Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 3 Nov. Bij kon. besluit is de Heer J. M. Billrothveearts te Hoorn, voor den tijd van drie jaren benoemd tot plaatsvervanger van den districts-veearts, wien Haarlem als standplaats is aangewe zen. Kunstnieuws. Boekbeoordeeling. Kerknieuws. phemie-leeningen. Lediggang is het begin van alle misdrijven; de luihuid is een kwaad dat alle levensgeluk verstoren moet. Zij verlamt de wilskracht, zjj verwekt booze neigingen, en een ieder, die niet hare val strikken weet te ontgaau, wordt door haar ten zedelijkeu en dikwijls ook fen licha- melijken verderve geleid. Maar als alle ledematen u als lood zoo zwaar wegen, als gij gedurig tegen een onoverkomelijke vermoeidheid te strijden hebt en zoodoende tot eene traagheid gedoemd wordt, die u vroeger geheel vreemd was, hoe wilt gjj U dan tot werkzaamheid en krachtsin spanning vermannen? Die zwaarte en loomheid in uw lichaam is niets anders dan eene kwaal waaraan gij lijdt; haar oorsprong is te vinden in den heiemmer den bloedsomloop en daardoor wordt de stofwisseling tevens belet. Door het ge bruik der echte Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt, (bij de apothekers voor 70 cents de doos verkrijgbaar) ge raakt het bl oed weder iu frissche beweging en wordt de spijsvertering weder geregeld. Dan verdwijnt ook weldra al die loomheid in de leden, en genezen en gezond kan men weder vroolijk aan zijn arbeid gaan. Men lette vooral op de haudteekening R. Brandt in het witte kruis op het roode veld van het etiket. Verkrijgbaar bij den heer P. RAASEN. Koningstraat 48 alhier, Naar aan het TJ. D. wordt mede gedeeld bestaat het voornemen het bekende hotel Jaclitlaet nabij het dorp De Bilt in te richten tot verplegings- en herstellingsoord voor zenuwlijders, en zou reeds nu voor het eventueel tot stand komen van dit plan de medewerking van een paar geneesheeren te Utrecht zijn verzekerd. fn het Russische gouvernement Minsk is het stadje Kinzin met 350 huizen en een grooteu voorraad spiritualiën g-hael afge brand. Tweehonderd, meest Joodsche gezinnen zijn zonder dak, en er zijn verscheidene men- schen in de vlammen omgekomen. Twee kinderen, een jongen var. 14 en een meisje van 5 jaar, namen Zaterdag ochtend zonder voorkennis hunner ouders te Rotterdam plaats op eene stoomboot naar Keu len. De jongen had eenig geld van zijne moeder weten machtig te worden en wilde met zijn zusje de familie te Keulen bezoeken. Toen de boot reeds lang was vertrokken, verzocht de moeder bij de politie de aanhouding van de kinderen, waarna zij te Nijmegen op de boot werden aangehouden. D a t d e e e r 1 ij k e" vinder verplicht i s, gevonden voorwerpen terug te brengen, zal een man te Breda met schade en schande leeren. Onlangs verloor een dienstmeisje aldaar een gou den horloge en zij plaatste eene advertentie daarop werd een naamloos antwoord ontvangen, houdende de vraag op hoeveel belooning de eerlijke vinder kon rekenen. Men antwoordde; f 10. Maar toen kjj met zijn buit om de be looning voor zijne eerlijkheid kwam, was de politie aanwezig om proces-verbaal op te maken. Het kan hem tot f 60 boete kosten, ja zelfs 3 jaren gevangenis. Een Duitsch onderwijzer, teGers- walde, heeft eene vierstemmige „Bismarck-hymne" ter bestrijding van de ;/oppositie" gedicht eu ge componeerd. Hij doet veel moeite om die hymne te verkoopen aan schoolbesturen enz. Maar het lied wordt nog niet veel verkocht, hoewel men voor slechts 60 pfennii g (36 cents) de oppo sitie kan „wegziiigen." Er zijn nu ook voor de liefhebbers bronzen beeldjes van Von Bismarck's hond: Tyras, den „Rijks-hond" verkrijgbaar!! 1 Een visscher van Texel vond dezer dagen een zalm op de zandbank Onrust. De visch bracht hem ƒ21 op. In den schouwburg te Gorlitz viel dezer dagen een toeschouwer van de bovenste gaanderij, die zich te ver over de leuning gebo gen had, hals over kop in het parterre. Zijn val werd echter gebrokeD, door dat hij in botsing kwam met de balustrade vau eene loge, en hij kwam, tot verbazing van zichzelven en anderen, te zitten op eene ledige plaats in het parterre, naast eene juffrouw, die door het geval meer ge schrikt was dan hij. Na een poosje gerust te hebben, ging de man weer naar boven, om zijne oude plaats weer in te nemen, waar hij nu wel voorzichtiger zal geweest zijn. Want zoo buiten gewoon goed af te komen van zulk een val, ge beurt iemand niet tweemaal in z(jn leveB. Men schrijftuitSpandauaande Voss. Ztit., dat er in het gasthuis van voormelde stad een jong soldaat ligt, die sedert het begin der maand April in een doodslaap is gedompeld. Alle middelen, door de geneesheeren aange wend om hem te doen ontwaken, zijn vruchte loos. Van tijd tot tijd opent hij de oogen, bestaart strak de aanwezigen, doch herkent niemand, noch zijne ouders, noch z(jne broers of zusters. Gedurende de drie eerste maanden van zijn slaap werd hij mager als een geraamte; thans zijn zijne krachten weer bijgekomen. Dagelijks dient men hem bij middel eeuer buis vleeschsoep toe. Men verhaalt de volgende anek dote van Rossini: Den dag vóór de eerste op voering der Hugenoten gaf Crémieux een groot dejeuner ter eere van Meyerbeer; Rossini was ook aanwezig, maar wilde niets gebruiken. „Ik dejeuneer nooit," antwoordde bij, toen mevr. Crémieux er bij hem op aandrong, „maar ik heb toch voor uwe vriendelijke uitnoodiging niet willen bedanken, vooreerst omdat ik gaarne te awent kwam en ten tweede omdat Mtyer- beer zeker zou zeggen, dat ik hem door niet te komen ongeluk had aangebracht, indien het mocht gebeuren dat zijne opéra minder succès had dan hij er van verwacht. Ik speel nu de rol van zekere trompet, die ik in het orkest van eeu klein stadje opmerkte, waar men te mijner eer den Barbier gaf. Ik zag de trompet, maar ik hoorde die niet, hoe aandachtig ik ook luisterde. In de pauze zocht ik den directeur van het orkest op, en vroeg hem wat dit beteekende: „Mijn hemel, maëstro", riep hij hoog rood wor dende, „in ons stadje was niemand te vinden, die op de trompet kon spelen; ik heb toen maar den eerste den beste genomen en laat hem het instrument aan den mond houden; u zult moe ten bekennen, dat het toch altoos in 't orkest een goed effect maakt! „Ik dejeuner niet, maar maak ook eeu goed effect aan uw tafell" Het succes berokkent dikwijls vij anden aan hem, die het inoogst door ijver en talent. Voor vrienden, die in strijd geraken, is het altijd beter geen bemiddelaars te kiezen, maar de vriend wende zich on middellijk tot. den vriend. Weeg uw voedsel en weeg de olie uit uwe lamp. Zoo wel de overmaat der tafel als der studie is nadeelig voor den mensch. Wees de eenige in de wereld, die de gebreken uwer vrouw weet. Wetgeverhecht gewicht aan de kleinste zaken. Gelijk menigmaal de gezondheid van het lichaam herkregen wordt door ontlasting der gal, zoo geneest dikwijls de ziel vau eene kwaal, die ongeneeslijk scheen, door het uitstorteu barer bittere klachten in het hart van een vertrouwden vriend. Tegenspraak. Oast (tot den ktllner, die hem eene zeer kleine portie boter brengt); Zrg eens, kellner, ik heb in mijn leven el veel boter gezien, maar zoo weinig nog niet. Op school. De onderwijzer vertelt aan de kinderen het een en ander van zonsverduiste ringen en zegt, dat er over vijf eu twintig jareu er weder eene zal plaats hebber, waarop een dtr leerlingen vraagt: „meester krijgen we dan op dien dag vacantie?" Dwalen is menschelijk. Een Majoor is geïnviteerd op een groot diner en heeft wat te diep in't glaasje gekeken. „Te drommel," zegt hij, toen hij in het heengaan voorbij eenige spie gels liep, „alweer een Majoor, overal komt men zoo'u collega tegen.// Een deugdzaam zoontje. Vader. Niets dan ondeugden heb je, geen enkele deugd. Zesjarige Frits. Toch wel, papa, ik rook niet. Uit de kazerne. Sergeant. Kerels, eer kan eene kudde olifanten in eene patroouhuls ver dwalen, dan dat iu jullie kaaskoppen eeu vonk militairen geest binueukomt. Scherp. Eeu dillettant vroeg eens aan Liszt: „Wat moet men doeu om met gevoel te spe len?" De geniale meester antwoordde: „Men moet gevoel hebben." Een lieve neef. Oude tante. Beste neef, ik zal den notaris laten ontbieden om mijn testa ment te maken. Ik heb besloten u al mijn geld en bezittingen te vermaken, mits ge mij, zoo lang ik, leef eene kleiue jaarlijksche uitkeuring doet. „Zoo klein als ge wilt, lieve Tante," antwoordde de teedere neef. De gemeenteraad heeft besloten de jaarwedde van den gemeente-secretaris te verhoogen met ƒ500, dus tot ƒ3500, en die van den opzichter der reiniging met ƒ200, d. i. tot ƒ1400. Een winkelier iu de Lange Yeerstraat kwam tot de minder aangename ontdek king, dat zijne dienstbode zich te zijnen nadeele had schuldig gemaakt aan diefstal van een aantal gouden en zilveren voor werpen, dien zij pleegde met een valschen sleutel. Bij nader onderzoek kwamen ook nog een aantal voorwerpen te voorschijn, die de meid in haren vorigen dienst had ontvreemd. De dievegge is door de politie opgespoord en heeft hare schuld reeds be kend. Eene 34jarige werkvrouw heeft zich alhier, door middel van insluiping, schuldig gemaakt aan diefstal van eeu koperen waterketel. Zij had het gestolene, dat door de politie in beslag is genomen, reeds ver kocht en de opbrengst aan sterken drank verteerd. BÜHG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: 1 Nov. C. L. M. Robbers en M. A. Breed. 2 Nov. W. Willemse en K. H. Geerlings. J. Surendonk en P. W. C. Slegt. G. Oudshoorn en G. M. v. d. Vorst. T. Smal en H. E. Autonisse. H. W. Germeraad en W. Flameling. A. Van Dijken M. C. Rozenhart. C. J. H. Hnlsebosch en C. Vester. C. Smit en H. M. VaD Tongeren. H. L. Lijnzaat eu H. C. Pellemans. A. Van der Wateren en A. Sares. W. C. Hennis en H. C. Littooy. J. P. Stebel en A. M. Geerling. J. Wesseling en N. Van dor Laan. Getrouwd: 2 Nov. A. J. Martin en S. M. Splinter. J. H. W. Pranssen en H. Van Maas. J. Miesyerius en W. N. Blote. W. Van Waard en J. C. Zuuren- donk. J. E. Blankwater en E. Hartgerink. G. Franken en H. J. Dicks. - H. P. M. Antoniesen en J. C. Baas. A. Van Waveren en G. Hamer. H. Van Sprang en IJ. Lantinga. H. Veltkamp en A. J. De Groot. Bevallen: 31 Oct. E. Torirga-De Graalïj d. 1 Nov. M. Merk-Bos, d. G. E. Witte-Verhoek, d. E. C. Hetem-Moet, z. M. Jonker-Boterblom, z. A. Koppen-Ingeneger, d. M. Van Opzeeland-Hommers, d. 2 Nov. A. Meulemans-Gijsen, d. T. YanLoy- Gedaan, z. Overleden: 29 Oct. A. Van Honschoten-Kampman, 73 j. 31 Oct. L. B. Smit, 8 m. A. Beere, 4 j. A. Sluis, 23 d. J. Van Meurs, 3 md. 1 Nov. L. Schermer-Koeman, 32 j. De eerste matinee musicale van den Heer Joh. Steen man had jl. Zondag plaats met medewerking van de Heeren J. J. llogmans en L. Schlegel en van Mejuffrouw T. Bastiaans, die welwillend de taak der begeleiding op zich had genomen. De heeren Schlegel en Steenman voerden als eerste nummer van het programma de prachtige Kreutzer-Sonate van Beethoven uit, welke door het talrijke auditorium met veel aandacht werd aangehoord en waarin beide artisten gelegenheid hadden met hunne benijdens waardige talenten te schitteren. De Heer Schlegel vond tevens de gelegenheid om zich opnieuw als componist te doen kennen. Der arme Peter, een karakterstnk voor piano, is een heerlijk toonwerk, dat door de uitvoering van den componist-pianist, den Heer Schlegel, volmaakt tot zijn recht kwam. Geen wonderl want hoe zou men juister uitdrukking kuunen krijgen dan van den schepper van een toonwerk zelf. Zijn spel was dan ook heerlijk en vol inspiratie eu bevestigde de lofspraak, welke wij den Heer Schlegel vroeger reeds hebben gegeven,namelijk.dat hij behoort tot de uitstekendste pianisten van onzen tijd. Het auditorium volgde met buitengewone aandacht zijue schoone en kleurrijke com positie. De Heer Rogmans handhaafde zijn ouden roem. Met de keurige voordracht van vier liederen won hij aller harten. Vooral in de vertolking van Terugkomst van Verhulst slaagde deze eminente zanger op bizondere wijze en wist hij te woekeren met zijne talenten, welke, bij herhaling, onze bewondering in hooge mate hebben opgewekt. Met de voordracht van drie kunstjuweelen van Bach, Beethoven en Brahms-Joachim werd deze matinee be sloten. De Heer Steenman, die deze nummers vertolkte, had alle eer van zijn werk. Met een ronden en warmen toon, eene losse en keurige hanteering van den stok en eene fijn genuanceerde voordracht, zonder de minste affectatie deed hij zich wederom als een artist van voor treffelijke vorming gelden. Zijne soli maakten een uit muntenden indruk, vermits de uitvoering beantwoordde aan de zeer hooge eischen, welke de onderscheiden com posities den vertolker stellen. Aan de drie solisten en aan Mejuffrouw Bastiaans, die de pianobegeleiding op uitnemende wijze heeft uitgevoerd, onzen innigen dank voor hetgeen zij ons Zondag-middag op muzikaal gebied in zoo ruime mate deden genieten. Bij de samenstelling van het programma voor zijne eerste soiree mnsicale, welke gisteren-avond plaats had, heeft de Heel' Robert het varialio delectat goed in acht genomen. Behalve twee quartetten (een van Schuiert en een van Beethoven) werden een duet voor sopraan en bas, twee duetten voor sopraan en bariton, eene bas-solo en drie liederen voor sopraan afwisselend ten gehoore gebracht. Met ingenomenheid maken wij gewag van het debuut eener jeugdige Nederlandsche kunstenares, Mejuffrouw G. Hooijer, met wier voortreffelijk talent wij gisteren avond kennis maakten. Aan eene glasheldere sopraan- stem paart zij eene zeer schoone voordracht, zoodat zij haar auditorium aanhoudend wiat te boeien. Met haar heerlijk orgaan schitterde zij vooral in het schoone aria Unter der Linden van Riedel. De Heer Paul Haase, de oratorium-zanger bij uit nemendheid, zong de beroemde bas-aria uit Mendelssohn's PaulusGott sei mir gnadigmet een gloed en bezieling zooals wij dat van dien begaafden kunstenaar gewoon zijn. Zijne schoone, edele en omvangrijke stemmiddelen kwamen bij de vertolking dezer aria op bewonderenswaar dige wijze te voorschijn. Van de duetten, voorgedragen door Mej. Ilooijer en den Heer Baase, niets dan lof. De vertolking ervan drong telkens tot een luid bravissimo. Schuberts quartet in A mol, waarmede de soiree werd geopend, leverde al dadelijk het bewijs, dat de executanten de Heeren IP. Robert, J. Troostwijk, li. JV. Hofmeester en Henri Bosmans goed waren gedisponeerd. Het werd meesterlijk vertolkt en verschafte ons een genot even innig als onverdeeld. Het iB wat inhoud en samenstelling aangaat, een der beste en meest bevattelijke compositiën van den grooten meester. Het deed ons genoegen op het programma het quartet op 18 No. 2 te ontmoeten. Dit toonwerk, dat uit Von Beethovens jeugd dateert en dat sinds zijn verschijnen steeds een geliefkoosd toonwerk van quartet-spelers is geweest, kan niet genoeg worden bewonderd. Het heeft den eerbiedwaardigen ouderdom van bijna honderd jaren, maar het heeft van zijne nieuwheid niets verloren. Het verheven muzikaal genie van Von Beethoven straalt in dit toonwerk door en toch is het bevattelijk, ook voor den minder muzikaal ontwikkelde. De uitvoering van dit meesterstuk getuigde van volkomen zekerheid en samenwerking, van fijne nuanceering,frisch- heid en gloed, zij getuigde, dat de aard van deze toon- scbepping goed werd begrepen, zoodat hare schoonheden heerlijk werden ontplooid. Met deze soiree heeft de Heer Robert aan het aanwezig auditorium een uitgelezen kunstgenot verschaft, waarvoor hem ongetwijfeld allen lof en dank mag worden toe gebracht. Ter drukkerij van het Missiehuis te Steyl bij Venloo, verscheen dezer dagende 9de jaarg. van den St. Michaels- Kalender (1888). Met het grootst genoegen hebben wij met den rijken inhoud kennis gemaakt. Hetgeen de redactie ook in dezen jaargang leverde, getuigt vau de ernstige opvatting harer taak en van haar waardig streven om aaE dit jaarboekje de belangstelling te verzekeren, welke het sinds zijne verschijning allerwege heeft ondervonden. Rijk mag de inhoud genoemd worden en keurig de typographische uitvoering. Tal van fraaie houtsneden versieren den tekst van dezen 144 bladzijden bevattenden kalender, dien wij, ook om het goede doel, dat aan zijn verschijnen is ver bonden, de grootst mogelijke verspreiding toewenschen. Zoo men weet wordt deze kalender uitgegeven ten voordeele van het Missie-huis te Steyl, dat Missionarissen kweekt voor de heidensche landen. Wie dus dit merkwaar dige jaarboekje koopt, verleent zijne medewerking tot verspreiding van Gods Kerk in die gewesten waar het menschdom nog in de diepste duisternis van het heidendom verkeert. Meerdere aanbeveling is, dunkt ons, voor eene groote verspreiding overbodig. Wie zou voor 30 cents (de prijs van het jaarboekje) zulk eene heilvolle zaak niet in de hand willen werken? 's Hemels zegen is aan dit offertje ontwijfelbaar verbonden. De H. Vader heeft bij eene Breve een vollen Aflaat verleend aan allen, die ter gelegenheid van 's Pausen jubilé naar Rome komen. Door de Roomsch-Katholieke Gemeente te Soera- baia is een stuk grond in eigendom aangevraagd voor den bouw eener nieuwe kerk aldaar. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R, K. Kerken en Gestichten. Amsterdam, Kerk van den H. Nicolaas (binnen de veste). Uitgeloot de aandeelen Nos. 12 en 71 van de leening groot f 150,000 a 4 pCt. Betaalbaar ten kan tor» van den Heer W. G. Be Sain. Zomeren. Nieuwe Kerk. Uitgeloot d» aandeelen Nos. 21, 33, 41, 58 en 59. Betaalbaar bij den Zeereerw. Heer F. A. Van den Lynde; Pastoor, aldaar. MARKTBERICHTEN HAARLEM.31 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6.90 a 635 rogge f4.54 a f 4.40 Haver f 2.75 a f—,gerst f 3,87 4,_; duivenboonen f 6,40 a 6,50; paardenboonen f5.60 bruine boonen fa f Gr. erwten f7,75 LONDEN, 31 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoeid Runderen 3600, Schapen en Lammeren UOOO, Kalveren 160, Zwijnen 10, Prijzen Beste Runderen 2/8 4/9 Schapen eu Lammeren 3/2 a 5/2, Kalveren 3/- a 4/8 Zwijnen 2/4 4/4. AMSTERDAM, 31 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd621 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f -.60. dito 2de qual. f -.55 dito 3dequaliteit -,46 per kilo;melk- en kaifkoeien l00 a 210, 10 graskalv. 10 a 22, 41 nuchtere kalveren ƒ7 a 14,—sohapen en lammeren a 428 vette varkens 34 a 40 c.i beiden per kilo!—biggen a paarden f a ALKMAAR, 31 Oct. Ter veemarkt werden ver kocht 13 koeien van 160 a 200, 102 kalveren van f40 a 110 13 nuchtere dito van f 6 a 14, 849 schapen f 16 a 23, 202 varkens a 34 a 44 c. 25 magere 11 a 13 c. per kilo. HAARLEM, 2 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 33, voor f 90 a 140, 1 stier verk voor f 45 vaarzen, -verkocht voor f pinken 7 verkocht voor f a 3 graskalv. verk. voor f 25 a 27, nuchtere kalveren, 22 verk. voor f 13 a 6, 18 sohapen, verk. voor 16 a 10 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 82 stapels kaas, 9284 stuks, wegende 19054 kilo, hoog ste prijs f 29,middelbare prijs per 50 kilo kost— a ROTTERDAM, 1 Nov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard 594 runderen, 504 vette- en graskalveren,16auchtere kalveren, 25 sch a- pen of lammeren, —3 varkens,204biggen, 0 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt:Runderen lste qualiteit 60 e. 2de qual. 55 c., 3de qnal. 50 e.; kalveren lste qual. 95 e 2de qual. 90 c., schapen; 46e., alles per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 64 2de f 60 3de qual. 58. SCHIEDAM, 2 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f7,50 Jenever f 13.— Amsterd. proef 114,25 Spoeling f2, dito commissie f 2, AMSTERDAM, 2 Nov. Ter veemarkt heden wa ren aangevoerd: - runderen,135 vette kalveren lste qual. ƒ0,85 2de qnal. 0,70 per kilo, graskalf/ 10 a 20, 29 nuchtere kalveren, 6a 9 2 sohapen en lammeren a 161 vette varkens 34 a 40 c. per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 2 November 1887. Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Oertil. Werk. Schuld. ganoteer- pCt. de koer 2', 8 8 W v m Hongarije. Obl. Leening 1867 6 Goudleening. 6 Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papior (Mei—Nov.). 6 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rualand. bij Hope Gomp. Oude Runen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Anist. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 76. 1 Spanje. Turkije. 1876. (Perpetueele) Obl. Alg. Schuld 1865. 1869. 2 4 5 6 4 4'. 4 Italië. Rusland. Egypte. Obl. Leening 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 1877 - Columbia. Obligation4® Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. A and. M. tot Eipl. St. Spw. Aand, Cent. Spw. geitemp. Obl. Iudiaohe Spw. Aandt Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 6 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spn. Maatseh. Aand.. 5 Ballischo Spw. Aand.. ,8 Jelez Griazi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Ohark. Obl. ƒ1000. 6 Morschansk Sytran Aand.. 6 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwdii Cbiongo N. W. Gert. Aand.. N. Vork Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mias Kansas Texas Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam ƒ100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk Staatsl. 18544 18805 K 1864.. 18646 18665 73 88 98»/, 99'/, 01'/» 92 655/s 65*/» 563/» 101"/.. 88" li, 97'/„ 47 61»/. 12 12 75 106'/s 128'/» 34»/,, H'/„ 18»/is 19 V. 143 116 74»/. 135 85*/» 9 61»/, Ul'/s 56 91»/, Jiumoulo Amerika. Rualand. 24*/s 22»/, 142 38 H75/s 105»/, 110'/, 105 103 90»/, 104'/, 109»/, 135»/, 140'/, 180 Geldkoers prolongatie 3'/,, 4 pet. LAATSTE BERIOHTEN. BERLIJN, 2 November. Bij keizerlijke verordening van den 3Ien October wordt de Rijksdag tegen den 24en November a. s. bijeengeroepen. Te Hamburg is het circus Renz afge brand. Gelukkig bevonden er zich toen geen personen in. Te Wlldemann, iu den Harz, liggen hon derd menschen ziek aan trichinose. MEDEDEELINGEN d 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3