MARKTBERICHTEN Laatste berichten, GEMENGDE BERICHTEN S! Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Boekbeoordeeling. de frande aan de Belgische grens te onderdruk ken, daar ook de opoffering van f 1,400,000 'sjaars niet mag worden gedaan, terwijl boven dien de smokkelhandel nog voordeel zou blijven opleveren. Het bedrag, dat nu door de fraude jaarlijks wordt onttrokken, is op hoogstens 4V» ton te stellen. De Minister vreest niet, dat voortaan fraudu leus zout zal worden ingevoerd van de zeezijde. Dat dit niet zoo gemakkelkk is, bewijzen toch de suiker en wijn, waarop ruim 2 en 3 maal zooveel voordeel ware te behalen en waarmede toch zeer zelden fraude voorkomt. Niet alleen te Nieuwediep, maar ook te IJmuiden, in de sluis, moet in de vo rige week buitengewoen veel zeepaliug zijn gevangen. Naar men zegt hebben drie sluisknech- ten aldaar, in zes fuiken nagenoeg voor f 1000 zeepaliug gevangen. Zulke extraatjes tegen den wiuter zullen dezen meuschou stellig hoogst aan genaam zijn. Uit Groningen echrijft men aan De Tijd, dat de jonge student, die te Zuidlaren aan alkohol-misbruik is overleden, zich inderdaad vrijwillig te buiten ging. Toeh had het „groen- wezen" de schuld; waut da knaap moest dos avonds verschijnen op eon zg. „donderjool" bij den stu- deut X., zag daar geweldig tegen op, omdat de „groenen" daar vreeselijk worden geplaagd, en zette er daarom eenige glazen couragewater op, wat zijn dood ten gevolge had. Aan het jaarverslag der centrale commissie voor het lager onderwijs te Ltiden, dezer dagen in het licht verschenen, zijn de vol gende opgaven ontleend. Ouder het toezicht der commissie staan 397 volksscholen met 397,000 scholieren. Bovendien telt men 662 paruculiere scholen voor lager onderwijs, met 260,270 scholieren. 't Schoolverzuim is nog zeer algemeen. Ge middeld genomen ontbreken dagelijks 130,000 kinderen ter school. Niet minder dan 8400 ouders moesten zich dan ook komen verant woorden over het schoolverzuim hunner kinderen. Aan de Melbourne Argus wordt uit Perth (Nieuw-Holland aan de Zwanenrivier) ge meld, dat dsar aan de „Ninety mile beach" een groote parel van 62 karaat is gevonden, geschal op eene waarde van 800. De Italiaausche stad Ferrara laat eene waterleiding aanleggen, waarvan het water, dat te Castelfranco uit de Emilia zal wor den geuomeu, meer dan de helft der provincie moet doorloopeu voor het Ferrara bereikt. De kosien zullen anderhalf millioen bedragen. Men hoopt, dat het werk in het laatst van 1889 zal voltooid zijn. Omtrent de arrestatie van Trijn- tje De Jong, de „tweede millioenenjuffrouw", vernemen wij, dat de Officier van justitie te Heereuveen, Mr. Rcitsma, persooulijk haar op zijn parket in hechtenis heelt genomen. De aanleiding daartoe is eene belangrijke oplichterij, door haar te Keulen gepleegd. Reeds was door de Duitsche justitie deswege tegen haar een bevel van gevan genneming verleend, doch daar zij Nederlandsch onderdaan was, kou zij niet aan Duitscblarid worden uitgeleverd. De officier van justitie te Heereuveen heeft daarop de verdere vervolging van het te Keulen gepleegde feit van den Staatsan- walt aldaar overgenomen, met dit gevolg, dat te dier zake door de rechtbank een bevel van ge- vaugennemir.g werd verleend. Voorloopig zal dus het oinneu- eu buitenhuid wel van deze zwen- delares zijn verlost. Te Genua werden Zaterdag op zee in een groot half uur negen hoozon waargeno men waarvan enkele zich met buitengewone snel heid voortbewogen. Tot nu toe heeft men nog van geene ongelukken gehoord. Een walvisch van 10,6 meter moet Woensdag-morgen op den oever van de Theems gestrand zijn, vlak bij het fort Tilbury. Hij wordt in de dokkeu tentoongesteld, en zei later naar een der Rijksmuseums worden vervoerd. De electriciieit in dienst der scheepvaart. Eene belangrijke proefneming heeft in de haven van Bordeaux plaats gehad; Een zekere heer Baelde deed in tegenwoor digheid van vele belangstellenden een proeftocht met zijne boot „l'Electricité", door middel van een eltctrischeu motor in beweging gebracht. De boot is zeven meter lang en 1.60 meterbreed, terwijl de motor zeer weinig plaats inneemt. Dertien perso nen namen plaats in de boot, die voor een zestal personen is ingericht eu zonder eenig leven, of damp zette het vaartuig zich in beweging. In minder dan 4 minuten had het 600 meter afge- ltgd, hetgeen eene snelheid vertegenwoordigt van 8 a 8i/s knoop. Bij de grootste snelheid maakt de machine 400 omwentelingen in eene minuut. Door alle aanwezigen werd de bouw, zoowel als de snelheid teil zeerste geroemd en de heer Baelde Zal nu door een grooter vaartuig aantoouen, dat men op praktische en weinig kostbare wijze de electriciteit kan dienstbaar maken aan de scheepvaart. Op een akker, onder de heerlijk heid Moyland bij Cleve, zijn een aantal aardap pelen gewonnen, welke elk 750 a 875 gram wegen; een bracht het zelfs tot 1,1 kilogram. Alle zijn gaaf en smaken goed. Het soort is van de zoogenoemde harde gelen. De akker is gemest geweest met niets anders dan koemest. In het kristallen paleis teLonden wordt eene tentoonstelling van katten gehouden. Er zijn 429 exemplaren ingezonden, niet alleen door dames maar ook door heeren. De jury be staat uit echte kattenkenners, die vooral te letten hebben op kleur en lengte van de vacht, den vorm van het gezicht, de kleur van de oogen, de eigenschappen van den staart, enz. Onder de fraaie exemplaren van Perzische en Cypirsohe poesen munt vooral uit Minnie van mr. Hutchin son, die twee medailles behaalde, welke zij aau een blauw lint om den hals draagt. De mcpsle katten zijn ingezonden op prachtig geborduurde kussens, waarop de lievelingen tentoongesteld worden. Een eerste piijswiriner, een Perzische kater, is te koop voor 100. Voorts worden geroemd de katten Bob, Tip, the Bard, Lucifer, Mëo, Lady, Siam, Koko enz. In de menagerie van Cross, op de tentoonstelling te Liverpool, ontstond dezer dagen een verwoed gev/cht iu het leeuwen hok, waar pas vijf nieuwe Afrikaansche leeuwen bij drie oudere leeuwen wareu geplaatst. Voor men tus- schenbeida kon komen was een der oude loeuwen (ter waarde van j 1800) verscheurd. De dierentemmer Delmonico ging onver schrokken iu het hok, en bracht de woeste die ren tot bedaren. Men scheidde daarna de leeuwen van elkaar door een ijzeren beschot in het hok. Om vrij te zijn van ongeval, Zoo prijs den berg en kies het dal. De heilige eendracht is het zout, Dat huis en stad in wezen houdt. De nood leert woud'reu doen Hij maakt den bloode koeD. Die al koopt wat zijn gerief is, Moet nrisseu wat hein lief is. Vroeg begonnen, veel gewonnen; Wél begonnen, haast gesponnen. Toont de arts door branden en snijden zijne liefde voor den zieke, als bij die harde behandeling voor hem heilz aam acht, dan toont ook God Zijne liefde voor hen, die Hij met kruisen overlaadt, omdat lijj weet, dat deze eeuwig voordeelig zijn. Sluw. Mevrouw S. is de wanorde in zaken verpersoonlijkt. Zij bewoont eeu fraai, net iu- gericut huis, maar vergeet aliijd hare huur te betalen. De eigenaar, iemand van hare coterie, ziet er tegen op de dame te manen, eu toch begint hij hel ahoosdurenda wachten op ziju geld moê le w orden. Hij brengt haar eeu bezoek. „Mevrouwl" zegt hij, „ik acht u te hoog om onze onaangename verhouding niet te betreuren. Voor niets Ier wereld zou ik onze vriendschap pelijke betrekking bedreigd willen zien. Eu toch.... mijne positie legt mij verplichtingen op; gij be grijpt mij. Ik beu dus zoo vrij u voor te 6lellen: Kies eeue andere woning, eeu audereu huisheer, eu wij pralen geen woord meer over de oude, nog ouvereffcude rekening". „Doe mij dat verdriet niet aan!" antwoordt de dame in quaeatie. „Hoe kuut ge mij zoo iets voorstellen? lx woon bier zoo bizondcr naar rniju ziu; al mijue vrien den eu kennissen wonen iu' du buurt Ik heb cr gaarne wat voor over om hier te b ij- veu Sla mij liever gerust wat op." Tijd is geld. Bedelaar. Een aalmoos? Rentenier. Ik geef nooit! Bedelaar. Nu, zeg me dan ten minste of de meuscheu, dte boven je wonen, ook zulke schrok kers zijn, want anders verlies ik mijn lijd niet met aan te bellen! Niet vooruitgegaan. Een beroemde tenor komt eene gastrol vervullen bij een concert, iu zijue geboortestad gegeven. Tal van vrienden ven kennissen, ook de oude kindermeid des huizes, zyu naar het concert getogsu. Terwijl hij eene aria zingt en het ovengeus doodstil in de zaal is, zit het oude meusch ontevreden met hut hoofd te schudden eu zegt eindelijk tot degenen, die naast haar zijn gezeten; „Hij mag schteeuwen zoo hard als hij wil, zooals vroeger kan hij het niet meer. Ik heb hom als kleinen jongen ge kend; hij is er niet op vooruitgegaan." Tegenstrijdig. Vraag. Wat is het toppunt vau tegenstrijdig beid? Antwoord. Als eeu confiaeur-glacier zijn ijs warm aanbeveelt. Naïef. Klein Liesje heeft vijgen gesnoept. Mama bemerkt dit en vraagt verstoord Wie heelt je permisie gegeven, al die vy- gen op te eten? Liesje antwoordt schreiend: Ik heb er maar eentje genomen! Zoo, eu hoe komt dan het zakje leeg Wel: de andere kleefden allemaal aan die ééne. Het bedorven ei. Kellner, kom eeus hier! Ik maak dat ei open: kyk eens, hoe het er uitziet! Ik moet het zeggen, mijnheer, aan dezen kant is het niet heel frisch als u den aude reu kant eeus probeerde? Goed begrepen. Een heer in eeu spoorweg tot eeu met hem reizendeu boer, terwijl bij de asch van zijne sigaar klopt: „Wat is dal?" „Dat weet ik niet", zegt de boer. „Dat is asch valt," herneemt zijn metgezel. 's Avonds komt de boer te huis en vraagt aau zijue vrouw terwijl hij nu de asch van zijue sigaar klopt: „Moeder, wat is dat?" Moeder kijkt hem aau, deukt dat hij te diep iu het glaasje gekeken heeft en haalt hare schou ders op. //Nu, Moeder, weetje 't niet? Dat is Macadam!" Tableau Haarlem, 22 Oct. De Heeren J. B.B. Loots (Ripper- dastraat 2), F. A. Roelofs (Koningstruat 12), J. J. I. Kosters eu B. B. AKosters (Kenaustraat 18) alhier, Leden van het Sub Comité Haarlem van het Liefdewerk „Oud Papier", hebben dezer dagen eene circulaire ver spreid, waarin zij de belangstelling inroepen voor genoemd Liefdewerk, 't welk schijnbaar onbeduidend, tot zulke verrassende en praktische uitkomsten heeft geleid en de macht van het kleine, onweersprekelijk heeft bewezen. Het Sub-Comité dringt met bescheidenheid bij de Ka tholieken van Haarlem en omstreken er op aan, alle afvaL van papier, snippers, oude boeken enz. te verzamelen en voor het Liefdewerk te bestemmen. Bij hen, die aan een der Ledeu van het Sub-Comité of aau den Heer F. S.F. •Van Buchem (Spekstraat 5) den wensoh daartoe kenbaar maken, zul het oude papier worden afgehaald, te weten in de Parochie van St. Jozef, in de eerstein de Parochie _van St. Antonius in de tweede en in de Parochie van 0. L. V. van den B. Rozenkrans, in de derde week van elke maand. Bij vernieuwing vestigen wij de aandacht der Katholieken van Haarlem en omstreken op den hoogst loffelijkeu werk kring en het edele doel van het Liefdewerk „Oud Papier" en spreken daarbij den hartgrondigen wensch uit, dat de pogingen, welke thans door het volijverige Sub-Comité worden aangewend, tot het verzamelen van 't geen in den regel wordt weggeworpen, met den besten uitslag mogen bekroond worden. Dank zij den ondernemingsgeest van onzen geachten stadgenoot, den Heer J. A. M. Lans, is in onze gemeente eene nieuwe mdustriëele inrichting verrezen, waarop wij thans de aandacht wenschen te vestigeD. Wij bedoelen de groote eu fraaie Eerste Haarlemsche Stoom-Beiersch- Bierbronwerij „Het Hert," aan de Bakenessergraeht, welke onlangs in werking is getreden en waar binnen enkele dagen met de aflevering van Beiersch-, Lager-, Pilseuer-, Munchener- en Tafelbier een aanvang zal gemaakt worden. Van deze inderdaad grootsche brouwerij kan niet anders getuigd vvorden, dan dat zij door keurige eu doeltreffende inrichting uitmunt eu ook als gebouw een sieraad onzer stad mag heeten. Zij werd opgericht met inachtnemiug der eischen, welke thans aan zulk eene inrichting worden ge steld. De heer Ch. Robbers, architect alhier, heeft aanspraak op rechtmatigen lof voor de uitmuntende wijze, waarop hij dezen bouw ontwierp en ten uitvoer bracht. Met het oog op de uitstekende producten, welke de zoo gunstig bekende aloude bierbrouwerij „Het Hert" vau de firma B. Lans Zoon tot dusver leverde, durven wij den energiekeu ondernemer, ondanks de concurrentie, welke op 't gebied der bier-productie beerscht, voorspellen, dut hij goede zaken zal maken ook met de voortbrengselen van de nieuwe eu uitgebreide inlichting. Moge het Haarlemsche „Beiersch" eeue beroemdheid erlangen, waarop een Pschorr en andere soinmiteiten op het terrein der bierfabricutie, trotsch zouden zijn. Door ruim 100 katholieke z mgers uit deze stad en om streken woidt thans deelgenomen aan de repetitiën,welke, on der leiding van den heer N. B.Andriessen,gehouden worden voor het muzikale gedeelte vau de feestviering bij gele genheid vau het 50 jarig Priesterschap vau Z. H. Paus Leo XIII. In studie zijn voorloopig de volgende toonwerken: 1. Cantate van A. B. Amory. 2. Deus noster vari Aiblinger. 3. Veni sanete Spiritus vau N. B. Andriessen. 4. 'Fe Deum van J. J. B. Verhuist. Katholieke zangers, welke aan de uitvoering dezer toonwerken hunne krachten en talenten willen teu besle geven, worden verzocht zich voor Vrijdag a. s. bij den heer Andriessen (Kruisweg 13) aan te melden. De door de ijsclub van Haarlem eu omstreken uitge schreven geldleeniug ad 4500 is volteekeud. Eerlang zal alanu worden overgegaan tot het bouwen van eene tent op de ijsbaan aau den Overveenschen weg. Dit gebouw zal een fraai aanzien verkrijgen en zeer geriefelijk worden in gericht. Gisteren herdacht de Heer Dr. B. W. Hoffman, Rector aan het gymnasium alhier den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij het huoger onderwijs in betrekking kwam. Na iu 1862 als Conrector te Gouda te ziju be noemd, kwam de Heer Hoffman te dezer stede en werd hij in 1877 tot Rector bevorderd. Door het prov. bestuur van N.-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed het stellen van duo d'alven en meerpalen in het buitenkanaal te IJmuiden in het Noordzee- Kanaal. (Raming 8700.) Minste inschrijver de heer G. Schermers te Dussen, voor f 6930. De jl. Donderdag alhier gehouden collecte voor de Israëlitische armen heeft opgebracht f 484,10. KERKBERICHTEN. Kathedrale enParochiekerk van den 11. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Mis sen met de Onderrichting, te 10 uur de Hoog mis eu Preek, te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie, te 6 uur het Lof t. r eere van het H. en O. Hart van Maria met Preek. Maandag te half 11 uur de plechtige Conven- tueele II. Mis door het Hoogeerw. Kapittel dezer Kathedrale Kerk. Douderdag-avond te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegen heid om te biechten. Elkeu middag te drie uur het Rozenhoedje. Gedurende de maand October zal onder dit gebed het A. H. Sacrament ter aanbidding ziju uitgesteld en daarna de zegen worden gegeven. In de week de HH. Missen eu de Catechis- utar gewoonte. Parochiekerk van den tl. Antonius vanPadua. Zondag te half 6, 7 en half 9 uur de stille HH. Missen met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Woensdag te 7 uur vergadering voor de Leden der Derde Orde. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, des avonds te 6 uur het Lof, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7» en half 9 uur, de Hoogmis te half 11 uur, de Vespers te 3 uur, de Congregatie der H. Familie te half 5, des avonds te 7 uur het Lof waaronder het Rozenhoedje. Maandag en Woensdag te 7 uur het Lof. Vrijdag, feest der HH. Apostelen Simon en Judas, de gezongen H. Mis te half 9 uur. Het Rozenhoedje zal gebeden worden na de H. Mis van 8 uur. In de week de HH, Missen te half 8, 8 half 9 en 9 uur. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 20 Oct. Dr. A. Vonck en J. C. Schut. Getrouwd; 20 Oct. C. Zwollo en J. Tieskens. Bevallen: 18 Oct. H. C. Elferink-Heeremans, z. W, Van Brussel-Boogaard, d. A. Westrik-Volkers, 6. 19 Oct. D. Raaphorst-Wiegman, z. J. Wildsehut- Kort, z. (levenloos). 20 Oct. A. A. Laat-Cornet, z. A. Rose-Van den Heuvel, d. J. Fenger-Sieverding, d. J. Jansen-De Hey, z. 21 Oct. J. W. Weezeubeek- Van Loenen, d. E. S. Serné-De Wilde, z. Overleden: 18 Oct. C. Wijkhuizen, 7 maanden. 19 Oct. J. Henskens, 83 j. A. S. Veeren, 71 j. Oct. M. C. Van Acker, 6 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 20 Oct. 1887. 1. A P. zuuder woonplaats (gedel); bedelarij; 12 dagen hechtenis eu plaatsing in een R. W. I. voor 6 maanden. 2. J R. zonder woonplaats, (gedet); landlooperij7 dagen hechtenis met last tot plaatsing als voren. 3. G D. hjv. D Van B. te Haarlemmermeer; mishandeling; f 3 boete of 2 dagen hechtenis, met vrijspraak van het meerdere. 4. A H. h/v. M M. te Haarlemmermeer; mishandeling; 8 boete of 5 dagen hechtenis, met vrijspraak van het meerdere. 5. P. Z. te Haarlemmermeer; mishandeling; 3 dagen gev. straf. 6. J Van G. te Kudelstraat; eenv. be- leediging; f 3 boete of 2 dagen hechtenis. 7. G M. te Zandpoort; wederspaunigheid; 3 dagen gev. straf. 8. A R. H C. Van R. en J V. allen te Haarlemmermeer; huisvredebreuk en strojperij; de le 5, de 2e eu 3e ieder 2 dagen gev. straf. 9, P J L. te Roelofarendsveen; dief stal; 7 dagen gev. straf. Negen en dertigste muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 23 Oct. 1887, des middags van 2 tot 4 uur, door het stedelijk muziekkorps, onder directie van den heer M. B. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Marsch, Painparé. 2. Ouv. Le serment, Auber. 3. Elegische Stimmungen, Franken. 4. Musicalische Tüuschungeu, Schreiner. 5. Ouverture, Canivez. 6. a. Tiirkischer Marsch, VonBeethoven. b. Congres-Polka, Kral. c. Heimliche Liebe, Gavotte, Resch d. Jagerchor, Carl (de vier laatstgenoemde nummers zijn gearr. door den heer M. H. Muller.) 7. Marsch-Potpourri, Gartner. Z. D. H. de Bisschop vau Haarlem, Mgr. C. J. M Bottemanne, heeft benoemd tot Pastoor der parochie van O. L. V. Onbevlekt Ontvangen te Amsterdam den Zee r- eerw. Heer Chr. Philippona, Deken van Schagen. Zalig de barmhartig en, Nieuwe Novembermaand voor de overledenen door een R. K. Priester is de titel van een onlangs bij den uitgever F. Van Collenburgalhier, verschenen boekje. Het bevat overwegingen voor eiken dag der maand toegewijd aan de zielen in het vagevuur, beuevens verschillende gebeden voor onze dierbare afge storvenen. Ofschoon er aan dergelijke ascetische werkjes geen gebrek bestaat, heeft de schrijver van d t keurige boekje, naar ons oordeel, toch een zeer verdienstelijken arbeid verricht. Het werkje onderscheidt zich gunstig door de zeer duidelijke en boeiende onderrichtingen en door den schoonen vorm der overwegingen en gebeden, welke het bevat. Het heeft overigens de verdienste van zeer volledig te zijn en mag dus met recht als eene welkome ver schijning op 't gebied der stichtelijke literatuur worden beschouwd He uitgever droeg zorg voor eene duidelijke en nette typografische uitvoering, en voor een handig formaat, twee zaken, die het debiet van dit werkje ongetwijfeld zeer mllen bevorderen. Moge het door zeer velen worden gekocht; dan zal ongetwijfeld ook het doel worden be reikt, dat de eerwaarde auteur zich bij de vervaardiging van dit boekje voor oogen steldé. HOOB.N, 20 Oct. Ter waag gewogen 331 stapels kaas wegende 93130 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 36,— voor kleine_/33,50 voor commissie, 33,50 voor mid delbare LBIDEJN21 Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden 22 f 30; 28 stieren f45 a f 123; 438 ossenf 117 a 262 234 melkkoeien/' 110 a 238 kalveren dito f a 270 vare dito f 92 a 196, vette dito f 310 graskaiveren f 50 a 10, vette 1 a a 12,nuchtere dito f 8 al8,1642 ve tte schapen 18 a 28— 224 weide dito 23, a 10,lammeren 56 magere varkeus 15 a 32, 464 biggen f 12,—a 3.25 SCHIEDAM, 21 Oct. Moutwijn, per ned. vat 7,50 Jeneverf13,—, Amsterd.proef f 14,25 spoeling 1,50 dito commissie f 1,50. GOUDA, 20 Oct. Op de kaasmarkt waren 73 par tijen kaas aangevoerd; handel gewoon; prijs f 28 a 31. Boter met tamelijken aanvoer;prijs der koeboter 11.45 1,55; der weiboter f 1.20 a 1.35 per kilo. Handel gewoon. LONDEN 20 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 800, Schapen en Lammeren 2000. Kalveren 110, Zwijnen 40-, Prijzen Beste Runderen 3/- a 4/8 Schapen en Lammeren 3/6 a 5/-, Kalveren 2/6 a 4.8 Zwijnen 3/4 a 4/2. DELFT, 20 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen vau het vee als volgt: vette koeien le qual. 170 a 200 dito 2de qual. 125 k 165, kalf koeien, 1ste qual. J 162 a 200 dito 2de qual. 125 a 165, vaarkoeien le qual. 140 a 180, dito 2de qual. 65 a 105 vette kalveren, 1ste qual. 65 a 86 dito 2de qual. f 30 a 46 vette schapen 1ste qual. 20 a 24, dito 2de qual. a lam scha pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren 11 a 17, -- weiiamineren f 5 a 8 magere varkens 13 a 20 biggen 1 3.a 8,— nuchtere kalveren f 7 a 20, paarden f 40 a 210 stieren f 30 a 150, ossen f a Rnndvleesch 52, 58 a 62 c.vet kalfsvleesch 65, 75 84 o., schapevleesch 45 a 54 c.. lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.75 6.50 mindere en blauwe dito f a roode dito f 8.6.50 min dere en blauwe dito 1 -,— a -,— nieuwe Zeeuwsche dito f-,a -,rogge f 5.25 a 4.25, nieuwe dito f a -,n. wintel-gerst f 4,50 a f 5,— n. zomer dito f 450 5,25, n. chevalier dito f5,75 f4,75, haver f3,50 a 4 n. groene^ erwten f 8,25 a a7,25 mesting f 7 af 625 paavdeboonen f 6.a 5.50, duiveboonen 6.50 a 725 bruine boonen f 9.50 a .11,koolzaad 1887 18,25a 900, hennepzaad f 6.60 a 7,kanariezaad f 9.50 a 10. 50 Aan de stadswaag gewogen van 14 Oct tot 20 Oct en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 655/8 en 94/16 vn. boter, wegende te zamen 14040 kilo: prijs f 62 a 70 per 40 kilo f 1.22 a f 1.per kilo. ALKMAAB, 21 Oct. Aangev.4000 H.L. Granen.Men be steedde voor tarwe J 6,50 a 7,50, rogge 5a 6,gerst 4,25 a 4,dito chev. f 4,a 5,25 haver f 3.35 paardenbooneu f -,— a bruine dito J 9,—a ,11, duiven dito f -.kanariezaad a rood mosterdzaad Ja geel dito f karwijzaad ƒ14.50 a—blauw maanzaad groene erwten 10, a 15,, grauwe dito 16,a vale dito ƒ13,— a 8,— Witte f it 775. Kaas. Heden zpjn ter waag gewogen 600 stapels, wegende kiio. hooi kleine fcommissie fmiddel bare flaagste prijs f.Gras kleine f34,50 com missie f 33,50 middelb. f. 34.50 per 50 kilo. ROME, 21 Oct. De geschenken, die Z. H. de Paus ontvangen heeft ter gelegenheid van zijn 50-jarig Priester-jubileum, zijn zoo talrijk, dat er op het Vaticaan twee nieuwe galerijen voor ingericht moesten word-.n, en deze ziju ge heel gevuld. PARIJS, 21 Oct. Caffarel is, na op nieuw verhoord te ziju door den rechter van instructie, van de militaire gevangenis Cherche-Midi over gebracht naar de concieigerie (de voorloopige gevangenis voor civiele personen). Be Siècle verzekert, dit d: H-er Wilson, on danks alle tegenspraak, eergisteren twee uren lang een onderhoud heeft gehad met den Pro cureur-Generaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 2