MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. Officieel bevestigd. Dreiborn, Kreis Schleiden, Regbez. Aken. WelEdelgeboren Heer! Deze is dienende om U medetedeelen dat het gebruik der Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt mij volkomen van mijn kwalen verlost heeft. Bijna da gelijks leed ik aan boofdpjjn en dikwjjls aan verstopping; maar sedert ik kennis gemaakt heb met het gebruik der Zwitsersche Pil len van den apotheker R. Brandt, lijd ik geen pijnen meer en heb ik veel beteren eetlust dan voorbeen. Ik zal daarom doen wat ik kan om de Zwitsersche Pillen zoo veel mogelijk bekend te maken. Met alle hoogachting, Johann Gross. De echtheid van bovenstaande handteekening wordt hiermede ofïïciëel bevestigd. De waarne mende burgemeester, Heinen. Dreiborn. De Zwitsersche Pillen van deu apotheker R. Brandt, zijn te verkrijgen a 70 Cts. de doos in de apotheken, eu bij den heer P. RAASEN, Koningstraat 48 alhier, doch moet men vooral letten op het witte kruis op rooden grond met den naam R. Brandt er op. De Belgische bladen verhalen het volgendeEene oude dame uit de groote wereld trad te Ostende den winkel van een pa tissier binnen, om daar baar gewoon glas Ma laga na het bad te gebruiken. Men liet haar wachten en hield zich druk bezig met eene an dere dame, die inmiddels was binnengekomen. Dit hinderde haar en bits richtte zij zich tot de andere dame, die haar verwonderd had aan gezien. „Ik verzoek u, mevrouw, mij niet zoo te fixeeren, dat is mij zeer onaangenaam; ik ken u niet." Toen men haar op de hoogte gebracht had, maakte zij natuurlijk duizend excuses. Zij was zt er bijziende en bovendien pas van Carlsbad gekomen, waar zij Prinses S éphanie had gezien, dia er zeer bemind was om hare vriendelijkheid. „Ja, mevrouw, zeide nu de Koningin want H. M. zelve was het voor Priusessen is de vriendelijkheid een plicht; voor de anderen is het een genoegen dat de eersten op hoogen prijs stellen dat verzeker ik u". De oude dame had het minder pleizierig op dat oogeublik. De plaatselijke overheid van Chertsy is thans voor de tweede maal dit maal met 50 beboet wegens verontreiniging van het water der Theems, daar zij in de Bourne, die zich twee mijlen verder met de Theems verbindt, hare riolen laat uitloopen. De meeste Londensche drinkwater-maatschappijen ontleenen het water aan de Theems, en in dat water neemt de verontreiniging aanhoudend toe. Men berekent,dat thausnog de faecaliën van 70000 personen rechtstreeks haar weg naar die rivier vinden. Men heeft te Londen een sluw overlegd bedrog outdekt, door eenige oplichters gepleegd, te zamen met een telegraafbeambte, Willees genaamd. Deze laatste hield een over geseinde opgave van paarden, welke aan den een of anderen wedren deelnamen, onder zich, totdat het bericht omtrent den uitslag van den wed ren kwam. Eerst dan seinde hij het eerstontvan- gen bericht over naar het centraal-bureau en droeg daarbij zorg, het paard dat gewonnen had, als nummer drie in de opgaaf te plaatsen. Zoo wisten zijne makkers aanstonds, op welk paard zij wedden moesten, en konden zij daarmee hun voordeel doen voor de aankomst van het ivvetde telegram met den uitslag, dat de telegrafist altijd nog een aantal minuten wist te vertragen. Het meer van C a s t r o G i o v a n n i (Italiëj levert sedert eenige dagen een zeer vreemd verschijnsel op. Het water wordt namelijk lang zamerhand geheel rood, terwijl de viascheu dood aan de oppervlakte komen. Beeds zijn op enkele plaatsen aan den oever moeraskoortsen uitge broken. Abburahman, Emir van Afghani s- tan, wenscht niet door Engelschen of Kussen ge stoord te worden. De Emir, zoo verhaalt de Homeward Mail, zat in durbar (kabinetsraad) te Kaboel, vergaderd en beraadslaagde over binnen- landsche zaken. Er waren eenige bevelen uitge vaardigd om eenige onderdanen te onthoofden. Een jong hoveling, niet bekend met 's vorsten afschrik van Kussen en Engelschen, merkte op: „Heer van de aarde, men moge zeggen wat men wil, maar uw nederige dienaar heeft met vèrrei- keiMen blik den politieken horizon gadegeslagen, en ik zeg u de Kussen komen nader." De heer der aarde glimlachte vriendelijk sommigen der oude hovelingen, welke dien glim lach kenden, glimlachten ook en zich wen dende tot den man met den „vèrreikenden blik" sprak hij: „Heldere juweel van onzen durbar en zon van ons verstand, zijt gij daar zeker vat?" „De heer der aarde, hernam hij, zal er nog wel meer van weten." „Wij weten veel, antwoordde de Emir, doch wij worden oud. Bovendien staat giudsche boom ons in den weg, om ver te zien. Beklim gij dien boom; gij zijt jong; bespied de bewe gingen der Moecoueten en waarschuw ons als zij dichtbij zijn. De boom is hoog; uw blik kau daar zeer ver reiken." De jonge hoveling werd naar den boem ge leid, en hem werd gelast den top te beklimmen. Soldaten werden onder den boom geplaatst. Den derden dag viel „het juweel van den durbar" er uit, bezeerde zich en stiert aan de gevolgen. Sinds dien dag spreokt niemand meer over de Kussen in Kaboel. De Amst. corr. van het 77. D. ver telt het volgende vermakelijke geval, dat bij de opvoering van Macbeth tijdens het letterkundig congres, in de stadsschouwburg is gebeurd: Bij de opvoering van Macbeth zegt hij, waarin, zoo als men weet, de hoofdpersoon vóór het begaan van den afsohuwelijken moord een soort van visioen krijgt, waarin hij het moordend wapen reeds meent te zien, staarde Bouwmeester met starren blik en uitgestrekten arm naar eene der loges, waar de wethouder Van Lennep gezeten was. En toen hij daarop met schrikwekkend ge baar uitriep: Is dat niet een dolk? schreeuwde er een boven van de gaanderij-. Neen dat is Van Lennep1 Dokters-honorarium. Te Palma, op het Spaanache eiland Majorca huldigt men eene ge woonte, die sterk met een Chineesch gebruik overeenkomt. Daar komt ul. de huisdokter eiken ochtend op het bepaalde uur ten huize van het gezin waar hij praktiseert, eu begeeft zich naar het salon. Daar vindt hij op tafel drie peseta's (een zilvermunt, ongeveer gelijkstnaude met een frank) die hij in zijn zak steekt, waarna hij zijn hoed neemt en weer heengaat zooals hij gekomen is, namelijk zonder Lmand bezocht, gesproken of zelfs gezien te hebben. Zoo gaat het dagen, weken, ja misschien maanden lang voort. De drie peseta's, het dagelijksch loon voor zijne moeite, worden opgestoken, en de huisdokter weet, dat het geheele gezin zich in de beste ge zondheid mag verheugen. Eerst wanneer op een dag de drie peseta's ontbreken, is dat voor den dokter het bewijs, dat iemanl in het huis zyne hulp noodig heeft, en gaat hij naar de huiska mer. Zoolang de ziekte duurt, krijgt de dokter geen honorarium, en niet voordat da patiënt ge nezen en alles weer op streek is, vindt hij bij zijn dagelijksch ochtendbezoek weder de drie peseta's. Op Majorca is het voor de geneesheeren dus het voordeeligst als zij niets te doen hebben. Men wil, dat door dit gebruik de genezing van den patiënt niet weinig wordt bespoedigd. Volgens een telegram uit Home aan de Frankf. Ztg. heeft de Pruisische Gezant Von Schiöser, toen hij Zaterdag door den H. Vader in audiëntie werd ontvangen, d.zen als feestgeschenk van Keizerin Augusta, bij gelegen heid vau 's Pausen aanstaand jubilé, een kost baar misgewaad overhandigd. Het geschenk des Konings van Saksen bestaat nit een „biblia pauperum" op perkament, een facsimile van een dergelijk reeds bestaande kunstwerk. Vooral het titelblad met de vier Evangelisten, moet over- schoon zijn, en insgelijks de rijke band, die met meer dan 100 edelgesteenten is versierd. Kei zer Wilhelm zelf geeft een geschenk in porselein, doch zal dit door bemiddeling van den Nuntius te Muncben doen toekomen, wegens de onvei ligheid der Itaiiaansche spoorwegen, waar, zegt de Frankjurter, eene beruchte dievenbende geeu koffer of colli meer ontziet en het bizouder op de verwachte geschenken voor Z. H. den Paus heeft gemunt. Koningin Victoria houdt zich op 't oogenblik onledig met het nazien der druk proeven van eene levensschets van Prins Albert, die door Tulloch voor het Engelsche volk is geschreven, en waartoe de Koningin een aantal persoonlijke herinneringen bijdroeg. Men las onlangs in een der bladen: Wordt gevraagd eene dienstbode als meid alleen, om kinderen te verzorgen en te koken. Eene zonderlinge brandweer is, of liever was die van Planfield, in Nieuw-Jersey. Zij werd twaalf jaar geleden opgericht, bestond uit jonge vrijwilligers en genoot den welverdien den roem van ongeëvenaarden ijver. Iutusecken werden de branden, welke het ongelukkige plaatsje teisterden, steeds menigvuldiger en eindelijk, toen de overheid 1000 dollars had uitgeloofd voor de ontdekking der daders, kwam het uit, dat de leden der vereeniging zelf brand stichtten om die vervolgeus weer te kunnen blusschen. Zij schenen dit een pikant tijdverdrijf te vinden. Ook werden zij bij hunne ijverige pogingen tot blussching meest al goed onthaald. Zij hebben bekend, in het ge heel meer dan 100 branden te hebben gesticht. Doe wel en zie niet om Al blijft de lof der wereld stom. Denk steeds, wien gij vertrouwen geeft, Dat die ook weer vertrouwden heeft. Het goud wordt door het vuur beproefd, Een vriend als men zijn hulp behoeft. Wijsheid iu mauneu, geduld iu vrouwen Kunnen het huis in vrede houerr. Voeg bjj 't kleine dikwijls wat, Zoo wordt het eens een groote schat. Door de klacht wordt de smart naar buiten gedreven en zij vermindert, als zij met den hoorder wordt gedeeld; vooral is zulks dan het geval, wanneer de lijder, bij welwillende ooreu een minzaam hart ontmoet, dat door een zacht woord het pjjngevoel stilt. Het motief (In den kruidenierswinkel). Dienstbode. Ge weegt zeer schraal, mijnheer. Winkelier. Dat doe ik u ter wille, ge hebt dan minder te dragen. uit op een bosch, aan den anderen op het net gebonwde spoorwegstation en wel juist op de plaats waar liet beste gezicht is op de lieden, die te laat voor den trein komen!// Slimme uitvlucht. Iemand, die van een vriend een brief had ontvangen met verzoek eenige boeken voor hem te koopen, had dit ge heel vergeten, totdat hij toevallig dien vriend ontmoette. In zijne verlegenheid meende hij het weer goed te maken door losweg te zeggen; A propos, ik heb dien brief, waarin ge mij over die boeken hebt geschreven, nooit ontvangen//. Een tweede Polykrates. De bediende van een loterij-collecteur komt bij den bankier Lich- tenthal. //Mijnheer Lichtenthal,// zegt hij, //u heeft weerden hoogsten prijs getrokken 25000 gulden.// //Dat zal geen nadeel voor je zijn,// zegt de bankier bedaard. //Ik geef je geeu fooi) maar eene jaarljjksche lijfrente van 300 gulden.// De bediende, die eerst zeer blijde was, stottert, bezint zich en antwoordt: //Als ik u mag ver zoeken, mijnheer Lichtenthal, geef mij dan maar liever eene fooiengeene lijfrente.// //Waarom?// vraagt de bankier. //U heeft zoo'n schrikbarend geluk," herneemt de bediende, //dat als u me vandaag eene lijfrente vermaakt, ik zeker over acht dagen dood ben.// Het dialect. Mama (in den spoorwagen). Daar schjjnt een veewagen aan den trein aange haakt te zijn, ik meende, dat ik een schaap hoorde blaten. Dochter (van de kostschool naar huis terugkeerend). Aan het dialect zou ik zeggen, dat het een kalf is. Aanbeveling. Aan het einde eener adverten tie, waarin een buitentje te huur wordt aange boden, leest men: //Men ziet aan den eenen kant Altijd dezelfde. Heb je in Stockholm onzen vriend Karei ook gezien? Ja zeker, ik ontmoette hem nog al eens. En hoe gaat het hem? O best; hij is nog niets veranderd. Hij vroeg me direct 25 kronen ter leen. Sarcastisch. Kleine Karei. O, het was zoo mooi, moe, de man kon alles doen, wat hij wou. Hij nam een gulden en toen draaide hij dien rond en toen was het eene roos geworden. Papa Dat is niemendal, Karei. Dat kan je moe ook. Die heeft gisteren-avond nog een goud tientje in een hoed veranderd. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 3 Oct. Jl. Zaterdag mocht de heer P. PiepenhrinkKapitein-Adjudant bij de dd. schutterij dezer gemeente, den dag herdeukeu waarop hij vóór vijftig jaren in 's rijks dieust trad. Tot in 1861 bleef de heer Piepenhrink iu verschillende rangen in het Indische leger, en in 1849 werd hij versierd met het eereteeken voor be langrijke krijgsverrichtingen op Bali. Tjj- deus zijn verlof hier te lande, op 18 Juli 1862, werd hij benoemd tot le luitenant adjudant bij de schutterij. Zijne vele diensten werden in 1876 eikend door zijne benoeming tot Ridder van de Eikenkroon. Yan vele kanten mocht de Jubilaris zich op dezen feestdag in blijken van achting eu vriendschap verheugen. Iu de maaud September hebbeu 684 personen tegen eu 504 personen zonder betaling gebruik gemaakt van de bezichti ging van het Stedelijk Museum van Schil derijen en Oudheden op het Raadhuis al hier. Het »Leger des heils* heeft jl. Zater- daag alhier »het vuur geopend.* In het lokaal Felix I'avore werden de openings- bijeenkomsteu geleid door den staf-kapitein Tyler, kapitein Palstra, luitenant Goevaarts, adjudant Schoch, mevrouw adjudant Schoch, enz. Een van hen sprak in het Engelsch, wat door een ander in het Hollandsch werd overgebracht. Vioolspel begeleidde de liede ren, welke verstoord werden door allerlei straatliederenen uitroepen van >leve Domela Nieuwenhuis* enz. De zaal was stampvol. Bij het uiteengaan had de politie werk om de orde te handhaven. Door den Adjunct-Inspecteur van het geueeskuudig Staatstoezicht is de epidemie van mazelen, sedert Juni jl. hier geheerscht hebbende, als geëindigd verklaard. Jl. Zondag brachten ruim honderd leden van het Congres van Nederlandsche Natuur- eu Geneeskundigen een bezoek aan Teylers Museum, waar zij namens heeren Directeuren dezer stichting ontvan gen eu rondgeleid werden door de heeren Conservatoren der verschillende afdeelingen van Wetenschap en kunst. Z. D. H. Mgr. P. Leyten, Bisschop van Breda, heeft benoemd: tot Pastoor te Sas van Gent, deu Weleerw. Heer A. G. Blanker»; tot Kapelaan aan de kathedraal te Breda, den Weleerw. Heer P. J. Wagemakers; tot Kapelaan te IJzendijke, den Weleerw. Heer A. Vissenberg; en tot Kapelaan, te Eede, den Weleerw. Heer J. M. Stoffelen, Priester van het Seminarie. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. Delft. (St. Hippolytus-kerk.) Uitgeloot de aandeelen No. 31 en 78. Betaalbaar benevens de vervallen coupons bij de Heeren H. J. Van Ogtrop Zn. te Amsterdam en W. Bellaard te Helft. Haarlem (Mariaseholen). Uitgeloot van de suppletoire Jeening 1883 aandeelen No. 7, 8, 11, 12, 14, 24, 25, 27, 29, 30, 32, 33, 34, 50, 51, 52, 55, 56, 59 en 60; en van de rentelooze leeniug, aandeelen No. 5 en 30. Betaalbaar na 1 November a. s. HAABLEM3 Oct. Ter graanmarkt van beden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6.50 a 685 rogge f a f 4.50 Haver f 2.75 a f gerst f 4,25 4,20; duivenboonen f6,75 a 7,paardeuboonen f6.— bruine boonen fa f Gr. erwten f - 'AMSTERDAM, 3 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 464 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.62. dito 2de qual. f 0.56 dito 3de qualiteit J 0,48 per kilojmelk- en kaifkoeien 100 a (230, - graskalv. J a 11 nuchtere kalveren j'7 a 11,— sohapen en lammeren a 368 vette varkens 34 a 41 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden J a ROTTERDAM, 3 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd:paard 153 runderen, 65 vette-en graskalveren- nuchtere kalveren, 13 54acba- pen of lammeren, 500 varkens,— biggen, 2 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 65 e. 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 c.; kalveren lste qual. 90 c 2de qual. 80 c., schapeu 57 0., alles per kilo. De prijzen der bote) waren beden als volgt lste f 64 2de f 60 3de qual. f 56. ALKUAAB, 1 Oet. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 19 koeien 80 a 160,14 nuchtere kalveren ƒ8 a 14vette kalveren a 486 schapen 14 a 26 varkens fper kilo, 149 ma gere dito ƒ10 a 14,—11 bokken 4 a 9, 3 paarden 20 a 140, lammeren f a 3 Oct. Ter veemarkt werden verkocht 11 koeien van 140 a 200, 137 kalveren van f 40 a 100 167 nuchtere dito van f 8 a 14, schapen f a—97 varken» 36 a48 c. 29 magere 12 a 14 c. per kilo. SCHIEDAM, 3 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f7,50 Jenever f 13.— Amsterd. proef f 14,25 Spoeling fl,00 dito commissie f0,90. LEIDEN, 1 Oct. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - beet tarwe winter- a zomer- f a f beet. rogge winter- f a zomer- -,— a -,heet. gerst zomer- a -.—chevalier -,— a -.beet. haver, zware- De prijs der boter was beden per '/4 vat lste qual f64.— a 70 2de qual. f a DELFT, 1 Oct Heden werdeu aangevoerd 74 stapels kaas, wegende tezamen 20292 kilo; f 20— a 26.— per 100 kilo. LONDEN, 1 Oct. Ter veemarkt zijn aaugevo ei d Runderen 4100, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 60, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/-4/10 Schapen en bamineren 3(/2 a 5/2, Kalveren 3/- a 4/6 Zwijnen 2/4 4/4. HOORN, 1 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - beet tarwe f 8,a 7,beet. rogge f heet. gerst 450 a 5.— beet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f a heot. boonen: heet. bruine f 11,— a 10,gele heet paardeboonen f a heet. erwten f a heet. groene 11,—a 13, heet. grauwe 14,— a a ,15 heet. witte f heet. aardappelen f a manden appelen f a alles per heet De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f 70 tot 225 veulens f a —koeien van ftot—kal veren van 12 tot 10, schapen van 16 tot 24 lammeren van 10tot 16, varkens van a 9, zeugen 25 a 20, - biggen van 3 a 6 BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 3 October 1887. Prjjzen der onderstaande effeoteu 6noteer. pCt. de koer» 73 88 9813/i. 100»/4 913/s 64, 66 V, 57 102 82'Vis 98Vii 48 64 V, 74 3/8 107'/, 167» 133/« US'/, 145 1167» 727. 1373/4 861/, 10 61'/4 1163/, 563/4 907s 987, 28 267 142 293/s 120 110 110 104 103'/, 91 104'/4 109 1343/4 144 133 Nederland, Certif. Werk. Schuld. 2' 8 3' Hongarije. Obl. Leeniug 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) 5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1858-84 8 Rusland. bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nio. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buiten). 1867, 1871 75. 1' 18762 (Perpetneele)4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865. 5 1869. 6 Egypte. Obl. Leeniug 18764 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s 4 Peru. Leeniug 18706 1872 5 Oosteurfjk. Aund. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. A and. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rualand. Gr. Spw. Maatscb. Aaud.. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl.. 6 Kiew Brest Aand5 Kursk Cbark. Obl. ƒ1000. 5 Moracbansk Syaran Aand.. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 P üEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874. Oostenrijk. Staal»). 18544 18605 1864 Rusland 18645 18665 Geldkoor» prolongatie 3'/a pet. LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 3 October. Er had heden in Hyde Park eene demonstratie plaats van een 4000 werklieden (de meeaten uit sui kerraffinaderijen) uit verschillende steden. Er werdeu resolutiën aangenomen tegen de suikerpremie, en beschermende rechten gevraagd op de buitenlandsche goederen. De redenaars gaven te kennen, dat 50,000 werklieden zonder arbeid zijn ten gevolge van de premie op de suiker, en 40,000 ten gevolge van de premie, die iu het buitenland aan reeders wordt toegestaan. SAN SEBASTIAN, 3 October. Volgens eene dêpêche uit Madrid loopen er geruchten, dat de orde op verschillende punten in Spanje verstoord is, eu dat de Regeering doortastende maatregelen in de hoofdstad neemt. "m ededeelingen a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3