-em- Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Kunst en Letteren. Daily News te Kaïro over zijn onderhoud met den Duitscher Klein werd medegedeeld. Deze Klein behoorde tot de bedienden van Hicks- Pacha en was een der weinigen, die de gekeele vernietiging van Hicks-Pacha's leger door de Arabieren overleefde. Toen Klein na langdurige omzwervingen in Soedan eindelijk te Kaïro te rugkeerde, vertelde hij, dat onze landgenoot, de bekends reiziger Schuver, te Bahr-el-Gazal nog onder de Arabiereu leefde. Aanvankelijk vond dit bericht weinig geloof, omdat Schuver, die, naar men meende, door de Arabieren was vermoord, in eenige jaren niets van zich deed hooren. De familie van den rei ziger zat echter niet stil en richtte zich door be middeling van bevoegde tusschenpereonen tot Klein, dia zijne bewering betreffende Schuver ten volste handhaaft. De Duitsche consul te Kaïro ontving van Klein het volgende schrijven, ge- dagteekend Ckebin-el Kom 4 Dec. 1887: Ik kau u mededeelen, dat ik met den heer Schuver te Khartoem woonde tot 18 Juli 1883, en ik beu vast overtuigd, dat hij nog leeft, want ik heb deze tijding vernomen van den man, die hem tot 15 Dec. 1886 vergezelde. Toen was Schuver zeer gezond en woonde te Foechoda (Bahr-er-Gazal). Hij kon echter de plaats niet verlaten, daar hij nog steeds onder verdenking staat als spion werkzaam geweest te zijn in dienst van den Mahdi. Schuver zelf vertelde mij den 18 Juli 18S3 dat hij moest vluchten om zijn leven te redden, daar de EngeUchen eenen prijs op zijn hoofd hadden gesteld. Hierover werd te Khartoem al gemeen gesproken en menigeen zou gaarne deze som vciditnd hebben met inlichtingen te geven over zijn verblijf. Van verschillende zijden werd mij gevraagd mede te deolen, waar de heer Schuver zich ophield, maar ik wilde liever mijn reisgenoot in veiligheid zien, dan geld to ver dienen door hem te verraden. De vraag is echter, of Klein's mededeelingen veitrouwtn verdienen. De consul vestigt er de aandacht op, dat in Klein's schrijven zijn eigen verdiensten wel wat te veel op den voorgrond worden gesteld, en raadt daaiom aan te bevoegder plaats nadere inlichtingen in te winnen. Dat de Engelsche bevelhebbers in Egypte een prijs op Schuver's hoofd hebben gesteld, wordt niet waar schijnlijk geacht, doch in alle gevallen zijn reeds de noodige stappen gedaan om in deze ze- krrheid te verkrijgen. Men heeft zich daartoe gericht tot lord Wol- atley, toen opperbevelhebber van het Engelsche leger en nu chef van den generalen staf te Lon den, terwijl tevens de bemiddeling van onzen Minister van Buitenlandsche zaken is ingeroepen. Vermoedelijk zal nu spoedig blijken, in hoever de hoop werkelijk gegrond is, dat onze onder nemende landgenoot niet het slachtoffer is ge worden van de roofziekte Dinga's. De Keizer zelf! Een vermaard roeier, lid van de Rcoivereeiiiging Borussia te Berlijn, haastte zich op den avond, dat de Itus- sische Keizer zou aankomen, naar eenc vergade ring zijner club. Toen hij de Linden wilde over steken naar de Mauerstrasse, den kortsten weg, klonk hem een donderend halt tegen, bij liet liottl van den Ru SBischen Gezant. Alles was af gezet. Hij liep niettemin door, maar op 't zelfde oogenbiik pakten hem een poiitie-agent en een militair bij den kraag. Zonder een woord te spreken, slaat hij zijn overjas los en vertoont al de medailles, die hij als roeier verdiend heeft en op de borst had hangen. Verbluft door die scliiju- bare ridder-teekenen, fluistert de gewapende macht; „de Keizer zelf!" en met al de eer, die voor den Czaar bestemd was, werd hij doorge laten tusseheu twee rijen soldaten, die de wape nen presenteerden. Aan de Mauerstrasse, gekomen iiep de Keieer op een draf verder, nageoogd door de verbaasde militairen. Berlijn heoft kans eene badplaats te worden. In het Admiralsgartenbad, Friedrich- slrasse aldaar, heeft men n).op eene diepte van 750 voet, eene tot de aardoppervlakte opborrelende zoutbrou ontdekt. Het Amerikaansche Ministerie van Financiën heeft dames-beambten in dienst, belast zijn met het aaneen leggen en plakken van verscheurde of verbrande banknoten een werk, dat beel wat geduld en zorg vereisebt. Eeii man had 1200 dollars aan banknoten verstopt in een steeneu kruik, waar zij door de muizen werden stukgeknasgd. Hij vond ze als een hoop snippertjes terug. Die snippers zond liy naar het Ministerie van Financiën en de geduldige dameB wisten die zoo uit te zoeken en samen te voege», dat den man 1100 dollars uitbetaald kouden worden. I:i een ande.r geval werd een pak banknoten, ter waarde van 10,000 dollars, dat bij een brand tot een vormloozen klomp geworden was, met fijne instrument n van een gebaald, zoodat bijna al de banknoten uitbetaald konden worden. In het stadsbosch bij Chur (Grauw- bunderland) is een reusachtige deu, „de oude Nana, door een stormwind omvergewaaid. Die boom was 34,6 nieter hoog zijn stam had boven den gtond een omvang van 9 meter en een mid dellijn van 2;85 m. Hij vernielde in ziju val over eene groote uitgestrektheid het jonge geboomte rondom hem. Toen de thans overleden Chinee- selie Prins Ckeen, eerste Minister van China, op zijn sterfbed lag, werd naar de provincie Che- kiony gezonden om een beroemd geneesheer, die de behandeling op zieh nam en het gebruik voorschreef vau levers van waterotters, als het eenige middel om de ziekte uit te roeien. Da delijk werden telegrammen gezonden naar Hankin om de levers onmiddellijk op te zendeu. Het middel heeft den Staatsman echter niet kunnen redden. Het paleis der familie van Confucius, dat met al de dam in gekorgeu schatten een jaar geleden geheel afbrandde, wordt op kosten der Regeering onder toezicht van den Gouverneur van Shantung weder opgebouwd. Van de nieuwe Fransche nickel- munten heeft men nu als proef, stukken ge slagen, welke op het eerste gezicht rond, maar op den kant van insnijdingen voorzien zijn, waardoor zij gemakkelijk van de zilveren munten kunnen onderscheiden worden. De Engelsche Local Government Board heeft eene circulaire verzonden aan alle plaatse lijke overheden in Engeland en Wal s (en de Schotsche en Iorsche „Boards" doen natuurlijk hetzelfde voor Schotland en Ierland), om de aandacht te vestigen op verschillende nieuwe wetten, gedurende de laatste zitting van het par lament tot stand gekomen. Daaronder is ook de Margarine Act, wet omtrent de kunstboter, die op 1 Januari 1888 in werking treedt. Het kan geen kwaad de verschillende kunstboterfabrikan ten in Nederland nog eens aan die wet te her inneren, welker bepalingen over het geheel als vrij wel bekend mogen ondersteld worden. In een nieuw hotel-restaurant te Keulen, waar Munchener Löwenbrau geschonken wordt, staat bij het buffet, op een Loog voet stuk, een fiere leeuw, die telkens als er een leeg vat uit het bnff t verdwijnt, en snel door een nieuw lemmgen wordt, luid begint te brullen natuurlijk tot groot vermaak der bezoekers. Het anlli.ropologisch genootschap te Weenen zal in het aanstaand voorjaar, als het stoffelijk overschot van Gluck, Mozart, Beetho ven en Schubert naar hunne praalgraven op het Ceiitiaal kerkhof te Weenen wordt overgebracht, gebruik maken van die gelegenheid, om de sclie dels vau deze groote toondichters te onderzoe ken. Zij hoopt uit die onderzoekingen belangrijke bijdragen te verkrijgen tot oplossing van de vraag, in hoeverre de voim van den schede! en de grootte der hersenen in verband staan met de groote geestesscheppingen der menschen. De kun et van papier maken heeft op dit oogenbiik zulk een graad van snelheid en volmaaktheid bereikt, dat het mogelijk is om een boom in vollen groei te vellen; het hout te malen, papier er van te bereiden en dit als be drukt papier, b. v. als eene courant, de wereld in te zenden, allee binnen 36 uren. De musschen, die nog geen veertig jaren geitden uit Europa naar de Vereer.igde Staten werden overgebracht, zijn daar nu zoo talrijk geworden, dat men krachtige verdelgings- maatregelen moet schud, om veldeD, tuinen en boomgaarden te vrijwaren voor de door hen aangerichte schade. In 1850 liet men te New- York de eerste musschen vliegen, en thans wordt volgens een rapport aan liet Ministerie van Landbouw te Washington, het aantal musschen in de Vereenigd» Staten op 273,716,887,698 geschat. Die meer begeert dan hem betaamt, Mist dikwijls wat hij had geraamd. Waar weeldeen hoogmoed vooruitgaan, Komt schande en schade achteraan. Karigheid is huisverdriet, Spaarzaamheid rouwt iemand niet. Geen aardsche zaken, Die lang vermaken. Voorzichtigheid in druk, Is moeder van 't geluk. Ware de aanklacht voldoende om iemand voor schuldig te houden, wie zou dan nog onschuldig zijn? Want het bepraten en hekelen van anderen is zoo algemeen, dat niets nauwkeuriger dient onderzocht te worden dan eene beschuldiging; Een lichtzinnig vader. Student, 't ls toch onverantwoordelijk lioe lichtzinnig mijn vader met mijn geld omgaat. Driemaal laat hij mij schrijven, voor hij mij geld zendt. Die porto's had hij mij kunnen sparen. Welmeenend. Burgemeester. Wat hoor ik, dokter, wilt ge ons verlaten Ge hebt hier toch een goed bestaan zou ik meenen. Dokter. Nu, dat kon wel beter, af en toe een enkelen patiënt en daar kan men niet van leven. Burgemeester. Maar, beste dokter, je veislaat je vak Diet. Een geneesheer moet zijne patiënten cok weten te houden. Ook eene epidemie. Dokter A. Wel, collega, hoe gaat liet met de praktijk in uwe gemeente P Dokter B. Ik kan je zeggon, amice, dat er te mijnent eene ware gezondkeidsepidemie heerscht. Uit den leertijd. Vader. Nu, Frans, hoe bevalt het je bij uwen patroon Frans. Slecht, vader, de juffrouw kookt alles wat ik dolgaarne lust. Vader. WelnuFrans. Ja, maar ik krijg er niets van. Een goede raad. Oom. Neem je in je leven altijd voor de advocateu in acht, dal zal in je voordeel wezen. Neef. Maar ik heb plan zelf advocaat te worden. Oom. Nu, dat is iets anders, dat is nog beter. Ieder in zijn vak. Schoenmaker. Heeft u onzen Afgevaardigde in Den Haag gezien?Heer. Ja, hij heeft eene prachtige redevoering gehouden. Schoenmaker. En loopt hij altijd nog zijue hakken Bcheef Haarlem, 28 Dcc. De viering van het Gouden Priesterfeest van Z. H. Leo XIII nadert. Nog enkele dagen zijn wij er van gescheiden. In schier alle gemeenten, waar Katholieken wonen, zijn de plannen der feestviering vastgesteld, welke in den loop van de volgende maand zullen verwezenlijkt worden. Het Jubilé van Z. H. wordt, zooals men weet, Zondag a. s. kerkelijk plechtig getierd. Zaterdag jl. begon de Novene tot voorbereiding voor den grouten, roerkwaardigen feestdag, waarop de H. Hoogmis in alle kerken op plechtige wijze zal worden opgedragen. In de kathedrale kerk te dtzer stede zal Z. D. H. de Biseehop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, de H. Hoogmis cels- breeren. Het programma van de feestviering in onze stad hebben wij reeds vroeger medegedeeld en achten wij dus bekend. Den avond van de feestelijke meeting kunnen wij nog niet met zekerheid ver melden, waarschijnlijk zal de meeting in de tweede helft van de volgende maand plaats hebben. Het Comité maakt de noodige to bereidselen om aan het feest deu noodigen luister bij te zetten, opdat ook iu de Spaarnestad Int Gouden Priester- Jubilé van den II. Vader op waardige wijze worde gevierd. Voor 't overige hopen wij, dat de katholieke ingezetenen op 1 Januari a. s. ook door het uit steken van de Nederlandsche tu Pauaelijke vlag of wimpel van hunne instemming met het jubilé zullen blijk geven, opdat, op dien merkwaardigen dag, or.ze stad een schoon en recht feestelijk uiter lijk zal te aanschouwen geven. Met onverdeeld genoegen hebben wij gisteren avond de eerste uitvoering bijgewoond, welke ter gelegenheid van het gouden Priesterfeest van Z. H. Leo XIII door een aantal leerlingen der Maria-icliool werd gegeven. Dë muzikale cn declamatorische voordrachten waren aan de leerlingen zeiven opgedragen en zij kweten zich van hunne taak op eene wijze, welke onze bewondering in liooge mate heeft opgewekt. Zoowel het instrumentale als het vocale gedeelte van het uitvoerige programma werd door de lieve kleinen allerkeurigst ten uitvoer gebracht. Vooral de Leo- cantate van onzen geachten stad genoot, den Heer Ph. Loots, werd heerlijk vertolkt. De melodieuze en degelijke toouechep pitig, waarvan de zeer schoone tekst door eene der Eerw.Liefdezusters van de Maria-school is ver vaal digd, maakte op de talrijke aanwezigen een diepeu indruk Voor afwisseling was goede zorggedragen. Na de meer ernstige nummers kwamen ook de ko mische aan de beurt. Al wat wij hoorden en zagen beantwoordde ann de verwachtingen, welke wij van deze uitvoering hadden gekoesterd.Als men bedenkt hoeveel zorg en moeite het kost om een programma als dat van gisteren-avond, op eene wijze ten uitvoer te brengen gelijk zulks geschiedde, dan kan men niet nalaten hulde te brengen aau de nauwgezetheid waarmede door de leerlingen is gestudeerd en aan de natuurlijkheid hunner voordrachten, en men wordt dan tevens gedrongen ook aan heil, dit; met zooveel tact. en beleid de voorbereidende oefeningen en de uitvoering hebben geleid, den warmste», dank te brengen voor de zeer vele bemoeiingen en beslommeringen, welke zij zich in het belang eener heilvolle zaak hebben getroost. Dat de gansche uitvoering aan talentvolle han den was toevertrouwd, bleek ons uit al wat wij hoorden en zagen. De aangebrachte versieringen, de fraaie transparant, die ons de beeltenis van don H. Vader gaf te zieu; de declamatorische en muzikale voordrachten der kleiner, alles is boven onzen lof verheven. Aan de E rwaarde Litfdezuslers en aan den Heer Ph. Loots komt daarvoor de uitbundigste lof toe. Voor liet wel slagen van den feestavond hebben zij hunne ta- Op 't exercitie-veld in een Pruisisch garnizoen. Een éénjarig viijwilliger spuwt ter wijl hij in 't gelid staat. Onderofficier. Zeg eens, No. 5, als men in 't gelid staat spuwt men niet, je bent hier niet in je salon. lenten ten beste g'-geven en daardoor het talrijke auditorium ten hoogste aan zich verplicht. Dat de aauwezigen bij herhaling een luid en welgemeend applaus deden hooren, spreekt van zelf. Hoogst dankbaar voor het geuotene eu met de zelfvoldoening eene bijdrage te hebben ge schonken voor de intellectueele en zedelijke ont- wikktlibg van aime hulpbehoevende kleinen, togen zij huiswaarts. Zij zullen zeker niet nala ten hunne vrienden en bekenden den raad te geven een der volgende uitvoeringen in de Maria- school te gaar. bijwonen. Inderdaad, men moet de gtheelo uitvoering hebben gezien en gehoord, om haar volkomen te kunnen beoordeelen eu clan de verdiensten van leiders en uitvoerenden maar be- hooren te kunnen prijzen en waardeeren. Ook de 1 erlingen van de School der Eer waarde Liefdezusters (aan het Spaarne) vieren lieden het Patis-L"0-jubilé. Naar wij vernemen is dit feest van huishoudelyken aard. De lieve kleinen worden op gebak en chocolade onthaald terwijl de noodige maatregelen door het Bestuur zijn genomen om door velerlei amusementen de leerlingen een allerprettigste]) dag te doen door brengen, zoodat zij de aangenaamste herinnetin- zuilen krijgen aan het gouden feest van denzoo innig geliefden Opperherder der Christenheid. Dezer dagen moest herhaalde malen heel- kuuilige hulp woiden ingeroepen voor personen, die door de gladheid der straten gevallen waren en daardoor min of meer werden gekwetst, 't Is inderdaad te betreuren, dat door zoovele ingeze tenen verzuimd wordt aan de polilie-verordening te voldoen, om, na het luiden der Damiaten, zand voor hunne woningen te strooien. Zulk een verzuim kan de oorzaak ziju van de ernstigste ongelukken, Ten einde de verkiezing van liet aftredend liberale Kamerlid voor het district Haarlem, de Heer Mr. A. J. IT. Farncomhe Sanders, te be vorderen, heeft zich te dezer stede een vooiloopig Comité van negen liberalen gevormd. Ook stelt men zich hier voor eene radicale kies vereniging in het leven te roepen. Dezer dagen is tot dit doel eene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den Heer L. E. Gerdessen. BURG. STAND DEK GEM. HAARLEM Bevallen: 22 Dec. II. Jansen v. d. Voort-Vasen, z. 23 Dec.: A. E. Hulsboach-Kuiken. z. G. v. Mook- Bvammer, d. - R. M. v. d. Bosch-Feybel, z. G. Doodenhnis-Sliagerland, d. A. de Bruyn-Steenbakker, d. 21 Dec.: W. A. Bergman-v. Velsen, z. C. Leisin'-Smits, d. M. C. Gootjes-v. d. Pol, z. E. H. Smulders-Bourgeois, z. E. Al. du Chatenier-v. Oye, z. E. Slag-Simt, d. 25 Dec.: M. M. Eekhont- de Bruin, z. C. Frijn-Traksel, z. N. de Vrics-de Haan, 26 Dec.: M. M. Slieker-v. Duivenboden, d. 27 Dec: J. v. Bragt v.-Santen, z., A. G. v. Galen v, Eekhout. z„ Overleden: 23 Dec.: J. M. Fasselmeyer-Polman, 74 j J. K. M. Duys, 11 m. J. v. Dort, 2 j. II. Korthals Nieuwenveen, 78 j. 24 Dec. F. Fredeker Bos, 76 j. A. Ceelen, 2 j. 24 Dec.: J. Smits, 71 j. 25 Dec. J. W. Raaphorst, 2 md. 25 Dec.: S. A. P. v. Dijck. 69 j. 26 Dec.: H. A. Ilea, 13 dg. 27 Dec.: J. Al. Schabbing v. Wunnink, 50 j. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. Godschalkheeft benoemd tot Pastoor te Breugel den Weleerw. Heer P. A. Yan Iersel en tot Kapelaan te Liesel den Weleerw. heer. II. C. Bert en», laatstelijk Assistent te Breugel. De inhoud vun het SI. Gregoriusblad Xllde jaargang No. 12 is ais volgt: Aan Z. H. Leo XIII. Mededee lingen omtrent de St. Gregorius-Vereeniging. Alge- meene berichten. Alet deze aflevering is eene muziekbijlage verzonden bevattende eene vierstemmige compositie van Jos. Beltjens, getiteld Elegit te Dominus. Bij den uitgever N. Luijten te Tilburg is dezer dagen verschenen een werkje getiteld: liet verslag der Tilburg- sche wolindustrie en Hendrik Muller Sen of bescherming contra vrijhandel, door Armand Diepen. De hoofdstukken, welke deze lijvige brochure bevat, werden door de Tilburgsche Courant en andere Nederl. bladen opgenomen. Thans verschijnen zij, op verlangen van velen, in den vorm eener brochure. Het wil ons toe schijnen, dat de Heer Diepen door deze tweede uitgave ve len aan zich heeft verplicht.Zij. die tot dusverre verzuimden met de hoog te waardeeren denkbeelden, welke de schrij ver in deze brochure op bevattelijke en logische wijze ontwikkelt, kennis te maken, raden wij aan zich dit werkje aan te schaffen. Zij zullen ongetwijfeld, na de lezing er van, het stelsel van bescherming beter hebben ieeren kennen en waardeeren. Moge het werkje vooral komen in handen van de Nederlandsche freetraders en onder hen propaganda maken voor de gewenschte Be scherming". UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor li. K. Kerken en Gestichten. Amsterdam. R. K. Ziekenverpleging. Uitgeloot aan deel N». 127, betaalbaar na 1 Januari ten kantore van den Hear E. H. Van Crauenhnrgh, aldaar. Amsterdam. Kerk van den II. Franciscus Xaverius. Uitgeloot de aandeelen No. 40 en 174, aflosbaar na 1 Januari a. s. Botterdam. Kerk van den Allerh. Verlosser. Uitge loot Serie 41, De premie f 1000 viel op No. 11, Serie 20 n n ii 600 432 40 ti n n 100 nut 489 20 100 927 40 Betaalbaar van 30 Dec. af te Rotterdam, in het huis van de Eerw. Paters Redemptoristen. Botterdam. Kerk van de HH. Martelaren van Gor- com (Feyenoora). Uitgeloot aandeelen 20, 26, 30, en 103 AD. Betaalbaar na 1 Jan. hij de Heeren Ogtrop en Zn. te Amsterdam, en J. De Bouter Zn. te Rotterdam. MARKTBERICHTEN. HAARLEM27 Dec. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f ,0— a f witte f 6.30 a 660 rogge f 5. a f 18.Haver f 2 70 a f3,00 gerst f 4,GO duiveuboonen f 6,20 a paardenboonen f 5.20 bruine boonen fa f Gr. erwten f6 6,25. ALKMAAR,24 Deo. De aanvoer van veo en daar- voorhestede prijzen volgt koeien100 a 180 20 nushteren kalveren ft a 22,vette kalveren a 337 schapen 9 a J 22— varkens fperkilo, 68 ma gere dito 10 a 15,10 bokken j 4 a 9. 8 paarden 30 a f 180, lammeren f a HOORN, 24 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet. tarwe f 6,a 8,heet. rogge f heet. gerst 375 a 5.heet. haver f 4.mosterdzaad a heet. bruine f 7,25 a 10,50 gele f f heet paardeboonen f 4 75 a 6,— heet. erwten f 7,75 a 10. heet. groeney 8,25 a 12, heet. grauwe f 9,25 a a, ti heet. witte f 12, heet. aardappelen f a manden appelen f a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald waren als volgt: paarden van f 40 tot 100 veulens f a —koeien van 1 tot -kal veren \an 10 tot 18, schapen van tot lammeren van 8 tot 16,varkens van 6 a 12, zeugen 20 a biggen van 3a 6. LEIDEN, 24 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet tarwe winter- f -,a -,zomer- -,— a f ,-, heet. rogge winter- f -,a -,.zomer- -,— a heet. gerst zomer- -.a chevalier a -.heet. haver, zware- -,— -. f54.— a 60.—, 2de qual. f 44.— a52.— SCHIEDAM, 27 Dec Aloutwijn per Ned. vat a f 9.— Jenever f 14 50 Amsterd. proef f 15,75 Spoeling fl,30 dito commmissie f 1,60. PURMEREND, 20 Dec. Kaas: aangevoerd 109 stapels prijs der kleine kaas f32 50 middelbare f 25,Boter 1.15 a .125 per kilo; 79 Runderen: aangevoerd. vette koeien laag in prijs; melk prijshoudend; gelde- ager in prijs kalfkoeien 88 Vette kalveren aanvoer 88 stuks prijs 70 alOO c. per kilo, handel vlug; nuch gere dito:aanvoer GSstuks prijs f 8 a 18 per stuk, stug- gen handel. Vette varkens; aanvoer 142 stuks, prijs 38 44 c. per kilo met matigen handei;magere dito aan- ooer 50 stuks, prijs f8 a 15 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 114 stuks prijst 4a 6—, ROTTERDAM,27 Dec. Op de veemarkt waren gis teren en heden aange/oerd:23 paard. 478 Hinderen, 157 vette- cn graska]veren,12nuchtere kalveren, 342 scha pen of lammeren, 385 varkens, 04 biggeu, 3 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt vau heden waren als volgt: Runderen 1ste qnaliteit 66 c.,2de qnal. 62 c., 3de qual. 58 c.; kalverenlste qual. 1021/jC 2de qual. 85 e., Behapen 55 c., alles per kilo. LAATSTE BERICHT. PARIJS, 26 Dec. Het bestaande handelstractaat met Italië wordt voor drie maanden verlengd. MEDEDEELINGEN, ff 10 Cents per regel. »Ik heb zelf de krachtdadigheid van de Capsules Guyot ondervonden; ik kan ze dus met recht aanbevelen. Ik heb ze ge bruikt tegen eene beklemming op de borst die mij bet spreken belette en heb er den besten uitslag van verkregen, zoodat ik dan ook zorg draag dat dit kostbare ge neesmiddel mij noo't ontbreekt, »0., Priester te S.,« Men erkenne geene Capsulen Guyot voor eebt, dau die welke veivaardigd zijn 19 rue Jacob, Parijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1887 | | pagina 3