M A l! KT Ii li it 10 H Tli N Laatste berichten, Overjassen. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Boekaankondiging. Kerknieuws. C orrespondentie. premie-leeningen. Eene muziekvereeniging te Lon den gaf dezer dagen een groot Mozart-feent. waarbij, onder meer, levende beelden werden ver toond. Nadat een aantal tooneelen uit opera's van Mozart zeer fraai waren voorgesteld, ver- Bclieen de meester zelf onder de toeschouwers. Voor dezen verrassing had men een armen kom mies gevonden, die sprekend op Mozart geleek en voor een por.d sterling gaarne her; id was voor den grooten compoi isst te fuigeeren. De gelijkenis was op den feestavond zoo Ir; ffeud.dat het publiek bijna geneigd was aan een wonder te gelooven. Sedert is Mozart II in de mode gekomen. Men ontvangt hem in alle aanzienlijke huizen, en hij rekent voor ttn bezoek van een kwartier tien pond sterling. Binnenkort zal de kommies, die den schepper van Bon Juan een klein vermogen dankt, aan Kouingiu Victoria worden voorgesteld. Als eene bizonderheid deelt men mee, dat er in de Aert van Nesstraat te Botterdam waarin zich ongeveer 150 huizen bevinden, 51 huurbordjt:8 hangen. Alleen van den Coolsiugel tot aan de Lijubaanstraat, waar 39 huizen zijn, vindt men 23 vlaggetjes. Een deeltje met Effecten beurs- anecdoten, liedjes, verhalen, puntdichten enz zal door George D. Alken worden uitgegeven en, onder den titel House Scrabs, eerstdaags te Londen het licht zien. Het zal ongeveer 70 ca- ricaturen en schetsen bevatten van Cruikshank, E, C. Gould, Davis en andereu. De stad Brielle werd de vorige week gedurende eenige dagen bezocht door twee Eugelsche verslaggtvers van The illustratred Lon don News. Hun doel was de zeden en gewoonten op het eilend Voorne en Putten te leeren kennen en in huu weekblad te beschiijven. Den 14n dtzer, den dag der drukbezochte varkensmarkl, zal een van hen zijn bezoek herhalen, daar er dan ge woonlijk duizenden boeren en boerinnen te Brielle komen feest vieren. Men zegt, dat zekere Follacci (een Frauschman) eindelijk ten toesttl heeft uitgevón- den, waarmede alle luchtballons, met welk weder ook opgelaten, bestuurbaar zouden zijn. De Pre sident der Bepubliek, eenige Ministers en beroemde wetenschappelijke personen zouden zeer met de uitvinding zijn ingenomen. Scribe gaf eens te Par ij seen di ner, en telde onder zijne gasten ook Auber en Halévy. Het diner was niet koud en de conver satie niet duf; men at goed en praatte veel. On der meer sprak men over Auber's nieuwe opera en verzocht den componist er iets uit te spelen. Auber zette zich aan de piano en speelde een heerlijken marecb, men applaudisseerde en praatte toen verder. Wat later doet een der gasten Ha lévy het verzoek, eene aria uit zijne nieuwe opera te spelen. Halévy verklaart zich bereid, maar spoelt in plaats der beloofde aria, A.uber's marsch, dien hij zoo juist voor de eerste maal hoorde, uit het hoofd en met ongelooflijke vaardigheid. Daverend werd hij toegejuicht; allen verklaarden, dat hij de marsch noot voor noot had gespeeld, behalve Auber, die integendeel beweerde, dat Halévy de muziek wel veranderd had, maar zoo gelukkig, dat hij, Auber zelf, de wijzigingen zou overnemen. 't Is nu het jaargetijde, zegt het Engelsche tijdschrift The Lancet, om de oyerjassen tot het onderwerp van ernstige overwegingen te maken. Niets schijnt eenvoudiger dan zich over eenkomstig het wt der te kleedtu, en eene dunnere of dikkere overjas aan te trekken, al naar de ge legenheid vordert. Men mott echter niet verge ten, dat juist naar evenredigheid dat het klee- dingstuk over de gewone kleeren aangetrokken, een gevoel van warmte geeft, het de werking vait de uitwaseming van lichamelijke warmte tegenhoudt. Die warme damp blijft door de gewone klee ding gestadig opstijgen, maar wordt verhinderd te ontsnappen en de kleeren worden er van doortrokken. De uitwerking is niet kwaad zoolang men do overjas aanhoudt, maar zoodra men die heeft uitgetrokkon, begint de uitwase- miug weder en wordt het lichaam, als 't ware, in een koelvat gezet, volgens het beginsel, dat, als er een nat servet om eene schaal met boter wordt gewikkeld, de vochtige uitdamping de warmte afscheidt en den inhoud van de schaal koel laat. Wat wij duidelijk willen maken is, dat de overjas de onderkleeding niet verhindert vochtig te worden, maar eigenlijk strekt om de vochtigheid daarin besloten te houden. Het be wijs daarvan is dat de natuurlijke warmte, die men gevoelt zoolang men de overjas aan her ft, ophoudt zoodra men ze heeft uitgetrokken. Bo vendien trekken wij de overjas uit als wij in een warm huis komen, en juist op het oogeu- blik, dat de werkzaamheid van de spieren ophoudt. Een weinig nadenken zal voldoende zijn om iedtr, die een gewoon mer.scbenverstand heeft, te overtuigen, dat dit wel het trgste is wat men doen kan, zoowel uit den aard van de zaak zelve, als wat betreft het oogeublik waarop men het doel. Het strijdt met alle gezondheidsregelen de kleeren vochtig van uitwaseming te laten worden, en dan, door de uiterlijke bedekking wt-g te nemen, plotselinge verkoeling te veroor zaken; en, alsof men er opzettelijk juist het na- deeligste ocgenblik voor wilde kiezen, dit te doen wanneer de spierbeweging is gestaakt. De beste raad, dien wij meeneu ie kunnen geven is, maar éene jas te gelijk te dragen, en als verandering noodig is, eene dunne jas door eene dikke vervangen wanneer men uitgaat, en het tegenovergestelde wanneer men ihuis komt. Indien men, in plaats van overjassen te dra gen, jassen van verschillende dikte droeg, over eenkomstig het weer en de algemeene toestan den, zou men het gevaar van verkoeling door uitwaseming vermijden; het kleedingstuk, dat vochtig was door de uitdamping van eene licha melijke warmte, zou uitgetrokken zijn en r.iot aan het lijf drogen. Wij gelooven, dat verkoud heden grootendeels zijn toe te schrijven aan de gewoonte van overjassen te dragon, omdat men zich door het uittrekken ervan aan te snelle verkoeling blootstelt, en dit gevaar is op bo venvermelde wijze te voorkomen. Licht draagt bij 't Kruis, die draagt wat hij bemint. Geheel het geluk van den mensch bestaat in de ware liefde. Des te slechter is iets, naarmate het zekerder en meer van God verwijdert. Wee hen, die de zaken tegen God misbruiken De ziekte heeft velen verbeterd, die de gezondheid in het verderf zou gestort hebben. Gij zijt slecht voor u zeiven bezorgd, indien gjj den tijd, voor God bestemd, aan andere dingen besteedt; hoe kunnen uwe zaken dan slagen? Vanwaar zal u zegen geworden, zoo gij God mishaagt? Goede raad. In zijne woede over een huur der, die zjjne huishuur niet kon betalen, riep een huisbaas: „Man als je geen geld hebt om je huishuur te betalen, koop dan liever zelf een huis." Opgehelderd. Rechter (tot den beschuldigde) Wat is eigenlijk de oorzaak van die vechtpartij? Beschuldigde. Wij wilden eene vrieudschappel'jke vereeniging oprichten, mijnheer de rechter. Zware verdenking. Schoenmaker (lot zijn leerling, die een stuk Zwitsersche kaas voor hem heeft gehaald.) Dromraelsche jongen, ik geloof, dat je weer de gaten uit den kaas hebt opgegeten. Op het bureau van politie. Commissaris (tot een gearresteerden vagebond.) Wat is uw beroep? Vagebond. Toonkunstenaar. Comm. Welk instrument? Vagebond. Geen instrument. Comm. Dus zanger? Vagebond. Ook niet. Comm. Te drommel, wat dan? Vagebond. Buikspreker. Niet de moeite waard. Gravin. Gij waart dus in Amerika, mijnheer de Baron? Gij hebt dus ongetwijfeld met vele lieden in de nieuwe wereld kennis gemaakt? Baron. Pardon, mevrouw, met geen enkele persoon; alleen met een zekeren Vauderbilt. Ad rem. A. Zeg eens, man, jij bent toch de grootste ezel, dien ik ken. B. Pardon, jij bent nog een half hoofd grooter dan ik. Scherp. Gids (bij het bestijgen van eeu berg tot eeu toerist.) Moed gehouden: als we bovon zijn kun je uitblazen. Toerist, uitblazen? Beste zoon der bergen, bij ons zegt men: „verscben adem halen." Uitblazen doen bij ons de ossen. Gids. Hier ook. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 10 Nov. Voor de leden der R.K. Leesver eeniging werd Dinsdag-avond de eerste lezing van dezen winter gehouden in de groote zaai der Sociëteit Ver eeniging alhier. De President, de heer C. J. Gonnet, heette het talrijke auditorium welkom en deed eenige mededeelingeu van huishoudelijke» aard, die van den voortdurendeu groei en bloei der Leesvereeniging getuigden. Daarna gaf hij het woord aan den gevierden redenaar, die zich zoo welwillend had bereid verklaard als eerste Spreker- op te treden. 't Was Dr. Schaepman, die den katheder beklom en zijn auditorium door de welsprekende, dichterlijke taal, waarin hij zijne boeiende improvisatie voordroeg, in de hoogste spanning hield. Als onderwerp had hij „het genie" gekozen, waarvan hij het wezen in het algemeen ontwik kelde. Heerlijk was de analyse, die Spreker gaf van het genie, dat de kracht is, welke in de ziel besloten is en die door haar gedreven wordt tot de dingen, welke boven het alledaugsche zijn verheven. Wat het genie stempelt ia bovenal de oorspronkelijkheid, het vinden van het nieuwe. Het genie ia niet iets wat vèrkregen moet worden, maar het is iets, wat eene heiligste gave mag heeten, eene gave van hoogere macht, gave in den letterlijken zin van het woord. Het ia de zon in de wereld des geestes, gelijk de zon het bezielend element is in de natuur. De gevierde redenaar het veld der beschouwingen ver latende, schetste als eeu sprekend voorbeeld van hetgeen men als genie pleegt aan te duiden het beeld van Kern- brand Van Rijn, den wereldberoemden schilder, die als geen ander de natuur op het doek wist te tooveren; van Napoleon Bonaparte den alom vermaarden veldheer, die de macht bezat om een gansch werelddeel te herscheppen, van Michel Angelo, Corneille, en van vele andere groote mannen in wier harten de vonken van het genie waren ontvlamd en wier werkeD door het verre nageslacht met bewondering en verbazing worden aanschouwd; mannen van het genie, dat heerseht in de volheid van den geest; mannen, die ook het geniale van anderen bewonderden omdat zij als genieën leefden in hun eigen wereld; mannen, die zich bewust waren in hun binnenste een eigen oor spronkelijkheid te bezitten, welke door geen nijd of afgunst kon weggeroofd worden; mannen, die door hun handel en wandel toonden, dat het genie geen ijver zucht kent. In het tweede gedeelte zijner voortreffelijke redevoering sprak Dr. Schaepman voornamelijk over het dichterlijk genie en schilderde hij het beeld van den grooten dichter Joost Van V ndel, wiens geboorte, opvoeding, werken en verkeer met beroemde, geniale fijdgenooten, hem de ge legenheid schonken het reeds gesprokene te staven. Schooner beeld van den Vorst der vnderlandsche dichters, die in zijne werken de hoogste uitdrukking wist te geven aan hetgeen er in zijoe ziel omging, kon oub wel niet worden vertoond dan dat, hetwelk door den geniale» redenaar werd geschilderd. Dr. Schaepman gaf bij de beschouwingen van den persoon eu de werken van Joost Van Vondel bewijzen van eene belezenheid, die onze bewondering in de hoogste mate heelt opgewekt. Geen wonder, dat de geniale Spreker, de vereerder van Vondel bij uitnemendheid, aan het slot zijner redevoering aandrong tot het brengen van hulde aan der Dichteren Vorst, daarbij den vurigen wensch uitsprekende Vondels poëzie hoog en heilig te houden. Ous bestek laat niet toe van Dr. Schaepmatts verhan deling, diep van opvatting, tintelend >an poctischen gloed, vervoerend dooi' welsprekendheid, op uitgebreider wijze verslag te geven. Dit zij echter nog vermeld.dat de gevierde Spreker grooten indruk maakte door de rijke schakeering van gedachten en beelden, gedost in de volle en ongezochte poëzie onzer onuitputtelijk rijke moedertaal. Dr. Schaepman improviseerde, doch al had hij zijne verhandeling gememoriseerd, dan verdiende zijn kolossaal geheugen de hoogste bewondering. Meermalen bereikte hij door het kernachtige en toch bloemrijke van zijDe taal en door den dichterlijken gloed zijner denkbeelden, eene hoogte, die, blijkena de daverende toejuichingen, bij het taliijke auditorium de meeste waardeering vond. In hartelijke bewoordingen betuigde de Voorzitter der R. K. Leesvereeniging innigen dank aan den hoogvereerden redenaar, voor het genot, dat deze den aanwezigen ook nn wederom had bereid. In deze woorden van hulde en dank, door den Heer Gonnet gesproken, gaf ten slotte de vergadering met daverend applaus hare volle instemming en waardeering te kennen. Iu de vergadering van den Gemeen teraad, welke gisteren plaats had, kwam eene nieuwe regeling van de geneeskundige armen verzorging tot stand, tengevolge waar van het personeel bestaan zal uit vier heel kundigen, tevens belast met vroedkundige behandeling, op eene jaarwedde van ƒ450; drie vroedvrouwen, ƒ180, en eeu consul- teereud oogheelkundige, op ƒ300 jaarwedde; tot welke laatste betrekking benoemd werd de beer A. G. H. Van Genderen Stort, die reeds geruimen tijd zeer welwillend kosteloos de onvermogende ooglijders behandeld bad en wiens diensten men thaus op deze wijze wenschte te erkennen. Eeu zeer belangrijk punt, dat, na tal van jaren aanbangig te zjju geweest en na van de werkzaamheid van vele Raadsleden veel gevergd te hebben, thans afgedaan werd, was de algemeene politieverordening, die, na eene laatste nauwkeurige revisie te hebben ondergaan, iu deze zitting met algemeene stemmen werd aangenomen. Voorts nam de Raad met 18 tegen 5 stemmen het voorstel van den Heer Bij voet aan, luidende: »De Raad der gemeente Haarlem; overwegende, dat de eerlang te ver wachten inwerkingtreding van eene nieuwe algemeene politie-verordening eene herzie ning der instructiën van verschillende ge meente-ambtenaren wenschelijk doet zijn, noodigt Burgemeester en Wethouders uit, biertoe met bekwamen spoed de uoo- dige voorstellen aaubangig te maken en stelt dientengevolge buiten verdere behandeling bet voorstel van den Heer Mr. R. H. J. Gallandat Huet en de motie van den Heer Jlir. Mr. A. J. Retliaan Macaré, daartoe betrekkelijke Eeu amendement van den Heer Ma caré, om de laatite alinea te lezen: »en houdt de verdere behandeling van het voorstel Huet voorloopig aan«, werd met 16 tegen 7 stemmen verworpen. BURG. STAND DEB, GEM. HAAB.LEM. Ondertrouwd: 9 Nov. G. Klaassen en J. De Wilde. J. H. Bakker en M. C. v. d. Steylen. J. C. Dik- keboom en J. A. Arps. G. Groeneveld en C. J. De Rooij. J. Van Zomeren en M. E. Vierhout. Getrouwd: 8 Nov. B. H. ïhüning en A. M. Moor man. 0 Nov. D. C. Keetlaar en A. J. Philippo. - J. F. Keysper en A. Constant. W. Grillis en JM. Ten Pierik. A. P. Formanoy en J. H. Kamp. F. De Vries en J. Van llijzan. Bevallen: 5 Nov. W. Mijnders-Vooges, z. 6 Nov. C. De Zwart-Kroese, z. (levenloos.^ 7 Nov. M. E. Jacques-Beaufort, z. (levenloos.) 8 Nov. M. J. Kroese- Weusing, z. H. C. v. Aken-Jacobs, d. E. Van Brecmen-Springveld, z. 8 Nov. A. Van der Steen- Lodder, z. 9 Nov. A. De Hou-Van Eyk, z. Overleden: 5 Nov. C. Harrebomée-Vervooren,76 j. 6 Nov. F. Gaus, 3 mn. C. De Zwart-Kroese, 34 j. 7 Nov. H. Booger, 22 j. 8 Nov. W. Wessel, 1 mn li v. d. Steilen, 6 mn. - J. Boutellier, 38 j. 8 Nov. M. Jonker, 6 d. 9 Nov. J. H. Kuiper-V. d. Berg, 71 j. Het prachtwerk: Onze nationale kunstetsen en schet sen door Carl. L. Rake en Dr. M. J. A. M. Schaepman uitgave van Fraus Rujfa Sf Zonen te Amsterdamis in hot licht verschenen, in groot quarto formaat, levert het een twintigtal keurige etsen van onze beste 17de eeuwsche meesters, waarbij Dr. Schaepman meesterlijke schetsen schreef. De groote meesters treden er in de lijst van han beroemden tijd op eu het eigenaardige, het kenmerkende van ieders penseel wordt ous in voortreffelijk Hol- landsch vertolkt. De Zeereerivaarde Zeergeleerde Heer J. Ac, De Rijk vierde eergisteren zijn zilveren jubilé als Professor aan het Seminarie Hageveld te Voorhout, bij welke gelegeuhtid de hooggeschatte, ijverige en geleerde Britster tallooze blijken van achting, vereering, hulde en sympathie mocht ontvangen zoowel van zijne eerwaarde Ambtge- nOOten als van de Hageveldsche Studeuleu en van Vtleu, die den waardigeu Jubilaris eeue hartelijke vrieudschap toedragen. Moge de hooggeachte Professor nog tal van jaren iu zijn heilvolleu arbeid aan de opleiding der toekomstige Geeste lijkheid van Haarlems Bisdom werkzaam zijn. B. V. d. K. te R. Aan uw verlangen zullen wij genoegen voldoen. 6 De Red. met ste prys f 29,50 middelbare prijs l per 50 kilo kost— a AMSTERDAM, 9 Nov. Ter veemarkt heden wa reu aangevoerd: - runderen, 175 vette kalverenlstequal. 0,80 2dequal.0,65 per kilo, graskalf/ 11 a 18, 42 nuchtere kalveren, 4 a 7 12 schapen on lammeren a f196 vette varkens 34 a 39 c. per kilo. PUHMEREND, 8 Nov. Kaas:aangevoerd 245 stapels prijs der kleine kaas f33,— middelbare f 32.Boter 1.30 6 .140 per kilo; 377 Runderen aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ager in prijs kalfkoeien 142 Vette kalveren aanvoer 145 stuks prijs 60 a90 c. per kilo, handel ving; nuch gero dito:aauvoerl36stuks prijs f 6 s 20 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens; aanvoer 227 stuks, prijs 30 42 c. per kilo met maligen handel,magere dito aan voer 60 stuks, pry's f8 a 13 per stuk met vluggon handel. Biggen aanvoer: 398 stuks prijs f 3 a 0—. ROTTERDAM, 8 Nov. Op de veemarkt waren gis teren en heden aangevoerd: 15 paard 536 iunderen,536 vette- cn graskalveren,lOnuchtere kalvereu, 39 scha pen of lammeren, varkens, 239 biggen, 4 hokken. De pryzen van het vee, besleed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 65 c.,2de qnal. 60 c., 3de qnal. 55 c.; kalveren 1ste qual. 92 c. 2de qnal. 85 e., aehapen 50 c., alles per kilo. De prijzeo der boter waren hedeu als volgt lste f 64 2de f 60 3de qnal. f 56. SCHIEDAM, 8 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f S 25 Jenever f 13.75 Amsterd. proef f 15,— Spoeling fl,20 eito commmissie f 1.90. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 9 November 1887. Prijzen der onderstaande ®ffecUnganoleer. pCt. de koers Nederland. Cerlif. Werk. Sohuld. 2' ,173*/^ 8 87»/s 3>,198 71, 99'/, 91 Va 92 Hongarye. OM. Leuning 18675 Goutlieening5 Italië. Obi. Paasei. Leen. 1860-61 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 v zilver (Jan.—Julij. 5 Portugal. Obl. buitenl. 1863-84 8 Rualand. by Hope Comp. Oude Rossen 6 Obl. Nic. Spw. 1867 69 1 1877 Amst. L 20-100 6 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 76. 1' 18762 (Perpetneele)4 Turkye. Obl. Alg. Sohuld 1866. 6 v 1869. 6 Egypte. Obl. Leeuing 18764 N.-Amerika, Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4s Peru. Leeuing 1870. 6 18726 Ooateuryk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Hol). IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw.Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' u a a 1876. 6 italicZuid-ltal. Spoorw. Obl8 Builauo Gr. Spw. Maatach. Aand.. 6 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl6 Kiew Brest Aand6 Knrsk Chark. Obl. 1000. 6 Morechanak Syaran Aand.. 6 Riaschk Wiasma 6 Humeule. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Misa Kansaa l'eias Obl. Cert.. 7 Nederland. I.oten Amsterdam 100. 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet.. 8 Belgle. a Stad Antwerpen 1887. Ooitenryk. Staats). 18544 18606 1864 Rualand. a 18646 18666 Geldkoers prolongatie 3'/s P«t, 657, 65s/4 567s 1017, S27/, 97'/. 477s 607, 747s 1067, 12374 247, 14 127e 1197s 143 116 747, 135 857, 60r/, 1107s 567, 907, 987s 23 217e 287, U8Vs 1057, 1107, 105 103 91 1047, 1097, 137 1437s 131 HAARLEM, 9 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen eu pryzen als volgt koeien verkocht 34, voor t 65 a 130, 1 stier verk voor f 45 vaarzen, -verkocht voor f pinkenl2 verkocht voor t 50 a 40 1 graskalv. verk. voor t 18 a nnohtere kalveren, 33 verk. voor 8 a 5, 24 schapen, verk. voor 16 a 12 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 56 stapels kaas, 6794 Btuks, wegende 14291 kilo, hoog^ Z. M. de Koning heeft het verzoek van Dr. J. M. Smit, om het bekende be sluit van den gemeenteraad van Apeldoorn nietig te verklaren, afgewezen. LONDEN, 9 Nov. Het hoofd der poli tie, Warren, heeft, met goedkeuring van den Minister van JBinneulandsche Zaken, tot nadere beschikking het houden van volksvergaderingen en redevoeringen op het Trafalgar-plein verboden. De optocht van den Lord-Mayor is zonder eenig ineldingswaardig vootval, onder voordurend regenachtig weder afge- loopen. Luidens berichten uit Chicago wen den de leiders der anarchisten onwetend heid voor omtrent de iu de gevangenis ge vonden dyuamietbommeu. Schwab en Fiel den zullen vermoedelijk gratie verkrijgen van de doodstraf. De anderen zullen gehangen worden. KOPENHAGEN, 9 Nov. Yoorloopig is vastgesteld, dat de Czaar met zjju gezin den 15deu of löden dezer naai Berlijn vertrekt. Den volgenden dag gaat de Prinses van Wales, door den Koning begeleid, met hare kinderen op reis naar Lubeck. BERLIJN, 9 November. Het hedeu in gestelde voorloopige onderzoek heeft tot zeer ongunstige uitkomsten geieid. Mac kenzie is het met Schrötter eu Krause eens, dat de woekering onverwacht sterk is toegenomen. WEENEN, 9 November. Volgens een particulier telegram uit San Remo, moet Professor Schrötter den tegenwoordigen stand der ziekte van den Duitschen Kroon prins als zeer ongunstig hebben be vonden. Ook Mackenzie moet thans de zaak minder licht inzien dan te voren. PARIJS, 9 Nov. Volgens verscheidene bladen zou Graaf Corti door Graaf Robi- lant vervangen worden als Gezant te Londen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3