtêgaan? Met pleizier. En hoe veel moet me dat kosten? Dat hangt er van af; verlangt u eene beklimming met of zonder levensgevaar? Goede raad. Landlooper. Zeg eens, vriend, ben ik hier op den rechten weg naar Veendorp? Boer. Neen, dan moet je giudschen binnenweg loopen. Landlooper. Och, dan moet ik een heel eind terugloopen! Boer. Dat is niet noodig. Draai je maar om, dan loop je vooruit. Weber's gedachten. Men hoort zoo dikwijls van Weber's laatste gedachte? Welke was dan toch wel zijne eerste gedachte? Hij had die met alle kinderen gemeen: //ik heb honger en dorst." Alleen drukte hij die eerste gedachte wat minder harmonieus uit dan zijne laatste. Verschil van meening. In een schouwburg werd het zangspel (Lohengrin) opgevoerd, en de acteur, die de titelrol vervulde, zong de woor den: Ademt ge niet als ik de zoete geuren...? toen een stem van de galerij riep: Je moest maar eens hier zitten, dan zou je heel anders praten. Drang tot waarheid. Onderwijzer. Ik ver langde waarheid te booren en ieder uwer dient zooveel eergevoel te hebben, dat hij die uit eigen beweging zegt. Komaan dan, Jakob, ben jij het geweest, die heeft gefloten? Zeg mij de waarheidJa of neen als je neen Zegt, krijg je een draai om je ooren! Op visite. Gastheer ("tot den gast). Nu, amice, doe net of je thuis waart. Gast. Dank je wel dan zou ik den kleine moeten wiegen. Haarlem, 20 Aug. Het hoofdkiesdistrict Haar lem voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal telt 22 onderkies districten met 3402 kiezers, waarvan de onder kiesdistricten //Haarlem" 1362 en //Zaandam" 310 stemgerechtigden bezitten. Iu de laatste dagen zijn door middel van overklimming uit eenige in aanbouw zijnde woon huizen een vrij aanzienlijk aantal gereedschappen van timmerlieden, metselaars enz. ontvreemd. Men vermoedt, dat de dief of dieven rullen trachten, die voorwerpen buiten deze stad aan deu man te brengen. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tussclien 13 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Twee portemonnaies met en zonder geld. Eene porte- monnaie waarin een Rozenkrans. Eene broche met groenen steen. Een nikkelen broche. Een zwarte phantasiehoed. Een zweep. Een nieuwe zinken kap. Een gebedenboek voor R. K, Een bont boezelaar. Een kinderschoentje. Een ledig olievaatje. Twee Rozenkransen beide in étui. Een eind tonw. Een zilveren ring. Een veldflesch. Een koperen armband. Een sigarenkoker waarin eenige sigaren. Een aanteekeningboek. Een snuifdoos. Een wit onderlijfje. Twee Rozenkransen. Een bloedkralen oorbel. Eenige sleutels. Twee ringen waaraan eenige sleutels. Een bok. Twee man den, gemerkt A. Bos, Zijlweg, Overveen. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer Derogée, Begijnhof No. 17: een tweewielige wagen; bij den beer J. Smit, Omvalspoort No. 46: eeu phantasiehoed; bij den heer P. J. Ego, Ursula8teeg No. 1: een deur met glas; bij den beer Euseler, L. Raamstraat No. 11: een nieuwe schraag; en bij den beer W. A. Van Maa», Kennemerplein No. 14: eene portemonnaie met eenig geld en een zilveren kurken trekker. In een der tramwagens achtergelaten: Een wandelstok. Eene parapluie, op den knop gemerkt: „W. J. Eikendal." Een lorgnet in étui. Sedert eenigen tijd gedeponeerd: Drie wagens. Eenige parapluies en eenige parasols in een der tramwagens ge vonden. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 18 Aug. 1887. 1. P B. en M G. te Velzen; eenv. beleediging; ieder f 3 boete of een dag hechtenis, de 2e bij verstek. 2. J B. te Amsterdam; eenv. bel. van een ambtenaar in functie; 3 dagen gev. sGaf. 3. H W H. te Overveen; feit al» voren; bij verstek 8 dagen gev. straf. 4. S B. wed. G. r. D. te Monnikendam; wederspanuigheid; een dag gev. straf. 5. J. Van D. Gz. te Monnikendam; wederspannigheid; 8 degen gev. straf. 6. C S. en C V. te Haarlemmermeer; mishandeling; vrijgesproken. 7. J S. te Zaandam; mis handeling; bij verstek een dag gev. straf. 8. A S. te Haarlem; openbare schennis der eerbaarheid; bij verstek 14 dagen gev. straf. 9. A J B. te Haarlem; het als vader verlaten van een kind beneden de 7 jaren; zes maanden gev. straf. 10. M de G. te Haarlem; diefstal; vrijgespro ken. 11. J Z. te Rijnsaterwoude; strooperij met behulp van een vaartuig; 14 dagen gev. straf. 12. W de G. te Amsterdam; diefstal; drie maanden gev. straf. 13. J Z. te Zandvooi t (gedet); brandstichting en landlooperij; 6 maan den gev. straf en een dag hechtenis. Negen en twintigste muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 21 Aug. 1887, des middags van 2 tot 4 uur, door bet stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer 31. H. 3Iuller, kapelmeester. Programma. 2. Revue-Marsch, Streabog. 2. Concert- Ouv. No. 2, Kalliwoda. 3. Wiener Blutb, Walzer, Strauss? 4. Potp. Jerusalem, Verdi, arr. par J. Strating. 5. Soldatenlust-Ouv.Carl. 6. Potp. Ernani, Verdi, arr. par 31. II. 3Iuller. 7. Sans faijon-Polka, Seidel. 8. Voor waarts, Marscb, Potp.Gartner. De inhoud van „De Wetenschappelijke Nederlander Tweede Serie. Tweede Jaargang, No. 16. is als volgt: Op Universiteitsgebied. - Groot-Brittannië's Jubilee offers voor den Paus. L'Exposition Vaticane, illus- trée. La virginité de Marie, la glorieuse Mere de Dieu, door J. W. Brouwers. Internationaal Weten schappelijk Congres van Katholieken te Parijs, door J. W. Br. Der selige Diener Gottes P. Clemens. M. Hofbauerin seinem Leben, Wirken und Tugendbeispiel. Het leven van Hare Koninkl. Hoogheid Maria Immaculata van Bourbon. Elisabetha Bona von Eeute. Het leven van Barones Dons de Lovedighem geb. Van Mar- nix. - Een koninklijke Misdaad. Mededeelingen. Inhoud van tijdschriften. Advertentie. Z. D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. V. A. II. Boermans, beeft den Weleerw. Zeergel. Heer J. Drehmans, Professor aan bet college te Weert, benoemd tot Professor in de Schriftuur aan bet Groot Seminarie te Roermond. Ook de Zeereerw. Heer J. J. Graaf, Deken en Pastoor te Ouderkeik, vroeger Secretaris van bet Bisdom van Haarlem, en de Zeereerw. Zeergel. Heer J. A. De Rijk, Professor aan het Seminarie Hageveld te Voorhout, vierden Maandag jt. het feest van hun 25 jarig Priesterschap. Het Zilveren Feest van Professor De Rijk zal na de vacantie op Hageveld worden gevierd. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor E. K. Kerken Gestichten. atier verk voor f graskalv. 25 verk. Schoten Parochiekerk St. Bavo). Uitgeloot aandeel in de negotiatie No. 6, betaalbaar 1 Sept. a. s. met de verschenen coupons. HAARLEM, 17 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prjjzen als volg koeien verkocht 12, voor 1 160 a 85 1 voor f 70 vaarzen, -verkocht pinken 3 verkocht voor f 50 a - verk. voor f a nuchtere kalveren voor 15 a 8, 20 sohapen, verk. voor 1 12 a 19 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 91 stapels kaas, 10921stnks, wegende 20689 kilo, hoog ste prijs f 27,-- middelbare prijs per 50 kilo kost— a AMSTERDAM, 17 Aug. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: - runderen,144 vette kalveren1ste qual. 0,70 2de qual. 0,55 per kilo, graakalf/ 12 a 20, 41 nuchtere kalveren, 4 a 8 2 schapen en lammeren a f—,—, 156 vette varkens 36 a 40 c. per kilo. HOORN, 18 Aug. Ter waag gewogen 355 stapels kaaa wegende 94822 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 32,50 voor kleine/28,voor oommissie, f 27,— voor mid delbare LEIDEN, 19 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen ala volgt: paarden 40 f 65; 95 stieren f42 a f160; ISOossenf 118 a 222 46 melkkoeien f 112 a 215 kalveren dito f a 42 vare dito f 106 a 194, vette dito 1 graskalveren f a vette f a a 27,nuchtere dito f 4—alO, 956 vette schapen 16 a 27— 740 weide dito J22, a 10,lammeren 32 magere varkens/ 14 aj 28, 272 biggen 4,—a 12.50 SCHIEDAM, 19 Aug. Moutwijn, per ned. vat/8,— Jenever 113.50, Amsterd.proef 114,75 spoeling 1,60 dito eommissie f 1,70. GOUD A, 18 Aug. Op de kaasmarkt waren 119 par tijen kaas aangevoerd; handel gewoon; prijs f24 a 27. Boter met tamolijken aanvoerprijs der koeboter fl.30 1,40; der weiboter 11.00 a 1.10 per kilo. Handel gewoon. LONDEN 18 Aug. Tt I Vee markt zijn aangevoerd Runderen 700, Schapen en Lammeren 6000.Kalveren 100, Zwijnen 20—, Pryzen: Beste Runderen 3/- a 4/2 Schapen en Lammeren 3/2 a 5/-, Kalveren 3/- a 4/4 Zwijnen 2/4 a 4/-. DELET, 18 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 175 b 210 dito 2de qual. 130 k 160, kalf koeien,giste qual. 160 a f 200 dito 2de qual./130 a 150, vaarkoeien le qual. f 150 a 190, dito 2de qual. 75 a 120 vette kalveren, 1ste qual. 50 a 60 dito 2de qual. 25 a 35— vette schapen lste qual. 20 a 25, dito 2de qual. a lam scha pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren 12 a 18, -- weilammeren f 5 a 8 magere varkens 14 a 21 biggen f 4.a 10,— nuchtere^' kalveren f 4 a 15, paarden/ 40 a 100 stieren f 30 a 115, ossen f a -. Rundvleesch 52, 58 a 62 c., vet kalfsvleesch 50, 60 70 c., schapevleesch 48 a 54 c.. lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.26 8.50 mindere en blauwe dito f a roode dito f 7.25 8.75 min dere en blauwe dito f -,— a nieuwe Zeeuwsche dito f-,a rogge f 5.25 a 4.50, nieuwe dito f a -,n. wintergerst f 4,25 a f 4,75 n. zomer dito f 450 5,25, n. chevalier dito f 5 75 f4,75, haver f3,50 al— n. groene erwten f 8,50 a a7,50 mesting f 7 a f625 paardeboonen f 6.1 a 5.50, duiveboonen 6.75 a 750 bruine boonen f10.50 a .11,75 koolzaad 1887 f8,15a 890, hennepzaad f 6.60 a 7,kanariezaad f 9.50 a 10. 50 Aan de stadswaag gewogen van 12 Aug tot 18 Aug en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 782/8 en 84/16 vn. boter, wegende te zamenlC480 kilo: prijs f 60 a 68 per 40 kilo f 1.22 a f 1.per kilo. ROME, 19 Aug. Volgens dé Piëmonteesche Gavetia zouden er te Rome twee gevallen van cholera zijn gecon stateerd. LONDEN, 19 Aug. Het Hoogerhuis heeft de Iersche landwet definitief aangenomen, en is daarop tot aanstaan den Dinsdag uiteengegaan. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel Getrouwd: HENBICÜS ANTONIUS SALLÉ eo ELIZABETH VAN BRAKEL, die hun dank betuigen voor de vele blijken van deelneming, bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 18 Aug. 1887. Getrouwd: Dr. P. V. SOEMANI en M. G. B. MARTINI. Groningen, 17 Aug. 1887. Heden overleed, in den ouderdom nan 74 jaar, voor zien van de HH. Sacramen ten, de Heer GERARDUS HENDRICUS SCHRöDER. Wed. SCHEöDER- Lampe. »a Gravenhage.IB Aug. 1887. Tegen I November biedt zich aan een fatsoenlijk R. K., oud 30 jaar, ala Keuken meisje of Meid-Alleen, in een stil, deftig Gezin. Zij is van zeer goede getuigschrifteu voorzien. Brieven [franco, onder lelt. S D, O. Z. Achterburgwal No. 61, Amsterdam. Wordt verlangd eene EERSTE MODISTE, zelfstandig kunnende werken en geheel op de hoogte van haar vak. Brieven, onder letters B G, bij deu Kantoor, boekh. BERN. J. ZANDVLIET, Utrecht. waarin wekelijks 9 zakken rogge en 7 zakken meel worden ver bakken. Te aanvaarden 1 No vember 1887. Brieven franco, lett. P P, aan de Boekh. HERM. COSTER ZOON, te Alkmaar. Bij een Burgerman, met Kin deren boven deu leeftijd van 3 jaar, wordt eene gevraagd, R. K., uiet beneden de 30 jaar, om de geheele leiding van het huishouden jop zich te nemen. Franco brieven, motto Huishoudster, Hulppostkantoor Diemerbrug. Een R. K. Persoon, van onbe sproken gedrag, goed verkooper, met Administratie volkomen ver trouwd, zag zich gaarne geplaatst, onverschillig welk artikel, doch liefst in Verfwaren. Brieven frauco motto Reiziger, aan het Adver tentie-Bureau van STENFERT KROESE VAN DER ZANDE, Boekhs. te Arnhem. terstond of tegen 1 Sept., eene R. K. DIENSTBODE, als Meid- Alleen, goed kunnende koken en net werk verrichten. Brieven franco, onder lett. V, aan het bureau van dit blad. i door plaatsgebrek, een prachtige PONNY, zwarte merrie, vijfjaar oud, desverkiezende met TUIG. Adres: Oude Groenmarkt 16, Haarlem. Voor eeu net R. K. Persoon bestaat gelegenheid voor KOST en INWONING, kunnende be schikken over eene goede slaap kamer en prachtig uitzicht in het centrum dezer stad. Brieven franco, onder het motto Kamer, aan het bureau van dit blad. Te koop gevraagd 50 tot 500 Liters zuivere onvervalschte ZOE TE MELK. Brieven franco, on der Letter D, bij DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem. voor een kleinen prijs, een goed onderhouden KERKORGEL. Franco te bevragen aan het Hulpkantoor Dwingeloo, onder letter O. KAASVORMEN. uit duigen samengesteld, voor GOUDSCHE-, DERBY en KO- MIJNE KAAS, naar vaste en zuivere modellen uitgedraaid van krimpvrij Hout gemaakt. GEBRs. SPOOR, Bodegraven. Bij L. E. OORVER, te As sendelft, is verschenen: HAND LEIDING VOOR KAASBE REIDING, door P. Cz. BOEKEL, te Wieringerwaard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3