J, SPAAIIBAM. F. J. 4. SIEDNS, Geen lilvwioop, Geen Opruiming, Wollen Dekens, MARKTBERICHTE^ ADVERTENTIES. E. X. Dutzenbcrg, HAARLEMSCHE ZOUT, Extra gelegenheid. Biljartballen, Biljartkeuen, Biljartkrijt, Poinmeranzen. Kerkornamenten, Linnen Artikelen, in liet GEBOUW in de ZIJLSTRAAT. JPaarlaar steeg 6. Beste Bakolie, Haarlem. Kim Groehmarkt No. 18. bij A.FEMMA1, Gr, Houtstraat' 37^ STEDELIJK NIEUWS. Konings en de Weleerw. Heeren B. J. Klekamp en A. D. Timans. PARIJS, 6 Januari. Er ziju gekozen 57 republikeinsche eu 21 auti-repabli- keiusche seuatoreu. Iu zes departementen moet er eeue herstemming plaats hebbeü; de republikeinen hebben twee zetels verloren. LONDEN, 6 Januari. De Hertog vau Norfolk is, vergezeld vau twee secretarissen, heden naar Rome vertrokken, iu het be zit van eene nieuwe boodschap vau de Kouingiu aan deu Paus. De Hertog werd deze week iu een bizonder gehoor ontvan gen bij de Koniugiu eu had eeu onder houd met Lord Salisbury. MED EDEELINGEN, d 10 Cents per regel. Door Dr. Pariset, secretaris der Genees kundige Academie te Parijs, en door meer dan 200 vermaarde geneesheereu is gecon stateerd gewordeu, dat de Echte Pate van Regnauld een groot voordeel heeft op de andere borstmiddelen eu dat die Pate het hoesten, den kinkhoest eu de zinkingeu spoedig kalmt. Daar dit kostelijk middel geeu opium, noch opiumzuur, noch codeïne bevat, kan men er zelfs na den maaltijd gebruik van maken en het aan nog jonge kinderen geveu. De echte Pate van Re gnauld wordt geprepareerd, rue Jacob 19 te Parijs, en wordt overal tegen fl. 0,75 ver kocht. Eene Hollandsche beoordeeling. Mijnheer Ter beantwoording uwer letteren is dienende, dat de Zwitsersche Pillen, ge leverd door den heer P. L. Van Santen Kolff te Rotterdam, door mij van tijd tot tijd worden geappliceerd tegen obstructie, waaraan ik siuds laugeu tijd laboreer (doch op den duur vrij gezond benHet bewuste medieameut geeft mij dau ook wel wat verlichting, eu ik heb bij het gebruik er vau volstrekt geeu onaaugeuame aandoe ningen bespeurd. Ik gebruik ze reeds ver scheiden jaren en bevind er mij wel bij. Ik heb de eer mij met achtiug te onder schrijven, UwEd. Dienaar. A. G. v. R. C. Steeuderen (Gelderland). Verkrijgbaar bij deu Heer P. RAASEN, Koningstraat 48 alhier. DEPOT VAN voor Altaren enz. Bijschrijving van Intrest, maar een Gewone prijs f 6,50, W" Thans voor f 3.90. H. J. KOEHORST, in de Linnenbaai, Lange Molenstraat bij den Kruisweg. door wien hem een bezoek werd gebracht, aan de praat hield. Joist, antwoordde de schuldenaar tijd is geld, laten we dus uitrekenen, hoeveel tijd er toe noodig is, om u mijne rekening van twee honderd gulden te betalen. Ad rem. Aan de militaire academie te Wool wich is het evenals bij andore inrichtingen een vaak gebruikte streek om varlof te krijgen, dut men zich zelf een brief schrijft, waarbij men geïnviteerd wordt om eens een dagje bij e6D oom of tante te komen doorbrengen. Een jonge cadet vergat echter in zijn haast om weg te komen een ding. Hij werd bij den commandant geroepen, en deze zeide „Mijnheer! Als u een volgenden keer weder een brief van uwe grootmoeder aau u zelf schrijft, wacht dan tot de inkt gedroogd is. Belooning. Kapitein. Gij verdient openlijk beloond te worden, kanonnier Bomslinger. Door uw flink gedrag hebt gij de gansche compagnie bij de manoevres uit een groot gevaar bevrijd. Hadden we oorlog, ge zoudt zeker worden ge decoreerd. Bomslinger. En nu, Kapitein Kapi tein. Nu krijg je drie dagen arrest, omdat je de brutaliteit hebt te spreken terwijl je in 't gelid staat. Haarlem, 7 Jan. Hedeu-morgen te 9 uur werd in de kerk van O. L. V. Koningin van den H. Rozenkrans de plechtige Lijkdienst ge houden voor wijlen den Hoogeerwaarden Heer F. Th. Frankemölle, Oud-Kanunnik van het Hoogwaardig Kapittel dor kathedrale Kerk van Haarlem en Oad-Pastoor van voormelde Paro chie-kerk in deze Btad. Eene talrijke Priesterschaar, waaronder vele Hoognerwanrde Heeren Kanunniken, en een zeer groot aantal geloovigen waren als om eene vernieuwde en laatste hulde aan den waardigan overledene te brengen, in het kerkgebouw aan wezig',fallen hunne gebeden tot God opzendende voor de rust der ziel van don ontslapen, dier baren Herder. Nadat de zielen vigiliën waren ge zongen, begon de plechtige Uitvaartdienst. Het heilig Misoffer werd opgedragen door der. Hoog- waardigen Heer Mgr. J. A. Van den Akkerge assisteerd door den Zeereerw. Heer G. JF. Ko- nings, als Diaken, en den Weleerw. Heer B. J. Klelcamp als Subdiaken. Da Weleerw. Heeren A. D. Timans en A. J. M. Hajkenscheid fungeerden als Oantores. Het Zangkoor kweet zich, in eonige meerstem mige nummers (van Ett) eu in het Givgoriaansche Requiem, op uitmuntende wijze van zijne taak. De Hoogwaardige Heer Mgr. J. A. Van den Akker hield hij deze plechtigheid eene schoone lijkrede, gewijd aan de nagedachtenis vau den dierbaren afgestorvene, den hoogst eerbiedwaar- digen Priester, den man van ware godsvrucht, hooggeëerd wegens zijne nederigheid en voor beeldige plichtsbetrachting, bewonderenswaardig in de waarneming zijser heilige bediening. Na het eindigen der schoone rede, die in veler oog een traan deed opwellen, werd de laatste Absolutie door Mgr. Van den Akker uitgesproken. De plechtige Uiivaart geëindigd zijnde, werd de lijkkist door de Heeren Werkende Leden der St. Vincentius- Vereeniging (Aid. Parochie van O. L. V.) naar den lijkwagen gedragen, waarbij de Heeren Collectanten als slipdragers fungeer den. Achter den lijkwagen vormde zich een stoet, die volgeuderwijze was samengesteld: 1. Heeren Collectanten, 2 Heeren Bestuurders van de St. Vincentius- Vereeniging. 3. Heereu Leden van het Zangkoor. 4. Weeskinderen. 5. Eene depu tatie Leerlingen van de R. K. Parochiale scholen. 6. Twaalf rijtuigen, waarin de Hoogw. Heereu Geestelijken, familie-leden, vrienden en vereer ders van den ontslapene, hadden plaats genomen. Langzaam bewoog zich de stoet te midden eener talrijke menigte naar het R. IC. kerkhof te Over- veen. Waren er vele belangstellenden iu de kerk aanwezig, hier was de toevloed niet minder. De plechtigheden op het kerkhof werden ver richt door den Zeereerw. Heer P. J. Thünnissen, geassisteerd door den Zeereerw. Heer O. W. Een waardige, een edele Priester is van ons heengegaan, een Priester, die in oprechtheid des harten zijn heilig ambt vervulde, een vraagbaak en vrieud van veleu, een vertrooster der bedroef den, een Priester, dis immer een verzachtend woord voor de lijdenden had eu eene ruirae aal moes gaf aan de behoeftigen, welke laatsten vooral het verlies van den waardigen Herder zullen betreuren. Zijn aandenken blijve in zegening en de ge nadige God schenke hem de eeuwige zriigheid als belooning voor al het goede, dat hij gedu rende eene reeks van bijna 60 jaren als Priester voor het heil der zielen en voor het welzijn vau Kerk en maatschappij heeft verricht. Hij ruste in vrede 1 Zijne werken volgen hem na 1 Het stedelijk Museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis alhier is in het vorige jaar bezocht door 4003 betalende en 4386 niet- betalende p;rsonen; 24 kunstschilders van ver schillende natiën namen copieëu van de schilde rijen van Frans Hals. |HHat Museum van kunstnijverheid alhier is gedurende het jaar 1887 bezocht door 8255 personen, waaronder 288 donateurs eu leden, 711 betalende en 7256 niet-betalende bezoekers. Donderdag-namiddag is een negentienjarige jongeling, die in de, Leidsche-vaart door het ijs was gezakt, met leveusgevaar gered door een agent van politie, die zich daartoe op het broze ijs moest begeven; ook is een bier wonend jong- mensch met zijn meisje door het ijs in de Ring vaart gezakt. Niet dan met moeite en na bijna een half uur iu het wak te hebben doorgebracht, werden zij gered. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezens HH. Missen, met Onderrichting, te 10 unr de Hoogmis met Preek; 'smiddags te 2 uur de Cstechismns, te 3 uur het Rozenhoedje met de Litanie,'s avonds te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met Preek. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. Douderdag-avond te 7 uur het Lof. Zaterdag ta half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeering der zondaars, met 500 dagen Aflaat; 's avonds te 6 nur Lof, eu van 5 tot 10 uur gelegen heid om te biechten. In de week da HH. Missen te 8, half 9 en half 10, en de Catechismus, naar gewoonte. Parochiekerk van den II. A ntonius van Padua. Zondag de stille HH. Missen te half 6, 7 en half negen uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis raat Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te half 9 uur de gezongen H. Mis ter eere van Sl. Antonius, te 6 uur het Lof. Vrijdag ta half 9 de gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8, hall 9, 9, en half 10 uur, en da Catechismus naar gewoonte Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags te 3 uur de Vespers, te half 5 Congegratie der II. Familie, te 7 unr Lof met het Rozenhopdje. Maandag te 7 uur het Lof. Woensdag te 7 uur het Lof. Vrijdag te 7 uur Kruisweg. In de week de HH. Missen te half 8, 8 half 9 eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Bevallen: 3 Jan: P. M. Kuipers-Reigers, z. 4 Jan. M. Bagtel-Koei, z. M. P. Misset-Van Es, d. H. Ruysenaars-Otger, z, 5 Jan. C. J. Pruys-Piek, z. E. Vau Egmond-Verhagen, d. 5 Jan. J. P Beukers-Steen, d. J Van Post-Seekles; z. J. Vermeulen-Miilder, d. (levenloos). 6 Jan. J. Steffens-Van der Mye, z. - JD. Pirets-Mulkens, z. Overleden: 3 Jan. E. J E. Lsrsen-Jensen47 j. H. H. Kreek, 11 m. 4 Jan. F. T. Frankemölle, 80 j. G. A. Steemers, 15 d. M. Mes-Herfst, 58 j. L. J. Evers, 2 m. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goeden, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tussehen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen afgehaald worden. Een boek over verloskunde. Eene witzijden schuifvoile. Een ijzeren deurslot. Een kinderwantje. Een hamer. Een beitel. Eene nijptang. Een luster boezelaar. Een tweewielige handwagen. Een overschoen. Een paar grijze glacé hand schoenen. Een zwarte doek. Een paar wollen kousen. Een gonden oorbel. Een plankje in een papier gewikkeld. Een nikkelen hondenhalsband. Eene medaille voor 12 jarigen militairen dienst. Een koperen armband. Eene quitantie, groot f5,88 ten name van Romijn te Haarlem, afgegeven door J. De Jager Zonen te Amsterdam. Een gouden oorbelletje. Eeu pakje tramkaartjes. Een mandje met eenige ledige wijnflesschen in stroohulzeu. Een rijtuigdop, Eene slede. Twee sleutels aan eeu touwtje. Een sleutel aan een plankje. Eeu sleutel, aan een verguld koperen ketting. Eenige groote en kleine sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer J. E. Bekker, Morinne- steeg No 13: Eene ijsslede; bij den heer J. Th. Kuijk, Anthoniestraat No. 72: Eene parapluie; bij den heerVeen Kruisstraat No. 4. Eeu bril in étui. Bij dea heer E. De Vries, Brouwerstraat No. 29: Een pakje kleeren en een paar pantoffels, gespeld in eeu doek. Bij deu heer J. W. P. Lijdaman, Turfmarkt No. 2: Een geelharigen hond. Bij den heer G. Van Veen, Kampervest No 19: een grijs— harigen hond met vossekop. Bij den heer Blom, Spek- straat No. 4: eene portemonnaie met zilveren beugel waarin f9. Bij den heer J. Sinnigen, Lange Heerensingel No. 37 G: Een paar Friesche schaatsen. Bij den heer J. C. Montaban, Bakkerstraat No. 23: eene groote vracht slede. In een der tramwagens achtergelaten: Eene parapluie. Eene zwarte handmof. ARROND.RECHTB. TE HAARLEM Terechtzitting van 29 December 1887. 1. M D. te Beverwijk; politie-overtreding Beverwijk; (verboden inrijden) f 1 boete of een dag hechtenis. 2. J G. te Velzen,- eenv. beleediging; fl boete of een dag hechtenis. 3. M G. h/v. H A. te Beverwijk; eenv. bel. ambtenaar in functie; f10 boete of 3 dagen hechtenis. 4. A v. E. te Velzen; feit en Btraf als voren; echter 5 dagen subs, hechtenis. 5. G J de V. te IJmuiden; feit als voren en politie-overtr. Zaandam; f 15 en f 5 boete of 10-2 dagen hechtenis. 6. W B., A V. voegers J. K. arbeider, allen te Assendelft; wederspannigheid; bij verstek 14 dagen gev. straf. 7. T Z. Jz. te Zandvoort; feit en straf als voren eu openbare dronkenschap; 7 dagen gev. straf en f 5 boete of 3 dagen hechtenis 8. T Z G. te Zandvoort; opz. vernieling van eeus anders goed; f 10 boete of 5 dagen hechtenis met vrijspraak van het meerdere. 9. C Van den B. te Haarlem; mish. van een ambtenaar in functie; vrij- gesproken. 10. J Van deu G, te Oude Wetering; mishau - deling; f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 11. B M. te Haarlemmermeer; mishandeling; f15 boete of 10 dagen hechtenis. 12. T de J. te Roelofarendsveen; mishandeling; 14 dagen gev. straf. 13. P M C Van V. te Velzen; strooperij met oord. des onderscheids; bij verstek f 3 boete of een dag hechtenis. 14. A Van E. te Haarlem; diefstal eene maand gev. straf. Terechtzitting van 3 Januari 1888. 1. H. O. te Delft (gedet); bedelarij; 12 dagen hechteni s eu plaatsing in eene Rijkswerkinrichting voor 6 maanden. 2 H. V. en C V. te Spaarndam (gedet.); het plegen van ontuchtige handelingen met iemand beneden 16 jaren; ieder 3 maanden gev. straf met bepaling dat de preven tieve hechtenis in mindering zal worden gebracht. 3 P. De la R., W. R., N. Van S. allen te Haarlem (ged.); dief stal met braak; ieder 2 maanden gev. straf. SCHIED 1M, 5 Jan. Moutwijn per Ned. vat a f 9.-— Jenever f 14 50 Amsterd. proef f 15,75 Spoeling f 1,60 dito commmissie f 1,70. LONDEN5 Jan. Ter veemarkt zijn aangevoe? d Runderen 400, Schapen en Lammeren 2000, Kalveren 129, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 2/4 5/- Schapen en Lammeren 3/4 a 5/2, Kalveren 3/- a 5/ Zwijnen 2/4 3/8. LEIDEN, 6 Jau. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden f 6 stieren f 62 a f 150; ossen f a 56 melkkoeien f 100 a 236 - kalveren dito f -a 50 vare dito f 92 a 190, vette dito f 16 graskalveren f 25 a 44, 24 vette f31 a 75 70 a90; 15 nuchtere dito f 3,50 a 7,—* 190 vette schapen f 16 a 29, 34 weide dito 12, a ,21,lammeren magere varkens a 30 biggen f 4,— a 12.— HOORN, 5 Jan. Ter waag gewogen 16 stapels kaas wegende 5372 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/ 32,50 voor kleine ƒ25,25 voor commissie, voor mid delbare DELFT, 5 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. f 184 a f 220 dito 2de qual. 140 a 160 kalf koeieu, 1ste qual. f 170 af 210 dito 2de qual. 115 a 140, vaarkoeien le qual. f 140 a 215, dito 2de qual. 80 a 115 vette kalveren, 1ste qual. 65 a 72 dito 2de qual. f 34 a 44— vette schapen late qual. f 22 a 30, dito 2de qual. f 12 a 18 lam scha pen le qual. a 2de qual. f a vette lammeren f a -- weilammeren f a magere varkens 16 a 23 biggen f 4.a 11,— nuchtere gkalveren f 4 a 16, paarden f 35 a 90 stieren f 50 a 90,— ossen f a Rundvleesch 54, 60 a 65 c.vet kalfsvleesch 70, 80 90 o., schapevleesch 44 a 52 c., lamsvleesch c. Granen. Zeeuwsche tarwe f 6.— 7.— mindere en blauwe dito f a roode dito f 6.— 7.50 min dere en blauwe dito f a nieuwe Zeeuwsche dito f-,a rogge f 4.25 a 5.25, nieuwe dito f a n. winlergerst f 4,50 a f 5,— n. zomer dito f 450 5,25, n. chevalier dito f4,75 f5,75, haver f8,50 a4— n. groene erwten f 6,50 a a7,50 mesting f 575 a f625 paardeboonen f 5.25 a 5.75, duiveboonen 6.a 675 bruine boonen f 9.75 a .11,25 koolzaad 1887 f8,75a 975 hennepzaad f 6.85 a 725 kanariezaad f 8.50 a 9.50 Aan de stadswaag gewogen van 30 Dec. tot 5 Jan. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 311/8 en 129/16 vn. boter, wegende te zamen7510 kilo: prijs f 56 a 66 per 40 kilo f a f per kilo. GOUDA, 5 Jan. Granen. De toestand is nog gelijk aan dien in de vorige week, alleen was er voor loco goed iets meer vraag, waardoor een en ander iets hooger prijs bedong. Kaas. le qual. f 23 a 26.— 2e qual. a zwaardere a Noovdhollandsche f a aangevoerd 16 partijen handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f 1.10 a 1,30; der weiboter f 0.95 a 1.10 per kilo. Melkvee met goeden aanvoeren handel traag. Vette varkens met tamelijken aanvoer, van 19 tot 22 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel gewoon, van 16 tot 17 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gewoon, f 0,70 a 1.00 per week. Vette schapen met goeden aanvoer, han del iets vlugger, f 18 a 24. Nuchtere kalveren met tamelijken aanvoer, handel vlug, f 6 a 9. Graskalveren met grooten aanvoer handel gewoon, van a LAATSTE BERICHTEN. Voorspoedig bevallen van een ZOON M. M. L. BOTHE-Has- SËLBACH. Arnhem, 2 Jan. Bevallen van een MEISJE, W. Th. BIJNEN-Tilburghs. Aalst bij Eindhoven, 28 Dec. 1887. Heden overleed, na het ontvangen der HH. Sacramen ten, iu den ouderdom van 80 jaren, onze innig beminde Broeder en Oom, de Hoog- eerw. Heer FRANCISCUS THEODORUS FRANKE MÖLLE weleer Poenitencier van het Kathedraal Kapittel en Pastoor der kerk van O. L. Vrouw Koningin van den H. Rozenkrans en van deu H. Domiuicus te Haarlem. A. H. FRANKEMÖLLE. P A. HOOGENBOSCH. A. M. HOOGENBOSCH— Numan. Amsterdam, 4 Jan. 1888. Het Kerkbestuur der Pa rochie van O. L. Vrouw Ko ningin van den H. Rozen krans en van den H Domi nions te Haarlembrengt bij den dood van den Hoogeerw. Heer FRANCISCUS THEO DORUS FRANKEMÖLLE, een openbaar blijk van wel verdiende hulde en oprechte erkentelijkheid voor de vele diensten door den dierbaren Overledene aan bovenge noemde Parochie gedurende 44 jaren bewezen. Namens het Kerkbestuur: P. J. THUNNISSEN, Pastoor. J. A. M. LANS, Secretaris. Haarlem, 4 Jan. 1888. V oor de vele bewijzen van deel- neming bij het overlijden van ons innig geliefd jongste Zoontje PAUL, betuigen wij onzen har- telijken dank. A. BARTELS. V. BARTELS Terwev. Leiden, 4 Jan. 1888. Met Februari biedt zich aan eene KEUKEN MEID R. K. van goede getuigschriften voorzien, middelbaren leeftijd, liefst aan eene Pastorie. Adres franco, onder let ters G. G. ter boekhandel van B. LENFRING, Haarlemmer straat, Amsterdam. lieden overleed tot onze diepe droefheid van mij en mijne kinderen, behuwd- en kleinkinderen Mejuffrouw ANNA BARTELS, in den ouderdom van bijna 64 jaren, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden, Uit aller naam: PIET ER VAN SCIIIE. Eenige en algemeene ken nisgeving. Schoten, 3 Jan. 1888. Oudegracht 105, Haarlem. IN De Iutrest over het afgeloopen half jaar door Commissarissen bepaald op twee en een half pCt. 's jaars, zal in do boekjes worden bijgeschreven op Maandag 9 Januari 1888 des voormiddags van 10 tot. 11, des namiddags van 4 tot 5 en des avonds van 7 tot 8 uur, eu Dinsdag 10 Januari 1888 des voormiddags van 10 tot 11, des namiddags van 1 tot 2, van 4 tot 5 en des avonds van 7 tot 8 uur; verder, te beginnen Woensdag 11 Ja nuari, eiken werkdag gedurende de maand Januari des voormid dags van 10 tot 11 uur, bene vens na 10 Januari des Dins dags, Donderdags en Vrijdags dier maand nog des namiddags van 1 tot 2 uur. De Commissaris Boekhouder: J. A. FONTEIN. NB. Ten kantore van GUE- PIN VAN DER VLUGT wordt geen rente bijgeschreven. 35 Ct. de kan; bij 5 kan 32Vs Ct. de kan. 6I/3 Cent de 5 ons: bij 5 pond 6 Cts. de 5 ons. Commissionnair in Effecten. Belast zich met den in- en verkoop van Effecten, de ver zilvering van Coupons, het geven en nemen van gelden in prolongatie, de bezorging van nieuwe Couponbladen, het verstrekken van gelden onder hypothecair verband en verder met al datgene, wat met bovenvermelde operatiën in ver band staat. Illet Februari biedt zich aan '"'eene bekwame R. K. WERK- of LINNENMEID, van goede getuigschriften voorzien, aan. Fr. brieven letter B. hij de Boekh. J. A. MEEUWISSEN, Galerij, Amsterdam. zeer goede qualiteit, waarvoor wordt ingestaan, lang 2 meter, breed 1,45 meter. (a contant zonder korting), BIJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1888 | | pagina 3