Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. comsumtie wilde brengen, er niets van bemerkt hebben dat de koppen niet frisch meer waren. Een zeer ruim en rijk met de prach- tigste stalaktiten bedekt druipsteenhol is in de streek Saverland, aan den Warstein-Hir&chber- ger straatweg, bij het uitvoeren van werkzaam heden langs den weg ontdekt. Het inwendige is samengesteld nit talrijke rotskamers. In den dieper in den berg liggende holen vond men in grooten getale overblijfselen van dieren, vermoe delijk van diluvialen oorsprong. Bij verder voort gezet onderzoek werd nog een tweede druipsteen grot ontdekt, die de eerste in omvang nagenoeg evenaart en eveneens met de heerlijkste stalak- titenformaties prijkt. In dit tweede hol heeft men, behalve diluviale dieroverblijfselen, ook den schedel en de beenderen van een mensch ge vonden. Een ander druipsteengewelf is onlangs in de nabijheid van Steinbach in de Opper-Pfaltz ont dekt. Een schacht, ongeveer 1 meter in het vier kant, waarlangs men met ladders afdaalt, leidt 40 meters diep naar het hol, dat zich ver uit strekt en zich verdeelt in verscheidene kamers, rijk aan prachtige druipsteenformalies van phan- tastischen vorm. Dit gewelf moet /de grot te Krottensee en eenige druipsteengewelven in de Frankische Schweiz in luister evenaren. Eenige ingezetenen der gemeente Brielle hebben zich vereenigd om eene reederij op te richten. De aaudeelen zijn op f 250 gesteld; voor een aanmerkelijk bedrag is reeds ge- teekend. Z o n d a g-a vond omstreeks 5 uren ontmoetten elkander op een trottoir te Mulhau- sen een officier en een burger; deze laatste was zekere Auguste Bossenmeyer uit Ereiburg in den Breisgau, die vroeger in een Badensch re giment had gediend. JDe twee mannen liepen tegen elkander aan en wel zoo dat Bossenmeyer op straat viel. Opstaande greep hij zijn hoed, die naast hem gevallen was om deze weer op te zetten. Of nu de officier in dat gebaar eene bedreiging gezien heeft, weet men niet; doch waar is het, dat hij een slag met zijn sabel op het hoofd van Bossenmeyer toebracht, wien twee vingers bij het pareeren werden afgehakt. De officier schijnt voor dit feit niet gestraft te worden. Door eene vermogende dame te Utrecht is in de Verlengde Weistraat aldaar een terrein gekocht, waarop eene kerk voor het „Leger des Heils" zal gesticht worden. Eene bende Zigeuners is gele- gerd te Canne (België) in de nabijheid der gren zen. Aanhoudend worden pogiugen aangewend om ze op Nederlandsch grondgebied over te zetten, hetgeen door ouze marechaussée wordt be let, die nacht en dag de grenzen bewaakt. 'vit u schrijft o n s uit Apeldoorn: Door het schrikken van een der vier zenuw achtige kleine paardjes van de Prinses, zijn ze gepasseerden Zondag eenigszins aan het hollen geraakt, maar werden spoedig door den fliuketi degelijkeu berijder tot hun plicht gebracht. Nu worden die kleine paardjes, die niet veel grooter zijn dan een flinken bond, dagelijks twee uren gereden door den stalmeester Stiers, in wiens han den zij die kunsten wel zullen afleeren. Het is een eigenaardig gezicht, als men dien grooten forschen man achter de kleine beestjes in een hun passend brikje ziet zitten. Onder Kloetinge zijn dezer da- gen bij eene drijfjacht weer ruim 300 hazen op geruimd. De blijdschap der landbouwers was nog grooter dan die der jagers. Een ou d-1 id van een der reder ij kerskamers te W. ontving dezer dagen het vol gende briefje: Dierbare vriendt, hebt u soms nog rollen van de rederijkers, dan wees zoo goedt en geef hem of haar wat meden en zegt wat zij koste moete ik zal u betalen wij hebbe hier in G. ook een rederijkerskamer opgericht en r.u zou u mij veel piasier doen als u mij dien verkoopen zou. Ook van dat gestoolle kind met die pop- pekop. Gegroet U vrindt. Prof. Buijs Ballot schryft aan het U. D. het volgende: „Recht erkentelijk aan zoovelen, die mij over de onweders in December berichten toe zonden, dank ik daarvoor vriendelijk. Ik zou onbescheiden zijn indien ik op dien voet tel kens briefkaarten vroeg. Daarentegen zou ik het zeer op prijs stellen ÏDdien enkele heeren den lust gevoelden ge regeld dergelijke berichten mij te doeu gewor den en dan op formulieren, die hun op aan vraag, aan het instituut gericht, zullen ge zonden worden, indien niet reeds op de plaats een waarnemer is. Zoodanige formulieren zijn vrij van port als er op het ingesloten biljet staat „weerbericht." Bovenal zouden mij waarnemers welkom zijn in Noord-Brabant, Rijnland, de Veluwe, Drente en Groningen. Aan de medewerkers wordt dan aan het einde van het jaar het „jaarboekje over onweders" gratis afgeleverd, waarin alle berichten, uit ons land in gekomen, samengesteld en zoo goed mogelijk be werkt worden." W o e n s d a g-n amiddag liet de vrouw van C. Hoek, wonende in een watermoleu bij Rustenburg, hare beide kinderen eenigen tijd te buis, daar zij boodschappen moest doen. toen zij terugkwam, vond zij het oudste, een meisje van 4 jaar, verkoold in haar stoeltje zit ten. Het arme kind was levend verbrandt Onder de gemeente Zuidland werd een boerenhofstede, toehekooreude aan J. Oosthoek gesloopt. Bij het opgraven der oude fundamenten vond men een pot met oude munt stukken. Een en ander, herkomstig uit de 16de en 17de eeuw, vertegenwoordigende een gewicht van 24 KG. Met zekerheid kunnen wij berich- ten, dat de beroemde kanselredenaar van Notre Dame de Paris, Pater J. Felix bij dePaus-Leo- feestviering in de tweede helft vauJanuari te Amsterdam de avond-feestrede zal houden. Geneesmiddel voor dronkaards. Onder de middelen, die reeds voorgeschreven zijn, om de dronkaards van hun ongelukkigen hartstocht te genezen, is zeker het volgende als probaat aan te bevelen, vooral bij militairen, daar de aanwen ding daarvan geheel van het goedvinden der chefs afhangt. In het burgerlijk leven zijn de dronk aards meestal zelden in de gelegenheid het mid- del met de noodige kracht in toepassing te bren gen. In elk geval heeft de prijktijk het nut reeds bewezen. Een uitstekend Duitsch officier kreeg het com mando over een regiment, waarbij het misbruik van sterken drank op eene ergerlijke wijze bestond, gedeeltelijk tengevolge van een langdurig verblijf in eene landstreek, die veel wijn voortbracht en waar deze drank zeer goedkoop was, deels ten gevolge van het gebrek aan energie of de mis plaatste gestrengheid van den vroegeren bevel hebber. Zelfs zware straffen konden het kwaad niet onderdrukken. Toen de nieuwe commandant, na het overne men van het commando, de verschillende chefs rondom zich verzamelde en hen vermaande, dit misbruik met al hunne krachten en alle hun ten dienste staande middelen tegen te gaan, verklaarden zij eenparig en zonder omwegen, dat zij te ver geefs alle middelen hadden beproefd. Goed mijne heeren, sprak de commandant lachende, dan verzoek ik u het eerst voorkomend geval van dronkenschap, niet zelf te straffen, maar er mij alleen kennis van te geven. Dit gebeurde en de commandant liet van toen af de soldaten, die zich aan misbruik van ster ken drank schuldig maakten, niet in de provoost, maar in het hospitaal brengen en ze als zware zieken behandelen. In plaats van arrest kregen zij Spaausche vliegen op den rug, en natte om slagen op het van te voren kaal geschoren hoofd; na eenigen tijd op die wijze behandeld te zijn, liet hij ze ontslaan. Nadat deze kaalhoofdigen in hunne compagnieën waren teruggekeerd, wer den zij woedeud gemaakt door de plagerijen van hunne kameraden. Dezen echter wachtten zich wel eene dergelijke kuur zich op den hals te halen; na weinige weken kwamen in het geheele regi ment nog slechts zeldzame gevallen van dronken schap voor. Te begeerlijk Maakt oneerlijk. Zwijgen en denken Kan niemand krenken. Arbeid is des lichaams voeder, Arbeid is des geestes hoeder. Hoe bard de rots ook wezen mag, De beitel wint bet door den slag. Arbeid zonder verstand Is schade voor ds hand. God nam de menschelijke natuur aan, om onze navolging te vragen, onzen dienst af te dwiugeu: het ontbreekt ons aan ge loof of w(j zijn de grootste straffen waard, indien wij zulk een Heer traag dienen. Troef. Een doorbrenger lachte een zuinigen heer in een koffiehuis uit en riep„Ziet, mijn'e- heeren, hij draagt zelfs den rok nog van zijn grootvader." „Goed gezien", riep de zuinige, „ik heb zelts de landgoederen van mijn grootouders ook nog Verkeerd geplaatste deernis. A. Met leed wezen vernam ik, dat gij bankroet zijt. Ik heb oprecht te doen met uw gezin. B. Zeer vriendelijkmaar niet direct noodig. A. Waarom niet? B. Wel, ik heb voor mijn gezin natuurlijk in tijds gezorgd; als je dus iemand beklagen wilt, doe het dan liever mijne crediteuren 1 Ad rem. Een rechter had de gewoonte de advocaten in de rede te vallen. Een van hen, wien dat begon te vervelen, vond eens goed te zeggenMijnheer de rechter, ik heb indertijd ook het genoegen gehad te pleiten voor mijn heer uw vader. Hij kon zich echter niet met u meten. Mijnheer uw vader begreep mij altijd eerst als ik uitgesproken had, maar uw edelacht bare begrijpt mij reeds vóór ik nog ben begonnen. Snugger. Een levensbeschrijving van Robes pierre eindigt met dezen fraaien zin: Deze bui tengewone man heeft geen kinderen nagelaten, behalve een broeder, die te gelijk met hem werd onthoofd. Geduld-oefening. Vrouw. Zou 't niet goed voor mijn man wezen, dokter, als hij een voet bad nam Dokter. O jaje kunt hem wel een voetbad geven. Vrouw. Dunkt u niet, dat het goed was, als ik er een scheutje aziju in deed Dokter. Kan geen kwaad. Vrouw. En een weinig asch Dokter. Is ook niet slecht. Vrouw. Ik heb wel eens gehoord, dat een handjevol zout Dokter. Ga gerust je gang; baat het niet 't schaadt niet. Vrouw. En hoeveel water moet ik nemen, dokter. Dokter, (tot het uiterste gebracht) Tot zijn mond, want anders verdrinkt hij. In de coupé. Een passagier zat in den trein te slapen en weid eeu paar stations verder meegenomen dan waar hij wezen moest. Een mooie grapbromde hij, toen 1 ij goed wakker was. Ja, maar wat ver getrokken, merkte een der mede-reizigers op. Op eene dames-soirée. „Wel, mijn lieve mevrouw, u heeft me gezt-gd, dal ik mijn tafel laken een nacht buiten moest hangen, om de vruchten-vlekken er uit te krijgen. Nu ik heb mijn tafellaken gisteren-nacht uit het raam gehan gen." „En de vruchten-vlekken waren natuurlijk des morgens verdwenen." „Ja, en mijn tafellaken ook." Haarlem, 24 Deo. Naar wij vernemen heeft zich hier ter stede een Comité gevormd met het doel het noodige geld bijeen te brengen ten einde bij het a. s. Eaus-Leo-feest eene buitengewone bedeeling aan de armen te doen. Wij hopen, dat de bekende liefdadigheid der Katholieken de loffelijke pogiugen van dit Co mité zal steunen. Met het oog op de werkloosheid, die de behoefte aan bedeeling doet klimmen, zij dan de collecte, welke voor het beoogde doel zal plaats hebben, onzen weldadigen siadgenooten dringend aanbevolen. In de Donderdag-avond te Beverwijk ge houden algemeens vergadering der B. K. Cen trale Kiesvereeniging Haarlem c. a. is deze Ver- eeniging ontbonden en werd onmiddellijk eene B. K. Centrale Kiesvereeniging Beverwijk c. a. opgericht, aanvankelijk met 137 leden. Tot leden van het voorloopig bestuur zijn be noemd de Heeren J. J. W. Van Waterschoot Van der Gracht en H. Burger Mzn. te Bever wijk, W. Be Wildt Sr. en Jb. De Boer te Wijk aan Duin, L. J. J. Kerschner te Overveen, P. P. Landsman eu E. Van der Laan te Assen- dellt, terwijl Óen kiezer van elke Gemeente in het hoofdkieedistrict Beverwijk is aangewezen om in zijne Gemeente pogingen in het werk te stellen tot het oprichteneener plaatselijke kiesvereeniging. Behalve 104 kamerbewoners lodgersheb ben zich nog een zevental personen aangegeven als mede-eigenaren in zake den aanslag in de grondbelasting, ten einde plaatsing op de kie zerslijsten te verkrijgen. De opgave van den Rijksontvanger, bevattende de namen van hen, die voldoende in de personeele en grondbelasting zijn aanslagen, telt ruim 3,100 personeu, zóodat een en ander bijeengenomen het getal kiezers in deze gemeente zal vermeerderen, naar globale berekening, voor de Tweede Kamer en de Pro vinciale Staten met 2000, en voor den Gemeen teraad met 1200. Door commissarissen der Stads Bank van Lsening is aan den heer W. Grijm Jr. met in gang van lo Februari wegens hoogen leeftijd eervol ontslag verleend uit zijne batrekking van onder-kassier en contraboekhouder aan die in richting. kerkberichte"n7 Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te half 6 Te Deum, plechtige Nacht mis met toespraak, daarna om het half uur eene gelezene H. Mis en te half 11 de plechtige Hoogmis, 's middags te 4 uur het Rozenhoedje, plechtige Vtspers en Feestpreek en vervolgeus tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Maaudag de HH. Missen te 7, 8 en 10 uur, te 3 uur het Rozenhoedje en de Veepers. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje als Novene voor Z. H. den Paus. Woensdag te 8 uur gezongen H. Mis. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 7 uur plechtig Lof, Preek en Te Deum en van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te 8, half 9 en half 10, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van denH.Antonius van Padua. Zondag de eerste drie HH. Missen te 5 uur, de tweede te 8 uur, de derde te 10 uur; des namiddags te half 4 uur de Vespers en Feest predikatie. Maandag de HH. Missen als des Zondags; te half 11 uur de plechtige Hoogmis, te half 4 uur de Vespers en Rozenhoedje. Dinsdag te half 9 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Vrijdag te half 9 gezongen H. Mis, te 8 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9, en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, Hoogfeest van Kerstmis, te 5 uur de H. Nachtmis, van 6 uur tot half 11 uur elk half uur eene gelezene H Mis. De plechtige Hoogmis te half elf. Dien dag geene Congregatie der H. Familie. Des avonds te 6 uur plechtige Vespers met Predikatie. Maandag, 2den Kerstdag, de gelezene HH. Mis sen te half 6, 7 en 9 uur. De plechtige Hoog mis te half 11. Des namiddags te 3 uur de Vespers, om half 5 Congregatie der H. Familie. Dinsdag, feestdag van den H. Apostel Joannes, de gezongen H. Mis te half 9. Woensdag te 9 uur de H. Mis voor de le den der H. Kindsheid, te 7 uur het Lof. Zaterdag-avond te 7 uur Lof met Predikatie. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Getrouwd i 22 Dec.: P. Bouman Ez. en A. L. Hom burg. 1'. C. Versélewel de Witt Hamer en M. O- Van Bergen. 1. Van der Have en E. J. H. Sevenhu ysen. Bevallen: 20 Dec.: M. E. Beüaart-Niemau, d. 21 Dec.: J. Pootjes-Visser, z. M. B. Bouckaert-Den Olden, z. 22 Dec. F. Pelser-Klaassen, d. J. E. Berg-Loerakker, z. B. C. Barendsen-Barendsen, d. 22 Dec.: C. F. A. Hessels-Martin,d. A. Blokker-Schoen, d. C. F. Lasschuit-Schulte, d. Overleden: 20 Dec.: G. Peereboom, 74 j. 21 Dec., M. Mok, 7 j. M. G. Keerwolff-v. Nes, 47 j. E. J. Blei-Albers, 72 j. M. V. Tongeren, 8 mn. J. Wij- deman, 3 mn. H. J. Van Norden, 28 j. 22 Dec.: F. Konings, 13 mn. A. C. Heyt, 2. j. P. Boon, 1 mn. W. F. T. Krom, 22 mn. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 22 Dec. 1887. 1 D. W. te Heemstede; overtr. Haavlemsche hondenbe lasting-verordening; f5 boete of een dag hechtenis; 2. J. A M. te Haarlem; 4 overtr. als voren; vier boeten als voren. 3. P. V. te Zaandam; eenv. bel.; bij verstek f3 of een dag hechtenis 4. J. G. O. te Zaandam; eenv bel. ambtenaar in functie, bii verstek 8 dagen gev. straf. 5. J. E. te Beverwijk; huis-vredebreuk; 3 dagen gev. straf 6. W. Z. te Zandvoort; mishandeling; vrijgesproken 7. F. De P. te Zaandam; mishandeling; f3 boete of een dag hechtenis 8. M. E. te Hoorn; mishandeling; f 8 boete of 3 dagen hechtenis met vrijspraak van het meer - dere 3. W. O. te Edam; mishandeliug; 3 dagen gev. straf. 10. A. S. C. te Haarlem; zware mishandeling; 6 maande n gev. straf. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tasschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een rijtuigdop. Een zilveren ringetje met eeu gouden plaatje. Een gouden ring, gemerkt „Geloof, Hoop en Liefde." Een knrketrekker. Eene portemonnaie met eenig geld. Een wantje. Een sleutel. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den Heer L. Meijer, Tnlpestraa No. 41 rood: een mandje met stoofperen, het mandje ge merkt; A. V. d. K.; bij Mej. Massou, Ged. Oude-Grach No. 15: eeD vaatje boter en eene lijnkoekenkist; bij den Heer Van Beek, Dubbelebnurt No.14: een bruinharigen hond, die hem van de gemeente Heemstede af is nsge- loopen; bij den Heer Dollekamp, Cornelissteeg No. 15: eene zwartzijden parapluie met koperen knop. In een der tramwagens is achtergelaten: eene zwartzij den parapluie. MARKTBERICHTEN. LONDEN, 22Dec Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren 50, Zwijuen PrijzenBeste Runderen 2/4 a4/9 Schapen en Lammeren 3/4 a 5/4, Kalveren 3/— a4/10 Zwijnen 2/4 a 4/8. DELFT, 22 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. f 178 a J 233 dito 2de qual. J 130 a 145 kalf koeien, 1ste qual. f 180 a215 dito 2de qual. f 125 a 140, vaarkoeien le qual. 130 a 170, dito 2de qual. f 60 a 100 vette kalveren, 1ste qual. J' 65 a 75 dito 2de qual. f 30 a 55 vette schapen 1ste qual. J 20 a 27, dito 2de qual. 10 a 15 lam scha pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren f a -- weilammeren f a magere varkens 14 a 20 biggen f 3.a 11,— nuchtere kalveren f 4 a 15, paarden f 20 a 90 stieren f 40 a 145,ossen f a Rundvleesch 54, 58 a 64 o.vet kalfsvleesch 70, 80 90 o., schapevleesch 44 a 40 c., lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7-— 6.— mindere en blauwe dito f a roode dito f 6.— 7.50 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f-,a -,rogge f 5.25 a 4.25, nieuwe dito f a n. wintergerst f 4,50 a f 5,— n. zomer dito f 450 5,25, n. chevalier dito f5,75 f4,75, haver f 3,50 a 4— n. groene erwten f 6,25 a a7,25 mesting f 7 a f625 paardeboonen f 5.75 a 5.25, duiveboonen 6.a 675 bruine boonen f 9.75 a .11,25 koolzaad 1887 f8,75a 975, hennepzaad f 6,85 a 725 kanariezaad f 9.50 a 8. 50 Aan de stadswaag gewogen van 16 Dec. tot 22Dec. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 334/8 en 106/16 vn. boter, wegende te zamen7740 kilo: prijs f 60 a 48 per 40 kilo f 1.22 a f 1.per kilo. GOUDA, 22 Dec. Granen. Witte poldertarwe f6.60 a f 6.70. roode dito f 6.10 a 6,20. angel dito f 6.40 a 6.50. jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f 7.10 a 7.50, mindere soort poldertarwe f 6.80 a 6.90 afwijkende dito f 6.20 a 5.90. polderrogge f 4.25 a 4.35. Zeeuwsche dito f 5.50 a 5.40. voor dito (per 70 kilo) f 4.a 4.50. wintergerst f 4.80 a 4.70, zomer dito f4.30 a 4 50. jarige che7alier dito f 5.75 a 6.5 9 nieuwe dito f—aHaver f 2.50 a 3.50 per heet. dito f 5.75 a 6.50 per 100 kilo. Kookerwten f 9.a 9.50 Witte boonen f a bruine boonen t 10.00 it 11.duiveboonen f 5.90 a 6.10. paardeuboonen f 5.60 a 5.70 Mais. Amerik. f 7.20 a 7.10. Odessa 7.25 a 7.— Cinquantine f a per 100 kilo. Hennepzaad: inlandsch f 6.70. a 6.SO en buitenlandsch f 5.25 a 5.50 spelt f 2.25 a 2.601, kanariezaad f 9,a 9.50. Kaas. le qual. f 26 a 28.2e qual. 23 a 25.— zwaardere a—Noordhollandsche f 25 a 30. aangevoerd 39 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel niet zoo vlug; prijs derkoeboter fl.20 a 1,30; der weiboter f 0.95 a 1.10 per kilo. Melkvee met goeden aanvoer en handel traag. Vette varkens met tamelijken aanvoer, van 18 tot 21 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlugger, van 16s tot 17 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,75 a 1.00 per week. Vette schapen met goeden aanvoer, han del iets vlugger, f 16 a 21. Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f 6 a 12. Graskalveren met grooten aanvoer handel gewoon, van 20 a 40. SCHIEDAM, 22Dec. Moutwijn, per ned. vat/9,— Jeneverfl4,50, Amsterd.proef 115,75 spoeling f 1,50 dito eommisBief 1,80. HOORN, 22 Dec. Ter waag gewogen 218 stapels kaas wegende 62030 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 33,50 voor kleine/32,— voor commissie, ƒ31,— voor mid delbare 30 LAATSTE BERICHTEN. PARIJS, 23 December. Eene nieuwe rechterlijke instructie is geopend tegen Wilson over den verkoop van ridderorden. Drie tusschenpersonen zijn aangehouden. De Hertog van Orleans, zoon van den Graat van Parijs, neemt een jaar dienst in Britsch-Iudië. SOFIA, 23 December. De vorst zal niet dan op stellig verlangen der natie van de regeering afstand doen. MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. Sedert dertig jaren leed ik aan eene verwaarloosde catarrhe, met moeielijke slijmopgeving. Zonder mjjn geneesheer te raadplegen, heb ik tegen dien hoest Cap sules Guyot gebruikt (twee bij eiken maal tijd). Ik heb er den besten uitslag mede verkregen. De hoest hield op en de slijm loste zich geheel en al op. »V., Pastoor te D.< De Capsulen Guyot zijn wit. De hand- teekeuiug E. Guyot is op elke capsule geschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3