Uitslag der verkiezingen van de Tweede Kamer op 1 Sept. 1887. van zijn verderen straftijd heeft verleend, is jl. Woensdag uit de cdgevangenis te Utrecht ont slagen en terstond naar Den Haag teruggekeerd. Nog denzelfden avond begaf hij zich van zijne woning per rijtuig naar het lokaal Walhalla, alwaar zijue onverwachte verschijning te midden van zijne partijgeoooten groote verrassing te weegbracht. Men juichte hem toe, maar de heer Nieuwenhuis drong er op aan, dat zijn terug keer niet tot luidruchtig betoon aanleiding zou geven, aan welk verlangen werd voldaan. Kort daarna keerde hij weer huiswaarts. Zijne invrijheidstelling had Woensdag tegen den avond plaats gehad. De heer Croll ontving daar van telegraphisch bericht en haalde zijn vriend en partijgenoot van het spoor af. Alles geschiedde in de meeste stilte. De in vrijheid gestelde ziet er gezond uit, maar was moeilijk kerk ubaar zelfs voor zijne verwanten, daar baard en hoofd haar afgesneden waren. De Maasbode maakt bij het bericht over de vrijstelling van Domela Nieuwenhuis op den verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina, de volgende opmerking. „Heemskerk is dus weder voor den liberalen aandrang bezweken: hij heeft gewaeht met de vrijlating tot de voorbereiding dei verkiezingen afgeloopen is, zoodat het nu den schijn heeft, als was hij bang voor den invloed van Domela op de stembus. Deze geschiedenis en die der weesmeisjes leert den man kennen, die iu de nieuwe Grondwet een kiesstelsel opnam, dat de regeering aan het plebs overgeeft." De nieuwbenoemde Internuntius bij ons Hof zal in het begin van October zijn post be trekken. Amsterdam, 2 Sept. Voor den bouw eener kerk in de nieuwe Parochie buiten de Haarlem merpoort alhier, is een ruim terrein aangekocht. Met' den bouw hoopt men spoedig een aanvang te maken. Amsterdam. Herkozen: J. T. Cremer, Mr. J. G. GJeich- man, A. Gildemeester, Mr. W. H. De Beaufort, Mr. A. F. K. Harto^h, Mr. H J. Kist en gekozen: Mr. A. Kerdijk, Assen. Herkozen: W. A. Baron Van der Feltz eu Mr. H. Smeenge. Amersfoort. Herkozen: Mr. F. W. C. P. Graaf Van Bylandt en Mr. L. W. C. Keuchenius. Almeloo. Herkozen: J. v. Alphen en gekozen Mr. W. C. I. J. Cremers. Appingedam. Herkozen: Mr. D. De Ruiter Zijlkeren J. Schepel. ArnhemHerkozen: W. Rooseboom en Ph. W. Van der Sleijden. Boxmeer. Herkozen: Mr. J. H. L. Haffmans en J. M. L. H. Clercx. Breda. Herkozen: Dr. H. J. A. M. Schaepman en Mr. J. J. W. Van deo Biesen. Brielle. Herkozen: Mr. G. J. Goekoop. DelftHerkozen: J. C. Fabius en Mr. A. H. M. Van Berckel. Deventer. Herkozen: Mr. A. Van Delden en Mr. H. J. Dyckmeester. Dordrecht. Herkozen: Mr. G. M. Van der Linden en Mr. J. B. Van Osenbruggen. Eindhoven. Herkozen: Dr. P. J. F. Vermeulen en Mr. A. J. H. Van Baar. 's Gravenhage. Herkozen: Mr. L. G, Greeve en Mr. H. M. A. Vau der Goes van Dirxland. Gouda. Herkozen: Mr. U. H. Huber en Jbr. Mr. K. A. Godin De Beaufort. Groningen. Herkozen: Mr. S. Van Houten. GorinchemHerkozen: H. Seret en Mr. B. J. L. Baron De Geer Van Jutphaas, Haarlem. Herkozen: W. de Meijier (met 758 st.) en Mr. A. J. W. Farncombe Sanders (met 721 st.) Het aantal uitgebrachte stemmen bedroeg 827; bet aantal Kiezers is 3892. Haarlemmermeer. Herkozen: Mr. F. J. M. A. Reekers. s Hertogenbosch. Herkozen: P. G. J. Van der Scbrieck en Mr. A. F. Vos De Wael. Hilversum. Herkozen: Mr. Th. P. Baron Mackay. Hoorn. Herkozen: Mr. W. K. Van Dedem en Mr. D. ViBser van Hazersvvoude. Leiden. Herstemming tusschen Mr. J. P. Smeele (kath.), Van Nunen (kath.), O. Baron Van WassenaerVan Cat- wijck (antirev.) en J. H. Donner (antirev). Leeuioarden. Herkozen: F.Lieftinck en Dr. J. Zaaijer Azn. Maastricht. Herkozen: Jhr. Mr. G. L. M. H. Ruys Van Beerenbroek en L. F. H. C. lluland. Nijmegen. Herkozen: A E. lleuther en Mr. J. Kolk man. Roermond. Herkozen: Mr. J. Lambrechts en Mr. H. J. Brouwers. Botterdam. Herkozen; Mr. 11. C. Verniers Van der Loeff, Mr. J. Van Gennep, Mr. R. P. Mees A.Az. en W. A. Viruly Verbrugge. Sneelc. Herkozen: Mr. A. Buma, B. II. Heldt en Mr. P. J. G. Van Diggelen. Steenwij k. Herkozen: J. R. Meesters. Tiet. Herkozen: Jbr. Mr. G. J. Tb. Beelaerts Van Blokland en F. W. J. Van Aylva Baron Van Pallandt. Tilburg. Herkozen: Mr. B. M. Bahlmnn en F. H. H. Borret. Utrecht. Herkozen: J. E. N. Baron Schimmelpenninck Van der Oye en Mr. M. Baron Mackay. Winschoten. Herkozen: Mr. H. Goeman Borgesius. Voor de vacature De Vos Vau Steenwijk, die bedankt bad, moet herstemd worden tusschen Prof. Mr. H. L. Drucker, te Groningen, die 475, en A. Winkler Erins, te Amsterdam, die 329 stemmen verwierf. Zevenbergen. Herkozen: Mr. Van der Borch Van Ver- wolde. Zuidhorn. Herkozen Mr. E. J. J. B. Cremers. Zutfen. Herkozen: Mr. S. M. S. De Ranitz en J. "Willink Zwolle. Herkozen: Jbr. Mr. T. A. J. Van Ascb Van Wijck en A. Baron Van Dedem. Voor zooveel de uitslag der verkiezingen thans bekend is, zal de Tweede Kamer, wat de partijverhouding aangaat, geene verandering ondergaan. De meeste leden der vorige Kamer zijn herkozen. Twee nieuwe leden hebben reeds de meerderheid verkregen: voor Arasterdam de beer Kerdijk ter vervanging van den beer Rutgers Van Rozenburg die niet meer wenschte in aanmerking te komen, en te Almelo Mr. Cremersvice-president van bet Gerechtshof te Arnhem, in plaats van den beer Corver Hooftdie zich bad teruggetrokken. De heer Cremers is katholiek, zoodat de katholieke partij ééne stem heeft gewonnen, ten koste van de conservatieve partij, die, nu ook Graaf Schimmelpenninck in Den Haag weder in de minder heid is gebleven, geen enkelen Vertegenwoordiger meer telt. De opkomst der kiezers was iu de meeste districten zeer gering. GEMENGDE BERICHTEN. Uit eenc kleine schets in de Middl Ct. vitu rfe onlangs door een toeval omgekomen heer Machet, te Hoofdplaat, blijkt, dat hij daar de grootste handelaar iu suikerbieten was, dat duizenden en tienduizenden guldens door zijne han den gingen en dat hij geen letter lezen of schrijven kon. Hij had zich van gewoon arbeider tot die hoogte omhoog gewerkt, dat zijn dood nu oprechtalijk wordt betreurd. In Frankrijk zijn d i t j a a r 428,589 jachtvergunningen afgegeven, waarvoor een som van 12 millioeu franks is betaald. Het jubileum der Engelse lie Ko ningin heeft aan Londen ongeveer 11000 ge kost. De bijdrage der City voor het Rijksinstituut beliep 5000 en 6000 werd besteed voor het feestmaal in Guildhall, waar alle vorstelijke personen, die toen in Engelaud vertoefden, wa ren genoodigd. De versiering kostte JE 1743, het diner 2779 en de muziek enz. 187. De twee kinderen, die verleden week ta Leiden door een dollen hond werden ge beten, zijn Dinsdagmorgen onder geleide naar Parijs vertrokken, om door Prof essor Pasteur te worden behandeld. In Oldenburg zijn vele veeboeren, ten gevolge van de voortdurende daling van het vee, er toe overgegaan om zelf te slachten eu dan voor de consumptie aao te biedeu. Zij doen dat, nabij de stad Oldenburg, niet ieder voor eigen rekening, waardoor men iu concurrentie eikander zou benadeelen, maar coöperatief, waar door zij de slachters geen geringe mededinging aandoen. Alzoo verkoopt deze vereeniging best vleesch tot 40 a 60 pCt. lager prijzen dan de slachtei'9 en maakt nog zeer goede zaken. Eens per maand wordt met de leverende boeren af rekening gehouden door het kantoor der veree niging, die uit leveranciers zelveu bestaat. Een gevaarlijke boosdoener, ze kere Gourdon, die met zijue beude de omstreken van Nantes afliep, heeft op zonderlinge wijze den dood gevonden. Toen hij iu een winkel ingebroken had, vond hij verscheidene vaten liggen. Van een nam hij den tap af eu stak een lucifer aan om te zien wat er iu was. Eaue uitbarsting volgde; het waren vaten petroleum. Men berekent dat de geschenken welke Z. H. den Paus ter gelegenheid vau zijn priesterjubileum aangeboden zullen worden, eene waarde van ééu millioeu zullen vertegenwoordigen. Een „kraan// is hij voorzeker, die tham reeds zulk eene becijfering makeu kan! Pas heeft het bericht van den oudsten man der wereld, een 131-jarigen Hon gaar, de ronde gedaan in de per9, of er is een man gevonden, die nog ouder is. Ditmaal is het een neger te Santa-Rosa in Mexico. Die man zou 135 jaar zijn en zoo rheumatiscb, dat hij niet meer uit zijne hut kan, doch door zijne buren woidt onderhouden. Men ziet, er is altijd baas boven baas! Ook bij de zeeslangen 1 1 In Rusland is sprake van het in- voeren van het metrieke stelsel daar te lande. Te Helder isjl. Dinsdag in het laboratorium vau 's Rijksbuskruitmagaziju in het fort Oest-oever een granaat gesprongen, met het gevolg, dat de met het toezicht belaste officier, de luitenant ter zee Cambier, de baas Van Dam en de werkman Geus, die in het laboratorium aanwezig waren, werden gekwetst, vooral de laatste ernstig aan armen en beenen; deze werd per brancard naar het marine-hospitaal vervoerd. De eerste genetskut dige hulp werd ter plaatse van het ongeluk door twee officieren verleend. De toestand der gewonden moet geen reden tot bezorgdheid baren. Woensdag-avond viel tusschen de Oostemijksche stations Brack en Pemezy een vijf-jarig meisje, dat tegen een portier leunde, uit dou in vollen vaart zijnden trein. De kleine bekwam geen letsel en stond op. De trein stopte en nam het kind weer iu. Eene advertentie gekuipt uit een weekblad: GevraagdEene vrouw, die be kwaam is iu het maken van schoenen van goed zedelijk karakter.// Schoenen vau goed zedelijk karakter zijn zeker „goed-gezoolde." De gemeente Opsterland(Fries- land) beleeft tegenwoordig geen gulden dagen. Eerst is beslag gelegd op de gemeentekas wegens niet betalen der kosten van een verloren proces a ƒ500, nu een proces met een vrachtrijder, die schadevergoeding vraagt omdat hij met zijn wagen door eene gemeentebrug is gezakt Wat aan het onderhoud van de brug is uitgewonnen, wordt nu aan proceskosten verloren. In Engeland is dezer dagen een nieuwe beul benoemd, Billington genaamd, die bij dat ambt het beroep van barbier uitoefent en tevens Methodisten-prediker is. In het ziekenhuis te Praag kwam den 24 Aug, een patiënt aan, die verklaarde bij ongeluk eeu horloge te hebber, ingeslikt. Eerst geloofde men hem niet, doch het bleek waar te zijn. In eeu bierbuis te Munchen zat hij met eeu paar kennissen en voor dat zijn glas nog geheel ledig was, had een der anderen er een klein kinderhorloge, met ketting nog wel, inge worpen, hetgeen bij niet bespeurde voordat hij met een gulzigen slok het glas geheel geledigd en ook het speelgoed ingeslikt had. In het hos pitaal te Munchen slaagde de geneesheer er al leen iu eeu groot gedeelte van den ketting en een stuk glas uit de keel te halen; het horloge zelf met eeu deel van den ketting gleed echter in de maag af. Er is slechts zeer weinig kans op zijne genezing, Yoor de eerste maal, sedert 15 jaar.werden dezer dagen iu dehoofdkerk van Keulen 26 Priesters gewijd, waarvan een, die 67 jaar oud is en vroeger stutioiischef was. Een Londonsch blad verhaalt, dat eena oude mevrouw, een zeer vroom lid van de Engelsche Staatskerk, die de preek bijwoonde van een jongen domiué, die al eeu uur latig het woord gevoerd had ovor allerlei zaken, luide deze verzuchting slaakte: „Heere, geef dat deze jonge prediker do kracht erlange om Amen te zeggen!" Jl. Woensdag in den vroegen mor gei werd op de Place de la Roquette te Parijs de doodstraf aan Pranziai voltrokken. Van alle zijden stroomden de nieuwsgierigen naar de ge vangenis. Zelfs de hooge standen waren niet vrij van die ziekelijke belangstelling, en alle vensters op het plein waren verhuurd. Eene dame logeerde met hare kamenier reeds acht dagen in een der logementen en betaalde voor eeu klein kamertje 150 irks, per dag. Toen de directeur van du Roquette de cel van Franzini binnentrad om hem te waarschuwen, dat het uur der vergelding was aangebroken, vond men hem in diepen slaap. Men wekte hem en Prnnzini kleedde zich aan met groote kalmte. Hij ging daarop naar eene kamer, waar de beul en zijne helpers hem de ge bruikelijke kleeding voor de terechtstelling aan trokken. Hier begaf zijne koelbloedigheid hem eeu oogenblik. Hij beefde en stamelde: „Geef mij nog 20 dagen uitstel. Ik heb die gevraagd; maar meu heeft mij die geweigerd!" Prauzini had gedurende de laatste twee dagen drie brieven geschreven: een aau den President der Republiek, waariu hij om uitstel verzocht, een tweede aan de pers, waariu bij zijne ouschuld bepleit en de derde is een soort van memorie, welke hij bestemd heeft voor het archief der gevangenis. Toen men hem op zijn verzoek niet antwoordde, riep hij plotseling uit: //God is groot, ik ben gelukkig te sterveu. Beter is het te sterven dan tot dwang arbeid veroordeeld te worden." Op dit oogenblik wa9 hij omringd door eeu aantal ambtenaren. Hij zocht met de oogen den heer Taylor, deu chef der Parijsche politie en voegde hem plotse ling toe: „Verstop je maar niet meneer Taylor. Gij hebt vnlsche getuigen in mijne zaak gehaald. Vervloekt hij, die Hier brak hij zijn zin af, toeu vervolgde hij op kalmen toon: „Ik sterf met mijne onschuld. Dat God met mij zij!" De treurige stoet verliet daarop de gevangenis. Prau zini liep alleen en besteeg met vasten tred het scharot. Hij staarde langen tijd op de menigte en vroeg toen aan deu Geestelijke om het Kruis, dat hij kuste. Daarop werd hij door de helpers van deu beul met het hoofd op het kussenblok gelegd. Op het plein was het angstwekkeud stil. Men hoorde een deffen slag en eene rilling ging door de menigte; dat was de houten kraag, die zich sloot. Daarop drukte de beul op het knopje dat het mes in beweging brengt, en de ge rechtigheid had haar werk volbracht. Voor men hersteld was van de aandoening, waren hoofd en romp reeds in de maud verdwenen. De geheele terechtstelling had slechts 12 minuten geduurd. Een der agenten viel op 't oogenblik dat het mes ging dalen, in onmacht. Eeu uur later werden de bewoners van den boulevard gewekt door de kreten van: //L'exécution de Pianzini! De- mandez les derniers détails!" en stonden in de snijkamer der Academie professoren eu stu denten proeven te nemen op het lijk van den moordenaar. En hiermede is de naam, die maar al te dikwijls over de lippen kwam, voor goed verdwenen. Het water van de Theems is niet vermaard om zijne helderheid, maar dat het zoo vuil was als onlangs een inzender in Daily Tele graph bewees, had men waarschijnlijk niet gedacht. Hij schreef nl. het volgende: „Geachte Redacteur. „Een bewijs, hoe vuil het water van de Theems te Blackwall is! Ik vulde heden met dat water een klein flescbje. Een half uur daarca schreef ik met het bezinksel dit briefje, zoo goed als met gewonen inkt. Het vloeit gemakkelijk uit de pen. Met achting. W. Mackie." Wie weet hoe spoedig nu de inklfabrikauten over concurrentie van de Theems gaau klagen. Er is weder een patiënt van Pas teur aan hondsdolheid overleden, nl. een knaap uit Lancaster, die den 18en Juli, met twee an dere jongens, door een dollen hoed werd gebeten. De knapen hadden zich onverwijld naar Parijs begeven, en waren onlangs van daar teruggekeerd. In eene apotheek teSt. Petersburg werden onlangs twee recepten van denzelfden dokter afgegeven; het eene was voor een athro- pine-oplossiug, tot indruppelen in de oogen; het andere was eene oplossing van zwavelvuur, voor inwendig gebruik. Kort nadat de geneesmiddelen waren afgehaald, kwam de man van de oogdrtip- pels klagen, dat hij in plaats van athropiue een bijtend vocht had gekregen. Hij vertoonde het fleschje met de zwavelzuur-oplossing, en dreigde den provisor bij het gerecht aan te klagen. Deze vroeg, verschrikt, verontschuldiging voor zijne ver gissing en bood een sonUgelds als schadevergoe ding aan den man, die zich eindelijk daarmee tevreden liet stellen. Even na zijn vertiek kwam de man van de zwavelzuur-oplossing klagen, dat men hem, in plaats vau het voorgeschrevene, vergif had gegeven, waarvan hij doodziek werd. Ook hij moest met geld tevreden gesteld worden. Weldra bleek, dat de provisor het slachtoffer was geweest van twee bedriegers, die de fleschjes geruild hadden, cm hem geld af te persen. Hij had hui: te zamen ongeveer 500 roebels (f950) betaald. Bij gebrek aa n werk gaan tegen- woordig enkele arbeiders in Friesland des nachts uit... duuwworm zoeken en blijven somtijds ge heele nachten op en kruipen met eeu lantarentje gewapend verschillende tuinen af. De wormen worden aan de visschers voor 9 a 10 cents 't hon derd verkocht, zoodat de vangst al schitterend moet zijn, wil men eene goede naclithuur maken. Mnar over dag kan men slapen, omdat men niets verslaapt. Dr. Mezger is te Amsterdam te ruggekeerd en heeft zijne praktijk hervat. Eene feestelijke ontvangst bleef, op zijn verzoek, ach terwege. In een deftigDuitsch restaurant kwamen dezer dagen een paar jongelui binnen. Zij bestelden een heerlijk diner met den noodigen Champagne. Een paar bier-stamgasten klampten den kellner aau en vroegen hem, wie die royale heeren waren. „Nu", luidde het antwoord, „die kunnen het er wel van nemen! Het ziju de zo nen van de Kuningin van Engeland!" Spoedig was dit gerucht langs de tafeltjes verspreid en men begon de beide heeren zoo belangstellend güda te slaan, dat het hun begon te vervelen en zij zich gereed maakten om ts vertrekken. Al de gasten schaarden zich en haie, met ougedek- ten hoofde. De eigenaar der restauratie vro.g verbaasd wat dit moest beduideu. Men beriep zich op den kellner, die het „incognito" der heeren had verklapt. „Maar, lieve mei^chen", zeide deze, „ge hebt mij verkeerd verstaan. Het zijn niet de zonen van Koningin Victoria, mnar de zonen van den eigenaar van het groote hotel „De Koningin van Engeland", waar ik vroeger in betrekking ben geweest!" Het buffet in het Cristal Palace wordt verpacht voor 288,000 gulden per jaar, waarvan 48,000 gulden vooruit moeten betaald worden en verder maandelijks 20,000 gnldeu. Hoeveel millioenen glazen porter en ale moeten er wel verschonken worden, voor de kastelein kan zeggen, dat hij er ziju huur uit heeft? De vrouw ih Engeland. Het onlangs verschenen statistisch overzicht van de door vrouwen waargeuomeu betrekkingen in Eugelaud eu Wales levert de volgende interessante cijfers. Daar ziju werkzaam: Iu staatsdienst 4618, iu hospitalen eu openbare inrichtingen 11,728, als bedienden hij advocaten 120, in den telegraaf- eu telephoondienst 2290, als tantartsen 216, als zendelingen en straatprediksters 1590, als onder wijzeressen 94,280, als leeraressen 24,608, als bakkerinnen 7633, en als modistsu 616,829 vrouwen. De meesten beoefenen dus het onderwijs- eu modisten-vak. Op de aanplakbiljetten van den Stadsschouwburg te Amsterdam wordt de hervat ting van de Eransche opera-voorstellingen met groote letters aangekondigd als „ouverture du aaison". Dit beriuuert aan de tentoonstelling vau 1883, waar men in de Duiteche afdeeling „les plus beaux diamants de la monde" (der Welt) nagebootst kon zien. In Opper-Oostenrijk is een reus, Wiukelmayer genaamd, overleden, die aanspraak maakte op den naam vau „Laugsten man ter wereld", krachtens zijne lengte van 9 voet. (ca. 2.7 meter). Hij was nog slechts 22 jaren oud, en wekte onlangs te Londen, toen hij zich daar liet zien, groot opzien. Zijue kwaal was longtering. Van den rechter Willes in Texas, die verleden winter voor het een of ander mis drijf was aangeklaagd, doch toen werd vrijge sproken en" rustig zijn ambt bleef vervullen, wordt het volgende verhaald: Onlangs had hij gele genheid eene Jury in ziju district omtrent hare verplichtingen te onderhouden. Zijne wijze raad geving luidde ais volgt: „Mijne heeren, leden van de Juryl Weest in uwe beraadslagingen en uit spraken niet te bloeddorstig. Hoe licht kunt gij niet eer. onschuldige vtroordeeleu. Ik zelf was voor de rechtbank aangeklaagd, ofschoon ik zoo onschuldig was als eeu lam. Ik moest een lang durig proces voeren, maar gelukkig ben ik vrij gesproken. Mijne heeren, leden van de Jury! Men heeft ook beweerd, dat ik de wet niet versta; ik verzeker u echter, mijne heeren! dat ik daarin uitstekend thuis beu. Ja, al zeg ik het zelf, ik ben een grondig keuner van het recht en van de wet, en ieder, die het waagt, het tegendeel te be weren, is een schurk eu een leugenaar." Ouder het houden dezer rede had de rechter twee re volvers vóór zich op zijn lessenaar liggen, een welgevulde gordel met patronen om de lendenen, eu iu elke laars eeu goed bowiemes. Het is zeker wel ounoodig mede te deelen, dat niemand den redenaar tegensprak. Jl. Dinsdag werd deVaticaansche Tentoonstelling bezocht door Z. Exc. den Minis ter van Staat, Min." van Biunenlandscke Zaken, Mr.Heemskerk. Z.Exc. toonde bij het doorwandelen der zalen aan de daat toezicht houdende jonge dame, welke hem begeleidde eu op veel belang stellende vragen mocht antwoorden, groote te vredenheid over ziju bezoek. Op een koofdonderwijzers-exa- meu, dat verleden jaar te Deventer gehouden werd, kreeg eeu caiididaat de vraag: „Wat voert Her- zegowina wel uit?" Op een ander examen werd als opstel gegeven: „Geef eeu schets van de In dianen-stammen van Noord-Amerika. Een ander onderwerp was de Quaestie der investituren en de Conciliën van Coustanz". De Amst. Ct. deelt deze vragen mede. Wij nemen dus aan dat zij werkelijk gedaan ziju eu wij twijfelen er geen oogenblik aau of deze en dergelijke vragen liggeu binnen het kader van de examens vcor hoofdon derwijzers. Maar wèl zouden wij aan het gezonde verstand van ons volk willen onderwerpen, of van de duizend onderwijzers er ééu iu de gele genheid zal zijn dergelijke onderwerpen met zijne leerlingen te behandelen. Wanneer men van hen, die met het lager ouderwijs ziju belast, verlangt dat ze dergelijke dingen weten, dan moet meu zich verbazen niet, dal zoovelen worden af gewezen, maar dat er nog een ouderwijzer den rang van hoofdonderwijzer haalt, zegt do Arnh, Ct. Eene der fraaiste reclames, die ons ooit onder de oogen kwam, zegt de Delfts. Opm.t is de volgende vau boenwas: „bet edele dezer was laat zich gemakkelijk verklaren, als men bedenkt, dat zij van bijen komt, die hun

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 2